Haagse Comedie: „Dit is griezelig s Kurt Thomascursiet scholing en herscholing koordirigen ten BEDREIGD GEZELSCHAP STORT ZICH IN POLEMIEK TEGEN NEGATIEF ADVIES mmmm A „KLEINTJES" 071-122244 Auto-uitlaten Voorhout Bakker, Accu's Voorhout Paardesport - ponyrijlessen F.N.R.S. Manege „Liethorp" Sportpark „De Bloemerd" Lei derdorp Wado's maatkleding Tel.beanti KUNST LHDSE COURANT DINSDAG 23 FEBRUARI 1982 PAG St1 Mark Medoffs „Kinderen van een mindere god": Snotte- Dostojewski's „De bezetenen": Negatief naast positief. „Amadeus" van Peter Shaffer: Vrije produktie?. rend de zaal uit Het dondert rond de Haagse Comedie. Een on weer dat is losgebarsten na het negatief subsidie advies van de Raad voor de Kunst aan de minister van crm, dat er op neer komt dat het gezelschap zich ingrijpend dient te „hernemen" anders zou het die subsidie volgend jaar kunnen verliezen. De Haagse Comedie, geen ge zelschap dat met slaande trom de publiciteit pleegt te zoeken, heeft zich in middels met ongebruike lijke heftigheid in de po lemiek gestort. Gistera vond was men zelfs in groten getale naar Sonja Barends tv-programma in de Brakke Grond geko men. Vandaar een gesprek met ar tistiek leiders Guido de Moor en Eddy Habbema en zakelijk leider Hans van Westreenen over die Raad voor de Kunst, de kritiek en de beleidsnota van het gezelschap waarvan de Raad een nieuwe „minder, vage" versie verlangt. Guido de Moor: „Wij zijn een repertoire-gezelschap. Wij brengen pluriform toneel. Wij zijn geen klein gezelschap als bijvoorbeeld Baal, dat voor één soort toneel heeft gekozen. En wat kan je in een beleidsnota dus anders schrijven dan dat je boeiend, integer en gevarieerd theater wil brengen. Een Ma- rivaux en een Kafka naast el kaar zetten. Dan kan je ach teraf wel een lijn gaan verzin nen over eenzaamheid, mense lijke verhoudingen en dat soort dingen, maar daar heb ik niet zo'n behoefte aan. Jij schreef zelf al dat je met een slim opgestelde beleidsnota blijkbaar ver komt, en ik moet ontzettend lachen als de Raad voor de Kunst over Toneel groep Globe schrijft: Over die groep kunnen we nog niet oor delen, omdat we de beleidsno ta nog niet hebben. Ze hebben de voorstellingen wel gezien, maar ze moeten eerst uit de papieren lezen wat er mee be doeld wordt. Onzin. Daarom zijn wij pisnijdig. En daarom Guido de Moor: „Wij zijn pisnijdig" Eddy Habbema: „Nekslag voor cultureel Den Haag". schrijven wij geen nieuwe be leidsnota. Die ligt er sinds vo rig jaar en die was gericht op verdieping, intensivering van ons werk. Op meer tijd nemen om beter te analyseren waar om je stukken neemt of waar om niet, op een grotere moti vering van acteurs bij wat ze doen. Dat zijn niet zulke hoog dravende woorden, maar wij hebben zelf als artistieke lei ding gezien: De Haagse Come die heeft inderdaad een image van mooi, gepolijst en een beetje afstandelijk toneel. En we hebben ons vorig jaar in derdaad afgevraagd: Wat heb Ik er nu mee te maken. Jij schreef toen een artikel over paniekvoetbal, maar godzij dank was dat geen paniek voetbal, maar pech. We zijn gestart met Pierre Laroche, en dat is mis gegaan. Hij is een prima regisseur, heeft hier een mooie Lorenzaccio geregis seerd, de acteurs lagen aan zijn voeten, maar hij moet blijk baar vrij zijn. Toen hij in het korset van artistiek leider kwam, is het mis gegaan". Eddy Habbema: „Als een ge zelschap van binnen uit de be hoefte voelt om te veranderen, dan is dat de enige levensvat bare manier van veranderen. Elke verandering die opge drongen wordt door anderen, is fout. De Raad voor de Kunst probeert het gezelschap in een bepaalde richting te manipule ren. Als je daarnaar zou luiste ren, zou dét paniekvoetbal zijn.'We proberen het contact tussen acteurs en publiek te verhevigen, de acteurs uit te dagen, tot nieuwe dingen te prikkelen en te confronteren met dingen die dichter bij hen liggen. Dat is het soort strijd dat we zijn aangegaan". De Raad voor de Kunst heeft het over succesvolle voorstel lingen die echter lijken op „een soort vrije produkties uit het buitenland". Guido de Moor: „Ik snap niet goed wat daarmee bedoeld wordt Een voorstelling als „Amadeus", denk ik, omdat die vrij perfect is en aanslaat. Maar dat is geen risicoloos stuk dat je in een commerciële vrije produktie zou kunnen brengen. Evenmin als „Kinde ren van een mindere god". We hebben alleen al aan het leren van de doventaal driekwart jaar gewerkt. En zo'n Mari- vaux is een in wezen gedurfde voorstelling. Daar verwacht het publiek iets lichtvoetigs van, gieren van de pret, maar nee, wij halen bewust een sombere man, regisseur Jean Paul Roussillon, uit Frankrijk om het te regisseren. En bij dat stuk zijn mensen uit die zelfde Raad voor de Kunst achter het toneel komen ver tellen hoe mooi ze het vonden. Dan denk ik, laat dat dan ook doorschemeren in je rapport. Vertel dan ook dat je ondanks bezwaar tegen stuk X, bij „Kinderen van een mindere god" snotterend de zaal bent uitgegaan". Het botert al jaren niet tussen de Raad voor de Kunst en de Haagse Comedie. Hoe zit dat? Guido de Moor: „Ze praten al drie jaar met ons, schrijft de Raad voor de Kunst. Als ze hier de laatste keer dertig mi nuten binnen zijn geweest, is het veel. Mensen die niets van de Haagsde Comedie weten. En die vragen: Hebben jullie niet teveel subsidie? Jullie hebben meer dan het Pu- bliekstheater. Ja, maar wij hebben een kostuum- en deco ratelier aan de zaak, terwijl het Publiekstheater daarvoor gebruik maakt van zelfstandig1 gesubsidieerde instituten. En: Vinden jullie niet dat je teveel doet? Nee, dat kunnen we makkelijk aan." Eddie Habbema: „Ik denk dat er in wezen geen enkele over eenstemming is tussen de Raad voor de Kunst en groepen als de Haagse Comedie. En voor de Appel geldt precies hetzelf de. Het praten dat we tot nu toe gedaan hebben, is geen werkelijk gesprek. Het is een kruisverhoor van hun kant. De argumentatie die wij op ta fel leggen, in de vorm van een beleidsnota of informatie daar omheen, valt niet terug te vin den in hun rapport. De Raad heeft een vooropgezette me ning". De Haagse Comedie is zelf niet vertegenwoordigd in de Raad voor de Kunst? Guido de Moor „Wim van Rooij heeft er voor ons in ge zeten. Die heeft er bijna een hartaanval van gekregen. Heeft er tegen een muur aan zitten praten. We zitten er nu niet meer in. En je merkt toch dat dat een buffer is". Hans van Westreenen: „Als je er uit gaat, gaat het slechter met je.. Dat klinkt insinuerend, maar je moet het maar eens na gaan. Als we aannemen dat het werk van de Raad rechtzinnig plaatsvindt, dan is het zeker dat er gelobbyd wordt. De Raad voor de Kunst heeft het eigenlijk tegen óns, terwijl ze een advies aan de minister zou moeten, geven. De Raad voor de Kunst en de Haagse Come die zitten nog steeds niet op één spoor, heeft de Raad in het verleden gezegd. Dat beschou wen we inmiddels als een ere titel. Wat de Raad wil, is op onze stoel gaan zitten en ons voorschrijven hoe we toneel moeten maken. Dat is je posi tie als adviescollege volstrekt verkeerd gebruiken. Ik denk dat wanneer de Nederlandse kunstwereld dit niet tegen houdt, je een griezelige ont wikkeling krijgt. We kunnen niet naar de rechter stappen om een Arob-procedure aan te spannen. Want dit is een ad vies. Maar het is goed als er een discussie over losbarst". Maar niettemin blijft er naast positieve een stuk negatieve kritiek (ook in deze krant) uit het recente verleden. Wat vindt de Haagse Comedie daarvan? Guido de Moor: „Kritiek is veel interessanter. Wij hebben veel meer aan kritiek en aan publieksreacties. Je legt de kritieken op „De bezetenen" naast elkaar. Die van jou was negatief, die van Koolhaas po sitief. Di? ander is weer goed, en die slecht. Maar uit al die dingen kan je toch een lijn ha len. En dat is veel spannen der". Van Westreenen: „Je leeft van kritieken. Als je in de openbaarheid werkt, lok je mening en tegenmening uit. Dat is gezond. En een hoogst noodzakelijke stimulans. Je moet alleen niet zo ver gaan als de Raad voor de Kunst en zeggen: Zo móet het. Daarmee ontkracht je de autonomie en de oorspronkelijkheid van een creatie. En als je dat op rijks niveau doet is dat griezelig". Eddy Habbema: „Ik heb sterk het gevoel dat de Haagse Co medie in de lift zit. Er zijn vo rig seizoen aanzetten gedaan, die we verder uitwerken. Straks met een jonge regisseur als Peter te Nuyl, nu met men sen als Grzegorzewsky en Rousillon. We moeten kijken wat het teweeg brengt in de groep. Talent en keihard wer ken vormen geen probleem. Er wordt talentvol en zuiver toneel gemaakt. Je merkt dat het publiek dat ook zo ervaart. Dat moet de overlevingshoop van de Haagse Comedie zijn. Daar in die schouwburg bewij zen dat het belangwekkend is wat we doen. En hopen dat de minister geen gebruik maakt van dit buitengewoon onna denkend advies. Wanneer je ziet hoe de Haagse gezelschap pen aangepakt worden, merk je dat men bezig is, zonder het zelf te beseffen, het culturele leven in Den Haag een neks lag toe te brengen". BERT JANSMA DEN HAAG Gelukkig telt ons land nog altijd vele zangkoren van uit eenlopende samenstelling en natuurlijk ook van ver schillend gehalte. Het peil van deze waardevolle amateuristische muziekbe oefening hangt voor een belangrijk deel af van de vakbekwaamheid en het enthousiasme van de diri genten. Om die zo goed mogelijk op hun taak voor te bereiden en in hun ont wikkeling te steunen werd achttien jaar gele den in Den Haag een cur sus gestart die werd ge noemd naar de eerste lei der, de internationaal be faamde koorpedagoog Kurt Thomas. Deze Kurt Thomascursus geniet na tionaal en internationaal een uitstekende reputatie. Zoveel als doende rekening houdend met de noodzakelij ke vakantiespreiding is be paald, dat de cursus dit jaar wordt gegeven van 5 tot en met 17 juli in het Haagse Schak. De deelnemers leren de grondbeginselen van goe de koorzang en, daarmee in nauw verband staande, het wezenlijke van een verant woorde stemvorming. Aan de orde komt uiteraard wat koordirektie allemaal omvat, waarbij veel aandacht wordt besteed aan een duidelijke slagtechniek. Er wordt ook wat aan gregoriaans gedaan, maar vooral gaat het om praktische oefeningen met groot en klein koor waar voor elke cursusavond leden van Haagse koren beschik baar zijn en verder om het werken met twee begelei dingsorkesten en met liefst acht solisten. De cursus wordt altijd besloten met een openbare presentatie waarop een aantal cursisten gedeel ten uit het studieprogramma mogen dirigeren. Voorlopig is dit jaar gekozen voor fragmenten uit Brahms' „Ein Deutsches Requiem", Höndels „Jephta" en Honeg- DA gers „Danse des Eventueel komt daar oi Beethovens kantate, glorreiche Augenblick" Evenals vorig jaar ben algehele cursusleiding b Eelkema en treden al centen op Klaziene va Vinne, Jaap Hillen, Moonen, Hans van den y bergh, Arie van Beek rend Schuurman en, als meen assistent, Ger Stuk voor stuk dus krachten die hun spor de koorwereld hebben diend. Ook nu worden de d< mers weer in vijf gri verdeeld. A en B zij P1 stemd voor wie weinig ft Z ring met koordirekti h koorzang hebben. De dse van de cursus is grc r h voor degenen die willi va ren koorwerken uit te ren met eenvoudige iiirer mentale begeleiding. Ai hand van een vroeg s mei nietje van Mozart leri am; met een orkest omgaa S0I1 leren hoe zij de Christi tatieven uit Bachs Ma Passion moeten begel en zij oefenen uitgaand een kantate van Bach—~ Stabat Mater van Bono de Maria Antfonen Strantegier, om maar v noemen. De,groepen D"v zijn voor gevorderden, sluitend voor a-cappelli ken, dit jaar met als c|| stof koorwerkjes van r penbrock, Rudolf Esch Daniël Ruyneman. Grcl uiteraard voor weinig ijlOP korenen, wijdt zich aanferd posities van grote allurü z solisten en orkest. De leLa] uit grote werken vanj del, Beethoven, Brahrjzor Honegger is hierboven P 8' noemd. v< pd 1 Wie belangstelling aro krijgt een gedetailleerd11 met toelatingseisen vdP n verschillende groepen, he alle andere inlichtingei gi den verstrekt door het tariaat: Antonie Duycki 120, 2582 TR Den Haag foon 070-559783. kunst en kunstenaars De Luchtmachtkapel zal op St. Patrick's Day, de Ierse na tionale feestdag (17 maart), in Dublin concerteren en vervol gens optreden in enkele ande re steden van de Ierse repu bliek. Acteur-schrijver Dolf de Vries is donderdagavond 25 ft c lege februari in Theater Pepfevei Den Haag. Voor de ege spreekt de heer G. Lo nt, met hem. Erna praat De over Zuid-Amerika, werelddeel dat hij maa oud lang bereisde en waarov dag het boek 'Het mes van c des' schreef. Fotogalerie Kiek, Sc ningseweg 66 Den Haag, van 26 februari t/m 21 werk van Pieter A. J< Guus Rijven en Rob vai nik. I LEIDSE COURANT KLEINTJES KLEIN GEZET Advertenties gezet over 1 kolom In kleine letters met een woord in hoofdletters. Prijs 34 cent per mm. Minimum plaatsing 10 mm. KLEINTJES GROOT GEZET Advertenties gezet over 1 of 2 kolom met een of meer groot gezette regels. Prijs 38 cent per mm. Minimum plaatsing 10 mm. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 3 achtereenvolgende dagen, slechts 2x betalen. Bij plaatsing van dezelfde tekst op 6 achtereenvolgende dagen, slechts 3x betalen. SIJTHOFF PERS KLEINTJES Worden geplaatst In de Leidse Courant, Haagsche Courant. Het Binnenhof. Rotterdams Nieuwsblad en de Goudsche Courant. Zij kunnen in alle rubrieken worden geplaatst over een of twee .kolom, met een of meer groot gezette regels. Prijs 3.34 per mm. Minimum plaatsing 10 mm. Opdrachten worden telefonisch en schriftelijk aangenomen tot de dag voor plaatsing tot 12.30 uur. ADVERTENTIES ONDER NUMMER Voor advertenties onder nummer berekenen wij 3,35 per plaatsing aan administratiekosten. Bewijsnummers alleen op aanvraag 2,65 per exemplaar. Alle bovenstaande prijzen zijn exclusief 4% BTW. Wij kunnen geen enkele aansprakelijkheid aanvaarden voor schade van welke aard ook. ontstaan door niet. nlet-tijdig of on juist plaatsen van advertenties. Fouten in telefonisch opgegeven advertenties of fouten ontstaan door onduidelijk handschrift van de opdrachtgever behoeven door ons niet te worden gecompenseerd. Correcties en/of annuleringen worden onder voorbehoud geac cepteerd en uitgevoerd. De uitgever behoudt zich het recht voor om zonder opgaaf redenen advertenties te weigeren. divers pers. GEvnnrrn Chauffeur groot rijbewijs Middelgroot bedrijf vraagt voor haar expedltleafdellng een ge pensioneerde chauffeur met groot rijbewijs. Hij moet genegen zijn bij ziekte of vakantie direct in te vallen op werkdagen. Voor cor rect persoon goede beloning. Brieven met uitvoerige inlichtingen, onder nr. 8343 v.d. blad. Voor haarmode Schilder vraagt schilderwerk voor binnen en bulten. Billijke prijzen. Vraag geheel vrijbllj vend prijsopgaaf. Na 17 uur: 01720-94064. wordt ook dit jaar weer ver zorgd door Adm. Kant. J. v.d Pouw-Kraan 35,-; bij thuis be zoek 50,-. Ook voor al uw an der boekhoudkundig werk. Tel. 01712-8849, tussen 13.00- 17.00 uur. ART GALLERY „1900,. Voor al uw Inlijstwerk. Nieuw: aluminium lijsten in verschillen de kleuren. Geversstraat 25, Oegstgeest. Tel. 170544. T.k.: premie A woning 130.000.-v.o.n.,bJ. 1981, met gemeentegarantie. 100% hy- poth. mog., netto mnd. lasten plm. 375,- p.m. Hobbemastr. 170. Tel. 070-899828. Zeer uitgebreide collectie HANDSCHOENEN, sjaals en De Haas Avondjurken vanal 175.-. Sloos Brulds- en Avondmode. Haar lemmerstraat 42, Leiden. Ook maandagmiddag geopend. Bruidsjurken vanaf 350.-. Sloos Brulds- en Avondmode, Haar lemmerstraat 42, Lelden. Ook maandagmiddag geopend. van deze tijd. Goede voorlich ting en service: Salon van Ton geren. Levendaal 104. Tel. 071- 123612. Doezastraat 13, tel. 071-123666. I KUNST EN ANT1E* H. J. Visser vraagt te koop oud goud tegen hoogste dagkoers. Tevens ook muntverzamelingen. Te bevr.: H. J. Visser, Haaghulshof 19, Leiderdorp. 071- 891271/412025. Aangeboden antieke klok pendule van marmer. Prijs 475,-. Tel. 071-897633. Te koop een bijbel prils t 300.-. Tel 071-A97633. Occasion Center Rijnsburg biedt aan: Opel Ascona bjr. *80: Slmca 1100 1x bjr. '78; Flat 128 CL bjr. '77; Mini 1100 bjr. '76; Renault 16 TL bjr. '76; Peugeot 304 Break bjr. '76; Datsun 120Y Coupé bjr. *75; Fiat 127 Spec. '75. Inruil en financ. mog. Rljnsburgerweg 152, Rijnsburg. Tel. 01718- 25564. Gratis montage. Loosterweg 2a (bij het Soldaatje), 02522 -13457. Autosloperij De Vlag vraag te koop tevens vracht- en bestel. Tegen hoogste prijs. Correcte afhande ling gewaarborgd. Tel. 023-334432. Na 18.00 uur. Tel. 023- 312836/280025. Voorschoten-Lelden ZW uw adres voor officieel erkende Renault-service Elam B.V. Leldseweg 422, Voorschoten. Tel. 071-763854. Datsun 160 B Datsun 140 J; Peugeot 504 Sa loon, Peugeot Familie. Tel. 020- 950555, na 18.00 uur. I KENNISMAKING Weduwe 64 jr. zoekt kennism. met nette HEER (nlet-roker) om samen de eenzaamheid op te lossen. Brieven onder nr. 8344 bur. v.d. blad. HEUGAFELTTEGELS. kleuren direct leverbaar, 5 jaar garantie. Gemakkelijk te leg gen. Tijdelijk Stanleymes ca deau bil aankoop van min. 2C tegels. Smits Woninginrichting Mare 98. Vrouwensteeg 9. Tel 123913. Gekeurde occasions Datsun Cherry1980 Ford Escort 1979 Ford 1600 gas1977 Ford 1600 combi1977 Peugeot 304 GL1978 Renault 14 TL1978 Chrysler 2 Itr. autom1977 Dal 661973 Opel Kadett1972 Morris Marina Coupé1975 Austin Allegro 1973 Slmca 1100 5-drs1975 100% financiering mogelijk. Iedere keuring toegestaan. Met Bovag-garantlebewIJs boven 5.000,- Garage Leo v.d. Hoom Kagerstraat 26, Lelden Tel. 071-154913 b.g.g. 01712-8092 Dagelijks geopend tot 18 uur Zaterdags tot 13 uur. Daf 66 Coupé Marathon bj. '75. i.pr.st., weinig km's. al tijd In garage gestald. Prijs 1950,-. Tel. 070-802423. Mazda 929 bj.'76 VW kampeerbus '73 ulterl. niet mooi, mech. 100% nw. motor, nw. bdn., veel blnn veri. koelk. str. wat. dubb. ac cu's, met dyode/brug, geh. gel- sol., gasfom., gr. bed. vee bergruimte. quadrafonlschc stereo FM geluldslnstall., enz. enz. Tel. 070-872964. Tot 50% KORTING op banden, accu's, uitlaten, schokbrekers. trekhaken. Jansen, Nijverheids- weg 5 bij de PTT-toren Alphen a/d Rijn, tel. 01720-33648. T.h. ruime 4-pers. stacaravan Rijwielhandel De dong Fietsen, onderdelen, gereed schap voor de Rets Doe Het Zeiver, alle maten Brom- en Fietsonderdelen. Rep. Heren singel 4, Lelden. Geen parkeer problemen. Tel. 124622. Bromfietsverzekering Inkl. kosten/ass. bel. 115,03. Nog steeds de goedkoopste en snel In de schadeafwikkeling. N.V. Verz-mlj. „N.A.V.O.". Ho- gewoerd 126, Lelden, tel. 071- 123587. B.SA fietsen Alle modellen 150.- echte kor ting, met verzekering, v. Tol, Beeklaan 3, De Ziik-Hlllegom, 02520-15174. Poot- A-gekeurd, 36-40 stuks In 1 kg. Eerstelingen, Dorö, Meertander, Bintje. Irene, Eigenheimers. So- gaar Zaden. Dlefsteeg 8. 30% korting op zaalzaden van groenten, bloemen en keukenkruiden. BIJ schriftelijke bestelling voor 1 maart a.s. prijscourant gratis. Segaar-zaden, Dlefsteeg 8. „Roos" van Jericho van de T.V. ontplooit zich bin nen enkele uren ook In uw huls kamer. Per stuk 2,50. Segaar- zaden, Dlefsteeg 8. Wonderbol uit Afrika. Bloeit zonder water of aarde. Wordt daarna een deco ratieve bladplant. En dat voor slechts 1.45. Segaar-zaden, Dlefsteeg 8. Bloemzaden Voordelige aanbieding goed kiemende bloemzaden. 6 pak jes voor 2,50. Segaar-zaden, Dlefsteeg 8. lessen en clubs Dressuur - Springen binnen- en buiten.bak Postbus 156 Tel. 071-411078 orgel- Rosas Villa's en app. te huur. Ook Ned. kantoor in Spanje. CBS autobusreizen. Tel. 04704- 3535. kleding en kapsel verandering en stomerij, Noordelnde 34. Lelden, tel. 132660. 1 onderhoud en reparatie Aann.bedrijf P. N. Jongeleen B.V. Leidschendam. Telefoon 070-279521 Gespecialiseerd In onderhoudswerk, verbouwingen, aluminium ramen en deuren. Gratis advies en vrijblijvende offertes. I diversen tegels, plavuizen, wandtegels, kachels, open haarden, steen strips. Rustieke plavuizen 20x20 gratis gelegd Incl. lijm 53.- m2 Franklin openhaardkachel met boven- en achteraanslulting 500.- Plavuizen 30x30 8 kleuren35.- m2 Plavuizen 30x30 nog enkele partijtjes25.- m2 Plavuizen 20x20 25.- m2 Plavuizen 20x20 B-keus18.- m2 Bewolkte wandtegels 15x15 4 kleuren15.- m2 Echte steenstrips zowel geel als rood genuanceerd18.- m2 Belgische wandtegel met decor 15x15 25.- m2 Diverse partijtjes wand- en vloertegels5.- m2 Vele aanbiedingen per hele m2 en gratis thuisbezorgd. Tegeihandel en Tegelzetbedrijf Mastrlgt en Vergunst, tel. 02521- 12840, Usserdljk 543, Usserbroek (Ringvaart), alleen geopend zaterdag van 9 tot 4 uur, donderdags koopavond. Ook te huur. Tel. 02522 Gordijnen gratis gemaa dijnen gratis gemaakt, gratis gelegd. Tapijter gelegd. tels. Klaar terwijl deursloten en raam-en de: veiligingen. W.P.HARTMIfi Tuinbouwloonbedi tie A. v. Marwijk. Voor bewerkingen tevens gi egaliseerwerk. Ook en/of frezen van volk |q1\ oude gazons enz. Mt drainage en afvoeren, t spuiten. Tuinbouwwt Stompwijk, tel. 01715-1 nst De Zwarte Markt Ramsjhal-Beverwijk j drie dingen zijn nog a Elke zaterdag gig£te; Vlooienmarkt in de Ve >rd ten van 6 tot 16.30. M |m( 750 kramenl There's evt for sale except Ufo'sl struinen en verdienen. K H je huren kost drie tlene dl., wo.. do. en vrijdag van 13 tot 17.30 u. 29075. a.s. zaterdag Nk Carnavalsfeest 27-2. gra's. beh. zat. van 9-11.30 en 'd Maand.- en dond.avond r 19.30. Fa. v. Berge Hl wen. Schelpenkade 47, Tel. 120794. I WATERSPORT tuu »rj Er zijn nog enkele ligfh w beschikbaar van 6 tot 1 ppe In Jachthaven Parana Ave lemmertrekvaart, Oeg me ingang Kwaaklaan, W 17.13.89. jde

Leidse Courant | 1982 | | pagina 6