1-CcicUcSotwcWM Waar gaat het geld naartoe Omschrijving puzzel week 1 ZO INZENDEN WEEKPRIJZEN PETER VAN DER VELDEN ritElCCÜi WEEK HOOFDPRIJZEN VOORLOPIG EIND- H00FDPRIJ Vergunning De puzzelactie ten bate van de Stich ting Puzzelen voor Polen bestaat uit tien opgaven, die wekelijks in deze krant worden gepubliceerd. Door het inzenden van de gevraagde slagzin dingt u mee naar de aantrekkelijke WEEKHOOFDPRIJZEN en de vele fraaie WEEKPRIJZEN. Aan het eind van de 10 afleveringen kunt u meedingen naar de geweldige EINDHOOFDPRIJZEN. Hiervoor telt u het aantal malen dat de letter P in alle tien puzzels voorkomt. Dit aantal stuurt u met uw tiende oplossing in. Vrijwel alle activiteiten in Zuid-Hol land ten bate van Polen worden sinds kort door één overkoepelende instel ling georganiseerd: het Coördinatie comité Zuid-Holland helpt Polen. De meeste plaatselijke actiegroepen hebben zich hierbij aangesloten. Voor deze puzzelactie heeft het comité de Stichting Puzzelen voor Polen opge richt. Er is zodoende één centraal informa tiepunt ontstaan, van waaruit alle par ticuliere activiteiten ten bate van Po len werden gecoördineerd. Doel van dit samenwerkingsverband is zo goedkoop en praktisch mogelijk te werken. Transport, inkoop, voorlich ting en begeleiding van activiteiten worden zoveel mogelijk centraal ge regeld. zodat er bijvoorbeeld geen halfvolle vrachtwagens naar Polen kunnen rijden. Verder worden alle er varingen uitgewisseld. Dit alles werkt tijds- en kostenbesparend. De plaatselijke comitè's kunnen uiter aard met hun vragen terecht bij deze organisatie, maar kunnen ook om voedsel verzoeken. Via ingediende vragenlijsten beslist het bestuur van het coördinatiecomité of aan deze verzoeken kan worden voldaan. Met het geld van de puzzelactie worden de goederen gekocht en vervolgens overgedragen aan de comitè's die verder voor het transport zorgen. Er zijn inmiddels via de diverse comi tés vele vrachtwagens met voedsel en goederen naar Polen gereden. Er is nog immer behoefte aan medicijnen, kleding en voedsel speciaal voor de zwakkere groepen zoals baby's, kin deren, bejaarden en gehandicapten. Ziekenhuizen zitten zowel om medicij nen als kleding (pyama's) en bedde- goed verlegen. Het comité heeft con tacten met de plaatselijke kerken en de ziekenhuizen in Polen, die voor de verdeling zorgen. De adressen zijn door de Poolse bisdommen doorge geven, zodat de zekerheid bestaat dat alles op de goede plek terecht komt. Er bestaat daarop een goede controle. Het doel van de puzzelactie is dan ook met het verkregen geld humani taire hulp te verlenen aan de inwo ners van Polen en hun lichamelijke welzijn te bevorderen. „Deze gelden zullen onder geen beding worden overgemaakt aan andere instellingen. Alleen op deze manier is verzekerd, dat elke gulden ook voor deze hulp wordt aangewend in de ruimste zin des woords", aldus de Stichting Puz zelen voor Polen. Het coördinatiecomité beheert overi gens ook nog een adressenbestand met namen van mensen die in zieken huizen liggen, hulpbehoevende be jaarden, weduwen en wezen. Mensen die meer persoonlijke hulp willen bie den kunnen bij het secretariaat (post bus 177, 2501 CD Den Haag) een adres aanvragen om voor deze men sen een pakket te verzorgen. Voor te lefonische inlichtingen kan men te recht op het nummer 079-414737 (P.Vanackere). Het Coördinatiecomité Zuid-Holland helpt Polen vertegenwoordigt de vol gende hulpcomitè's: Leiden helpt Piotrkow Trybunalskie. Comité Wassenaar. Comité hulp Noorden. Stichting helpt Poolse ziekenhuizen. Comité Maassluis adopteert kinder ziekenhuis Poznan. Stichting Zoetermeer helpt Poolse stad Lubin. Comité Berkel en Rodenrijs. Comité Lente voor Poolse kinderen Leidschendam. Comité Voorburg helpt Pasyn. Comité Bleiswijk helpt Polen. Stichting Rijswijk-Kalisz. Stichting Haagse hulp voor Polen. Comité Rotterdam helpt Polen. Horizontaal: 1. teken van echtheid: 8. vrouwe lijke winnaar; 15. voorzetsel; 16. waterkant; 18. plant; 19. wars van laagheid; 20. vis; 22. volkso verlevering; 23. troef-negen; 24. soort wedstrijdslede; 25. boven hoek v.e. zeil; 27. sierlijk dier; 28. senior (afk.); 29. kostbaar voor werp; 31. dwingeland; 33. laatst leden (afk.); 34. voertuig; 35. bloem; 37. door, met (Latijn); 39. plant; 42. vocht in vruchten; 43. wijnhuis; 45. deel van India; 46. ten laste van (afk.); 48. lang en dun persoon (scherts); 49. vaat werk; 50. verachtelijk; 51. water doorlatende; 52. projectieplaatje; 53. Europeaan; 54. tot en met (afk.); 55. onderdeel v.e. tennis- partij; 57. doctorandus (afk.); 59. keurig; 61. kleur; 63. slaapplaats; 65. Europese luchtvaartmij (afk.); 67. ontkennende uitdrukking; 68. Europese hoofdstad; 70. tenen mand; 71. let wel (afk. Latijn); 73. stad in Frankrijk; 75. kerkge- bouwtje op een begraafplaats; 77. uitroep; 78. soort café; 80. plaaggeest; 82. deel v.h. oor; 83. uitroep; 84. werelddeel; 86. al tijdgroene struik; 89. wagen vracht; 90. kleurling; 92. plaats in Gelderland; 93. tuinkamer; 94. blaasinstrument; 95. been der "vissen. Verticaal: 1. deel van de week; 2. onbe paald vnw.; 3. de gezamenlijke edelen; 4. opstootje; 5. titel (afk.); 6. Russische munt; 7. straat steen; 8. weefsel v.e. spin; 9. spot; 10. voorzetsel; 11. vergelij kend voegwoord; 12. vreemd; 13. hemels wezen; 14. kleine kook pan met handvat; 17. insekt; 20. raamscherm; 21. insekt; 24. hoofddeksel; 26. stuk; 29. on wrikbaar; 30. onderricht; 31. raadgeving; 32. Nederland (afk.); 34. soort krokodil; 36. zonder moed; 38. schoolvak; 40. jaarge tijde; 41. weg met bomen; 43. vis; 44. gesponnen draad; 47. niet mager (b.v. van vlees); 48. gewricht; 54. winkeltafel; 55. tweewielig rijtuig; 56. alvorens; 58. soort zwaard; 60. stoeltje zonder leuning; 62. landtong; 63. kerkelijke straf; 64. waterkering; 66. waterblaasje; 68. monstering van troepen; 69. Italiaanse wors tsoort; 72. stad in Zwitserland; 74. waterkering; 76. kleverige stof; 77. uitroep; 79. Oosteurope- se havenstad; 81. plechtige ver klaring; 83. stormachtige wind; 85. lof, hulde; 87. loopgang v.e. mol; 88. ten aanzien van (afk.); 89. afgelegen; 91i regiment in fanterie (afk.); 93. soortelijk ge wicht (afk.). Plaats in bovenstaande vakjes de letters, die corresponderen met de nummers in de kruiswoordpuz zel. Dan vormt zich een slagzin, die u onder de voorwaarden als genoemd onder 'Zo inzenden' dient op te sturen. De letters P in deze slagzin hoeft u vanzelfsprekend niet mee te tellen. U kunt op drie manieren uw op- cheque, omdat wij van alle bijge- lossing inzenden. plakte postzegels op een brief kaart 10% moeten afdragen aan de PTT. Per postgiro: u maakt minimaal f2,- over op girorekening 8618. De slagzin (slechts één per giro kaart) schrijft u op de voorzijde onder 'Mededelingen' (zie voor beeld). U kunt zowel een oude als een nieuwe overschrijvings- kaart gebruiken. LET OP: Het adres is Sijthoff Pers Postbus 16414 2500 BK DEN HAAG Per bankcheque: u stuurt uw cheque met daarop ingevuld een bedrag van minimaal f 2,- in een envelop naar ons adres. De slag zin (slechts één per cheque) schrijft u op de plaats die aange geven is op het voorbeeld. Per briefkaart: naast de normale porto van 45 cent plakt u tenmin ste f 2,- (en ten hoogste 10 gul den) aan geldige Nederlandse postzegels extra ten bate van de Stichting Puzzelen voor Polen. Vermeld duidelijk naam en adres (IN BLOKLETTERS) en de slagzin die u in de puzzel hebt gevonden (zie voorbeeld). Wij verzoeken u om, indien mo gelijk, zoveel mogelijk gebruik te maken van postgiro of een LET OP. Uw inzending is slechts geldig, wanneer u tenminste f 2,- gireert of extra postzegels van f2,- (boven de normale porto) bijplakt op een briefkaart. Inzen dingen zonder deze extra postze gels zijn volkomen waardeloos en dingen niet mee naar de prijzen. Oplossingen u mag net zoveel inzenden als u wilt - moeten za terdag a.9. in ons bezit zijn. Giro-overschrijvingen dus uiter lijk woensdagmiddag versturen. Wel voor elke oplossing een I aparte girokaart, cheque of brief- f UZZElf N toon POl&i SIJTHOFF PrW POSTBUS 16414 2,- V-Mn PUZZELEN VOOR.POLEN/ SIJTHOFF PERS 7771» v WW OPLOSSING plM1* Een set van 3 delen 'Sporen aan de he mel'. Kroniek van een luchtoorlog boven Nederland, ter waarde van (.115,70. Geïl lustreerd met foto's, tekeningen en kaar ten. Aangeboden door uitgeverij Hollan- dia te Baarn. HOLLANDIA BAARN Een set van 2 delen Kramers' Groot Woordenboek Nederlands, ter waarde van (.99,-, aangeboden door Elsevier te Amsterdam. ANWB's Het Beste Boek voor de weg. ter waarde van (.89,90, geschenk van Rea der's Digest te Amsterdam. Thiemes Vogelatlas. De Europese broed- vogels, ter waarde van (.69.50, geschenk van uitgeverij W.J. Thieme te Zutphen. Militaire luchtvaart in Nederlands Indië, door H. Hooftman, 2 dln. ter waarde van (.68,50, beschikbaar gesteld door de Eu ropese Bibliotheek te Zaltbommel. 'Een koor van vogels', een boek voor lief hebbers met prachtige Japanse prenten, ter waarde van (.65.-. geschenk van uit geverij NN te Amsterdam. Beste verhalen van Scotland Yard. 2 dln., ter waarde van 64,90, aangeboden door Reader's Digest te Amsterdam. 'Molens van Rotterdam in oude ansich ten' door H.A. Visser, 2 dln. ter waarde van 64,-, aangeboden door de Europese Bibliotheek te Zaltbommel. 'Op reis met Anton Pieck' door Hans Vo- gelesang, ter waarde van (.61,90, ge schenk van Omniboek te Den Haag. 'Willem Elsschot. verzameld werk', waarin o.a. opgenomen 'Kaas', 'Lijmen' en 'Het Been', ter waarde van f.59,50. aangebo den door Querido te Amsterdam. Delta's grote dierenencyclopedie, ter waarde van (.59,50. aangeboden door de Centrale Uitgeverij te Harderwijk. Het grote bouwstijlenboek, de wereldge schiedenis van de bouwkunst, ter waarde van (.59,50, beschikbaar gesteld door uit geverij Elmar te Delft. Twee prijzen: 'Langs oude en nieuwe we gen, zwervend door België en Nederland' ter waarde van (.57,50, aangeboden door de Nederlandse Boekenclub te Den Haag. Cervantes' 'Don Quichot'. verlucht met prenten van Gustave Doré, ter waarde van (.56,75, geschenk van Querido te Amsterdam. 'Beelden voor ogen', door L Dobroszyc- ki. ter waarde, van (.49,50. aangeboden door Amphora-Books te Amstelveen. 'Oproep der kabouters' van Rien Poort vliet, ter waarde van (.49.50. beschikbaar gesteld door Van Holkema en Warendorf te Bussum. 'Met het oog op onderweg'. Een tocht in woord en beeld langs de monumenten in Nederland, ter waarde van (.47,50, ge schenk van uitgeverij J.H. Gottmer te Haarlem. Lannoo's Autoboek Benelux. Toeristische atlas voor reis, weekend, vakantie en vrije tijd. ter waarde van (.45.-, aangeboden door uitgeverij Lannoo te Tielt, België 'De wereld van de lichte muziek' door H. Middelburg, ter waarde van (.39,90, ge schenk van uitgeverij A.J.G. Strengholt te Bussum. 'Heersers van de 20ste eeuw', samenge steld door journalisten van The New York Times, ter waarde van (.39,-. geschenk van uitgeverij A.J.G. Strengholt te Bus sum. Een deel uit de Thleme-serie 'Sagen en legenden', ter waarde van (.39,50, be- schikbaargesteld door uitgeverij W.J. Thieme te Zutphen. 'Het dal van de Issa', door C. Milosz, No belprijswinnaar Letterkunde 1981. ter waarde van (.37,50, beschikbaar gesteld door Peter van de Velden, uitgever te Amsterdam. 'Hendrik Chabot - Zijn leven en werk', ter waarde van (.37,50, aangeboden door uitgeverij Ad Donker te Rotterdam. Groot Guiness Recordboek 1982, ter waarde van (.37,50, geschenk van Lui- tingh te Laren. 'XYZ der muziek', .door C. Höweler. ter waarde van (.35,50, geschenk van uitge verij de Haan te Bussum. Platenboek 'Het oude Griekenland', ter waarde van 34,90. aangeboden door ICOB c.v. te Alphen aan de Rijn. De toestand van de wereld/Politieke at las. ter waarde van (.34,50. geschenk van uitgeverij Bert Bakker te Amsterdam. Gustave Doré Bijbel, ter waarde van (.29,90, beschikbaar gesteld door ICOB c.v. te Alphen aan de Rijn. 'Langs binnenpad en brandgang', natuur leven op de Veluwe, ter waarde van (.29,50, geschenk van uitgeverij Pirola te Schoorl. Groot literair citatenboek, ter waarde van (.29.50. geschenk van uitgeverij Loeb te Amsterdam. 'Het mysterieuze motel', roman van Ma- cauly, ter waarde van (.28,50, geschenk van Ploegsma te Amsterdam. UFO's. boodschappers van misleiding, door Jacques Vallée, ter waarde van (.28.50, aangeboden door uitgeverij J.H. Gottmer te Haarlem. 'Mensen in brons', standbeelden in Ne derland, platenboek van P. de Monchy en T. Visser, ter waarde van (.27,50, be schikbaar gesteld door boekerij/uitgeverij Luyten te Amstelveen. 'Giftige planten in en om huis', natuur- boek. ter waarde van (.24,90, geschenk van Balkema te Rotterdam. POSTCHEQUE - EN GIRODIENST - GIROKAART kaart gebruiken. De namen van de prijswinnaars worden steeds 2 weken na iedere aflevering gepu bliceerd. De trekking wordt wekelijks ver richt in Rijswijk door notaris mr. W.A.M. Jacobse, bij wie ook de oplossingen en het daarin voor- p£d, i v P.UZZeLEK.VOOR.I>OL£:N.|/..jyrH9Elr...P.eM AOMi TI|..D.EN..HAA.GL UW OPLOSSING komende aantal letters P zijn ge deponeerd. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd of getelefo neerd. Gewonnen prijzen kunnen niet worden geruild, evenmin kan daarover worden gecorrespon deerd, ook niet met de betreffen de fabrikant. Belangrijk: Tel vooral het aantal malen dat de letter P in deze puzzel voorkomt. Alle P's slechts eenmaal tellen. Noteer het aan tal, maar zend nog niet in. Na 10 puzzels vragen wij u het totaal aan letters P uit alle 10 puzzels op te geven. U dingt daardoor mee naar de geweldige eind- hoofdprijzen. Postzegelalbum Nederland, ter waarde van f.30,- aangeboden door DAVO te De venter. Twee prijzen: Postzegel-insteekboek ter waarde van (.12,50, aangeboden door DAVO te Deventer. KA-BE postzegel-insteekboek. 24 bladen, ter waarde van (.39,-. geschenk van de Filatelistische boekerij Fibo te Kaatsheu- Postzegelalbum Nederland, ter waarde van (.27,50, beschikbaar gesteld door Im- porta te Uden. Geschenkdoos met 1 (les champagne en 2 glazen, ter waarde van (.25,-. aangebo den door Alliance vinicole te Alphen aan de Rijn. 'Als wij ook eens wat mogen zeggen', ter waarde van 1.24,90, geschenk van Ploegsma te Amsterdam. 'ABC van stad en land' door W. Aerts, ter waarde van (.24,50, geschenk van Bosch en Keuning te Baarn. 'Helden op sokkels', literaire standbeel den in Nederland, ter waarde van (.19,50. geschenk van Bosch en Keuning te Baarn. Een boek over Polen: Irena Conti in ge sprek met Lech Walesa. Interviews over Solidariteit en Polen, ter waarde van (.17,50, aangeboden door Peter van der Velden, uitgever, Amsterdam. Schrijverskwartetspel ter waarde van f. 16,50, geschenk van Loeb, uitgevers te Amsterdam. 150.000 puzzelwoorden op zak, ter waar de van (.12,90, geschenk van uitgeverij Elmar te Delft. Twee prijzen: Van Eemlandt-detective, ter waarde van (.12,50, geschenk van Bek king te Amersfoort. Polaroid camera ter waarde van 39,50, aangeboden door Broekhuizen Foto Film BV te Rotterdam. 3 langspeelplaten van bekende Neder landse artiesten ter waarde van (.75.-, ge schenk van Phonogram BV te Hilversum. Onder alle inzenders verloten wij tevens 20 kaartjes voor de voorstelling 'Buch- ner's Strijd of Georg Buchner van Thea- traction/La Mandragore op 28 maart a.s. in Diligentia. Fisher micro kangaroo. Radio-cassettere corder met uitneembare, aparte compact cassetterecorder, ter waarde van (.899,-, geschenk van Fischer Audio Nederland BV te Tilburg. Handwoordenboeken: N, NF-fft NE-EN, voor huis, school e waarde van (.235,50, beschikli door Wolters/Noordhoff te Giv::: Wegweesweekend in het Sonel Amsterdam voor 2 personen, van (.160.-, geschenk van hotel te Amsterdam. Diner voor 2 personen in restfc1 roeda' te Den Haag. beschik»! door genoemd restaurant. De grote Winkler Prins '80 e ter waarde van 1.3.990.-, door Elsevier te Amsterdam De grote Oosthoek encycloj delen. Een algemene encycM nu en later. Uitgebreid met verklarend woordenboek da| se Taal (Van Dale) en met a atlas. Waarde (.3.000,-, aangët Oosthoek's uitgeversmaataf Utrecht. Nede(< Spoor NS-jaarkaart, 2e klas. voor zin. De NS-jaarkaart is de n te treinkaart. De treindeure#1 dagen voor u open. Er is geel perking wat dagen ol trajekti hoeft geen afzonderlijk kaar) treinreis te kopen. In D-treil geen toeslag te betalen Voq bestaande uit 4 personen L waarde (.2.850.-. Aangebodf Nederlandse Spoorwegen te f NEC videorecorder, type P» waarde van (.2.495.-. aanga importeur Kes trading te WoH Alpha surfplank, type comp» pleet met 2 zwaarden en voel! waarde van 1.2.190.-. geschil van de starre, top star v drecht. Een reis per ballon, ter j (.2.000,-, aangeboden door I te Amsterdam. 1 set Spectrum Compact Encyclopedie, bestaande uit 20 delen, ter waarde van (.570,-, beschikbaar gesteld door Het Spectrum. Pioneer hifi rack X-330, ter (.1.839.-, geschenk van Pit land te Weesp. Een map compleet met de I Hercules Seghers, ter (.1.300,-, aangeboden door hoff/Dr. W. Junk Publishei Haag. Groeibriljant hanger in hartv raats, ter waarde van f. 1.24 den door Anjer ateliers te bosch Een set van 2 Pioneer speakers, ter waar de van f.298,-, aangeboden door Pioneer Nederland te Weesp. Een set van 7 delen 'Dierenleven' op de graslanden, in de woestijnen, in de zeeen, In het gebergte, in de bossen, op de ei landen en in de rivieren, ter waarde van (.294,- Een prachtige dierenencyclopedie. De vergunning voor het houden van deze puzzelactie is verleend a Puzzelen voor Polen te Zoetermeer door de Staatssecretaris va| besluit van 12 februari 1982, nr.L.O. 820/019/016. Alle op deze pagina genoemde prijzen t.b.v. de aktie 'Puzzelen v<x gratis ter beschikking gesteld. De prijzen kunnen, gelet op artil vergunning L.O. 820/019/016 afgegeven door de Staatssecretari: op 12 februari jl., slechts uitgekeerd worden, indien de netto opbr puzzel bestemd voor humanitaire hulp aan de inwoners van Pol 60 bedraagt van de bruto-opbrengst van het kansspel, zijnde u totaal van de extra-bijdrage.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 16