Kager protesteert tegen onthouding woonvergunning Kleurige tonnen moeten hoge snelheden tegengaan brieuen lezers ton uit voor voorzieningen Nieuwkoop trekt zwembad Fancy-fair in Hazerswoude^ Eerste paal premiewoningen Hoogewaard REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 2 MAART 1982 PAGINA, 'Ml Brieven "graag kort en duidelijk geschreven. De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten. VOLGENDE WEEK VERVANGING OOSTVAARTBRUG HAZERWOUDE Met de vervanging van de Oostvaartbrug in Ha- zerswoude-dorp wordt maandag 8 maart begonnen. In verband daar mee zal de verbinding tussen de Dorpsstraat en de Voorweg tot mid den april voor gemotoriseerd verkeer gesloten zijn. Tijdens de uitvoering van de werkzaamheden zal het gemotoriseerde verkeer in het dorp de omleidingsroute via borden geserveerd krij gen. Voor voetgangers en wielrijders zal naast de huidige brug een tijdelijke voorziening worden getroffen. De Oostvaart- of Groene Brug, waarvan intussen een aantal belangrijke elementen is verwij derd, wordt vervangen door een andere brug. Deze wordt voorzien van twee voetpaden, zodat de totale breedte groter is dan de breedte van de oude oeververbinding. Het verschil bedraagt tweeëneenhalve meter. De gemeenteraad heeft destijds 295.000,- beschikbaar gesteld voor de vervanging van de brug. Grootse braderie tijdens Zoeterwoudse feestweek ZOETERWOUDE Het comité 'Verkeer(s)weg' te Zoeterwoude organiseert begin september een feestweek in verband met de in gebruikneming van de Burge meester Detmersweg. Een van de festiviteiten die dan zullen plaatsvinden is een braderie op het Watertje. Een werkgroep van vier plaatselijke ondernemers heeft de taak op zich genomen de coördinatie van die braderie op zich te nemen. De werkgroep streeft er naar de bra derie een bredere opzet te geven dan in voorgaande jaren. Daarbij wordt ge dacht aan die zaken en bedrijven die normaliter niet direct aan publiek ver kopen of diensten verlenen. Zij wor den met nadruk verzocht zich te pre senteren omdat die onbekende dien sten wel degelijk van belang zijn voor de bevolking, aldis de organisatoren. Als voorbeeld wordt gesteld de open dag die tuinders en boerenbedrijven in het Westland regelmatig houden. Pro- duktiebedrijven kunnen hun deuren openen om de bevolking in de gele genheid te stellen met eigen ogen te zien wat er zoal gebeurt in het dorp. De braderie en bedrijvenmanifestatie staat geprogrammeerd voor dinsdag 7 en woensdag 8 september. Opgave om aan de braderie en/of manifestatie deel te nemen dient schriftelijk te ge schieden bij de heer Th. van Steijn, Watertje 8. vóór 10 maart. Omdat het concurrentiebeding wordt gehanteerd moet iedere deelnemer direct opgeven wat hij op 7 en 8 september zal presen teren. Voorts hanteert de werkgroep het principe van 'wie het eerst komt, het eerst maalt'. Het contactadres van de werkgroep is Watertje 8, tel. 01715- 1331. Kinderkledingsbeurs 'Het Vrouwentrefpunt' in Roelofarendsveen houdt morgen weer een kinderkledingsbeurs. Deze keer gaat het om zomerkleding. De beurs wordt gehouden in 'De Dagmarkt' aan het Noordeinde. Kinderkleren (maat 86 tot en met 174) worden woensdag tussen half tien en twee uur verkocht. Niet-verkochte kleding kan na vijf uur worden teruggehaald. Bovendien kan men vanaf die tijd afrekenen. Twintig procent van de opbrengst is bestemd voor 'Het Vrouwentrefpunt'. Kleding waar op men geen prijs meer stelt, zal aan de actie 'Polen' worden geschonken. Nadere informatie over de beurs is verkrijgbaar op telefoonnummer 01713-3994 of 3430. Lunchconcert De Stichting Kunstkring Leidschendam geeft morgen in „De Dissel" aan de Damlaan 44 het vierde lunchconcert. Rita van Harmeien, sopraan, zal Italiaanse aria's van Mon teverdi, Caldara en Pergolesi ten gehore brengen alsmede liederen van Schubert, Jan Mul en Respighi. Van Schubert zingt zij „An die Musik" en „Standchen". Kaar'en kosten twee gulden vijftig, voor aangeslotenen bij de Kunstkring twee gulden en voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar een gulden vijfentwintig. Telefonisch te bestellen onder nr. 274029. Aanvang van het drie kwartier durende concert '12.30 uur. Arie Groenevelt De voorzitter van de Industriebond FNV, Arie Groene velt, spreekt donderdag tijdens de Bollenstreek-afde lingsvergadering in Hillegom. Het onderwerp van deze avond in'de Lantaarn' aan de Haven, is de toekomst van de industrie en de rol van de vakbeweging hierbij. De avond begint om acht uur en na de inleiding is er gelegenheid tot vragen stellen en discussie. Tuindersstraten De belangrijkste van de circa twintig tuindersfamilies in 't Lien in Leidschendam die voor de bouw van woningen moesten verdwijnen, namelijk Vieveen, zullen in een straatnaam blijven voortleven. De veertien nieuwe namen in de woonwijk tussen de Veursestraatweg en de Veurse Achterweg zijn Vieveenland, Kooiland, Karpaten, 't Lien- plantsoen, Geestland, Binnenweg, Veurkapel, Agatha, Duinmeierij, Krachten, Schadeken, Herberg en Leenkamp. De laatste naam vervangt de huidige Kerkhoflaan. De na men zijn het resultaat van een onder de bevolking uitge schreven prijsvraag die 23 inzendingen opleverde. Henk Schut, vogel- en plantenkenner die veel onderzoek heeft gedaan naar de geschiedenis van de voormalige tuinders- wijk, is als winnaar uit de bus gekomen. Zijn Oudhollandse spelling en het toegevoegde 'laenzijn echter niet door bur gemeester en wethouders gehandhaafd. De naam Vieveen is door het college later toegevoegd. Wereldgebedsdag In het kader van de Wereldgebedsdag wordt vrijdaga vond vanaf half acht een dienst gehouden in kerkelijk centrum De Ontmoeting aan de Evertsenlaan 2 in Voorschoten. Het doopsgezind remonstrants kerkkoor zal daaraan zijn medewerking verlenen. Het thema van de liturgie voor de Wereldgebedsdag is 'Gods volk, samengeroepen tot dienst aan God - uitgezonden tot dienst aan de naaste'. De liturgie is samengesteld door de christenvrouwen uit het zuiden van Ierland, als een oproep om als christenen tot bezinning te komen in een conflict dat reeds eeuwen het noorden van Ierland verscheurt Met belangstelling (zeker niet verontwaardigd) las ik de reacties van heren Klerks en Kret op mijn ingezonden stuk van 25 februari jongstleden. Enkele zaken zaken dienen beslist duidelijk te zijn. Allereerst moet duidelijk zijn, dat het akkoord gaan met de hoge huurprijzen door de heer Van Tol en mevrouw Van Aken in de commissie finan ciën, alsmede de door de heer Kret beschreven reactie van de PPR „dan maar geen wo ningen in kleine kernen" niet mijn mening is. Dat de heer Klerks in de commissie finan ciën tegen het voorstel had ge stemd, was mij bekend. Te vens heb ik gehoord (ik was beslist wel wakker), dat bij monde van Klerks het CDA onaanvaardbaar over het on derhavige voorstel uitsprak. Dit werd in het eerste stuk ook vermeld. Waar het om gaat is de uitein- dèlijke beslissing, in de raad genomen. Oneens ben ik het namelijk met de heer Klerks, wanneer hij zegt, dat de wet houder heeft toegezegd, dat de huurprijs voor West-Alkema de wordt teruggebracht tot 500 gulden of nog minder per maand. De toezegging, die wel werd gedaan, was dat 'ge tracht' zou worden om het verschil in huur tussen Alke made-oost en -west geringer te maken. Zo'n toezegging kan eenieder doen en is vrijblij vend. Het geeft geen garantie, dat de huur inderdaad lager wordt en dat had de raad nu juist keihard in het voorstel moeten laten opnemen. In een belangrijke zaak als betaalbare woningen in de kleine kernen moeten besluiten worden ge nomen met zekerheden. Nu dat niet is gebeurt acht ik de geuitte kritiek volledig te recht. Het mag zeker niet beti teld worden als 'natrappen op laag niveau', zoals dhr. Klerks dat deed. Wat wel had moeten gebeuren, is het door dhr. Kret (VGA) gedane voorstel om het voorstel door het college te la ten terug te nemen. In mijn eerste brief had ik dit wel ge noemd, doch helaas werd dit door inkorten van het stuk niet gerioemd. Eerlijkheidshal ve dient dit vermeld te wor den. Ere, wie ere toekomt. He laas is dit voorstel niet in stemming gekomen. Nu dit niet is gebeurd en er een voor stel met te vrijblijvende toe zeggingen is aangenomen, kan inderdaad gesteld worden, dat er tijdens de raadsvergadering geslapen is. De vraag wie er dan heeft zitten slapen kan de lezer zelf beantwoorden. Frans Schoonderwoerd Rijpwetermg ALKEMADE De com missie bezwaar- en be roepsschriften behandelde gisteravond de zaak van de Kager A. Rentier. Hij had bezwaar aangetekend tegen de gemeentelijke beslissing tot intrekking van zijn woonvergunning, tegen de beslissing tot af voering van de lijst wo ningzoekenden en tegen een ontruimingsbevel. Er is nogal wat geharrewar ge weest over de woonvergun ning van de heer Rentier, die sinds augustus 1980 woont in een zomerhuisje nabij „De Bonte Koe" op De Kaag. Om dat zijn Kaagse bedoeninkje wat aan de krappe kant was, wenste de heer Rentier in no vember 1980 ingeschreven te' worden op de Alkemadese lijst van woningzoekenden. In ja nuari 1981 kreeg hij bericht dat zijn wens ingewilligd was. In juli 1981 'werd de Kager door een ambtenaar van de af deling huisvesting gebeld met de mededeling dat een woon vergunning nodig was om ge plaatst te worden op de lijst 'Woningzoekenden'. De heer Rentier diende hiertoe direkt een aanvraag in. En in sep tember las hij in een adverten tie met gemeentelijke medede lingen dat B W besloten hadden de gevraagde woon vergunning te verlenen. Groot was zijn verwondering over het uitblijven van een schrifte lijke bevestiging van deze me dedeling. In oktober waagde hij er een telefoontje naar het gemeentehuis aan. Een van de ambtenaren deelde desge vraagd mee dat Rentier zijn woonvergunning toch maar niet kreeg en dat hij tevens van de lijst 'Woningzoeken den' afgevoerd was. De Kager liet het er niet bij zitten en stapte naar de wethouder voor huisvestingszaken, voor nade re uitleg. Toegezegd werd dat de zaak tot op de bodem uitge zocht zou worden met als re sultaat een aanschrijving tot ontruiming van het pand aan de Julianalaan, intrekking van de beslissing tot het verstrek ken van een woonvergunning en afvoering van de lijst van woningzoekenden. Ter zitting verklaarde de be zwaarde niet te hebben gewe ten dat hij in een voor tijdelij ke bewoning bestemd huisje getrokken was. Hij vertrouw de erop met juli aanstaande een ander ruim huis te kun nen betrekken en had het ge meentebestuur inmiddels ver zocht hem tot die tijd te laten zitten in zijn zomerhuisje aan de Kaagse Julianalaan. De heer Rentier noemde zichzelf het slachtoffer van de fouten, die de gemeente Alkemade ge maakt heef*. „Als ik alles ge weten had, had ik al een jaar lang ergens anders op een lijst voor woningzoekenden kun nen staan" besloot hij zijn plei dooi. Sluis-woning De tweede zaak, die gistera vond behandeld werd was die van de heer Th. L. A. van Rui ten uit Nieuwe Wetering. Van Ruiten woont sinds twee jaar in een huisje van een honderd jaar oud blok van vier aan de Sluis. Voordat hij het huisje betrok had het vijf jaar leegge- staan en was tengevolge van ouderdom en verval onbe woonbaar verklaard. Voor de Nieuwe Weteringse timmer man geen probleem, hij spaar de kosten noch moeite om er ondanks een opgelegde bouw- stop, een keurig huisje van te maken. Toen zijn woninkje na een jaar van noeste arbeid ge reed was, wilde hij de omge waaide schuur vervangen door een iets grotere bouwkeet. En dit werd hem door het ge meentebestuur niet in dank afgenomen: hij moest de schuur weer afbreken. Tegen dit bevel tot afbraak was dan ook zijn gisteravond met veel vuur verdedigd bezwaarschrift gericht. CDA-Alkemade (4) NIEUWKOOP De gemeente gaat zo'n 100.000 gul den uitgeven aan voorzieningen ten behoeve van het zwembad aan de Noordenseweg. Dit is minder dan aanvankelijk gedacht werd. Het stadium waarin de plannen voor een multifunctioneel-centrum in Nieuw koop verkeren en daarin wordt onder meer aan een overdekt zwembad gedacht is voor het college aan leiding om het aanbrengen van voorzieningen tot het allernoodzakelijkste te beperken. De grootste investering bestaat daarbij uit het afdekken van het zwembad met een energiebesparende „deken", welke in feite zichzelf zal terugbetalen. Verder gaat het om het vervangen van leidingen en van de circulatiepomp, het isoleren van leidingen en om werkzaamheden aan het kleuterbassin. Bij de gemeente Nieuwkoop zijn reeds enige tijd plannen in stu die om een multifunctioneel centrum te stichten. Daarin worden dan onder meer een sporthal en een overdekt zwembad gepland. Intussen dienen er aan het huidige onoverdekte verwarmde zwembad aan de Noordenseweg ook voorzieningen te worden getroffen. Voornamelijk bestaan deze uit diverse energiebespa rende maatregelen om de kosten van energiegebruik „te druk ken". Daarnaast moeten echter ook verschillende installaties worden vervangen. Een en ander tegen elkaar afwegende zijn B en W tot de slotsom gekomen, dat enkele voorzieningen dit zwemseizoen nog wel achterwege kunnen blijven. Het betreft de vervanging van een doseerinstallatie en van een haarfilter, teza men goed voor een investering van 8500 gulden. De vervanging c.q. revisie van de circulatiepomp en het vervangen en isoleren van leidingen, alsmede de herstelwerkzaamheden aan het kleu terbassin leiden geen uitstel. De daarmee gemoeide kosten belo pen een bedrag van 36.500 gulden. Verder vindt het college het, gelet op de stijgende energieprijzen, noodzakelijk om een ener giebesparende deken op het zwembad aan te brengen. Deze „de ken" kan dan, wanneer het bad niet wordt gebruikt, met behulp van de bijbehorende wikkelinstallatie op het verwarmde water worden gelegd. De kosten van een dergelijke deken bedragen 65.000 gulden. Deze worden binnen vier jaar afgeschreven ter wijl de jaarlijkse lasten zo verwacht het college volledig gedekt zullen worden door de energie-kostenbesparende wer king. Vrouw en vakbond Het Zoeterwoudse vrouwencafé houdt morgenavond in de aula van de Sjaloomschool een bijeenkomst over „Vrouw en Vakbond". Er zal informatie worden verstrekt over de rol van de vrouw in het vakbondsgebeuren terwijl uiter- p aard ook discussie mogelijk is. Een paar FN V-vrouwen wo- |- nen de bijeenkomst bij. De bijeenkomst begint om acht JL uur. De toegangsprijs is twee gulden vijftig. Geen borreltocht De vereniging „In het Gareel" houdt 2 mei geen „bor reltocht", zoals gisteren abusievelijk in deze krant werd vermeld, maar een „bollentocht". Ook bij aange spannen wagens geldt, als in het overige verkeer de re gel: „Glaasje op, laat je rijden". HAZERSWOUDE Het Waddinxveense- muziekgi Michelshuis is vrijdag 12 zeischap Concordia gee en zaterdag 13 maart het vanaf 13.30 uur een show i decor van een fancy-fair. Hazerswoude-dorp. Ej De opbrengst van dit ge- fancy-fair begint vrijdag oic beuren is bestemd voor de half negen 's avonds. Er,( -r< voorzitter Gerard Langeve., Tamboer- en Trompetter- zal tijdens de tweede |ag rr Hazerswoude trekking van de grote lotei (r.I.H.). voor zijn rekening nemeM Om aandacht te vestigen op T.T.H. wil de opbrengst vj< de fancy-fair zal het korps de fancy-fair besteden vod< zaterdag in de ochtenduren de aanschaf en het verniet) een rondgang door de wijk wen van instrumenten eh Rhynenburch maken. Het uniformen. jj De heer W. van Veen heeft gistermorgen de eerste paal geslagen voor acht premie koopwoningen die worden gebouwd aan de Hoogewaard in Koudekerk aan den Rijn op een stuk grond dat hij ten behoeve van de woningbouw aan de gemeente heeft ver kocht. Onder de belangstellenden bevon den zich enige toekomstige bewoners. De woningen, die naar verwachting eind okto ber zullen worden opgeleverd,- zijn inmid dels reeds alle toegewezen. PROEF IN TER AAR: TER AAR Op de Aard- amseweg in Ter Aar wordt druk geëxperimen teerd met rood-witte ton nen en planken, teneinde via kunstmatige verkeer sobstakels de snelheid van het doorgaande verkeer wat af te remmen. Regel matig worden de tonnen door gemeentewerken van positie veranderd en wordt bezien wat daarvan weer het effect is. Intus sen zorgen de tonnen voor komische situaties. Ter plaatse onbekende auto mobilisten snappen niet wat de bedoeling is van de plotsklaps voor hun auto opdoemende gevaar ten. Regelmatige passan ten voelen bij het in het zicht komen van de ton nen coureursneigingen opkomen en beschouwen het als een uitdaging om de slalompiste zo snel en sierlijk mogelijk te ne men. Het idee is overigens geboren vanuit een verontruste groep inwoners, die de situatie op de Aardamseweg zeer gevaarlijk vond. De snelheden liggen daar erg hoog, aldus consta teerden de bewoners en zij toonden met fotomateriaal aan, dat verschillende automo bilisten ook het stoplicht daar totaal negeerden. Voor over stekende kinderen ontstonden daardoor zeer gevaarlijke situ aties. Bij de gemeente is in middels gehoor gevonden voor deze problemen en gezamen lijk wordt in werkgroepsver- band, begeleid door deskundi gen, getracht om een goede op lossing te vinden. Het plaatsen van de gekleurde tonnen is dan ook een „proberen" en men wil zo bekijken of ver- keerssluizen een oplossing kunnen vormen. De automobi listen moeten elkaar hier voorrang verlenen en door middel van in gele kleur aan gegeven stroken worden de fietsers van het autoverkeer gescheiden. Er zijn echter ver schillende vreemde situaties ontstaan, doordat vrachtwa gens en bussen de lussen niet haalden en in het voorbijgaan een ton of wat meenaifJen. Ook komen verschillende au tomobilisten met het gedraai op de fietsstroken, waardoor juist gevaarlijke situaties ont staan. Men heeft er echter de hoop op gevestigd, dat er na het afwegen van de verschil lende tonnenposities een „ei van Columbus" overschiet, welke dan als oplossing aan het gemeentebestuur kan wor den voorgelegd. Inmiddels heeft het gemeente bestuur van Rijnsaterwoude het Ter Aarse idee overgeno men. Ten einde de hoge snel-, heden die bij tijd en wijle in de Rijnsaterwoudse Zonnedauw- laan worden bereikt, tegen te gaan, zullen binnenkort gelijk soortige tonnen worden ge plaatst. Pas daarna zal men op advies van de rijkspolitie defi nitieve maatregelen treffen^ im mm "li" i ui "ii De Kleurige hindernissen op de Aardamseweg zijn bedoeld om hoge snelheden teg te gaan. Sommige automobilisten willen echter ter plekke hun stuurmanskunst test en zien in de tonnen een buitenkansje.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4