CDA-Alphen kiest toch voor Van Leeuwen Rijkswegafslag Hoge Rijndijk moet worden opgeheven" Landschapsdag succesvol verlopen Leiderdorpse jeugd demonstreert tegen zeehondenjacht LEIDEN LEIDSE COURANT MAANDAG 15 MAART 1982 PAGINA (ff Uniform enjach t De jacht die muziekvereniging Noméro op nieuwe uni formen heeft geopend, lijkt succesvol te worden. Twee sponsors (Rabo-bank en Auto Heemskerk) hebben de Rijpweteringse muziekvereniging al een bijdrage voor de aanschaf van nieuwe pakken geschonken. Boven dien hebben particulieren reeds het nodige bij gedra gen. In totaal heeft men reeds vijfeneenhalf pak bijeen. De actie die Noméro is begonnen duurt tot mei. Voor die tijd hoopt men nog het nodige geld bijeen te brengen. Sponsors en particulieren kunnen een bijdra ge van 500 gulden storten op rekeningnummer 3011.26.194 van de Rabo-bank ten name van het unifor menfonds. Men kan ook contact opnemen met G. Bouwmeester, H.P. van der Poellaan 13 in Rijpwete- ring (tel. 01712-2021). Overigens zullen bijdragen klei ner dan 500 gulden, vast ook van harte welkom zijn. Ledenvergadering Horeca-Noordwijk heeft voor morgen een bijzondere le denvergadering in het Hof van Holland uitgeschreven. Aanleiding hiertoe vormen de programma 's van de diverse politieke partijen voor de komende gemeenteraadsverkie zingen. Van CDA. PvdA. VVD/Gemeentebelangen. PPR/PSP en D'66 zijn twee bestuursleden uitgenodigd. Horeca-Noordwijk wil zich op deze avond laten voorlich ten over wat de partijen van plan zijn ten aanzien van de horeca en toerisme in het dorp. Electric Alex in Lindehoeve Cabaretgroep Electric Alex treedt morgen op in de Voorschotense Lindehoeve. Het uit Haarlem afkomsti ge gezelschap bestaat uit Maarten Balm, Ko van der Bosch en Ed Bosma. Electrische Alex zag het levens- licht in 1979 en won een jaar later de juryprijs tijdens het amateurcabaretfestival 'Camaretten' in Delft. Die prijs werd in de wacht gesleept vanwege de sterke po diumpresentatie en het vernieuwende karakter. Het porgramma waarmee de Haarlemse cabaretgroep in Voorschoten op de bühne verschijnt is getiteld „Elec tric Alex gaat op stap". De Lindehoeve is geopend van- - af half negen en de toegangsprijs bedraagt 4 gulden (kaarthouders betalen 2,50 gulden). Vrou wengilde De Koudekerkse Pien Lemstra verzorgt morgen om acht uur een demonstratie brooddeegfiguren maken in het Zoe- terwoudse Don Bosco. Zij is daar op uitnodiging van het Zoeterwoudse Vrouwengilde. Het gilde laat voorts weten, i dat de op 30 maart geplande kaart- en sjoelavond niet doorgaat. In plaats daarvan wordt een demonstratie ge ge- ven van cosmetica en aanverwante artikelen. Judo - scholen toernooi Negen lagere scholen hebben afgelopen zaterdag mee- gedaan aan het judo-scholentoernooi van de Koude kerkse sportschool Yoshi". De eerste prijs met de wis- selbeker ging naar de r.k. school „Kinderarcke" uil Rijnsaterwoude. De tweede prijs was voor de christe- 'I lijk nationale school uit Woubrugge. Derde werd de o- penbare J.P.F. Steyaertschool uit Hazerswoude en vier- de de openbare Esselyckerwoudeschool uit Woubrugge. Hulpactie voor Polen De actie van de christelijke kleuter- en basisschool uit Ze venhoven voor Poolse kinderen is een succes geworden. In totaal werd 1400 gulden bijeengebracht. Rheuma-collecte De rheumacollecte die afgelopen week in Zevenhoven is gehouden heeft 614 gulden opgebracht. Dat is aan zienlijk meer dan in 1981 toen 400 gulden werd opge- I haald. 1 Rabobank Rijnsburg wil nieuwbouw aan de Vliet RIJNSBURG Wil de Rabobank Rijnsburg zijn service kunnen uitbrei den, moet de bank nieuw bouw plegen. Aan de Vliet staan enkele panden leeg en er is een open ruimte ontstaan, zodat er een in- en uitrit van het Hoftuinplein kan worden gerealiseerd. Tijdens een informatiebijeen komst van de bank, ter gele genheid van het 60-jarig be staan, werd belangstellendt tekst en uitleg gegeven ov de nieuwbouwplannen. I voorzitter van de RabobarJ beklemtoonde dat nieuwbou zeker verantwoord is. Tot heeft men zeker genoeg au het nieuwe gebouw. De tw bestaande kantoren kunni worden verkocht. Het nieu\ gebouw is aanmerkelijk grol dan het bestaande. De planm zijn er zoveel mogelijk op g richt om het nieuwe bankg bouw aan de Vliet zo go mnogelijk in het bestaan dorpsbeeld te laten passen, j Deelnemersaantal aan vredes demonstratie Lisse teleurstellend LISSE/REGIO Het aantal deelnemers aan de vredesde monstratie van de vredeswerk- groep Lisse, afgelopen zaterdag, was teleurstellend. Slechts circa honderd personen meldden zich aan de start voor een fiets tocht in de richting van Hille- gom. Vervolgens kwamen de demonstranten samen in de CNB-hallen om te luisteren naar diverse sprekers van on der meer het IKV, de Raad van Kerken en verschillende poli tieke partijen. De woordvoerder van de vredes- werkgroep, Sjaak Smakman, was daarentegen niet ontevreden over het aantal opgekomen de monstranten. ,,Dit is onze eerste actie", legt hij uit, „daar mag je nooit teveel van verwachten, om dat je een stuk ervaring qua or ganisatie op dit moment nog mist". Desalniettemin deed de demonstratie in haar geheel wat zielig aan. Te weinig mensen in een te grote ruimte, waarin te weinig faciliteiten waren om het gebeuren een boeiende tint te ge ven, ook al omdat de popgroep die de dag af zou sluiten wegens ziekte verstek moest laten gaan. Grondoverdracht voor uitbreiding Ridderhof KOUDEKERK De kruisvereniging en Stich ting Vrijetijdscentrum De Ridderhof zullen eigenaar worden van de grond, die in beslag wordt genomen door de uitbreiding van De Ridderhof. B en W vragen de raad maandag akkoord te gaan met deze grondoverdracht. Zoals bekend krijgen de kruis vereniging en de bibliotheek een eigen onderkomen in een uitgebreide Ridderhof. Inmid dels is die uitbreiding ter hand genomen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van de ge meente, eigenaar van de grond, de bouwgrond via het recht van opstal in beheer van beide instellingen te geven. Nu blijkt echter dat het noodzake lijk is de grond in eigendom van de kruisvereniging en de bibliotheek te geven. De nood zaak van het in eigendom en beheer geven aan de Stichting Vrijetijdscentrum De Riider- hof is gelegen in het feit, dat bestaande eigendomsgrenzen dwars door de uitbreiding heenlopen. Overigens behoeft er slechts een symbolisch be drag van 100 gulden voor de grond te worden betaald. De raadscommissie personeels- bestuurlijke en algemene za ken heeft inmiddels haar goedkeuring aan de plannen van het college gehecht. Ove rigens niet zonder daar een voorwaarde aan te verbinen. De commissie vond, dat bij een eventuele verkoop van het kruisgebouw, de stichting Rid derhof de eerste gegadigde moet zijn. De gemeente is het recht van tweede koop voor behouden. Beiden tegen een minimumprijs van 180 mille, ofwel de stichtingskosten van het kruisgebouw. Tien mille gestolen in Katwijk KATWIJK Uit een woning aan de Prinsen straat is tussen vorige week dinsdag en vrijdag 10.000 gulden gestolen. Het gaat om een woning boven een winkel. De po litie hield zaterdagmid dag een vrouw aan die van de diefstal werd ver dacht. In de loop van de dag werd zij wegens ge brek aan bewijs vrijge laten. ALPHEN AAN DEN RIJN De ledenvergade ring van het CDA in Al phen koos toch voor wet houder D. van Leeuwen. Dit tegen de zin van het CDA-bestuur dat Van Leeuwen op zijn advies- lijst geen plaats had toebe dacht. Na drie stemmin gen werd de wethouder uiteindelijk op de zesde plaats gezet. De eerste vijf plaatsen van de kandidaatlijst werden ingeno men door de kandidaten die door het bestuur waren voor gedragen. Wethouder J.J. Goedhart werd met algemene stemmen tot lijsttrekker geko zen. Na hem kwamen als nieuw gekozen kandidaten het vroegere raadslid P. van der Neut en D.A. Hoek. Vervol gens op de vierde en vijfde plaats J. Plompen en W. van Brenk. De zesde plaats was toebedeeld aan een jonge kan didaat K.H. Mollema, volgens het CDA-bestuur een uiterst kundig kandidaat, maar deze werd door de verkiezing van Van Leeuwen naar de veer tiende plaats verdrongen. Als nummer zeven kwam me vrouw A.C.M. Haak-Besseling op de lijst met daarna drs. ing. J. de Jong. Jac. Bijl, B.C. Kort- mann, J.D. Vrij en P.J. Geer lof. Voor de dertiende plaats op de lijst werd hard geknokt omdat er voor deze plaats twee kan didaten waren. Het huidige raadslid H.W.M. Hopman moest de strijd aanbinden te gen de Aarlanderveense me vrouw J.C. van Wijk-Pennings die oorspronkelijk door het be- Gedenksteen met oorkonde in woongebouw gemetseld Burgemeester Winkel (links) nam de boomzaag ter hand om het startsein voor de activiteiten te geven. NOORDWIJKER- HOUT Afgelopen za terdag gaf burgemeester Winkel van Noordwijker- hout het officiële startsein voor „de dag van de land schapsverzorging". Hij deed dit aan de Leeweg, waar de vrijwilligers voor het werkgebied „Nieuw- Leeuwenhorst" zich ver zameld hadden. Tegelij kertijd kregen op een ze vental andere lokaties in de Duin- en Bollenstreek de andere vrijwilligers hun instructies. De landschapsverzorgende dag werd georganiseerd door de Stichting Natuur- en Land schapsbeheer Zuid-Holland en het Samenwerkingsorgaan Bollenstreek (SOB). In zijn functie van lid van het dage lijks bestuur van het SOB mocht burgemeester Winkel het geheel officieel openen. Daarna kon op de acht uitge zochte lokaties het praktische werk beginnen. Die praktische werkzaamheden bestonden voornamelijk uit het knotten, hakken, e.d. en het opruimen van de verschillende gebieden. Het geheel stond onder leiding van plaatselijke vrijwilligers en beheerders, waaronder Staatsbosbeheer en de Vereni ging voor Natuur- en Vogelbe scherming. Ook het informatieve aspect werd niet vergeten door de or ganisatoren. Tijdens het „schaftuur" werden de deelne mers wat meer op de hoogte gebracht van de achtergron den van de landschapsverzor ging. Voor veel deelnemers was ook het lichamelijk pres teren in de vrije natuur een argument om het initiatief van de beide organisaties te hono reren. Deze drie factoren (het praktisch resultaat in de ver schillende gebieden, het op doen van wat meer achter grondkennis en het sportief- recreatieve element) maakten de „dag van de landschapsver zorging" tot een welbesteed dagje voor de deelnemers. stuur de tiende plaats was toe bedacht maar daar werd ver drongen door Kortman. Na drie stemmingen won de heer Hopman de strijd met één stem meer, namelijk 62 tegen 61, van mevrouw Van Wijk. Het bestuur is niet erg geluk kig met deze overwinning om dat het graag had gezien dat er uit de twee Alphense kernen, Aarlanderveen en Zwammer- dam elk een kandidaat zou zijn. Dit is nu niet het geval. Op het ogenblik heeft het CDA dertien raadsleden, zodat Hopman alle kans heeft weer in de raad te komen. Nu wet houder van Leeuwen het ver trouwen van het bestuur heeft verloren zit er voor hem geen wethouderschap meer in. Als zijn opvolger komen de heren Van der Neut of Plompen in aanmerking. De Leiderdorpse jeugd kinderen vormden een jeugdige organisator van heeft zaterdagmiddag een langs stoet waarin de no- de demonstratie, Johan demonstratieve optocht dige spandoeken werden Bavinck, wethouder H. gehouden tegen de jacht meegevoerd. De tocht ein- Verdier van onderwijs een op jonge zeehonden in Ca- digde op het plein voor het lapjeszeehondje aanbood, nada. Enkele honderden gemeentehuis, waar de NOORDWIJK In aan wezigheid van een groot aantal gemeentelijke pro minenten en belanstellen- de burgers metselde wet houder Cees van Duijn gistermiddag een gedenk steen in de voorgevel van het woongebouw aan de Abraham van Royen- straat. Hij zette daarmee een traditié voort. Het woongebouw staat op het terrein van de voormalige Dr. J. Th. de Visserschool, die in 1914 werd gesticht en in 1922 een forse uitbreiding onder ging. Dank zij het briljante ge heugen van de Noordwijk- kenner en musicus Johan Ad miraal kwam zestig jaar later bij de sloop van de school een koker met een oorkonde voor de dag, waarin de ingebruik neming van de verbouwde school werd gememoreerd. Opdat het nageslacht tot in lengte van dagen herinnerd zou worden aan de zorg van het gemeentebestuur voor de kleine huishoudens, ging ook gisteren een koker met oor konde in de gedenksteen. Het document noemt het gemeen tebestuur van Noordwijk - met vermelding van de namen van de burgemeester en wethou ders - als opdrachtgever, Hans en Ben van Egmond als archi tecten, en het bouw- en aanne mingsbedrijf De Raad Noord- wijk B.V. als de aannemer. Het woongebouw krijgt 41 fla tjes. De bouwsom bedraagt ruim ƒ2.242.000.-, wel heel wat meer dan destijds voor de her vormde school is neergeteld. Het is waarschijnlijk de laatste keer, dat de gemeente op dracht geeft tot de bouw van een dergelijk project. Sinds en kele jaren is woningbouwvere- niging Noordwijk actief en het is in de eerste plaats haar taak dergelijke projecten van de grond te krijgen. Fancy fair van drumfanfare De drumfanfare TTH uit Hazerswoude hield het af gelopen weekeinde een fancy fair in het Michels- huis. Er werden honderden loten aan de man/vrouw gebracht, voordat de ere voorzitter van de fanfare, Gerard Langeveld, zater dagavond de winnende nummers trok. Teneinde de aandacht op de fancy fair te vestigen verzorgde het muziekkorps zaterdag morgen een openlucht concert in de wijk Rhynen- burch. De opbrengst van de fancy fair is voor de aanschaf van nieuw instru mentarium en nieuwe uni formen. STATENLEDEN NAAR ZOETERWOUDE VOOR POLITIEKE FORUMDISCUSSIE LEIDERDORP Wan neer Rijksweg 11 tussen Leiden en Alphen wordt aangelegd moet de be staande aansluiting aan de Hoge Rijndijk worden op geheven. Dat is de mening van Tom Smit uit Zoeter- woude, nummer twee op de kandidatenlijst van D'66 voor de verkiezingen van de provinciale staten en kandidaat gedeputeer de voor zijn partij. „Wij gaan er van uit dat de verkeersdruk op het Leid- se en Leiderdorpse gebied moet worden afgeleid. Wanneer de aansluiting aan de Hoge Rijndijk wordt opgeheven wordt het verkeer gedwongen richting te kiezen via de afslag bij Alberts Corner (provinciale weg 6) of de afslag bij Zoeterwoude (Europaweg-Lammen- schans). Twee invalswe gen die daar uitermate voor geschikt zijn", zo licht de heer Smit zijn standpunt toe. Ruud Stam, lijsttrekker voor D'66 bij de gemeenteraadsver kiezingen in Leiderdorp, vindt dat dit heel goed aansluit bij het verkiezingsprogramma van D'66, waarin de ontlasting van de Engelendaal, verbete ring van het kruispunt bij Al berts Corner en verhoging van de doorgang van het viaduct in de provinciale weg 6 ten be hoeve van het vrachtverkeer als belangrijke punten staan opgesomd. De statenfractie van D'66 is volgens de heer Smit een voorstander van een spoedige aanleg van de omleidingsroute rond Hoogmade. Maar dan wel volgens de ideeën van de werkgroep milieubeheer, waarmee een besparing van 10 miljoen op de totale kosten van 18 miljoen gulden wordt bereikt. De heer Smit vindt dat de langdurige procedure voor de aanleg van de weg een gevolg is van een verkeerde aanpak van het gemeentebe stuur van Woubrugge. Met name hekelt hij het gebrek aan inspraak. De aanpak in De Zilk vindt hij een goed voor beeld hoe het wel moet. ZOETERWOUDE In het kader van de naderende ver kiezing van leden voor pro vinciale staten wordt dinsdag 16 maart in Ons Huis aan het Kosterspad te Zoeterwoude een forum-discussiebijeen komst gehouden. Vertegen woordigers van de vier grootste partijen zullen aan deze politieke manifestatie deelnemen die wordt geleid door dr. Th. A. Pley uit Zoe terwoude. De bijeenkomst begint 's avonds om acht uur. Een van de vier statenleden die in het forum zitting heb ben is plaatsgenoot Tom Smit (D'66) die als aandachtsveld heeft milieubeheer, verkeer en vervoer, monumenten en mo lens. Voorts heeft hij zitting in de AROB-commissie die be zwaarschriften tegen de pro vincie behandelt. Jan Waayer vertegenwoordigt de christen democraten. Hij houdt zich in het bijzonder bezig met finan ciële en economische aangele genheden. Ook hij is lid van de AROB-commissie. De Partij van de Arbeid Wordt verte genwoordigd door Marietje van der Molen. Zij houdt zich bezig met algemene politieke zaken en agrarische aangele genheden. Tom van Bemme- len (VVD) is specialist op het terrein van de ruimtelijke dening en de waterhuishi ding. Daarnaast heeft hij a dacht voor personeelsbeleid personeelsorganisatie. Het provinciaal bestuur nauw betrokken bij de hei deling van Nederland. Kle gemeenten, zoals Zoeterwoi die minder dan 10.000 in ners hebben, worden met heffing bedreigd. De discus bijeenkomst biedt de mogel heid om aan de forumlei kritische vragen te stellen indien gewenst, te laten 1 ken dat Zoeterwoude zelfst dig wil blijven. De statenle zullen eerst in circa tien mi ten iets over hun partijp gramma zeggen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4