IVV wil ruijff niet aanpakken Scheeren neemt schaakleiding Vitas Gerulaitis wint in Brussel favoriet ziek op stal in Hilversum Karsmakers op eenzame hoogte SPORTTRIBUNE portwereld Weer record voor Salnikov Schaatsers al op zomerreces Marathon Rome voor Puttemans Tie-break softbal LEIDSE COURANT/ MAANDAG 15 MAART 1982 PAGINA 11 grote favoriet van de super- iodraverij van gisteren in het jlversumse sportpark, de vijf- rige hengst Tony The Butler in Luut Dooper, bleef wegens lorts op stal staan. Arnold ollema won mede daardoor iet San Sebastiaan voor Rein- t en Roland Morgan. Grote Stayersprijs leverde n verrassende overwinning voor Pijlsnel met Wim rooper. Favoriet Rabbani liet !t lelijk afweten en Star Lagu- werd tweede voor Nanouk. In supertrio 12 van komende zondag is het mogelijk tot en met woensdag de wedformu- lieren in te leveren op de post kantoren en tot en met zater dag op de wedstrijdbanen. Op de draversbaan van Hilversum komen dertien paarden aan de start. Serge Buitenzorg met Jan van Dooyeweerd gaat over een afstand van 2000 meter als de favoriet van start. Uit zijn laatste acht starts kwam Serge Buitenzorg zeven keer tot winst. Een keer moest de zesjarige hengst genoegen ne men met een tweede plaats achter Oscar Baker. Sonja Morgan is ook kansrijk. Het dier won op 7 februari reeds een supertrio. Rembrandt won onlangs op Hilversum en moet ook ditmaal een rol kunnen spelen. Rianne N kwam de laatste keren niet tot winst maar kan wellicht voor een verrassing zorgen. Onze favorieten: Serge Bulten- zorg(4), Sonja Morgan(6), Rem brandt^). Onze outsiders: Rianne N(1), Peter Post(7), Osmond(13). Het Jaarlijkse springconcours voor mensen die werkzaam zijn In de rensport gistermid dag in de manege Hillegers- berg In Rotterdam is gewon nen door de amateurrijder Bob Ho. Hij won ook vorig jaar dit springconcours. Drie rijders waren na twee manches In de- barrage gekomen. Dat waren Bob Ho, de trainer/jockey Henk van der Kraats (tweede) en de vrouwelijke jockey Clara Meltzer (derde). arthur van rijswijk HARFSEN Toon Karsma kers stond In de eerste motor cross die meetelde voor het Nederlands kampioenschap, gisteren In Harfsen, op eenza me hoogte. De motorcoureur uit Waalre zegevierde zowel in de eerste als de tweede man che. Peter Herlings werd beide keren tweede. In Harfsen maakte Gerard Rond zijn ren tree. Een maand geleden was hij in Le Touquet het slachtof fer geworden van een valpartij, waarbij hij zijn linkerarm had gebroken. In de eerste manche bezette Rond de vierde plaats. en dat terwijl hij slechts een beetje conditietraining had kunnen doen. Gerrit Wolsink viel zowel in de eerste als de tweede manche uit. Er waren In Harfsen ruim 7000 toe schouwers. Wil van der Laan en Kees Hoogervorst hebben in Reek de eerste wedstrijd voor het Nederlands kampioenschap zijspancross gewonnen. Het duo uit Ter Aar eindigde zowel In de eerste als in de tweede manche als derde. Rein van Gastel en Erik Hurkmans zege vierden in de eerste omloop, de overwinning in de tweede was voor August Muller en Cor van der Bijl. Wereldkampioen Ton van Heugten raakte in de eerste manche betrokken bij een valpartij en finishte als tiende. In het tweede gedeelte van de wedstrijd klasseerde Van Heugten zich als zesde. Ti telhouder Jan Bakens, die met zijn bakkenist Van Hees in de eerste omloop als tweede ein digde, kwam vlak voor de eindstreep ten val en moest lo pend en duwend de finish overschrijden. Bakens en Van Hees werden veertiende. Sergej Kasakov veroverde op de ijsbaan van Inzeil de wereldtitel ijsspeedway. De 20- jarige werktuigkundige volgde zijn landgenoot Wladimir Ljoe- bitsj, die met veertien punten slechts op de negende plaats eindigde, op. De Nederlander Roelof Thijs werd zevende. Hij verzamelde zeventien punten. Zaterdag was de titeljacht ge kenmerkt door enkele zware valpartijen. De Zweed Hasse Johansson liep daarbij een sleutelbeenbreuk op. :n HAAG De neder- van PSV heeft Ajax op een punt van de ilaanvoerder gebracht, int in weerwil van alle eelsheid maakten de acieden ook twee doel- i nten, tegenover MVV en. AZ'67 kwam zeer lukkig weg bij Roda JC "I en FC Utrecht blijkt het veld ongeschokt ;r alles wat er rond de gebeurt of gebeurd is. arlem werd in een paar jductieve minuten met verslagen. gaat Ajax een beetje te *ed de laatste weken. Het elf- speelt zijn, op dit moment br Nederland unieke, voet met zo veel gemak en allu- dat spelen uitsluitend om j I spelen het doel lijkt. De te lt nstanders werken daar aan gisteren ook MVV. De lastrichtenaren benaderden a ix uiterst omzichtig en kwa- sin uit de Watergraafsmeer ig met een nederlaag die it werkelijk pijn deed. Een slag van 2-0 is toch een vrij igere score in een duel waar ene ploeg de andere vrijwel eds op een speelhelft udt. lan Cruyff, die weer meer 21.000 mensen trok, blijft luurlijk de man om wie alles lait. MVV, dat hem van af- nd door Noud Janssen liet laduwen, was zich daarvan ir wel bewust. Wat echter Hans van Breukelen heeft schriftelijk zijn verontschuldi gingen aangeboden aan Char les Corver voor de onvertogen woorden die hij na afloop van de wedstrijd AZ6'67—FC Utrecht tegen de toparbiter uit Voorburg heeft gericht. De doelman van FC Utrecht was toen zeer verbolgen dat Corver maar weinig tijd bijtelde terwijl geruime tijd voor blessures was gestopt. Hij wond zich er bovendien over op dat er afge floten werd toen heel FC Utrecht massaal naar voren kwam om een hoekschop te nemen. Corver maakte over het ge beuren rapport op voor de KNVB. FC Utrecht heeft inmid dels schriftelijk verweer ge voerd. van nog meer invloed op het spel bleek, was het feit dat nie mand Cruijff werkelijk durfde aan te pakken, ook niet binnen de normen, die het mannelijke spel dat voetbal is, toestaan. Scoreverloop: 35. Kieft 1-0, 54. Cruyff 2-0. Scheidsrechter Bosman, toe schouwers: 21.400. Ajax: Schrijvers. Ophot, Jansen, Boe- ve, Schoenaker, Cruyff, Vanenburg (Rijkaard). Lerby, Ling, Kleft, Olsen (Van 't Schip). MW: Baetsen, Quaden, Busk, Dijk stra. Maas. Linders, Janssen, Van Marwijk, Delahaye, Schapendonk. Van Staveren (Adam). Roda JC-AZ '67 Roda JC heeft AZ'67 laten ploeteren in Kerkrade. De Noordhollanders hebben ge zwoegd, maar zeker niet beter gevoetbald dan Roda JC. De Limburgers kregen halverwege de eerste helft, door Raeven, de beloning voor hun aanval lende voetbal. Vrije verdediger Metgod maakte tien minuten voor rust gelijk. In de tweede helft kreeg Roda door Van Geel, Raeven en Eriksen veel meer kansen dan AZ, dat er ei genlijk maar één kreeg. Na 88 minuten vrijwel onzichtbaar te zijn geweest, kwam Kist twee minuten voor tijd te voorschijn om AZ in de race met PSV en Ajax te houden. Scoreverloop: 24. Raeven 1-0, 35. Metgod 1-1, 87. Kist 1-2. Scheids rechter: Mulder, toeschouwers: 10.000. Roda JC: Smits, Degens. Hendriks, Tsinos, Hanssen, Van de Ven, Marij- nissen, Van Gee), Raeven, Nanninga, Eriksen (Hofman). AZ*67: Treytel, Reynders, Spelbos, Metgod, Hovenkamp, Peters. Jonker, Nygaard (Anema), Kist, Oberachter, FC Utrecht-Haarlem FC Utrecht was veel sterker dan Haarlem, dat met hard* voetbal (Verkalk) probeerde FC Utrecht af te stoppen. Het lukte een speelhelft. Kort na de hervatting echter scoorde FC Utrecht twee keer. In de twee de minuut omdat Haarlem aan buitenspel dacht en scheids rechter Van der Laar niet. Met god had ten koste van een handsbal kunnen redden. Hij deed het niet omdat hij al twee gele kaarten op zak heeft. In valler Van den Akker kon daar- Johan Cruijff, gisteren met deze treffer weer belangrijke rol vertolkend bij Ajax, behoort bij de selectie voor het Nederlands elftal maar heeft al laten weten niet op de uitnodiging van Rijvers in te gaan. na gemakkelijk raak schieten. Van der Lem maakte twee mi nuten later het tweede doel punt na een hoekschop en een niet zo gelukkig moment van Metgod. Scorevsrioop: 47. Van den Akker 1- 0, 49. Van der Lem 2-0. Scheidsrech ter: Van der Laar, toeschouwers: 5500. FC Utrecht: Van Breukelen. Van Ta- melen, Van Veen, Du Chatinier, Ter voort. Wouters. Kruys, Flight (Van den Akker), Gozems, Van der Lem, Adelaar (De Kruyk). Haarlem: Metgod, Masefield, Verkaik, Haar, Nljholt, Leysner, Kleton (Van der Veldt), Balm (Van Zeen), Keur en Böckling. Sparta-PEC Zwolle Sparta had zijn trainer op het dak te kijk. De door de tucht- commissie voor vijf wedstrij den uit zijn functie gezette Barry Hughes mocht vanaf die hoge positie schreeuwen wat hij wilde. Het had waarschijn lijk alleen geholpen als hij van het dak was gekomen. Zonder de Britse inbreng (Loggie en Robinson zijn ook geschorst) speelde Sparta lauw en mat. De Rotterdamse ploeg ver speelde volstrekt onnodig een punt aan het in degradatie nood verkerende PEC. Een vroege treffer van Olde Rleke- rlnk werd beantwoord met een hoekschop van Riemens, die onaangeraakt achter Sparta- doelman Formannoy in het net belandde. Scorsverloop: 6. Olde Riekerink 1-0, 36. Van der Hengst 1-1. Scheidsrech ter: Keizer, toeschouwers: 4500. Gele kaart: Israel (PEC Zwolle). Sparta: Formannoy, Blind. Dekker, Andriessen, Van Tiggelen, Advocaat, Tiktak. Van der Gijp, Olde Riekerink. Van Gaal en v.d. Berg (Meijer). PEC Zwolle: Van Geffen, Drost, Israel (Van de Wildenberg), Visscher, Booy, Hamming, Kamstra, IJzerman, Jans, Van der Hengt, Riemens. NAC-Willem II Willem II reageerde de zorgen om het voortbestaan af met een klinkende zege (4-1) in Breda op NAC. De Tilburgse club domineerde de streek- derby geheel volgens de tradi tie. NAC nam in de zesde mi nuut door Waslander de lei ding. Willem II reageerde met treffers van McDonald en Hoyer (elk tweemaal). Scoreverloop: 7. Waslander 1-0, 14. McDonald 1-1, 60. McDonald 1-2, 67. Hoyer 1-3, 90. Hoyer 1-4. Scheids rechter: Gans. Toeschouwers: 14.000. Gele kaarten: Nelemans (Willem II) en Joore (NAC). NAC: Von Seldlltz, Krljnen, Smits, Joore, De Kroon, Lokhoff, Waslander, De Schepper, Jansen (Kotta), Corne- lissen, Van de Borgt. Terry Hendriks kan erop reke nen dat Haarlem maatregelen tegen hem zal nemen. Tiqn mi nuten voordat zondagmorgen de spelersbus vertrok richting Utrecht belde hij aanvoerder Martin Haar op met de mede deling dat hij niet zou afreizen. „Als Hendriks het telefoon nummer van de aanvoerder kent, mag ik toch ook aanne men dat hij zijn trainer weet te bereiken", aldus een uiterst verbolgen Hans van Doorne- veld. „Hendriks zou tegen Utrecht op de bank moeten beginnen. Ik kan begrijpen dat hij teleurgesteld was dat hij niet in de basis stond. Maar wat hij nu deed accepteer ik niet". Willem II: Verkerk, Braam. Calder- wood. Brouwer, Huybregts, Haver- mans, Hoyer. Sofers. Nelemans, Van Bommel, McDonald. FC Groningen-FC Twente FC Groningen handhaafde ook tegen FC Twente het ongesla gen thuisrecord. In blessuretijd nam de noordelijke ploeg ruimschoots afstand: 3-0. De negentig minuten werden vol- gemaakt bij de stand 1-0. Een fel omstreden strafschop werd door Koeman benut. In de laatste minuten benutten Hout man en Veldmate de bij het al- les-of-niets-offensief van Twente ontstane ruimte. Scoreverloop: 41. Koeman (straf schop). 89. Houtman 2-0, 90. Veld mate 3-0. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 11.000. Gele kaart: Dilling (FC Twente). FC Groningen: Tukker, Hiddink, Van Loon, Waalderbos, Mulder, Van Dijk, Koeman, Keukens (Veldmate), Bakker (Boer), Houtman, Gobel. FC Twente: Snelders, Rutten, Sche ve, Dilling, Van Gestel, Birkedal, Bos, Mentink (Harleman), Sanchez Torres, Lindsted, Rood (Pouls). Go Ahead-NEC De oostelijke derby Go Ahead Eagles-NEC stond in het teken van het niet verliezen van de trainers. Het slachtoffer was het publiek, dat zoiets al had vermoed en met slechts 5000 man was opgekomen. Scheidsrechter: Weerink. Toeschou wers: 5000. Gele kaart: Witbaard (Go Ahead Eagles). Go Ahead Eagles: Endeman, Back. Koopman. Oude Wesselink, Witb aard, Woudsma, Voskamp, De Goey, Schuurman (Hazelhekke), Van Koot- en, Eykelkamp. NEC: Klein Goldewijk, Mulderij, Wll- lemse, D. Visser, S. Visser. Van Zin nen, Strik, Vlevermans (Hubers), Hel- sper, Janssen, Meyers. LUN De Amerikanen Bill ch en Dan Simoneau heb- gisteren in Falun verras- id de dertig kilometer skilo- gewonnen. Bij de stand de strijd om de wereldbe- van de reuzeslalom gaat Mahre (VS) aan de leiding, n lerdag won in de Tjechoslo- akse plaats Jasna. TWERPEN De Brit Mal- lm Pyrah is gisteren winnaar worden van de Grote Prijs het concours hippique te twerpen. Anton Ebben was t een vijfde plaats de beste derlander. 0RD SCHARWOUDE t Jacobs (Tilburg) is giste- i In Noord-Scharwoude voor tweede achtereenvolgende lal nationaal turnkampioen de heren van de Nederland- Katholieke Gymnastiek i id geworden. N HAAG De schermvere- ing Valiant uit 't Harde heeft leren in Den Haag het Ne- lands kampioenschap sabel irolongeerd. Zaal Kardolus Zoetermeer werd met één .derlaag tweede. ITFORT De Nederlander ip Alberts heeft gisteren in i np-Lintfort de traditionele mingswedstrijd van het 'se wielerseizoen gewon- Arie Hassink ging als 1 "ede over de finish. AMSTERDAM De 26-jarlge Eindhovense Ingenieur Peter Scheeren heeft de leiding genomen bij de strijd om het Neder lands schaakkampioenschap, waarvan de eerste helft wordt af gewerkt in Amsterdam en het tweede gedeelte in Drachten. Hij deed dat ten koste van de gebroeders Rini en Hans Kuijf. Zater dag dwong hij Rini, de oudste van de broers uit Boskoop een kwartier voor de tijdcontrole tot opgave. Gisteren won hij vanuit de Ben-Oni snel van Hans, die er blijk van gaf de theorie niet goed te beheersen. Dat kan van Scheeren niet worden gezegd. In het ene jaar, dat hij zich nu serieus met schaken bezighoudt, heeft hij een sluitend repertoire opgebouwd. Zijn zege in de meestergroep van het Hoogoventoernooi bracht hem onlangs het vierde meesterresul- taat. Daardoor is zijn bevordering tot internationaal meester nog slechts een papieren zaak, die zijn beslag zal krijgen op het Fide- congres van november. Kandidaat-grootmeester John van der Wiel en grootmeester Donner startten met twee remises. Hans Kuijf gaf er zaterdag tegen Van der Wiel blijk van de onge bruikelijke variant met d6 van het Siciliaans goed te beheersen. Bij het ingaan van het eindspel was hij zelfs in het bezit van de betere pionnen-structuur. Hij sloeg eerst een remise-aanbod af, maar nam het anderhalve zet later toch aan. Gisteren bleef de ouderwetse Italiaan tussen Van der Wiel en Van der Sterren ge heel in evenwicht. Donner, die het zonetoernooi in Marbella beëindigde met een middenoorontsteking, hield het kruit droog met remise tegen Ligterink en Rini Kuijf. Langeweg speelde gisteren de fraaiste aanvalspartij van de dag. Het stukoffer, dat hij in het damegambiet bracht, bleek de inlei ding tot een 25 zetten diepe aanvalscombinatie. De met zwart spelende Rob Witt slaagde erin de tijdcontrole te halen, maar moest vervolgens tot de conclusie komen dat capitulatie de enig overgebleven mogelijkheid was. Arjette en Pernette Cameron, Mieke van Eist, Jeanette Mulder en Thea Wlllemse hebben zich geplaatst voor de eindstrijd van het toernooi om de Nederlandse schaaktitel voor dames. Naast dit vijftal waren de volgende speelsters al zeker van een plaats in de finale, die van 10 tot en met 25 juni in Mijdrecht wordt gehouden: Erika Belle, Hanneke van Parreren, Corrie Vreeken, Carla Brui nenberg, Heieen de Greef, Yvette Nagel, Cathy van der Mije, Co- chita Pluymert en Ada van der Giessen. Zayak vanuit „niets" naar kunstrijtitel KOPENHAGEN De 16-jarige Amerikaanse kunstrijdster Elaine Zayak maakte zaterdag in Kopenhagen een reuzensprong naar de wereldtitel. Na een slecht seizoen hervond zij In de vrije kuer haar oude flair en zelfverzekerdheid, waardoor zij van de zeven de naar de eerste plaats klom. Daarentegen stortte de Finse Krlstlna Wegelius, die het veld voor het laatste onderdeel nog aanvoerde, In een peilloze diepte om op de negende positie neer te komen. Elaine Zayak was bulten zichzelf van vreugde. Het ging dit jaar helemaal niet goed met me", zo zei ze. „Ik was eigenlijk wel te vreden met mijn vierde plaats in de verplichte figuren. Maar toen ik missers maakte in het korte programma dacht ik dat ik alles wel kon vergeten. Ik moest mezelf echt oppeppen om alles te geven en ben ontzettend blij dat het toch nog goed is afgelo pen". Vorig Jaar eindigde Elaine Zayak als tweede achter de Zwitserse Denise Biellmann, die zich daarna terugtrok. In de Amerikaanse titelstrijd kwam Elaine Zayak niet verder dan de derde plaats. Li Sha Wang werd 29e van de 33 deelneemsters. BRUSSEL Vitas Gerulaitis heeft het tennistoernooi van Brussel gewonnen. De blonde Amerikaan, die zater dag In de halve finale Jimmy Connors langs de kant zet te (6-2, 7-5), had In de eindstrijd de nodige problemen met de pas 17-jarige Zweed Mats Wilander. Gerulaitis had in zijn met 4-6, 7-6 (7-2), 6-2 gewonnen duel overi gens regelmatig de scheidsrechter op zijn hand. Ivan Lendl blijft winnen. De Tsjech versloeg in het toernooi van München In de finale zijn landgenoot Tomas Smid: 3-6, 6-3, 6-1, 6-2. De 22-jarige Lendl verdiende door zijn overwinning honderd duizend gulden. Het toernooi van Llnz werd door de Zweed Anders Jarryd be heerst. Hij wees in de eindstrijd de Spanjaard Jose Higueras te rug: 6-4, 4-6, 6-4. Marc Albert heeft zich niet geplaatst voor het toernooi van Rot terdam dat vandaag is begonnen. Hij verloor in de laatste kwalifi catieronde met 6-4, 2-6, 4-6 van Brad Drewett uit Australië. Louk Sanders werd al eerder uitgeschakeld. Hij kon het niet maken tegen de Braziliaan Joao Soares: 4-6, 5-7. Het Nederlands team van meisjes tot en met 14 jaar heeft de Europese titel niet kunnen behouden. In Veldhoven werd in de finale met 3-0 verloren van West-Duitsland. De jongens klasseer den zich als vijfde. MOSKOU De Rus Vladimir Salnikov heeft zaterdag tijdens de landenwedstrijd Sowjet- UnieOost-Dultsland het we reldrecord op de 1500 meter vrije slag heren gebracht op 14 minuten en 56,35 seconden. Het record stond sedert de Olympische Spelen van Mos kou (22 juli 1980) met 14.58,27 al op naam van Salnikov. Het was het tweede wereldre cord voor Salnikov in een tijds bestek van nog geen dag. Vrij dag verbeterde de drievoudige Olympische kampioen het we reldrecord op de 400 meter vrije slag tot 3 minuten en 49,57 seconden. SAVALEN De Nederlandse schaatstop heeft het seizoen afgesloten met een teleurstel lende derde plaats in de vier- landenwedstrijd in Savalen. Achter het verrassend als triomfator eindigende Zweden en ook Noorwegen. Het B-land West-Duitsland bleef de oran jegarde zelfs nog voq$. Wereldkampioen Hilbert van der Duim schitterde, als dat woord gebruikt mag worden in dit „na-winterse" treffen slechts op de 500 meter die hij winnend beëindigde in 39,44 seconden. Maar op de andere afstanden bleef de Fries ver onder zijn kunnen met tijden als 2.03,18 op de mijl, 4.21,98 op de 3000 meter en 7.27,05 op de 5000 meter. Maar ook de andere rijders, met een lichte uitzondering voor Yep Kramer, bleken reeds op zomerreces te zijn. Van Kramer is nu eenmaal bekend dat hij redelijk uit de voeten kan indien de spanning is weg gevallen. Dat bleek ook dit maal op de tweede dag toen hij zowel op de 1500 meter (2.03,04) als de 5000 meter (7.24,58) als tweede finishte. Beide malen achter de Europe se kampioen Tomas Gustafs- on. Maar Rolf Sibrandy en Harm van der Pal etaleerden zich typisch als toerrijders in dit festival. Bij de sprinters bliksemde Lieuwe de Boer nog eenmaal op de korte afstand. Beide da gen werd hij derde op de 500 meter, waarbij hij de tweede maal zelfs een 38,68 achter zijn naam schreef. De twee an dere sprinters, Kuiper en Go- vaert, waren ook al aan een af bouw bezig blijkbaar, al kwam Govaert op de tweede dag op de 1000 meter met 1.19,58 (3) nog redelijk voor de dag. De damesploeg, vertegenwoor digd door drie junioren Boukje Keulen, Petra Moolhuizen en Marieke Stam, deed wat er op dit niveau verwacht kon wor den. Van dit drietal deed Boukje Keulen zeer goed werk met een derde plaats op de 500 meter in 44,33 en even eens een derde positie op de 3000 meter in 4.59,19. ROME De Belgische vete raan Emiel Puttemans is uit een veld van 40.000 lopers winnaar geworden van de ma rathon van Rome in de snelle tijd van twee uur, negen minu ten en 52 seconden. Putte mans had een voorsprong van meer dan twee minuten op de Brit lan Thompson en zijn landgenoot Karei Lismont. De Italiaanse Laura Fogli zege vierde bij de dames. Zij legde de 42 kilometer en 195 meter af in 2 uur 31 minuten en 8 se conden. Laura Fogli verdrong daarmee de Nederlandse re cordhoudster Marja Wokke (2.32.39) van de negende plaats op de wereldranglijst al ler tijden. Marja Wokke staat nu tiende en Carla Beurskens met haar tijd van OSAKA (2.34.14) vijftiende. Cor Vriend (PSV) heeft zater dag in Alphen aan den Rijn een internationale wegwedstrijd over 20 kilometer gewonnen in 1 uur en 35 seconden. De Ne derlandse kampioen op de ma rathon arriveerde met een voorsprong van 22 seconden op Jacques Valentin (Olym- pus'70) aan de eindstreep. In Alphen maakte Gerard Nij- boer (Daventria) na een bles sureperiode van ruim een jaar zijn rentree in een officiële wedstrijd. De zilveren medaille winnaar op de Olympische ma rathon van Moskou was ver trokken op een schema van 1 uur en 6 minuten en finishte in, 1.03.42 als veertiende. AMSTERDAM Tijdens de jaarvergadering van de Ko ninklijke Nederlandse Honkbal en Softbal Bond is besloten de verlenging van softbalwedstrij- den in te korten. Vroeger werd na een gelijke stand (na de ze ven innings) net zo lang door gespeeld tot een beslissing was geforceerd. Voortaan duurt de ^verlenging nog slechts twee innings, waarna dan een soort tie-break is in gevoerd. Die houdt in dat de nummer negen van de slaglijst op het tweede honk gaat staan, waarna de nummers een. twee en drie achtereen volgens in het slagperk komen om te proberen een run te scoren.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11