a RADIO/TELEVISIE gekleurd gezien Veel rumoer bij overstap van school naar het volle leven SA ft LEIDSE COURANT MAANDAG 1 MAART 1982 PAGINJ „Eindelijk van school" gaat als titel gelden op VARA-tv voor de zesdelige Ameri kaanse serie „Going out". Zij speelt in de woelige tiener- wereld, waarin onzekerheid over de naaste toekomst het gedrag bepaalt. Dit leidt re gelmatig tot enig rumoer, waarbij de humor schuilt in de herkenning. De overstap van de school naar het volle leven wordt zeker niet in stilte gemaakt. Zo zijn ze niet gebouwd. Vanavond op Ned. II om 21.10 uur gaat deze serie van start tegelijk al met een woordenwisseling tussen een leraar en een leerling in de aula van een middelbare school. Als kijker weet men dan gelijk waar men aan toe is, want het hele verhaal door blijft het botsen, niet al leen tussen oud en jong, maar ook temidden der jongeren zelf. Daar lopen nl. een paar uit gesproken karakters in rond, die wel tot aanvaringen moe ten komen. Een jongen kan het redelijk goed met zijn ou ders vinden. Maar zij dringen er op aan, dat hij gaat stude ren en dat ziet hij weer niet zo zitten. Een tweede jongen heeft moeite met de drank, met de meisjes en met het verschil tussen mijn en dijn, maar komt er uiteindelijk niet zo slecht af. Verder wordt een stille verlegen jon gen geplaatst tegenover een brutale doordouwer, die het altijd over sex heeft, maar blijkbaar moeilijk weet hoe je Na het dansen in de discotent blijft het lang onrustig in de binnenstad. daarmee om moet gaan. Op hun weg vinden zij ook voortdurend meisjes, die deels met hen optrekken, deels hun eigen gang gaan. Bij meisjes is daar soms moei lijk peil op te trekken. Ook al kunnen zij zich tegemoetko mend opstellen, zij laten zich niet op sleeptouw nemen. Zij wisselen ook gemakkelijk van voorkeur. Vandaag zien zij het wel zitten met een jon gen, in wie zij de andere dag alle vertrouwen verloren hebben. Wederzijdse teleur stellingen kenmerken het le ven van lui op deze leeftijd. Het zoeken lijkt vooralsnog leuker dan het bezitten en bovendien vinden zij het recht te hebben alle moge lijkheden uit te proberen. Het leven blijft een avontuur. Dit alles verschaft deze serie, zodat ook ouderen er wat van hun eigen jeugd en ga ding in zullen herkennen. Zeker ook door de vage taal waarmee ze praten over wat zij denken in de naaste toe komst te zullen gaan doen. Zij tasten elkaar af, niet al leen uit nieuwsgierigheid, ook om daarmee tot vergelij kingen te kunnen komen met hun eigen voornemens en voorlopig nog trage vorde ringen in het vinden van verdere studie of geschikt werk, zeker in een tijd van werkloosheid. Bovendien koestert de een tamelijk ro mantische toekomstverwach tingen, waarin een stukje le vensavontuur gegarandeerd lijkt, terwijl de ander zich duidelijk nuchter opstelt. Bij alle ernst, waarmee dit alles beleefd wordt, ligt toch voortdurend de lach op de loer, ook al gaat het er mon deling niet altijd even zacht zinnig aan toe. Dat eigen wereldje van die jongeren komt men ook in de disco weer tegen. De disco is meer dan een tent waarin men dansend elkaar beleeft. Eigenlijk vormt een dergelij ke muzikale ontmoetingsge legenheid een kleine samen leving, een afspiegeling van de maatschappij. Ook daar lopen mensen rond die je niet liggen en met wie je het toch moet proberen te redden. Je ziet paartjes, die in elkaar op gaan, maar evenzeer die af standelijk om elkaar heen lo pen te draaien. Je moet maar net allebei hetzelfde willen. Een zaak van voortdurend aftasten. Ook in de disco geldt het recht van de sterk ste en wie zich teveel laat gaan op eigen overredings kracht zal tot de orde geroe pen moeten worden, al is het maar door een figuur, die men als discomoeder zou kunnen omschrijven. Tussen de dansenden en de verdere plezierzoekers diep in de nacht na het dansen heerst ook een soort strijd om het bestaan, de behoefte eigen geldingsdrang tot recht te la ten komen. Maar ook aan het kortste eind trekken, zodat je uiteindelijk leert waar je hoort te staan en waar je mo gelijkheden liggen. Ook in de amoureuze sfeer, terwijl hoofd, hart en heupen het dansante gedrag bepalen en ruzietjes met leeftijdgenoten beslecht moeten worden. De discotent bovendien als oord van drankmisbruik, al was het maar door elkaar ermee te besprenkelen en door bin nen te consumeren en buiten te vomeren. Het kan niet op met de vreugde alle moge lijkheden uit te proberen die het leven te bieden heeft. Zoals psychologen zeggen: ze moeten ermee leren omgaan. Al leer je dat zeker ook door er vanaf te blijven en niet door je maar te laten gaan. Ordeverstoorders en podium krakers vechten om een be voorrecht plekje, waarbij de jongeren elkaar ook tot de orde roepen. Daarbij horen ook bezorgde moeders: „Vergeet je de klok niet". Dat is wel het laatste waar je aan denkt tijdens het dansen in de discotent. Familiegebeuren De schrijver van de tv-front- doktersserie „MASH", Larry Gelbart, heeft zich nu ook gewaagd aan een familiese rie, d.w.z. een serie, waarin een jong gezin voor- en te genspoed verwerkt. Hij gaf deze als titel „De Vereenigde Staat" mee met verwijzing naar het werelddeel, waarin zoveel staten in voortdurend overleg met elkaar het eens moeten zien te worden over een gezamenlijk standpunt tegenover de buitenwereld. Man Richard en vrouw Libby (resp. Bean Bridges en Helen Shaver) krijgen het in de eerste aflevering al met elkaar aan de stok over van de schoonouders geleend geld. Kun je knap woorden om krijgen, ook al ben je op elkaar gesteld. En zo passe ren in de komende weken ook nog problemen de revue als sexualiteit, betrouwbaar heid, kindermishandeling en leerproblemen. Samen moe ten zij er uit komen, dertien weken lang, telkens op maandag op Ned. II om 22.05 uur. Een aan het volle leven ont leend effect krijgt deze serie door de opzet, dat tussenbei de een kind zijn kijk komt geven op het ouderlijk ge drag. Gemakkelijke misver standen blijken er dan te ont staan. Als op elkaar gestelde ouders al eens met verhef fing van stem tegen elkaar praten, vermoedt het kind gelijk een ruzie. Alleen als de ouders zich in het amoureuze begeven, mogen ze niet meer fluisteren: „Ik hou van jou". Als je echt van iemand houdt, vinden zij, moet je dat uit volle borst elkaar toeroe pen. Iedereen mag dat toch weten. In deze sfeer beweegt dit familiegebeuren zich. Over een kleuren-tv de beschikking hebben, dan door mid# van een roodgroen brilletje jezelf experimenteel uitleveren af driedimensionale tv teneinde de ruimtelijke werking, die# dus, op je netvlies te krijgen en dan te moeten vaststellen, da# net als vroeger weer zwart/wit c.q. grijs zit te kijken, dat f veel kijkers gisteravond neerslachtig gestemd hebben. Dan 1» je je beelden eindelijk rond en dan krijg je die weer ongekleu in huis. De zilveren lijven van de dolfijnen in het blauwgroef water van het Dolfinarium dartelden dan wel bijna de huislf mer binnen, maar net zo fantasieloos grijs als de eerste de bef huismuis, die zijn kopje om de hoek van zijn holletje steef Daar hoef je dus geen drie dimensie-tv voor te hebben, nog f van de omstandigheid, dat zo'n brilletje op je neus het kijkpF zier remt. Hoe zit dat en hoe zit je? Je gaat niet een uur zittf staarogen naar het scherm. Je wil ook je omgeving blijven waj nemen, de mensen en de dingen om je heen, tegen wie je w zegt of wat je ter hand neemt. Die zakken echter achter je v# duisteringsbrilletje halfzichtbaar uit je blikveld weg. Het is-off helemaal alleen voor je toestel zit, los van de wereld om je hei die je door middel van de tv toch juist in huis hoopt te halen, u publikaties en van horen zeggen weet je, dat tijdens het kijkj de bril niet afgenomen mag worden. Het leidt of lijdt tot hoo# pijn als de ogen steeds opnieuw zich moeten instellen van H, normale beeld naar het brilletjesbeeld. Je houdt dat ding dus en betrapt jezelf er op, 3at de blik voortdurend schermgerio blijft, hetgeen bij het gewervelde dier, dat een mens toch is, j krampen in de nekstreek voert. Behalve een brilletje zou ef lichte halsmassage tussentijds geen overbodige weelde zijn. r Bovendien wen je aan dat diepte-zien, met andere woorden jf zegd, je ziet het niet eens meer. Het valt niet meer op. Zeker] het begin had je het gevoel, dat die gezellig paffende man j wolkjes van zijn rokertje midden in je gezicht blies, maar hieif ontbrak de prikkelende geur van brandende tabak. Dit gei» maakte dat toch tot een onwerkelijke belevenis, ook al was rookblazer zo attent om de wolken voor het gezicht van de kL ker weg te wuiven. Dat kun je dus in geuren noch in kleurf navertellen. En dan die vallende schaatser, die bijkans de kami binnenschoof. Je schoot al bijna overeind om hulp uit de hui^ potheek te halen. Ook al zie je niet diep, je schakelt het verstaf niet uit. Je zit niet alleen te kijken, je zit ook te weten, dat o heupglijder nooit verder komt dan het kijkglas, dat overige! wel helemaal gevuld was. Het ruimtelijk effect van 3-D-tv gi door die verstandelijke correctie voor een deel toch weer verf ren. L Dat lag niet anders met slipexpert Jan Lammers. Die man oh derwijst de kunst van het voorkomen van botsingen. Hij zal ker vermijden het huis binnen te slippen. Ook die zekerhe versterkt het weten, dat hij niet met zijn slippende kar op If huiskamertapijt zal belanden. En die man die zijn hand zo if drukkelijk aan de kijker toestak, zou je die nu een hand of 1£ ver een dubbeltje gegeven hebben? NOS-tv-hoofd Carel Enl® laar liet zich dezer dagen ontvallen, dat dit tv-experiment m<h worden gezien als een vingeroefening en niet als een concef. Voorlopig dus geen reden om met drie-D-tv hoog van de tor) te blazen. Ook houden deskundigen het erop, dat het gestunr met het brilletje velen ervan zal weerhouden zich aan de buisf5 kluisteren. Een rol speelt daarbij nl. ook hoever men van toestel verwijderd zit. Dat leidt dus tot een strijd om de bed plekjes. Om dat uit te proberen zou men de opstelling van lfl meubilair bovendien moeten aanpassen en uitproberen. Dit kt weer tot stoornissen leiden in het huiselijk verkeer. Zoal niet 1, botsingen. Bij terugzien op video ontstaan volgens deskundigE nog grotere complicaties. F In de vijftiger jaren verschenen in de bioscopen de eerste drie< t mensionale films. Bij aankoop van een toegangsbewijs kreeg een bordpapieren brilletje toe. Die toestand heeft toen ge L maand geduurd. Nadien is nooit meer iets van 3-D-films verr men. Geen wonder. Toen werd je ook doodgegooid met de sla zin: samen naar de film, ja gezellig. Maar op het moment, dat je brilletje opzette, sloot je je voor je omgeving af. Dat wer psychologisch zo. Die winst aan ruimtelijk beeld leverde e persoonlijk verlies op, een uit het oog verliezen van geliefd* 11 Je zat er niet echt meer gezellig samen, maar achter je brille op je eentje. En je moet toch ook een beetje bijhouden wie driedimensionaal in je naaste omgeving zit, in de bioscoopza maar zeker in de huiskamer. Daar kun je zomaar niet omhee£ Misschien dat de kinderen bij de herhaling op zondag 7 maart anders over denken. TON OLIEMULLIT Televisie vandaag NEDERLAND 1 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.28 Vaarbewijs. 18.58 Journaal. NCRV 19.00 Bolke de Beer. Voor de kinderen. 19.10 Gods mensenboek. Godsdienstige serie, dit maal gewijd aan de H. Maagd Maria. 19.35 De woord-in-beeld kwis. Gerard van den Berg test twee kandida- tenparen op hun vin dingrijkheid in beeldvor ming en hun woorden schat van de Neder landse taal. 20.00 Dubbel één. Twee ee- nacters geschreven door Yvonne Keuls met Ank van der Moer en Ton Lensink. Een man en een vrouw zijn wan hopig op zoek naar con tact. Beurtelings trek ken ze elkaar aan en stoten ze elkaar af, maar op het gewenste ogenblik blijken ze niet in staat hun vrijheid op te geven. Regie Bram van Erkel. 21.20 James Galway. De be roemde Ierse fluitist Ja mes Galway speelt met het Radio Kamerorkest o.l.v. Ernest Bour het concert voor fluit en or kest van Johan Sebas tian Bach. 21.37 Journaal. 21.55 Pakistan onder druk. Pakistan behoort tot de armste landen ter we reld. Sinds de Russische inval in Afghanistan hebben meer dan 2,5 miljoen Afghanen hun toevlucht gezocht in dit land. Ondanks buiten landse steun moet Paki stan diep in de buidel tasten. Dit gaat ten kos te van' de eigen sociale programma's. Dit pro gramma wil een over zicht geven van oorzaak en gevolg in deze pro blematiek. Tot besluit. 13.00 Journaal. 13.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. IEDERLAND 2 08 3.35 Sesamstraat. 3.50 Jeugdjournaal. ARA 3.59 Tarzan, heerser van de jungle. In deze afleve ring komt Tarzan in aanraking met koningin Nemone, vorstin van de Gouden Stad, die in de oorlog is met de Ivoren Stad. Ze regeert met de knoet en het kost Tar zan veel moeite haar er van te overtuigen dat het anders moet. 19.23 J.J. de Bom v/h de Kin dervriend. Titia Konijn, Jan de Bom en Hein Gatje behandelen pro blemen van kinderen. Herhaling, ditmaal over muziek. 20.00 Journaal. 20.27 Achter het nieuws. Ac tualiteitenrubriek van Joop van Zijl. 21.10 Eindelijk van school. Zesdelige Amerikaanse serie over de manier waarop jongeren van zestien-zeventien de eerste zes weken na dat ze van school geko men zijn, doorbrengen. Zie ook de rubriek „Beeldspraak" hierbo ven. 21.35 Ombudsman. Frits Bom over de nieuw in te stel len geschillencommissie postorderbedrijven, waaraan ook het groot ste postorderbedrijf zelf meewerkt. Vanavond een toelichting op de besluitvorming. 22.05 De verenigde staat. Amerikaanse tv-serie over een echtpaar dat vijftien jaar getrouwd is en twee kinderen heeft. Zie ook „Beeldspraak" hierboven. 22.30 Pisa. Henk Spaan en Harry Vermeegen pro beren opnieuw zich op de persiflerende toer te begeven. 22.40 Sonja op maandag. In het theater De Brakke Grond praat Sonja Ba rend ditmaal met men sen, die in hun werk ge wetensproblemen ont moeten en in hoeverre zij hiervoor begrip vin den bij hun werkgevers. Ook komt ter sprake, dat de grote dierentui nen weinig boeiends meer te bieden hebben. Leo Sayer en Elkie Brooks zorgen voor de zang. 23.45 Journaal. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. Vader Richard en moeder Libby (resp. Bean Bridges en Helen Shaver) uit de serie „De Vereenigde Staat" - zie ook „Beeldspraak" hierboven. Elkie Brooks zingt vanavond bij „Sonja". 18.30 Half zeven. Beelden uit Duits land. 18.40 Hoe het leven zo verloopt. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Kwart voor acht. 20.00 Journaal. 20.15 Arrestatiebevel. Zesdelige kri mi-serie, waarin vijt gedetineerden plannen hebben om uit de gevange nis te ontsnappen. 21.15 Itaipu het zingende eiland. Reportage over de in aanbouw zijnde gigantische stuwdam in Brazilië. 21.45 New York-New York. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 De buit van de gier. Satire op heldenverering en dodencultuur In Is raël door Yaki Yosha (1981). Om een bedroefde vader te troosten hangt of ficier Boaz tegen de man een her oïsch verhaal op over de heldhaftige dood van diens zoon. 00.30 Journaal. DUITSLAND 2 DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 The show must go on. Is de macht van de Engelse koningin schijn of werkelijkheid. 17.00 Prol op maandag. Kinderpro gramma. 17.50 Journaal. 16.00 Nile Hofgereeona fantastische 16.30 Studieprogramma scheikun de. 17.00 Journaal. 17.10 De planten leven. 17.40 De draaischijf. 18.20 Brandmeester Felix Martin. Belevenissen van een vrijwillig brand weercorps. 19.00 Journaal. 19.30 Koningin Beatrix In Bonn. Re portage over het staatsbezoek aan West-Duitsland. 20.15 Praat zachter, zodat ik Je ver sta. Programma over het feit dat mensen soms met elkaar praten zon der elkaar te begrijpen. 21.00 Journaal. 21.20 De gepassioneerden. TV-film van Thomas Koerier. Een film over de jonge Goethe In Wetzlar en zijn popu lairste werk „Die Lelden des Jungen Werther", een verhaal van liefde, ge voel. helmwee naar de natuur en het eenvoudige leven. 23.05 Getuigen van de eeuw. Johan nes Steinhoff in gesprek met Rudolf Wolier. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. 18.30 Telecollege II. 19.00 Cultuur en wetenschap. Twee delige film over het leven van Goethe. 19.45 Gewestelijke actualiteiten. 20.00 Journaal. 20.15 Maandagavond op drie. 21.45 Wij antwoorden. 22.00 Daartussen. TV-film van Dorls Dorrle. Het verhaal van een eerste liefde van een zestienjarig meisje. 23.20 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Ti Ta Tovenaar. 18.05 Sesamstraat. 18.20 Klsin, klein kleutertje. Pro gramma voor de jongste kijkertjes. 18.35 Jukebox. Korte film met Bony M en Luv. 18.45 Popeye. 18.50 Beraber (Open school). Pro gramma voor de Turkse werknemers. 19.22 Uitzending door derden. Pro gramma van ACV- Informatief. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen en toto-uitsla gen. 19.45 Journaal en sport 20.10 De weerman. 20.15 Terugkeer naar Brideshead. Engelse tv-serle naar de roman van Evelyn Waugh. Charles en Sebastian worden door enkele lichtvoetige meisjes meegetroond naar een nacht club. Onderweg rijden ze de wagen aan diggelen en Sebastian wordt in gerekend voor dronkenschap achter het stuur. HIJ kan aan ergere moeilijk heden ontsnappen door de tussen komst van zijn moeder, Lady Marc- hmaln, en van mr. Samgrass, de ge schiedenisprofessor in Oxford. 21.05 Sport show. De voetbalmatch van maandag en sporttakken die in het weekend niet aan bod kwamen. 21.50 Horizon. In deze wetenschap pelijke rubriek worden behandeld: de studie waarom op bepaalde kruispun ten steeds weer ongelukken £Sbeu- ren; twee nieuwe methoden wat de behandeling van maagziekten betreft; een systeem om het productieniveau van een kanstenaar op te schroeven; een reportage over het luchtlei- dingssysteem SARP II op Schiphol en de boekenrubriek. 22.30 Journaal. 22.45 Handel en wandel (Open school). Middenstandsopleiding. BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM: Informatie voor werk' zoekenden. 17.30 Plein jeu. Gevarieerd kinder' programma. 19.00 Lundi-sports. Sportprogram ma. 19.25 Toto; aankondiging van de wedstrijden. 19.30 Journaal. 19.55 Staircase. Engelse tragicome- diè van Stanley Donen (1969) met Ri chard Burton, Rex Harrison e.a. Charlie en Harry hebben al dertig jaar een kapsalon samen. Momenteel ma ken ze allebei een crisis door. Harry lijdt aan zenuwpijnen. Charlie ver wacht een dagvaarding om voor de rechtbank te verschijnen wegens on behoorlijk gedrag op de openbare weg. Daarbij krijgt hij nog een brief van zijn ex-vrouw, waarin zij meedeelt dat ze hun dochter naar hem toe stuurt. HIJ wil niet dat zijn dochter Harry ontmoet, maar deze wil niet verdwijnen. In zijn ellende vlucht Charlie naar het kerkhof, waarvan Harry hem slechts met moeite kan weghalen. De film wordt gevolgd door ENGELAND BBC 1 16.00 Delish Smith. Kookles. 17.20 Pixis and Dixie. 17.25 Jackanory. 17.40 8crappy Doo. 18.00 John Graven's newsround. 18.10 Blue Peter. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Reportageserie over Engeland. 19.55 Dr. Who. Science-tictionserie voor de jeugd. 20.20 McClain's law. 21.10 Panorama. 22.00 Journaal. 22.25 Love Story. Serie. 22.55 Police. Reportage over de wer king van een doorsnee Engels politie corps. 23.40 Film 82. Filmrubriek. 00.10 Pete Sayers entertains. 00.38 Journaal. 00.40 Speak for yourself. Cursus as sertiviteit. Feliciano: een klein uur muziek. 22.02 Aktua-sport. 23.00 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 16.15 Nederlandse muziek. 16.32 Klanken van weleer. 17.00 Promena de. 17.36 Hier en nu. 18.20 Politieke Partijen. 18.30 Vrije Gedachte. 18.45 Bond zonder Naam. 18.50 Over Friese kui tuur. 19.00 Gospelmagazine. 19.30 NCRV-huis:leesoefeningen in de bij bel. 19.45 Liederen uit de bundel „Zingend Geloven". 20.03 Theologi sche etherleergang. 20.30 Aktiviteiten van Christelijke organisaties. 20.45 Onder de kop. 21.00 Bij de tijd. 21.30 (TELEAC) Frans voor gevorderden. 22.00 Management: een bedrijfskun dige benadering. 22.40 (NCRV) Ban den met muziek: historische opna men. 23.00 (NOS) Voor Surinamers in Nederland. HILVERSUM 3 16.03 Toppop disco: door Ad Visser. 18.04 (NOS) De avondspits met Frits Spits. 19.02 (AVRO) Praatpaal met Birgit. 20.02 Folk live: opnamen Ge rard Maasakkers. 20.30 Het steenen tijdperk met Jan Steeman. 21.15 Blues, Ballads Beat met Cees van Zijtveld. 22.02 Candlelight: Jan van Veen. 23.02 Swingtlme vanuit Nick Vollebregts Jazzcafé te Laren. HILVERSUM 4 16.00 Kollage van alledaags en zeld zaam. 17.00 Sluiting. 20.00 Nicolai Rimsky Korsakow. De Gouden Han.- 22.30 Tweede uitzending gewijd aan muziek van Ladislav Kupkovic. Televisie morgen BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.30 Scho televisie. 17.30 Plein jeu. Gevarie* kinderprogramma. ENGELAND BBC 1 NEDERLAND 1 NOS 10.00-11.30 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthoren den. TELEAC 14.30-15.00 Schpoltelevisie. ENGELAND BBC 2 16.05 Computer programme. 16.30 Business club. 16.55 One tough of Venus. Muzikale comedie (1948) met Ava Gardner, Ro bert Walker e.a. 18.10 Education. 18.40 Laurel A Hardy. 19.00 Magie. Serie. 19.30 Mr. Smith's favourite garden. 19.55 Journaal en nieuwe voor do ven en slechthorenden. 20.00 Riverside. 20.25 Documentaire. 21.15 Marti Caine. Serie. 22.00 Not the nine o'clock news. Sa tirisch programma. 22.25 Horizon. Populair-wetenschap- pelljke over Japan. 23.15 West Country tales. The Blast. 23.45 Newsnight 00.30 Telemontege. Programma's Franse tv. Radio vandaag HILVERSUM 1 16.02 Café chantant: liedjes en mu ziek uit de tijd van toen. 16.30 De tien om kindershow: met Martin Brozius. 17.02 Toerja toernee uit... 18.06 Ak- tua. 18.41 Molen aan de Ross: hoor spelserie geschreven door George Ellot (deel 17). 19.02 Tros country door Gerard de Vries. 20.02 Een mondje Frans „Yves Duteil live". 20.30 Peekei ongezouten. 21.02 fnse NEDERLAND2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. DUITSLAND t 8.30 Schooltelevisie. 9.25 Sesam straat. 10.00 Journaal. 10.03 Arresta tiebevel. 11.05 New York, New York. 11.50 Umschau. 12.10 Praat zachter, zodat ik je kan verstaan. 12.55 Perso verzicht. 13.00 Journaal. 16.10 Jour naal. 16.15 48 uur. Reportage: Men sen gezocht. 17.00 Uit de oude doos. Slapstick met Charlie Chaplin. 17.15 De mensen van het Domplein. Histori sche jeugdserie. 17.50 Journaal. 18.00 De mensen van Korsbaek. Krantekoppen 1935. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 16.25 Mozaïek. Rubriek voor de derde leeftijd. 17.00 Journaal. 17.10 Manni der Libero. Jeugdserie. 17.40 De draaischijf. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.30-12.00 Schooltelevisie. Met o.m. om 09.25 Sesamstraat. 17.00-17.15 Schooltele visie. 17.30 Inleiding simulatietech niek. Herhaling. 18.00 Sesamstraat. BELGIE BRT 1 07.40-13.05 Schooltelevisie en sussen. 13.30 Journaal. 14.00 Pebl Mill. 14.45 Bod. Kinderprogramn 15.00 You and me. 15.15 The mu arcade. 15.40 Communicatie 16-j. Play school. Kleuterprogramml- 17.20 Pixie and Dixie. 17.25 Jackd nory. 17.40 Annimal magie. Kind«L proaramma. •u ENGELAND BBC 2 07.40-12.25 Schooltelevisie sussen. 16.55 Sea power. Serie de zeevaart. 17.25 The old boy n«D work. Radio morgen HILVERSUM 1 0.02 (AVRO) Easy listening muzi uitgezocht door Jerry van Rooij* L 2.02 Service station. 6.02 Auto i AVRO aan met Tosca Hoogduin Piet Wiellinga. 9.03 Steunpunt. 9. Arbeidsvitaminen. 10.03 De zandbe show: kleuterprogramma. 10.11 beidsvitaminen (vervolg). 10.30 Bk Co: hoorspelserie, geschreven do Jan Moraal. 11.03 Uit is in: wat spe T er deze week. 11.15 Kamponistenpi t tret door Jerry van Rooijen en Tos Hoogduin. 12.03 Pirn Jacob's p tenscala. 13.06 Radiojournaal. 13. v De AVRO-dillgence „live" showpi gramma. 13.56 Per Saldo. 14. e Anne van Egmond met muziek uitj n zocht door Piet Wiellinga. 15.52 i zandbakshow: kleuterprogramrr TI 16.02 Hersengymnastiek. 16.30 K< 'n er maar 'ns bij: Karei Prior praat n Max Tailleur. 17.52 Per Saldo. HILVERSUM 2 7.20 (KRO) Het levende woord. 7. 0 Echo met aktualiteiten. 8.20 Studi -gesprek. 8.45 De vrouwënrubrte 'l 9.00 Informatie voor schippers. 9. (NOS) Gymnastiek voor de vrou i 9.15 Werkbank. 9.24 Waterstande- 9.32 (KRO) Wel en wee in Nederlan e' 11.00 In de ruimte. 11.32 Ratel: e rV programma over radio en televis 12.16 Overheidsvoorlichting. Nieuwsberichten en echo. 13.10 Go vanuit en rondom de sport. 13.33 W "i bedoelt de schrijver met... 14.00 Vo#" de tiende maal getrouwd. (NOS) Open school. 15.02 (KR Postbus 900. 15.10 Het hart op tong: uitzending over de' psalme 15.32 Geen verboden toegang: programma over misdrijven en t tredingen. 16.32 Babyion: tussen vejsi wondering. verbijstering en woede. 17.36 Echo. HILVERSUM 3 7.00 (VARA) Standaard LP: Funo (Fungus). 7.02 Felix Meurders. 9. Willem van Beusekom presenter a; 10.30 VARA's jaarteller. 12.30 Vi -spel. 13.30 Peter Holland met p< werk. 15.30 Leoni Jansen en Alfi Lagarde met Popkrantnieuws. HILVERSUM 4 7.02 (TROS) Specialiteiten d la car 9.00 Tros Klassiek presenteert „L music now". 9.30 Van heinde en v re: met Laguestra naar vreemde lar den. 10.00 Opus tien tot twaalf. 12.0 1 Intermezzo: 1e Hongaarse Rhapsod in "t kleine terts (Franz Listz). 12! - TROS klassiek presenteert: Delen i 83e symfonie, bijgenaamd „De kifl (Joseph Haydn). Dansen voor harp orkest (Claude Debussy). 13.05 0 meest verkochte klassieke tien. 13.? Koren-korpsen: Het Naardens merorkest o.l.v. Johannes Röntfi* 14.00 Velcantorium. 17.00 Sluiting.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2