Uitstekende bekerprestatie van Donar Trotters deklasseert koploper De Germaan k t Pernix dicht bij titel Matig Delft door Leiden ingepakt i SPORTTRIBUNE Promotie heren LMHC Schaaktitels voor Kuyt en Remmerswaai Strik snel Na zege op Tjoba: Zuurmond stapt op LEIDSE COURANT MAANDAG 1 MAART 1982 PAGINA LEIDEN Donar heeft een uitstekende prestatie geleverd door het twee klassen hoger acterende Ariston uit de beker te ke gelen. LUSV verdween van het bekertoneel door een nederlaag tegen aartsri vaal Ruiter VSC: 0-3. In de districtsbeker had Leython alle moeite met WVC en leverden de dames van Ridderveld een goede prestatie door Dosko uit te schakelen. Oonar speelde een sterke par tij tegen Ariston. Met snelle aanvallen over de buitenkant en een goede middendreiging werd er op aangeven van Ron Groen en Kees de Bock regel matig en gemakkelijk ge scoord. Omdat ook de pass en de verdediging goed functio neerden won de Leidse ploeg met 3-1: 15-11, 13-15, 15-11, 15-10. LUSV gebruikte het duel tegen Ruiter VSC om wat te experi menteren. Zo kreeg Engelbert van Pelt de kans in de basis opstelling te acteren, wat hem uitstekend afging. Omdat het LUSV blok tegen de lange Rui ter aanval geen schijn van kans had, kon LUSV geen set winnen: 14-16, 11-15, 8-15. DAC (dames) trad met een mixture van het eerste en tweede team aan tegen Nivoc uit Nieuwegein. Ondanks het feit. dat Kitty Kroon een prima partij speelde, verloor DAC toch met 3-1: 15-10, 15-8, 14- 16. 15-7. In de districtsbeker ging het Leython minder gemakkelijk af tegen WVC dan de ploeg tevo ren dacht. Wim Schouten zette de ploeg in de tweede set op het rechte spoor. Toen WVC in de derde set nog een 14-9 voorsprong uit handen gaf was de strijd beslist: 15-12, 5-15, 14-16, 7-15. Ridderveld trad zonder Marij ke Verkerk en Rita Kop aan te gen promotieklasser Dosko. Omdat invalster Vera Bouw man in een prima vorm stak, won Ridderveld met 3-2: 15- 11, 15-12, 14-16, 9-15, 15-6. De dames van WVC speelden een goede wedstrijd tegen Skania, maar hadden toch te veel moeite met het snelle aan- valsspel van Skania: 15-5, 7- 15. 15-10, 15-13. LUSV'er Engelbert van Pelt valt aan in het duel tegen Ruiter VSC. LUSV verloor met 0-3. LEIDEN - Ter afsluiting van het zaalseizoen traden drie teams uit de regio succes vol aan voor promotiewed strijden. De heren van Lei den bewerkstelligden door twee overwinnigen promo tie naar de landelijke over gangsklasse. De heren van Noordwijk hadden aan een zege genoeg voor toela ting tot de tweede klasse, hetgeen eveneens voor de dames van Alecto geldt. Leiden moest op de eerste dag van het weekeinde der kampioenen in de Amsterdam se Sporthal Zuid uit twee wed strijden de maximale winst ha len voor promotie, zoniet dan zou de zondag een herkansing bieden. De eerste partij voor LMHC was tegen de eerste klasse kampioen van midden Nederland, Be Fair. Leiden be gon deze wedstrijd met een man to man, die slecht lukte en na 5 minuten een 3-0 ach terstand betekende. Johan van Marwijk Kooij pakte de draad weer op en samen met Wouter Eijkenhout zorgde hij voor een 3-3 ruststand. Roelant Olt- mans zorgde vlak na de pauze voor de eerste voorsprong, 4- 3, maar Be Fair kwam sterk te rug met aggressief en tech nisch goed hockey. De Leidse ploeg kreeg het moeilijk en kwam op een 5-4 en een 6-5 achterstand te staan. Uitblin ker Van Marwijk Kooij hielp zijn ploeg over het dode punt heen en in een zeer spannende eindfase sleepte Dirk Drijver de eerste Leidse winst uit het vuur. met de beslissende tref fer in de laatste minuut werd een 7-6 zege binnengehaald. In de tweede partij op dezelfde avond was de kampioen uit Noord Nederland GHBS de te genstander. Ook dit begon slecht. Tegenover drie Gro ningse doelpunten stond slechts een treffer van Olt mans. Twee verzilverde straf- corners van Van Marwijk Kooij en een doelpunt van Drijver le verde halverwege toch een 4-3 voorsprong op. GHBS kon nog eenmaal langszij komen, maar toen had Leiden het Groningse spelletje door en Oltmans en Drijver schoten een 6-4 over winning binnen. Deze tweede winst betekende dat LMHC za terdagavond al de promotie kon vieren wat een schitteren de beloning is voor een onge slagen zaalseizoen, wat Leiden voor de derde maal in drie sei zoenen promotie bracht. Noordwijk diende voor promo tie naar de tweede klasse slechts Oude Maas te kloppen. Dit bleek weinig problemen voor de Noordwijkers op te le veren. de Oude Maas werd met een ruime 9-3 nederlaag naar huis gestuurd. Fred Beuk, Noud Hekkens en Ralf Wisbrun waren de voornaamste doel puntenmakers van een tech nisch zeer goed Noordwijk Dames Alecto moest voor promotie naar de tweede klasse zijn par tij tegen Tempo 34 in winst omzetten. De Leiderdorpers hadden van het begin af het beste van het spel, maar ver der dan een 1-0 voorsprong bij rust via Karin Raap kwam Alecto nog niet. Tegen de tem poverhoging in de tweede helft waren de Rotterdammers ech ter niet opgewassen. Alecto behaalde via treffers van Man- ja Bosch(2), Trudy van Boxsel en Ninette Kokke een soepele 5-0 overwinning en daarmee ook de promotie LEIDEN De vrouwen- ploeg van Leiden leed een fikse 44-80 nederlaag te gen Rotterdam Zuid. De Nutsspaarbank Trotters verrasten vriend en vijand. Het, naast Orca's, de ranglijst aanvoerende De Germaan uit Amsterdam werd niet alleen met 100- 78 geklopt, maar zelfs kansloos gelaten. De vrouwen van MSV wonnen slechts met moeite met 49-50' bij staartploeg Black Eagles. In de rayonklassen had Leider dorp een enorm sterke avond en versloeg Green Eagles met 109-86. Blitz was Zoebas de baas: 74-63. Het Alphense BVO had geen moeite met Luba uit Leiden. Dat Luba, door het ontbreken van een aantal spelers, nogal gehandi capt was. mag zeker niet als compleet excuus gelden voor de 113-75 nederlaag. Met het vrouwenteam van Lei den was het droef gesteld in de ontmoeting met RZ. Dat de grieperige center Marijke Klos onder haar kunnen bleef was duidelijk te merken. De overige speelsters maakten er echter ook niet veel van, waarbij het gebrek aan ervaring slechts voor de pas binnengehaalde jeugdspeelsters opgaat. Rot terdam Zuid had geen enkel probleem om met de wel erva ring tonenden en de nog jon ge, zeer talentvolle Tokki te ze gevieren. Na een 22-37 rust stand kon Leiden net niet 'ge dubbeld' worden: 44-80. De Trotters werden niet kans loos geacht tegen koploper De Germaan. Dat zij verschrikke lijk uithaalden was echter ver bazend. Een snelle 11-4 voor sprong kon nog enigszins wor den worden getemperd (11-£ agressieve, uiterst effectieve verdediging zette men De Ger maan onder forse druk. De Amsterdamse sterspeler Wijn gaard werd, veelal door Will Moerer, volkomen ingepakt. Ook de toch wat zwakke guards-linie van De Germaan werd aan banden gelegd. En aanvallend stond het volledige team zijn mannetje met als be langrijkste 'speerpunten' Chapman (34 punten tegen 70%) en, vooral in de tweede helft, Erik Paul van Weeren'(25 punten). Nadat Trotters, na 53- 32 bij rust, niet verslapte en Daarna bouwde Trotters ech- naar 88-56 doorstormde, ver honderd volmaken: 100-78. De vrouwen van het Noord- wijkse MSV kwamen in Ros malen nogal zwak voor de dag tegen Black Eagles. Ondanks sterk spel (aanvallend en ver dedigend) van Christa van Schie kon pas na verlenging (na normale speeltijd was het 45-45) met 49-50 worden ge wonnen. Bij Leiderdorp zat de spirit er tegen Green Eagles helemaal in en kwam in het spel volledig tot uitdrukking. Misschien wel de beste wedstrijd van de laat ste jaren. Een uitstekend schotpercentage, vooral ge dragen door Rob Wallaart (32. punten tegen 70%) en de net van een blessure bevrijde Ton Paulides (22 punten) zorgde mede voor een demarrage naar 87-65 midden in de twee de helft. De voorsprong werd zelfs nog uitgebouwd naar 109-86. Blitz en Zoebas waren beide niet erg geïnspireerd. Met als beste man Peter de Weijs sloot Blitz, na 38-30 bij rust, de mat te vertoning met een 74-63 winst af. Een hard werkend en gretig BVO had niet de minste moeite met Luba, dat met slechts zes man wist aan te treden. Met Theo van Leeuwen als topscorer (26) boekte BVO een grote 113-75 zege. LEIDEN De meisjes kampioenschappen vai LSB hebben dit jaar eei bijzonder spannend ver loop gehad. Astrid Kuy (tot 16 jaar) en Daniëlii Remmerswaal (tot 13 jaa( veroverden in hun leef tijdscategoriën het kam pioenschap pas na eei beslissingswedstrijd. Bij de meisjes tot 16 jaar stre den vier meisjes om de titel Na een dubbelrondig toernoc M eindigden Astrid Kuyt en Ma S rianne Marchand op een ge deelde eerste plaats. Zij scoor den vier punten. In het beslis singsduel bleek Astrid Kuyt di sterkste. In de categorie tot 13 jaar glq gen 31 meisjes van start. Z! speelden acht partijen volgen; het Zwitserse systeem. Daniël LE Ie Remmerswaal en Fridoliji de Koè scoorden hieruit zevei en punten. De beslissingswed cc strijd werd gewonnen door Da niëlle Remmerswaal. Paulinj Goossens eindigde op de der wil de plaats met 6,5 punt. Samial Av Sadid, Joyce de Wit en Myrthi Versluis deelden de vierde po qq sitie met 5,5 punt. n(J ge Av LEIDEN De Holiday Inn ma rei rathon, dit jaar voor de vijfd( keer georganiseerd, trok di jaar een kleine driehonderd deelnemers. Op de 42,185 kii in lometer was oud-Leidenaai Rob Strik duidelijk de snelste Be Met 2.26.09 bleef hij ruim vooi ®t€ op De Vreede (Rotterdam). Dd Bvv derde plaats was voor D« xe Jong. Op de halve marathon eindig« °e de de Rotterdammer Polak als eerste. Zijn eindtijd waq An 1.07.49. Hij werd gevolgd doo( vo' Stigter en De Haan. Bestq dame op deze afstand wa$ Abrahamse: 1.23.25. Ook dg L* gehandicapte atleet Andre H' 'Moeidig ging op dit nummer di van start. Ondanks de voor d$ st rolstoelatleet vaak lastige wind m kwam Moedig tot de fraaie eindtijd 1.27.33. Hij eindigde hiermee op de negentiende e* plaats. te De snelste heer op de tien kilo- hl meter was Ravensbergen. Hij m had voor deze afstand 34.53 ra nodig. Met 18.05 was Schip- penboord de snelste vijfkilo- w' meterloper. V2 LEIDEN De kansen ke ren snel in de slotfase van deze zaalkorfbalcompeti- tie. Leek De Danaïden vo rige week aangezet te hebben voor een verlos sende eindsprint, struike len deed de ploeg van coach Ron Ek al over het zich nauwelijks als hinder nis opwerpende PSV: 10 9. Omdat de concurrenten ZKC'31 en Rigtersbleek punten vergaarden is het maximaal nog haalbare een degradatiewedstrijd/- comptitie, met dien ver stande dat er dan wel van ZKC gewonnen dient te worden. Het laatste duel winnen moet ook Pernix, maar de kam pioenskansen voor de ploeg van Nico Steelink zijn inmid dels weer huizenhoog na de overtuigende 117 overwin ning op, nu weer ex-lijstaan voerder. Tjoba. Vrijwel zeker is de prolongatie van het eerste klasserschap van Zuiderkwar tier. dat van het al gedegra deerde Terheijden won (89). Zekerheid omtrent lijfsbehoud is er nu voor De Algemene en Fluks. Alles beslissend wordt nu het duel van De Danaïden tegen ZKC'31. Het geldt voor beide ploegen en dat is voor de Leid- 6e acht kennelijk heel belang rijk. Voor PSV hoefde het alle maal niet zo nodig maar, maar tegen het ontspannen spel van de Eindhovenaren stelde de ploeg van Ron Ek gehaast, ja gend aanvalsspel. De beginfa- een tiende tegentreffer, geïn casseerd: 109. Voor De Da naïden scoorden Cees Chris- tiaanse (3), Hans van der Leek (2), Bea Schrama, Annemarie van Dijk, Hennie Devilee en Eric Peters. In de beginfase overrompelde VES Fides Pacta volkomen. De Leidse verdedigers hadden totaal geen vat op de bewee glijke. op de doorbraak spe lende tegenstanders. Na acht tien minuten was de ploeg van coach Gerard Bos bij een 06 achterstand eigenlijk al ge klopt. Daarbij kwam dat de aanval ook bijzonder moeilijk tot schot kon komen. Met Ro nald van de Velde voor Robin Sommeling bleek de Leidse aanval na de hervatting aan scherpte gewonnen te hebben. Verder dan 58 reikte de tus- senprint niet; VES verhoogde weer even het tempo en de marge werd weer hersteld: 7 12. Ronald van de Velde (2), Dick Onderwater (2). Janneke Verlind, Jacqueline Velthuyzen en Henny Piket scoorden voor Fides Pacta. Halverwege de tweede helft verstomde het Zeeuwse pu bliek. Een gedreven spelend Pernix had het veruit favoriete Tjoba op een beslissende ach terstand gezet. Tromferend liep Kees Brokaar langs de vol gepakte tribunes na zijn tref fers die de stand naar 95 hadden getild. Brokaar maakte het karwei af, maar de funda menten voor de Leidse over winning waren al in de beginfa se gelegd. Plaatsfouten maak ten het spel wel brokkelig, maar het overwicht van Pernix was al duidelijk. Nog voor rust werd een duidelijke kloof ge slagen na twee gave treffers een kwartier lang uit. De Da- van Peter Kuipers (4—0). Hoe- naïden ging na een produktie- wel Tjoba aanvallend OEGSTGEEST Met onmiddellijke ingang is Cees Zuurmond b( opgestapt als coach van Fiks. De Leidenaar zou de Oegstgees- b< ter veld tweede- en zaal derdeklasser toch al aan het einde d< van het seizoen verlaten omdat hij wegens een blessure de fr; ploeg al geruime tijd niet meer kon trainen. Zuurmond ver- vroegde zijn vertrek, omdat hij zich niet kon verenigen met opvattingen zoals die bij een aantal spelers in de selectie ble- w ken te leven en waartegen de Technische Commissie onvol- Hl doende optrad. Het bestuur van de Oegstgeester vereniging ga zal Peter Ciggaar, nu al waarnemend trainer, vragen ook de wi coaching op zich te nemen. ze Kees Brokaar (links) en Kees Hortensius verzorgden samen zeven van de elf Pernix- treffers in het duel met Tjoba. ve fase 33 in vijf minuten door, maar na 35 knapte er iets. Letterlijk zelfs, Trudy Nap moest met een gescheurde achillespees uitvallen en de na werking van dit incident duur de tot in de rust (45). De lijks gevaarlijk was kromp de marge na rust (6—2) nog even tot een 75 stand. Waarna Pernix vernietigend uithaalde: 117. Peter Kuipers (4), Kees Brokaar (4) en Kees Hortensius (3) scoorden. draad werd echter na de pauze Ook derbykorfbal bleek bij weer opgepakt en via 4—6 en 57 liep de Leidse ploeg weg TOPOns Eiland een plicht matige aangelegenheid te kun- naar 6—9. In de kritieke slotfa- nen zijn. De Leidenaren waren se werd De Danaïden echter nog In een feeststemming opnieuw bevangen door een verlammende faalangst. Waar PSV rustig bleef spelen en ook scoorde, ging De Danaïden het 35-jarige jubileum feest en beperkten hun in breng tot het uitnemen van de bal na weer een Sassenheimse fouten maken. Twee minuten treffer. Omdat ook TOP er niet werd het loon van de angst, al te veel zin in had werd het dus een saaie vertoning, die via een 52 ruststand eindig de met een 124 stand. Anne van der Zaag (4), Hans Ouds hoorn (4), Wim Kerkum (2). Ilse Mollenaar en Wilma Kuhn scoorden voor TOP, Jan van Kalkeren (2), Patrick Verra en Wim Nijenhuis deden hetzelfde voor Ons Eiland. Het al gedegradeerde Terheij den ging strijdend ten onder. Pas in de slotfase wist Zuider- kwarter afstand te nemen toen Dick Derksen tweemaal raak schoot en zo voor 79 zorgde. Gelegenheidscoach Nico van Leeuwen had een kwartier na rust (4—4) wissels moeten plaatsen, Carla Akse en Wil de Wit. en dat was net te veel voor de thuisploeg, die het toen conditioneel niet meer redde, 8—9. Dick Derksen (3), Els van Lunteren, Jaenet van Waarde, Toos van Dam, Joep van Dam, Rens Henze en Dirk Jan de Kreek scoorden. Middels een overwinning op het leidende Ten Donck bracht De Algemene zich in veilig heid. In de tweede helft (rust 45) werd het duel beslist 6—10. In de slotfase haalden Harst, Peter van der Berg en de Ridderkerkers op tot 10— Kees Imthorn tenslotte nog 8— 11. Hen Rusman (6), Ruud van 5. Vliet (4) en Henny Waasdorp in de wedstrijd tegen Hoekse scoorden. Zonder enige winstkansen ging Crescendo tenonder tegen een zeker niet overtuigend Kwiek (Hg). Na een 7—3 rust stand werd het 115 met Leidse treffers van Ria Baak (2), Wilfred Cornelisse (2) en Carolien Braggaar. Een toch wat geladen Fiks re kende simpel doch doeltref fend af met Maassluis. De ploeg die in de thuiswedstrijd de Oegstgeestenaren nog een punt afsnoepte werd met een SV maakte Velocitas het voor namelijk zichzelf moeilijk. De hekkesluiter uit Hoek van Hol land profiteerde dankbaar en won via een 54 ruststand met 86. Leon Brouwers (3), Cooky de Graaf, Jeroen van Driel en Ybo Schutte scoorden. Na een lange nederlagenreeks revancheerde KNS zich met een knappe 78 zege op het hooggeplaatste Zuidwesters. Heieen van der Nat (2), Rudolf Ligtvoet (2), Fred van Dijke (2), René Kooien en Peter Zitman 115 nederlaag huiswaarts tekenden voor de Oegstgees- gezonden. Reinetta de Mooy ter treffers. (4), Nico van Weizen (4), Aad Knetsch (2) en Agda Nonhebei scoorden. Tempo leed een vrij kansloze 118 nederlaag tegen Ter Gouw. Bij rust was de stand Bijzonder moeizaam behaalde ngg 5—4, maar in de tweede Fluks de reddende punten. belft daalde het spelpeil van de Avanti nam een 14 voor- Alphenaren tot grote dieptes, sprong, welke echter nog voor Bob Bergshoeff (4), Erica Har- rust door de Noordwijkers -- werd geneutraliseerd (4—4), Na de hervatting werd het na Weeren scoorden tegen. LEIDEN Strijdend voor een miniem kansje om Am stelveen voorbij te streven en de play-offs te bereiken, heeft Rucanor Tristars/Delft geenszins overtuigd. Parkei Leiden kon reeds halverwege de eerste helft aan de haal en pakte, zonder tot groots spel te worden gedwongent de 112-92 winst. Nog steeds is van Delft moeilijk te voorspellen of het in een wedstrijd weer eens flink zal uithalen en sterke tegenstanders de grootste problemen voorschotelt. Zaterdag was dat in elk geval niet zo. Alleen de as, waarom het team dit jaar heel duidelijk draait, Rick Lews, wist weer een dikke voldoende te scoren. En dat is voor hei weer naar de Nederlandse top groeiende Leiden veel te weinig. Ondanks enige matige perio den dicteerde Leiden. Twee, van afstand ingezette, spijker-u harde dunks van Dave Downey maakten het nog een beetje aardig, want hartverwarmend was het allemaal niet. Zeven minuten lang, tot aan 20-20, bleef Leiden de hete adem van Delft in de nek voelen. Rick Lewis, bij vlagen geas sisteerd door de fraai schietende Lace Strong, zorgde voor het evenwicht. Steve Puidokas liet zien dat Lewis nu ook weer niet almachtig is. Met een paar, door hem nog nooit vertoon de, artistieke drives was hij de Delftse center veel te slim af, Hoewel de Leidse verdedigings-rebound wat onzeker bleef (de bal werd, vooral door Strong, meermalen direct weer onti futseld), kon de ploeg van Ton Boot een gat slaan. Hierna vièl de strijd op wonderlijke wijze dood. De stand 40-30 bleef mi nutenlang gehandhaafd. Nieuw leven kwam er vooral dooi; Emill Hagens, die een fantastische pass van Plaat afrondde en een solo-break liep na een steal op de zwakke Geelhoed. Na de op een stand van 53-34 gehouden pauze had Sid Bruinsma een gave opening. Fraaie schoten, rebounds, een tip-in, overal was hij aanwezig. Bert Kragtwijk liet voorts zien dat hij, met name reboundend, heel sterk is. Leiden maakte er, nadat het tien minuten voor tijd op 89-63 was gekomen, een knoeiboel van en zag Delft zowaar tot op 95-80 naderen. Verder liet het Leidse team het niet komen. Zichzelf terugvin dend werd opnieuw aangezet. Met als franje een dunk van Downey werd op de 112-92 zege gekoerst. Een grapje van Emill Hagens vlak voor de eindzoemer mocht net niet lukken. Van meters voor de middenlijn aanleggend was het luttele centimeters mis. LEJO BUCK Scores (rebounds). Leiden: Hagens 21 (82%). Plaat 15 (5), Puidokas 14 (70%) (4), Downey 24 (77%) (7). Bruinsma 22 (6). Fopma 6 (5), Kragtwijk 12 (9). Team- schotpercentage: 62/62 62%. Rebound: del 35-23 66%, off 32-13 41%. Dolft 1%). Zeik

Leidse Courant | 1982 | | pagina 18