Kabelnet wordt vaak onterecht afgesloten' Banenplan provincie nog dit jaar van start lan voor Noordwijks industrieterrein aan e Achterweg rsi lomerkermis twistappel n de Noordwijkse raad Boerenbruiloft werd waar straatfestijn PAGmËN LEIDSE COURANT DINSDAG 23 FEBRUARI1982 PAGINA 7 ethouder L. Marselis sttrekker CDA-Voorschoten )RSCHOTEN Het CDA-bestuur stelt wethouder L. ielis voor als lijsttrekker voor de komende gemeente sverkiezingen. Als tweede staat op de advieslijst de hui- fractievoorzitter S. Offringa; nummer drie is mevrouw eerkens-van der Lugt; daarna volgen de raadsleden W. alkenburg, Th. Asselman en J. C. M. Franken. Ie zevende plaats staat F. J. M. ten Have (oud-voorzitter ,-Voorschoten) en op de achtste plaats het raadslid C. Brem- G. M. Ligthart en S. Miezenbeek volgen als negende en Ie. De huidige raadsleden C. Meershoek en L. van Wijk »en zich niet beschikbaar gesteld voor een nieuwe raadspe- In de gemeenteraad heeft het CDA thans acht raadszetels. DA-afdelingsvergadering zal op 18 maart over deze kandi- jJilijst moeten beslissen. Minder subsidie in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse in stellingen op sociaal-cultureel gebied zul len het dit jaar met minder subsidie moe ten doen dan men heeft verwacht. Hier ligt de kortingsregeling van het Ministe rie van CRM aan ten grondslag die in houdt dat Zoeterwoude circa twee dui zend gulden minder rijkssubsidie ont vangt. Burgemeester en wethouders hebben daarop besloten deze korting van middelen verhou dingsgewijs door te berekenen aan de vere nigingen en instellingen die op de lijst ter verkrijging van een rijksbijdrage staan ver meld. De gesubsidieerde instanties zijn in middels van dese vermindering van de gel delijke bijdrage op de hoogte gesteld. De ge meenteraad moet evenwel nog formeel zijn toestemming geven. 'De ValkenhoF wil bejaardenhuis in Valkenburg VALKENBURG De stichting 'De Valkenhof' gaat proberen een bejaar denhuis met een aantal zelfstandige wooneenheden te realiseren. Dit werd bekend op de onlangs gehouden eerste bestuursvergadering van de stichting, onder voorzitterschap van M.J. Vos, lijsttrekker van het Val- kenburgse CDA. Het voorlopige bestuur van 'de Valken hof' bestaat behalve uit de heer Vos uit mevrouw G. Spiering-Poot, D. Dolder- sum, M. de Mooij. Johan Post en W.Th.M. Warmenhoven. Men wil eventueel in samenwerking met andere regionaal actieve groepen proberen tot de bejaardenwoningen in Valkenburg zien te komen. Dat veel Valkenburgers daarvoor voe len Valkenburg heeft geen bejaar denhuis blijkt uit de al 24 binneng- komen aanmeldingen van donateurs. De diaconie van de Hervormde Ge meente heeft zich al aangemeld en het Rooms Katholiek Kerkbestuur en de beide Gereformeerde kerken zullen binnenkort over deelname beslissen. Nieuwe donateurs kunnen terecht bij D. Doldersum, Middenweg 30 en bij de andere bestuursleden. De eenmalige contributie bedraagt 250 gulden. Drie bestuurleden bereiden tot slot de tekst van de statuten en het huishoudelijk regelement voor. Groepscommandant Den Dunnen gehuldigd jSASSENHEIiVI De groepscommandant van de Rijkspoli tie in Sassenheim, waaronder ook Warmond ressorteert, ad judant Den Dunnen, werd gisteren in het Sassenheimse raadhuis gehuldigd in verband met zijn 40-jarig ambtsjubi leum. Hij is vanaf 1975 in Sassenheim werkzaam. Dit najaar gaat adjudent Den Dunnen met functioneel leeftijds verlof. Districtscommandant Van Der Ban overhandigde de jubila ris een enveloppe met inhoud, nadat hij had meegedeeld tij dens de afscheidsreceptie van Den Dunnen, in oktober, uit voeriger op diens loopbaan in te gaan. Hierna sprak adju dant Opdam van de groep Hillegom. Hij overhandigde de jubilaris bloemen en een cadeaubon. Namens de groep Sas senheim sprak opperwachtmeester Van der Boon, die de ju bilaris typeerde als een „gouden baas". Ook hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een stoffelijke blijk van waar dering. dingb Beek ARMONDER DREIGT MET JURIDISCHE STAPPEN de di Üf B zij einig irekti De t DEN De Warmon- Piet van der Vooren ft zich bij de exploitant het kabelnet in de regio beklaagd s grcr het onterecht afslui- will uit te van het net. Van der jiren heeft met juridi- Astappen gedreigd smeer daar op korte t ler,iijn geen verandering lmffiigonit. j-)e Warmonder bij zijn aktie steun >gen van de Stichting jaand Lokale Omroep in Noord- wijkerhout. Na een uitspraak van de Haag se rechtbank wordt de kabel sinds 27 december na de nor male uitzendingen hermetisch afgesloten. Hiermee wordt ge tracht illegale uitzendingen via het kabelnet tegen te gaan. Buiten de legale uitzendingen wordt op het t.v.scherm een Casema-testbeeld zichtbaar ge maakt. Casema zorgt er voor, dat het signaal in de huiska mer ontvangen kan worden. Deze instantie draagt ook zorg voor het in opdracht van het bestuur van de zogenaamde gemeenschappelijke regeling Antenne Energievoorziening Leiden en Omgeving afsluiten van de kabel na de legale pro gramma's. Volgens Van der Vooren wordt het kabelnet vaak onno dig en niet terecht afgesloten. Soms kunnen buitenlandse zenders niet vanaf de aanvang bekeken worden, omdat het Casema-testbeeld te laat wordt uitgeschakeld. In andere ge vallen worden de normale testbeelden afgesloten waar door het niet mogelijk is om bijvoorbeeld Teletekst te ont vangen. Volgens Van der Vooren is dit in strijd met de verordening en hij vraagt maatregelen te nemen om dit soort onzorgvuldigheden in de toekomst te voorkomen. De stichting Lokale Omroep uit Noordwijkerhout wijst er op, dat ook bij andere kabel netten in den lande dergelijke fouten worden gemaakt. Wan neer het tot een rechtszaak komt zal de stichting de heer Van der Vooren steunen. Echte carnavalstrouw Trouw in carnavalstijden en daarbuiten. Dat beloof den de 39-Jarige Gerard van der Kwaak en 33-jari- ge Rina Vissers elkaar gis teren op het Noordwijkse gemeentehuis. Hij is al twee jaar trouw lid van de Raad van Elf van de Noordwijkse carnavalsve reniging „De Noortukkers" en zij enthousiast meevie rend lid. Het huwelijk werd dan ook in aanwezigheid van Prins Eberharter en zijn prinses, de overige tien raadsleden en de Dansmariekes gesloten. Gezamenlijk trokken zij daarna per bus naar res taurant Zeezicht om het huwelijk op carnavaleske wijze te vieren. Van der Kwaak is groenteboer en heeft drie zaken in Noord- wijk. Katwijk en Valken burg. Zijn nieuwbakken echtgenote is huisvrouw. en D den. ippell Esch Gr< nig u ORDWIJK De aan jrdwijkse gemeente- d zal vanavond moeten naken op welke plaats zomerkermis kan wor- gehouden. In de vori- vergadering van de ^d bleken de meningen arover zo verdeeld, dat leer(pn besloot de zaak maar n voP maand uit te stellen ?pen,k het college en de frak- ngeii gelegenheid te geven het 9 nader beraad. een voorstel aan de raad ;t dat dit overleg niets opgeleverd. Binnen het je van B en W zijn al bij- Pepjevenveel meningen als het je leden telt. Eén van hen it, dat de kermis aan de Deb van de Koningin Wilhel- ka, pa Boulevard moet worden iden, maar dan wel op dicht. Een ander colle is het met deze plek aan de boulevard wel eens, maar vindt dat het luidruchtig ver maak ook op zondag moet worden toegelaten. Neen, zeg gen drie andere leden van B en W, de boulevard is niet ge schikt voor dit evenement. Zij vinden het terrein bij het Bol- lenbad tussen Binnen en Zee de beste plaats. Deze meerder heid in het college is het ech ter weer oneens als het gaat over de openstelling op zon dag. Een lid zegt: zondags open, twee andere leden me nen, dat de rust op die dag bewaard dient te blijven. De leden voor de commissie alge mene bestuurzaken zijn het al net zo oneens. „Wij geven u in overweging een beslissing te nemen", schrijven B. en W. wat laco niek aan het eind van het voorstel. De zomerkermis is destijds opgezet om geld in het laatje te brengen van de Even ementencommissie. De exploi tanten van het kermisver maak betaalden voor de stand plaats en met deze gelden fi nancierde de commissie een aantal aktiviteiten in het zo merseizoen. Overigens heeft de bevolking aan de zomer kermis niet bijster veel plezier beleefd. Aanvankelijk stonden de attracties opgesteld op het Wantveld, maar na enige jaren leidde dit tot heftige protesten van de bewoners uit de omge ving. De gemeenteraad besloot daarna toe te staan, dat de zo merkermis op de boulevard zou worden gehouden. Tevens werd het aantal dagen uitge breid, waarop de kermis zou worden gehouden. Dit leidde weer tot protesten tegen de openstelling op zondag. Inmid dels zijn ook aan de boulevard gevestigde bedrijven in aktie gekomen, omdat hun gasten naar Noordwijk komen om van vakantierust te genieten en niet om kermis te houden. Wellicht zou een proef aan de Langevelderslag de beste op lossing zijn. (vervolg van voorpagina) DEN HAAG De bedoe ling van het banenplan van de provincie is dat het geld nog dit jaar wordt besteed aan projecten die onmiddellijk mensen aan het werk zetten, maar die' ook op de lange duur een gunstig effect op de werk gelegenheid hebben. De provincie denkt daarbij aan de aanleg en ontslui ting van industrieterrei nen, restauratie van oude monumenten, aanleg van landschapsparken en snel ler onderhoud van pro vinciale wegen. Volgens gedeputeerde Noor- land weet de provincie al 68 projecten die voor steun in het kader van het banenplan in aanmerking komen, maar waarover nog wel beslist moet SELECTIE AANMELDINGEN AL GESTART worden." Deze projecten wer den aangemeld door gemeen ten die gebruik wilden maken van een door het ministerie van Sociale Zaken aan de pro vincie geschonken potje van zes miljoen gulden, bestemd voor regionale projecten. Noorland:,, De regio's hebben al flink wat projecten aange meld en aangegeven welke volgens hen het eerste voor uitvoering in aanmerking ko men. Het gaat ons er om dat alles al zo gereed is dat direct, nog dit jaar, begonnen kan worden met de uitvoering. We zijn nu nog bezig met een se lectie uit de aanmeldingen". Het plan geldt voorlopig nog alleen voor dit jaar. De pro vinciale steun is eenmalig en heeft onder meer te maken met een meevallertje over 1980 van 7,5 miljoen. Normaal worden die meevallertjes in een reservepotje gestopt, de zo genaamde saldi-reserve. De provincie zegt daar in dit ge val van af te wijken ten be hoeve van het banenplan. Ge deputeerde Boone:,, Het heeft geen zin alle financiële over schotten in de saldi-reserve te stoppen. Momenteel bedraagt die reserve zo'n 25 miljoen, wat me genoeg lijkt. We wil len daar nog wel iets vanaf ha len om het nuttig te besteden, maar zitten aan allerlei regels van het ministerie van finan ciën vast. Wij zijn voorstan ders van een versoepeling van die regels, maar dat moet nog wel bij de staatssecretaris be pleit worden". Over het plan heeft de provin cie inmiddels al wel contact gehad met het ministerie van Sociale Zaken, een van de be langrijkste deelnemers. Die reageerde positief, zo vertelde gedeputeerde Noorland. Gede puteerde Staten verwijzen in hun eerste notitie over hun idee ook naar een uitspraak van minister Den Uyl, waarin deze zegt het toe te juichen als de provincies een daadwerke lijke bijdrage leveren aan zijn nationale banenplan. Het mi nisterie van Sociale Zaken vormt overigens een van de belangrijkste factoren in de totstandkomiung van het plan, want juist van die kant moe ten de nog ontbrekende finan ciën komen. rwui nbedii is gi (ORDWIJK Het ge- entebestuur stelt vana- ,.d de raad voor om een (C0Lr'J lied van 10,6 hectare idegrond, gelegen ten den van de rioolwater- vering en oostelijk van Achterweg, aan te wij kt 7-fc als toekomstig indu- ie- of bedrijfsterrein. B. W., en ook de raads- nmissie voor ruimtelij- ordening vinden de lo- tie ten zuiden van de 1,11 olwaterzuivering het ,C„M tst geschikt. De grond 'JU, staat uit weiland en ligt 15-1 nstig wat de ontslui- Uarkl 8swegen betreft. Over ïi afstand van circa zes- nderd meter zal een zes gfg iter brede weg moeten s ve irden aangelegd, die M mondt op de Heren- g. Men raamt de kosten ën. i n het plan op ongeveer tien miljoen gulden. De wens om de beschikking te krijgen over een dergelijk ter rein, onder andere ten behoe ve van de reeds in de gemeen te gevestigde bedrijven, be staat al vele jaren. Een eerste signaal naar de realisering werd destijds gegeven in het streekplan Zuid-Holland West, dat aan de Achterweg een voorkeurslokatie aangaf. Daarna was het industrieter rein jaren achtereen een stee vast punt in de algemene be schouwingen van de fractie voorzitters bij de behandeling van de begroting. De laatste twee jaar zijn ver kenningen en onderzoeken uitgevoerd naar de mogelijk heid tot stichting van het be drijfsterrein. Een paar criteria waren een goede bereikbaar heid voor het vrachtverkeer en de ligging op redelijke fiet- safstand van het woongebied. Een schriftelijke enquête naar de belangstelling van het plaatselijk bedrijfsleven voor een industrieterrein in de ge meente vond plaats in het voorjaar van 1981. Van de 121 toegezonden formulieren kwa men er 78 terug. Uit de enquê te werd duidelijk dat bij 21 be drijven een zekere belangstel ling bestond voor de verplaat sing van hun vestiging naar een bedrijfsterrein. Uiteindelijk kwamen slechts drie plaatsen als industrieter rein in aanmerking, te weten het reeds genoemde terrein aan de Achterweg, een terrein (10,35 hectare) ten noorden van de rioolwaterzuivering (en oostelijk van de Achterweg), en een gebied (11,1 hectare), begrensd door de Verlengde Beeklaan, de Herenweg en de Achterweg. Verder ligt er nog een lokatie ten noorden van de Van Berckelweg, maar dat daar ooit een industrievesti ging komt, lijkt uitgesloten, omdat het provinciale streek plan zich daartegen verzet ijdaa ran jefeest in Valkenburg LKENBURG De Oranjevereniging vergaderde gistera- oèn over het programma voor dit jaar. Tevens werd met zond redenheid teruggekeken naar de festiviteiten van het af- 3 J11 open jaar. Tevens werd er een film vertoond van de oran- 'vesten in de afgelopen jaren. moest worden voorzien in een vacature in het bestuur. Aan- ien er bij de twintig aanwezige leden geen animo voor een tuursfunctie bestond, is de benoeming uitgesteld. 30 april staat weer een oranjebal op het programma. Ook 5 "SI i wordt een en ander georganiseerd, 's Morgens is er dauw- tot 1 ppen en later op de dag een rommelmarkt voor kinderen, rana Avonds staat een bevrijdingsconcert door de Valkenburgse °®S rmonie in het Dorpshuis op het programma. In september rdt er weer een lampionnenoptocht en een gondelvaart ge iden. Dokter Van Beusekom naar Leiderdorp LEIDERDORP De Voor- schotense huisarts B. van Beusekom heeft de functie van geneesheer-directeur van het verpleeghuis „Ley- thenrode" in Leiderdorp aanvaard. Hij zal per 1 aprü zijn werkzaamheden als huisarts beëindigen. Dokter Van Beusekom heeft acht jaar als huisarts in Voor schoten gewerkt. Zijn opvolger is J. Baars (34). De praktijk weordt op hetzelfde adres J.W. Frisolaan 1 voortgezet In een zonnige sfeer ontaardde de boerenbruiloft in Noordwij kerhout gistermiddag in een waar straatfestijn. Enige dui zenden mensen (feestgangers 'en toeschouwers) zorgden er voor dat het bruidspaar een onvergetelijk feest kreeg voor geschoteld. Al ruim voor de officiële ge beurtenis op het bordes van het raadhuis werd het duide lijk, dat er iets bijzonders stond te gebeuren. Bruid en bruidegom werden in optocht (met muziek van een boeren- blaaskapel uit Lisse) naar het raadhuis gebracht. De week markt (in het kader van het feest rondom de Witte kerk gesitueerd) werd daarbij ook aangedaan. Ten gemeentehui zen fungeerde Prins Kastela- nowitz als ambtenaar van de Boerenstand. Ten overstaan van de zeer grote'menigte verbond hij soe pel Miep van Polderland - De Legent en Wilhelm van Flo- riade in de onechte echt Daar bij werd hij geassisteerd door de getuigen Alida van s Gra- vendam en Francois de Sevil- la. Het geheel werd gelardeerd met carnavalsliederen, welke uit volle borst werden meege zongen en waarbij tevens het stilstaan niet vol te houden was. In zijn dankwoord verklaarde Wilhelm van Floriade, dat hij zijn „verlanglijssie" kwijt was. Eén wens (verlangen) had hij echter ten gemeentehuizen af geleverd en wilde hij ook wel aan het volk kwijt. Hij riep het gemeentebestuur op niet in te gaan op het idee om De Brink eventueel een woonfunctie te geven. Na het officiële gedeelte trok de hossende en feestvierende menigte in optocht naar de evenementenhal „De Schelft", al waar een duizendtal brui loftsgasten samen met het bruidspaar genoten van de boerenkool met worst Zoeterwoudse jeugd voortaan veilig naar school ZOETERWOUDE De be woners van de Westeindseweg 'te Zoeterwoude behoeven op 19 maart niet af te reizen naar Den Haag om voor de Raad van State te verschijnen. Zij waren namelijk in verweer gekomen tegen een beslissing van de gemeenteraad de West eindseweg gedurende enkele uren per dag af te sluiten voor het doorgaande verkeer in verband met de veiligheid van de schoolkinderen. De ver keersmaatregel kan evenwel thans worden ingetrokken omdat door de aanleg van een voetpad de veiligheid van de schooljeugd gewaarborgd is. Het besluit van de gemeente raad was noodzakelijk omdat honderden kinderen dagelijks gebruik maken van de smalle, aan weerszijden met een brede sloot omzoomde Westeindse weg. Zeker na de ingebruikne ming van de kleuter- en lagere school Klaverweide nam het gebruik van de polderweg toe. Voor de veiligheid van de kin deren besloot de raad twee jaar geleden gedurende enkele uren per dag het doorgaande verkeer de doorgang te belet ten. Voor de bewoners van de Westeindseweg betekende dat evenwel dat zij gedwongen werden een lange omweg te maken (via de Parallelweg naast de Burg. Detmersweg, red.) om de dorpskern te kun nen bereiken. De bewoners van de Westeindseweg hebben destijds direkt de voorzitter van de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State verzocht dit besluit te schor sen, omdat zij van mening wa ren dat zij onevenredig zwaar werden belast door de maatre gel. In maart 1980 werd het raadsbesluit, in afwachting van een nader onderzoek, door de voorzitter van de Afdeling geschillen van bestuur ge schorst. In de zomer van dat jaar verzocht het Zoeterwoud se gemeentebestuur weer die schorsing op te heffen. Inmid dels is behandeling van deze kwestie voor de Raad van Sta te niet meer nodig. Veilige voorzieningen voor de school jeugd zijn in ruime mate aan wezig waardoor de verkeers maatregel totaal overbodig is.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7