Quick Boys verder uit gevarenzone Noordwijk mist het overzicht RCL: geen loon naar werken ARC overtuigt tegen Capelle: 0-3 Rijnsburgse Boys gooit punten ,te grabbel'... Woubrugge troeft ook Hazerswoudse Boys af SPORTTRIBUNE ^Situatie Ter Leede popnieuw verslechterd «I LEIDSE COURANT MAANDAG 1 MAART 1982 PAGINA 17 °LEIDEN De situatie van tweedeklasser Ter Leede verslechter de dit weekeinde opnieuw. Door de geflatteerde 3-0 nederlaag tegen Spirit begint de onderaan bengelende ploeg van de nieuwe '■coach Piet Wassenaar 20 langzamerhand echt in degradatiege- Svaar te komen. Vooral het duel met Rijsoord, dat èèn winstpunt <meer heeft, zal volgende week gewonnen moeten worden. FC rLisse was tevreden met het punt, dat in de slechte partij tegen aDOSC werd veroverd. aWeer werd duidelijk, dat aanvoerder en spelverdeler Nico van der Fange (zat de derde van zijn zes wedstrijden schorsing uit) pnode gemist wordt bij Ter Leede. Pieter van der Plas en Peter ^Bergman kwamen aanvankelijk redelijk door, maar stuitten \tv00rtdurend op de goede Spirit-goalie Gerrit Visser. Ook Gert nvan der Luit deed aan de andere kant goed werk. Lange tijd hield hij zijn doel schoon, hoewel soms met grote moeite. Leo «Boers en Jan de Vrij waren de Spiritaanvallers met de mogelijk heden. Toch kon Van der Luit niet verhinderen, dat in de 67e .minuut André Tolhoek via de binnenkant van de paal 1-0 scoor de. Coach Piet Wassenaar gaf daarna opdracht tot een volledige wpress. Het aanvallen van de gasten bood de thuisclub echter ge weldige countermogelijkheden. Rob Butter en Tolhoek konden 'daardoor het saldo zelfs naar 3-0 opvoeren. <|DÖSC en FC Lisse speelden een bar slechte wedstrijd. In het voortdurend gelijkopgaande duel werden nauwelijks doelkansen ^gefabriceerd, zodat ook de kijker bepaald niet aan zijn trekken itkwam. Slechts de slotfase was het aanzien enigszins waard. Lis- senaren Ben Barten en Gert van Tol waren dichtbij een treffer, terwijl de bal na een inzet van Peter Slobbe via de onderkant van aide lat weer het veld instuitte. DOSC creëerde hetzelfde aantal l.kansen, maar benutte ze al evenmin. De stand bleef 0-0. s /4.EIDEN Met overtuigend spel veroverde ARC in Capelle tegen de club van die naam twee punten. Via doelpunten van nHeespelink, Heytinga en van Geen kon de thuisspelende der deklasser op een 0-3 achterstand worden gezet, hetgeen ook ide eindstand zou worden. Katwijk speelde een redelijk bevre- edigende partij, die echter niet meer dan een puntenverdeling 11(1-1) en blessures opleverde. Een veel te harde SVPTT-char- ge bezorgde Stef Groeneweg een gebroken arm. °Bijna de hele wedstrijd hield ARC thuisclub Capelle onder j'druk. Na een half uur spelen resulteerde een combinatie tus sen Frits van Geen en Edwin Heespelink in een doelpunt van t de laatste. Deze voorsprong dwong Capelle te komen, het geen echter pas diep in de tweede helft daadwerkelijk ge beurde. Heytinga kopte, gebruik makend van de ontsta- bie ruimte in de achterhoede van de Capellenaren, de stand jiaar 0-2. Daar deed Van Geen op aangeven van Heytinga jog een treffer bij. 'Katwijk opende het duel te gen SVPTT sterk aanvallend. Het scoren blijft echter één van 5e grootste problemen van de Hugueninelf, waardoor de nstand niet veranderde. Dat gebeurde wel, toen PTT diep in dat eerste deel counterde. Uit een schot van een meter of 40 Verdween de bal in het doel van de kustploeg: 1-0. Het betere spel bleef ook na de pauze van Katwijk komen. De assist van jiWim Guyt 2 stelde na een uur spel Gidy van de Bent koppend 3ln de gelegenheid de tegengoal te maken. SVPTT begon jaarna nogal fors op de man te spelen, waardoor Arnold 3|Boers moest uitvallen. Stef Groeneweg moest zelfs worden jifgevoerd naar het ziekenhuis, waar een gebroken arm moest ^worden geconstateerd. NUMANSDORP Het was niet zo vreemd dat Rijnsburgse Boys-oefenfrieester Arie Lagendijk na afloop van het treffen met NSW een nogal negatief oordeel velde over de verrichtingen van zijn elftal. Binnen een minuut immers, had Rijnsburgse Boys in Numansdorp minimaal één kostbaar winstpunt „te grabbel ge gooid", aldus (niet alleen) Lagendijk. Onderwerp van kritiek: die zesde minuut na rust. De Rijnsburgse elf leek zich op dat mo- fnent nog niet te hebben losgemaakt van het ongetwijfeld over heerlijke kopje thee tijdens de pauze en dat nagenieten kwam de Rijnsburgers duur te staan. Achtereenvolgens gingen voorstop per Freek Rienks (simpel balverlies) en de volledige geelzwarte achterhoede in de fout en NSW profiteerde gretig. Die zo ge makkelijk verworven 2-0 voorsprong werd vervolgens vastgehou den, waardoor Rijnsburgse Boys puntloos de terugreis diende aan te vangen. „En op zo'n manier verliezen is gewoon puur stom", herhaalde de uiterst teleurgestelde Lagendijk na afloop dan ook. „In de huidige situatie mag je als Rijnsburgse Boys alles doen, behalve punten zo simpel weggeven. Als je dat dan wel doet, vraag je om een positie zoals we die op dit moment op de ranglijst bezetten. Zo eenvoudig ligt dat." De teleurstelling van Lagendijk wordt des te begrijpelijker, als wordt bedacht dat de speelwijze van de Boys de laatste weken juist al is aangepast aan die stand op de ranglijst. Het goede, meer risicovolle voetbal waarmee de Rijnsburgers het seizoen begonnen, is ingeruild voor een sobere strijdwijze waarin amper plaats is voor een puntgave opbouw en de daaraan verbonden risico's. Gerrit van Egmond werd als laatste man geposteerd om achterin de meest simpele oplossingen uit te werken en in Nu mansdorp was op het middenveld eveneens een plaats inge ruimd voor Arie van Dijk, een harde werker die voor meer karak ter diende te zorgen. Hoewel Van Dijk nog voor de pauze gebles seerd het veld diende te ruimen, leek de meer sobere opzet van het Rijnsburgse spel opnieuw succesvol te gaan worden. NSW liep zich met de regelmaat van de klok vast op de secuur wer kende Rijnsburgse verdediging en zelfs waren de uitvallen over de wat eenzaam ogende spitsen Ton Arroyo en Rob Gillissen niet van gevaar ontbloot, mede omdat Martin Toet en Arie van Dijk zich zo af en toe als gevaarlijk opkomende middenvelders pre senteerden. Hoewel niet alle Rijnsburgers tot op dat moment de indruk wekten alles te geven, leek er dan ook geen vuiltje aan de Rijnsburgse lucht. Totdat de aan de lies geblesseerde Freek Rienks zes minuten na de hervatting tegen alle afspraken in 16- jarige Renè van Trigt voor een duel uitdaagde. Van Trigt won, bracht Jan Klein in stelling en stuiterend verdween de bal over de graaiende handen van Wijnand Sloos. Nog geen minuut later pikte weer Van Trigt een slecht uitverdedigde bal op, dit keer was het Jaap den Haan die Sloos van dichtbij kansloos liet: 2-0. Het was knap dat Rijnsburgse Boys er na de dubbele tegenslag weer in slaagde er een partij tussen twee gelijkwaardige tegen standers van te maken. En wellicht was er zelfs toch nog een puntendeling uitgerold als de scorende Ruud van der Voort niet ten onrechte wegens buitenspel was teruggefloten en scheids rechter Heyboer gewoon wel een strafschop had toegekend na dat Perfors een unieke mogelijkheid had gemist en Jan Hogewo- ning door Nico Hoogwerf vervolgens alsnog was neergelegd. Het paste echter volledig bij het krachteloze aanvalsspel van de Rijnsburgers dat ook na ruim negentig minuten voetbal die „nul" nog op het scorebord prijkte. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 51 Klein 1-0; 51 Den Haan 2-0. Rijnsburgse Boys: Sloos, Van Egmond, Van Delft, Rienks (Perlors), Zwaan, Van Dijk (Hogewoning), Toet, Van der Voort. Kuyt, Arroyo. Gillissen. KATWIJK AAN ZEE Quick Boys werkte zich via een 3-1 zege op GVW weer verder uit de gevarenzone. De Katwijkers beslisten de strijd overigens pas in het laatste kwartier. Tot die tijd was het de Veenen- daalse équipe geweest, die zich de beste mogelijkheden voor een openingstreffer had verworven. Toen echter Ben Thomas van GVW na een gro ve charge tegen Kees van Rooyen van het veld was ge stuurd, leek de thuisclub hierin een aanleiding te hebben ge vonden om echt te gaan voet ballen. Kees van Rooyen zelf liet het eerste doelpunt op zijn conto schrijven. De verschrik kelijke uithaal van zo'n 30 me ter werd gevolgd door treffers van Johan Jonker en Martin van der Plas. Het begon allemaal met een mat Quick Boys, dat moest toezien, hoe GVW, zonder succes, enkele aardige inzetten op het doel van Theo Guyt los liet. De eerste Katwijkse doel kans ontstond pas in de 26e minuut. Mart van der Plas werd diep gestuurd, maar zag de bal door Theo Achterberg net voor de voeten weggetikt. Nadat Jan Groenendijk in de slotfase van dat eerste deel een passje van een andere Veenendaalse oud-prof Her man van Veenendaal net niet doeltreffend had afgerond, kon de tweede Katwijkse mogelijk heid worden genoteerd. Jaap van Duyn treuzelde echter te lang. Ook In de tweede helft lang hetzelfde spelbeeld. Een wei nig agressief Quick Boys dat ook nauwelijks kansen creëer de en een iets beter voetbal lend GVW. Totdat Ben Tho mas Kees van Rooyen zonder directe aanleiding op een fikse trap tracteerde en Thomas door arbiter Bosman terecht naar de kleedkamers werd ge stuurd. In het gebeurde zag juist de Quick Boys-aanvoer der zelf de een reden er wat feller tegen aan te gaan. En met succes. Weer opgelapt kreeg hij tien minuten later de bal vanaf de vleugel aange speeld door Martin van der Plas. Van Rooyen knalde het leer met de buitenkant van zijn voet vanaf zo'n 30 meter in één keer in de uiterste rechter bovenhoek: 1-0. Toen was de Janse-formatie echt los. Er werd weer op tempo gevoet bald en in de 36e minuut kon de tweede Quick Boys-goal worden begroet. Johan Jonker werd door Mart van der Plas aangespeeld en vanaf 16 me ter schoot de sterk acterende middenvelder het leer hard binnenkant paal binnen. Een handsbal van Jaap van Beelen bracht de spanning nog even terug. Martin Terschegget be nutte de strafschop: 2-1. Twee minuten voor tijd mocht van der Plas echter zelf de strijd definitief beslissen. De blonde spits onderschepte een ver keerde terugspeelbal van Pie- ter-Kees Bom en passeerde doelman Jaap van de Wardt volgens het boekje: 3-1. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 77 van Rooyen 1-0, 81 Jonker 2-0, 85 Terschegget 2-1, 88 Martin van der Plas 3-1. Quick Boys: Guyt, Wim van der Plas, Vooys, Noort, van Beelen, Gert Ou- wersloot (Anne Ouwersloot), Jonker. Teun van der Plas, van Rooyen, Mar tin van der Plas, van Duyn NOORDWIJK Tegen Spakenburg heeft Noord- wijk de toch al lichtelijk wegebbende reputatie niet kunnen waarmaken. Wel streed de ploeg van Piet Buter met volle inzet en wilskracht, maar met op rukken naar het vijandige ïdoel waren de Noordwij- rkers er nog niet. Het be nutten van kansen strand- nde al min of meer in de naanzet. Het creëren van mogelijkheden was zelden ^overtuigend, de Spaken- iburgse defensie kon vrij- wel steeds in takt blijven en het overzicht houden. Juist dat overzicht was matig vertegenwoordigd in de Noordwijkse aanval- spatronen. Nog voor rust kreeg het toch wel aan dringende Noordwijk een fikse domper te verwer ken. Een fraaie, maar ge lukkige lob van Wim Bos plofte na een halve misser van doelman Dick Dort- mundt over de complete Noordwijk- defensie. Na de pauze zorgde een de gelijker treffer voor 0-2. Spakenburg won verdiend, het overtuigde meer. Spakenburg kwam in deze wedstrijd iets beter uit de startblokken. Vooral Sjaak Sluys en doelman Dortmundt moesten in de verdediging van Noordwijk uiterst attent blijven. Met de tijd draaide de thuisploeg echter soepe ler. Voorzetten van Marijt, Boot en Bogers stichtten ze ker gevaar, maar de afron ding was matig. Met name Gerlof vermorste een enorme kans en Bröring was enige malen dicht bij een treffer om vervolgens op de ijzersterk reagerende Spakenburg-goa lie De Feijter te stuiten. Hoe wel Noordwijk nu sterk aan drong was het Spakenburg dat zou scoren. Een hoek schop van Peter Kuis werd door Dortmundt, die wel erg ver uit zijn doel kwam, maar half onderschept waarna de bal bij Wim Bos belandde. Deze haalde, met zijn rug naar het doel, op goed geluk om en zag de bal met deze snelle actie vlak onder de lat zeilen. Zelfs een wanhopig opspringende Spaanderman kon het leer met het hoofd slechts flauwtjes toucheren: 0-1. Kort voor rust claimde Noordwijk nog een penalty. Scheidsrechter Baas oordeel de echter dat Spakenburg- voorstopper Van Diermen de bal na een dieptepass net buiten het strafschopgebied met de hand had gespeeld. Na de pauze bleef Noordwijk wat slordig in het uitspelen en afronden van aanvalsac- ties. Een tegenstoot van Spa kenburg leverde opnieuw wel resultaat op. Uit een indirecte vrije trap, recht voor het Noordwijk-doel, werd laatste man Van de Groep aange speeld. Deze haalde keihard uit. Dortmundt wist de knal ternauwernood te weren, maar was kansloos toen de net ingevallen Rico Hop in de rebound knap raak schoof: 0-2. Noordwijk gaf de moed nog niet direct op, maar zak te, ondanks kortstondige op levingen, steeds dieper in het dal. Ook met de verse krach ten Manuputty en de talent volle Vink bleek het pleit be slecht. Spakenburg was via de snelle Kuis zelfs dichter bij het opvoeren van de sco re dan Noordwijk bij een aansluitingstreffer. LEJO BUCK Scoreverloop:34.Bos0-1. 52. Hop 0-2. Noordwijk: Dortmundi, Slüys, Spaan derman, Van Beveren, Wendt (Manu putty). Gerlof. Smits, Boot, Marijt, Bo gers. Bröring (Vink). LEIDEN De streekderby in de vierde klasse tussen Wou- brugge en Hazerswoudse Boys werd beslist in het voordeel van de thuisclub. De openingstreffer van René van der Kooij zou de enige goal blijken te zijn. Koudekerk en Randstad Sport hielden el kaar in evenwicht. De Sport kwam pas in de laatste mi nuut op gelijke hoogte: 2-2. Oegstgeest kreeg een 4-0 af straffing te verwerken bij TOGR. Toen Oegstgeest bij een 2-0 stand de aanval had ingezet, scoorde de thuisclub in de counter nog tweemaal. SIZO verloor met 2-1 van De Spartaan, dat gewoon beter spel op de mat legde. Hazerswoudse Boys werd zaterdag het slachtoffer van een steeds beter draaiend Woubrugge. Hoewel Platteel, Poot en Kampman goede mogelijkheden hadden om de score in Hazerswouds voor deel openen, was het na een half uur René van der Kooij, die met een zweefduik de stand koppend op 1-0 bracht. De vrije trap was van Maarten Nooter, terwijl Guus van Haastert de bal verleng de. Door de goede vorm van doelman Gerard Volwater en de problemen die de Hazers woudse aanval tegenwoordig bij het afwerken van kansen kent, zou de stand zo blijven. Een sterk offensief openend Randstad Sport kwam op voorsprong dankzij Lambert Lingerak. Uit aangeven van Kees Eriks scoorde hij in de twaalfde minuut 0-1. Hein de Graaf en Ronald de Visser hadden ook nog mogelijkhe den, maar Koudekerk ging zich langzamerhand wel steeds meer met het spel be moeien. Arie Westmaas en Fred Wagenaar waren de voornaamste kanshebbers. t - 1 -.. t: LEIDERDORP Voor RCL rwas het niet prettig dat tegen stander Zwart Wit'28 in de Idertigste minuut van de twee- rde helft op een 0-1 voorsprong Iwas gekomen. Voor de toe- «schouwers was die schitteren de treffer van Cees Bouwman echter wel een goede zaak. Het doelpunt zou de inleiding nvormen van een roerige slotfa- Ise. Een slotfase waarin RCL op slhet doel van Zwart Wit'28 'ibeukte en beide ploegen het publiek op een waar spekta kelstuk onthaalden. Eén ding aontbrak echter. De gelijkma ker. En gezien het overwicht 3dat de Leiderdorpers hadden, kwas die gelijkmakende treffer izeker op zijn plaats geweest. mNu bleef de ploeg van Theo de Waard met lege handen achter ■en werd de Racing door de 0-1 nederlaag naar de derde plaats van de ranglijst verwe zen. Zwart Wit'28 was in de eerste helft van het levendige treffen de meest aanvallende ploeg. Veel kansen kreeg de Rotter damse ploeg echter niet. De Leiderdorpse defensie hield de rijen goed gesloten, werd door de weinig inventief optredende Rotterdammers nauwelijks in gevaar gebracht. RGL viel wat minder aan maar werd de helft van de tegenstander wel opge zocht dan werd het gevaarlijk voor het doel van Zwart-Wit- doelman Cees van der Ent. De Leiderdorpers waren vier keer erg dicht bij de openingstref fer. Eerst werd Peter Siera, hij kwam in balbezit na doorkop pen van Dick van der Bijl, In kansrijke positie door verdedi ger Leendert van Doorn onder de voet gelopen. Scheidsrech ter Krul weigerde een straf schop te geven. Van der Bijl zelf was na een kwartier spelen met een kopbal bijna succes vol. Verdediger Martin van Keulen redde koppend op de doellijn. Een actie waarvan Van Keulen een gewoonte maakt. De Rotterdammer kopte dit seizoen al zeven ballen uit de Zwart-Wit doelmond. Zwart Wit bleef ook bij de twee vol gende acties overeind. Doel man Van der Ent redde fraai op een schot van Eric van Doeselaar en een geplaatste kopbal van aanvoerder Van der Bijl. RCL zette het doel van Van der Ent in het begin van de tweede periode onder druk. Kansen le verde dat niet op. Alleen Renè RCL-speler Peter Siera wil vrij voor het doel van Zwart Wit'28 uithalen. Verdediger Leendert van Doorn voorkomt dat echter op onregelementaire wijze. Een schoolvoor beeld van een strafschop. Scheidsrechter Krul laat echter doorspelen. Kamminga bezorgde de Rot terdamse goalie werk door het doel van grote afstand onder vuur te nemen. Opnieuw redde Van der Ent knap. Zwart Wit herstelde zich enigzins en een een (fraaie) toevalstreffer van aanvoerder Cees Bouwman was de bekroning van de Rot terdamse revival. Na een afge slagen hoekschop nam de Rot terdammer de bal ineens op de slof. Als een granaat ver dween het leer in het RCL- doel. RCL ontketende in de reste rende vijftien minuten een fu rieus slotoffensief. Zwart Wit raakte regelmatig in paniek maar de Rotterdamse formatie kwam, wonderlijk genoeg, on geschonden uit de strijd. Iets wat mede te danken was aan RCL zelf. Zo schoot Pierre van Gemerden de bal twee keer over een leeg doel, liepen Cees Ruls en Peter Siera elkaar voor datzelfde lege doel in de weg en mikte Van Doeselaar, hij profiteerde knap van een fout van Cees Bouwman, de bal net naast de paal. KEES VAN HERPEN Scoreverloop: 75 Cees Bouwman 0-1. RCL: Van der Heijden, Siera, Kam minga, Ruis, Haneveld, Braat, Van Bohemen, Bruna, Van der Bijl, Van Gemerden, Van Doeselaar. Spelbeeld uit de streekderby tussen Woubrugge en Hazerswoudse Boys. Woubrugge won met 1-0. Ruud Langejans verzilverde het begin van de tweede helft Jan Bogert onheus belaagd, De Rijnformatie leek de winst nog voor de pauze de voor- scoorde de thuisploeg weer. waardoor Arie Westmaas van definitief naar zich toe te zet van Wagenaar. Direct na Leo Brommers werd door elf meter mocht scoren: 2-1. trekken, maar Westmaas, Wagenaar en Brommers kre gen de bal er niet meer in. In de 90e minuut zou een straf schop van Wim van Luyck de partijen toch nog op gelijke hoogte brengen: 2-2. Het eerste half uur toonde een normaal Oegstgeest, re delijk combinerend en elkaar goed vindend. Deze vorm was na dat tijdvak plotseling verdwenen. Er werd veel bal verlies geleden, geen enkele actie lukte meer, kortom mo gelijkheden voor koploper TOGR om het initiatief naar zich toe te trekken. In de 37e minuut werd het 1-0, waarna er een waar bombardement op het doel van Cock Bouw man werd uitgevoerd. In de 52e minuut werd de tweede treffer gescoord. Een felle jacht van Oegstgeest liet veel ruimte achterin onbewaakt, waarvan TOGR goed profi teerde door nog tweemaal te doelpunten. Bij SIZO rammelde het vooral in de achterhoede nogal flink. De Spartaan kon derhalve al in een vroeg stadium op voorsprong komen. Toen Gert Kardol een verkeerde terugspeelbal afstrafte met de gelijkmaker, leek het getij voor de Hillegommers te ke ren. Kardol, Hennie Kamp horst en George van Klave ren waren vaak gevaarlijk voor het Spartaandoel. De stand bleef echter gelijk tot diep in het laatste part. Toen de thuisclub het overwicht weer helemaal naar zich toe had getrokken, kregen de aanvallers weer vleugels en scoorden vrij simpel 2-1. Dit zou de eindstand worden.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 17