Leiderdorp krijgt toch Ibis-hotel Roddelcampagne RooieVrouwen heeft mij de das omgedaan" REGIO! JOURIN A AL REGIOIJOURINAAL IJsclub Alkemade wint Andries Kwikbokaal r'èöiö Boeiende thriller Anabasis99 Protestanten Bond Noordwijk jubileert LEIDSE COURANT MAANDAG 8 MAART 1982 PAGINA Gift van Lions Club voor museum LISSE De Lions Club Bollen streek heeft 1500 gulden beschik baar gesteld voor de stichting van een museum Bloembollenstreek in Lisse. Zaterdag overhandigde de heer Bosma van de Lions Club het bedrag aan administrateur Van Aken van de stichting Mu seum Bloembollenstreek. Sinds de oprichting van de stichting heb ben al velen zich als vrijwilliger aangemeld. Ook de giften stromen binnen. Voor een bedrag van 25 gulden kan men zich aanmelden als vriend van het museum. Het ligt in de bedoeling in een voor malige schuur aan het Vierkant i in te richten. Inbrekers hongerig en dorstig WOUBRUGGE In de nacht van zaterdag op zondag zijn drie Wou- brugse woningen bezocht door in brekers. Behalve over geld ont fermden zij zich onder meer over de inhoud van een koelkast. De be woners waren in die nacht niet thuis en ontdekten het nachtelijk bezoek de volgende morgen. De hui zen zijn in de nacht goed doorzocht.! De ongenode gasten namen geld mee. Kennelijk vermoeid en honge rig van de nachtelijke arbeid ont fermden de inbrekers zich tevens over de inhoud van een koelkast. Zij vulden een plastic zak met etens- en drinkwaren om elders de inwendige mens te versterken. Opmerkelijke huisvlijt- tentoonstelling WOUBRUGGE Een hoog peil van de in zendingen kenmerkt de tweede huisvlijt- tentoonstelling in het Van Hemessenmu- seum. De tentoonstelling werd vrijdaga vond door burgemeester Brouwer de Ko ning geopend. Was de vorige maal het aan tal inzendingen nog wat aan de bescheiden kant. Nu laten maar liefst dertien exposan ten werkstukken zien van bijzonder hoog peil. Er valt huisvlijt van velerlei soorten te genieten. Tekenwerk, schilderkunst, droog bloemen, modelbouw, handwerken, weef werk, houtsnijwerk en de resultaten van nog veel meer vrijetijdsactiviteiten. Het museum is deze week open van maandag tot en met donderdag van half acht tot tien uur en zaterdag 13 maart van tien tot twaalf uur. Botsing ROELOFARENDSVEEN Twee personen zijn gisteravond om negen uur gewond geraakt bij een ongeval op de Alkema- delaan in Roèlofarendsveen na bij het viaduct van rijksweg 4. Het ongeval ontstond doordat een bestuurder van een van de twee betrokken personenauto's de bocht te ruim nam en daar door de tegenligger ramde. Bei de bestuurders raakten gewond. Een 29-jarige inwoner van Pijn- acker moest met verwondingen aan het hoofd worden opgeno men in het AZL. De andere be stuurder, een 34-jarige inwoner van Roelofarendsveen, liep schaafwonden op. Woningen voor gemeentepersoneel LEIDSCHENDAM De Leidschen- damse gemeenteraad zal vanavond wor den voorgesteld 5% van woningen in nieuwbouwplannen te bestemmen voor personeel in dienst van de gemeente, in clusief al het onderwijzend personeel. B en w hebben al eerder laten weten dat het vaak moeilijk, zo niet onmogelijk is, deskundig personeel aan te trekken. Problemen in de huisvesting spelen daarbij een niet onbelangrijke rol. Het komt ook voor dat personeel vertrekt omdat in een andere gemeente betere huisvesting wordt geboden. Leidschen- dam wil het voorbeeld van andere ge meenten volgen waar ook een vast ge deelte van nieuwbouwwoningen voor gemeentepersoneel wordt gereserveerd. Genoeglijk avondje met Sint Matthias COLLEGE LEGT ADVIES BEROEPS COMMISSIE NAAST ZICH NEER LEIDERDORP Het college van burge meester en wethouders van Leiderdorp heeft besloten het bezwaarschrift van A. C. Restau rants te Zaandam tegen de bouwvergunning voor een Ibis-hotel ongegrond te verklaren. Met deze beslissing legt het college het advies dat de commissie beroep- en bezwaarschriften over deze zaak uitbracht (zie onze krant van vrijdag) volledig naast zich neer. BURGEMEESTER BOS PLANT BOOMPJE Met het planten van een jonge boom heeft burgemeester C. A. Bos van Katwijk zaterdag middag op symbolische wijze het gerenoveerde parochiehuis officieel overgedragen aan Stek'68. Een stichting waarin de gebruikers van het gebouw Kerkstraat 68 vertegenwoor digd zijn en die zorg draagt voor de exploitatie. De bejaardensociëteit Katrijn, de jonge- rensociëteit 't Jok, de RK Jeugdsociëteit en de parochie St. Johannes de Dooper beschik ken elk over eigen ruimten in het aanzienlijk uitgebreide en gerenoveerde pand en zijn met elkaar verantwoordelijk voor het te voeren beleid. WEGGESTEMDE RAADSKANDIDATE RIEKJE NIJS-KÜHLER: Een meerderheid van deze commissie meent dat de ves tiging van een hotel met res taurantfaciliteiten aan de Dwarswatering tegenover Alberts Corner in strijd is met het bestemmingsplan en dat dit wegrestaurant door de komst van een Ibis-hotel grote schade zal lijden. In een toelichting op het col- legebesluit zegt wethouder A. H. Meerburg (CDA), dat de commissie beroep- en be zwaarschriften, met uitzon dering van het raadslid D.A. de Water, met wat te moder ne ogen tegen het uit 1960 daterende bestemmingsplan aankijkt. „In een nieuw plan wordt alles exacter en nauw keuriger vastgelegd. Het gaat hier om een bestemmings plan in hoofdlijnen, waarin alleen is vastgelegd wat op dat moment bekend was. De bestemming „bijzondere doeleinden" is een globale formulering die zaken als woningbouw en industrie niet toestaat. Maar een hotel zoals Ibis, is net als destijds het Elisabeth Ziekenhuis, heel goed mogelijk", aldus wethouder Meerburg. Het besluit van het college de aan Ibis afgegeven bouw vergunning te handhaven betekent nog niet dat ook daadwerkelijk met de bouw kan worden begonnen. Dat komt omdat Alberts Corner bij de Raad van State in be roep is gegaan tegen een be sluit van Gedeputeerde Sta ten goedkeuring aan de grondverkoop te verlenen. Het ziet er evenwel naar uit dat er binnenkort duidelijk heid over deze zaak komt. De afdeling rechtspraak van de Raad van State komt morgen al bijeen om het be roep van Alberts Corner te behandelen. LEIDERDORP „De Rooie Vrouwen hebben een enorme roddelcam pagne tegen me gevoerd. Zij hebben mij beticht van rechtse ideeën en mij au toritair optreden verwe ten. Door al deze ver dachtmakingen is er een stemming binnen de afde ling gekweekt, waardoor ze de kans schoon zagen een Rooie Vrouw (Mieke Holierhoek, red.) in mijn plaats als tweede op de kandidatenlijst te krij gen". Dit zegt mevrouw Riekje Nijs- Kilhler, die vorige week don derdag tijdens de ledenverga dering van de PvdA door een machtsingreep van de Rooie Vrouwen de weg naar de ge meenteraad zag versperd. Mevrouw Nijs vindt dat de manier waarop het besluit door de afdelingsvergadering van de PvdA is genomen niet helemaal door de beugel kan. „Het is te gek om los te lopen dat je een campagne moet voe ren om je plaats op de lijst te behouden. Dat moet toch niet nodig wezen. Je wordt toch op je capaciteiten gekozen en niet dat er zo nodig iemand in de raad zich als persoon moet ma nifesteren", zo bekritiseert mevrouw Nijs het machtsop treden-van de Rooie Vrouwen. Mevrouw Nijs begrijpt niet waaraan ze deze behandeling te danken heeft. „Autoritair dat is het laatste wat ik ben. Dat heb ik de afgelopen vier jaar bewezen. (Als voorzitter van het actiecomité geluids hinder rijksweg A4, red.). Nog nooit heb ik met iemand ruzie gehad. De actie is met de ge meente samen gevoerd zonder dat er ooit van een conflict sprake was", aldus mevrouw Nijs. Een verdraaiing van de feiten noemt zij het verhaal dat bin nen de club van Rooie Vrou wen de ronde doet, dat zij de notulen zou hebben veranderd van een vergadering van vrouwen uit de politieke par tijen die ijveren voor totstand koming van een kinderdag verblijf naast het reeds be staande gastouderproject van de UW. Mevrouw Nijs vindt het jam mer dat de naam van de PvdA WARMOND Toneelvere niging St. Matthias zorgde vrijdag en zaterdag voor een genoeglijk avondje uit voor enkele honderden Warmon- ders. De keuze van het stuk „De Vervalser" kreeg een prima beoordeling van het Warmondse publiek. Deze spannende komedie werd zeer gewaardeerd. De spelers van Matthias brachten het stuk van Jannes Bosker vlot voor het voetlicht. Vooral Coby van Gerven ver tolkte de rol van Mimj, de praatgrage dienstbode, uitste kend. Peter Wassenaar in de rol van de (soms) blinde mar kies leverde eveneens een pri ma prestatie. De stille medespeler, het de cor, mag niet onvermeld blij ven. De decorbouwers hebben maanden gewerkt aan het in terieur van een landhuis een markies waardig en dat is uit stekend gelukt. Aanstaande zaterdag brengt de toneelgroep onder leiding van Henk Berg „De Vervalser" nog een keer voor het voetlicht vanaf kwart over acht in 't Trefpunt aan de Herenweg 80. door het optreden van de Rooie Vrouwen zo in discre- diet wordt gebracht. Het ver trouwen dat de groslijstcom missie in haar bleek te hebben boven de kandidaat van de Rooie Vrouwen is haar nu op gebroken. „Dat is het punt wat mij zo steekt. Ik heb zelf nooit gedacht dat ik zo hoog zou ko men. Het was voor mij een pure verrassing. De afloop is een enorme desillusie, niet zo zeer voor mijzelf, maar voor de partij. Ik vind het allerbe roerdst voor de partij dat het zo gelopen is", aldus een te leurgestelde mevrouw Nijs. Leiding gezocht De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest zoekt leiding voor een aantal zomerkampen. Er is behoefte aan mensen voor de algemene leiding, die de eindver antwoordelijkheid hebben en bijvoorbeeld zieke kinde ren opvangen. Ook zijn er groepsleiders nodig, die op trekken met een groepje kinderen. Tenslotte worden ook personen voor de keuken gevraagd. Kampleiders moeten minimaal 16 jaar oud zijn. Zij hoeven niets te betalen. Mensen in overheidsdienst kunnen buitenge woon verlof krijgen voor het leiden van een kamp. De zomerkampen worden gehouden in de maand juli voor de jeugd van 7 tot 16 jaar in tenten of een boerderij in Huybergen. Inlichtingen: SJJO, Julianalaan 1, Oegst geest, tel. 154773. Iedere donderdagavond is er kamp- spreekuur van zeven tot acht uur. vos De Stichting VOS Zoeterwoude start vanavond een cursus politieke vorming van vrouwen in Ons Huis aan het Kos terspad in Zoeterwoude. Gedurende de cursus wordt ge probeerd verband te leggen tussen politiek en het dagelijks leven. Zaken als het milieu, kernenergie, emancipatie, werkloosheid en de gemeenteraadsverkiezingen zullen rui me aandacht krijgen. De cursisten bepalen zelf de onder werpen. De eerste avond ie een algemene informatiebijeen komst die van acht uur tot half elf duurt. Er wordt onder meer een politiek ganzebordspel gespeeld. De kosten voor tien avonden bedragen dertig gulden. Nadere informatie: Corry Wouters (tel. 2753), Paulien van Yperen (tel. 2345) en Marian de Nijs (tel. 3191). Continental Singers De Amerikaanse gospelgroep The Continental Singers maken van 1 tot en met 20 maart een toernee door Ne derland, waarbij zij morgen de Rijnsburgse Immanuel- kerk aandoen. Het is de veertiende maal dat de groep ons land bezoekt en de derde maal dat men daarbij in Rijnsburg komt. Het concert begint om acht uur 's avonds en de toegangsprijs is vijf gulden. De koorle den betalen zelf hun overtocht en de verdere tournee wordt betaald met de opbrengst van de kaartverkoop en de LP's. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Postzegelveiling De Vereniging van Postzegelverzamelaars Sassenheim or ganiseert morgen weer de maandelijkse bijeenkomst in de 'Ontmoeting'. De jeugd is welkom om zeven uur 's avonds en de ouderen om acht uur. Er zullen ongeveer honderd kavels worden geveild. Bovendien is er gelegenheid zegels te verjkopen of te ruilen. Eenergiebesparing De huishoudelijke en consumentenvoorlichting de HVP in de Bollenstreek start morgenavond een cursus 'Energiebesparing in huis'. Dat gebeurt tussen half acht en tien uur in het Nutsgebouw aan de Van der En denlaan in Hillegom. Gebruikt wordt een cursusboek, samengesteld door de SVEN (Stichting voor Energie besparing in Nederland). De volgende data zijn 16 en 23 maart. Deelname kost twintig gulden de cursus. Op geven kan bij mevrouw Houweling, Valcklootlaan 26, Hillegom, 02520-21918. Belastingbiljet Het CNV organiseert in Katwijk twee avonden om de le den te helpen bij het invullen van de belastingaangiftefor-. muiieren. In het hervormd kerkelijk centrum aan de I Voorstraat zit men dinsdagmiddag en -avond van kwart voor twee tot half vijf en van kwart over zeven tot half tien klaar. De leden betalen voor deze dienst zes gulden en j worden verzocht alle gegevens over de jaaropgave van alle verdiensten, huursubsidie, pensioengelden en dergelijke mee te nemen. De hulpactie wordt 23 maart in hetzelfde gebouw op dezelfde tijden herhaald. Wethouder naar Ockenburgh De Voorhoutse wethouder van sport, recreatie en cultu rele zaken, de heer J. Huigsloot, is benoemd tot direc teur van de jeugdherberg en het conferentiecentrum „Ockenburgh" in Den Haag. De heer Huigsloot is ruim 20 jaar raadslid in Voorhout geweest, waarvan 16 jaar wethouder. Het echtpaar Huigsloot zal in verband met de benoeming naar de buitenplaats behorende bij het jeugd hotel verhuizen. ZOETERWOUDE De nog jonge amateurtoneelvere niging „Anabasis" van de Zoeterwoudse Hoge Rijndijk heeft het afgelopen weekeinde met succes de thriller „Moord op kantoor" gespeeld. Een hoofdrol werd ver tolkt door Frits de Winter en Tineke de Boer. Laatst genoemde was pas vier weken geleden met de voorbe reidingen gestart nadat Yvonne van Diemen wegens- ziekte moest afhaken. Ondanks de korte tijd die Tine ke de Boer restte zij ging zelfs nog een weekje op wintersport wist zij zich uitstekend in haar rol in te leven en het applaus voor haar was ten volle verdiend. Bij de thriller in drie bedrij ven kwam nogal wat routine in actie. Andries Veloo, Wil lem Helversteijn en Jan de Vette draaien al mee bij „Anabasis" sedert de oprich ting. De hoofdrolspelers De Winter en De Boer alsmede Ella Romijn stonden voor de derde maal op de planken. De dames met de minste rou tine, Gonny Zaal en Theolie- ke Smit, speelden evenwel alsof zij al jaren actief zijn. Van enige plankenkoorts was niets merkbaar. Regis seur Piet van der Geer kwam .zelf ook in actie. In zijn rol als brigadier kwam zijn acteertalent hij stond vroeger veelvuldig op het podium duidelijk naar vo ren. „Moord op kantoor" boeide de aanwezigen al hadden er zeker vrijdag best wat meer belangstellenden mo gen zijn van begin tot het einde. De schoonheidsfoutjes werden door de gemiddelde kijker nauwelijks opgemerkt. Het derde bedrijf stond bol van de spanning. Alle ont-, wikkelingen rond de moord op directeur Tempelaars maakten het voor inspecteur Lemaire (Frits de Winter) bijzonder ingewikkeld. Zo wel de secretaresse (Tineke de Boer), de adjunct-direc teur (Andries Veloo) als de bezoeker (Jan de Vette) be hoorden tot de verdachten. Later voegden zich daarbij het koffiemeisje (knap ver tolkt door Gonny Zaal) en de typiste van het bedrijf (Theo- lieke Smit, die vol overgave haar rol speelde). De span ning was te snijden tot de portier (Willem Helversteijn) werd gevonden in een kast en er derhalve sprake was van een tweede moord. Uit eindelijk kwam de aap uit de mouw en bleek de portier de dader te zijn van de moord op de directeur waarna de vrouw van de directeur me vrouw Tempelaars (Ella Ro mijn) wraak had genomen. Een verrassende ontknoping van een thriller die door amateurs realistisch werd ge bracht. Over twee weken is „Anabasis" weer aktief. Tij dens de Lentemarkt in de Eendenkooi wordt dan een „eenakter" opgevoerd. Voor het najaar staat een stuk op het programma dat in het te ken staat van de Kinderboe kenweek. NOORDWIJK De vereniging Nederlandse Protes tanten Bond afdeling Noordwijk bestond gisteren 75 jaar. Haar voorzitter, de heer J. Wassenaar blikt naar aanleiding van deze heuglijke gebeurtenis terug in haar geschiedenis als protestantenvereniging. De afdeling Noordwijk van de Nederlandse Protestanten Bond heeft in totaal een ledenaantal van 27. Geen bijster grote groep dus, maar haar voorzitter J. Wassenaar, zit daar niet over in. Hij zegt: „We zijn weliswaar een kleine groep, maar daar staat te genover dat de band onderling bij ons zeer hecht is". „Dit laatste is vooral duidelijk merkbaar tijdens onze kerkdiensten". Hij ver volgt: „Hoe klein we ook zijn, als vereniging verstaan we onze taken als geen ander". De taken van deze afdeling van de Pro testantenbond behelzen voornamelijk het organiseren van kerk diensten om de 14 dagen en het geven van godsdienstonderwijs op verschillende openbare lagere scholen. De hechtheid die deze vereniging zo kenmerkt, brengt niet met zich mee, dat alleen leden de diensten zouden kunnen bezoeken. „Nee", verduidelijkt dhr. Wassenaar", het is zo dat als men onze diensten wil bezoeken maar verder geen lid wil zijn, men bij ons net zo welkom is als onze leden zelf". Deze tolerantie is overi-( gens kenmerkend voor de denkbeelden die de vereniging er op' na houdt. „Iedereen moet vrij zijn om te denken wat hij of zij wil", zegt de voorzitter overtuigd. Mijlpaal Het 75-jarig jubileum ziet de heer Wassenaar als een mijlpaal in de geschiedenis van de vereniging. „Ondanks moeilijkheden die we in de loop der tijd hebben gehad, hebben we dit jubileum toch maar gehaald en ik geloof dat we daar alleen maar dank baar voor kunnen zijn. Ter gelegenheid van het 75-jarig jubi leum heeft de afdeling Noordwijk van de Nederlandse Protes tanten Vereniging een receptie gehouden in de aula aan de Oude Zeeweg in Noordwijk aan Zee. Een receptie die een spe ciaal tintje droeg door de aparte Japanse bloemschikkingen. Twintig mille schade door vandalisme WASSENAAR Voor zeker 20.000 gulden schade is in de nacht van zaterdag op zondag aangericht op het parkeerterrein van Garage Jansen aan de Rijksstraatweg. Vier nieuwe auto's en zeven occasions werden vernield. De vernielingen werden vermoedelijk aangericht door één per soon rond twee uur 's nachts. Met het stalen deel van een benzi neslang werden voor- en achterruiten van de geparkeerde auto's ingeslagen. In spatborden en deuren werden deuken getrapt. Ook werd nog getracht een van de voertuigen in brand te ste ken. Sassenheim wi gemeente woningen alvast isoleren SASSENHEIM De g meenteraad krijgt mc genavond het voorstel o te beslissen 319 gemeent woningen te isoleren, en W willen daarvoor ei lening van een miljoi gulden afsluiten en daa na pas zien of gedeputee de staten die lening goe keuren, of dat deze i stantie zijn normen a, die van het rijk aanpa „Wij willen daar echt niet op wachten, omd naar onze mening de fc woners de dupe zijn v uitstel", aldus het colle^ voorstel. Ongeveer zeventig proc» van de bewoners heeft guns gereageerd op de enqu waarin hen werd gevraagd zij mee willen werken aan I isolatieprogramma. Het r heeft wel al gunstig ger geerd op het subsidieverzc hiervoor, maar kon vorig j, nog geen lening hiervoor v strekken. De leningen bij rijk zijn bovendien probier ties verkrijgbaar, zodat het meentebestuur een beroep de kapitaalmarkt wil d< door het lenen van een n joen gulden met een loop van 25 jaar. De rijkslenin] lopen maar twintig jaar en nu wijzigen van het soort ning zou een grotere huurv hoging voor de bewoners b< kenen. Hoewel het mogelijl dat gedeputeerde staten 1 voorwaarde voor goedkeur aan de lening ziizigen naar rijksnormen, wil het geme tebestuur daar niet op wach in verband met de bewone: LEIDEN Met een zeer eervolle derde plaats kan de jeugd van de ijsclub Zoeter woude met tevredenheid te rugkijken op de schaatswed strijden om de Andries Kwikbokaal. Zaterdagoch tend kwamen de leden van elf ijsverenigingen uit het di strict Sassenheim op de Men- kenbaan in actie ter afslui ting van het seizoen. Alkemade werd winnaar met 120 punten. Rijnsburg bracht het tot 113 punten en kwam in bezit van de tweede prijs. Zoe terwoude bleef uitstekend vol gen en scoorde 110 punten, ge volgd door Hoogmade (106) en Stompwijk (101). Bij de wedstrijden om de An dries Kwikbokaal kwamen van alle verenigingen in di verse leeftijdscategorieën jon gens en meisjes in actie. Per categorie kon per vereniging een score behaald worden van één tot elf punten. De jeugd van 8-9 jaar moest een afstand afleggen van 400 meter, de overige schaatsers bestreden elkaar over 600 meter. Bij de 8-jarigen behaalde de talent volle Patrick den Eisen Zoe terwoude een eerste plaats. Zaterdagavond namen 30 schaatsenrijders deel aan de jeugd-elfstedentocht op de Uit hof. Het werd een glorieuze tocht met in totaal 1200 deel nemers van het gewest Zuid- Holland. Er werd bijna twee uur geschaatst en onderwijl werden van de elf steden stempels verzameld. Vrijdag 12 maart sluit de ijsclub Zoe terwoude het seizoen af met een feestelijke bijeenkomst in de aula van de Sjaloomschool. Alle leden van de ijsclub dus ook de senioren zijn op deze gezellige avond van harte welkom.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4