Noordwijk mist precisie VVOG willig slachtoffer voor RCL: 1 -4 Katwijk en ARC delen Herstel Quick Boys Ter Leede hervindt aansluiting Hazerswoudse Boys bedwingt sterker Oegstgeest SPORTTRIBUME LODSE COURANT MAANDAG 15 MAART 1982 PAGIN NOORDWIJK Tegen DTS '35 uit Ede was Noordwijk niet in staat een vervolg te geven op de sprankelende vertoning van vorige week.-Te vaak strandden de aanvalspa- tronen, zoals ook nog maar kort geleden het ge val was, door gebrekkige precisie in de voorste li nies. De thuisploeg kon, ook in deze wedstrijd, bij vlagen het spel beheersen en een grote druk uitoefe nen. Maar zolang daar weinig doelrljpe kansen en vooral geen treffers uit voortkomen, moet je blij ven vrezen voor een ne derlaag. Die nederlaag bleef, met het nodige ge luk, uit: 1-t. Toen het fel en gedegen verde digende DTS uit een counter scoorde en met een 0-1 voor sprong de rust In ging. zag het er somber uit voor Noordwijk. De Buter-elf zette enorm aan, maar nadat deze storm zonder succes was geluwd en DTS weer gevaarlijk op de uitbraak ging, had Noordwijk alle maz zel na een tumultueuze oploop. Sjoerd Boot, temidden van een groep spelers In de clinch met DTS'er Speelziek, hoefde ten onrechte zijn 'opponent', die uit het veld werd gestuurd, niet te volgen. Pal daarna tikte de zelfde Boot de bal na een ge smoord schot alsnog In de ui terste hoek: 1-1. Noordwijk kreeg daarmee, wat het ver- diende. Maar niet op een goed te praten manier. In het begin zag het er voor Noordwijk niet al te problema tisch uit. De afwerking was nog niet overtuigend, maar DTS moest, tegen de vooral door Bogers gevoede aanval van de thuisploeg, direct met de rug tegen de muur. Juist toen de mannen uit Ede zich uit de om knelling begonnen te bevrijden via gevaarlijke uitvallen, leek Noordwijk toe te slaan. Scheidsrechter Koolman oor deelde echter dat de vrije trap, waarbij de bal opzij werd ge legd en door Albert Spaander man ingekogeld, te vroeg was genomen. Bij de herhaling tikte doelman Beerdsen het leer knap uit de bovenhoek. Twee minuten later had Noordwljk- goalie Dick Dortmundt een ma tig moment. Een van ver Inge- knalde bal werd behoorlijk ge pakt, maar vervolgens knullig losgelaten voor de voeten van de dankbare Tijm Slok: 0-1. In het laatste kwartier van de eer ste helft moest Noordwijk en kele malen alle zeilen bijzetten om niet op een kansloze ach terstand te komen. Vooral de niet al te atletische, maar bal vaste en snelle DTS-spits Ge rard Homburg was soms nau welijks te stuiten. Na de pauze zette Noordwijk echter vol aan en kreeg kansen. Boot trof de lat. Vink (lang niet in de vorm van vorige week) knalde de bal van één meter over en Smits zag een inzet op de doellijn ge keerd door DTS-voorstopper Breedijk. De ploeg uit Ede, met de 37-jarige laatste man Ab Hogenhout als sterke organi sator van achteruit, werkte zich succesvol uit de zware beproe ving. Totdat Boot Speelziek een klap gaf, Speelziek met een forse schop antwoordde, Speelziek er uit moest en Boot mocht blijven. Boot tikte uit dankbaarheid, al heel kort daarna, In de uiterste rechter hoek in, toen de bal, na een half afgeslagen schot van Ma- rljt, voor hem belandde: 1-1. Met de sterke invaller Gerlof. kwam Noordwijk vervolgens niet verder. Dat zou ook te veel zijn geweest. LEJO BUCK Scoreverloop: 27. Slok 0-1, 68. Boot Noordwijk: Dortmundt, Sluys, Spaan derman. Van Bevaren, Wendt (Ger lof). Smits. Vink, Boot (Tlo), Marijt. Bogers. Bröring. Na een afgeslagen aanval (Marijt loste namens Noordwijk een schot) is de bal voor de voeten van Sjo Glijdend schuift Boot de bal alsnog in het DTS-doel. HARDERWIJK Toen VVOG zich aan het begin van het seizoen in Leiderdorp meldde om daar In een aan trekkelijke partij met 2-1 van RCL te verliezen, was de conclusie eensluidend. VVOG mocht dan hebben verlo ren, zorgen over de nabije toekomst behoefde men zich in Harderwijk beslist niet te maken. De terugkeer op het hoogste niveau zou minimaal met een veilige midden- mootpositie worden gevierd, daar stond het getoonde spel zonder meer garant voor. Het liep echter anders met de formatie die toen Irv Leiderdorp nog als een aan winst voor de eerste klasse kon worden betiteld. In het verdere verloop van de competitie werd VVOG regelma tig met even onnodige als ongelukkige nederlagen op gezadeld en ook al geplaagd door een fikse blessure- golf, zakte de ploeg steeds verder weg. Hoe diep het dal waarin de Harderwijkers zich bevinden op dit moment wel niet is, werd RCL zaterdag duidelijk. Zonder enig zelfvertrouwen spelend, bleek VVOG een willig slachtof fer voor een naar eerherstel speurend RCL. De Leider dorpers wonnen uiteindelijk met 1-4. Een ruime zege die overigens pas ver in de tweede helft gestalte kreeg. En dat nu, pleitte niet voor RCL. Het ging zaterdag misschien allemaal ook wel te gemakkelijk. Im mers, met de verloren ontmoeting tegen OWIOS, een week eer der, nog vers in het geheugen, mocht RCL van de vergelijkbare tegenstander VVOG eenzelfde spelletje verwachten. Een spelle tje, gebaseerd op de verre hoge trap. maar vooral op inzet en kracht. Een vorm van „Veluwevoetbal", waar de Leiderdorpers het in Oldebroek knap lastig mee hadden gehad. Niets van dit alles evenwel in Harderwijk. VVOG, dat dit seizoen oo het eigen fraaie complex nog maar één treffer had gerealiseerd en daarbij In de vier laatste ontmoetingen in het geheel niet had gescoord, leek zich er al bij voorbaat bij te hebben neergelegd dat het ook tegen RCL niet zou gaan lukken. Een overtuiging waarin de ploeg nog meer werd gesterkt, toen de verder nauwelijks in de wed strijd komende Jan Jacob de Zwaan in de dertiende minuut kop pend de paal, en niet het net van het RCL-doel vond. De Leiderdorpers waren op dat moment overigens wel al aan de zesde hoekschop toe. Na een wat voorzichtige start had ook de Racing doorgekregen dat VVOG zaterdag geen obstakel van be tekenis behoefde te zijn en profiterend van de geboden ruimte werd het VVOG-doel opgezocht. Hoewel te veel aan leuke acties en te weinig aan doeltreffend werk werd gedacht en „echte" doelpunten mede daardoor tot ver In de tweede helft zouden uit blijven, kwam RCL in de twintigste minuut toch aan de leiding. Emile Eleveld had in navolging van aanvoerder Herman Dekker Iets eerder (bij een poging van Peter Siera) de bal nog van de doellijn gehaald nadat Cees Ruis had ingekopt, maar zag dat leer vervolgens door jeugdige invaller-doelman Wim Eype alsnog in het eigen doel gelopen: 0-1. Een fout van collega Peter va Heijden aan de andere zijde hielp VVOG tien minuten na weer op gelijke hoogte. Van der Heijden liet de bal los m hoekschop van Henry de Graaf en Henk Drost buitte die foi timaal uit. Ook met die forse mentale steun in de rug, VVOG echter duidelijk de mindere. En eindelijk besloot RC krachtsverschil, ver in de tweede helft ook In de score to drukking te brengen. Achtereenvolgens Erik van Doeselaai een slim lobje, Dick van der Bijl, middels een doffe dreui afstand, en weer Van Doeselaar, dit keer met een schuivert der Eype door, bepaalden de eindstand op 1-4. Een overw die RCL weer wat dichter bij de topploegen bracht en VVO! wat dieper in het Harderwijkse dal deed verdwijnen. GERT-JAN Of Scoreverloop: 20 Eype 0-1; 55 Drost 1-1; 67 Van Doeselaar 1-2; 75 Van 1-3; 82 Van Dceselaar 1-4. RCL: Van der Heijden: Ruis, Slera, Haneveld, Kamminga, Bruna, Bra Bohemen, Van Gemerden, Van der Bijl. Van Doeselaar. Ton Werner (9) heeft namens Oegstgeest ingekopt. De Hazerswoudse verdediging brengt echter, eveneens koppend, opluchting. LEIDEN De altijd ener verende streekderby In de vierde klasse tussen Oegstgeest en Hazers woudse Boys eindigde In 1-1. De thuisploeg kreeg, gezien het betere spel, hiermee te weinig. SIZO won vrij gemakkelijk van Jong Hercules. De uitwed strijd tegen de jonge, on ervaren ploeg werd bij een 0-3 stand afgesloten. Koudekerk kreeg drie doelpunten tegen zich te verwerken. Leider TOGR bleek over een completer team te beschikken. Wou- brugge behaalde een goe de remise bij VVOR. Het enige Woubrugse doel punt werd gescoord door debutant Leo van de Laar. Randstad Sport deelde ook al de punten. Zowel DEVJO als de Voorscho tenaren scoorde eenmaal. In de strijd, die volledig werd beheerst door Oegstgeest had Hazerswoudse Boys al snel veel geluk. Ton van der Kade schoot direct na het be gin maar net naast. Er zouden vele gevaarlijke situaties voor het Hazerswoudse doel ont staan, waaruit echter slechts een doelpunt werd gereali seerd. John van Iterson brak in de 20e minuut door en rondde zijn solo-actie fraai af: 1-0. Ook na de pauze konden de Boys, behalve enkele voor zichtige pogingen van Rienk Poot en Jan Platteel, maar weinig tegengas geven. Tot In die 88e minuut. Oegstgeest- goalie Cock Bouwman, de hele wedstrijd goed spelend, rolde de bal bij een uittrap iets te ver voor zich uit, Poot onderschepte het leer en strafte de fout direct af. Eind stand 1-1. Vooral tijdens het eerste deel controleerde SIZO de strijd tegen Jong Hercules volledig. Jos de Gier opende de score in de twaalfde minuut. Even later had de stand gelijk kun nen worden, als niet een mooie Herculeskans om zeep was geholpen. Op slag van rust scoorde Gert Kardol 0-2. Jan Keizer voerde in de twee de helft, de verhoudingen wa ren toen weer wat hersteld, het positieve saldo op tot drie doelpunten. Een matige eerste helft toon de een minder slecht spelend TOGR. Koudekerk kwam he lemaal niet in het eigen spel en moest toezien hoe de lijst aanvoerder een voorsprong nam. Na de thee werd die score uitgebouwd naar maar liefst 3-0, zonder dat de Rijné quipe ook maar Iets terug kon doen. Koudekerk werd con stant In de verdediging ge drukt en vond geen uitwegen meer. In de slotfase mocht Arie Westmaas het nog van elf meter proberen. Zijn inzet was te zacht, zodat de TOGR-doel- man zijn doel compleet schoon hield. Woubrugge kwam moeilijk op gang tegen VVOR. De volle eerste vijfenveertig minuten waren dan ook voor thuisclub VVOR. Toch zou Woubrugge in die periode een voorsprong nemen. De debuterende A-ju- nlor Leo van Laar beëindigde na een half uur spelen een scimmage voor het VVOR- doel door het leer hard op de slof te nemen: 0-1. Na de her vatting nam Woubrugge een afwachtende houding aan, waardoor WOR kon blijven komen. De uitvallen waren echter zeer gevaarlijk. Na een kwartier spelen kreeg de thuisclub een strafschop toe gekend, omdat Woubrugse doelman Gerard Volwater een VVOR-speler geduwd -zou hebben, terwijl de bal niet In de buurt was. De 1-1 stand zou, In de wetenschap, dat VVOR nog een keer de paal raakte, met name voor Wou brugge een gunstige eind stand worden. In een leuk duel tussen DEV JO en Randstad Sport start ten de Voorschotenaren beide helften bijzonder goed. In de eerste vijftien minuten was het Wim van Luyck, die na een een-tweecombinatie met Roel Velo de eerste treffer liet no teren. Daarna verzwakte Randstad wat en in de 44e mi nuut bracht Ruud Staas DEV JO van afstand verdiend op gelijke hoogte. Na het pauze ren was het weer Randstad dat trachtte de tegenstander te overrompelen. Ditmaal werd er echter niet gescoord. De Voorschotenaren kwamen zelfs nog goed weg, toen twee minuten voor het einde Bert van Muyen alleen voor een leeg doel een goede kans ver prutste. LEIDEN ARC kwam snel op achterstand in de derde klassestrijd tegen Vlaardingen. De gelijkma ker volgde nog In de eer ste helft waarmee direct de hoogtepunten van het duel zijn genoemd: 1-1. Dezelfde uitslag kwam In het treffen tussen Katwijk en Excelsior op het bord. De kustploèg speelde een energieke wedstrijd en verdiende het gelijkspel vQlledig. Al in de zevende minuut ging ARCer Jelle Koolstra in de fout. Een verkeerde terug- speelbal stelde Vlaardinger Dick Molendijk In staat via de binnenkant .van de paal sco ren. Geleidelijk aan werd het initiatief van de thuisclub overgenomen, wat in de 35e minuut resultaat had. De bal kwam uit een schitterende voorzet-op-maat van Rob Heytinga op het hoofd van Ed win Heespelink, die goed af rondde: 1-1. Het laatste part stond in het teken van de angst voor elkaar. Belde ploe gen waren zo zuinig op het veroverde punt, dat nog maar weinig offensieve acties volg den. Alleen Heytinga en Hees pelink hadden nog een moge lijkheid, maar kwamen niet meer tot scoren. Katwijk vertrok fel tegen Ex celsior. Het beter spelende team van John Huguenin zag Gidy van der Bent na tien mi nuten de eerste kans niet ge bruiken. Maar na een half uur was het wel raak. Wim Guyt 2 verzorgde een afgemeten voorzet aan Arnold Boers, die inkopte. Gidy van der Bent was ter plaatse om het laatste tikje te geven: 0-1. Dat ge beurde allemaal in een perio de, waarin Katwijk de toon aangaf. Na de pauze ging Kat wijk steeds voorzichtiger spe len, waardoor de gastheren konden komen. Defensief zat alles goed In elkaar, behalve in de 59e minuut. De bal werd uit een voorzet van rechts door een vrijstaande Ëxcelsio- raanvaller ingeschoten: 1-1. De slotfase werd een erg aan trekkelijke. Beide elftallen speelden 'op de volle winst' en gingen dus volledig in de aanval. Over en weer ontston den kansen, maar doelpunten bleven uit, zodat de 1-1 stand het einde zou halen. KATWIJK Dat Quick Boys-oefenmeester Berry Janse zaterdag aanmer kelijk positiever In zijn commentaar was dan een week eerder, spreekt van zelf. Quick Boys werd im mers zeven dagen terug door Blauw Wit '34 op een even verrassende als his torische 0-6 nederlaag ge- tracteerd, terwijl zijn elftal dit keer tegen Oranje Nassau wel op de been gebleven was en hard werkend een doelpuntloos gelijkspel had gereali seerd. Echt tevreden was Janse desondanks (te recht) nog niet. Zijn ploeg mocht dan goede moge lijkheden op de overwin ning hebben gehad, er mocht dan een voortreffe lijke inzet zijn getoond, het vertoonde spel Het nog duidelijk veel te wen sen over. Met de klap van één week eerder nog nadreunend in het hoofd, begon Quick Boys aan de moeilijke opdracht om te gen de Groningse debutant in de eerste klasse de goodwill van het kritische Katwijkse publiek weer terug te winnen. Een opdracht waarin de ploeg aanvankelijk leek te gaan sla gen. Spitsen Kees Zuyder- duyn, in de plaats voor de te gengevallen Jaap van Duyn, en Martin van der Plas dron gen meerdere malen door tot het Groningse doelgebied, maar stuitten daar door te lang aarzelen of bij gebrek aan steun. Oranje Nassau be perkte zich In die periode tot uitvallen en mede omdat de Katwijkse achterhoede beslist niet vlekkeloos functioneerde moest Theo Guyt na een kwartier al gestrekt naar de hoek om de bal na een af standschot net naast zijn doel wist te werken. Tien minuten later weer een mogelijkheid voor de thuis club. De Groningse verdedi ging verdedigde slecht uit waardoor Martin van der Plas de bal (handig) kon meene men. Van der Plas treuzelde evenwel ook dit keer te lang. Tot tweemaal toe kwam Quick Boys In dat eerste part vervol gens nog bijna succesvol door. Teun van der Plas schoot echter na een combi natie met Martin van der Plas recht in de handen van doel man Hoekman, terwijl Johan Jonker een vrije trap naast het doel mikte. Het na een sterke seizoe wat teruggevallen Oranjt sau vond evenmin de richting. Trainer van V merkte na afloop weliswJ dat zowel de bal als hel belige veld zijn ploeg de ge problemen had bei maar vergat daarbij merken dat ook zijn s| de juiste scherpte mistel een geldig excuus was i niét fit aan de wedstrij gonnen middenvelder Wonderman in de rust koorts geplaagd moest i len. Ook In de tweede helft zi geen van beide ploege lukken de bal In het d deponeren. Al waren weer mogelijkheden. Zo de Quick Boys aanvi Kees van Rooyen op l ven van Martin van de de bal tegen de lat er Egge Knol Oranje Nasss een listig hakballetje bljr aan een winnende sprong. In tegenstelling ven dagen eerder, warei punten zaterdag schaars op Sportpark Zuid... PIETER EV Quick Boys: Guyt, Van Beele Noort. Wim van der Pla Rooyen, Jonker, Teun van d Eysberg, Zuyderduyn, Ma der Plas. VLAARDINGEN Het lijkt de goede kant op de gaan met tweedeklasser Ter Leede. Na de over winning op mede-degra datiekandidaat Rijsoord van vorige week, bereikte de équipe van coach Piet Wassenaar zaterdag in Vlaardingen een gelijkspel tegen Zwaluwen. De 1-1 remise werd bovendien met goed spel bewerkstel ligd. Het onmiddellijke ge volg is, dat de aansluiting met de middenmoot er weer Is. Vooral voor de pauze werd er redelijk goed gevoetbald door de Sassenheimers. Hoewel Zwaluwen het beste van het spel had, deed het hard wer kende Ter Leede wel degelijk mee en regelmatig werd de Zwaluwen-defensie dan ook op haar kracht onderzocht. Vlak voor de rust kwam de bal na een fraaie 'aanvalsopbouw bij Frits Hoekstra terecht. Een uitstekende voorzet stelde Jan van Harskamp in staat met een omhaal doeltreffend uit te halen: 0-1. Deze treffer was voor de thuisploeg echter geen reden om na rust niet gewoon goed door te voetbal len. Met fris aanvalsspel, voor al de ruimte werd goed benut, werd het doel van de in uitste kende vorm verkerende doel man Gert van der Lult onder druk gezet. En werd ook de gelijkmaker gevonden. Nadat Hoekstra via een count bijna voor de beslisser had gezorgd, was het Keizerwaard die na aai van Gert de Goede o| identieke wijze ais var kamp succesvol omhai op die fraaie wijze d< stand op 1-1 bepaalde.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 14