Bewoners Zeeburg bang spaanplaatgas voor REGI0(J0UR)NAAL REGI0U0UR1NAAL Geen splitsing Randstad Sport Boscorama Celstraffen geëist tegen inbrekerstrio PTT verzet zich tegen huuropzegging Voorhouts postkantoor LEIDSF COURANT VRIJDAG 19 FEBRUARI 1982 PAGINA 7 lo over kop H BENHEIM Een •1 lige man uit Lisse j^^Histeren gewond AZL overge- L nadat hij in de op de rijksweg |le kop was gesla- [De automobilist |vanaf de Rijks- weg de rijksweg n°g onbeken- irzaak reed de (g. Daarop ketste af en stuiterde Igens over de lin- ,ulus jngfail heen. Bromfietsster uit de bocht OEGSTGEEST Een 16-jari- ge bromfietsster uit Katwijk is gisteren op de Oranjelaan gewond geraakt, nadat zij een bocht te ruim nam en zodoen de tegen een tegemoetkomen de auto reed. Het meisje reed omstreeks half vijf over de Louise De Colignylaan. Zij wilde rechtsaf de Oranjelaan in. In de bocht verloor zij de macht over het stuur en kwam in botsing met de ach terzijde van een tegemoetko mende auto. Het meisje werd na haar val met lichte ver wondingen naar het AZL overgebracht. André Hazes naar Voorhout VOORHOUT De Voor- houtse stichting Kontakt kondigt met gepaste trots aan zanger André Hazes voor een optreden te heb ben kunnen strikken. De Amsterdammer, die zich dankzij zijn eigentijdse op vatting van het levenslied op een enorme populari teit mag verheugen, treedt zaterdag 22 mei op in het SEC-gebouw. Kaarten voor dit gebeuren zijn vanaf eind maart in de voorverkoop verkrijgbaar. Transport voor Polen LISSE Onder grote belangstel ling vertrok gis teravond de eerste grote vrachtwagen uit Lisse vol goe deren naar Polen. De chauffeurs Kees van Gerven en Leo Mens zul len zo'n 16 ton goé deren met een waarde van 124.000 gulden te bestemder plekke afleveren. SASSENHEIM Op feestelij ke wijze werd gisteren de uit breiding van de Don Bosco mavo in Sassenheimn in ge bruik genomen. Leerlingen onthulden de nieuwe naam van de school: Boscorama. De in gebruik name werd ingezet met een eucharistievoering met als voorganger pastoor Ammerlaan. Daarna vond een bezichtinging van de uitbrei ding plaats. Het zijn twee theo rielokalen, een dubbellokaal en een aula voor de overblij vers. Na een besloten bijeen komst had in de middaguren een feest plaats, waarbij het carnaval centraal stond. JC Sassenheim 'n mc|nere huizen ENHEIM De Vrou- Advies Commissie (VAC) pau^je woningbouw in Sas- aan)m gaat zich beraden n aaMidvisering voor kleinere De (jgen en woningen met 1"e^exibele indeling voor on- tiginajge gezinnen. Dit voor- erc* is het gevolg van het va dat dg VAC geleverd °P °(voor de bouw van 44 lameenheden in het 'asbeek II. jaarverslag over 1981 de VAC zich verheugd iu' jde realisering van 168 Sgenin Sasenheim in de mP Z1|idieerde sector, verdeeld een fyier projecten. Bij drie e aai|je projecten, de nieuw- vadojin het plan Zandslootka- verfn bouw van 56 woningen nerikigbeek III en 36 wonin- VrSe!h Wasbeek I, was de jtrokken. ir adviseerde deze in- bij het plan voor de i van 150 woningen in }ek II, waarvoor de eer- aal halverwege januari Ie grond inging. Dit was irste keer dat de VAC [adviseren over de bouw pidere dan eengezinswo- I NOORDWIJKERHOUT Volgens enkele bewo ners van de wijk Zeeburg is het vrijwel zeker dat de medische klachten, die zij sinds enige tijd hebben, te wijten zijn aan het vrijko men van het gas formal dehyde (in de volksmond spaanplaatgas genoemd). De verontruste bewoners willen zo snel mogelijk uitsluitsel over hun ver moeden en zijn daarom tot actie overgegaan. Volgens de heer Remundt (één van de initiatiefnemers van de overigens zeer vredelievende acties) begon de zaak vorig jaar september al te spelen. Ontstoken en opgezette ogen, oorklachten, overmatig hoes ten e.d. begonnen de kop op te steken. Toen bleek dat nog en kele bewoners van de wijk Zeeburg met dergelijke klach ten rondliepen, klopte een drietal van hen aan bij de Keuringsdienst van Waren in Haarlem. Na een onderzoek door deze dienst in de drie huizen bleek, dat de maximaal toegestane waarde practisch geheel was bereikt. „Het was echter een vrij grof onderzoek wat gedaan werd bij een rela tief lage temperatuur. Wij vre zen dat er bij een hogere tem peratuur nog meer overlast zal ontstaan", aldus de heer Re mundt Om enige zekerheid te verkrij gen is echter een verfijnd on derzoek door TNO noodzake lijk, maar dit kost per huis vrij veel geld. Daarom wil men zich in de eerste plaats richten tot de gemeente en de bouwer van de huizen Spaarneveste uit Haarlem. Daar eendracht wat meer macht maakt, heeft men allereerst getracht wat meer gegevens uit de hele wijk te verkrijgen. Er werden ongeveer 380 enquêteformulie ren huis-aan-huis verspreid, waarvan er nu zo'n 50 zijn te ruggestuurd. Opvallend is dat die vooral komen van bewo ners van huizen uit de eerste bouwfase. Volgens de heer Re-, mundt is dit te verklaren uit het feit, dat het formaldehyde- gas sluipend te werk gaat. „Over het algemeen merk je er het eerste jaar weinig van, maar kan het daarna steeds meer naar voren komen". Hij sluit daarom niet uit dat het aantal klachten nog zal toene men, met name van bewoners uit de tweede bouwfase. Intussen probeert men voor zichtig („de zaak is door de pu blicaties wat in een stroomver snelling gekomen") te zoeken naar mogelijkheden om de verontrusting weg te nemen en de overlast op te lossen. Er is al contact geweest met het bureau Bouw- en Woningtoe zicht van de gemeente. Den Haag en de vereniging Eigen Huis zijn over de zaak aangeschreven en als het eventueel nodig is, denkt men voor de aan het inschakelen van de iwoners. Consumentenbond en De Om- maar verklaarde dat het niet budsman. Ook onderzoekt op hun weg lag om stappen te men of het aantal vierkante ondernemen. Ook is er contact meters spaanplaat wel in ver- geweest met op de bouw aan- houding staat tot het aantal wezige mensen van Spaarne- kubieke meters aan ruimte, veste. Deze hadden verklaard want ook hiervoor bestaan dat de gebruikte platen waren richtlijnen. Voorts wordt nage- goedgekeurd, maar konden gaan of de betrokken bewo- daarvan geen bewijzen over leggen. Naar Spaarneveste is een brief gestuurd met de klachten en vermoedens van de bewoners. Voorts is er een ners georganiseerd kunnen worden in een belangenvere niging. Voor de heer Remundt is het brief gestuurd naar het college ernst: „Ik ben al bezig met het van Noordwijkerhout De heer slopen van de ingebouwde Remundt verklaarde goede kasten, want ook daarin zijn hoop te hebben op reacties van de spaanplaten verwerkt". En de gemeente en Spaarneveste om het geheel te onderstrepen: en wil deze dan ook afwach- „Om eventualiteiten voor te ten. Dit afwachten betekent zijn, heb ik me alvast laten in- echter niet dat men stil zit De schrijven als woningzoeken- inspectie Volksgezondheid in de". 9e"twijker bekent Ljraken (p);l rvIJK Een 18-jarige Eversjkse militair, die onlangs Hplgearresteerd in verband WerraPendiefstallen vanuit KMljazerne, heeft gisteren bij (or door de Katwijkse po- k_Wj2 inbraken in Katwijk VORftwijker brak in bij win- h scholen en ontvreemd- JGlMeren ter waarde van i—OiPden guldens. Het ging HOI meer om videorecor- feen bromfiets, een fiets NA; jote hoeveelheden vuur- -<Hen langspeelplaten. De n°ë onder de part<peht ressorteert zit nu [ingesloten in Arnhem. NOORDWIJK De le denvergadering van de PvdA-Noordwijk heeft wethouder Jaap Bedijn gisteravond gekozen tot lijsttrekker bij de komen de gemeenteraadsverkie zingen. In een tot in de nok gevuld café De Wels besloot de ledenvergade ring na een lange discus sie de voorstellen van het partijbestuur over de kan didaten iets te wijzigen. Overigens gaat de PvdA- Noordwijk ervan uit dat bij de komende verkiezin gen vier zetels, net als de vorige keer, worden be haald. Opvallend bij de kandidaten lijst is dat fractievoorzitter Leo Schaap op een 'onver kiesbare' tiende plaats staat. Hij heeft zich niet meer be schikbaar gesteld voor een zetel, tenzij 'de PvdA bij de verkiezingen tien zetels haalt', zoals hijzelf grappend opmerkte. De PvdA-Noord wijk volgt bij het samenstel len van de kandidatenlijst de landelijke socialistische be leidslijn, door vrijwel om en om een man en een vrouw te plaatsen. Behalve de fractievoorzitter staan de overige drie zittende raadsleden hoog op de lijst, hoewel het bestuur de na men in een andere volgorde voorstelde. De ledenvergade ring koos dus allereerst voor Jaap Bedijn, gevolgd Coby Voorham op de tweede en Arno Bos op de derde plaats. Op de vierde plaats een nieuw gezicht: Betty Niezen. De volgende mnamen op het lijstje, voor het geval meer zetels mochten worden be haald: Bram Prins, Elly Kui per, Ton van de Wiel, Louky Kramer, Adrie Hazenoot en Leo Schaap. Met een groots opgezette sponsortocht en een bazaar hebben de leerlingen van de Technische School in Katwijk tot nu toe meer dan vijftigdui zend gulden bijeengebracht voor een projekt in het ontwik kelingsland Malawi. Het eind bedrag, dat vermoedelijk nog veel hoger zal uitvallen, kan pas over enkele weken worden bekendgemaakt. De school heeft met de halve ton die mo menteel binnen is het oor spronkelijke streefbedrag ver dubbeld. Het geld zal worden gebruikt voor de bouw van een timmerwerkplaats voor school verlaters in Livingstonia en de bouw van aangepaste lokalen voor een blindenschool in Chi- langa. Voor deze beide projek- ten is echter slechts een be drag van 25.000 gulden nodig, zodat de LTS uit kan zien naar andere projekten in dit ontwik kelingsland. Malawi ligt in zui delijk Afrika en wordt omringd door Zambia, Mozambique en Tanzania. Het is driemaal zo groot als Nederland en er wo nen zo'n zeven miljoen men sen. DEN HAAG/VOORSCHOTEN De Officier van Jus titie van de Haagse rechtbank mr. H.D.W. Klein Brete- ler eiste gisteren tegen één verdachte zes weken ge vangenisstraf waarvan vier voorwaardelijk en tegen twee anderen acht maanden waarvan twee voorwaar delijk, wegens inbraken in Voorschoten, Leiden en Voorburg. De 22-jarige verdachte uit Hoofddorp en de twee 21-jarige mannen uit Voorschoten pleegden de in braken met een buit van totaal negenduizend gulden vorig jaar tussen mei en juni. De reclassering, verdachten en de verdediger pleitten voor een zogenaamde „vervangende straf" in een Leids ziekenhuis. De officier was daar echter niet erg enthousiast over. Het aanbod om tien weekeinden lang tien uur te werken was volgens hem wel erg mager. Bovendien was de officier van mening, dat de niet geringe schade in het aanbod van verdachten niet vergoed werd. Zo heeft de eigenaar van een kledingmagazijn in Voor schoten zijn bedrijf een tiidje moeten sluiten, nadat kort na el kaar vier fnaal zijn hele winkel is leegeroofd en de man zonder inkomen zit Daarbij speelde voor de officier mee dat verdach ten al eens eerder voor soortgelijke vergrijpen waren veroor deeld waarvoor zij voorwaardelijke straffen kregen. Het trio stond terecht voor een inbraak in een bedrijfspand aan de Zoeterwoudseweg in Leiden op 21 maart vorig jaar, op 31 maart uit een winkel aan de prins Bernhardlaan, en op 10 juni een grote inbraak in het kledingmagazijn aan de Leidseweg waar toen de winkel voor de derde maal werd geplunderd. Daarnaast pleegden de drie nog een aantal kleine inbraken. De uitspraak is over twee weken. VOORHOUT De PTT zegt behoorlijk in de proble men te komen wanneer de huur van het postkantoor aan de Herenstraat per 1 augustus wordt opgezegd. Dit liet gisteravond de heer J. Treffers, direkteur van het postkantoor Noordwijk onder wiens vleugels ook het Voorhoutse kantoor valt, weten tijdens het spreekrecht voorafgaande aan de raadsvergadering van de gemeen te Voorhout. De bedoeling van het college is namelijk om het pand dat sinds 1 augustus 1957 al aan de PTT wordt verhuurd, zo snel mogelijk bij het gemeentehuis te trekken. In het gemeentehuis zijn bij voorbeeld geen spreekkamers en de ruimte voor de secretarie is veel te klein. Ook de huisvesting van het bureau sociale zaken is verre van ideaal te noemen. Daar de plannen voor een nieuw postkantoor rechts voor Huize Agnes in een vergevorderd stadium verkeren, achtte het college de tijd rijp om de huurovereenkomst per 1 augustus niet meer te verlengen. Dit met een opzegtermijn van drie maanden. De PTT-man vond daarentegen de genoemde datum geen haal bare zaak omdat de bouw van het nieuwe kantoor toch wel een tot anderhalf jaar met zich meebrengt. Burgemeester Van de Wouw zei dat het op straat komen staan niet zo letterlijk geno men moest worden, omdat dit de dienstverlening aan de Voor houtse burgerij niet ten goede zou komen, maar dat „de druk op de ketel" zeker moest blijven, anders gebeurde er niets. „En wij hebben de ruimte dringend nodig", aldus de burgervader. Prestatieloop Koudekerkse tennisvereniging Artesia houdt zaterdag voor de derde keer een prestatieloop. De loop voert de deelnemers door het polderlandschap tussen Koude kerk en Woubrugge. De afstanden waarover gelopen kan worden zijn 2; 5,5; 8 en 16 kilometer. Inschrijving, start en finish zijn bij het zwembad aan de Kerklaan. De start is om 14.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 2j>0 voor jeugd en 3j>0 voor volwassenen. Mick Mess De formatie Mick Mess treedt zaterdagavond op in De Lin dehoeve in Voorschoten. Het meest opvallende instrument van deze groep is het drumstel, dat bestaat uit metalen pla ten in plaats van trommels en bekkens. De zaal gaat om negen uur open, entree 2,50zonder kaart 4,50 Jongeren viering Hét Lefds jongerenkoor 'De Overbrugging' en een com bo onder leiding van Chris Driessen verzorgen zater dag de muziek tijdens een speciale jongerenviering in de Sint Bavo kerk in Oud Ade. De viering begint om 19.00 uur en celebrant is pastoor Schrama. Huisbroei Het verenigingsgebouw de Beekbrug in Lisse staat dit weekeinde in het teken van een huisbroeitentoonstelling. Zaterdagmiddag wordt de tentoonstelling om half drie geo pend door Wout Ruigrok, de voorzitter van de Jongeren LTB in de Duin- en Bollenstreek. De tentoonstelling is die dag tot acht uur 's avonds te bezoeken en zondag van tien tot zeven uur. Carnavalsmiddag De afdeling Bollenstreek van de Gehandicapten Orga nisatie Nederland organiseert zondag voor leden en do nateurs een carnavalsmiddag in 't Trefpunt in Lisse. De Raad van Elf, de Dansmariekes en de Hofkapel van de carnavalsvereniging De Gaapstokken zullen daarbij aanwezig zijn. De middag begint om twee uur. Irian Jay a In de Leiderdorpse Dorpskerk wordt zondag een informa tiemarkt gehouden over Irian Jay a (West-Irian). In dit voormalige rijksdeel Nieuw Guinea werken zending en werelddiakonaat onder meer voor een timmerschool in Ransiki en moeder- en kinderzorg in de buurt van het Sentanimeer. De hervormde en gereformeerde commissies voor zending en werelddiakonaat in Leiderdorp willen hieraan meer bekendheid geven door vertoning van een film, een dia-serie en foto's en een expositie van twee tot vijf uur. Aansluitend wordt om vijf uur een korte vesper gehouden die zal worden geleid door ds. H.J. Visch uit Oegstgeest, voormalig zendingspredikant op West-Irian en Big Band De Big Band van Frits Landesbergen treedt zondag middag op in Muzenhot Leiderdorp. Het jazzorkest, dat uit 19 muzikanten bestaat beeft werk van Count Basie, Stan Kenton, Woody Herman en Buddy Rich op het repertoire staan. Het concert begint om half vier, de entree bedraagt f5, inclusief consumptie. Capriole Het majorettenkorps van het Hazerswoudse Capriole gaat binnenkort op de internatonale toer. Maandag 22 februari is het showgezelschap in de Westduitse stad Millheim om er mee te werken aan de optocht, die daar ter gelegenheid van carnaval (Rosenmontag) wordt gehouden. Zondag 28 februari kan met het majorettenkorps aantreffen in België, waar in Dendermonde een optreden moet worden ver zorgd. Verder treden de majoretten zaterdag en dinsdag op in het Brabantse Zevenbergen en de miniretten zaterdag bij de Kaninefaten in Noordwijkerhout en dinsdag ook in Zevenbergen. Menswording Het Leiderdorps jongerenkoor De Menswording zorgt morgen voor de muzikale omlijsting van de kerk dienst in de Maria Presentatiekerk in Roelofarends- veen. De dienst begint om 19.00 uur. Zondag is het koor te beluisteren in de r.k. kerk De Meerkreuk in Oude Wetering. Die dienst begint om 11.30 uur. Het begon in Monte Carlo Een toneelgroep bestaande uit leden van de Aarlander- veense KPJ voert vanavond (19 februariin het dorpshuis in deze gemeente de klucht „Het begon in Monte Carlo" van Hans van Wijngaarden op. Het stuk speelt zich af ten huize van een familie, waarbij vader als miljonair terug komt uit Nice. Het doek gaat om precies acht uur op. De Weipoort Het tweede jaar van buurthuis 'De Weipoort' in Zoeter- woude is achter de rug. Nadat een aantal enthousiaste mensen zo'n drie jaar geleden het idee opperde van de voormalige kleuterschool naast het zogenaamde Kerk- pad een voorziening voor de gehele buurt te maken, waren direkt veel medestanders te vinden. Dat resul teerde uiteindelijk in de oprichting van vereniging „Buurthuis de Weipoort". De algemene vergadering die vanavond in het buurt huis wordt gehouden staat in het teken van een evalu atie van de afgelopen twaalf maanden. Uit de balans en exploitatierekening blijkt, dat het bestuur een pri ma beleid heeft gevoerd dat mogelijkheden schept voor de toekomst. Van het negen personen tellende be stuur zijn aftredend en niet herkiesbaar mevrouw Toos Janmaat, mej. Ageeth Versteegen en sekretaris Freek Feitsma. Er zijn al minimaal drie kandidaten voor een bestuursfunktie, t.w. Arnold Ammerlaan, Jan van der Poel en Jeanette de Jong. De vergadering be gint om acht uur. VOORSCHOTEN De voetbalvereniging Rand stad Sport blijft onver deeld. Tijdens een bijzon dere algemene ledenver gadering bleek de meer derheid van de leden te gen splitsing van de vere niging in een zaterdag- en een zondagvereniging. De aanhang van de op zondag spelende leden wist met een zeer grote meerderheid de splitsing te voorkomen en te vens te bepalen dat het accent van de vereniging gelegd wordt op de zondagafdeling, terwijl de zaterdagafdeling ge wenst blijft. Een grote teleur- stelling vooral voor de zater- omtrent een subsidie van dagspelers, die hun voorstel tot 100.000.- meenden de zater- splitsing verworpen zagen. Enige maanden geleden zag de zaterdagafdeling van Randstad Sport een kans om geheel zelf standig te worden. Het ge meentebestuur had in het sportcomplex Adegeest twee voetbalvelden over en met de voorlopige toezegging van de commissie sport en rekreatie dagvoetballers een kans te hebben om zelfstandig te wor den. Het gemeentebestuur bleek niet bereid om het ad vies van de commissie Sport en Recreatie te volgen en de zondagafdeling schakelde naast de KNVB ook de eigen leden in om te zorgen dat Randstad Sport onverdeeld zou blijven. Een brief van de KNVB maakte duidelijk dat minstens 3/4 van de leden voor splitsing zou moeten zijn. Dat aantal was niet haalbaar. Tijdens de bijzondere vergade ring kwam de zaterdagafde ling met het voorstel om van Randstad Sport een zaterdag vereniging te maken met de mogelijkheid om toch nog be perkt op zondag te blijven voetballen. Dat voorstel werd mêt grote meerderheid ver worpen. Daarop kwam het voorstel van de zondagafde ling om alle aparte besturen op te heffen en van Randstad ter; mevr. C. Roesen secretaris »en H. v.d. Linden, penning meester Dit bestuur verricht alle werkzaamheden tot de maand september. In die maand wordt de jaarlijkse al gemene ledenvergadering houden en zijn alle bestuursle den eventueel herkiesbaar. Voorzitter G. Schellevis ver zocht aan het eind van de ver gadering ieder lid dringend om de democratisch gevoerde Sport een zondagvereniging te besprekingen en de uitslag maken, waarbij ook de zater- daarvan te respekteren. Wie dag kans zou krijgen om te het niet eens zou zijn met het blijven voetballen. bereikte resultaat, die kan al- Dat voor- leen nog bedanken als lid. stel verkreeg 322 stemmen en Randstad Sport is behouden tot voorlopig bestuur werd ge- als een grote vereniging, waar- kozen G. Schellevis, voorzit- bij de aparte afdelingen in el- ter; H. de Jong, vice-voorzit- kaar zijn opgegaan.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7