Aanvallend voetbal wint het op den duur altijdl Scylla en Avanti in gedevalueerde toppei ALPHENSE BOYS-TRAINER RIEN TAMERUS: Opmerkelijke opmars LUSV MOERKAPELLE Ruim acht jaar geleden vroeg voet- balminnend Alphen zich af waarom het toch zo slecht ging met de Alphense voetbalclubs. Men ging zelfs zover psycholo gen bij het probleem te betrek ken. Maar ook die wisten geen antwoord op de vraag waarom het voetbalniveau in Alphen aan den Rijn niet omhoog ging. Rien Tamerus had echter wel een antwoord op die vraag. In het seizoen 76/77 nam de oefenmeester uit Moerkapelle het eerste elftal van Alphense Boys onder zijn hoede. Onder zijn leiding werd dat team meteen kampioen van de onderafdeling en pro moveerde eindelijk naar de landelijke KNVB. In datzelfde jaar werd ook het Nederlands kampioenschap voor afde- lingsploegen behaald. En Ta merus ging door. Na een twee jarig verblijf in de vierde klas se werd Alphense Boys ander maal kampioen en verhuisde de vereniging naar de derde klasse. Nu, Alphense Boys is bezig aan het derde seizoen in de derde klasse C, lijkt de ge schiedenis zich te herhalen. De ploeg van Tamerus gaat onbe dreigd aan kop. Uit tien wed strijden werden achttien pun ten behaald, een nederlaag werd nog niet geleden. Niet vreemd dus dat Alphense Boys dè grote favoriet is voor de ti tel in 3C. Tamerus weigert zichzelf te zien als de grote man achter al die successen. Bescheiden merkt hij op dat hij: „Gewoon op het juiste mo ment kwam" en dat hij: „Maar een schakeltje is in het grote geheel," Hoofdklasse Over dat eerste zegt Tamerus: „Die opleving van het Alphen se voetbal was niet tegen te houden. Alphen aan den Rijn is op sportgebied een zeer ge zonde stad." (Tamerus noemt het dorp Alphen consequent stad). De trainer voorspelt het Alphense voetbal dan ook een goede toekomst: „Binnen af zienbare tijd bezit Alphen aan den Rijn een zondaghoofdklas ser en een zaterdageersteklas ser. We moeten het echter niet forceren. Kijk naar het Leidse LDWS. Die club kende een korte periode van succes maar is nu helemaal teruggezakt. Zoiets moet je rustig opbou wen. Heb je eenmaal je doel bereikt, en dat doen we zeker, dan blijf je ook in de hoofd klasse." En over het schakeltje in het grote geheel: „Paul Bahlman (tevens speler van het eerste) is een prima jeugd trainer die een goed jeugdplan heeft opgezet. Zoiets heeft zijn weerslag op het seniorenvoet bal. Ik krijg spelers uit de jeugd die ik meteen kan inpas sen in het eerste. In feite hoef ik alleen maar te sturen." Al dus Tamerus die daaraan toe voegt dat ook het bestuur heeft meegeholpen aan de suc- cesen: „Niet het eerste wordt kampioen, nee, de hele vereni ging wordt dat." Rien Tamerus en Paul Bahlman verlengden vorige week hun contract. Ta merus: „Vooraf heb ik gezegd dat ik alleen zou blijven wan neer ook Paul zijn contract zou verlengen." Aanvallend Het Alphense Boys van nu heeft nog vier spelers, Frans en Paul Bahlman en Jan en Nick Verwoerd, in de gelede ren die al de goede jaren heb ben meegemaakt. Tamerus noemt het viertal: „De as van het team." De rest van de ploeg bestaat uit spelers die de afgelopen twee jaar zijn inge past. „Allemaal eigen jeugd" zegt Tamerus. Dat elftal be haalt dit jaar verrassende re sultaten. Niet omdat de kwali teit van de spelers zoveel beter is dan die van andere voetbal lers in de derde klasse zegt Ta merus: „We steken er echt niet met kop en schouders boven uit." De toch goede resultaten Alphense Boys-trainer Rien Tamerus: „We weten niet meer wat verliezen is." verklaart Tamerus aldus: „We laatste man is afgeschaft en de het duel met de tegenstander hebben na lang overleg beslo- voorstopper (Paul Bahlman) aan te gaan. Ze mogen best ten tot het spelen van een an- moet zoveel mogelijk als mid- een keer stranden. Eens ko- der type voetbal. We zijn zeer denvelder fungeren. Onze bui- men ze wel langs hun bewaker aanvallend gaan spelen. De tenspelers hebben de opdracht en dan betekent dat vaak een Onder redactie van Gert Jan Onvlee Kampioen Het is wel eens eerder ge steld - vorige week, om pre cies te zijn - dat er regelma tig een bericht op de burelen van de Hutspo(r)t-redactie landt dat het publiceren waard is. Het gebeurt echter even regelmatig dat berich ten als (echt) niet interessant genoeg terzijde moeten wor den geschoven. Een handel wijze die eigenlijk ook had moeten worden gevolgd met de brief die deze week uit Warmond arriveerde. Maar omdat de heer Van der Vooren zo enthousiast maar liefst drie velletje (zeg maar vellen) had volgepend over het sjoelspektakel in War mond, strijken we heel even over ons hart. En memore ren we dus toch even dat de achtjarige Jaap Heemskerk Algeheel Warmonds Jeugd kampioen Sjoelen is gewor den. Jaap slaagde er in met de laatste twee stenen twee punten bijeen te schuiven, waardoor een winnend to taal van 91 punten werd be reikt. Oorzaak Na de 0-2 zege bij DTS '35 durven we het dan eindelijk aan. Natuurlijk wist de re dactie van deze onvolprezen rubriek al veel langer waar om het dit seizoen zo matig gaat (ging) met Rijnsburgse Boys. Niet het aanwezige materiaal (de Boys lopen over van talent) en ook niet de nieuw aangetrokken trai ner (Arie Lagendijk blijft een betrouwbare oefenmees ter) waren debet aan de zwakke seizoenstart, maar de sportredactie van de Leidse Courant zelf, mocht daar persoonlijk op worden aangekeken. De sportredac tie van deze Courant? Jawel, die. Want, zeg nu zelf. Als je als doelverdediger, vlak voor aanvang van een seizoen door een aanstormende oli fant onder vuur wordt geno men en die olifant er dan ook nog eens in slaagt je di verse malen, ja zelfs door de benen te passeren; dan helpt ervaring niet rheer. Dan heb je zelfs als je Wijnand Sloos heet, tijd nodig om te her stellen. Waarmee die onver klaarbaar matige start dus verklaard is. (Noot: gelieve alle exempla ren van deze Courant buiten bereik van Sloos te houden. Wij van Hutspo(r)t zouden niet graag opnieuw myste rieus ogende krachten in de Inderdaad: dat gaat op a-se- sport willen losmaken.) rieus handelen lijken. Serieus? Je vraagt je wel eens af hoe serieus Avanti's eerste he renteam de ereklasse-com petitie nu wel neemt. Met Bet tine Vriesekoop, Patrick Swier en Ronald Rijsdorp zou een eerste positie tot de mogelijkheden moeten be horen. En ook nu Rijsdorp zich slechts incidenteel als invaller meldt, zou een re delijke positie toch kunnen worden bezet. Echter: niets daarvan. Mede omdat Vrie sekoop zich nogal met het Top-Twaalf gebeuren en nauwelijks met de competi tie heeft beziggehouden, bleef Avanti tot vorig week einde puntloos. Op zich alle maal wat ongelukkig, maar nog net begrijpelijk. Dat Ha- zerswoude echter Vriese koop en coach Gerard Bak ker vervolgens maar - tij dens het seizoen - op vakan tie stuurt en Avanti dan ook nog eens de voor de vereiste uitrusting zorgt, dat gaat toch wel erg ver. Duur Vorige week werd bekend dat de oefenmeester van Katwijk, John Huguenin, die zaterdag-derdeklasser aan het eind van dit seizoen zal verlaten. Geen echt op merkelijk nieuwselk sei zoen verwisselen clubs van trainers, trainers van clubs. De reden evenwel die Hu guenin opgaf („Katwijk be taalt veel geld voor me, de resultaten blijven uit, dus vind ik dat ik moet gaan"), die reden nu kom je aan zienlijk minder vaak tegen. Wij van Hutspo(r)t menen dan ook dat de oud-trainer van RCL een pluim heeft verdiend voor „getoonde moed". En hopen dat zakkenvullen- de collega-oefenmeesters (echt, die zijn er) er iets van hebben opgestoken. Al zijn we wat dat laatste betreft eerlijk gezegd wat pessimistisch... Duur, maar eerlijk.. SPORT LEIDEN LEIDSE COURANT ZATERDAG 27 FEBRUARI 1982 PAGINp doelpunt. Nick Verwoerd is een grandioze spits die niet veel kansen nodig heeft om te scoren." Met dit gedurfde voetbal, volgens Tamerus ge speeld met plezier en bezie ling, is Alphense Boys hard op weg naar een kampioenschap. Tamerus: „Het wordt wel steeds moeilijker. De tegen standers gaan ons type voetbal doorkrijgen. Je zag het afgelo- gsn zondag tegen Zwervers, alletje terug, vertragen. Kortom, verdedigend voetbal. Omdat we achterin een tegen een spelen, nemen we tegen dat soort ploegen erg veel risi co. Eén uitval kan fataal ziin." Toch zal Alphense Boys offen sief voetbal blijven spelen. Ta merus: „Laten we maar eens flink op ons bek gaan. We lebben toch al achttien pun- Verliezen ,We weten zo langzamerhand aiet meer wat verliezen is," tegt Tamerus: „Laatst speel den we een oefenwedstrijd te gen Haarlem. Voor die partij dacht ik dat we wel een ne- derla ook niet (Alphense Boys behaalde een 1-1 gelijkspel). We speel den een fantastische wedstrijd tegen Haarlem. Ook toen ach terin een tegen een. Haarlem speelde tegen ons met een laatste man en een voorstop per. Conditioneel konden we het gemakkelijk bijbenen. De spelers hadden in de laatste twintig minuten net zoveel lucht over als de spelers van Haarlem." Over een kam pioenschap laat Tamerus, in het dagelijks leven vertegen woordiger van een lakfabriek, zich in zeer voorzichtige be woordingen uit: „Het kan al tijd nog misgaan. VVSB is daar een mooi voorbeeld van. Die club won alles, stond al leen aan kop. Plotseling is die ploeg in elkaar gezakt. (VVSB ging in acht dagen tijd twee keer onderuit tegen Haagse Quick, red). Wij hebben ook wel eens vier wedstrijden op rij verloren." aldus Tamerus die zegt dat de spanning in de club steeds groter wordt: ln merkt dat je op je tenen lor?1 Mijn taak is te proberen spanning weg te nemen. Jj spelen bijvoorbeeld erg pr oefenwedstrijden. Dat haalfjj spanning van de competP wedstrijden weg." Een air- probleem is wisselspelers. merus wisselt zelden tijd/L competitieduels, hij noemt^ een modegril, maar: „Air door blessures en schorsiii drie of vier spelers wegva. dan wordt de situatie levf" gevaarlijk." Omschakelen Mocht het Alphense Boys lukken in de tweede klas: komen dan zal er het eei ander moeten verandt meent de trainer uit Moe| pelle: „Dan moeten we schakelen, kunnen we meer voetballen zoals we) doen. Want dan krijgen v links en rechts om de Toch zullen we ook dai min mogelijk met een laj man en voorstopper opere Op winst spelen, daar kol altijd verder mee. Een weet ik zeker, met deze kan ik probleemloos de twi klasse in." Alphense Boys speelt moj thuis tegen VEP. Tamerus Feyenoord de voornaai concurrent noemt: „Ook zal tegen ons wel voor lijl houd voetballen. VEP is lukkig wel een ploeg die»^ veel mogelijk opbou voetbal tracht te spelen, ons is dat beter. Tegen pl< die alleen met lange halei succes trachten te komei het erg moeilijk spelen." VEP zal morgen kennis ken met het gedurfde vt van Alphense Boys. Ge voetbal dat het uiteindelijl tijd wint. Tamerus: „Als die titel pakken dan heeft aanvallende voetbal gei nen. En dat is van groot lang." KEES VAN HER LEIDEN Na vier wedstrij den zijn Avanti en Scyllain eredivisie dames nog steeds zonder puntenverlies. Toren- stad, dat als debutant in de eerste competitiehelft vriend en vijand verraste door het herfstkampioenschap te ver overen, staat vier punten ach ter en mag uitgeschakeld be schouwd worden in de strijd om het landskampioenschap, aangezien het tafeltennis-sei- zoen te kort is om zulke ach terstanden in te halen. Boven dien zijn Scylla en Avanti ge waarschuwd en maken waar schijnlijk niet nog eens de fout die ze in eerste helft wel maakten: overschatting. Ge volg van het één en ander is dat de titelstrijd weer tussen Avanti en Scylla gaat, zeker ook nu Tempo Team verdwe nen is van het hoogste plan als gevolg van het stoppen van de sponsoring. Het eerste treffen tussen de ri valen uit Leiden en Hazers- woude vindt vandaag plaats. De grote vraag is echter of het wel die topper wordt waar ie dereen op hoopt. Immers, bij Avanti heeft men steeds te kennen gegeven voor de op bouw te kiezen. Slechts in een noodgeval wil men gebruik maken van de kwaliteiten van Brigitte Kooter en Jolanda Noordam. Zo'n noodgeval deed zich de afgelopen paar weken voor doordat Marijke Oltshoorn ha een brommeron geluk uitgeschakeld was. Aan gezien Oltshoorn weer fit is ligt het in de lijn der verwach ting dat zij mee zal spelen naast Joseé en Ellen Bakker. En bij Scylla ontbreekt San dra de Kruiff. Dit omdat zij in principe geen competitie wil spelen, alleen tegen teams waar men het moeilijk tegen zou kunnen hebben (tegen To- renstad deed zij bijvoorbeeld wel mee) en als er ingevallen moet worden. Hieruit blijkt dus al direkt dat men er in Leiden van uitgaat dat Olts hoorn speelt en dat Avanti met Oltshoorn te kloppen is. Bovendien, zelfs als zou Scylla het zekere voor het onzekere willen nemen (kampioen wil men wel graag worden, alleen al met het oog op een plaats in de Europacup), Sandra de Kruiff is op het ogenblik in het buitenland. De return zou zij altijd mee kunnen spelen, mocht dat nodig zijn. „Ergens is het dus hopen op een gentle man's agreement van Avanti" aldus Theo Bakker. Mocht Avanti echter toch be sluiten dat twee punten nutti ger zijn dan een duidelijke po litiek ten aanzien van opbouw van de jeugd, dan krijgt Scylla het erg moeilijk. Noordam en Kooter kunnen vooral voor Marianne van "der Vliet een onoverkomelijke hindernis blijken. Bovendien zal Sophia Vaalburg weinig kans maken. Stephien van Gennip speelt te gen alle vijf dames uit Ha*u^ woude goed, dus voor f maakt het niet zoveel uit. I schijnen echter de twee Bakker en Oltshoorn achtt tafel dan zijn de beste i lijkheden voor de LeidJ hoewel José Bakker, dief eerste is geworden in de 2 kampen bij de pupillen enl len Bakker (tweede bij de 1 ranten) vol zelfvertroi4 zijn. Naast het belang voor de d petitie is ook een andere j frontatie in deze wedstrijd belang, en wel voor de sanf.c stelling van de damesploed v Nederland vertegen wooif3^ in Boedapest bij de EuroplH kampioenschappen eind ah I Voor het geval Mirjam Kjtoe penburg (Torenstad) t>4rcj( om zich wel voor de nation selectie beschikbaar te ster1 moet coach Gerard BaP6s een keuze maken tussen >hg€ sekoop, de Kruiff (die b»rp< zeker zijn van uitzending)|rer. len Bakker, van Genniq._ Kloppenburg. Voor StepF®" van Gennip is het dus strn.' van belang om de naaste «wil concurrenten in de onderl) ti wedstrijden de baas te hlil en zo verzekerd te zijn k uitzending, zeker ook g<£ het feit dat Ellen Bakkeè voorkeur bij haar vader gl vanwege haar jeugdige leJ en de daarmee samenhan^_ de mogelijkheden voor de komst.|l|e LEIDEN In de rayon klasse volleybal is het wachten op de laatste be slissingen. Die moeten in de onderste regionen bij zowel de dames als de he ren vallen. Bij de heren zullen vermoedelijk drie ploegen degraderen, naast WVV en Gemini 3, die er hopeloos voorstaan, gaan Orion, SKC, WVC 2 en DAC 2 uitmaken, wie dat wordt. Bij de dames zullen twee ploegen degraderen. VSC is reddeloos verlo ren, voor de andere plek onder de rode streep ko men Blok'77, LUSV 2, VCL en In Up Go in aan merking. Bij de dames boekten drie van de vier degradatiekandi daten puntenwinst. LUSV 2, de laatste weken aan een op merkelijke opmars bezig, was overtuigend sterker dan Blok'77. De Katwijkse ploeg werd voor deze gelegenheid gecoached door Piet Guyt, maar ook hij kon z'n ploeg niet tot een degelijke stop van de sterke LUSV opslag inspireren. De normaal goed functionerende Blok service werd nu alleen in de tweede set in stelling gebracht. Toen werd ook een 8-5 achter stand goedgemaakt: 15-3, 10- 15, 15-6, 15-2. Dat VCL sterker was dan VCS was tevoren al een uit gemaakte zaak, dat In Up Go een punt pakte van S'70 was opmerkelijk. De ploeg uit Oude Wetering had zelfs lange tijd uitzicht op de volle winst, maar zakte na twee gewonnen sets terug: 15-5, 15-12, 9-15, 12-15. Aan kop moest Leython 2 winnen van Riddcrveld om aansluiting met NOVO 2 te houden. Drie sets had de Leiderdorpse ploeg de han den vol, maar in de vierde reeks was de tegenstand ge broken: 13-15, 15-10, 12-15, 15-0. Koploper NOVO 2 be haalde een zeer vlotte over winning op Leython 3: 0-3 en DAC 2 legde opnieuw een goede vorm aan de dag tegen Orion. Met uitblinksters Kitty Kroon en Reini Jansen kwam een 3-1 zege voor de Alphense ploeg uit de bus: 8- 15, 15-8, 15-6, 15-6. daWi Heren Donar 2 had het in de set tegen Gemini 3 aa stok met scheidsrechter maar herstelde zich kn; dat eerste verloren gedi 11-15, 15-6, 15-11, 15-11 verdiende tegen Leytl best wel een puntje, wond zich iets meer opponent op over de m arbitrage van scheidsr< Hazelaar. Bij Leython 2 - hoe kan het ook an Ger Renes weer in een vorm: 13-15, 13-15, ll-l! LUSV 2 had geen m met WVV 2. Ondank matige Wassenaarse stand slaagde Bertil Lej rink erin een hoofdnj vervullen: 15-4, 15-2, WVC 2 liet zich NOVO 2 imponeren doo feit, dat Jan Pley aan Ni wijkse zijde in het kwam. De Warmondse had toen een 1-0 en voorsprong, maar ve toch nog met 1-3: 12-15, 7-15. WVC 1 ondervon^ij leen de eerste set tegen: van DAC 2, maar blec het resterende gedeelte en meester: 8-15, 15-8, 15-6.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 20