Bassie en Adriaan staan voor aap in Dierenpark Wassenaar ÉÉN GULDEN REIDEN hond zoekt huis Boris is jong en speels EREGASTEN OP DERDE VERJAARDAG GORILLA VIP LEIDSE COURANT ZATERDAG 27 FEBRUARI 1982 PAGINA S jr-e R WASSENAAR Het te- legenieke clownsduo Bas sie en Adriaan ruilt mor gen de veilige thuisbasis Vlaardingen in voor het Dierenpark Wassenaar, waar ze geheid voor aap zullen staan tijdens de verjaardagsparty van Bin nenhofgorilla VIP. Als eregasten maken Bassie en Adriaan dan hun op wachting bij deze rijk be haarde mascotte van onze redactie die in blakende gezondheid de aanvallige leeftijd van drie jaar heeft bereikt. „We gaan er een daverend kinderfeestje van bouwen", waarschuwt Bassie, die met zijn broer juist is teruggekeerd van een verblijf op de Canari- sche Eilanden. „We hebben al vast bij onze banketbakker een loeier van een hazelnoot taart besteld. Dat wordt dus ouderwets smikkelen en smul len. En uiteraard kan meneer - of is het een dame? - ook re kenen op enige passende ge schenken. Adriaan kwam op het idee om onze button te ge ven, maar hoe speldt je zo'n ding bij een aap op? Dat is toch een probleempje, waar ik als clown hevig mee zit te tobben. Je kunt zo'n button toch moei lijk dwars door z'n bast prik ken en roepen: Nog vele jaren, ouwe jongen! Dat kun je niet maken. Het zal dus waar schijnlijk uitdraaien op een pi sang". Kwellende vraag En passant hoopt Bassie mor gen het antwoord te krijgen op de kwellende vraag, of in het evolutieproces de mens het lo gisch vervolg is geweest van de aap. „Sinds wij met een cir cus rondtrekken", zegt hij, „hebben we heel wat apen ontmoet. En het is me opge vallen, dat die beesten dingen doen, waarvan ik denk: hoe is het mogelijk, die heeft op de zelfde school gezeten als ik. Let maar eens op: ze trekken dezelfde onwijze gezichten, en hebben precies dezelfde stre ken als wij. In loltrappen en dwarsliggen doen ze beslist niet voor ons onder". „Uiteraard weet ik niet of dat ook op gaat voor VIP. Die aap heeft namelijk de levensgrote handicap, dat-ie met journalis ten optrekt, en het zit er dus dik in, dat hij gelijk als zuige ling al grondig verpest is. Wie met pek omgaat wordt er maar al te gemakkelijk mee besmet, nietwaar? Toch verheugen Adriaan en ik ons geweldig op De door onze krant geadopteerde gorilla VIP staat mor gen een daverend verjaardagsfeest te wachten. zijn verjaardag. Wij hebben beiden namelijk een zwak voor apen. Ik krijg ook altijd de indruk, dat die beesten écht lol hebben in hun leven. Als ze bij ons in de piste werken, doen ze dat altijd met plezier. Dat kun je duidelijk zien. Daar staan geen uitgebluste figuren, die op de klok kijken en den ken: was het maar vast vijf uur. Nee, wat dat betreft zou het voor Joop den Uyl een zege zijn als hij voor zijn ba nenplan alleen rekening hoef de te houden met apen". issie en Adriaan zijn als eregasten uitgenodigd op de irjaardag van VIP. I"j t J l\l Bi' Inlevering van deze bon op zondag 28 februari 1982 bedraagt WÊm I v do toegangsprijs voor het Dierenpark Wasseneer per persoon Maximaal zes personen per bon. Boris is pas zeveneneenhalve maand oud en kerngezond van lijf en leden Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven die in het asiel ver blijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan... tenzij het dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek beschre ven honden zijn óf gevonden, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende re denen afgestaan, vaak begrijpelijk, maar soms ook vol slagen onzinnig. De in „hond zoekt huis" beschreven die ren zijn alle goed gezond, hebben een wormkuur onder gaan en zijn volledig ingeënt. Tegen betaling van circa 60. gulden ten bate van zwerfdieren zijn ze af te halen. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden. Tel.: 411670. Geopend di. t/m vr. 10-12 en 14-17 uur, za. 10 tot 12 en 14-16 uur. Zondag en maandag gesloten. LEIDEN Wanneer de hond van deze week via deze kolommen aan een nieuwe baas wordt gehol pen, komt Boris want zo heet de hoofdpersoon van deze week onge twijfeld in het bezit van het record „Zo snel moge lijk het asiel aan de Be sjeslaan verlaten" in de categorie honden die door hun baas om welke reden werden afgestaan. Want Boris zit er pas vier dagen. Een gedwongen verblijf van een paar weken is normaler, al is het maar omdat er geënt moet wor den. Bij Boris is dat niet nodig, om dat door een eerder verblijf in het asiel bekend is, dat hij van alle ziektenwerende stoffen is voorzien. Gezond is hij dan ook zeker. Meer dan dat zelfs, Boris bruist van de energie. Boris is nog in de groei en hij iS niet ouder dan zevenënhal- ve maand. De liefhebbers van jonge honden kunnen dus deze week hun slag slaan. In die paar maanden is Boris er toch al in geslaagd om het asiel twee maal met een be zoek te vereren. De eerste keer, ongeveer drie maanden geleden werd hij gebracht, omdat zijn bazin een baan had gevonden en Boris daardoor de hele dag alleen thuis zou moeten blijven. En dat is niet iets waar je een jonge hond plezier mee doet. Puppie Boris werd dan ook met spijt in het hart afgestaan. Via het asiel kwam hij al snel weer in een ander gezin terecht, maar ook daar was het na een paar we ken afgelopen. Boris kan er nu eenmaal niet tegen wanneer hij alleen gelaten wordt. Niet zo verwonderlijk, want Boris is een jonge hond, die nog wel het één en ander moet leren. Wie Boris in huis haalt moet wel weten wat hij of zij doet. Voor een flat is Boris niet ge schikt, want dan vliegt hij te gen de muren op. Daar is hij te jong voor en heeft hij te veel aandacht voor nodig. Boris moet de ruimte te hebben en een huis met een tuin is daar het meest geschikt voor. Op een boederij doet hij het ook prima want Boris voelt zich op zijn gemak wanneer er vee in de buurt is. Boris moet kunnen rennen en spelen, ravotten en achter een stok aan gaan doet hij met plezier. Het uiterlijk van Boris is wat moeilijk te omschrijven. Hij is een bastaard van onbekende afkomst. Misschien is één van zijn verre voorvaderen een Golden Retriever geweest, maar dat zal altijd wel een raadsel blijven. Zijn lange, ruwe witte op de buik en bruine op de rug haren dui den bijvoorbeeld op iets heel anders. Nero Nero, De robuuste Duitse Her der van vorige week was voor een aantal mensen te robuust. Er was wel belangstelling voor hem, maar niemand wilde het uiteindelijk met hem probe- reh. Onder redactie van Ton Pieters „Een onderwijzer deed eens de uitlegging van den onder gang der wereld, en wilde dat op aanschouwelijke wijze schilderen. „Stelt u voor", zegt hij, „dat de geheele lucht met brandreuk gevuld is. Het stormt zoo vreeselijk dat de boomen omwaaien, de deuren uit hare hengsels vliegen, en de daken worden afgerukt. Het is verschrik kelijk warm en ook donker. De donder rolt, het bliksemt en vurige vlammen spreiden zich over de aarde uit". De meester houdt nu op, en vraagt aan een zijner leer lingen: „Wel Frits, wat denkt gij nu wel daarvan Een oogenblik zwijgt de jon gen, dan zegt hij met verge noegden blik: „Ik denk, dat er bij zulk een afschuwelijk weder wel geen school zal zijn". Goed, dat is een „uitje" uit het „Geïllustreerd Zondags blad" ook voor L.C.-ge- bruik op de pagina voor de Beste Vriendjes en Vrien-. dinnetjes. Het is begin maart 1912, en de Raadselredacteur heeft weer zo zijn moeilijk heden met allerlei opgaven en oplossingen die niet lie pen zoals ze hadden moeten lopen. Aan Th. Str. te den H. laat hij weten: „Nu de zaak zoo staat, hadt ge toch Uw oplossingen moeten inzen den. Ik zal U voor ditmaal nog kans geven. Ik zal zien wat ik doen kan". Een ver haaltje gaat over „St. Jozef en de boterpotten". Het was 19 maart en de boterpot van het oude vrouwtje was leeg. Maar het was de feestdag van „den beminnelijken Heilige" en toen ze gebeden had zag zij „den pot vol heerlijke frissche boter". Maar daar zat een vreemde ling achter, zou ze later be merken. In FRIESLAND is het weer hoog water en in Wassenaar wordt Mgr. G. W. Konings, oud-adviseur van de Ned. R. K. VOLKSBOND in het bis dom Haarlem, begraven. En zowaar: de „Engelsche spoorwegmaatschappijen hebben een kolenvoorraad ingeslagen om zich te waar borgen tegen de gevolgen der staking". Over naar de „mooie platen en aardige kijkjes". DE GROOTE VOETBALWEDSTRIJD HOLLAND-BELGIE, te Antwerpen gespeeld: „Het Holland- sche elftal, dat evenzoo goed als het Belgische door hun schitterend spel de bewondering en toejuiching der duizenden zeker heeft verdiend. De Hollanders wonnen met 2-1 punt den wed strijd". Wk 30-JARIGE TROUWE DIENST. Wij ontvingen ter plaatsing bovenstaand por tret van een trouw arbeider, dezer dagen 30 jaar in dienst bij den tuinder Hoogenboom te Roelofarendsveen ""SP MEJUFFR.P. RUSTHOF- .dienstbode bij Mevr. de Wed. Brouwer-Stijnman te Leiden, die op 1 maart haar gouden jubilè vierde en te dier gelegenheid door H.M. de Koningin met de bronzen eere-medaille in de Oranje Nassauorde werd begiftigd DE HEILIGE FAMILIE bij den Arbeid, „Naar de schilderij van G. Gagliardi. EEN IJSBAAN OP...ZOLDER: „Zooals de couranten hebben bericht, krijgen we spoedig In Am sterdam een „kunstmatige" ijsbaan, die een toekomst belooft te hebben. Het is niet een met water bedekt buizennet, waardoor een zeer koude stroom geleid wordt zoodat het water er omheen bevroren blijft, maar het is een langs chemischen weg verkregen massa, die gesmol ten wordt en koud wordend geheel het aanzien van echt en onvervalscht ijs krijgt. De heer Max van Gelder te Amsterdam, die dit „kunstmatig ijs" exploiteert, heeft een proefbaantje aange legd op een zolder van een particulier huls en daar Is gebleken dat hot „ijs" voortreffelijk is I"

Leidse Courant | 1982 | | pagina 5