1 Veilingavond Zevenhoven brengt ruim zes mille op Verkeers informatie via radio moet duidelijker BINNENLAND LEIDSE COURANT MAANDAG 15 MAART 1982 PAGIN Vergiftiging van dieren in Voorschoten VOORSCHOTEN Twee honden en veertien meeu wen zijn dit weekeinde in Voorschoten aan vermoe delijk vergiftiging overle den. De twee zieke hon den werden vrijdag door hun eigenaars naar de dierenarts gebracht, die vergiftiging met vermoe delijk strychnine consta teerde. Hij kon niets meer voor de dieren doen. De politie ont dekte later op de plaats waar de honden hun vergiftiging opliepen, aan de Puccinidreef, nog eens veertien dode meeu wen. De magen van een van de honden en een meeuw zijn voor nader onderzoek opge stuurd naar het gerechtelijk laboratorium in Rijswijk. De politie" houdt er rekening mee dat bij de vergiftiging van op zet sprake is. ZEVENHOVEN De eerste veilingavond ge houden ten bate van voet balvereniging Zevenho ven is financieel gezien al een succes geworden. Viel het bezoekersaantal ietwat tegen, het eindbedrag voor de eerste avond was goed te noemen; 6285 gul den. Er vielen voor de aanwezigen weer veel mooie koopjes te na* len, waarvan sommige door de nieuwe eigenaar weer direkt ter beschikking werden ge steld om opnieuw te worden geveild door veilingmeester W. Kiijn. Zo werden 20 balen hooi twee keer geveild: de ge ver G. Blijleven kocht ze zelf op, stelde ze weer ter beschik king en kocht ze bij de volgen de ronde nogmaals op om uit eindelijk toch maar de oor spronkelijke eigenaar te blij ven. Levende have was er in de vorm van een lam van G. Pel- legron dat ruim 200 gulden op bracht. De geldprijs van 500 gulden bleef in het bezit van de vereniging: er was niemand aanwezig met een catalogus, waarin de getrokken lotnum mers vermeld stonden. Voor de tweede avond, zaterdag 20 maart, wordt meer belangstel ling verwacht. Er zijn voor die avond wederom aantrekkelij ke koopjes, onder meer veel antiek, *te halen en misschien vallen er die avond wel geld prijzen tijdens de verloting te verdelen. Taxi-blokkade Holiday Inn LEIDEN Taxi-chauf feurs van twee concurre rende Leidse taxibedrij ven zijn in de nacht van zaterdag op zondag bijna met elkaar op de vuist ge gaan bij het hotel Holiday Inn aan de Plesmanlaan. De chauffeurs van het be drijf Eltax zijn het niet eens met het beleid van de directie van het hotel. Het hotel heeft een con tract met het taxi-bedrijf De Groot en laat geen an dere taxi's op zijn terrein toe. De chauffeurs van Eltax gre pen het Super Jazz Band Ball aan om hun ongenoegen ken baar te maken. Zij blokkeer den de uitrit van het hotel en gemoederen raakten behoor lijk verhit. Ook het verkeer op de Plesmanlaan werd door de actie gehinderd. De politie kon de zaak sussen. Een chauffeur van De Groot kreeg een bon, omdat hij zijn auto met draaiende motor achter had gelaten en een chauffeur van Eltax kreeg een bon, omdat hij de rijbaan blokkeerde en niet wegging toén de politie daar om vroeg. De chauffeurs van' Eltax hebben al eerder actie gevoerd tegen het beleid van de directie van het hotel. Inbraak in tien studentenkamers LEIDEN In een studenten flat aan de Jan van Goyenka- de is zaterdagavond in tien ka mers ingebroken. Tot dusver hebben twee studenten aangif ten gedaan. De één mist 150 gulden en de ander een paar honderd gulden. Geen van de kamers was afgesloten. Koperen gezinsmis in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT 4 De St Victor parochie heeft gisteren het 12,5-ja- rig jubileum gevierd van de gezinsmis en de gezins- misgroep. Ter gelegenheid van dit jubileum werd in de kerk een speciale ge zinsmis gehouden, met zang van het kinderkoor. De kerk was met extra veel bloemen versierd. Op een reü nie ontmpetten oud-leden en leden van de gezinsmisgroey elkaar, 's Middags liet de jeugd zien wat zij waard is tijdens een musical, die werd opge voerd onder leiding van me vrouw Van der Klugt. Pastoor Hooymans dankte degenen, die de gezinsmisgroep op poten hebben gezet en degenen, die er zich nu voor inzetten. IIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIII HILVERSUM De ver keersinformatie via de ra dio moet sneller verspreid worden en zó actueel en duidelijk mogelijk zijn. Dat is de conclusie van de werkgroep Radioverkeer sinformatie, waarin ANWB, ANP, CRM, Rijks politie, PTT een Water staat zitting hebben, in een rapport, dat vandaag aan minister Zeevalking van verkeer en en water staat is aangeboden. De werkgroep vindt dat de in houd van de berichten een vaste volgorde moet krijgen en tijdens de spitsuren frequenter moeten worden gebracht. De werkgroep pleit om het ver melden van de lengte van de files af te schaffen en te ver vangen door de plaatsaandui ding van de staart van de file. Om dat te bewerkstelligen zou er overwogen moeten worden llllllllll om een verkeers-inform kaart van ons land in geh te nemen. Daarnaast ziet de werkg in teletekst een mogelijk voor het verspreiden van keersinformatie naar de p teitsmedia, naar open punten waar individuele i gebruikers komen en voa automobilist thuis, die dai dig gewaarschuwd kan den. oude langendijk 15 delft botermarkt 17-10 leiden

Leidse Courant | 1982 | | pagina 16