Sales Managers m IP® Zijl/LGB op de valreep naast De Robben ADLER NEDERLAND KOMMERCIEEL MEDEWERKER M/V Nieuwe bibliotheek in Leidschendam kost vijf miljoen gulden de algemene rekenkamer adjunct-inspecteurs en inspecteurs de rijksovertieid vraagt Campus Travel ziekenfondsraad i Er is hoop ZATERDAG 13 MAART 1982 LEIDSE COURANT PAGINJ LEIDSCHENDAM De nieuwe hoofdbibliotheek in Leidschendam, die in één bouwstroom met 96 éénpersoons-wooneenhe- den in Amstelwijk wordt gebouwd gaat rond de vijf miljoen gulden kosten. Jongerenkoor LEIDERDORP Het jonge renkoor De Menswording uit Leiderdorp zal dit weekend in Warmond en Hazerswoude zuigen. Vanavond wordt de kï^kdienst verzorgd in de Matthiaskerk in Warmond om zeven uur en morgenochtend wordt gezongen in de kerk van de Engelbewaarders in Hazerswoude Dorp om half twaalf. Het thema staat in het teken van de 40-dagentijd: aandacht voor de ander, ver weg maar ook dichtbij. De bouw zou oorspronkelijk 1 juni van start moeten gaan maar er is een kink in de ka bel gekomen. Leidschendam is namelijk niet opgenomen in de contingentering voor dit soort woningen. Als het gemeente bestuur echter akkoord gaat met de bouwlokatie LeiNo en dus groeigemeente wordt zal het eenvoudiger zijn alsnog toestemming te krijgen. De bouw zal bijna geheel bekos tigd kunnen worden uit de ba tige saldi van de jaren 1980 en 1981 (bijna 3.5 miljoen gulden) en de grondopbrengst van het gehele plan voor Amstelwijk. In het plan is nog niet de door de Stichting Openbare Biblio theek gewenste uitbreiding van 350 vierkante meter opge nomen. Na de aanbesteding, waarvoor zes aannemers, inclusief het Leidschendamse Bouwbureau Tetteroo, worden uitgenodigd in te schrijven zal over de uit breiding boven de geplande 1700 vierkante meter worden beslist. De woningen gaan ge zamenlijk bijna 7 miljoen gul den kosten met een huurprijs die rond de 250 gulden per maand zal liggen. Achter de bibliotheek komt een zoge naamd parkeerdak met plaats voor 58 auto's die met een groenvoorziening onzichtbaar voor omwonenden wordt ge maakt. De huurprijs van veer tig gulden per maand wordt waarschijnlijk in de woning- huur opgenomen. Voor een kunstwerk bij de bi bliotheek waarvoor volgens de éénprocentsregeling 40.000 gulden beschikbaar is wordt een werkgroepje van zes per sonen ingesteld. Een kunst werk aan de gevel of binnen het gebouw is volgens archi tect Van Beek niet noodzake lijk. Aan het buitengebied, het centrale pleintje van Amstel wijk tegenover het sportcom plex 'De Fluit' zou echter met medewerking van één of meer kunstenaars uitgebreid aan dacht kunnen worden besteed. HILVERSUM Het venijn zat in de staart. Gedurende de gehele waterpolo-topper had het Leidse Zijl/LGB een ach terstand op koploper en aan staande landskampioen De Robben uit Hilversum gehad. Tot het laatste spelmoment. Toen benutte Albert Spijker een strafworp. Met nog maar vijf seconden te spelen was de stand gelijk: 12-12. Een resul taat waarmee beide partijen tevreden konden zijn. De Zijl, tweede op de ranglijst, omdat men een eervol resultaat be haalde en De Robben omdat het landskampioenschap hen nu niet meer kan ontgaan. Vanaf het startsein nam De Robben het initiatief. De eer ste scores ontstonden echter door persoonlijke fouten in de verdediging van de Leide- naars. De Zijl bleef echter goed doorknokken. Het eerste kwart werd afgesloten met een 5-2 achterstand. Het twee de kwart met een 8-5 achter stand. In voorgaande jaren had De Robben altijd voldoen- de aan drie doelpunten ver schil om door te kunnen druk ken. Dit keer lukte dat niet. De Zijl volgde de Hilversum mers dan ook niet in hun speelwijze, maar vertraagde het tempo en speelde mandek king. Door die speelwijze wist men terug te komen. Dat lukte nog niet in het derde kwart. Maar in het vierde kwart waren de Leidenaars heer en meester. Stan van Belkum zorgde met 12-9 en 12-10 voor de aanslui ting. Albert Spijker maakte via 12-11 en 12-12 gelijk. Het scoreverloop: le kwart- 1-0 Nico Landeweerd. 1-1 Stan van Belkum. 1-2 Janjaap Kore- vaar. 2-2 Hans Blikslager. 3-2 Nico Landeweerd. 4-2 Hans Blankestijn. 5- 2 Hans Blikslager. 2e kwart: 6-2 Hans Blankestijn. 6-3 Rob Lagrand. 6-4 Martin Vreeburg, 7-4 Nico Landeweert, 7-5 Albert Spij ker. 8-5 Andy Hoepelman 3c kwart: 9-5 Nico Landeweert. 10-5 Hans Blikslager. 10-6 Alex van Bel kum. 10-7 Martin Vreeburg. 11-7 Jo- han Aantjes. 12-7 Andy Hoepelman, 12-8, 4c kwart 12-9. 12-10 Stan van Bel kum. 12-11 Alben Spijker. 12-12 Al- bert Spijker (strafworp 5 seconden voor tijd). Sportwereld JAKARTA De Engelsman Walter Browne heeft het in ternationale schaaktoernooi in Jakarta gewonnen. Genna So- sonko legde beslag op de vijfde plaats. MOSKOU Tijdens interna tionale wedstrijden schoon- springen in Moskou is de Ne derlandse Caroline Linthuis op de drie meter-plank als elf de geëindigd met 426,36 pun ten. MALMO Lex Coene be reikte de tweede ronde van het badmintontoernooi om de open Zweedse kampioenschap pen door een overwinning met 8-15, 15-6. 15-8 op de Indone siër Sanat Misra. De overige Nederlandse deelnemers wer den in de eerste ronde uitge schakeld. BRUSSEL Het comité van beroep van de Belgische voet balbond heeft de schorsing tot eind mei, die Eddy Snelders (Lokeren) was opgelegd na een incident met scheidsrech ter Soeters in de thuiswed strijd tegen Anderlecht, met een maand bekort. NIEUWEGEIN De Neder landse jeugdploeg eindigde in het drielanden-badmintontoer- nooi te Nieuwegein als derde achter Denemarken en Enge land en voor Japan. 'Vader van de jazz' in de Sovjet-Unie overleden MOSKOU De Sovjetrussische zanger Leonid Oetesov, die jazz-interpretaties van Russische muziek in zijn land heeft geïntroduceerd, is op 86-jarige leeftijd overleden. Oetesov, die in Odessa was geboren, is sinds 1929 hoofd van het Volksvariété-órkest van de Russische Federatie geweest. Zijn streven naar verjazzing van Russische muziek tijdens de eerste jaren na de revolutie was nogal omstreden, maar de populaiteit van zijn werk triomfeerde over de kritiek dat hij te 'kosmopolitisch' zou zijn. De Pravda, die zijn overlijden mededeelde, vermeldde zijn jazzwerken niet, maar een artikel in Troed, de nationale ar beiderskrant, prijst hem als 'vader van de jazz in de Sovjet- Unie'. Nederland- Schotland in samenvatting op televisie HILVERSUM NOS-ti levisie zal van de vrieni schappelijke voetbalwet strijd Schotland-Nedei land, die op 23 maart i Glasgow wordt gespeelt alleen een samenvattin uitzenden. Die komt va 23.00 u. af op Nederland NOS-radio verzorgt \vi een directe reportage. Dj is met commentaar va Jack van Gelder en The Koomen van 21.02 af i Hilversum I. Uitgevers van kinderboeken naar Bologna AMSTERDAM Van I I 4 april wordt in Bologna jaarlijkse Internation Kinder- en Jeugdboek beurs gehouden. Met stt van de Economische Vt lichtingsdienst nemen 13 derlandse uitgevers hiei met een gemeenschappel inzending deel. Voorts het bureau voor de Collec ve Propaganda van het derlandse Boek op de meenschappelijke stand indruk geven van de w waarop in ons land pr< ganda voor het boek w< bedreven. De verkooporganisatie van de Nederlandse ADLER Fabrieken B.V. maakt deel uit van het TRIUMPH-ADLER-concern, dat een meerderheidsbelang is van Volkswagenwerk A.G., en opereert sinds enige tijd - na staken van de produktie-aktiviteiten - als zelfstandige importeur/distributeur van de komplete ADLER-kantoormachinelijn, omvattende mechanische, elektro-mechanische en elektronische schrijfmachines, tekstverwerkende apparatuur en rekenmachines. Deze verkooporganisatie omvat tevens een service- en onderhoudsdienst ten behoeve van de afne mers. Mede in verband met de introduktie van een nieuwe lijn kopieermachines op de Nederlandse markt zoeken wij kontakt met een die aanvankelijk zal worden belast met de verkoop van geavanceerde apparatuur aan grote accounts. Doorgroei naar de funktie van MANAGER van een nieuwe produktgroep is gepland. De funktie vraagt een representatieve, jonge man/vrouw in de leeftijd van 27-35 jaar, die kan bogen op een middelbare opleiding en tenminste 3 jaar aantoonbare ervaring heeft in de verkoop van duurzame produkten, ook aan de detailhandel. Basiskennis van Duits en Engels is gewenst. Geboden wordt een zelfstandige positie, die een uitdaging inhoudt, in een interessante markt met duidelijke doorgroeikansen naar management-nivo. De honorering, die deels vast deels afhankelijk is van resultaten, ligt boven het gemiddelde. Een bedrijfsauto wordt ter beschikking gesteld. jvmph adi.eh Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige beschrijving van arbeidsverleden en vergezeld van recente pasfoto te rich ten aan de: Direktie van Adler Nederland, Postbus 55, 2300 AB Leiden. In toenemende mate verricht de Algemene Rekenkamer onderzoek naar het functioneren van de Rijksdienst en naar de doelmatigheid van de uitgaven die met het voeren van beleid gemoeid zijn. Gevraagd worden: (mnl./vrl.) die zich aangetrokken voelen tot het verrichten van deze onderzoeken. Zij kunnen geplaatst worden bij een daarop gespecialiseerde afdeling of, afhankelijk van ervaring en interesse, bij andere afdelingen. Onderzoekervaring en kennis van openbare financiën, alsmede een goede redactionele vaardigheid worden van bijzonder belang geacht. Aanstelling in deeltijd voor vergevorderde studenten economie, bestuurskunde, politicologie of de opleiding organisatiekunde is mogelijk. Goede studie faciliteiten zijn aanwezig. Standplaats: 's-Gravenhage. Salaris: afhankelijk van opleiding, ervaring en leeftijd vanaf f 3251,- (referen daris 2e kl.) tot max. f 6500.- (inspecteur) per maand (exclusief 7Vz% vakantie toeslag tot een max. van f 433,33 per maand). Genoemde salarissen gelden bij volledige werkweek. Bevorderingsmogelijkheden zijn aanwezig. Een brochure met algemene informatie kunt u aanvragen bij de Algemene Rekenkamer, postbus 20015, 2500 EA 's-Gravenhage. Inlichtingen betreffende de functie-inhoud kunnen telefonisch worden ingewonnen bij mr. J. van der Brugge, onder nummer (070) -46 92 90. Een psychologisch onderzoek maakt deel uit van de selectieprocedure. Schriftelijke sollicitaties Inzenden vóór 3 april 1982 en richten aan de Algemene Rekenkamer, Postbus 20015, 2500 EA 's-Gravenhage. ACCOUNTANTSKANTOOR L. J. WAGENAAR P. J. Zwetsloot, Steenbakkerslaan 2 2352 AM Leiderdorp vraagt ASSISTENT(E) ACCOUNTANT Leeftijd tot 35 jaar. In bezit van praktijkdiploma boekhouden en M.B.A.-diploma. Sollicitaties schriftelijk te richten aan bovenstaand adres. Uw BELASTINGAANGIFTE wordt ook dit jaar weer ver zorgd door Adm. Kant. J. v.d Pouw-Kraan f 35. bi) thuisbe- zoek 50. Ook voor al uw an der boekhoudkundig werk. Tel. 01712-8849 tussen 13.00-17.00 Wij verzorgen uw aangifte inkomstenbelasting 1981 Ook uw boekhouding wordt door ons op deskundige wijze verwerkt. Bel voor een afspraak telef. 071-897446. Administraties en Belastingza ken Coromoto B.V., Admini stratiekantoor Leiderdorp. Biedt zich a zelfst. hulp 3 S 4 uur per week of 14 dagen, Brieven onder nr. 8347 v.d, blad. Meisje 16 jr, zoekt werk, onverschillig wat. ook huishouding. Tel 01713-2046. Hinderwet! Heeft U al een vergunning. Uw tekenwerk kunt U geheel of ge deeltelijk uitbesteden bij: Tekenbureau Aad van der Ende. Tel. 01718-8839. Spontane, vlotte, elegante jonge vrouw Kunstzinnig, kleurgevoelig en modieus. Voor kunst-, mode-, make-up en kapselfotografie. Enkele dagen per maand, even tueel avond en/of week-enden. Briefje met foto graag naar Vi suele Projecten, Valkenboska- de 6. Den Haag. g DIVERS PERS. GEVRAAGD Dit jaar al een tijn beroep? Met prima toekomst? Begin dan op 1 april met dagopleiding of 10 april met zaterdagopleiding voor Rij-instructeur Nieuwe Stijl. Ka- derschoolcursisten kunnen straks zo aan de slag of beginnen voor zichzelf. Met veel succes. Vraag gratis studiegids voor een prima toekomst bij de school waar u ook het officiële examen doet. Bel (ook 's avonds) 04998-99425. middelbaar medewerker (mnl./vrl.) deeltijdarbeid, 20 uur per week Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen hoofddirectieWetenschapsbeleid, afdeling Industriegericht Onderzoek Functie-informatie: opstellen van overzichten en sa menvattingen van nederlandse en buitenlandse lite ratuur; bijhouden van documentatie- en administra tieve systemen: opstellen van nota's en brieven; met grote mate van zelfstandigheid uitvoeren van cor- respondentietaken; opnemen van dictaten; voorbe reiden en verslaan van vergaderingen; de plv. chef assisteren en in het algemeen ondersteunen bij het organiseren van zijn werkzaamheden. De mogelijkheid bestaat de functie in de toekomst uit te breiden tot een volledige werkweek. Vereist: ten minste diploma VWO, b.v.k. met wis kunde, of een hiermee vet gelijkbare opleiding goede kennis van de franse, duitse en engelse taal in woord en geschrift; secretariaatservaring; belang stelling voor de technische wetenschappen. Standplaats: 's-Gravenhage, t.z.t. Zoetermeer. Salaris: ma*, f 3327,- per maand (bij volledige werkweek). In het kader van het streven van het Ministerie het aantal vrouwen m.n. in middelbare en hogere func ties te vergroten, wordt vrouwen die menen aan de gestelde eisen te voldoen, uitdrukkelijk verzocht te solliciteren. De mogelijkheid tot kinderopvang iS aanwezig. Sollicitaties inzenden vóór 3 april 1982. Bovengenoemd salaris is in het algemeen afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring en is exclusief 7vakantie-uitkering. Schriftelijke sollicitaties onder vermelding van het vacaturenummer (in linkerbovenhoek van brief en enveloppe) en uw huisadres met postcode, zenden aan de Rijks Psychologische Dienst, Prins Maurits- laan 1. Corr. adres: Postbus 20013, 2500 EA 's-Gravenhage. Een mededeling van ontvangst van uw sollicitatie- brie£wordt u door het ministerie toegezonden. VAKANTIEVERBL. BUITENLAND Een vrije kijk op vakantie Vraag snel de gratis reisgids. Campus Travel (lid A.N.V.R.) Tel. 070-906893 of schrijf naar Postbus 275. 2280 AG in Rijswijk. Spanje Rosas Villa's en app. te huur. Ook Ned. kantoor in Spanje. CBS autobusreizen. Tel. 04704- 3535. Huur 'n tent: Zuidfranse kust Kompt. inger. 396,- p.w. voor 5 pers. Folder: 04750-15583. Rent a Tent Roermond. Bij de Accountantsdienst worden door ca. 70 medewerkers (binnen- en buitendienst) controle- en advieswerkzaamheden verricht in het kader van de toezichthoudende taak van de Ziekenfondsraad. Tot deze landelijk opererende dienst behoort onder meer de afdeling Controle (met naast de hoofdvestiging in Amstelveen, rayonkantoren te Zwolle, Eindhoven en Rotterdam). Bij het rayonkantoor te Rotterdam is wegens uit breiding van werkzaamheden plaats voor een assistent- accountant Cm|v) Standplaats Rotterdam. Functie-informatie: na een ruime inwerkperiode in teamverband of zelfstandig verrichten van onderzoek bij zieken fondsen en neveninstellingen naar het functio neren en de aanvaardbaarheid van de kosten in het kader van de Ziekenfondswet en de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten, vervaardigen van rapporten hierover adviseren over o.a. de interne en administratieve organisatie. Functie-eisen: studie NIVRA Algemeen deel, danwel SPD; controle-ervaring; goede mondelinge en vooral schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid; bereidheid tot verdere vakstudie. Geboden wordt: een zelfstandige en afwisselende functie; een salaris, afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring, tot maximaal f 4.684,— bruto per maand; een pakket arbeidsvoorwaarden dat vrijwel gelijk is aan dat van de rijksoverheid (o.m. een gunstige studiekosten- en studieverlof regeling en een reis- en verhuiskostenregeling). Een psychologisch onderzoek maakt deel uit van de selectieprocedure. Telefonische informatie wordt u gaarne verstrekt door de afdeling Personeelszaken, telefoon (020) 43 47 47, toestel 421. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de algemeen secretaris van de Ziekenfondsraad, Postbus 396, 1180 BD Amstelveen, onder vermelding van vac. nr. 002. Doelstelling: De Ziekenfondsraaf. is een adviserend, beherend en toezich th oud end orgaan op het terrel van de gezondheids- zorgverzekering (Ziekenfondswet en A.W.B.Z). Het Secretariaat omvat ca. 300 mede werkers die zich. binnen het kader v voornoemde wetten bezighouden met he behandelen van me disch/sociale. juridi sche, verzekerings technische en finan ciële aangelegen heden. Radio of tv DEFEKT. bel 01729' 8523. b.g.g. 9251, wij komen di rekt, ook voor wasautomaten en geisers, ook 's avonds. Piratenzender vraagt te koop: oude singles of EP',. Tel. 071-76021». VAKANTIEVERBL. BINNENLAND In mooie omgeving, in Wylre Zuid-Limburg vindt u 6 persoons appartement Bel 04460-2916. Ponypark Slagharen Wegens uitbreiding nog zomer huisjes te huur met Pasen, He melvaart, Pinksteren en ook hoogseizoen. Prijs incl. alle at- trakties. circusprogramma enz. Vraag Inl. en folder. Tel. 05231-1317-1596. Ook voor u! Bel 071-14.36.25 Dag en nacht. Swets Subscription Service is een divisie van Swets 4 Zeitlinger B V en richt zich op het leveren van wetenschappelijke tijdschriften aan bibliothe» over de gehele wereld. In totaal werken er meer dan 200 medewerkers op het hoofdkantoor in Lis Daarnaast zijn er kantoren in Frankrijk, Engeland, USA en Brazilië. enxete ervaren Vakmensen uit de internationale uitgeverij, boek- en tijdschriftenhandel, worden uitgenodigd te reflecteren. Ervaring, commercieel inzicht, alsmede een goede opleiding en algemei ontwikkeling zijn noodzakelijk. Talenkennis: momenteel gaat onze voorkeur vooral uit naar kandidaten, naast Duits en Engels, Frans en/of Italiaans in woord en geschrift beheersen. Een psychologisch onderzoek maakt deel uit van de selectieprocedure. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken van Swets 4 Zeitlinger B.V. Heereweg347B 2161 CA Lisse. Voor inlichtingen betreffende deze vacature kun u bellen met de heer Arnoud de Kemp, Marketing Manager Europa, telefoon 02521-19113. toestel 226/227. swets subscription service A DIVISION OF SWETS 4 ZEITLINGER BV swets PO. Box 830,2160 SZ Lisse-Hol land Phone02521-19113. Telex41325

Leidse Courant | 1982 | | pagina 6