Historische nederlaag Quick Boys Druiven opnieuw zuur voor RCL Noordwijk ouderwets op dreef Rijnsburgse Boys leeft zich uit OEGSTGEEST STUIT OPMARS WOUBRUGGE SPORTTRIBUNE DEFENSIE IJMU ZO LEK ALS EEN MANDJE: 1-6 Teleurstellend verlies ARC Hoekstra kopt Ter Leede naar eerste zege LEIDSE COURANT MAANDAG 8 MAART 1982 PAGINA KATWIJK Na nauwelijks vijf minuten voetbal storm de trainer Hobbe Meier van Blauw Wit '34 zater dag met zijn wisselspelers luid juichend het veld op, nadat Henk Koetje voor de eerste maal door de Kat wijkse verdediging was gesoleerd en meteen doel man Theo Guyt maar had gepasseerd. Zijn ploeg, die in dertien wedstrijden evenveel doelpunten had weten te scoren en als drager van de rode lan taarn naar Katwijk was ge trokken, had zowaar weer eens het vijandelijke doel gevonden. Nu, Meier zou ook in het verdere verloop van dit duel zijn vreugde niet opkunnen. Maar liefst vijfmaal mocht de oefen- meester de juichende gang naar de zijlijn nog maken voordat het laatste fluitsig naal daar was. Quick Boys - Blauw Wit '34 0-6. Een historische nederlaag werd een feit- Het Katwijkse debakel kondig de zich al binnen een kwartier aan. Na de treffer van Koetje was Anton Roskam in dat tijdsbestek nog tweemaal suc cesvol, waarmee een uitzichts- loze 0-3 score al wel heel spoedig op het bord kwam. Na wat doelpuntloos weerwerk van Quick Boys-kant voegde de uit Leeuwarden afkomstige debutant in de eerste klasse er in de laatste tien minuten - die voor de Katwijkers een ware ramp moeten hebben bete kend - nog eens drie gave doelpunten aan toe, wat met een resulteerde in de grootste nederlaag die Quick Boys ooit op eigen terrein leed. Ironisch genoeg, juist tegen Blauw Wit '34, een ploeg die in de enige eerdere ontmoeting (in 1953, om het landskampioenschap) nog door de Katwijkers met 12-1 was verslagen... Gezien de stand op de ranglijst lijkt de 0-6 uitslag geflatteerd, de realiteit wees zaterdag ech ter anders uit. Blauw Wit legde een goede partij voetbal op de mat, en leek geen moment op de degradatiekandidaat num mer één die de ploeg toch is. De trage verdediging van de Nieuw Zuid bewoners moest tot haar schade en schande keer op keer ondervinden hoe Quick Boys spits Martin van der Plas kwam er zaterdag tegen "degradant" Blauw Wit '34 bij gebrek aan steun niet aan te pas. Ook hier is zijn inzet tevergeefs. zij door de Friese aanvallers via snelle aanvallen over de vleugels schaakmat werd ge zet, en hoe de aanval mede bij gebrek aan een goede coördi nator faalde. Na de openingstreffer van Koetje was het in de tiende en vijftiende minuut spits Anton Roskam die de zwakte van Katwijkse verdediging tot tweemaal toe blootlegde. Pas na rust deden Johan Jonker en Teun van der Plas daar met schoten op de lat iets tegen te rug, maar de Katwijkse ople ving bleek van korte duur. Blauw Wit nam het heft weer in handen met als resultaat de vierde treffer van Cees Jansen. Anton Roskam maakte de Kat wijkse afgang - Quick Boys trainer Janse: „Ik heb er geen enkele verklaring voor, we hebben nog nooit zo slecht ge speeld" - in de laatste vijf mi nuten met het vijfde en zesde Scoreverloop: 5 Koetje 0-1; 10 Ros kam 0-2; 15 Roskam 0-3; 80 Jansen 0-4; 85 Roskam 0-5; 89 Roskam 0-6. Quick Boys: Guyt, Wim van der Plas, Vooys, Noort, van Beien (Adrie van der Plas), Arie van Duyn, Jonker, Teun van der Plas. Van Rooyen, Mar tin van der Plas, Jaap van Duyn. OLDEBROEK Aanvoer der en oefenmeester, ze waren het ook in het verre Oldebroek weer roerend met elkaar eens. Waar Dick van der Bijl zich later afvroeg waarom ook het OWIOS-terrein over een middenveld beschikt („Dat slaan ze immers toch al leen maar over"), sprak Theo de Waard later van „Veluwevoetbal". En ter wijl De Waard na die hard aangekomen 2-1 neder laag stelde dat de RCL-elf de vele verkregen kansen had behandeld „alsof we nog in de warming-up be zig waren", was het de aanvullende Van der Bijl die een oude voetbalwaar heid nog eens nieuw leven inblies: „Je verdient niets anders dan een nederlaag, als je die kansen niet ge woon benut." Kortom: zo wel Theo de Waard als Dick van der Bijl („Drie jaar geleden werden we hier nog met knap voetbal naar een 5-1 nederlaag gespeeld") was het spel van OWIOS fors tegenge vallen. Maar De Waard en Van der Bijl waren het er eveneens over eens dat RCL de derde nederlaag na die zo storende winter- pauze opnieuw aan zich zelf te „danken" had. En juist dat gegeven maakte de (voetbal)druiven zater dag bijzonder zuur, de te leurstelling in het Leider- dorpse kamp zeer, zeer groot- De opdracht die RCL zichzelf had gegeven voor de verre uit beurt tegen OWIOS mag dui delijk zijn. Met slechts drie punten uit de laatste vier wed strijden was de koploper van voor de winterstop na die pau ze in verliespunten ai aardig achteropgeraakt bij de verza melde concurrentie. Punten- winst was dus noodzakelijk om (tenminste) bij te blijven. En de voortekenen voor een goed re sultaat waren er ook. De Lei- derdorpse elf trad compleet aan, OWIOS was een echt voetballende tegenstander en eindelijk behoefde RCL het spel - zoals in de lange serie voorafgaande thuiswedstrijden - eens niet helemaal zelf te ma ken, waardoor wel ruimte moest onstaan voor snelle spitsen Pierre van Gemerden en Erik van Doeselaar. Hoewel het spelverloop al spoedig dui delijk maakte dat OWIOS de vaak lukrake lange trap tegen woordig hoog in het vaandel heeft staan, waren er voor de Leiderdorpers ook mogelijkhe den volop om de volle winst te pakken. Waar de RCL-defensie slechts incidenteel in moeilijk heden kwam, stichtten redelij ke tot goede acties van soms ongrijpbare Bob van Bohemen en extra-aanvaller Peter Siera veel regelmatiger gevaar voor het OWIOS-doel. Kansen wor den echter gecreëerd om be nut te worden en dat laatste aspect was aanzienlijk minder verzorgd aan Leiderdorpse kant. Slechts Erik van Doese laar slaagde er na een listige vrije trap van Van Bohemen in doelman Marinus Schoeber (koppend) te passeren. Ande re, soms toch riante mogelijk heden bleken aan Van Doese laar, Van Gemerden, Dick van der Bijl en vooral Siera even wel niet besteed, terwijl daarbij de paal vlak voor tijd ook nog eens een verdiende gelijkma ker van Van Bohemen in de weg stond. Het resultaat: die al eerder gememoreerde 2-1 ne derlaag, omdat OWIOS-voor- stopper Jan Willem Vierhuis tot tweemaal toe al rommelend en frommelend begreep dat Oldebroekse kansen zaterdag schaars en derhalve duur wa ren. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 7 Vierhuis 1-0; 35 Van Doeselaar 1-1; 65 Vierhuis 2-1. RCL Van der Heijden. Ruis, Siera, Haneveld, Kamminga, Braat, Bruna, Van Bohemen. Van Gemerden, Van der Bijl, Van Doeselaar (Piket). IJMUIDEN Rijnsburgse Boys zal afgelopen zaterdag ongetwij feld met angst richting IJmuiden zijn afgereisd. De ploeg van trai ner Arie Lagendijk moest daar aantreden tegen mededegradatie kandidaat IJmuiden. Voor beide ploegen een duel van kapitaal belang. De verliezende ploeg zou de aansluiting met de midden moot voorlopig definitief kwijtraken. De Rijnsburgse vooruitzich ten waren ronduit somber te noemen. Immers, zo goed draaide Rijnsburgse Boys de laatste tijd niet. En aangezien Lagendijk za terdag niet kon beschikken over de geblesseerde spelers Nico Zwaan, Martin Toet, Freek Rienks, Henk Merbis en Gerrit van Egmond leek Rijnsburgse Boys een angstig middagje tegemoet te gaan. Na vijfenveertig minuten voetbal bleek dat verwachte, benauwde middagje voor de Rijnsburgers een zeer vrolijk gebeu ren te zijn. In nauwe samenwerking met de verdediging van IJ muiden mocht Rijnsburgse Boys zich naar hartelust uitleven. Bij rust had de Rijnsburgse formatie een 0-5 voorsprong op gebouwd. Het duel zou uiteindelijk met 1-6 in Rijnsburgs voor deel worden beslist. Rijnsburgse Boys zat in die eerste helft alles mee. Met de terug gehaalde Piet Haasnoot in de gelederen werd de schiettent na een kwarier spelen geopend. Eerst was het Ton Arroyo die de bal frank en vrij achter doelman Bert Hoek mocht werken. Rob Gillissen zorgde twee minuten later voor de tweede treffer. Nog geen vier minuten daarna was het de beurt aan Piet Haasnoot die de bal op van hem bekende wijze achter Hoek kogelde. Haasnoot, voor het eerst sinds lange tijd weer in de Rijnsburgse basis, ging vrolijk door. Vier minuten na zijn eerste treffer kopte hij Rijnsburgse Boys uit een voorzet van Ruud van der Voort naar 0-4. Een hattrick werd Haasnoot niet gegund. Na de zoveel ste scrimmage voor het IJmuidense doel leek Haasnoot opnieuw raak te schieten. Aanvoerder Cock van Leeuwen speelde echter voor doelman, op onnavolgbare wijze stompte hij de bal uit het doel. Gillissen benutte de toegekende strafschop: 0-5 in de vij fendertigste minuut. Oftewel, in nog geen twintig minuten tijd produceerde Rijnsburgse Boys vijf doelpunten. Dat de produktie zo hoog kon oplopen was mede te danken aan de IJmuidense achterhoede die in die eerste helft op geen enkele Rijnsburgse aanval een antwoord had. IJmuiden herstelde zich redelijk na rust. Via Joop Herinx werd tegengescoord en diezelfde Herinx en teamgenoot Cock van Leeuwen raakten het Rijnsburgse houtwerk. Rijnsburgse Boys nam in die tweede helft duidelijk gas terug. Van de ruimte die door IJmuiden werd geboden, werd slechts één keer gebruik ge maakt. Gillissen schoot andermaal raak vanaf de stip nadat hij door doelman Hoek tegen de grond was gewerkt. Rijnsburgse Boys kan de toekomst na afgelopen zaterdag weer met enig opti misme tegemoet zien. Zes doelpunten in één wedstrijd moeten erg goed zijn voor het zelfvertrouwen. Enige voorzichtigheid blijft echter geboden. Zo'n zwakke verdediging als die van IJmuiden zal de ploeg van Lagendijk waarschijnlijk nooit meer tegenko men. KEES VAN HERPEN Scoreverloop: 15 Arroyo 0-1; 17 Gillissen 0-2: 21 Haasnoot 0-3; 25 Haasnoot 0-4; 35 Gillissen (strafschop) 0-5; 50 Herinx 1-5; 78 Gillissen (strafschop) 1-6. Rijnsburgse Boys: Sloos. Van Delft, Kuyt, Paulus Zwaan, Cas Zwaan, Van der Voort, De Kroon. Van Dijk (Rlenks), Arroyo. Gillissen. Haasnoot. NOORDWIJK Met frisse moed trad Noordwijk te gen Barendrecht aan om onder de terugval van de laatste tijd een streep te zetten. Een nieuwe neder laag zou immers de vrijwel definitieve verwijdering uit het rijtje kampioenskandi daten betekenen. Baren drecht bleek al snel nau welijks opgewassen tegen de gedrevenheid van de tegenstander. Noordwijk spleet de Barendrecht-de- fensie aan alle kanten en stond binnen een half uur op een geriefelijke 2-0 voorsprong. Doordat de ploeg van Buter Iets te ge makkelijk over de verdedi ging dacht, was Baren drecht nog voor rust terug in de wedstrijd: 2-1. Na de pauze maakte de thuis ploeg het karwei echter schitterend af. Met een hoofdrol voor de nauwe lijks te stuiten, nog zeer jeugdige, Klaas Vink werd op 4-1 afgesloten. Van start al aan was het swit chen In de breedte bij Noord wijk schering en inslag. Baren drecht. een persoonlijke dek king toepassend, had de grootste moeite de aan dat switchen gepaarde aanvalspa- tronen een halt toe te roepen. Ruud Bröring is dolblij. Zijn kopbal is goed voor de eerste Noordwijk-treffer tegen Barendrecht. Op echte doelrijpe mogelijkhe den was het even wachten. Pal na de eerste kans (een fraaie slalom met schot van Vink) was het echter al raak. Van rechts zond Bogers de bal uit een vrije trap naar het hoofd van Bröring. De pas enige uren tevoren vader geworden spits toucheerde het leer bekwaam en passeerde tot zijn dolle vreugde doelman Scheffers: 1- 0. Twee minuten later, in de tiende minuut, leek er al een voorlopige beslissing te vallen. Barendrecht-goalie Scheffers werd erg zwaar gestraft, toen hij de doorgebroken Vink, die hem wilde omspelen, uit ba lans bracht: penalty. Albert Spaanderman passeerde de op de goede hoek gokkende rijt werd aan de andere kant Scheffers nog net, maar ook het doel. De verdediging van het aanhoudend aandringende Noordwijk beging een aantal slordigheden bij spaarzame uitvallen van Barendrecht, maar kreeg daar nog niet de rekening voor gepresenteerd. Een verre dieptepass van Ma knap aangenomen door Jan Willem Bogers, die zich door de Barendrecht-defensie gooc helde en verwoestend uithaal de: 2-0. De bezoekers sloegen nu rap terug. Op een hoge pass naar zijn strafschopge bied riep Noordwijk-doelman Dortmundt duidelijk hoorbaar 'los'. De lange Barendrecht- spits Michel Beukers deed dat niet, sprong hoog op en kopte de bal over de complete Noordwijk-verdediging: 2-1. Direct na de pauze (het had al zo'n 5-1 voor Noordwijk moe ten zijn) speelde Vink zich nog eens in de kijker. Een hoge bal van Andries Wendt kopte hij, na een sprintje, duikend raak: 3-1. Nadat Noordwijk alle ge luk van de wereld had gehad, toen de bal na een inzet van Bèukers via Dortmundt's voet net naast ging, bleef de ploeg de toon aangeven. Kansen vol doende, het benutten ervan was echter vaak nogal pechvol. Die pech was er bij de laatste Noordwijk-treffer duidelijk niet, Uit een verraderlijke hoek schop van de weer sterk acte rende Bogers ketste de bal te- 'gen de paal en belandde voor de voeten van de snel reage rende Vink. De uitblinker van Noordwijk was dankbaar voor dit geschenk en tikte simpel in: 4-1. LEJO BUCK Scoreverloop: 8. Bröring 1-0, 27. Bo gers 1-0, 35. Beukers 2-1; 49. Vink 3- 1. 83. Vink 4-1. Noordwijk: Dortmundt. Sluys (Gerlof). Spaanderman, Van Beveren, Wendt, Vink, Smits. Boot (Van Dijk), Marijt, Bogers, Bröring. LEIDEN Na het voortvar de spel, dat derdeklasser A vorige week ten toon spreid viel de Alphense équipe zat dag duidelijk tegen. De rout1 van Excelsior Maassluis bit voldoende om de thuisclub een 1-2 nederlaag te trader Katwijk kon niet verhinde 1 dat Capelle een kwartier v< tijd langszij kwam: 1-1. Met name in de eerste h had ARC de grootste moi om het makkelijk voetballer Excelsior af te stoppen, ploeg uit Maassluis kreeg v vrijheid en de ervaren forms profiteerde daar goed van. 23 minuten bleef de Alphei' defensie te passief bij I hoekschop (0-1) en nauwelij tien minuten daarna werd schitterende aanval op links gerond met een al even fr schot, hetgeen de tweede tr fer betekende. Pas in het tw I de part deed ARC lets tern Frits van Geen kreeg de door Rob Heytinga diep aa gespeeld. Het tikje van V, Geen naar Ruud van Es ste de voorstopper in staat achterstand te verkleinen: Ondanks de getoonde wil I ken de gastheren niet in st meer treffers uit het vuur i slepen. Capelle, dat in eerste instar een afwachtende houding ai nam, liet Katwijk erg veel v i heid. In de 25e minuut kw het resultaat. Jan van der Pi ontving het leer uit een v trap en deponeerde het ver< i in het Capelledoel. Katw i met de jeugdige A-junior M i tin van der Plas in de spits, toe dat de bezoekers zich de pauze konden herstel! De counters van Katwijk hii den toch nog voor de bes sing kunnen zorgen, mü voortdurend waren te weii manschappen voorin aanwej In de 74e minuut zag Cap( het overwicht beloond. De stand zou geen wijziging mi ondergaan. LEIDEN Ter Leede boe precies in de laatste wedst van de eerste helft van competitie de eerste overv ning. Rijsoord, dat één p boven de Sassenheimse h kesluiter stond, werd met verslagen en dus op de ra lijst gepasseerd. FC Llsse tegen Nunspeet niet doorf tend genoeg om de na drie nuten opgelopen achterst! teniet te doen. Het zou dus 0-1 blijven. Rijsoord startte de wedst tegen Ter Leede nerve maar opportunistisch. J( Djermer en Sjaak Stip wa den al direct goede schot) gingen, die door doelman G van de Luit goed werden keerd. De Ridderkerkse Gerrit van de Burg zag even ter kans de bal vanaf enk decimeters tfoor de doel nog over te schieten, een a( waar Ter Leede erg geluk mee mocht zijn. Na een kw tier kwam de ploeg van co« Piet Wassenaar wat uit de drukking, met onmidde doeltreffend resultaat. Jan Harskamp, zaterdag weer in spits opererend, week uit n rechts en zette goed voor. F Hoekstra stond op de ju plaats en kopte zijn club m 0-1. Hans Oudshoorn en Ho| stra zouden daarna nog me dere malen goed voor I vijandelijke doel verschijn maar breidden de voorspa niet uit. Naarmate de wedsti verstreek kwam Rijsoord e ter weer opzetten. De Sassl heimse verdediging met Nai Sluymer en Gert van de I als de sterkste mannen hl echter stand. Na drie minuten zette N speet, dat onderaan de ra lijst bengelt, zijn eerste aar op. Omdat de gehele Lis verdediging bleef staan, I Markt Kobus vrij eenvou scoren: 0-1. Een klap die half uur bleef nadreunen. T< pas kwam FC Lisse af en eens uit de defensie. De cc binaties werden echter te en met te weinig stootkra uitgevoerd. Na de pauze v het wederom Nunspeet, dat Henk Witteveen en Hem Hup goede acties verrich Lisser goalie Nico Groenev behoedde zijn club echter v een grotere achterstand, i de andere kant kwam Ji Lingbeek nog enkele ke goed door, maar aan het ronden van zijn acties kw Lisse niet meer toe. LEIDEN In de vierde klasse stuitte Oegstgeest de opmars van Woubrugge. De roodgelen wonnen verdiend met 0-1. Randstad Sport presteerde optimaal door 'uit' tegen Roh- da'76 voor een 0-2 zege te zorgen. Ook SIZO won terecht. Uit het voortdurende overwicht werd een knappe 3-1 overwin ning op De Geuzen gesleept. Hazerswoudse Boys en Koude kerk speelden gelijk. De Ha- zerswoudenaren kwamen te gen FC Maluku niet verder dan 1-1, terwijl de Rijnèquipe HBSS op 2-2 hield. Omdat Oegstgeest zaterdag in Woubrugge geen erg attente voorhoede had bleef de ope ningstreffer lang uit. Toch zou Ton van der Kaade zijn ploeg de 0-1 bezorgen. De Oegst- geester aanvaller kopte de bal over goalie Gerard Volwater heen in het nef. Woubrugge werd In het treffen, dat door Oegstgeest werd beheerst, al leen gevaarlijk met 'Engelse aanvallen'. Een verre trap en veel snelheid wilden nog wel eens paniek veroorzaken in het Oegstgeester strafschopge bied. Het bleef echter 0-1, het geen een terechte uitslag ge noemd mag worden. Randstad Sport opende tegen Rohda zeer voortvarend met enkele goede schotpogingen. Rob de Jonge was hierbij het meest actief. Een assist van Roel Velo bezorgde Peter van de Mey de bal, die uitstekend afmaakte: 0-1. Het Voorscho- tense overwicht zou tot de rust duren. Daarna was het de beurt aan Rohda'76. De Bode- graafse formatie stuitte echter bij iedere Inzet op doelman Herman Keizer. In een tegen stoot was het zelfs Rob de Jonge die aan de andere kant succes had. Van zo'n 25 meter boog hij de bal over de Bode- graafse goalie en bepaalde zo de eindstand op 0-2. Voor rust zorgde Gert Kardol op aangeven van Eltjo Vljn In de strijd tegen De Geuzen voor het eerste SlZO-doelpunt. Vol komen terecht overigens, want de Hillegommers hadden de volle negentig minuten het beste van het spel. Omdat Wil lem Brobbel na de thee onre glementair werd belaagd mocht Peter Bol zijn ploeg vanaf 11 meter naar 2-0 schie ten. Een kwartier voor tijd kwam De Geuzen via een uitval op 2-1. Eltjo Vijn zelf zorgde in de slotfase met een weergalo ze solo-actie voor de eind stand van 3-1. In een min of meer gelijkop- gaande eerste helft werd na een half uur een fout van de FC Malukuverdediging goed afgestraft. Chiel Kampman kapte de bal 'volgens het boekje' en deponeerde he, projectiel in de de uiterste hoek. De gasten kwamen in het tweede deel sterk opzetten en hielden Hazerswoudse Boys goed onder druk. Het le verde Maluku de tegengoal op. Jan Platteel, Rienk Poot en Kees van Tol waren nog vaak gevaarlijk voor het doel van de opponent. Zij verzuimden ech ter via die counters de volle winst in Hazerswoude te hou den. Koudekerk ontmoette een sterk aanvallend HBSS. De Schiedammers stichtten dan ook veel gevaar voor het doel van Teun Vergunst. De F spelers zetten daar gevaar uitvallen tegenover. Terwijl bert Hakkebrak en Teun gunst het spel achterin red goed onder controle had was het vooral Fred Wagen die aan de andere zijde al toe goed doorkwam. De tw de helft gaf hetzelfde be Een sterker HBSS met sr counters van Koudekerk. K Oppelaar scoorde vijftig m ten na een assist van W< naar. Binnen vijf minuten de stand al weer gelijk, nog een kwartier te gaan het Koudekerks topscorer i Westmaas, die voor 2-1 z< de. Opnieuw nivelleerde Hf de achterstand binnen vijf nuten, daarmee de eindst op 2-2 bepalend.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 14