Komst Ibis-hotel naar Leiderdorp onzeker excursies m Educatieve Dierenpark Wassenaar REGI0U0UR1NAAL VD MAAKT ZICH STERK VOOR AGRARIËR 3 woningen in bejaardencentrum 'Schoorwijck' Sportief aanbod. la 3ËGÏO LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 MAART 1982 PAGINA 7 ehbïoordwijkse documentaire da$ ;éf]p KRO-televisie jaar oon ;esti lloz) i d h ^bORDWIJK In de loop van de maand gaat er weer jjn Noordwijkse delegatie naar de projecten in Boven- n^>lta. Zoals bekend voert de gemeente in dit Afrikaan hei land een ontwikkelingsprogramma uit. Bij het vpordwijkse gezelschap voegt zich een filmploeg uit in piden, die van dit bezoek en de projecten in Kera, chipsso en Soukuyl opnamen zal maken voor een docu- oolentaire. De Werkgroep Akties heeft inmiddels van de- )f jftO de toezegging gekregen, dat deze omroepvereni- ng de documentaire te zijner tijd zal uitzenden. i ■1 Wandeltocht voor Noordwijkse hoteliers NOORDWIJK De Evenementencommissie van de VVV organiseert morgen een gezellige, leerza me middag voor hoteliers en andere ondernemers in de horeca-sector. Deze mensen hebben het in de zomermaanden zo druk, dat zij vrijwel nooit kunnen meegenieten van de attracties, die de Evenementencommissie voor de gasten op touw zet. Een van deze activiteiten is de reeds traditio neel geworden historische rondwandeling door Noordwijk-Binnen. Om de gasten goed te kunnen informeren, moet je een dergelijke wandeling meemaken, meent de commissie terecht. Vandaar de uitnodiging aan de hoteliers en pensionhou ders. Men start zaterdagmiddag om drie uur bij het raadhuis. Na afloop gaat het gezelschap voor een drankje naar het „Hof van Holland". Met uit zicht op de linden... Grandioos concert „The Young Voice RIJNSBURG De Immanuelkerk was gisteravond tijdens de uitvoering van het jeugdkoor „The Young Voice" tot de laatste plaats bezet. Begeleid door het ei gen combo en dirigent Peter Boutje aan de piano werd door het koor met veel enthousiame geopend met „Sound of music", gevolgd door „Yesterday" van de Beatles. Met het koor zong Imrich Lobo, die zichzelf begeleidde op de gitaar eerst met overtuiging „Going down Jordan" en daarna „There is love". Vervolgens was er een solo-optreden van Imrich Lobo. die zijn loopbaan begon bij „The Young Voice". De volksdansgroep bracht een gevarieerd programma met Hollandse maar ook met Oosteuropese, Engelse en Israëlische dansen. De uit voering werd grandioos besloten met het Israëlische „Hora Medura" door het koor en de volksdansgroep gezamenlijk. „The Young Voice" kan overigens nog nieuwe leden gebruiken. Belangstellen den kunnen zich elke woensdagavond vanaf zeven uur in de Maranatha-kerk melden. Dan houdt het jeugdkoor repe tities. ■/oorschoten vojijst Sorting op Woningbouw af [^■OORSCHOTEN De !d^adscommissie voor o- e inbare werken toonde 1 «h zeer eensgezind in de "rcfwijzing van de provin ciale verdeling van de ge- clbsidieerde woningcon- lurfigenten 1982. Op voor- zojel van drs. R. de Vries ^gpvdA) zal tijdens de ge- s<j>mbineerde vergadering jjjplgende week een motie is porbereid worden, waar- eek de gehele gemeente- P *ad zich met verbazing Afvraagt hoe een dergelij- ge!e verdeling mogelijk is.' Aikens (D'66) toonde zich j voorbaat bereid om via een f JROB-procedure de minister rider wiens toezicht het ge il plaats vindt, ter verant woording te roepen. Volgens :t contingentenplan krijgt oorschoten slechts 30 wonin 1 in in de gesubsidieerde bouw, rwijl er afgeronde plannen .ra gediend zijn voor 84 en 34 T.-eenheden (alleenst. en Veepersoonshuishoudens). De ffensgezindheid van alle frac- es maakt het mogelijk om tot voor ieder aanvaardbare otie te komen. ..Je renovatie van de 162 wo- ingen de Vlietwijk gaat vol- plan. Niet volgens plan is e e wens van burgemeester en lethouders om 7 garages en 4 kinkels in het plan af te sto len. Wethouder J. van Leeu- en (PvdA) constateerde dat l_fnovatie van deze eenheden iten het plan moeten vallen ,dat herstel van de winkels garages extra kostbaar is en ivendien niets met huisves- ig te maken hebben. Het be- ihikbare geld moet besteed irden voor de woningbouw daarnaast zijn de huurders in de winkels en de garages aag bereid eigendom te ver erven enzelf te gaan op- Cjnappen. ilein links in Voordwijkerhout nijdt verkiezingen joORDWIJKERHOUT De PSP en CPN in Noord- ^ijkerhout zullen niet mee- aan de gemeenteraads- erkiezingen. De kleine linkse lartijen voeren sinds een aan maanden overleg over ge meenschappelijke standpun- en. De partijen vinden echter at dit samenwerkingsverband og te kort bestaat om op basis (aarvan met een aanvaard- progressief programma verkiezingen in te gaan. liettemin is uit de besprekin- n duidelijk geworden dat er •n goede basis voor samen- 'erking bestaat en een ge- leenschappelijke lijst voor de ferkiezingen van 1Ö86 lijkt ze niet denkbeeldig. In de tomende tijd zullen de par- jen zich meer verdiepen in ilitieke vraagstukken op ge meentelijk niveau en werken *|an een duidelijk progressief Iternatief. LEIDERDORP De commissie beroep- en be zwaarschriften vindt de vestiging van het Ibis-ho tel ter hoogte van de Dwarswatering nabij Rijksweg A4 in strijd met het bestemmingsplan „Elisabethhof" De com missie heeft het college van B en W van Leider dorp geadviseerd het be zwaarschrift van A. C. Restaurants b.v. te Zaan dam gegrond te verkla ren. De commissie stelt zich met dit advies vierkant tegenover het college op die om de komst van het hotel mogelijk te ma ken een bouwvergunning had afgegeven. De commissie stelt in haar advies het eens te zijn met de opvatting van Alberts Corner, dat dit wegrestaurant grote schade staat te wachten wanneer de vestiging van een Ibis-hotel in de onmiddellijke nabijheid van dit restaurant een feit zou worden. De commissie is van mening dat het bouwplan van Ibis, ge zien zijn opzet, niet aansluit bij het karakter park en plant soen. „Dat een park en plant soen nimmer zijn aangelegd kan daaraan niet afdoen, te meer niet nu het bestem mingsplan die eis niet stélt. Het bouwplan verenigt ver veel breder is nu het café en restaurant niet besloten zijn, dat wil zeggen ook toeganke- schillende functies in zich. Als lÜk voor buitenstaanders (pas- voornaamste bezwaar ziet de commissie hierbij de café- en restaurantgedeelten. Ofschoon door vergunninghoudster (Ibis,, red.) is aangevoerd, dat deze slechts een ondersteunende functie zullen hebben ten be hoeve van hotelgasten en con- santen)", aldus de motivering van de commissie. Het enige gemeenteraadslid in de commissie, de heer D. A. de Water (PvdA), heeft zich van het standpunt van de commis sie gedistantieerd. Hij is juist van mening dat de komst van gresgangers, is de commissie het Ibis-hotel wel past in het van oordeel, dat die functie bestemmingsplan. Carry van Breda (rechts) Wassenaar. Dominique Burmanje (links) tijdens een themales bij de guanaco's in Dierenpark WASSENAAR In het kader van een afstudeer project biologie aan de le rarenopleiding Zuid-West Nederland te Delft zal er met ingang van 1 maart voor scholen de mogelijk heid worden geboden om begeleide themalessen in Dierenpark Wassenaar te volgen. Een educatieve werkgroep verricht hier voor werkzaamheden on der auspiciën van de die rentuin. De werkgroep bestaat uit vier personen, te weten Carry van Breda, Dominique Burmanje, Eric van Dijk en Herman Pauw. Voor iedere leerling is een speciaal excursiepakket sa mengesteld, bestaande uit een complete lesbrief, een huisor gaan, een sticker en enige ver snaperingen. Dit alles bij el kaar tegen een sterk geredu ceerd tarief inclusief entree. Er kan verder gekozen wor den uit verschillende onder werpen, gericht op de vijfde en zesde klassen van het basi sonderwijs en de eerste drie klassen van het voortgezet on derwijs. Als een bepaald on derwerp niet op de onderwijs situatie mocht aansluiten be staat de mogelijkheid een ei gen onderwerp aan te dragen. De themalessen duren onge veer twee uur worden zowel binnen als buiten afgewerkt. Het dierenpark beschouwt deze ontwikkeling als een in teressante test en een welkome aanvulling op hetgeen zij op educatief terrein reeds te bie den heeft. 1EVROUW GUNTHER IN SASSENHEIM: SSENHEIM De VVD wil agrariër de ruimte geven, lit betoogde mevrouw I. Gun- ler, lijststrekker van de VVD Ijoor de provinciale statenver- [iezingen gisteravond tijdens en openbare bijeenkomst in 'Oude Tol. „De Bollenstreek voor 34 deel agrarisch Als tuinder kassen nodig heeft. dan moeten wij er alles aan doen om aan zijn wensen zo veel mogelijk tegemoet te ko men", aldus mevrouw Gun- ther. Verder zei de VVD-lijsttrek- ker nog dat de gemeentes „een zo groot mogelijke vrijheid van handelen moeten hebben" wat betreft de streekplannen die de Provinciale Staten op stelt. „We moeten de gemeen tes niet willen betuttelen", zei zij. De tweede spreker was de heer T. Jansen, lid Provinciale Staten en wethouder gemeente Noordwijk. Vanzelfsprekend ging ook hij in op de proble matiek van de Bollenstreek. Hij sprak over de „noodzake lijkheid van de westelijke om- leidingsweg om de kern van Lisse" en „de onhoudbare situ atie van de verkeersweg door de woonkern van Valken burg". Evenals mevrouw Gun- ther benadrukte de heer Jan sen het belang van de agrari sche sector voor de Bollen streek. „Wij hebben ons onder andere met succes ingezet voor een betere Oost-West verbin ding tussen de Bollenstreek en Duitsland om zo het bollen- en bloemen transport vlotter te doen verlopen", verduidelijkte hij. Machtvertoon „Rooie Vrouwen" in Leiderdorp LEIDERDORP Geen ap plaus was er voor Riekje Nijs- vergadering van de PvdA die gewijd was aan de samenstel ling van de kandidatenlijst voor de aanstaande gemeente raadsverkiezingen. Na een reeks van voor haar drama tisch verlopen stemmingen tuimelde zij van de tweede naar een onverkiesbare zesde Duidelijk werd dat de „lobby", die al enkele weken binnen de Leiderdorpse afdeling van de PvdA aan de gang was, zijn uitwerking niet had gemist. Bepalend voor het verloop van de stemmingen was het grote aantal opgekomen „Rooie Vrouwen", die de helft van de ruim 50 aanwezigen uitmaak ten. Zij zorgden ervoor dat de voorzitter van de „Rooie Vrouwen", Mieke Holierhoek, als tweede uit de bus kwam. In de stemmingen die daarop volgden moest mevrouw Nijs het achtereenvolgens afleggen tegen Aad Wesseling (3), Vic tor Molkenboer (4) en George Hewitt (5), waarmee dit raads lid zijn positie (10 op de gros lijst) belangrijk verbeterd zag. De zesde plaats die mevr. Nijs ten deel viel werd zonder ap plaus begroet. Onbetwist bleek, zoals ver wacht, de positie van wethou der Jaap Bezemer. Zonder te genkandidaat werd hij bij ac clamatie tot lijsttrekker geko zen. Een zwakke poging om de niet op de voorlopige kandida tenlijst voorkomende fractie voorzitter van de PvdA in de gemeenteraad Ton de Water alsnog kandidaat te stellen liep op niets uit. In de stemming om de tweede plaats behaalde hij een gering aantal stemmen, waarop hij zich voor de verde re stemmingen terugtrok. De Water, die zich uit onvrede over het bestqursbeleid aan vankelijk niet beschikbaar had gesteld, zal, zo liet hij na af loop van de ledenvergadering weten, de PvdA niet de rug toekeren. „Van jongsaf ben ik met de politiek bezig. Wan neer er een plaats in het be stuur vrijkomt ben ik beschik baar", aldus de fractievoorzit ter van de PvdA. Een teleur gestelde voorzitter Van Heesch deelde mee, geen consequen ties aan het verloop van de le denvergadering - die overi gens door mevrouw. Nijs we gens ziekte niet kon worden bijgewoond - te zullen verbin den. EIDSCHENDAM Het prot. chr. bejaardencentrum Schoor- 'ijck in het centrum van Leidschendam kan worden verbouwd ot dertig flatjes voor één- en 43 voor twee-persoonshuishou- lens. Naast het bestaande gebouw aan de Schoorlaan is verder uimte voor de gewenste nieuwhpuw van het bejaardencentrum. )it blijkt uit een onderzoek dat door Groosman Partners te Rot- erdam op verzoek van het gemeentebestuur is verricht. Het be tuur van de Stichting Schoorwijck geeft voorkeur aan volledige lieuwbouw boven een bijna even kostbare verbouwing van het •irca vijfentwintig jaar oude gebouw. roosman Partners zegt dat slopen en vervangen door nieuw- Jouw een enorme kapitaalvernietiging zou betekenen. De ge meente heeft van een naastgelegen tuinder een redelijk aanbod ekregen voor de aankoop van twee hectare grond. Tweederde liervan zou voor een nieuw bejaardencentrum kunnen worden bestemd en de rest kan worden ingepast in het toekomstige plan Rietvink. De gemeente neemt het bestaande gebouw tegen de boekwaarde van 1 miljoen gulden over waarna voor circa 2.7 miljoen telkens twee bejaarden-eenheden tot één flat kunnen worden verbouwd. De kosten per flat zijn gemiddeld nog geen zestigduizend gulden wat nog bijna tienduizend gulden beneden het door de minister voor dit soort woningen als maximumprijs vastgestelde bedrag is. De gemiddelde huurprijs zou bij het hui dige prijspeil op 183 gulden per maand komen. Met de nieuw bouw zou volgend jaar na de bouwvakantie kunnen worden be gonnen. Gerekend wordt op een bouwtijd van ruim één jaar waarna de verbouwing van het bestaande geobuw kan begin nen. Vleugel Uit het plan dat uiteraard nog alle daarvoor bestemde kanalen moet passeren blijkt dat een van de woningbouwverenigingen opdrachtgeefster moet worden. In de twee bestaande laagbouw- vleugels is plaats voor tien tweekamer-eenheden. Naar de grote keuken, de eetzaal en de recreatie-ruimte in het zes verdiepin gen grote gebouw is nog geen onderzoek gedaan. Dit „blok" zou kunnen worden gebruikt als bejaardenpost of verhuurd als bij voorbeeld verenigingsruimte. Ook is het mogelijk hierin nog eens 12 wooneenheden onder te brengen. Volgens Groosman heeft een eerste onderzoek van het gebouw geen ernstige gebre ken aan het licht gebracht. Wel is in de kosten het aanbrengen van een isolerende plafondconstructie opgenomen evenals isole rende beglazing van de slaapkamers. Alle flatjes krijgen uiter aard een eigen keuken, douche, toilet, ruimte voor wasbehande- ling en berging. De wethouders H. L. van Dongen en J. M. Kra nenburg hebben vorige week samen met de directie van ge meentewerken de plannen besproken met het bestuur van de Stichting Schoorwijck. De Vervalser De a/deling toneel van de Warmondse vereniging St- Matthias voert vanavond en morgenavond een nieuw stuk op. Het blijspel 'De Vervalser' zal uiteindelijk drie keer in Het Trefpunt aan de Herenweg 80 worden opgevoerd. Ook voor zaterdag 13 maart staat nog een uitvoering op het programma. De voorstelling begint om kwart over acht op alle avonden. Donateurs kun nen gratis naar binnen, anderen betalen drie gulden vijftig. Tussen het eerste en tweede bedrijf wordt een verloting gehouden. Spelavond Het gemeenschapscentrum de Poel in Lisse heeft voor vanavond weer een spelavond voor de jeugd georganiseerd in 't Poelhuys. Er kan worden gesjoeld, gedamd, geschaakt en gekaart enzovoorts. Spelletjes meenemen mag ook. de avond begint om zeven uur. Mandoline De Zoeterwoudse Mandoline Vereniging geeft vana vond het jaarlijkse concert in Ons Huis aan het Kos terspad in Zoeterwoude. Het publiek kan ook kennis maken met de nieuwe dirigente, Betsy Camphorst-Van Marsbergen. Een parodist en een zangduo verlenen na de pauze hun medewerking. Aan het eind van de avond wordt een verloting gehouden ten behoeve van de vereniging. Aanvang acht uur. ■Tiroler avond Een grote groep Tirolers verzorgt morgen een bruisende avond verzorgen in de pas geopende evenementenhal De Schelft in Noordwijkerhout. Een greep uit het programma de volksdansgroep 'Naviser Schuplattle', het jodel trio 'Lat- tere' en het strijkduo 'Fideler Naviser'. Na de optredens barst een grandioos Tiroler bal los. Muziektheater De Leidse groep Villa Muziektheater treedt morgen avond vanaf half negen op de De Stormbal in Sassen- heim. De groep brengt het programma 'Parcific Is land'. Popmuziek met Nederlandse teksten over een bovengrondse kernproef. Fietstoeren De Ren- en Toervereniging Bollenstreek heeft voor de zondagen in de maand maart weer een toertochtenpro gramma opgesteld. Dat begint zondag met een toer over 25 kilometer van de Leidsevaart naar Vogelenzang en een 40 kilometer lange Leidsevaarttoer. De start is, net als bij alle tochten, om acht uur 's morgens bij het clubhuis aan de Spekkelaan in Lisse. De toer rond Nieuw Vennep (25 kilo meter) en de Lageraarseplassentoer (45 kilometer) staan 14 maart op het programma. 21 maart gaat het rond Voorhout (30 kilometeren om het Vliegveld Valkenburg (45 kilo meter) en 28 maart Rond Cruqius (30 kilometer) en de Schipholtofr (50 kilometer). Vrijwilligers gevraagd Twaalf Engelse meisjes en jongens komen in de paas vakantie (14 tot 21 aprilop bezoek in Hoogmade. De plaatselijke NKJB wil naar aanleiding van dat bezoek de nodige activiteiten ontplooien. Een nog op te rich ten werkgroep zal zich met de organisatie gaan belas ten. Die werkgroep moet bestaan uit jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 16 jaar. Zij die zich daarvoor willen inzetten, kunnen zich tot 7 maart aanmelden bij José Hoogeveen (tel. 01712-8381) of bij Adri van der Meer (2112). Gebedsdienst De gezamenlijke kerken in Sassenheim (Chr. Geref.. Ge- ref., Ned. Hervormd, Ned. Prot bond en de R.K. Kerk) or ganiseren zondag 8 maart een gebedsdienst voor de vrede in het kader van de Wereldgebedsdag. De dienst begint om 20.00 uur in de Ned. Hervormde Kerk. medewerking wordt verleend door ds. Th. Ferwerda (meditatie). Jan en Paula Stelma- Vermeulen (Schriftlezing), het R.K. bejaar denkoor 'De Avondsterre' en Caroline van Dorp-van Hey- ningen. Bingo SJZ De supportersclub van de Zoeterwoudse voetbalvereni ging SJZ organiseert morgenavond een bingo in het clubhuis op sportpark Haasbroek. De opbrengst is be stemd voor de vereniging, die al over een aantal fraaie faciliteiten beschikt dankzij de inzet van de suppor tersclub. Zo zijn de overdekte zittribune, een lichtin stallatie en een geluidsinstallatie er gekomen dankzij de inzet van de supporters. Ook werd één van de nieu we kleedkamers bij de uitbreiding van de kleedaccom modatie aldus gefinancierd. Wandeltocht Het Instituut voor natuurbeschermingseducatie houdt zon dag een strand- en duinwandeling onder leiding van na- tuurgidsen. De start vindt plaats om tien uur vanaf het grote parkeerterrein aan het Wantveld. Het Wantveld is te bereiken met de NZH-bussen 40,42,90, en 92. Aan de tocht zijn geen kosten verbonden. Een complete softball tennisset krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite voor het opgeven van een nieuwe abonnee. van de Leidse Courant -i _als nieuwe abonnee Adres Postcode/Plaats_ Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) LI per kwartaal Stuur een softtennisset naar: Naam Adres Postcode/Plaats Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. £efcl6e<3oma*it

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7