De Danaïden gedegradeerd ernix ampioen Technische leiding KNS stapt op Vrouwen Leiden uit diepste dal De Vries snel Verlies eerste team gunstig voor reserves Gemini... iden moeiteloos langs Haaksbergen strum PORTTRIBUNE Einde van een tijdperk LEIDSE COURANT MAANDAG 8 MAART 1982 PAGINA 15 N Het einde van ijdperk. De Danaïden, het allereerste, toen 4icro-, korfbalseizoen id in de landelijke etitie, degradeerde ag uit de overgangs- De ploeg van Ron Ek had niet vol- e aan het 7-7 gelijke egen ZKC'31. Fides stuntte in de laatste ïtitieronde door HKV >ne in haar kam- iwedstrijd te klop- Zuiderkwartier blijft klasser ondanks een nederlaag tegen ilotfase leek De Danaï- wanhoop nabij. Elke er probeerde voor zich lossende achtste goal te daarmee alsnog een beslissingswedstrijd, te- (C forcerend. Maar dit lalistische aanvalsspel de ploeg de laatste op de zegen. Frequent es was vaak het enige '^t, de weinige kansen bovendien nog gemist, wetenschap dat het be- gelijkspel voldoende 'Ajng het combinatiespel andammers natuurlijk telijker af. Toch was op momenten bij ZKC or- ie ook wel ver te zoe ft voor rust zeker, toen laïden een 1-2 achter door goals van Cees Christiaanse, Ingrid van Haren en Hans van der Leek omboog naar 4-2. ZKC werkte zich na de rust uit de malaise omhoog. Via 5-5 werd het 7-6, waarna De Danaïden vanaf de stip nogmaals afstand kon nemen. Hans van der Leek miste ech ter en drie minuten later was ZKC alweer langszij. Om niet meer los te laten. Hans van der Leek en Cees Christiaanse deelden de overige vier goals. Na het gelijke spel van Akso tegen VES was HKV-Fides Pacta ineens weer belangrijk. Echter alleen voor de "Hage naars en dit gegeven bleek be slissend. Een vrijuit spelende Bos-brigade kon eindelijk weer eens laten zien dat het echt wel kan korfballen. De Leide- naren raakten in de beginfase tot tweemaal toe achterop (3-1 en 5-3) doordat de tweede- aanval stokte en de verdedi-* ging erg snel capituleerde. Maar door acties een in flitsen de doorbraken grossierende Henny Piket bleef Fides Pacta in de wedstrijd. Na diens ge lijkmaker kort na rust (5-4) was het Dick Onderwater die HKV OEGSTGEEST Vanaf het afgelopen weekeinde zit derdeklasser KNS zon der technische staf. Trai ner/coach Gé Eegdeman stapte met onmiddellijke ingang op, hevig teleurge steld in de selectie, die zich naar mening van Eeg deman onvoldoende wenst in te zetten en dat ook dui delijk toont in trainingen en wedstrijden. Jan Harte- velt, als tweede coach aangetrokken, heeft even eens bedankt, zodat de Oegstgeestenaren nu zon der trainer/coach het veld- korfbalseizoen zullen af maken. op een 5-7 achterstand zette. De Hagenaars bezweken toen onder de druk, overhaastten zich in de aanvalsopbouw en kwamen na 6-9 niet verder dan 8-9. Henny Piket (5), Dick On derwater (2), Wilma Neute boom en Robin Sommeling scoorden. De 9-10 nederlaag tegen Ready had voor Zuider kwartier geen nadelige gevol gen doordat Het Zuiden niet verder kwam dan een gelijk spel tegen - kampioen - Sper wers. Zonder dat er sprake was van een ruwe wedstrijd wees arbiter Van Veelen twaalfmaal naar de stip, daar mee grote onzekerheid in de verdedigingen veroorzakend. Zuiderkwartier raakte snel ach ter, maar wist na rust (2-6) te rug te komen. Bij 7-8 en 8-9 bleef de aansluiting uit, na 9- 10 ook de gelijkmaker. Doel punten van Dirk Jan de Kreek (4), Joep van Dam (2), Dick Derksen (2) en Carla Akse. Zonder maar liefst drie basis spelers was TOP kansloos te gen Tjoba. Via een 5-3 rust stand verloren de Sassenhei- mers met 12-6, waarbij Ilse Moolenaar, José van der Berg, Karin Baak, Wim Kerkum, en de invaller Philip Trap en Roel van der Berg tegenscoorden. In een bijzonder ontspannen wedstrijd verloor (Crescendo) met 12-9 (rust 7-5) van kam pioen Animo. Wilfred Cornelis- se (3), Carolien Braggaar, Joke Geijer en John Huigsloot scoorden voor de dit seizoen zo teleurstellende tweedeklas ser. De Algemene besloot de com petitie nog overtuigend met een 8-3 zege op Actief. Wim van Vliet (4) en Ton Beij (2) wa ren in het eerste aanvalsvak produktief, Ruud van Vliet en Hen Rusman deelden de ove rige treffers. Zou Velocitas - Oranje Nassau op papier de apotheose moe ten zijn van de titelstrijd in III A. nu was het slechts een ver plichte toegift. De Leiderdor pers verloren, doordat ze ook nu teveel kansen lieten liggen. Leon Brouwers (2), Elvira Corts, Carla van Evert en Mar jolein Verbeek scoorden in deze wel spannende bij 6-7 eindigende wedstrijd. Omdat Merwede meer wilde dan ongecompliceerd ballen was Fluks een simpele prooi. Het werd 12-9 met tegentref fers van Kees Imthorn (5), Aad van der Harst (2), Ada van der Meulen en Aad van Drongelen voor de Noordwijkers. Fiks pakte definitief de tweede, plaats achter Oranje Wit door Valto met 5-8 te verslaan in een wat harde wedstrijd. Nico van Weizen (2), Robert van der Kraan (2), Reinetta de Mooy, Annemieke Antholts, Aad Knetsch en Wim Anholts scoorden. Tempo overtrof haar door coach Hans van Zonneveld ge steld vijftig procentsnorm door met 7-6 te winnen van ALO. Bert Jan van Weeren (3), Tom de Vries (2), Aad Haagsman, Ernst van Hooidonk en invaller Rob Wilschut scoorden. Middels een 12-12 gelijk spel tegen kampioen De Bermen behaalde KNS wel een morele overwinning op zichzelf. De doelpunten werden gescoord door Heieen van der Nat (4), René Kooien (3), Fred van Dij- ke (2), Sandra Ligtvoet (2) en Erica Velders. Leiden zal definitief mee doen aan het officieuze wereldkampioenschap bas ketbal voor clubteams dat dit jaar van 27 september tot 3 oktober in Nederland zal worden gehouden. Lei den, dat in principe niet voor deelname in aanmer king kwam, kreeg via een „wild-cart" toegang tot dit toernooi waaraan in ieder geval Den Bosch, Maccabbi Tel Aviv en Cantu zullen deelnemen. Het veld zal ver der worden aangevuld met de kampioenen van Noord en Zuid Amerika. LEIDEN Het vrouwenteam van Leiden heeft bij het sterke Amstelveen een verdienstelijk resultaat geboekt. De nederlaag werd tot 80-66 beperkt. Het voor de ople ving bij Trotters gewaarschuwde Zaandam klopte de Leidenaren met 94-89. In de rayonklassen leden de he ren van MSV het kleinst mogelijke verlies bij Silvertown Lions: 66-65. Luba kon het bezoekende Blitz niet al te veel in de weg leggen en ging met 76-100 ten onder. In een matige partij bleef BVO met 97-117 eenvoudig over eind tegen Gymnova. Met de vrouwen van Leiden is het niet al te gunstig gesteld. Na de stevige blessure van Hanneke Vreeburg moest men tegen Amstelveen nu ook de jeugdige Annet Zondervan missen, die na een ongelukje met het been in het gips moest. Desalniettemin ging het tegen Amstelveen aardig. Na een voordelige 2-8 stand bleek Marijke Klos het toch wat te zwaar te hebben om in haar eentje de lange Amstelveensen Blangè en Seca weerstand te bieden. Leiden werd echter bepaald niet vermorzeld en sloot de tweede helft zelfs winnend af. hetgeen de 80-66 nederlaag niet verhinderde. Topscores Leiden: Klos 28, De Wit 16. Met zeven man slechts trad Trotters aan in en tegen Zaandam. Dat was te weinig om vooral in de laatste fase voluit te blijven gaan. Een kwartier lang was er evenwicht en ook bij rust was er nog weinig duidelijkheid: 41-38. Het voorspelde grote duel tussen Rudy Jackson (Zaandam) en Russell Chapman (Trotters) bleef uit. Bei de coaches zetten hen niet tegenover elkaar. Zo moest Klazinga Jackson bewaken en slaagde daarin, gezien onder meer 38 pun ten van Jackson, matig. Ook Will Moerer blijkt maar niet op zijn oude niveau te komen, vooral zijn sterke schot blijft uit. Moerer moet zelfs gaan vrezen voor het verlies van een plaats in de ba sis-vijf. Dat Russell Chapman zich, zonder egoïstisch te spelen, kapot werkte en liefst 51 punten, uit alle hoeken en standen, maakte, bleek te weinig voor Trotters. Hij kreeg te weinig steun, ook het tegen het slot weer aanhaken van Trotters (88-86) had geen gevolgen. Klazinga incasseerde immers zijn vijfde p, waar door Trotters toen nog maar vier man kon inzetten. Het verlies was nu niet meer te voorkomen: 94-89. Het Noordwijkse MSV had ook al te klagen over gebrek aan be schikbare spelers. Bij Silvertown Lions in Schoonhoven werd erg veel balverlies geleden (31 maal) en kon na een 41-35 achter stand bij rust de winst niet meer gepakt worden. Met een sterke Jan Willem lepma (14 punten) kwam MSV net te kort: 66-65. Te gen staartploeg Luba moest Blitz oppassen niet te verslappen. Het overwicht hield gestalte, vooral ook door een overwicht via de lange mannen. Met topscorers Koornneeff (27) en Kallenberg (20) werd. na 32-51 bij rust. op 76-100 afgesloten. In een op ma tig peil staande hol-en-draaf-partij tegen Gymnova kwam BVO duidelijk als sterkste uit de bus. Gymova. door p's lange tijd met nog slechts vier man, ging met 94-117 ten onder. BVO-topsco- rers waren Jan Rombouts (24) en Ben Ponsioen (22). DELFT De door de Delftse Studenten Roeive reniging Proteus-Eretes georganiseerde Kurk Win- terwedstrijden, een roei- wedstrijd over 6 kilometer van Overschie naar Delft, hadden dit jaar zowaar de sympathie van de weergo den. Van de Leidse roeive renigingen hadden zowel Njord als Asopos de Vliet enkele tweetjes en skiffs afgevaardigd. Die Leythe stuurde slechts één roeier, maar behaalde daarmee wel een 100 procent score. De Vries was in het J1x veld de concurrentie min stens een halve minuut te snel af en trok voor die Leythe een fraai blik. Zondagochtend was het de beurt aan de skiffeuzes. Vier Leidse roeisters waagden een kans, maar de vijfde, Lily Meeuwisse van de Laak was hen ruim te snel af. Het ver toonde roeien was toch niet wat men van iemand met zo veel W.K.-ervaring mocht ver wachten. Wytse Fokkens be sliste het Njord-onderonsje met 1 sec. in haar voordeel, terwijl Mieke v. Doorn van Asopos, voor wie in het DN1x veld geen tegenstand was. vierde werd. Njord kwam toch nog aan zijn blik, want in de L04+ be slechtte hun vier, in een typi sche stijl waarin al in de catch veel kracht wordt gelegd, de strijd met Laga en Okeanos ruim in hun voordeel. Nu de selectie van de lichte nationale acht bekend is ge maakt, trok vooral veel belang stelling het nummer LH2- waarin de vier samenstellende tweetjes van deze acht t.w.: Nereus, Asopos, Theta en Gyas met elkaar de strijd aan bonden. Orca, dat min of meer buiten de Tac selectieprocedu re om, zich op het seizoen voorbereidde zou misschien voor een verrassing zorgen. Winnaar werden Sibbes en v.d. Vendel van Gyas in 23.09 die hun 13 sec. winst op nr. 2, Bart de Bruin en Frans v.d. Steen van Asopos, vooral in het tweede baanvak boekten. Met de derde plaats van Nereus (Theta had zich teruggetrok ken) bevestigden de Tac tweetjes hun verkiezing. Toch lijkt er nog heel wat werk aan de winkel voor de coaches, want de roeistijlen van de di verse tweetjes verschillen op belangrijke punten nog teveel van elkaar om een acht direct hard te doen gaan. Michiel Roemer LEIDEN Voor de volley ballers van Gemini was het een goed weekeinde. Dat lijkt vreemd, omdat het eerste herenteam van Zo- voc verloor. Die nederlaag was echter mooi meege nomen, omdat positiever betering van Zovoc de de gradatiekansen van Gemi ni 2 verkleint. Omdat die ploeg de koploper in de promotieklasse Radius 2 met 0-3 klopte, ziet er voor de reserveploeg gunstig uit. Bij de dames blijft Ge- mini in de bovenste regio nen meedraaien. Het met spanning tegemoet gezie ne duel tegen Van Santen- /Haag werd zonder enig probleem in winst omge zet. In de promotieklasse won Donar verrassend van nummer twee op de rang lijst, Jupiter. LUSV kende zoals ge woonlijk een goede start. Opponent SVC werd door een goed gevarieerde aan val onder druk gezet en LUSV nam een 10-13 voorsprong. Zoals zo vaak deze competitie bleek dit niet voldoende voor set winst. SVC kwam goed te rug en won uiteindelijk met 3-1: 15-13, 15-7, 8-15, 15- 11. De heren van Gemini wilden niet ingaan op suggesties van het tweede team om de wed strijd tegen Zovoc opzettelijk te verliezen. Omdat Zovoc ech ter vooral met meer inzet streed, liep het toch uit op een nederlaag voor de Voorschote naren: 7-15, 16-14, 10-15, 3- 15. De dames van Gemini serveer den bijzonder scherp tegen Van Santen/Haag 2. Daardoor kwam er aan Haagse zijde nauwelijks een aanval uit en wanneer dat wel lukte bleek het Voorschotense blok veelal goed georganiseerd. In drie korte sets was dit eenzijdige duel bekeken: 15-4, 15-8, 15-8. Het tweede damesteam speel de tegen Van Santen/Haag 3 en deed dit zonder Leontien Poots, die afgelopen donder dag op training haar enkel blesseerde en daaraan inmid dels is geopereerd. Nu kon Gemini 2 op beslissende mo menten niet doordrukken, zo werd in de vijfde set een 4-8 voorsprong uit handen gege ven. In diezelfde divisie herstelde Leython zich goed van een zwakke openingsset tegen Broleco. De basis-opstelling werd op drie plaatsten gewij zigd en de tweede set ging ver volgens naar de Leiderdorpse ploeg. Leython kon het ritme niet vasthouden en ging uitein delijk kansloos ten onder in dit rommelige duel: 2-15, 15-5, 6- 15, 10-15. DAC verloor in een gelijkopgaande strijd van AV'40 ondanks goed spel van Kitty Kroon: 3-2. NOVO kwam slecht voor de dag tegen Xe non. Bij de stand 2-1 en 11-13 was er nog een goede kans, dat de Noordwijkse ploeg er een vijfde set uit zou slepen, maar door slecht passen gin gen de drie punten toch nog naar de thuisploeg: 15-5, 15-7, 5-15, 16-14. Promotieklasse Donar speelde wellicht door de aanwezigheid van een Leidse televisiepiraat, die opnames maakte van het duel tegen Ju piter, zeer geïnspireerd. On danks het feit, dat Ron Groen door ziekte was geveld en dus afwezig was, draaide het aan vallend uitstekend bij de Leid se ploeg. Verdediging en blok, normaal zwakke punten aan Donar zijde, werden nu door vooral Rolf Groen en Kees de Bock goed verzorgd, zodat er een 3-1 overwinning uit de bus kwam: 8-15, 15-13, 15-12, 15- 10. Leython ondervond slechts èèn set tegenstand van VVV. Daarna was vooral Ad Kerkhof ongrijpbaar voor de Delftse af weer: 10-15, 15-8, 15-11, 15- 10. NOVO boekte een regel matige overwinning op Be Fair. Nico Turnhout blonk uit: 15-10. 15-10, 15-17, 15-11. RVV kwam alleen de eerste set sterk voor de dag tegen Jupi ter, maar was in het vervolgge- deelte kansloos: 15-5, 10-15, 13-15, 5-15. Bij de dames verspeelden zo wel LUSV als RVV hun titel- kansen. RVV deed dat door bij Tornado een 3-0 nederlaag te lijden, alleen de derde set kreeg RVV enigzins vat op het snelle spel van Tornado: 15-8, 15-5, 15-12. LUSV heeft nog nooit bij Thor gewonnen en dat gebeurde dus ook dit weekeinde niet. Vooral de opslag van Thor was LUSV te machtig. Omdat de tweede set dat onderdeel aan Leidse kant goed verzorgd was, kon die reeks gewonnen worden: 15-4, 12-15, 15-9, 15- 11. :N De wedstrijd stadgenoot Ons Ei- bleek inderdaad een e liteit. Een kwartier li werd Pernix wel de- hevig belaagd, maar I a gaf de degradant imogelijke strijd op. speels gemak spoed- r ernix zich naar het e eindsignaal, waar >emen en champagne ,lten. De 817 eind- liet niets aan duide- lid te wensen over: bx pakt opnieuw het t ioenschap in de eer- r lasse en keert terug fde overgangsklasse. t vilendam van de Leidse v wereld vierde dus weer Pen kampioensfeest. Wel- n bij het uitdelen van de r< lensmedaille ditmaal de v liljetten vergeten zodat h rblijf in de overgangs- nu eens wat langer kan i De aanzet daartoe lijkt II zoen duidelijk gegeven ii ico Steelink. De vertrek- s Amsterdamse trainer- v zette met Pernix de eerste stappen op weg naar een werkelijk collectieve verde diging. Met de in defensief op zicht erg sterke Janneke Mul der in de hoofdrol legden de Leidse Houtbewoners vrijwel elke aanval lam. Voeg daarbij de aanvallende kwaliteiten van Carla Kuipers, Kees Brokaar en Kees Hortensius en de sprongkracht van Peter Kui pers en de kern van een top- ploeg in spé is beschreven. En uitgerekend tegen het nog puntloze Ons Eiland moest Pernix deze kwalificatie waar maken. De Brahmslaanbewo- ners rekenden op een neder laag - de bloemen waren al aanwezig - maar verkochten hun huid duur. Pernix was toch eigenlijk een beetje beduusd van dit plotselinge aanvalsge- weld. Een strafworp volgde, overigens gemist door Wim Nijenhuis. Ook bij 12 (Julia Arnoldus) en 25 (Huib Has- selbach) toonde Ons Eiland die positieve instelling. Maar gaan deweg verloor Pernix het toch wel zenuwachtige in het spel. Halverwege was de uitslag van het treffen al duidelijk: 28. De trucendoos ging na rust wagenwijd open, zodat de vol Het team van Pernix dat door een 178 zege op stadgenoot Ons Eiland kampioen werd in de eerste klasse gepakte tribunes dan wel geen wedstrijd, maar toch een fraaie show te zien kregen. Ons Ei- lang figureerde zeker niet on verdienstelijk en kwam tot een voor de degradant hoge score van acht treffers. Toch een waardig afscheid van de eerste klasse derhalve. Maar dat gold voor beide ploegen. Bram van Gent Doelpunten pernix: Peter Kuipers (5). Kees Hortensius (4), Kees Brokaar (3). Janko Breedveld (3), Agnes de Rooy en Janneke Mulder. Doelpunten Ons Eiland: Wim Nijen huis (2), Julia Arnoldus. Medalon Martens. Cobie Deegenaars, Olga Soudan. Jan van Kalkeren en Huib Hasselbach. scheiden 82-116 zege. Slechts in de beginfase was er van evenwicht tussen de ploe gen sprake. Maar na 20-22 zette Leiden een, de laatste tijd veelvuldig gehanteerde, zone-press verdediging in. Haaksbergen had daar niet al leen moeite mee, de ploeg raakte er volkomen hotel-de- botel van. Zo was al bij rust de race volkomen gelopen: 36-61. Vooral Dave Downey was enorm op dreef. Maar ook Ste ve Puidokas (als een rots in de verdediging, aanvallend niet te stuiten) en Sid Bruinsma lijken lichte inzinkingen voorlopig achter de rug te hebben, zij speelden een prima partij. Haaksbergen had te weinig in huis om veel terug te doen. Zo speelden slechts drie man zich scorend in de dubbele cijfers en was het schotpercentage van de ploeg een kleine twintig procent lager dan dat van Lei den. In de tweede helft maakte Leiden zich niet al te druk, zo dat een monsterzege achter wege bleef. Het slot van de strijd kende nog een aardig voorval. Downey, toch al niet kN - Volkomen afwij- van het duel uit een ruim vervlogen pe- in deze competitie Parker Leiden in ;3bergen simpel ge- ai n. Alleen in de eer- se van de wedstrijd Hatrans Haaksber- oop hebben op een sende afloop. Oaar- s het gebeurd. Lei- sas niet meer te vol- in sloot tenslotte af >uJen nog lichtelijk be- zuinig met het uitdelen van dunks, haalde van afstand weer eens vol uit: een schitte rende ram. De bal ketste ech ter op het netje en huppelde weer vrolijk terug door de ring. Grote hilariteit. Voor de wed strijd deed het er niet toe, 82- 116 zegt meer dan genoeg. Scores (rebounds). Haaksbergen: Benson 8, Sibilo 9, Martis 4, Scheur water 2, Van der Kooy 15, Ridderkerk 4, Martin 26. Chris Plaat 14. Team- schotpercentage: 46%. Leiden: Ha- gens 12 (1). Mitch Plaat 11 (5). Puido kas 26 (81%) (9). Downey 29 (72%) (6). Bruinsma 24 (67%) (9), Fopma 2 (2), Kragtwijk 8 (7). Gorter 4. Teamschot- percentage: 63%. De Leidse ijs- j^vereniging Leiden heeft onder grote ce belangstelling het ;wb bestaan gevierd, de gehele dag was Menken ijshal vol- Fflevuld. :hotel van de viering vijfjarig bestaan was dJdinterland tussen Bei- Nederland. De jeugd ij de festiviteiten overi- entraal. Eerder op de idden de jeugdteams len de strijd aangebon- t de juniorenteams van jé. Alle wedstrijden in het voordeel van de ren beslist, waarmee i aangetoond werd dat iden behoorlijk wat ta- nwezig is. De receptie begin van de avond oor bijna alle Neder- ijshockeyverenigingen sti Piet Biegstraaten wordt geflankeerd door Lieke Eradus (toernooiwinnares) en Rogier van der Berg, die de fair- play cup overhandigd kreeg

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15