Politie Alkemade boekt succes in strijd tegen misdrijven op het water Krachtig protest tegen gemeentelijke verkeersplannen „Ik begrijp er helemaal niets van REGIOUOURINA REGIOUOURINAAI GESCHORSTE ALPHENSE LEERKRACHT: REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 18 FEBRUARI1982 PA{ Morgen veiling ten bate van Smederij Museum NIEUWKOOP De kantine van camping De Roer domp is morgen het decor van een grootse veiling, die wordt gehouden ten bate van Neerland's eerste Smederij Museum. De goederen zijn bijeengebracht door de inwo ners van Nieuwkoop. Onder de hamer komen 300 ka vels van uiteenlopende aard. Van antiek tot curiosa, van gebruiksvoorwerpen tot consumptiegoederen: antieke boekwerken en facsimili's van onder meer Joost van den Vondel, platenspelers, meubelstukken, etsen en schilderijen en kratten bier. Van de opbrengst wil het organiserend comité het Smederij Museum afwerken. Als men voldoende geld bijeen weet te krijgen, zal het voor ons land unieke museum binnen enkele maanden zijn poorten openen. Voor de veiling begint, bestaat de mogelijkheid de kavels te bezichtigen. Dat kan vanaf 17.00 uur in de kantine van camping De Roerdomp aan het Zuideinde. De veiling onder leiding van meester Wim Klijn uit De Kwakel, begint om 20.00 uur. RPF en SGP samen in Hazerswoude HAZERSWOUDE De Reforma- torische Politieke Federatie (RPF) zal tijdens de komende gemeente raadsverkiezingen in Hazerswoude met de Staatkundig Gereformeer de Partij op één lijst van de partij zijn. De kandidatenlijst bevat de namen van drie RPF-leden: die van J. Matze, P. Boon en J. de Vo gel. Matze neemt in het „totaal klassement" een tweede plaats in. Lijstaanvoerder van de „gecombi- neerden" is J. F. Kaashoek, de eer ste man van de SGP. Hij vertegen woordigd SGP en RPF thans in de gemeenteraad. BOETE GEEIST VOOR BELEDIGEN POLITIEMAN BODEGRAVEN/DEN HAAG Een 28-jarige inwone^ van Boaegraven stond gisteren in hoger beroep voor het Haagse gerechtshof. De man had ruzie gehad met de rijks politie in zijn woonplaats. In eerdere instantie was hij door de politierechter veroordeeld tot zes weken celstraf wegens beledigingen. Gisteren kwam de procureur-generaal niet verder dan een boete. Het begon allemaal vrij simpel. De vrouw van de verdachte was door het rode verkeerslicht gereden op de Geestbloemlaan. De politie was vervolgens naar de woning van het echtpaar gereden. Daar ontstonden de moeilijkheden. „Ik zal je kop een tatoueren", had de ver dachte een rijkspolitieman toegevoegd. Vervolgens zou hij tegen de auto van de politie hebben geschopt. Zijn vrouw zou bijna door een politiewagen zijn aangereden. Daar was de verdachte zo boos door geworden, vertelde hij. De procu reur toonde meer begrip voor de verdachte dan de politie rechter en beperkte zijn eis tot een geldboete van 300 gul den. De verdediger vroeg vrijspraak. Arrest op 2 maart. Scholengemeenschap Albanianae blijft groeien ALPHEN AAN DEN RIJN Scholen- gemeenschap Albanianae blijft groeien. Voor het schooljaar '82/'83 en '83/'84 zullen een groot aantal extra lokalen nodig zijn. Hierover is reeds kontakt geweest met het ministerie van onder wijs. Het college heeft nu als oplossing voor dit ruimtetekort gekozen voor de bouw van een dependance aan de voor de verdeling van de gebouwen over Al phen ten behoeve van het middelbaar onderwijs zeer gunstig gelegen Molen- werfstraat. Hiermee kon de commissie onderwijs, die gisteren vergaderde, het geheel eens zijn. Er is inmiddels een langere termijn-prognose ingeleverd bij het ministerie; een lokalenplan voor deze dependance is klaar en aan een bouwplan wordt hard gewerkt. TOENEMEND AANTAL MISDRIJVEN VORIG JAAR IN ALKEMADE ALKEMADE Er is in Alkemade het afgelopen jaar een duidelijke toena me gebleken van het aan tal aangiften van inbraak, mishandeling, bedrog, verduistering, zedendelic ten en andere misdrijven. De Rijkspolitie in Alke made heeft in 1981 niet minder dan 516 aangiften van dergelijke misdrijven te verwerken gekregen tegen 424 in 1980. Slechts van 78 gevallen is de dader in de kraag gegrepen. Tóch heeft de Alkemadese po litie grote series misdrijven in samenwerking met politie korpsen elders opgelost. Deze komen in de cijfers niet tot ui ting, want bijvoorbeeld een se rie van 250 opgeloste inbraken werden weliswaar door een bende van 9 Alkemadese jon geren gepleegd,maar vonden niet plaats in de eigen woon plaats. Andere spectaculaire zaken in het afgelopen jaar zijn de vangsten van de daders van de taxi-moord (in samen werking met de Amsterdamse politie), de Kaagse roofover val, de vernieling van het vrij heidsmonument en van een persoon die niet minder dan 40 kraken' op zijn kerfstok had. De groepscommandant van de Rijkspolitie te Alkemade, de heer M. Portengen, wijst er op dat alleen al het aantal inbra ken in 1981 is gegroeid naar 133. Het aantal verkeersonge lukken en de gevolgen daar van is exact gelijk gebleven aan 1980. Een geconstateerde toename in verkeersovertre dingen en „het rijden onder invloed" wijt hij aan intensie vere en later in de nacht plaatsvindende controles. He laas is het afgelopen jaar slechts 15% van de verkeers- misdrijven (vooral doorrijden na een aanrijding) opgelost. De Alkemadese politie is van plan om het toezicht op milieu overtredingen in 1982 meer gestalte te geven. Er komen extra surveillances op binnen wateren en plassen om het af meren in rietkragen, het stor ten van vuil en het te snel va ren tegen te gaan. Voorts gaat men meer en beter toezicht houden op het gebruik van be strijdingsmiddelen, zoals methylbromide. Watersportproject In het kader van voorkoming van misdrijven heeft de Rijks politie groep Alkemade met succes een watersportproject afgerond. Dit project was erop gericht de sterk toenemende criminaliteit op het water te gen te gaan. „Want" zo zegt de heer Portengen, „de criminali teit op het water verdubbelde ieder jaar en begon langzamer hand desastreuze vormen aan te nemen". In de weekeinden van de maanden juni, juli, augustus en september werd aan alle wa tersporters, die 's morgens in de jachthavens (vooral de Noorderhem) verschenen, voorlichtingsmateriaal uitge reikt over hoe men zijn spul len tegen diefstal kan bescher men. 's Avonds bij terugkomst troffen de watersporters de Rijkspolitie te water aan voor verdere inlichtingen. Het werk in de jachthavens was onder andere gericht op het beveiligd achterlaten van boottrailers. In de vier maan den zijn in totaal 49 boottrai lers onbeveiligd aangetroffen. Zeven boottrailers werden nog een tweede keer zo aangetrof fen en slechts één boottrailer werd drie keer onbeveiligd aangetroffen en één viermaal. De eigenaars zijn telkens stuk voor stuk hierover aange schreven met als resultaat dat aan het einde van het seizoen bleek, dat 80% van alle trailers afgesloten werden achtergela ten, tegen 10% in het begin van dit seizoen. Op twee no vember 1981 zijn alle afge meerd liggende boten gecon troleerd: 73% bleek goed afge sloten te zijn. „Derhalve nog een fiks aantal dat niet vol doende op slot zat" aldus Por tengen, die desondanks niet ontevreden is. Toen men het onderhavige project aanvatte, was de ver wachting dat het aantal aan giften zou stijgen door een gro tere aangifte-bereidheid. Nietis bleek minder waar: werden er in 1980 nog 7 boottrailers ge stolen, vorig jaar was dit gere duceerd tot nul komma nul. Het aantal aangiften van dief stal van boten, surfplanken en buitenboordmotoren bedroeg 5 tegen 12 van dergelijke dief stallen het jaar ervoor. In 1980 werd er 15 maal aangifte ge daan van vermiste voorwer pen uit boten; vorig jaar nog slechts drie keer. „Het lijkt erop dat al onze moeite niet voor niets is geweest" zegt Portengen, die er haastig aan toe voegt dat komende zomer het hele project herhaald zal worden. De Alpense Montessorischool. ALPHEN AAN DEN RIJN „Ik begrijp er helemaal niets van. Het is erg onrechtvaardig wat er is gebeurd. De grieven die het bestuur heeft, zijn voor mij alle maal onduidelijk". Dit zegt mevrouw B.P.H. Mellema, hoofd van de Montessori-basisschool aan de Preludeweg. Zij is door het schoolbestuur voor drie maanden de toe gang tot de school ontzegd (Zie ook de L.C. van giste ren). Mevr. Mellema wil lie ver niet te diep ingaan op het ^conflict met het schoolbe stuur. Zij wil eerst een ge sprek hebben met haar advo caat en de raadsman van de bond van onderwijzend per soneel, waarbij zij is aange sloten. Joep Mellema is beslist niet van plan zich neer te leggen bij de beslissing van het schoolbestuur. Al vier-en- een-half jaar is Zij hoofd van de Alphense Montessori school en in die tijd is het aantal leerlingen gestegen van 80 naar 180. „Dat is toch wel een teken dat de school en dus het schoolhoofd goed aangeschreven staan", aldus de heer L. A. B. de Keijzer, één van de ouders die me vrouw Mellema graag als schoolhoofd willen houden. Het konflikt ontstond kort nadat het nieuwe schoolbe stuur in april was geïnstal leerd. Tijdens de ledenverga dering van 30 juni 1981 werd bekend bij de ouders van de leerlingen, dat het bestuur het funktioneren van me vrouw Mellema in twijfel trok. De heer Keijzer heeft mevrouw Mellema echter vanaf het begin meegemaakt en heeft niets dan lof voor haar. „Zij is een erg goede leerkracht en heeft de school onder haar leiding tot bloei gebracht. Er zijn natuurlijk altijd wel mensen die onte vreden zijn over het een en ander, maar daar ontkom je niet aan, wanneer je met 180 ouderparen te maken hebt". Hij heeft inmiddels tot twee maal toe geprobeerd bij het bestuur de juiste reden te achterhalen van deze handel wijze, maar hij krijgt alleen zeer vage klachten te horen. Met de heer Keijzer staan er zo'n 80 ouders achter me vrouw Mellema. Tot nu toe zijn door het konf- lict en de daardoor ongunstig beïnvloede sfeer op school al 30 leerlingen van school ge haald. Een moeder, die ano niem wil blijven, vertelde dat tijdens een ledenvergadering is medegedeeld, dat mevrouw Mellema als leerkracht uit stekend is. Blijft over de vage klachten op organisatorisch gebied. „Wanneer deze echt zo groot zouden zijn, had het bestuur voor begeleiding moeten zor gen", zo stelt zij, „en niet als oplossing voor ontslag mogen kiezen. Het wegnemen van een leerkracht voor de bo venbouw is het ergste wat het bestuur heeft kunnen doen. Nu moet er namelijk gewerkt gaan worden met een vervangende onderwijs- kiacht, die bovendien geen Montessori-aantekening heeft. Als het bestuur al vond dat het Montessoriaanse ka rakter door de wijze van les geven van mevrouw Melle ma in het gedrang kwam, schiet men met deze vervan ging helemaal niets op". Van problemen onder het vorige schoolbestuur is niets bekend. Mevrouw - G. van Noort, die tot verleden jaar bestuurslid was, vindt me vrouw Mellema een capabel hoofd en leidster, die de school een zeer warm hart toedraagt. „Joep Mellema is degeen geweest die de school vanuit een diep dal tot bloei heeft gebracht. Met het toen malige bestuur was er een zeer goede samenwerking. Ook het schoolteam funktio- neerde zeer goed", aldus me vrouw Van Noort. Weigeren Het bestuur van de Montes sorischool blijft weigeren me dedeling te doen over de re den waarom mevrouw Melle ma de toegang tot de school is ontzegd. Volgens de heer J. W. Duyvendak, voorzitter van het schoolbestuur, gaat er alleen een negatieve in vloed vanuit wanneer een dergelijke kwestie via de pers wordt uitgespeeld. Hij wil alleen kwijt, dat het be stuur het volste vertrouwen heeft in de positieve onder wijskundige ontwikkelingen die door het schoolteam on der leiding van het waarne mend hoofd, mevrouw I. van der Ven-Brood en onder be geleiding van de Nederlandse Montessoriverenigingen wor den uitgebouwd. Die ontwik kelingen kunnen echter al leen tot bloei komen, wan neer de betrokkenen er. in alle rust aan kunnen werken. 'DE RIETLANDEN' EN 'BOUWLUST' IN ACTIE NIEUWKOOP De plannen van de gemeente om een verkeersontslui- ting tot stand te brengen via de woonerfwijken „De Rietlanden" en „Bouw- lust" in Nieuwkoop heb ben tot een krachtige pro testactie geleid. Een hand tekeningenactie leverde binnen zeer kort tijdsbe stek zo'n 350 handteke ningen tegen de gemeen telijke plannen op en deze zijn aan het gemeentebe stuur aangeboden. Alhoewel er nog geen officiële bezwaarschriften konden wor den ingediend, deed het actie comité de handtekeningen vergezeld gaan van een „be zwaarschrift bij voorbaat". Mede-actievoerder Allie Blijle- ven vertelt, dat het comité veel sympatiserende reacties en steunbetuigingen heeft ge kregen en dat één der ge meenteraadsfracties - de groep Njeuwkoop/Noorden - zich reeds achter het comité heeft geschaard. Alle politieke par tijen zijn benaderd, zo zegt hij, maar de meeste houden zich nog op de vlakte. Het grootste dee| van de bewo ners van de betreffende woon erfwijken zijn overtuigd van de grote gevaren van de voor genomen doorkruising van het gebied door een hoofdverkeer sader. De kinderen, die naar school gaan of naar de speel plaatsen zullen dan een zeer gevaarlijke weg moeten over steken. Het is ook onbegrijpe lijk - zo vindt Blijleven - dat de gemeente tot een dergelijk idee is gekomen. De weg is he lemaal niet op zo'n extra ver keersbelasting afgestemd, en het plan is volkomen in strijd met het karakter van de woonerven ter plekke. Boven dien hebben bewoners en kopers van huizen destijds van de gemeente uitdrukkelijk te horen gekregen dat een derge lijke doorverbinding van de Churchilllaan/'t Lange Stuk naar de prov. weg er nooit zou komen. „Wij zullen er ons tot in hoogste instantie tegen ver zetten" kondigt hij aan. Het comité is van plan om waar mogelijk bezwaar en beroep aan te tekenen en men heeft bovendien een alternatief plan opgesteld, voor het geval men uiteindelijk het doorgaan van dit gemeentelijke plan niet zou kunnen tegenhouden. Als ver volg op de handtekeningenac tie zal de op 2 maart te houden commissievergadering - waar deze zaak wordt behandeld - massaal door het actiecomité worden bijgewoond. TROUWE LEDEN GYMVERENIGING Hoewel de leden van de Zoeterwoudse gymnastiekvereniging Meerburg het gistera vond volledig lieten afweten bi) de algemene vergadering - van de 475 ingeschreve nen kwamen er slechts 20 opdagen - was er toch een feestelijk tintje. Vijf dames die in totaal 135 jaar lid zijn werden in het zonnetje gezet. Mevrouw Riet Vermeulen, al vele jaren penningmeesteresse van de gymnasten, is precies 35 jaar lid van Meer burg. Als dank voor haar inzet gedurende die tijd ontving zij een grote fruitmand. Een mand met vruchten was er ook voor de vier „zilveren jubilarissen" t.w. de dames Annie Spierenburg, Elze Graafmans, Bep Spierenburg en Truus Peer. Laatstgenoem de beheert het sekretariaat van Meerburg. ielp Shanties In het muziekcafé van De Lindehoeve in Voorsci treedt vanavond het duo Peter Urwin en Bert Hi op. Deze twee artiesten spelen volksmuziek, voon lijk Engelse en Schotse liedjes, waaronder veel. shanties'. Er wordt a capella gezongen of met bek- ding van gitaar of mandoline. Het is dé bedoeling het publiek op een gegeven moment gaat meezitijen met name de zeemansliederen lenen zich daar Iw voor. Aanvang negen uur. jj v. Tiger 5i»r De Groep „Tiger", die gewend is het publiek op te slowo: als ware zij haar prooi, komt vrijdagavond naar „Our se" in Roelofarendsveen. De entree bedraagt 7,50 (lt 5,-). Aanvang 20.30 uur. Zaterdagavond is het weer hrr geblazen voor de jeugd van rond de 17 jaar. Fa free LI Zondagavond wordt deel drie van de film uit de Mary-, thers-cyclus gedraaid. Nu is „A Night in Casablanca Ly- de beurt. Entree4,50 (f3,- voor leden van „Our Hoq De groep Tiger. Woongebouw Voor het eerste in de geschiedenis van de Noordvt Woningbouwvereniging zal de eerste paal worden slagen voor een woongebouw dat door de verenig zelf is ontwikkeld. Dat gebeurt vrijdagmiddag om e 1 uur aan het Gritpad, ter hoogte van Voorstraateec Het gebouw gaat 17 tweekamerwoningen in drie\ js diepingen bevatten. Kapelaan Fred Warmerdam zzL eerste paal slaan. Florastampers ich t Rijnsburgse gaat men dit weekeinde weert m' •en. 'De Florastampers' beginnen vrijdagat154 pei Ook in het 1 naval vieren." met het Stampersbal in de residentie 't Camphuis aaf^( Rhijngeesterstraatweg in Oegstgeest. Onder toeziend]f° van grootvorst Sjaak, prins John, prinses Len en de JF v van Elf treden op Estrelleta, een imitator van André v( Duin en de groep Dass Edelweiss uit Eindhoven. Gast\e nigingen zijn De Piraten uit Utrecht, De Leutige Let/® Numansdorp, De Uilenspiegels uit Vlissingen, de Kaarsen uit Gouda en Dass Edelweiss uit Eindhoven muziek wordt verzorgd door het huisorkest The Jin£er uit Leiden. vaI n E Volksdansen sen In Muzenhot Leiderdorp wordt vrijdagavond weefaal maandelijkse volksdansinstuif gehouden. Kind van 7 tot 12 jaar dansen van zeven tot acht uur, de>n deren komen om kwart over acht aan de beurt. Er vei fl voor kinderen, f3 voor volwassenen. Postzegels Postzegelvereniging De Rijnstreek houdt vrijdagavond iet grote veilingavond in Het Dorpshuis aan de Hoofdstra Lol Leiderdorp. De veiling begint om half acht. De ve/Jral meester heeft de beschikking over een computer, zod, loei erg snel gewerkt kan worden. Nadere inlichtingen: Ier 895890. hor rlai Hengelsport De Lissese hengelsportvereniging Advendo houdt dagavond haar jaarlijkse ledenvergadering bij P. Steijn aan de Kanaalstraat 132. De bestuursverkh T gen, uitreiking van dagprijzen en visstkken in nieuwe seizoen staan vanaf acht uur op het progi ma. Duinkonijnen De Zilkse carnavalsvereniging De Duinkonijnen stort J J ook weer in dolle, dwaze pretcapriolen. Vrijdagavond voor een jeugd vanaf zeven uur een disco-avond in Duinpan. De entree kost 2 gulden 50. Zaterdagavond een groot carnavalsbal met medewerking van De Mt ries, ook weer in De Duinpan en te beginnen om halt gen, entree tien gulden. Zondagmiddag wordt vanaf P" uur kindercarnaval in De Duinpan gevierd, om drie gevolgd door een grote optocht door De Zilk Zondaga\ is er weer een jeugdavond met disco, toegang 7 guldei aanvang zeven uur. Maandag besluiten de Duinkoni5 het feest met een 65+-carnavalsfeest vanaf twee uur ii iau Duinpan en 's avonds vanaf acht uur met het Katei toegang kost 7 gulden 50. De Hangkonten Het komende weekeinde wordt de finale gehouden het carnaval. De Zoeterwoudse carnavalsverenii „De Hangkonten" gaat dan de bloemetjes flink bu zetten. Zaterdag met het senioren slotbal in Don Bé en zondag met een optocht, snotneuzenbal en carni 21 co. 84 Zondagmiddag om half twee start de camavalsopt&ss bij 't Centrum aan de Schenkelweg. De bonte sl voorafgegaan door het prinselijk paar en de Raad Elf zal na een tocht door de dorpskern eindigen Don Bosco waar om half drie het zgn. "snotneuzen hte voor luitjes van nul tot veertien van start gaa e6 Avonds zijn de tieners welkom bij het carnadisco|stn eveneens in Don Bosco wordt gehouden. De seniipei sluiten het carnavalsjaar zaterdagavond af. Onder zikale begeleiding van "Friction" en "De gespl klomp" zal het maken van sfeer geen probleem n vormen. Een bekend inwoner van Zoeterwoude worden onderscheiden en de winnaars van de lo Li (hoofdprijs: een reischeque van zeshonderd guh zullen bekend worden gemaakt Klusjes in huis In sport- en recreatiecentrum „De Eendenkooi" aan Kooikerspad te Zoeterwoude begint op 1 maart een ku „Klusjes in huis" onder leiding van Nico Kluiters. Er len vier lessen worden gegeven - steeds op de maan jS' avond van acht tot tien uur - tegen een totale kursus do van f 40,-. De onderwerpen die aan de orde komen )ei] gebruik gereedschap en inbraakbeveiliging; isoleren de woning en betimmeren van de zolder; schilders binnen en buiten; behangen en wandafwerking; algen1 n informatie. Tot morgenavond is het nog mogelijk zich °P< de cursus aan te melden bij Gerard Koek, telefoon |St| 897789 of bij Bregje de Vries, telefoon 071-895946. ord >8

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4