Nog dit jaar begin inrichting Vlietland REGIO Geweldige carnavalsfeesten in Roelofarendsveen Jongen (7) aangereden Beschonken achter stuur Inventaris 'Millionaire' in vlammen op Financiële deskundigen bij YVD-Noordwijk REGIOIJdURINAfU I Fancy-fair in Rijpwetering weer succes LEIDSE COURANT MAANDAG 15 FEBRUARI 1982 PAG ;l HULDIGING BETTINE Bettine Vriesekoop werd gisteravond in het clubhuis van de Hazerswoudse tafeltennisvereniging Avanti ge huldigd voor haar eerste plaats in het top twaalf toer nooi dat onlangs in het Franse Nantes werd gehouden. Bettihe ontving van de carnavalsvereniging De Blauw kousen de orde van De Blauwe Kous. Aart-Jan van der Poel, voorzitter van Avanti, schonk de tafeltennis- ter een complete ski-uitrusting. Dit omdat Bettine Vriesekoop een week In Zwitserland gaat skiën. In dat kader paste ook de geldelijke bijdrage van het gemeen tebestuur van Hazerswoude. Burgemeester Ten Heu-' velhof overhandigde Bettine een fors bedrag ten be hoeve van de komende vakantie. NTTB-voorzitter Röete vroeg Bettine Vriesekoop niet te stoppen met de tafeltennissport. Wanneer de Hazerswoudse eerste wordt op het komende Europese kampioenschap in april in Boedapest), dan bestaat er een grote kans dat Vriesekoop haar carrière gaat afbouwen. Ook coach Gerard Bakker en dochter José werden ge huldigd. De laatste voor haar eerste plaats tijdens de jeugd acht kamp voor junioren, onderschrift Voorhout voert actie voor Polen VOORHOUT Tal van pakketten le vensmiddelen, schoenen en kleding wer den zaterdag ingeleverd in het parochie huis aan de Herenstraat. Het parochie huis was de centrale ontvangspost van de actie 'Help Polen de winter door', die dit weekeinde een hoogtepunt beleefde. Begin april zullen de Voorhoutse goederen naar het Poolse stadje Raciborz vervoerd worden, een gemeente met 65.000 inwoners op zo'n zes tig kilometer van Katowice. Behalve de een ac tie voor goederen, werd in Voorhout ook geld ingezameld. De collectebus in het parochiehuis had zaterdagavond een inhoud van 1100 gul den. Het speciale Rabo-bankrekeningnummer 3660.24442 heeft al een saldo van bijna zes mil le. Van dit geld zullen medicijnen en voedsel worden gekocht. Feestelijke uitreiking EHBO-diploma's 'OUDEKERK AAN DE RIJN Mevrouw Zwaan, beschermvrouwe van de jeugd- EHBO, heeft zaterdagavond in een tot feest zaal getransformeerde Ridderhof, de diplo ma's uitgereikt aan in totaal 54 Koudekerkse jongens en meisjes. Veertig kinderen slaag den voor examen A en 14 voor B. Verder be haalden 19 dames en heren het eenheidsdi ploma. Voorzitter A. van 'tHof memoreerde in zijn welkomstwoord het 50-jarig bestaan van de vereniging dit jaar. Een gedeelte van het dona- teursgeld zal worden bestemd voor een aan te schaffen beademingspop, zo deelde hij verder nog mee. De avond werd o.a. bijgewoond door burgemeester G. Zwaan en dokter J. J. M. van Buuren. LEIDSCHENDAM Nog dit jaar wil de provincie beginnen met de aanleg van een groengebiedje en een fietspad aan de Leidse kant van het circa 285 hectare grote gebied Vlietland omsloten door de gemeenten Leidschen- dam, Voorschoten en Zoe- terwoude. Het voor de watersport en oeverre creatie bestemde gebied kan in het begin van de jaren negentig gereed zijn. De totale kosten worden op ongeveer 10 miljoen gulden geraamd, waarvan driekwart door CRM wordt betaald. Het pro vinciaal bestuur hoopt echter door verpachting van stukken grond aan ondernemers die bijvoor beeld een jachthaven of een restaurant willen be ginnen, een deel van de kosten terug te krijgen zoals ook bij de Oude Maas en de Rottemeren is gebeurd. Gedeputeerde J. Borgman, die h'et plan voor de inrichting Van Vlietland onlangs in het Provinciehuis presenteerde, zei wat de financiën betreft ook te hopen op de welwillen de medewerking van de be trokken gemeentebesturen. Vlietland bestaat voor ruim de helft uit twee enorme plassen. Het gebied wordt in de lengte richting begrensd door de Vliet en Rijksweg 4 (Voor- burg-Amsterdam) en in de breedterichting door de Knip- laan en het tracé van Rijksweg 11 door de Hofpolder. De vier recreatie-zones worden door wandel- en fietspaden verbon den. De Hofpolder, aan de Leidse kant van het gebied, is bestemd voor intensieve dag recreatie. Hier komen een iachthavenaccommodatie, ge legenheid voor toeristisch kamperen, een windsurfoever, stranden, speel- en ligweiden, waterpartijen voor de kleine watersport, een botenhelling, aanleg- en tuigsteigers, restau rants en toiletgebouwen met parkeerruimten, visplekken. Zeil- en motorboten circa 300 zeilboten kunnen be vatten met daarnaast nog 'dro ge' ligplaatsen voor zo'n 500 kleinere vaartuigen. Gericht op de Vliet wordt bovendien nog een aparte haven inge richt voor ongeveer 200 mo torboten die, behalve als pas santenhaven, ook bedoeld voor sanering van illegale lig- {>laatsen in de regio. Door aan eg bij de Vliet hoopt men de druk op de plassen voor Vliet land te beperken. De kam- peervoorzieningen zullen een voudig van opzet zijn, en be doeld voor trekkers die hier maximaal drie dagen willen overnachten. Twee watergan gen zullen het mogelijk maken een ommetje te varen. Verder wordt gedacht aan een kleine waterpartij met een zand strand en glooihellingen voor het zonnen. Tussen de water partij en de grote jachthaven zou een restaurant moeten ko men met uitzicht in verschil lende richtingen dat architec tonisch de 'blikvanger' van Vlietland moet worden. De rest van het gebied gaat lang zaam over naar een gebied voor zoekers naar meer rust (wandelaars en vissers, met nog wat ruimte voor speel- en .ligweiden) tot de Meeslouwer- polder, die bestemd wordt voor natuurobservatie (vanaf smalle wegen met bijvoorbeeld een verrekijker) en andere op de natuur gerichte recreatie. In een Staten-motie van 1977 werd verzocht het natuurge bied dat in de Meeslouwerpol- der is ontstaan, te behouden. Het was de bedoeling de vo gels uit dit gebied langzaam te doen verhuizen naar het re creatiegebied Leidschendam- merhout dat aan de andere zij de van de Kniplaan tot aan de bebouwing van Leidschendam moet verrijzen. Naar aan- leidng van kritiek van de mi lieuvereniging „Het Groene Hart" en de Haagse vogelbe schermers zal het nieuwe na tuurgebied een oppervlakte krijgen van 50 hectare in plaats van 35 hectare, voorna melijk watergebied. De na tuurminnaars vrezen ook, dat in Leidschendammerhout te weinig ruimte komt (voor veel vogels, onder andere kieken dief van belang), hieraan zal eveneens tegemoet worden ge komen. Het behoud van het natuurgebied in de Meeslou- werpolder, volgens de vogel vrienden van internationale status, is volgens de provincie onmogelijk. Ten eerste gaat het om stilstaand water dat in de zomer warm wordt met alle gevolgen van verontreiniging (botulisme) vandien, en verder is er geen geld om het nu een maal bestaande contract met de zandwinnaars af te kopen. Het zou hierbij om een bedrag van 8 10 miljoen gulden gaan voor een contract dat op 1 ja nuari 1987 afloopt Bovendien staat CRM niet toe, dat de re creatieve belangen in de ver drukking komen. Voor die be langen heeft het ministerie al geld gegeven en zal er in de toekomst nog meer geld voor beschikbaar stellen. Bereikbaarheid Voor wat betreft de bereik baarheid van het gebied: het autoverkeer krijgt een weg,4 die parallel loopt aan Rijksweg 4 vanaf de Europaweg aan de Hofpolder. De auto blijft om de rust in het gebied te verze keren, aan de rand, voorname lijk langs de Hofpolder. Brom fietsers, wielrijders en wande laars kunnen Vlietland van verschillende kanten berei ken. Vanuit de Haagse agglo meratie via de Oostvlietweg, maar ook aan de Veursestraat- weg, beide Leidschendam, en een te bouwen brug over de Vliet, misschien bij de Knip of anders wat verder in de rich ting van Leidschendam. Hier over moet volgend jaar wor den beslist. Omdat aan de bouw van de brug nogal wat problemen zijn verbonden zou voorlopig de oude veerverbin- ding bij de Knip kunnen wor den hersteld. Een tijdelijke op lossing, want de kosten hier van bedragen al gauw een paar ton per jaar. Het overleg met Leidschendam en Voor schoten is al gaande. Voor het langzame verkeer vanuit Voorschoten en Leiden geldt de nieuwe brug uiteraard ook, evenals van uit het kustgebied, via de Horstlaan. De Kniplaan richting Stompwijk wordt voor het autoverkeer afgeslo ten. Voor Zoetermeer wordt gedacht aan een fietspad (no. 90), dat in het streekplan is op genomen. Het openbaar ver voer onderhoudt drie buslijnen over de Veurseweg en vanuit Leiden en Zoetermeer is het gebied, zij het met een wande ling van twee kilometer, met buslijn 4 te bereiken. De dag capaciteit van Vlietland wordt geraamd op 8000 recreanten. De capaciteit van het water zou zijn 600 boten (jachtcapaci- teit ruim 800 boten) en 675 surfplanken. Aan de geplande inrichting van het gebied die binnenkort aan de provinciale commissie wordt voorgelegd, kan niets worden toegevoegd, anders wordt het te kostbaar. Conny Vink temidden van 4000 kinderen in de EMM-hallen. ROELOFARENDSVEEN Dat Veenders allang niet meer onderdoen voor zuiderlingen, bleek tijdens het afgelopen weekend gehouden carnaval in de EMM-veilinghallen. Tra ditiegetrouw stond mu ziekvereniging „Liefde voor Harmonie" garant, voor een wervelend car naval. Vooral het kindercarnaval zondagmiddag was een gewel dig feest waarover iedereen nog lang zal napraten. Een re cordaantal van ruim 4000 kin deren met hun oudera hosten en zongen dat het een lieve- lust was. Hoewel het een kin dermiddag was, genoten ook de ouders van de muziek en de gezellige sfeer. Het optreden van entertainster Conny Vink was het absolute hoogtepunt van een onvergelijke „Veense" middag carnaval. Overigens was het carnaval al vrijdagavond begonnen met een feest voor jongeren vanaf 16 jaar. Een groot aantal ar tiesten met als grandioze uit- smijte Doris D. The Pins droeg bij aan een uitbundig festijn, waaraan meer dan 900 mensen meededen. Ook zaterdagavond zat de stemming er goed in. Zo'n 1100 aanwezigen genoten onder an dere van de zang van Lee To wers. Voor alle drie de feesten geldt dat zij muzikaal werden opgeluisterd door „De Sprot buiken", de „Agena's, hofka pel „Kleintje Pus" en Carna valsvereniging „De Saksen" met hun dansmariekes. Ieder een, maar dan ook iedereen' had zijn of haar „gekke pak- kie" aangetrokken. Een jury, die moest beslissen wie de ori gineelste kleding droeg, had het dan ook bijzonder moeilijk. Uiteindelijk ging de wissel be ker naar de families Koek, Keyzer en Van Veen, die tesa- men niet van echte „Muppets" te onderscheiden waren. Voorts reikte Prins Rinus een onderscheiding uit aan Kees van der Meer, wegens zijn ja renlange zeer grote verdien- dere „geridderden" waren Frans van Veen, Fon Koek, Herman Klein, Herman Ver del en Peter Bakker. De meer dan 100 leden van de muziekvereniging hebben met hun familieleden ervoor ge zorgd dat alle dorst snel gelest kon worden met voornamelijk bier. Auto tegen stilstaande vrachtwagen NOORDWIJKERHOUT Drie mensen raakten gister middag gewond bij een onge val op de Maandagsewete- ring. Dat gebeurde rond 17.00 uur toen een 34-jarige man uit Noord-Scharwoude tegën een geparkeerde vrachtwagen reed. De man en twee van zijn inzit tenden zijn 32-jarige vrouw en een 24-jarige Noordwijker- houtse raakten gewond en werden naar het AZL ver voerd. Drie achterin de wagen gezeten kinderen kwamen met de schrik vrij. Tegenover de politie verklaarde de bestuur der de vrachtauto niet gezien te hebben, daar hij verblind werd door de laagstaande zon. HAZERSWOUDE Een 7-jarige jongen uit Hazerswoude is za terdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding. Het ongeval gebeurde rond vier uur op de Rijndijk toen het knaapje plotseling de weg overstak. Een 44-jarige in de richting Alphen rijdende automobilist uit Amsterdam kon een aanrijding niet voorkomen. Het jongentje is overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. NOORDWIJKERHOUT Een 42-jarige beschonken automobi list reed gisteravond bijna een politiewagen aan. Agenten van de rijkpolitie reden even na tien uur met een sur veillancewagen op de Havenstraat Plotseling zagen de agenten een personenauto op hen afkomen. Een geslaagde uitwijkpoging voorkwam een aanrijding. De slingerende bestuurder was even wel gestopt en kon zodoende aan de tand worden gevoeld. Een blaastest wees uit dat de man te diep in het glaasje had gekeken. OEGSTGEEST Een korte maar hevige brand heeft de inventaris van de Oegstgeestse club „The Millionaire" aan de Ge versstraat 57 in de as ge legd. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur werden buren van de club gealarmeerd door een enorme rookontwikke ling aan de achterzijde van het pand, waar zich de keu ken bevindt De eigenaar bleek op dat moment niet thuis te zijn. De Oegstgeester Vrijwillige Brandweer had niet veel moeite het vuur te bedwingen. Dankzij kordaat optreden en de asbestlaag, die op de muren van het on derste deel van het pand was aangebracht kon de boven verdieping gespaard blijven. Hoeveel de schade bedraagt, is nog niet bekend. Ook om trent de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. Het vermoeden be staat dat er kortsluiting is geweest NOORDWLTK De fi nanciële problematiek van de gemeenten vormt dinsdagavond het onder werp van een speciale WD-bijeenkomst in Noordwijk. Tijdens deze bijeenkomst zal de Noord- wijkse financiënwethou- der Ted Jansen worden gehuldigd omdat hij tien jaar wethouder is. De speciale VVD-bijeenkomst begint om 20.00 uur in het 'Hof van Holland' aan de Noordwijkse Voorstraat en staat onder leiding van mr. J. de Vries, griffier van provin ciale staten van Zuid-Holland. Hij woont als gast de vergade ring bij. Verder zullen vier deskundigen het woord voe ren. dat zijn Jaques de Geus. oud-wethouder en financieel deskundige van de CDA-frac- tie in de gemeenteraad, prof.drs. J. Weitenberg, onder directeur van het Centraal Planbureau, de Katwijker J. van Rijn, adjunct-directeur van het Verificatiebureau van de Vereniging van Nederland se Gemeenten en tot slot wet houder Jansen van Noordwijk zelf. De wethouder, belast met de portefeuille financiën, elec- triciteit, water, gas, recreatie en sport- en jeugdzaken, zal in populaire taal het financiële beleid van de gemeente in de afgelopen tien jaar de revue laten passeren. In de VVD-kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkie zingen blijkt overigens Jan Hogervorst van plaats te heb ben gewisseld met mevrouw Gretie Kok. De lijst wordt aangevoerd door wethouder Ted Jansen, gevolgd door K. Rubbingh, At. Admiraal, Gre tie Kok, jan Hogervorst en Koos Smit. CDA - vergadering dif De kiesvereniging Noordwijk van het CDA houdt vafn' avond in De Vinkenhot aan de Achterzeeweg een hui denvergadering. Besproken wordt het concept-gemeef1 teprogramma, waarmee het CDA -Noord wijk wil me *'el doen aan de gemeenteraadsverkiezingen, de vergad n ring begint om acht uur. Cursussen Bij diverse cursussen die in 't Meerpunt in Warmond wo den gegeven zijn nog plaatsen open. Dat is bijvoorbeeld h iej geval bij het 'kleding makenop woensdagmorgen van ha |g tien tot half twaalf. Plaats er is ook nog op de cursusst fi: 'boerenschilderen' op woensdagavond en 'poppen maken die naar de maandagavond zal verhuizen. Ook de cursi 'kleien voor beginners' is naar de maandagavond gegaa Voor vragen of suggesties kanmen terecht bij 't Meerpun >A tel. 01711-11109 (tussen 18.30 en 19.30 uur). Jarig De Rabobank Lisse bestaat 75 jaar. Daarvoor won van vandaag tot en met vrijdag een feestweek geho den. Alle inwoners van Lisse, die in de feestweek jaar worden, krijgen een geschenk en alle baby's d dan worden geboren, een spaarbankboekje met 751 den. Voor de jeugd wordt een kleurwedstrijd en fi filmmiddagen georganiseerd. Bovendien wordt in kantoor aan de Nassaustraat een munten ten toonste ling gehouden waaraan een wedstrijd verbonden l Vanmiddag wordt het jubileum gevierd tussen vier t zeven uur met een receptie in De Nachtegaal. Ijsclub De ijsclub 'Nooit Gedacht' in Valkenburg houdt vanavon een algemene ledenvergadering. De bijeenkomst wordt gt d houden in 't Trefpunt en begint om acht uur. Ongetwijfe. >n« zullen het afgelopen seizoen en het gebruik van de nieuw ms ijsbaan ter sprake komen. ke; Zangavond hii De parochiekerk Sint Petrus Banden In Roelofarend veen is vanavond het decor van een zangavond voiJat< koren. Zo'n 200 jongeren komen dan bijeen om op u/pi nodiging van de werkgroep voor Liturgie en Kerkm\ n< ziek van bet Alkemadese dekenaat enige liederen te^aa gehore te brengen. Pater Sasse van Ysselt zal de zanf nummers aankondigen en toelichten. De zangavond b gint om acht uur. Bijspijkeren Progressief Warmond organiseert de komende maande een aantal 'bijspijkeravonden' voor mensen die, met de gi meenteraadsverkiezingen in het vooruitzicht, meer van d gemeentepolitiek willen weten of er actief in willen z/' Er wordt steeds één bepaald onderwerp behandeld op e avond door het verantwoordelijke fractielid. Ruimtelijk ordening komt aan bod op dinsdagavond, op 16 maa wordt wordt de sector welzijn behandeld, op 20 april zij de openbare werken aan de beurt en op 1 mei de finai ciën. Voor informatie: Progressief Warmond, Warmundi straat 38, tel. 01711-11444. Muziekschool De docenten van de Muziekschool Bollenstreek geve dinsdagavond een concert in de Gereformeerde Kei rvt in Sassenheim. Het concert begint om acht uur en o 31 het programma staan werken van Chopin, Sc human p. Sammartini, Schubert en Weber. Soli Deo Gloria De christelijke zang- en oratoriumvereniging Solie De Gloria geeft dinsdagavond in de grote kerk in Noordwijk binnen haar jaarlijkse uitvoering. Als solisten werken i de sopraan Ellen van Lier en de alt Marianne Hiele. Viotta Ensemble zorgt voor de begeleiding, de uit voeriiM begint om acht uur en staat onder leiding van Hendrik Ja en Lindhout Wethouder Joon Wethouder drs B. Joon is lijsttrekker van de liberaldLj in Voorhout voor de komende gemeenteraadsverkh zingen. Hij wordt gevolgd door mr. W.F. Meijer, mev p G.J. de Rijk-Smit, J.G. Leenheer en mevr. A. Gom 111 smit Q i if Volksdansen Mevrouw Timmermans uit Nieuwegein zal morgenavon no vanaf acht uur een introduktie-avond volksdansen verzo we gen in Ons Huis aan het Kosterpad. Bij voldoende belang stelling zal zelfs een kursus volksdansen worden georgan seerd. Dat gebeurt dan onder auspiciën van de hervormc jeugdraad, de jongerengroepering die op vele terreinen al tief is. Een van de'grote evenementen is de rommelmark Hoewel die pas wordt gehouden op 15 mei is de jeugdraa nu reeds met de voorbereidingen bezig. De markt ka slechts een succes worden bij voldoende „rommel" e daaronder verstaat de jeugdraad boeken, platen, speelgoe huishoudelijke apparaten enz. Als u nu al spulletjes hel™, dan is een telefoontje naar Bert Hulsbos (1066) of Frai Hulsbos (1172) voldoende. De Lofstem landerveen beeft van het Anjerfonds een bijdrage t vangen van f1250L- voor de aanschaf van een nieuMV( piano. RIJPWETERING De jaarlijkse fancy-fair ten behoeve van het Rijpse verenigingsleven is ook dit weekend weereen succes geworden. De op brengst was 30.000 gulden hetgeen 4.000 gulden min der is dan vorig jaar. De oorzaak van deze lagere opbrengst is vermoedelijk de gelijktijdige viering van het carnval in Roelo farendsveen. Het rad van avontuur draaide als vanouds op volle toeren. Ook de andere stands hadden over belangstelling niet te kla gen. Alleen zaterdagavond bleek dat veel Rippers de voorkeur hadden gegeven aan het carnaval in de Veense vei linghallen: In het Ripse dorps huis was het toen rustiger dan voorgaande jaren, hetgeen on der andere te merken was aan een lagere bruto-opbrengst za terdag (J 7.400.-) vergeleken' met vorig jaar 8.600.-). Vol-, gens de voorzitter van het fancy-fair-comité, de heer L. Schrijvers, was een communi catiestoornis er de oorzaak van, dat de fancy-fair in hetzelfde weekend gehouden is als het carnaval in de Veen. De uitslag van de grote verlo ting is: eerste nr. 1635 Henk Brugman, tweede nr. 2800 fa-^ milie Bouwman, derde nr. 887* J. Landbergen. De fiets viel op nummer 4016 en kan afge haald worden in het Dorps huis. De uitslag van het schie ten is: 1. Hans Witteman, 2. John van Bentum, 3. Ronald Wortman. De uitslag van het speerwerpen is: 1. Ron Stip- donk, 2. Karei Kardjani, 3. John van der Poel. De fancy-fair in Rijpwetering

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4