loordkop verplicht nummer voor Leiden rotters ook te terk voor ASVU Forescate onderuit tegen Haaskamp Cor Vriend overtuigt in Alphen Leython terug in kampioensrace jpjp ff Wind geen probleem voor Michel Meere enken am eede asser 3PORTTRIBUNE Opnieuw succes voor Farina Leidse titelstrijd zonder verrassingen LEIDSE COURANT MAANDAG 15 MAART 1982 PAGINA 15 (EN De play-offs ►ren met rasse schre- en de beslissing, hoe 'entreekaarten' daar- verdeeld zijn, Is in gevallen. In dat licht het duel tegen Noord- niet meer dan een nlng-up voor Parker en. immers alles aan gele gen de vorm vast te houden, het peil zelfs op te voeren. Maar Noordkop uit Den Helder, strijdend tegen het degrada tiespook, bleek Lelden niet te Inspireren. De ploeg faalde niet, maar kende toch wat veel matige perioden. De overwinning werd overigens probleemloos binnengehaald. Noordkop is nu eenmaal een dreumes ten opzichte van de 'gigant' Leiden. Ook zonder dat het volle toerental voort durend werd gehandhaafd, fi nishte Lelden met een kleine straat voorsprong: 105-82. Leiden opende wel voortva rend. Voordat Noordkop ook maar Iets wist te tonen, was er een 8-0 kloof. Sld Bruins- ma,"zelfs dunkend, en Steve Puidokas grossierden aan vankelijk in scores met het vizier op haarscherp. Maar Noordkop zag kans wat graantjes te gaan meepikken. Niet zozeer de toch echt ma tige Amerikanen Brown en Wright, als wel de lange man Simon Bruyn en de talentvol le, wat kleine maar rappe, Marcel Klein tekenden voor de meest waardevolle Noord- kop-actles. Leiden achtte het zinvol de zone-press weer eens uit de kast te halen. En zoals vaak bij de 'kleine jon gens' liep de ploeg uit Den Helder zich daar compleet op stuk. Maar Leiden maakte het karwei niet echt af. Dow ney werd veel op de bank ge houden (onder meer de com plete eerste helft) om bijvoor beeld Fopma nu eens flink in te zetten. Fopma greep de mogelijkheid zich nu eens echt te laten gelden niet aan, terwijl Bert Kragtwijk liet zien dat hij ook nu weinig initiatief durfde te nemen om te sco ren. Met de rust was het ver schil derhalve nog niet enorm: 49-36. Na de pauze leek Leiden uit te halen. Na 61-40 was het echter weer uit met de pret. Vooral rond de vijfde minuut voor tijd knoei de de ploeg er fors op los en leed aan de lopende band balverlies. Het verschil bleef hiermee gehandhaafd, er werd op 105-82 afgesloten. LEJO BUCK Score* (rebounds). Leiden: Hagens 11 (3). Plaat 27 (1). Puidokas 30 (78%) (7). Downey 6 (1). Bruinsma 22 (63%) (7). Fopma 2 (3), Kragtwijk 8 (7). Teamschotpercentage: 60/67 63%. Rebounds: 31 def 18-31 58% off 13- 28 46%. Noordkop: Klein 16 (87%), Van de Woude 4. De Graauw 4. Ama- ma 2. Brown 8. Van Vliet 6. Wright 11, Bruyn 31 (72%). Teamschotper centage: 48/65 57%. Rebounds: 28. SCHIJNCEL Silvana Farina deed op het internationale jeugdbadmintontoernooi in Schijndel opnieuw van zich spreken. Farina, vorige week zeer succesvol tijdens de di strictskampioenschappen, leg de in Schijndel beslag op één titel. Met Astrid van Oriel won zij in het damesdubbel van het duo Waals/Van der Laak: 15-7, 15- 6. In het gemengddubbel werd Farina tweede. Van Astrid van Driel en Norbert Scholten werd met 11-15, 15-10, 2-15 verlo ren. Farina had Aldwin Schol ten als partner. EN Een voorspoe- start tegen BOB bleek de vrouwenploeg van en tenslotte ruim on- >ende: 51-73. Nuts- rbank Trotters speel- egen ASVU echt niet este wedstrijd van het ien. Desondanks was legroeide kwaliteit van iloeg goed voor een matige 87-74 zege. vrouwen van het fdwykse MSV haalden Ymir nog net de 47- Hnst binnen. De man van dezelfde vereni- rekenden in de twee elft af met het ultge- e Jumpers: 89-70. rouwentearn van Leiden iet gevaarlijke wapen van (uit Oud Beijerland), de ,ln de eerste helft goed vangen. Na de, bij een ellge 34-31 stand gehou- ust ging de ploeg echter de vernieling in. Ook met ot het eind hard werken- goed spelende Ria de vas er met bosjes pas- in en een nu niet meer in- mde break van BOB niet veel te redden. De uitslag Is dan ook duidelijk: 51-73. Er was ASVU alles aan gelegen om Trotters flink aan te pak ken door Russell Chapman geen centimeter ruimte te ge ven. De andere Trotters namen het echter goed over. Vooral Will Moerer schoot uitstekend. Het vonnis over ASVU werd ei genlijk al snel geveld, toen de lange Kooy binnen zeven mi nuten drie p's had verzameld en naar de bank moest worden gehaald. Ook Chapman kreeg nu zijn mogelijkheden. Na 45- 39 bij rust werd het gat voor Trotters even fors uitgebouwd naar 57-39 en was het duel be slist. Het eind kwam bij 87-74. Opvallende rollen bij Trotters waren er voor de razendsnelle. Eric Paul van Weeren, die liefst zes steals op zijn naam bracht, en Peter Beijersbergen, die met de week sterker gaat spe len. Russell Chapman vervulde al met al weer een belangrijke rol. Hij scoorde echter met een matig schotpercentage en speelde te egoïstisch, te gefor ceerd en niet, zoals tot nu toe, echt in dienst van de ploeg. Coach Michiel van der Meer, die overigens overeen is geko men Trotters volgend seizoen weer te coachen (en hogerop te brengen), zal Chapman in het gareel moeten houden. Ze ker als volgende week tegen Chapman's oude ploeg, ran glijstaanvoerder Orca's, moet worden aangetreden. Topsco- res Trotters: Chapman 30„ Moefer 14, Beijersbergen 12, Van Weeren 10. De vrouwen van MSV zagen, tegen Ymir uit Leeuwarden, van een voorsprong van 16 punten steeds minder overblij ven. Door ongecontroleerd spel voelde MSV de adem van Ymir in de nek, maar kon toch nog opgelucht afsluiten: 47-45. De mannen van MSV hadden het in de eerste helft nog duchtig te stellen met het Haagse Jumpers. Na een 34- 41 voorsprong van Jumpers bij rust zette MSV een strakkere man-to-man verdediging in. Bert van de Plas bleef van insi de aanleggen tegenover de lange Jumpers-mannen en pakte liefst tien aanvalsre- bounds. Ook Gijs Gordijn had met vele asslst-passes een fiks' aandeel in de Noordwijkse aanval. MSV kwam bij 62-62 langszij en stootte direct door. Jumpers kon het niet meer bij benen en ging met 89-70 ten onder. Topscores MSV: Bert van der Plas 22, Evert Jan van der Plas 20. Leiden-center Marijke Klos wist tegen BOB alleen In de eerste helft sterk voor de dag te komen en prima te scoren. LEIDEN Bijzonder sterk lopend heeft Cor Vriend de door AAV'36 georganiseerde internationale wegwed strijd over 20 kilometer gewonnen. Met 1.00.35 bleef hij de concurrentie ver voor. Jack Valentin eindigde met ruim twintig seconden achterstand als tweede voor good-old Bram Wassenaar, die met 1.01.07 als derde de eindstreep passeerde. Cor Vriend heeft op het parcours door de polders van Al phen, Ter Aar en Papeveer van begin tot einde de leiding in handen gehad. Naarmate de wedstrijd vorderde, werden steeds meer concurrenten gelost. Als laatste bleet Jack Va lentin in het gezelschap van Vriend. Ook hij moest uiteindelijk zijn nederlaag erkennen. In Alphen verscheen ook Gerard Nij- boer weer aan de start. Deze sinds de Olympische spelen van Moskou door blessures geplaagde atleet heeft nog een lange weg te gaan voor hij weer op zijn oude niveau terug is. Bij de dames, die vijftien kilometer aflegden was Annie van Stipt- hout een klasse apart. NSL De negende halve marathon van NSL is een groot succes ge worden. Niet minder dan vierhonderd deelnemers gingen van start op het winderige parcours door de duinen van Noordwij- kerhout. Kees de Haan en Vic Zonneveldt streden van begin af aan om de eerste prijs. Kees de Haan bleek in de slotfase de snelste te zijn. Bij de eerste vijfentwintig aankomenden bevonden zich niet minder dan twaalf leden van de organise rende vereniging. Eindstand Alphen aan den Rijn: heren: 1. Cor Vriend (PSV) 1.00.35; 2. Jack Valentin (Olympus'70) 1.00.57; 3. Bram Wassenaar (Bataven) 1.01.07; 4. Cam- fort (België) 1.01.13; 5. Gerard Mentink (Daventria) 1.01.18; 6. Wim Zegers (AV'34) 1.01.19; 7. Henk Mentink (Daventria) 1.01.20; 8. Peter Rusman (Unltas) 1.01.29; 9. Julien Grimmon (België) 1.01.35; 10. Wim Miltenburg (1.02.10); 25. Theo van der Veer (Holland) 1.04.54; 31. Aad Stigter (AAV'36) 1.05.30; 50. Jan van Engelen (AAV'36) 1.06.41. Veteranen 1:1. Terpoorten (Hollandla) 15 kilometer In 47.35; 2. Roelofs (Zaan land) 48.27; 3. Keizer (Edam) 48.47; Veteranen 2: 1. Van Alphen (AAC) 48.54; Veteranen 3; 1. Van der Pol (PAC) 53.26 Dames: 1. Annie van Stiphout (HAC) 53.49; 2. Brigitte de Nijs (Sparta) 54.58; 3. Irerte Wenzel (Hellas) 55.15; Dames Veteranen: 1. Lia van der Jagt (AAV'36) 1.02.22; Eindstand Noordwijkerhout: 1. De Haan (Lycurgus) 1.14.02; 2. Zonneveldt (NSL) 1.14.43; 3. Heespink (AAC) 1.15.06; 4. Sloos (Bataven) 1.17.10; 5. Laan (NSL) 1.17.56; 6. Lange (Sparta) 1.17.56; 7. Kaptein (NSL) 1.18.41; 8. Drewes (Vet Ned) 1.18.41; 9. Van der Luit (NSL) 1.18.49; 10. Broekhof (NSL) 1.18.52; Beste dame Joke van Gerwen (De Spartaan) 1.25.29. N Leiden zal vol- jaar vermoedelijk twee lenwoordigers hebben tweede klasse van de lale Bowlingleague. Het derde klasse uitkomen- snken Team beëindigde competitie weliswaar als vijfde, maar pro- trde dankzij de hoge toch. Lions legde in m beslag op de vierde en maakt eveneens >ede kans een klasse te iday Inn werden de wed- i in 3C gekenmerkt door spanningen. Nog vijf kwamen in aanmerking de tweede degradatie- terwijl de niet-afvallers usdanlg gehalte waren, en via versterkte promo- ar de tweede klasse zou- srhuizen. Menken verloor rste partij van het reeds radeerde Shamrock, dat speelde. De belangrijk- itmoetlng kwam daarna kampioenskandidaat In- era uit Gouda. Sterk spel tweede game leverde m in dit treffen de bevrij- twee winstpunten op. kwam tot een zege op m in die stad (2-1). Van ter werd met die cijfers an, waarna Amstelveen teruggewezen. Lions op de vierde plek en Ie een dagtotaal van hetgeen voldoende zou i zijnom zich volgend weedeklasser te mogen n. Duidelijkheid hierover las als alle uitslagen van rde klassen binnen zijn. vierde klasse bereikte 1 met 28 punten een plaats. Saloon en Merit verslagen, waarna het adeerde Wapen van in het duel met 2-1 van lerdorpers won. Over ïntuele promotie naar de klasse bestaat ook in dorp nog onduidelijk- )e andere Leldse verte- ordiger Wannlnkhof, die Alkmaar moest verschlj- twam niet opdagen. De degradeert naar de vijf- LEIDEN - De heren eerste klassers Incasseerden bel den een nederlaag dit weekeinde. De zeges vie len hier bij Roomburg en Alecto. De dames eerste klasser Lelden bleef ook met lege handen staan. Forescate en Alecto be haalden wel de volle buit. Leiden leed tegen Kraaien een onnodig 2-1 verlies. De eerste spelhelft liet LMHC goed spel zien, wat met een treffer van Edwin Dekker bekroond werd. Na de pauze handhaafde de Leldse ploeg wel het overwicht, maar verder dan 12 onbenutte strafcorners kwam de ploeg niet. De Kraaien had echter wel twee snelle counters In* huls. Uitvallen die Leiden twee verliespunten bezorgden. Forescate verloor In een harde wedstrijd met 3-2 van Haas kamp. De Voorschotenaren kwamen slecht In hun spel, wat vijf minuten na rust een 3-0 achterstand te zien gaf. Een paar omzettingen binnen de ploeg gaven succes, Mark van 't Nordende maakte 3-1. Een gemiste strafbal en 3-2 door Jelmer Siersema vlak voor tijd brachten Forescate wel weer in de race, maar Haaskamp hield de punten toch in eigen huls. Roomburg won met 1-0 van nummer 2 Alliance. Op een slecht veld ontwikkelde de Leldse ploeg een hoog tempo, Luc Rietveld scoorde uit de re bound van een van de straf corners die daar het gevolg van waren. In de tweede helft was het met name Nol van de Drift die de verdediging geslo ten hield. Alecto zegevierde moeizaam over Bleiswijk: 1-0. Pas tien minuten voor tijd scoorde Enne van Ham de bevrijdende treffer voor de Leiderdorpers die een enorm veldoverwicht hadden. Hisalis verloor op een slecht veld In een gelijkop- gaande strijd ongelukkig met 1-0 van Uitgeest. Dames Leiden kende tegen koploper Rotterdam geen geluk. De Leldse ploeg had een klein overwicht en de betere kan sen. Het team uit Rotterdam had voor twee doelpunten ech ter maar twee kansen nodig, wat een 2-0 achterstand bij de pauze inhield. Na het wisselen maakte Andrea van Driel nog wel de aansluittreffer, maar de nederlaag was niet meer af te wenden. Roomburg ging met 4-2 ten onder tegen Craeyen- hout. Al na 25 minuten stond de Leidse ploeg met 3-0 ach ter. Door Wlvien Kuijpers en Joke van de Drift sloop Room burg weer dichtbij, maar vlak voor tijd werd aan alle illusies een eind gemaakt. Forescate had geen moeite met HDS, een 6-0 zege was het resultaat. De mooiste tref fers waren van Doran van de Kloes, die twee maal een straf- corner intikte. Alecto won knap van Noordwijk: 2-1. Noordwijk nam via een straf- corner van Renate van de Bent wel de leiding, maar nog voor de rust schoot Marie Yvonne van Waesberghe Alecto langs zij. Zij was het ook die de tweede Leiderdorpse treffer voorbereidde, Patricia van Ste kelenburg schreef deze op haar naam. Hisalis leed een 3- 2 verlies tegen Reigers, Patri cia Musters scoorde tweemaal een gelijkmaker, maar een der de zat niet in het vat. WÊÊ LEIDEN Leython heeft zich onverwacht weer In de kampioensstrijd ger mengd. De volleyballers uit Leiderdorp klopten Radius 2 met 3-0 en hebben nu twee punten achterstand op de koploper. De dames van Gemini delen na de winst op PVC de eerste plaats met DFC en Starlift 2. Volgende week staat het be langrijke treffen met DFC op het programma. De heren van Gemini 2 maken zich aardig los uit de gevarenzöne, nu werd Donar aan de zegekar gebonden. LUSV leed een kansloze ne derlaag tegen Ruiter VSC. De RIJswijkse ploeg was enige we ken geleden ook al te sterk voor LUSV. Nu echter was niet het blok het falende spelon- derdeel, maar maakte de ploeg van Groen aanvallend te wei nig klaar: 15-9, 10-15, 15-9, 15-9. Gemini had erg veel geluk te gen PVC. Aan Rijswljkse zijde kon sterspeelster Annemlek van der Horst niet de hele wedstrijd meedoen wegens griep en omdat deze speelster in de periode dat zij In het veld stond niet te stuiten was door de Voorschotense ploeg, had Gemini niet te klagen, dat zij na anderhalve set weer naar de kant moest. In de vierde set maakte de thuisploeg nog een 6-12 achterstand goed: 15-10, 12-15, 15-7, 17-15. De heren van Gemini begon nen vol goede moed aan het niet te klaren karwei tegen Spl- rit/Barendrecht. Ondanks het feit, dat de derde en vierde set goed tegenstand werd gebo den, bleven de punten bij de tegenstander: 15-10, 15-8, 14- 16. 15-13. Gemini 2 (dames) deed het on danks een aantal invalsters uit stekend tegen MVC. Petra van Wissen speelde een prima wedstrijd: 15-11, 11-15, 15-9, 15-8. Leython kon het on danks goed spel van Cristel Verwoerd niet bolwerken tegen Be Fair: 9-15, 15-12, 11-15, 9- 15. NOVO bood promotiekan didaat Compaen goed tegen stand, maar kwam In de vierde set net tekort om minimaal een punt aan dit duel over te hou den: 15-11, 7-15, 7-15, 12-15. Promotieklasse Leython deed het uistekend door Radius 2 te kloppen. De .koploper, die vorige week nog een nederlaag tegen Gemini 2 moest slikken, kwam er geen moment aan te pas. Aan Leyt hon zijde vielen vooral Erwln. Bergsma en Wim Schouten op door sterk spel: 15-9, 15-10, 15-8. Gemini 2 en Donar maakten er wel een spannende, maar geen fraaie wedstrijd van. Daarvoor werd er aan beide zijden te wisselvallig gespeeld. Bij Donar kwam Wout van 't Veer aanval lend nog wel eens door, dit was niet voldoende voor de overwinning: 7-15, 15-7, 15-11, 8-15, 15-11. NOVO leed een 3- 2 nederlaag tegen Zevenhul zen: 15-13, 7-15, 15-13, 14-16, 15-8. Bij de dames bleef LUSV op de tweede plaats door een re gelmatige overwinning op Zo- voc. Sonja Groen was aanval lend zeer op dreef: 10-15, 14- 16, 9-15. RW bleef Jupiter met moeite de baas: 3-2. Ge- mini 3 had geen verweer op de goede opslag van Thor: 12-15, 10-15, 13-15. Simone Bizot valt aan voor NOVO in het door die ploeg met 3-1 verlorerr duel tegen Compaen. Monique van Schaveren kijkt toe. LEIDEN De eerste rit uit de jaarlijks terugkerende regiona le wielercompetitie "Rijn - Bol lenstreek", tussen Swift, Avan- tl, De Bollenstreek en Excel sior, mondde bij de amateurs uit In een knappe overwinning van Michel Meere, lid van Avantl, dat met Hoogeveen ook een winnaar bij de liefheb bers had. Meere demarreerde de laatste kilometers uit een groepje van vier man, dat In achtervolging was op de voorop rijdende Jos de Bruin (eveneens van Avan- tl). De beukende wind blee hem echter teveel geworden,' waarop Meere zijn kans ging, om met duidelijke voorsprong te zullen winnen. Rhett van Trlgt (Bollenstreek) klopte Jos de Bruin, clubgenoot Karet Teeuwen en Ton Saveur (Avan tl) In de spurt om de tweede plek. Eerste Leldse amateur was Jan Zwaan, die de spurt' van het peloton won en daar mee de zesde plaats in de wacht sleepte. Eerder op de dag tornden ook de overige categorieën tegen de stormachtige wind op. Swiftnleuweling Eddy Kouïss bleek daarin in zijn categorie de meest bedreven renner. Hij zegevierde na een lange solcr met ruime voorsprong op Kees, Slingerland (Excelsior) en Erik Plasman (Avanti). Vierde en vijfde werden John Eradus en de sterk rijdende Ronald Koornstra (belden Swift). Win naar bij de liefhebbers Hooge veen was Van Deuren (Avantl) en Klelnveld (Bollenstreek) te snel af. De eerste drie Junioren waren Ton Harmsen, Ad Slin gerland (beiden Excelsior) en Gertjan Zwaan (Swift), die ach ter de twee koplopers de spurt van het peloton voor zijn reke ning nam. Arle van der Burg (Bollenstreek) bleek In de spurt van het veteranenpeloton te snel voor Cor Kloosterman (Swlft) en Cor Berkouwer (Ex celsior). Zijn vrouwelijke club genote Els van Leeuwen be haalde een gemakkelijke over winning bij de dames. Hanneke Lleverse (ook Bollenstreek) eindigde op ruime achterstand als tweede. LEIDEN Het persoonlijk J schaakkampioenschap van' de LSB heeft een weinig verrassende start gehad. De in de landelijke compe titie uitkomende spelers hebben al direct de leiding In handen genomen. Na drie ronden delen de LSG- ers Wim Heemskerk en Tjaco Ossewaarde met een maximale score de eerste plaats. Wim Heemskerk en Tjaco Os sewaarde hebben beide tot op heden te maken gehad met weinig imponerende tegen standers. Titelverdediger Joop Piket en favoriet Leon Konings kregen een duidelijk zwaarder programma af te werken. Zij kwamen de eerste rondes dan ook niet zonder kleerscheuren door. In hun onderlinge duel deelden zij het punt, waarna Leon Konings ook nog eens remise speelde tegen Marcel Piket. Joop Piket moet zijn partij uit de derde ronde tegen Jan Bakker (2 uit 2) nog spe len. Deze partij werd uitgesteld wegens ziekte van Piket. De koplopers Heemskerk en Os sewaarde worden op een half punt gevolgd door Jeroen en Marcel Piket. Zij verloren tot op heden een half punt. Marcel tegen Konings en Jeroen tegen Verstegen, de topman van Phi- lidor 2, die ook nog een neder laag tegen Marcel te slikken kreeg. Op twee punten staan onder meer de jeugdspelers Roel Piket en Nico Kuyl.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15