Twijfels A jax laat weg „Ster" voor Slendebroek Jitstekend joksgala in Hilton loofdprijsbljEhrens Ineke Kooiman slaagt met recordpoging Arnouts vijfde SPORTTRIBUNE LEIDSE COURANT/ MAANDAG 8 MAART 1982 PAGINA 11 ROTTERDAM Bokspro- notor Aad Westerlaken jaat het niet voor de vind. Ook het tweede wofgala in het Rotter- jamse Hiltonhotel bracht liet genoeg publieke >elangstelling afgelopen aterdag om uit de kosten irte komen. De sterke En- jelse boksers komen niet is foor een grijpstulver naar lotterdam en de bekende [andvoortse boksmana ger Henk Rühling had al ha een klein rekensomme- Je uitgemaakt dat er bij i,éen uitverkocht huis zeker log enkele duizenden gul lens uit de zak van Wes- erlaken bij moesten. Insi- - Iers vragen zich dan ook ir if hoe lang de Rotterdam- h >e metselaarsbaas met si :ijn dure hobby, het orga- 1 ilseren van boksgala's in iet Hilton, door kan gaan. 3tyoor de echte liefhebbers cs het te hopen dat het iifiog een hele tijd gebeurt, n vant de ongeveer 800 3}oeschouwers konden ge- 1 lieten van uitstekende >artljen. loofdpartij van de avond was iet gevecht over tien ronden 'tussen de Rotterdammer Cor •versteijn en de ex-kampioen 2 an Engeland in het welterge- t< richt Joey Singleton. De partij puurde jammer genoeg maar 'kier ronden. Toen moest de r< wedstrijd op medisch advies 3%an de Haagse ringarts Frans an worden gestaakt. In de 3 weede ronde werd het rech- 11 er oog van Cor Eversteijn be- ©orlijk dik. De technisch be gaafde Joey Singleton, die al ens voor de Europese titel leeft gebokst tegen Joergen lansen, wist wat hem te doen tond.Eenzijdig was het ge hecht echter niet. In een hoog empo wist Cor Eversteijn met ii |oede combinaties ook pun- en te scoren. In de vierde a'Jonde kon Eversteijn niet meer uit het oog zien. Joey 'Blngleton kreeg de overwin- ie< ling. )ok Roy Somer is er in het ^adergewicht achter gekomen Dat Engelse boksers erg hard unnen slaan. Evenals in vori- ic e partijen moest Roy Somer r tegen Steve Henderson a veer heel wat voor doen. In a) e vierde ronde ging Hender- UJ on op een rechtse van Somer >s ieer. Een ronde later gebeur- 9 Ie dat weer. In de zevende nsonde kreeg de Engelsman en waarschuwing wegens; toten in de nek. Toen stond' e overwinning van Somer ast als hij op de been kon ilijven in de laatste ronde. )at gebeurde, al hadden bei- le boksers in de laatste drie 1. ïinuten wel de kans de man |jnet de hamer tegen te ko- Yien. De derde profpartij van 'Ie avond ging tussen de Am- m terdamse lichtgewicht Lah- Hen Oümghar en de Luxem- 'urger Rafael Paoletti. Voor lumghar was dit zijn tweede artij bij de profs. Niet groots ujnaar verdiend kon na de par- ij over vier ronde als winnaar lit de ring stapen. ordat Engelse amateurbok- s niet in één programma jen staan met profs waren drie profpartijen allemaal de pauze. Amateur Walter m (Hoboken-Rotterdam) ist in het weltergewicht B- lasse het spits van het pro- amma afbijten en won door in de tweede ronde van Ronge (Crooswijk). Zo- l in de eerste als tweede rnde ging Ronge voor acht llen neer. tmpioen van Nederland in t weltergewicht Gerry Sloof p in de eerste ronde op een chtse van zijn Engelse te- instander John Williamson. 2teze begon toen als een wll- leman te beuken. De tech- jo.jisch beter Sloof hield zijri •fd koel en kwam in de 'eede en derde ronde goed irug en won op punten. John jo.lVeerman verloor in het wel- "icrgewicht van de Engelsman ohn Melfa door opgave in de de ronde. De partij tus-. Iwan Menes (Crooswijk); All Yer (De Haan-Schie- lam) in het lichtweltergewicht' luurde maar een minuut. Na Mjen harde rechtse van Menes Igde ook hier de handdoek, de laatste partij verloor ampioen van Nederland Jan efeber (Crooswijk) door rsc '•-fi de derde ronde van de En- elsman Robert Thomas. ARTHUR VAN RIJSWIJK DEN HAAG Hoewel PSV en Ajax in de speel ronde van afgelopen weekeinde in de eredivisie tot klare zeges kwamen presteerden beide top- ploegen niet bijster impo nerend. Ajax kon pas zeer laat bij de Graafschap toeslaan en PSV had geen topvorm nodig om zich te ontdoen van NEC. Feye- noord leverde een wan prestatie tegen NAC, die met 00 een goede af spiegeling kreeg. MW en PEC Zwolle deden het als degradatiekandidaten aanzienlijk minder dan Willem II, dat Sparta er onder hield. MVV en PEC verloren thuis van respec tievelijk Roda JC en FC Groningen. Twijfels kenmerkten Ajax za terdagavond in Doetinchem. De Amsterdamse formatie wankelde tot ver in de tweede helft In de uitverkochte Vijver berg. De Graafschap verweer de zich dapper tegen de wei nig overtuigend spelende Am sterdammers. De Doetinchem- se hekkesluiter genoot ruim een uur van een vroeg verkre gen voorsprong door Schreur. In de laatste twintig minuten kreeg De Graafschap de reke ning gepresenteerd van de te vroeg verbruikte energie. Ajax, aanvankelijk slordig, lauw en met weinig inspiratie werkend, scheen een verras sende ontluistering nabij. Toen echter de voor Boeve in gevallen Kieft, trainer Under wilde meer macht in zijn aan val brengen, twintig minuten voor tijd de stand had gelijk getrokken, was de Graafschap werkelijk alles kwijt. De kracht verdween op het moment dat bleek dat alle inspanningen om de voorsprong vast te houden tevergeefs waren ge weest. Ajax greep de mogelijkheden die na de gelijkmaker ontston den dankbaar aan en liep sim pel door naar de eindstand van 41. De totaalprestatie van Ajax bleef echter beneden de verwachting. De uitstekend leidende scheidsrechter Van Swieten moest in de eerste helft het duel enkele minuten onderbreken nadat Amster damse supporters blikjes en andere voorwerpen op het veld hadden geworpen. Scoreverloop: 7. Schreur 10, 69. Kleft 1—1, 74. Ling 1—2, 82. Schoe naker 13, 88. Lerby 14. Scheids rechter Van Swieten, toeschouwers: 13.500 (uitverkocht). De Graafschap: Pasveer; Schreur, Trentelman. Hlddink, Pieneman; Kel derman, Wanders, Kreileman, Brinks (Delleman); Van Zoest, De Kip (Mar- wa). Ajax: Schrijvers; Ophof, Jansen. Rijkaard, Boeve (Kieft); Schoenaker, Vanenburg, Cruyff, Lerby; Ling, Ol- sen. FeyenoordNAC Sinds jaar en dag verlaat een deel van de bezoekers het stadion Feyenoord voor het eindsignaal. In beter tijden omdat het gemis van enkele minuten voetbalgenot een vlug vertrek garandeerde voor de grote massa zich in bewe ging zette. Tegenwoordig om dat tot het einde blijven meer doorzettingsvermogen vraagt dan voetballiefhebbers kun nen opbrengen. Het spel van Feyenoord is namelijk niet te pruimen. Desondanks had Feyenoord van NAC kunnen winnen omdat de ploeg, zijns ondanks, in de tweede helft wat kansen (Vermeulen, Kac- zor, Jeliazkov) kreeg. NAC na melijk liet zich na een onbe vangen eerste helft ver terug drukken. Het idee een punt uit de Kuip te kunnen weghalen, maakte de ploeg niet zeker der, maar nerveuzer. De over tuiging van trainer Jansen van NAC leefde drie kwartier bij de ploeg en vooral bij Waslan- der, Lokhoff, Heeren en De Kroon. Het falen van Feye noord en met name van de spelers met een aanvallende opdracht (Vermeulen, Jelia zkov, Budding, Bouwens, De Leeuw en Kaczor) had NAC moeten stimuleren. Het elftal liet zich echter van de wijs brengen door de drie Feye- noorders, die tot meer dan aanvaardbaar voetbal kwa men, Van Til, Van Deinsen en Van Hanegem. Van dat drietal speelde de oudste een volle dig op zeker gerichte wed strijd. Niettemin was hij als ver terugblijvende laatste man ui terst waardevol, omdat zijn In grepen nodig waren door alles wat vóór hem verkeerd ging. Feyenoord speelde de laatste drie kwartier op de Bredase helft, maar bleef onmachtig. Scoreverloop: FeyenoordNAC 0 0. Scheidsrechter: Bosman; toe schouwers: 11.200. Gele kaart: Smits (NAC). Feyenoord: Van Engelen; Wijnste kers, Troost, Van Hanegem, Stafleu; Bouwens (Kaczor), Van Til, Van Dein sen; Budding (De Leeuw), Jeliazkov, Vermeulen. NAC: Von Seldslltz Kurzbach; Krij- nen, Heeren, Joore, de Kroon; Jans sen, Smits, Lokhoff, De Schepper; Van der Borgt (Cornellssen), Waslan- der. NEC—PSV Zonder één moment de top positie van de eredivisie waar te maken heeft PSV zaterdag avond korte metten gemaakt met NEC. De laatste jaren kon de ploeg uit Eindhoven altijd op een warm onthaal rekenen in De Goffert. Maar nu hadden de discipelen van trainer Li- bregts geen kind aan het po vere NEC. De thuisclub kon als excuus mogelijk aanvoeren dat het drie basisspelers moest missen. Heisper, nood gedwongen door een blessu re, en De Groot en Selbach door schorsingen. De absentie van dit trio brak NEC danig op. Bovendien heeft een groot aantal spelers twee gele kaar ten achter zijn naam staan. De angst tegen de derde aan te lopen was zaterdagavond erg groot. PSV kon er duidelijk van profiteren. Dat bleek met name vlak na de rust, toen Wildschut van eigen helft on gehinderd mocht oprukken. Wlllemse en Sije Visser twijfel den om In te grijpen, waarna Landsbergen zijn ploeg in vei ligheid kopte (30). •In de eerste helft had PSV al ruimschoots afstand genomen via treffers van Thoresen en Willy van de Kerkhof. Thore sen maakte de afgang voor NEC compleet door Schelle- kens voor de vierde maal te passeren. Halverwege de tweede helft liet PSV-tralner Libregts de nieuwe aanwinst Koolhof opdraven voor de ge blesseerd geraakte René van de Kerkhof. De ex speler van Vitesse paste zich snel aan en kreeg zelfs een goede sco- ringsmogeTijkheid. Zijn inzet verdween pal langs de staan der. Scoreverloop: 23. Thoresen 01, 34. Willy van de Kerkhof 0—2, 47. Landsbergen 03, Thoresen 04. Scheidsrechter: Keizer; toeschou wers: 7500. NEC: Schellekens; Willemse, Sije Vis ser, MulderiJ, Hubers; Van Zinnen, Salflschberger, Strik; Vlevermans, Hendriks (Kurek), Janssen. PSV: Doesburg; Wildschut (Vat Kraay), Willy van de Kerkhof. Ste vens, Brandts; Huh, Poortvliet, Val- ke; Renö van de Kerkhof (Koolhof). Landsbergen, Thoresen. PEC Zwollfr—FC Groningen Slechts zeven minuten heeft FC Groningen zaterdagavond In Zwolle nodig gehad om PEC Zwolle op de knieën te krijgen. Voordat de Zwollena ren goed en wel beseften wat er aan de hand was, lag de bal al tweemaal achter de kansloze Zwolse doelman Bert van Geffen. Een slag die de thuisclub de gehele wedstrijd niet meer te boven kwam. Het mag eigenlijk nog een wonder heten, dat de uitslag niet ho ger dan 04 uitviel. De wan prestatie van PEC ontlokte aan trainer Korbach de sar castische opmerking: „Ik ge loof dat de heren zich in de wedstrijddag hebben vergist". Scoreverloop: 3. Keukens 01, 6. Houtman 0—2, 24. Bakker 0—3, 61. Houtman 04. Scheidsrechter: Bak ker; Toeschouwers: 5500. Gele kaart: Van Moorst (PEC) en Boer (Groningen). PEC: Van Geffen; Drost, Kamstra Van Moorst, Hamming; Hendrlksen, Fühler (Vlsscher), IJzerman; Rie- mens. Van den Wildenberg, Van der Hengst. FC Groningen: Tukker; Van Loon Hlddink, Waalderbos, Mulder; Koe man (Veldmate). Van Dijk, Bakker, Keukens (Boer); Houtman, Goble. MW—Roda JC Twee, drie jaar geleden trok een derby tussen MVV en Roda JC nog zo'n 15.000 toe schouwers. Zaterdagavond werd de 28e confrontatie slechts door 9.000 toeschou wers bezocht. Een aantal, dat aangeeft, dat het ook in Zuid- Limburg niet naar wens ver loopt met het betaalde voet bal. Zeker niet in Maastricht. Door d8 nederlaag (12) te gen Roda komt MVV beden kelijk dicht in de buurt van de degradatiezone. Het gebeuren in De Geusselt verdiende geenszins het pre dikaat hoogstaand, al was het duel bij vlagen attractief. Dat was vooral te danken aan de jonge Roda-ploeg, die telkens een stapje eerder aan de bal was dan de tegenstander. De Maastrichtenaren speelden verkrampt, zonder overtui ging, ook al kwamen ze in de 12e minuut aan de leiding door een doelpunt van de voor het overige onzichtbare Kees Schapendonk: 10. Roda liet zich niet afschrikken door die treffer en na een half uur was de stand weer gelijk. Zij het door een doelpunt van Sören Busk, die zijn eigen doelman passeerde: 11. Roda had in de eerste helft het beste van het spel en ook na de pauze dicteerde de Ker- kraadse ploeg het gebeuren. Zeventien minuten voor tijd viel de beslissing. Na een pass van Nanninga liet van Geel de MVV-doelman Baetsen kans loos: 12. Scoreverloop: 12. Schapendonk 1— 0, 29. Busk 1—1 (eigen doel), 73. Van Geel 1—2. Scheidsrechter: Van Rob Landsbergen knalt het derde doelpunt van PSV In de ontmoeting met NEC. Huberts (no 5) is geklopt. Ettekoven; toeschouwers: 9000. Gele kaart: Ehlen (Roda). MW: Baetsen: Maas, Busk, Dijkstra Quaden; Dassen, Van Marwijk, Jans sen; Van Staveren (Adam). Schapen donk, Llnders (Delahaye). Roda JC:. Smits; Tslnos, Hansen, Eh len, Hendriks; Van Geel (Flattaclo), Marljnlssen, Van de Ven; Eriksen, Nanninga, Raeven. Haarlem—Go Ahead De 4500 toeschouwers bij HaarlemGo Ahead Eagles hebben pas in de tweede helft waar voor hun geld gekregen. Toen pas heeft met name de thuisclub duidelijk kunnen ma ken dat het een wedstrijd be trof tussen twee ploegen, die aanspraak willen maken op een hoge notering. Go Ahead Eagles was natuurlijk gesterkt door de knappe overwinning van 41 vorige week op AZ'67, terwijl Haarlem iets had goed te maken na het ge lijke spel tegen Den Haag en de nederlaag bij PSV. Haarlem heeft dit seizoen tot nu toe duidelijk gekozen voor aanvallend voetbal, maar liet daarvan in de eerste helft wei nig blijken. In de eerste helft van de vorige ontmoeting tus sen beide ploegen (toen 31 voor de Deventenaren) was dat aanvallende spel de equi pe van Hans van Doorneveld opgebroken. Vandaar dat de trainer dit keer koos voor een wat afwachtende strategie. Die tactiek had succes, voor de toeschouwers was er ech ter weinig te beleven. De tweede helft gaf een ge heel ander beeld te zien. Aan vankelijk nog een gelijkop- gaande strijd, die via doelpun ten van Hendriks en Schuur- mans een tussenstand van 11 Kreeg. Daarna heeft Haarlem de wedstrijd be heerst. In het laatste kwartier kwam Go Ahead er niet meer aan te pas en volkomen te recht greep Haarlem de winst via doelpunten van opnieuw Hendriks en Wim Balm. Scoreverloop: 53. Hendriks 1—0. 69. Schuurmans 11. 72. Hendriks 2— 1. 79. Balm 31. Scheidsrechter. De Munnlk; toeschouwers: 4500. Haarlem: Metgod; Masefield, Haar Huyg, NIJholt; Verkalk, Kleton, Balm; Leysner, Hendriks, Van Leen. Go Ahead Eagles: Endeman; Koop man, Back (Eykelkamp), Oude Wes- sellnk, Witbaard; Woudsma, Vos kamp, Bosveld (Schuurmans); Hazel- hekke, Van Kooten, Körver. Willem II—Sparta Willem II leeft nog steeds. Niet alleen in de strijd om het naakte bestaan staat de Til- burgse club nog in de ring, ook in de slag om zijn plaats in de eredivisie staat Willem II nog overeind. Sparta bleek in Tilburg toch niet de topclub waarvoor de ploeg zichzelf houdt. De Rotterdamse ploeg was zonder Loggie in elk geval een team dat geen vuist kon maken. Veel te laat realiseer de Sparta zich trouwens dat de wedstrijd was begonnen. Dat was toen Willem II al met 20 leidde. Aan beide doel punten gingen zwakke mo menten in de Rotterdamse af weer vooraf. Willem II oogstte echter gretig door McDonald en Van Bommel. Toen Hughes na de rust Louis van Gaal naar voren dirigeerde en met een viermansvoorhoede ten strijde trok was het met Wil lem U's aandeel in het kijkspel snel gedaan. De Spartanen wisten zich echter voor het doel geen raad met de kansen en speelden Willem II al doen de twee kostbare punten in handen. Scoreverloop: 10. McDonald 10, 32. Van Bommel 2—0, 60. Olde Rie- kerlnk 2—1. Scheidsrechter Geurds; toeschouwers: 5500. Gele kaarten voor Robinson (Sparta) en Haver- mans (Willem II). Willem II: Verkerk; Braam, Krijgh (Bastiaansen), Huybregts, Haver- mans; Calderwood, Hoyer, Soffers; Van Bommel (Van der Wiel), McDo nald, Nelemans. Sparta: Formanoy; Jansen, Dekker, Robinson, Van Tiggelen; Advocaat, Tiktak, Van der Gijp, Lengkeek (Olde Rlekerink), Van Gaal, Meijer (Holver- da). Ineke Kooiman met de bloemen en echtgenoot Jan na haar geslaagde poging om het werelduur record te bemachtigen. DEN HAAG DE 24 licht masten van de buitenbaan van het Haagse schaatscen- trum De Uithof maakten gis teravond overuren. Slechts een vrouw, de 27-jarige Ineke Kooiman uit Ammerstol was op de spiegelgladde ijsbaan, die in uitstekende conditie was gebracht, in actie. Tem peratuur op de 400-meter- baan even boven nul, de vlag gen hingen doodstil aan de masten. Ideaal weer om het werelduurrecord bij de dames te breken. Het oude record stond sinds zondag 26 februa ri 1978 op naam van Lenie van de Hoorn-Langelaan, ge vestigd op de Jaap Edenbaan in Amsterdam met 31 km, 212,59 meter. Marathonrijdster bij uitstek In eke Kooiman had enkele we ken van voorbereiding achter de rug, weken van hardlopen, fietsen en natuurlijk schaat sen. Om precies kwart voor elf viel het startschot. Tweeënze ventig toeschouwers, de in crowd van het schaatsen, wa ren van de partij op De Uithof. Echtgenoot Jan Koolman reed aan de binnenkant van de baan bij tijd en wijle een stuk je mee. Na 20 minuten rijden zat Ineke Kooiman al duidelijk boven haar schema, en dat van Le nie van de Hoorn, toen deze haar record vestigde. Ze reed constant rondjes van 42.2 en 42.8. Cassettebandjes De rijdster uit Ammerstol ging op door haar speciaal uitge zochte en op cassettebandje meegebrachte muziek over het ijs. Op het electronische rondenbord het getal 42 na een tijd van 30 minuten. Ineke Kooiman was op de helft. Op dat moment had de ijzersterke marathonkampioene van Ne derland en onderwijzeres op een basisschool in Schoonho ven, een voorsprong van 1400 meter op het schema van het bestaande werelduurrecord. Veertig minuten later had Ine ke Kooiman haar voorsprong opgevoerd tot 1800 meter. Nog twintig minuten diep zit ten dus. Zou ze het redden? Ze draaide rustig door met rondjes van 43.8 en 44 rond, in de bochten even de rech terhand van de rug en dan weer „knallen" op de rechte stukken. De scheidsrechter van aan komst schoot precies na een uur de wedstrijd af. Ineke Kooiman was dolblij. De lan- gebaanrijdster, die nooit er kenning had gekregen bij de kernploeg, had haar prestatie geleverd. Ze bracht het record op 84 ronden, goed voor 33 km en 600 meter en nog een aantal meters. Met de centi meter gingen de juryleden over het ijs. Om de laatste meters vanuit de bovenbocht tot de finish te meten. Want exact moest het aantal meters worden opgegeven met het oog op een vermelding in het Guiness Book of -Records. Toen de juiste afstand bekend werd (33 kilometer, 837,71 meter) stond Ineke Kooiman na haar verdiende bloemen hulde -zij verbeterde het re cord met liefst 2626,11 meter al onder de douche. ARTHUR VAN RIJSWIJK g EN BOSCH Rob Ehrens £{feeft gistermiddag het hoofd nummer van Indoor Brabant, Bt springconcours tellende >or de wereldbeker, op zijn d« aam geschreven. Met Oscar ■"Jrum bleef de Jonge Limbur- t ir in de barrage na twee y anches foutloos in 37,72 se inden. Tweede werd de Belg ia «dgar Cuepper met Cyrano en jnl s derde eindigde de Oosten- cïker Thomas Frühmann met )nau. ritz Ugges behaalde zater dagmiddag zijn tweede over- Inning. Met Goya bleef hij in (5,67 seconden foutloos in de' barrage van de derde kwalifi catiewedstrijd voor de grote prijs van zondag. De puissance, het laatste on derdeel van zaterdag, kende twee winnaars: Henk Nooren met Opstalan S en de Belg Jules Ceulemans met Rinaldo. Paul Schockemöhle won de eerste internationale rubriek van de slotdag. Hij zegevierde met El Paso in een springcon cours, tabel A, 1.40 meter. De Westduitse Europees kam pioen bleef in de barrage fout loos in 45,89 seconden. Twee de werd de Zwitser Thomas. Fuchs en derde Henk Nooren. De kersverse Britse professio nal Nick Skelton heeft het laatste onderdeel gewonnen. Hij was met Jet Lag het snelst: 53,45 seconden. Dat leverde hem een bedrag van 8000 gul den op. Tweede werd de Fransman Gilles Bertran de Balanda en derde de Brazi liaan Nelson Pessoa. Henk Nooren deed als laatste deel nemer nog een verwoede po ging de tijd van Skelton te verbeteren. Hij kwam met Op stalan, de voormalige Funest, een heel eind, maar bleef toch steken op 54,96 sec. en werd daarmee vierde. Jan Tops, die lange tijd de ranglijst aanvoer de, eindigde als zesde met Flambeau. Carlqvist superieur SINT ANTHONIS De klas sieke Motorcross der Azen in Sint Anthonis is gisteren op superieure wijze gewonen door de Zweed Hakan Carlq vist. momenteel een der beste motorcrossers ter wereld. Hij won beide manches. De meeste tegenstand voor de. Zweed kwam zeer verrassend toch uit de Nederlandse hoek. Arno Bosch won de wedstrijd In de superklasse, waarin mo toren van 250 en 500 cc tegen elkaar reden. Tenniswinst Frankrijk op Argentinië DEN HAAG Frankrijk heeft zich verrassend geplaatst voor de tweede ronde van de ten- nisstrijd om de Davisbeker. De Fransen versloegen in Bu enos Aires Argentinië met 3-2. De Argentijnse dubbelcombi- natie Vilas/Ganzabal dolf met 8-6, 3-6, 2-6, 4-6 het onder spit. Verder plaatsten Paragu ay, Italië, Zweden en Tsjecho- Slowakije zich voor de volgen de ronde. Mlchiel Schapers heeft giste ren in de tweede kwalificatie ronde van het internationale toernooi in Linz gewonnen van Eric Wilborts: 7-6, 1-6, 6-3. Louk Sanders plaatste zich in Brussel niet voor het Grand Prix toernooi van België. Hij verloor met 6-2, 6-3 van de Amerikaan Tarr. In Schoten strandden Rolf Thung en Theo Gorter tijdens 'de nacht der dubbelspelen' in de halve finale op het Zuidafri kaans/Amerikaanse duo Frew McMillan/Pat Dupre. Thung en Gorter verloren met 6-3, 3- 6, 3-6. De Amerikanen Amaya en Stewart wonnen de eind strijd overigens met 6-2, 6-2. Mark Koevermans uit Over- schie is kampioen geworden bij de Nederlandse titelstrijd voor jeugd tot en met 14 jaar. Bij de meisjes won Hellas ter Riet uit Apeldoorn. Titia Wil mink van het Haagse De Met selaars werd derde. SPORTWERELD MECHELEN De Nederland se herenploeg heeft de lan- denwedstrijd handboogschie- ten tegen België met klein ver schil gewonnen: 5580-5575. ATHENE De Mexicaan Go mez heeft de zogenaamde gouden marathon van Athene gewonnen In de tijd van 2 uur, 11 minuten en 49 seconden. ZWOLLE „Wat ben ik blij met die overwinning", zo rea geerde een glunderende Jannes Slendebroek na afloop van de 22e Ster van Zwolle, de openingsklassieker van het seizoen 1982 in de z.g. A-categorie. Hij vervolgde: „Met nog zo'n 15 ki lometer voor de boeg tussen Genemuiden en Kampen dacht ik: alles of niets en demarreerde keihard. Mede dank zij het werk dat mijn ploegmakkers.van Jan van Erp, Hans Baudoin, René Koppert, Frank Moons en Hans Plugers in de volggroep van 16 coureurs hebben verzet kon ik de voorsprong behouden", aldus de sterke Drent Slendebroek, thans woonachtig in Geldrop. In de slotfase werd de voorsprong van Slendebroek die zo rond de halve minuut schommelde zienderogen kleiner door het feit dat Arie Hassink aan de kop van de achtervolgers een hoog tempo aanhield. Het talrijke publiek kon tenslotte op de Zwol se Zwarte Waterallee na deze met name tegen het einde boeiende Ster van Zwolle Jannes Slendebroek met een voor sprong van 16 seconden op Ron Snijders en Hans Baudoin als triomfator begroeten. Henk van Weers finishte als tiende. Een dag na zijn triomf in de Omloop van het Volk eindigde Fons de Wolf als derde in de ronde van Belgisch Limburg. Deze wedstrijd over bijna 200 kilometer eindigde in een massa sprint. Werner de Vos, een ploeggenoot van de afwezige wereldkampioen Freddy Maertens, was de snelste. Beste Ne derlander was Gerry van Gerwen op de vijfde plaats. Dezelfde positie nam Jan Raas in als beste Nederlander in Kuurne-Brussel-Kuurne. Deze wedstrijd kreeg hetzelfde ver loop als de Omloop van het Volk een dag eerder. Kort voor het einde ontsnapte de Westduitser Gregor Braun uit een sterke groep en finishte met 45 seconden voorsprong op de sprinters, die in de volgorde Planckaert, Kelly, De Wilde, Raas binnen kwamen. René Koppert, binnenkort beroepsrenner bij Peter Post, won in Nandrin nog een wedstrijd voor amateurs over 92 kilometer. De amateureditie van de Omloop van het Volk is zaterdag voor de vierde achtereenvolgende keer een prooi geworden voor een renner uit de ploeg van Jan Gisbers. Frans Plantaz zege vierde in Gent. De Italiaan Giuseppe Saronni won zateTdag de wielerklassie ker Milaan-Turijn. Saronni won de sprint van een kopgroep van drie waarvan verder de Belgen Noël de Jonkheer en Rik van Linden deel uitmaakten. Nederlaag rugbyteam BARCELONA Het Nederlands rugbyteam heeft in een wed strijd voor de B-poule van de FIRA-competitie met 25-12 (rust 15-0) verloren van Spanje. Nederland zal zich echter wel hand haven in de B-poule. Er rest Oranje nog één wedstrijd (tegen Portugal op 25 april in Hilversum), maar de winst tegen Tune sië, dat nog geen enkel punt heeft behaald, is waarschijnlijk doorslaggevend. In het grote vijflandentoernooi won Schotland in Edinburgh met 16-7 van Frankrijk, dat halverwege nog met 7-3 leidde. In Twickenham won Engeland na een ruststand van 14-7 tenslotte met 17-7 van Wales. Stand: 1. Ierland 3-6; 2. Engeland 4-5; 3. Schotland 3-3; 4. Wales 3-2; 5. Frankrijk 3-0. Vriesekoop als eerste geplaatst BOEDAPEST Bettine Vrie sekoop is als eerste geplaatst in het dames enkelspel voor de strijd om de Europese ta- feltennistitels. die half april in Boedapest wordt gehouden. De Britse Jill Hammersley staat als tweede genoteerd en titelverdedigster Valentina Po- pova uit de Sowjet-Unie als derde. Bij de heren voert verrassen derwijs Dragutin Surbek de ranglijst aan. De Joegoslaaf werd verkozen boven de Hon gaar Tibor Klampar, die als de sterkste Europese tafeltennis speler wordt beschouwd. Ver der is opvallend, dat Desmond Douglas de voorkeur krijgt boven top-12 winnaar Mikhael Appelgren. De Brit neemt de derde plaats in, de jonge Zweed de vierde. In de Landenstrijd heeft het Nederlands damesteam on gunstig geloot. Het werd in de eerste categorie Ingedeeld in de sterkste poule met titelver dediger de Sowjet-Unie. En geland, Joegoslavië, Zweden en West-Duitsland. De heren spelen in de A-groep van de tweede categorie en hebben redelijke promotiekansen ge zien de tegenstanders Italië. Luxemburg, Zwitserland. Spanje, Turkije en Portugal. Weisweiler naar Grasshoppers ZÜRICH Hennes Weiswei ler, de Westduitse trainer die onlangs werd ontslagen bij New York Cosmos, treedt voor twee jaar in dienst van de Zwitserse club Grasshop pers in Zurich. In West-Duits land circuleerden de laatste weken geruchten, dat de 62- jarige trainer zou terugkeren in de Bundesliga. LUZERN De Westduitser Thomas Wildförster is in Lu- zern Europees kampioen bil jarten in de spelsoort anker kader 47/1 geworden. Wild förster bleef ongeslagen in de finalepoule, waarvoor de Ne derlandse kampioen Jan Ar nouts zich niet wist te plaat sen. Arnouts werd tenslotte vijfde. Connesson finishte voor Grethen als tweede. In Amersfoort werd Jos Go- verda Nederlands kampioen libre groot eerste klasse. Go- verda had een beter gemid delde dan Ton Paris, die even eens tot tien matchpunten kwam. Jelle Pijl, die derde werd, promoveerde naar de ereklasse met zijn eindgemid delde van 80.80. Vergoed/Kreyns bridgetitel GOUDA Hans Kr6yns en Hans Vergoed hebben het Ne derlands bridgekampioen- schap meesterklasse voor pa ren gewonnen. Kreyns en Vergoed eindigden op 1164 punten, Tammens- /Wintermans bleven op 1160 steken. Het kampioenspaar van vorig jaar, Carol van Op- pen/Andre Mulder werd derde met 1150 punten. Die drie pa ren plus Bas de Bruyn/Frans ten Brink zullen Nederland vertegenwoordigen bij de bridge-olympiade, die in okto ber in Biarritz (Fra) zal worden gehouden. Supertriotip HILVERSUM In supertrio 11 van zondag 14 maart ko men veertien paarden over een afstand van 2000 meter aan de start. Tot en met woensdag Is het mogelijk de wedformulleren In te leveren op de postkantoren en tot en met zaterdag op de wedstrijd- banen. Tony The Butler is kansrijk. HIJ won van zijn laatste vijf starts maar liefst drie keer. Tivoli Hazelaar Is een tijdje niet meer op Hilversum geweest. Zij boekte op Nootdorp en Schaesberg overwinningen en won uit haar laatste vijf starts vier keer. Vele paarden komen voor de derde plaats in dit trio in aanmerking. Tony The But ler en Tivoli Hazelaar zullen wel om de overwinning 'vech ten'. Onze favorieten: Tony The Butler(6), Tivoli Hazetaar(4) en Roland Morgan(7). Onze outsiders: San Sebas- tiaan(14), Ricky First(9) en Reindert(8). Thijs plaatst zich voor finales ijsspeedway ASSEN Roelof Thijs heeft zich in het weekeinde met een meer dan fraaie derde plaats in zijn woonplaats Assen ge plaatst voor de finales van het wereldkampioenschap ijs- speedway, die volgende week in inzeil worden gehouden. Thijs was de enige van de ze ventien deelnemers in de hal ve finales, die zich tussen het Oosteuropese geweld wist te mengen. In totaal won de 35'jarige Drent vijf manches. De prestaties van de Motor handelaar lokten per dag 13.500 toeschouwers naar het ijsstadion. Winnaar van de halve finales werd Anatoli Gla- disjev met 29 punten. Gladis- jev zegevierde in negen heats, maar werd in de laatste ver slagen door de Tsjechoslo- waak Milan Spinka, de oud wereldkampioen die voor het overige danig teleurstelde. Coureurs in ongelijk gesteld PARIJS Het Hof van Be roep van de internationale au tomobielfederatie heeft de renstallen en coureurs van de Formule 1 in het ongelijk ge steld. De renstallen hadden zich tot het hof gewend om de door de FISA aan de coureurs op gelegde geldstraffen en voor waardelijke schorsingen onge daan te maken. De FISA was tot sancties overgegaan na de boycot-acties van de rijders op het circuit van Kyalami. De vakbond van de coureurs heeft inmiddels te kennen ge geven de uitspraak van het Hof naast zich neer te legg- gen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11