Nieuwkoop duldt geen uitstel bibliotheek Ontsluiting sportcomplex stuit op grote problemen REGIOUOUR1NAAL Gemeentehuis Zoeterwoue heeft opknapbeurt nodig LEIDEN LEIDSE COURANT DONDERDAG 4 MAART 1982 PAGINA 4 Bistrotheek zeer spoedig open ALKEMADE De bistrotheek in Roelofarendsveen mag er komen. De commissie bezwaar- en beroeps- schriften heeft het bezwaar van de toekomstige bi strotheek-exploitant, de heer E. van der Horst tegen de weigering van een vergunning voor het verbou wen van het pand aan het Noordeinde tot bistro theek gegrond verklaard. Dit betekent dat de commissie van mening is dat er voldoende parkeerplaatsen bij het pand beschikbaar zijn. De verbouwing van het pand aan het Noord- einde zal vrijwel direct aanvangen, zo laat Van der Horst desgevraagd weten. Binnen zeven weken hoopt hij zijn bistrotheek te kunnen openen. Hier mee hoopt Van der Horst de omwonenden die fel ge kant zijn tegen de komst van ethablissement, waar van zij nogal wat overlast verwachten, voor te zijn. De bewoners hebben namelijk aangekondigd tegen de beslissing van de commissie bezwaar- en beroep schriften in beroep te gaan bij de Raad van State. Karei lijsttrekker D'66 Koudekerk KOUDEKERK Evert Jan Karei gaat als lijsttrek ker van D'66 de gemeenteraadsverkiezingen tege moet Als tweede op de lijst van de democraten staat Dick van de Haar, terwijl de derde plaats wordt inge nomen door Anky Vilé-Maas. D'66, momenteel niet in de raad vertegenwoordigd, denkt één raadszetel te behalen. Overigens heeft D'66 zich tegen de aanwijzing van de Kerklaan als bouw locatie uitgesproken. Men meent dat de tuinderij Lekx de meest geschikte plaats is om woningen 'in te breien'. Daarnaast kiezen de democraten voor de Dorpsstraat als „aanbrei-locatie" voor maximaal 120 woningen. Om verdere uitbreiding te voorkomen zou een en ander afgesloten moeten worden door een soort park met eventuele recreatieve voorzieningen. Woubrugge wil af van illegale betonvlonder WOUBRUGGE B en w van Woubrugge willen van een illegaal aan de westoever van de Woudwe tering gebouwde betonvlonder af. De vlonder is gebouwd door N.V. Levensverzekerings maatschappij Utrecht. In een eerder stadium wees Woubrugge de maatschappij op haar onrechtmatige bouwwerk. N.V. Utrecht diende daarop ach teraf een verzoek voor een ver gunning in. Dat verzoek werd ech ter afgewezen. Tegen die beslissing tekende „Utrecht" beroep aan. Vanavond komt er wellicht een einde aan het wellus-nietus-spe 11e- tje. Het college adviseert de raad vanavond het beroep niet te hono- Celstraf voor dievegge DEN HAAG/A ARL ANDER VEEN Het Haagse gerechtshof heeft een 20-jarige Aar- landerveense veroordeeld tot twee weken ge vangenisstraf omdat ze diverse diefstallen had gepleegd. Zij maakte er een gewoonte van boerenwoningen of andere vrijstaande huizen binnen te sluipen en te stelen wat er van haar gading was. In een woning aan het Noordeinde in Aar- landerveen werd zij tijdens haar bezigheden betrapt. De politie had de vrouw al enige tij de in de gaten gehouden en was haar naar de woning gevolgd. De Aarlanderveense ont kende iets te hebben willen stelen. Zij vertel de honger te hebben gehad en het huis bin nen te zijn gegaan om iets te eten te zoeken. De politierechter had de vrouw in eerste in stantie veroordeeld tot vier weken gevange nisstraf waarvan twee weken voorwaardelijk. Kaashoek voert lijst SGP/RPF- Hazerswoude aan HAZERSWOUDE - J. Kaashoek, momenteel zitting hebbend in de gemeenteraad van Hazerswoude, is lijstaan voerder van de gecombineerde lijst van kandidaten van Staat kundig Gereformeerde Partij en Reformatorische Politieke Federatie voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. De SGP-er Kaashoek wordt gevolgd door de RPF-verte- genwoordiger 'J. Matze. Dan volgen T. Bremmer (SGP), C. Harkes (SGP), P. Boon (RPF), J. Schouls (SGP), P. v.d. Linde (SGP) en J. de Vogel (RPF). Het vrouwenberaad van h CDA in oprichting komt dins dag 9 maart in de ochtenduren bijeen ten huize van A. va Bosch aan de Voorweg. Ook hier staan de komende verkie zingen (provinciale staten er gemeenteraad) in het middel punt van de belangstelling. „Ons Stekkie wil eigen karakter behouden HAZERSWOUDE Het be stuur van jeugdsociëteit „Ons Stekkie" uit Hazerswoude- dorp voelt er niets voor om tt zijner tijd een onderkomen t€ vinden in een eventueel te stichten multifunctioneel trum. De „soos" wil namelijk haar eigen karakter niet liezen. Deze mededeling deed Cle mens Timmermans onlangs op een vergadering van Jeugdraad Hazerswoude. Voor een nieuw te bouwen gebouw ten behoeve van „Ons Stek kie" is, volgens Jeugdraadslid Timmermans, al een ontwerp- schets vervaardigd. Wat de fi nanciering aangaat: in Stek kiekringen loopt men met de gedachte rond om zelf een aanbetaling te doen van dertig procent. De rest zou geleend moeten worden met een even tuele gemeentegarantie. In dezelfde bijeenkomst van de Jeugdraad bracht Clemens Timmermans de suggestie naar voren om in de toekomst ook ruimte te reserveren voor jeugdige werklozen. Momen teel is dit nog niet zo actueel, maar hij meent dat dit in de nabije toekomst weieens ook in Hazerswoude-dorp het ge val zou kunnen zijn. „Anabasis" speelt thriller ZOETERWOUDE „Anaba sis" het amateurtoneelgezel schap van de Zoeterwoudse Hoge Rijndijk gaat een nieuwe weg bewandelen. Daarvan kunnen de toneelliefhebbers morgen- en zaterdagavond in multifunctioneel centrum „De Eendenkooi" getuige zijn. Na dat „Anabasisal roem heeft vergaard met blijspelen zal nu voor de eerste maal een thriller worden opgevoerd. De thriller „Moord op kan toor" is geschreven door Jim Keulemans en wordt geregis seerd door Piet van der Geer, die overigens zelf ook op de planken zal staan. Het stuk speelt zich af op een kantoor waar op een gegeven moment een moord wordt gepleegd. Tijdens het onderzoek van de hoofdinspecteur doen zich vele onverwachte ontwikkelingen voor. Het gevolg is dat de zaak ingewikkelder wordt en veel personen worden verdacht de moord te hebben gepleegd. Als plotseling een lijk wordt ge vonden in een kast is de ver warring compleet maar tevens de verrassende ontknoping na bij. De thriller in drie bedrij ven wordt vertolkt door negen amateurtoneelspelers: Gonnie Zaal, Theolieke Smit, Ella Ro- mijn, Tineke de Boer, Frits de Winter, Jan de Vette, Andries Velo, Willem Helverstein en Piet van der Geer. De vorige voorstellingen van „Anabasis" waren alle tot de laatste plaats uitverkocht. Ver wacht wordt dat ook ditmaal de Eendenkooi het bordje „vol" zal moeten neerhangen. Daarom is het zinvol tijdig bij de beheerder van het centrum kaarten te kopen. Zowel mor gen als overmorgen gaat het r1rw>k om ncht uur op NIEUWKOOP Burge meester en wethouders van Nieuwkoop zijn uiter mate teleurgesteld over de samenstelling van de prio riteitenlijst van het pro vinciale bibliotheekplan 1983-1985. De provinciale planningscommissie heeft aan de Nieuwkoopse bi bliotheek „slechts" een gedeelde 7e plaats toege kend. Een hoge plaatsing is essentieel voor het ver krijgen van rijkssubsidie. Ook de plaatselijke werkgroep „openbare bibliotheek Nieuw koop" is het volledig oneens met deze - naar haar oordeel - te lage prioriteit. Het college stelt de gemeenteraad vana vond voor om beroep bij de minister aan te tekenen tegen het provinciale bibliotheek plan. Ook de werkgroep be raadt zich op acties en het eventueel uitoefenen van poli tieke druk. In het ontwerp-beroepsschrift wordt gesteld, dat de gemeente in feite reeds in 1980 voorne mens was om de bibliotheek te realiseren. In het toenmalige investerings- en dekkingsplan 1979-1983 had men voor dat jaar reeds de middelen gere serveerd om de plannen te kunnen uitvoeren. Omdat de openbare bibliotheek Nieuw koop echter niet voorkwam op het Landelijk Bibliotheekplan en er dus geen rijkssubsidie in de personeels- en andere kos ten zou worden verkregen, heeft de gemeente noodge dwongen de plannen toen niet uitgevoerd en geen gelden be schikbaar gesteld. Dat dit ook niet is gebeurd in dé gemeen tebegroting 1982 komt - zo schrijft men de minister - om dat er nog steeds een beroeps- schrift van de gemeente loopt tegen het provinciaal biblio theekplan 1980-1982, waarop de Nieuwkoopse bibliotheek op een te lage plaats voor kwam, en er nog steeds geen beslissing op dit beroepsschrift is ontvangen. Verder beroept de gemeente zich op het grote aantal uitleningen in de ge meente via de bibliotrailer. Tenslotte wordt de minister gewezen op het feit, dat de vestiging van een openbare bi bliotheek in Ter Aar nadelige consequenties kan inhouden voor de Nieuwkoopse vesti ging. Omdat er een afstands criterium tot de dichtstbijzijn de vaste vestiging wordt ge hanteerd (thans naar Alphen a.d. Rijn 15 km.) en er voor Ter Aar in 1983 in het provin ciaal plan een vaste vestiging is opgenomen, vreest men na 1983 een nog lagere prioriteit stelling voor de Nieuwkoopse bibliotheek. De gemeente zou graag in 1982 bouwen, waar voor naast het gemeentehuis aan de Achterweg ruimte is gereserveerd. Wereldwinkel De Werkgroep Wereldwinkel Nieuwkoop zal opnieuw ge bruik gaan maken van de be nedenruimte van de gemeen tetoren. Het college was daar aanvankelijk tegen, doch blijkt Nieuwkoop gaat protest aantekenen tegen verder uitstel van de bouw van een bibliotheek. Het gebouw moet naast het gemeen tehuis aan de Achterweg verrijzen. te zijn gezwicht voor de argu menten van de werkgroep. Ook het advies van de raads commissie I was positief voor de werkgroep, zodat b en w de raad nu voorstellen om de be nedenruimte van de gemeen tetoren tegen de symbolische som van één gulden aan de werkgroep te verhuren. Daar mee komt de Wereldwinkel als verkooppunt centraal te staan in het wekelijke markt- gebeuren van het Regthuys- plein. Dit heeft er wel toe ge leid, dat de marktcommissie op formele gronden bezwaar te gen de vestiging heeft ge maakt omdat het in feite een uitbreiding inhoudt van het aantal verkooppunten. De Wereldwinkel heeft al eer der van de gemeentetoren ge bruik gemaakt, namelijk van 1971-1975. Omdat het middel van de Wereldwinkel als be- wustmakingsmiddel toen niet meer zo effectief gevonden werd, beëindigde de werk groep in 1975 het gebruik. Men ziet nu echter weer mo gelijkheden in combinatie met onder andere het aanbieden materiaal van Green Pea- de Vereniging tot behoud Natuurmonumenten etc. B en w stonden wel positief te genover het idee, maar namen op praktische gronden aan vankelijk toch een afwijzend standpunt in. Na 1975 is name lijk op het Reghthuysplein een weekmarkt ingesteld en een in de gemeentetoren gevestigde Wereldwinkel zou daar dan middenin komen te staan. Dan maar liever een gewone marktkraam, zo vond het col lege. Dit zag de werkgroep weer niet zitten vanwege de daaraan verbonden hoge kos ten. „Men is tenslotte op ideële basis werkzaam en niet met winstoogmerk". Bovendien vindt de werkgroep een kraam niet het geschikte mid del met het oog op wind en re gen. De raadscommissie I kon deze argumenten volkomen delen en adviseerde om wel tot verhuur van de toren over te gaan. B en w blijken nu dit advies - zij het met enige aar zeling - ter harte te hebben ge nomen en stellen de gemeen teraad voor tot verhuur te be sluiten. De marktcommissie blijkt zich evenwel tegen dit voorstel te hebben gekant om dat het in feite een uitbreiding van het aantal verkooppunten inhoudt. ALKEMADE Proble men over de ontsluiting van het nieuwe sportcom plex voor DOSR zijn er de oorzaak van dat de Veen- se voetbalvereniging zich nog steeds moet behelpen met haar huidige veel te kleine accommodatie. De geplande ontsluiting, het dijkje vanaf het Westeinde naar de boerderij van Bontje willen de eige naars. de erven Straathof, niet verkopen. Het is daarom dat het Alkema- dese gemeentebestuur in overleg is getreden met Rijkswaterstaat om het ontsluitingspad gelegen langs de Rijksweg naast het Viadukt open te stel len voor bezoekers van het Sportcomplex. Vol- §ens gemeentewoordvoer- er Van Elk zijn de be sprekingen inmiddels in een vergevorderd stadi um. Over een eventuele tweede ontsluiting van het sportcomplex aan de Geestweg was geen beves tiging van de ziide van het gemeentebestuur te ver krijgen. Inmiddels worden bestuur en leden van DOSR behoorlijk ongeduldig. In een artikel on der de alarmerende kop: „DOSR, waar moet dat heen?" in het DOSR-clubblad maakt Pim van der Meer zich ernstig zorgen over het uitblijven van een definitieve melding om trent de verhuizing naar de nieuwe accommodatie. Hoewel de algemene vergadering van DOSR zich al ruim twee jaar geleden heeft uitgesproken vóór een verhuizing is dit nog steeds niet gerealiseerd. In de tussentijd is de enig merkbare actie van gemeentewege ge weest: het aankopen van grond van de heer Bontje ten behoeve van het sportvelden complex. Het „regelmatige" overleg tussen het gemeente bestuur en de speciale commis sie ad hoc die de realisatie van het sportcomplex begeleidt en waarin DOSR-bestuursleden zijn opgenomen, heeft sinds 4 november niet meer plaatsge vonden. Pim van der Meer schrijft erover in het DOSR- journaal: „Laten we eerlijk zijn: je kunt toch niet twee jaar lang over hetzelfde onderwerp praten zonder dat er iets con creets uitkomt". Hij adviseert zelfs ..dan maar spijkers met koppen te slaan en gewoon niet te verhuizen" met alle consequenties van dien. Overi gens verwacht de schrijver toch nog „een verkiezingsstun- tje bij de komende gemeente raadsverkiezingen". Desgevraagd verklaart DOSR- voorzitter Bert de Haan, dat hij goede hoop heeft dat met de aanleg van het sportcom plex dit jaar wordt aangevan gen, zodat zijn voetbalvereni ging eind volgend jaar kan verhuizen. „Veel zal echter afhangen van wat het gemeentebestuur biedt voor onze eigendommen" voegt hij daar nadrukkelijk aan toe. Naar verluidt, zou het langdu rige, niet met succes bekroon de, overleg tussen het Alkema- dese gemeentebestuur en de erven Straathof óver de ver- tingspad voor het nieuwe sportveldencomplex, te maken hebben met de plannen van één van de erven Straathof om een benzinetankstation aan de andere kant van het Viadukt te beginnen. Zoals bekend werkt de heer J. Straathof al jarenlang aan een plan om op de hoek grond nabij het via dukt tussen de provinciale weg en de Ripselaan een auto- serviceatation aan te leggen en te exploiteren. Een verzoek van hem om de bestemming van het onderha vige terrein te doen wijzigen, is tot nu toe niet ingewilligd. Reden hiervoor is dat B en W eisen dat de heer Straathof, in ruil voor wijziging van het be stemmingsplan, honderd me ter van het aan te leggen fiets- Cid langs de Ripselaan 5 jaar ng vóórfinanciert. Over deze „handige" transaktie zijn vorig jaar diverse verhitte discussies gevoerd in de gemeenteraad met als resultaat dat een hals starrige wethouder Van Duy- keren in weerwil van de totale gemeenteraad zijn plan door zette. J. Straathof echter wen ste niet mee te werken aan de voorgestelde „ruil" en daarom zijn de desbetreffende onder handelingen in een impasse geraakt; het bestemmingsplan is niet gewijzigd en de autoser- vicestation-plannen van Straathof kunnen als gevolg daarvan geen doorgang vin den. Navraag bij de erven Straathof of het niet-verkopen van het dijkje dat toegang zou moeten geven tot het nieuwe sportvel dencomplex en het niet wijzi gen van het bestemmingsplan soms met elkaar te maken hebben, wordt niet v*»r» m»»r ook niot ontkt Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122248 en uw krant wordt dezelfde avond nabezorgd. Alphen aan den Rijn??? Het Algemeen I urge lijk Pensioenfonds bood eergiste ren in een aantal dagbladen zijn onroerendgoed pagina groot aan. Het IBP heeft namelijk nogal wat bedrijfs- winkel- en kantoorruimten te buur. In Bleiswijk, Venray, Gronitgen en Alphen aan den Rijn bijvoor beeld. „Als we dat willen verhuren, moeten we adver teren", dacht ABP. Prima gedacht ABP. Prachtige vertentie ook. Foto's, tekst, kaartje. Kaartje? Wij viseren u dan ook om altijd contact op te nemen het ABP waai u ook ruimte zoekt in Nederland", niet Wij adviseren ABP <fe topografie van Nederlatd nog eens door te nem aan den Rijn denkt i WD-propaganda De VVD houdt vanavond in De Oude Tol in Sassenheh een propaganda-avond met het oog op de provinciale kiezingen op 24 maart. Tijdens deze bijeenkomst, die acht uur begint, spreken gedeputeerde mevrouw I. Gü ther en de Noordwijkse wethouder en statenlid T. Jansi over de taken van de provincie. Bries De folkformatie Bries treedt vanavond op in het ziekcafé van De Lindehoeve in Voorschoten. De grip maakt gebruik van vertrouwde instrumenten, zds dwarsfluit, gitaar, orgel, piano en saxofoon, en mintr vertrouwde instrumenten, zoals een tamboerijn en pak hagelslag als ritmesectie. Bries bestaat uit Join Frauenfelder, Jan Willem Schutte en Roel Zaadnir- dijk. Aanvang half tien. Ministersbezoek Minister J. de Koning van landbouw en visserij hult morgen een spreekbeurt over ontwikkelingssamenweriig in Rijnsburg. De avond wordt verzorgd door de plaatséjle afdeling van het CDA en de D.D.J.A., maar in eerst stan tie is de minister uitgenodigd door de CDA-jongrei De bijeenkomst begint om 20.00 uur in zaal I van heCer trum. Klederdrach tensho w Het Genootschap Oud Noordwijk houdt mort twintigste jaarvergadering in De Rank aan deGoT- baan. Er staan verschillende attractieve zaken hd programma, zoals een klederdrachtenshow en puwe aanwinsten van modelbouwers. Ook wordt c filra 'Noordwijk 100 jaar badplaats' vertoond. Deijeen- komst begint om 20.00 i Loterij Onlangs werden door notaris J.S. de Borst de lotmmen getrokken van de jaarlijkse loterij, georganiseerioor Wassenaarse carnavalsvereniging De Deylknotsiten be hoeve van het kinder- en bejaardenbal. De treklg op di haringhapavond leverde de navolgende winndo i mers op: 4624, 3966, 4615, 2444, 3925 en 4447. Recital De jonge Amerikaanse pianist William Bjk /reec morgenavond op in de Leiderdorpse Dorkerk. O het programma staan de Nachtstücke en pislerian van Schumann, de prelude en fuga in a V Bach e prelude, choral en fuga van César Franc Aan van kwart over acht, kaarten zijn verkrijgba bij K& aan de Oude Vest 45 in Leiden en op de add r concert in~de kerk. Gebedsdienst (1) Ter gelegënheid van Wereldgebedsdag vdt n avond om half acht in de Gere form eerdkerk Heereweg in Lisse een gebedsdienst gehoi'n. De diet wordt verzorgd door leden van de verschilide kerkert Lisse in samenwerking met de Raad van Kken. De litt gie is samengesteld door gelovigen uit Ierld. Gebedsdienst (2) Ook in de kapel van huize Emmaus Zoeterwle wordt morgen vanaf half acht een gebedienst g&- den naar aanleiding van Wereldgebedsg- Dit ja&- zen de christen-vrouwen van Ierland a thema: ,,'s volk: samengeroepen tot dienst aan (3, uitgezt tot dienst aan de naaste". De gebedsenst is vte- reid door de werkgroep oecumenischeiensten. be werking wordt verleend door de cantff en een u' luitgroep. Zondagsschool De hervormde zondagsschool „Laat de inderen Mij komen in Hazerswoude bestaat morgenonderd jTij dens een dienst die morgenavond om zen uur de hervormde kerk in Hazerswoude-do, wordt dit eeuwfeest aandacht besteed. De plaatseke pred! ds. Z. de Graaf zal er het woord voeren, evtals ds. j'oe~. gindewey, de erevoorzitter van de jare zonda1?0'- Het bestuur recepieert na de dienst in htNederliher vormd verenigingsgebouw. Zaterdag 6naart kp de kinderen van de zondagsschool een feeslijke bijomsi in de middaguren voorgeschoteld. Ledenavond De Vereniging van Ouders van Geestlijk GdlicaP ten in de Bollenstreek houdt morgeavond'r eet leden-contactavond in De Voorhof an de Bstraa in Lisse. Op het programma staan en filfer at Stichting Sport en Recreatie Gehandiapten 'Jenen De bijeenkomst begint om 20.00 uur. ZOETERWOUDE De raadscommissie openbare werken van Zoeterwoude zal in de vergadering van vanavond advies moeten uitbrengen over een aan tal voorzieningen die be trekking hebben op het gemeentehuis. Het gaat onder meer om onder houd, schilderwerk, isola tie van centrale verwar mingsleidingen in de kruipruimten. In de bitu men dakbedekking op het oude gedeelte van het raadhuis zijn blazen aan getroffen. Hoewel nog geen lekkage is geconsta teerd is het wel zaak een en ander te verhelpen. Omdat herstel nog in de garantieperiode valt zijn hiermede voor de ge meente geen kosten ge moeid. Tevens dient dan het plasticfolie onder het pannendak op de voorge schreven wijze te worden aangebracht. 1 1 Voorts dienen de zinken af dekkingen aan de waterlijsten van de erker vernieuwd te worden. In de achtergevel is scheurvorming ontstaan tij dens de nieuw- en verbouw van het gemeentehuis in 1976, zo blijkt uit een ingesteld on derzoek. Tijdens graafwerk zaamheden ten behoeve van de septic-tank is toen het put- talud bezweken waardoor een deel van de funderingsgronds lag van de betreffende achter gevel werd verplaatst Volgens het onderhoudsschema is het gemeentehuis aan een buiten schilderwerkbeurt toe. Nog dit jaar zal dat karwei moeten worden geklaard waarbij te vens het ketelhuis, opslag en rijwielstalling onder handen worden genomen. Diverse ij zerwerken die door roest zijn aangetast dienen te worden behandeld. Naast het vervan gen van kozijndorpels die door houtrot zjn aaijst is, V>or- namelijk in hetle gedelte, enig binnhildenerk noodzakeijk. löetrefthier voornamdijk dmer va de burgemeeter, :euken(last van vochinwëg) en nige deuren k<en va de raadszaal en chissiekmer De total» kost/an geoem- n de werkzaamln zijn jecij- tj ferd op iets f dan D.000 gulden. Daa/enop kpmt dan no< een tag varbijna drie mille v< het ideren de kruipnte. ningen van dachtinjvoor lichting Enenespari? Ne derland hebl uitg#ezen, dat het warmerlies geï soleerde leigen neemt met 70 proceAangem het stookseizoen het fneen- tehuis op circegen naifden gesteld kan jrden al" dit een aanzienl) bes»ang op4 de stookkosUople^en. Be rekend is dap dee 'ijze - met de huid jaarlijks mini wordt bespaa

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4