Me kaart Loggie devalueert derby De Graafschap verspeelt punt Strijd in West-Duitsland spits zich toe tot duel Bayern-HSV )r] AY KENNEDY VAN SWANSEA VELT ZIJN OUDE CLUB ARSENAL BPORTTRIBUNE LEIDSE COURANT/ MAANDAG 1 MAART 1982 PAGINA 13 TTERDAM - Als Ron e.ienwood op het verzoek nil David Loggie, vorige 2k gedaan In een Inter- N In een voetbalweek- i, was ingegaan om n eens bij Sparta aan werk te komen zien, I de Engelse bonds- ich na een kwartier al er op weg kunnen gaan 8 Ir vliegveld Zestienho- i. Vijftien minuten na irt begin van de derby te- 3rii Feyenoord haalde de |t na een schorsing van r weken weer bij Sparta jggekeerde Brit even ■Julsief als noodlottig t de vuist uit naar een enstander zodat hij on- jdellijk de kleedkamer cht opzoeken. leidsrechter Egbert Mulder i daarmee één van zijn zeer nige juiste beslissingen van middag. Want dat Loggie een hang-, schop- en sjor- tij met Ben Wijnstekers uit- Ide stond als een paal bo- water. Waar de discussie ielafloop van de mede door igie's wegzenden uiterst ge- alueerde en soms zelfs ihopig slechte derby voor- lelijk over ging was wat er de rode kaart van Mulder raf ging. Loggie gaf een wel n1 erg gekleurde versie van "gebeurtenis. „We waren sa- in een duel achter de bal ^gegaan. Daarbij kwamen J%en val, waarna Wijnstekers e»j eerste divisie "het kort HAAG De karakteris- en van de voetbalwedstrij- i in de eerste divisie zijn: vi| aclesSC Cambuur 01 n>1). 21. Kleefman 01. dieidsrechter: De Schepper; r Schouwers: 3000. 9itarFC Den Bosch 11 °L1). 24. Schouwenaar 01, lt| Van Seggelen 1—1. leidsrechter: Hobe; toe- Houwers: 1.800. irenveenEindhoven 30 i). 35. Bosman 10, 37. jh 2—0, 78. Willemse 3—0. leidsrechter: Verhoef; toe- jouwers: 3.000. Gele kaart: ink (Eindhoven). Isior—SVV 2—1 (0—1). Meyboom 0—1, 50. en 90. Boer 11 en 21. lidsrechter: Volmer; toe- uwers: 2.600. Gele kaar- Van Goozen (Excelsior) en Overmans (SVV). óendamVitesse 0—3 (0 3p| 22. Koolhof 0—1, 63. •gjam (e.d.) 0—2, 87. Koolhof |jafschop) 03. Scheids- hter: Blankestein; toeschou- '4: 3.000. jgeningenFC Amsterdam "sfl (0-0). 65. Mannen 10. .5, Bouwmeester 11, 81. i den Berg 21. Scheids- Jiter: Van den Berg; toe- reiouwers: 2.000. Gele kaar- Van der Klift (Wageningen) .JHartman Kok (Amsterdam). k*Nijssen 11. Scheidsrech- Van Riel; toeschouwers: Gele kaarten: Van 't en Vlugt (beiden SC 8lersfoort). ^79Veendam 3—3 (1—1). tvers 10, 18. R. Metz 1 )3. Evers 21, 54. Schoon- 22, 80. Evers (straf- r>p) 3—3, 89. R. Metz 3—3." "leidsrechter: Gans; toe- Duwers: 2.100. Gele kaar- Gorter (DS) en Roossien endam). jjtuna SittardHelmond gftrl 1—1 (1—0). 9. Ruys 1— 52. Cox 11. Scheidsrech- w Bosman; toeschouwers: si)00. Gele kaart: De Wert llmond Sport). een trappende beweging maakte. Toen we overeind kwamen duwde ik hem van me af. Dat was alles". De Feyenoorder, die overigens inmiddels een reputatie begint op te bouwen met tegenstan ders die geel of rood krijgen (het laatste geval was Jans van PEC Zwolle), ontkende uiter aard Loggie's verhaal. „We kwamen beiden ten val en ver volgens kreeg ik een klap op m'n mond. Ik heb helemaal niet geschopt. Wat kan ik er dan aan doen als hij de rode kaart krijgt?" Barry Hughes, de oefenmees- ter van Sparta die zich tijdens dit incident en nadien nóg eni ge keren opgewonden aan de zijlijn en soms in het veld meldde, vond het een volsla gen verkeerde beslissing. „Die man (Mulder; red.) snapt er to taal niets van. Dan komt er eindelijk een leuke pot en dan stuurt hij iemand er al zo snel uit. De wedstrijd was meteen voorbij. Het was hooguit een gele kaart waard wat Loggie deed. Zo'n man is dan een in ternationale scheidsrechter. Hij kan er niets van". Emotioneel Barry Hughes' benadering was te emotioneel om maatgevend te kunnen zijn, hoewel gezegd dient te worden dat de televi siebeelden zijn opmerking iets meer recht deden wedervaren. De klap die Loggie Wijnstekers gaf had inderdaad veel weg van een stevige duw, iets dat Mulders collega Van Swieten David Loggie (links) wordt door scheidsrechter Mulder uit het veld gezonden. enige dagen eerder bij Sparta- FC Utrecht (bij een soortgelijke gebeurtenis tussen Wouters en Van der Gijp) zonder meer liet passeren. Indien Egbert Mul der, die begon met de touwtjes erg strak in handen te nemen. vervolgens Loggie terecht weg stuurde maar uiteindelijk als een kruidenier floot, de teams compleet had gelaten zou er in ieder geval iets meer van een wedstrijd zijn ontstaan. Waarbij Feyenoord, dat zijn onmacht niet treffender had kunnen illustreren dan door het tiental van Sparta na een voorsprong van 1-0 (Van Til) alsnog langszij te laten komen, het waarschijnlijk niet zou heb ben gered. Daarvoor opereer den Sparta en juist David Log gie, die Nielsen als bewaker te genover zich zag maar van de Deen nauwelijks hinder onder vond, te gedreven. Voor echter de eerste schermutselingen die zoals gezegd voornamelijk op het conto van Sparta dien den geschreven, eventueel re sultaat konden opleveren was de wedstrijd als volwaardige krachtmeting reeds afgelopen. Slechte dienst Waarmee David Loggie zichzelf en Sparta een slechte dienst bewees, want zonder de Britse spits bewees de ploeg van Hughes de laatste weken aan zienlijk minder voortvarend te kunnen opereren. De Span genclub zal het opnieuw zeker vier weken moeten stellen zon der de Engelsman en dat zou Hughes' equipe wel eens Euro pees voetbal kunnen kosten. Of Feyenoord, dat gaandeweg de ontmoeting op het Kasteel bewees nog lang niet uit het diepe dal te zijn na de wan prestaties tegen De Graaf schap en FC Twente, nog zo ver zal kunnen komen valt ern stig te betwijfelen. De manier waarop de ploeg uit Rotterdam Zuid in de tweede helft nog door Sparta In het nauw werd gebracht en op de rand van zeer smadelijk verlies balan ceerde sprak wat dat betreft boekdelen. FRANK WERKMAN Scoreverloop: 23. Van Til 0-1; 60. Ad- vcocaat 1-1; scheidsrechter: Mulder; toeschouwers: 15.000. Rode kaart: Loggie; gele kaarten: Wijnstekers (Feyenoord) en Lengkeek (Sparta). Sparta: Formannoy; Jansen, Dekker (Van Gaal). Robinson. Van Tiggelen; Advocaat, Van der Gijp. Tiktak; Leng keek. Loggie, Holverda (Van den Berg). Feyenoord: Van Engelen; Wijnste kers. Stafleu. Nielsen. Troost; Van Til (Kaczor). Van Hanegem (Brard); Bouwens, Jeliazkov, De Leeuw. Borg vindt spelen van kwalifikatie belachelijk LONDEN Björn Borg heeft het zaterdag belachelijk ge noemd dat hij zich dit seizoen voor de Grand Prix-toernooien eerst moet kwalificeren via voorwedstrijden. Hij voegde er tijdens een radiogesprek in Monte Carlo aan toe dat hij net zo lief ging vissen als hij niet direct voor het hoofdtoernooi van Wimbledon zou worden geplaatst. Het kostte de als eerste ge plaatste Amerikaanse Chris Lloyd en haar landgenote An drea Jaeger, nummer twee op de lijst, veel moeite de halve fi nales van het internationale tennistoernooi in Oakland te halen. Lloyd won met 6-3, 7-6 van Leslie Allen(Vst) en Andrea Jaeger won met 6-4, 7-6 van Barbara Potter(Vst). Beide speelsters hebben zich ge plaatst voor de finale. Andrea Jaeger won met 3-6, 6-3,6-2 van Claudia Kohne en Chris Lloyd met 6-4, 6-1 van Sylvia Hanika. De Zuidafrikaan Johan Kriek en de Amerikaan Jimmy Con- ners ontmoeten eikaar in de fi- nasle van het Grand Prix-toer- nooi in Monterrey. Kriek ver sloeg in de halve finales de Amerikaan Fritz Bühning met 6-4 en 6-4. Jimmy Conners won van zijn landgenoot Nick Saviano met 6-3 en 6-2. Ivan Lendl (Tsj) won gisteren in Genua in vier sets van de Amerikaan Vitas Gerulaitis. De setstanden waren: 6-7, 6-4, 6- 2, 6-3. DEN HAAG PSV heeft zijn leidende positie ver sterkt in de eredivisie. De Eindhovenaren, die door trainer Thijs Libregts wa ren gewaarschuwd voor het opportunistische spel van Haarlem, trokken op basis van voorzichtigheid met 30 aan het langste eind. Achtervolger FC Utrecht kwam tegen Roda JC niet verder dan 00. In de onderste regionen boekte FC Groningen een nuttige zege op Willem II, versloeg NAC NEC met 10 en verspeelde De Graafschap een punt tegen MVV. Scheidsrechter Broekman de buteerde met de wedstrijd FC Utrecht—Roda JC*in de eredi visie. Hij gaf de thuisclub drie keer een géle kaart en geen strafschop. Broekman nam vaak heel goede beslissingen, het geel voor Van Tamelen, Wouters en Carbo was op zijn plaats, maar hij wekte wat al te duidelijk de indruk geen thuis- fluiter te willen zijn. Broekman verliet het veld met opgeheven hoofd, zijn zwarte pak bezoe deld door modder en zand hem toegeworpen door schel dende supporters. Bij FC UtrechtRoda JC vie len geen doelpunten. De thuis club speelde niet best op de kleine speelruimte, die de Lim burgse club overliet. Het offen sief was, gewoontegetrouw, to meloos. Van Veen mocht in zijn 350e wedstrijd zijn verde digende taak verwaarlozen om als vierde spits te spelen. Die tactische zet slaagde, Roda JC raakte ontredderd en kon in de eerste helft niets anders dan paniekerig verdedigen. Dat het tot de rust 00 bleef, lag aan de zwakke afronding en aan Roda's doelman Smits, die uit groeide tot de uitblinker. Smits zou slechts eenmaal kansloos zijn. Dat was na een kwartier in de tweede helft. Kruys schoot hard in, maar trof de knie van de op de doellijn staande Nanninga, de spits, die vijf kwartier meer verdedi ger dan aanvaller was. Hij en Ehlèn hadden ieder reeds een keer „hands" gemaakt. Broek man plaatste die overtredingen in de categorie „aangescho ten". In de tweede helft ging Roda JC beter spelen, hetgeen de ir ritatie bij de thuisclub verhoog- Jan Poortvliet scoort met het hoofd de eerste treffer voor PSV tegen Haarlem. de. In de slotminuten speelde FC Utrecht alles of niets. De wedstrijd eindigde in slechte sfeer met een terechte uitslag van 00. Utrechts trainer Han Berger, die de komende week hoogstwaarschijnlijk zijn con tract met een jaar zal verlen gen, kon niets anders opmer ken dan: „We zijn niet fortuin lijk geweest met de arbitrage". FC UtrechlRoda JC 00. Scheids rechter: Broekman; toeschouwers: 5500. Gele kaarten; Van Tamelen. Wouters en Carbo (allen FC Utrecht). FC Utrecht: Van Breukelen; Van Ta melen, Du Chatinier, Flight; Adelaar,. Kruys (De Kruyk), Wouters; Van der Lem, Van Veen, Carbo. Monster. Roda JC: Smits; Hendriks, Ehlen, De gens. Hanssen; Van der Ven; Marij- nissen. Van Geel; Raeven. Nanninga. Eriksen. FC Groningen—Willem II FC Groningen heeft Willem II in een wedstrijd met een in de eindfase sensationeel verloop verslagen. Na 49 seconden gaf Jan van Dijk de thuisclub de leiding uit een vrije trap. FC Groningen schiep zich ook daarna een serie goede moge lijkheden. Goble, Keukens, Koeman en Van Dijk lieten de kansen echter liggen. De rust stand van 1—0 gaf het krachtsverschil tussen beide ploegen allerminst goed weer. Willem II was in die eerste speelhelft vrijwel niet gevaar lijk. Veel verder dan een goed genomen -vrije trap van Van Bommel kwamen de gasten amper. Tien minuten na rust leek Willem II toe te slaan. Sof- fers passeerde doelman Tuk ker. Mulder haalde de bal ech ter van de lijn. Bij één van de weinige goede Tilburgse aanvallen had McDo nald acht minuten voor tijd succes. Hij werd vrijgelaten en bracht de partijen op gelijke voet. Willem II hield echter maar zeer kort hoop op een gunstig resultaat; nog in de zelfde minuut ontstond voor het doel van Verkerk een vrij wel gelijke situatie. Koeman bleek koelbloedig en bezorgde zijn ploeg in deze speltech- nisch zeer matige wedstrijd toch nog de overwinning. Scoreverloop: 1. Van Dijk 10. 81. McDonald 11. 82. Koeman 21. Scheidsrechter: Van Ettekoven; toe schouwers: 11.000. FC Groningen: Tukker; Hiddink, Van Loon, Waalderbos, Mulder; Van Dijk, Koeman, Keukens; Bakker (Veldma te). Houtman, Goble (Wiebing). Willem II: Verkerk; Van Bommel, Braam. Krijgh, Havens; Calderwood, Huybregts, Soffers; Van der Wiel (Hoyer), McDonald. Neelemans. De Graafschap—MW De Graafschap, dat de neder laag van afgelopen woensdag tegen streekgenoot NEC aar dig te boven leek, maakte lan ge tijd aanspraak op de over winning. MVV kwam echter sterk terug en slaagde er na rust in de achterstand van 2 0 in te lopen. Een terechte puntendeling, want de Doetin- chemmers verzuimden na twee treffers van centrumspits Van Zoest verder afstand te nemen van het voor rust erg kwetsba re MVV, bij wie de nog altijd geblesseerde Van der Kuylen en de geschorste Van de Pop- pe op het appèl ontbraken. In de eerste helft lag het ac cent bij het veel sterkere De Graafschap volledig op de aanval, maar de produktiviteit van Van Zoest was niet toerei kend om het duel zegevierend te kunnen afsluiten. MVV her stelde zich goed van de tegen slagen en toen na rust onrust in de Doetinchemse gelederen sloop, sloegen de Limburgers doeltreffend toe. Schapendonk en Janssen scoorden. Scoreverloop: 17. Van Zoest 10. 26. Van Zoest 20. 52. Schapendonk 21, 70. Janssen 22. Scheidsrech ter: Thomas; toeschouwers: 2500. Gele kaart: Leeuwerik (De Graaf schap). De Graafschap: Pasveer; Pieneman, Hiddink, Trentelman, Schreur; Kel derman, Wanders. Leeuwerik, Dolle man, Van Zoest, De Kip (Brinks). MVV: Baetsen; Quaden, Van Marwijk, Dijkstra, Maas; Busk, Janssen, Das sen; Adam (Duizings), Schapendonk, Van Staveren. PSV—Haarlem Haarlem werd door PSV niet ten onrechte als een uiterst lastige tegenstander be schouwd. Immers, de ploeg van Van Doorneveld had eer der in deze competitie met 4 3 tegen PSV het gelijk aan zijn zijde gekregen. Bovendien had de Noordhollandse ploeg te gen gerenommeerde tegen standers goede resultaten be haald, waardoor PSV extra was gewaarschuwd. PSV bleef het hele duel zaterdagavond voor 18.000 toeschouwers in het eigen stadion zeer attent en haalde mede daardoor de overwinning (30) binnen. PSV heeft de hele eerste helft vergeefs getracht de Haarlem se defensie met Haar, Huyg en doelman Metgod als pijlers, te passeren. De Eindhovense ploeg moest daarenboven nog alle aandacht wijden aan de verdediging, want ook al speel de Gullit op halve kracht en was Böckling niet beschikbaar, Haarlem viel aan waar en wan neer mogelijk. De beste kans in de eerste helft was zelfs voor Haarlems voorstopper Huyg, maar Doesburg redde subliem. Toen al had Michel Valke sterk de aandacht getrokken met zijn virtuoos werk op de vier kante meter en zijn precisie in het afspelen. Er werd echter slordig door zijn ploeggenoten met de scoringskansen om ge sprongen. Bovendien moest PSV „anders" gaan voetbal len, nadat Geels met een spierblessure het veld had moeten ruimen voor Landsber gen. In de tweede helft speelde Hendriks voor Gullit, maar dat leek weinig uit te maken. Met een na de hervatting profiteer de Van Leen slim van een fout van Stevens, maar Doesburg redde sterk. PSV kwam na twaalf minuten aan de leiding na een voorzet van uitblinker Valke, waaruit Poortvliet de bal inkopte: 10. Goed tien minu ten later was de zaak\ bekeken toen na een vrije trap van weer Valke de bal via Tho- resen bij Huh terecht kwam. De kleine Koreaan haalde hard en meedogenloos uit: 20. Renè van de Kerkhof, die een paar keren ten onrechte was teruggefloten, kreeg bij het scheiden van de markt nóg een persoonlijke triomf toen hij de bal na een pass van op nieuw Valke in de touwen joeg: 30. Scoreverloop: 57. Poortvliet 10. 68. Huh 2—0, 88. Renè van de Kerkhof 30. Scheidsrechter: Severein; toe schouwers 18.000. PSV: Doesburg; Stevens. Willy van de Kerkhof, Brandts, Wildschut; Valke, Poortvliet. Huh; Renè van de Kerkhof, Geels (Landsbergen), Thoresen. Haarlem: Metgod; Masefield. Huyg, Haar, Nijholt (Keur); Van Leen. Kle- ton, Gullit (Hendriks), Balm; Leysner, Verkaik. NAC—NEC NAC kan zich in alle rust gaan voorbereiden op het volgend seizoen. Na de overwinning van 10 op NEC, zaterdaga vond voor 7000 toeschouwers, koestert de Bredase club 21 punten. Genoeg om het restant van de competitie zonder zor gen af te kunnen werken. In die voorbereiding, waarin ruimte gemaakt moet worden om een achttal contracten te verlengen, zal de technische staf ongetwijfeld de nodige aandacht aan _de voorhoede besteden. Want dat is de linie, die NAC de meeste zorgen baart. Tegen NEC werd weer eens duidelijk dat het vertrek van Martien Vreijsen naar FC Twente een gevoelige aderla ting was. Met Vreijsen vertrok een stuk dreiging, die NAC tot een moeilijk scorende ploeg heeft gemaakt. Jo Jansen beseft dat terdege en gokt daarom op zijn mid denveld. Maar juist dat gedeel te van de ploeg was zaterdag avond niet in goede doen. In zet was er voldoende, maar overzicht nauwelijks. Dat zou eigenlijk geleverd moeten wor den door vooral Ton Lokhoff, het talent dat zich reeds nu voor twee seizoenen aan PSV heeft verbonden. Maar Lokhoff zit in een diep dal. Hij probeert zich daar overheen te knok ken, maar kwam zaterdaga vond niet veel verder dan goed bedoelde pogingen. Een man met overzicht is ook Willy Janssen, door NAC over genomen van PSV. Maar de Eindhovenaar zag maar zelden een bal zijn richting uitkomen. Want NAC speelde op zijn En gels. Lange trappen legden het middenveld, waar alleen Ton Smits nuttige dingen deed. vrijwel lam. Vooraan bleef het echter behelpen. Het was daarom niet verwonderlijk dat de chaotische partij werd be slist door een strafschop. Zes minuten voor tijd pakte Sije Visser de Bredanaar De Schepper in het strafschopge bied iets te hard aan. Scheids rechter Draaisma. aarzelde niet en Smits faalde niet (10). Scoreverloop: 84. Smits (strafschop) 10. Scheidsrechter: Draaisma; toe schouwers: 7000. Gele kaarten: De Groot en Mulderij (beiden NEC). NAC: Von Seydlitz; Heeren. Knjnen, Joore, Kotta; Smits, Lokhoff (Corne- lissen), Janssen, De Schepper; Van der Borgt. Waslander NEC: Schellekens; Willemse. Visser. Mulderij. Selbach; Van Zinnen. Sal- fischberger, Vievermans; De Groot, Kurek (Heisper), Janssen. MBURG Zowel om npioenschap als om de <er lijkt de strijd in het istduitse voetbal zich te spitsen tot een duel sen Bayern München en mburger SV. Beide egen wonnen zaterdag duels tegen respectie- ijk Eintracht Braun- iweig (3-1) en Eintracht inkfurt (2-0). Borussia wchengladbach, mede- gadigde voor een top- sitie, verloor op eigen rein met 1-0 van Borus- Dortmund door een elpunt van Rüssmann. Bayern en HSV kenden erdag de nodige problemen I hun tegenstanders. J^&rn keek zelfs enige tijd tegen een achterstand, die was ontstaan door een treffer van Geiger. Via een strafschop van Breitner (een cadeautje van scheidsrechter Pauly) werd het 1-1, waarna Rummenigge en weer Breitner de score op voerden tot 3-1. HSV, met Hieronymus in de rol van de geopereerde Magath en weer met de herstelde Franz Be- ckenbauer. kreeg Eintracht Frankfurt pas na rust via tref fers van Hartwig en Bastrup met 2-0 op de knieën. De staartclubs roerden zich hevig. MSV Duisburg klopte FC Köln verdiend met 1-0. De winnende treffer van Bernard Dietz ontstond wel uit een door scheidsrechter Redelfs ge schonken strafschop. Arminia Bielefeld kan weer hoop koes teren na de zege van 2-0 (doel punten van Riedl uit een straf schop en Geils) op FC Kaisers- lautern. dat het zonder de zie ke trainer Manni Feldkamp moest stellen. Hulptrainer en oud-speler Ernst Diehl nam de honneurs waar. Bayer Leverku- sen bleef thuis Karlsruher SC de baas, dat overigens door Boldt de leiding nam. Sacke- witz en Vöge bepaalden de eindstand op 2-1. Een ander degradatieduel, dat tussen Darmstadt en Fortuna Düssel- dorf, eindigde in 2-2. Mattern was de schutter voor de thuis club, de IJslander Edvaldsson en Thomas Allofs voor de gas ten. FC Nürnberg boekte een verrassende zege van 2-1 bij VfB Stuttgart, waar Hansi Mül- ler na lange afwezigheid (als invaller) zijn rentree vierde. Reichert maakte na de ope ningstreffer van Lieberwirth nog wel gelijk. Dressel zorgde voor de winnende treffer van FC Nürnberg.' VfL Bochum ver loor biet 2-0 van Werder Bre men. dat in Uwe Reinders en ENGELAND Het meest opmerkelijke feiten, die in het Engelse voetbal werd geregistreerd, waren de twee treffers, waarmee Ray Ken nedy van Swansea zijn vroege re club Arsenal in Londen de das omdeed. Door deze zege steeg Swansea naar de tweede plaats, achter Southampton, dat Birmingham City met 3-1 versloeg. Baker (2) en Keegan scoorden voor de „Saints", Frank Worthinton redde via een strafschop de Birming- hamse eer. Ipswich verloor bij Wolverhampton met 2-1. Wol ves, dat sedert lang niet had gewonnen, scoorde via Wayne Clarke, Eric Gates deed dit voor Ipswich, datoverigens nog vijf duels achter ligt op koploper Southampton. De koploper heeft niet alleen belangstelling voor Ajacied Ling, maar ook voor Pat Jen nings. De 37-jarige doelman van het Noordierse elftal is zijn plaats bij Arsenal door een blessure kwijtgeraakt aan dezelfde cijfers klopte Totten- ham Hotspur Stoke City. Garth Crooks deed met zijn doelpun ten zijn oude club de das om. Aston Villa klopte met 2-1 Co ventry, dat door Thompson nog enige tijd voorstond. Woods, die het uitstekend' Thompson werd later het veld doet. De Manchester derby tussen City en United eindigde in 1-1. De bijna 58.000 toe schouwers op Old Tralford za gen Reeves voor City de score openen en Moran de eindstand bepalen op 1-1. West Brom- wich Albion (zonder Martin Jol) leek bij Brighton naar een ne derlaag te worden gespeeld, maar realiseerde toch nog een gelijk spel van 2-2. Ritchie en Robinson zetten WBA op een achterstand. Cross en in de laatste minuut Bennett deden toch iets terug. Liverpool zette zijn opmars naar de top voort door bij Leeds met 2-0 (Sou ness en Rush) te winnen. Met uitgestuurd, omdat hij oppo nent Evans letterlijk het zie kenhuis inschopte. Cowans (strafschop) en Shaw bezorg den Aston Villa (woensdag in Simferopol tegenstander van Dynamo Kiev voor de Europa Cup I) de zege. BELGIE Antwerp en Waregem zijn dicht bij een plaats in de halve fina les van het Belgische beker toernooi. Antwerp won de eer ste van de twee duels tegen Tongeren met 2-0. Vierdeklas ser l*atro Eisden (getraind door oud-Feyenoorder, -MVV- er en -international Pummy Bergholtz) weerde zich geducht tegen Waregem, maar verloor toch (1-2). Waterschei maakte zijn faam als cupfighter waar door Lierse SV met 3-1 te kloppen. Beveren-Lokeren ein digde in 1-0. PRIJSGEVEN Real Madrid moet in de Spaanse competitie steeds meer terrein prijsgeven. De ploeg van Vujandin Boskov kwam in Madrid tegen Athletic Bilbao niet verder dan 1-1. Koploper Barcelona won met 2-0 van Sevilla en behield vier punten voorsprong op Real Sociedad, dat met 4-0 Vallado- lid versloeg. Leo Beenhakker had met Real Zaragossa suc ces via een zege van 2-1 bij Gijon. De koplopers in de Ita liaanse competitie wonnen. Fiorentina deed dat met 2-1 bij Avellino en Juventus met 1-0 bij Cagliari. Napoli bleef Como met 4-0 de baas en Torino hield Udinese met 1-0 van het lijf. Bordeaux kwam in Frank rijk alleen aan de leiding door een overwinning van 1-0 bij Tours, de club van ex-trainer van FC Twente Hennie Hollink. Saint-Etiënne boekte slechts een gelijk spel van 1-1 tegen Lille. In Schotland leed Celtic een nederlaag van 1-0 bij Hi bernian, maar bleef rustig op de eerste plaats. Servette, koploper in Zwitserland, kon dit weekeinde niet in actie ko men. Liefst elf spelers van de selectie waren ziek teruggeko men van een trip naar Ivoor kust. Daarom vroeg de club uit Genève uitstel van de uitwed strijd tegen Lausanne Sports, dat wilde meewerken, nadat de zieke spelers medisch waren gekeurd.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13