De Zi jl/LGB klopt AZC in eigen bad: 7 Leiden laat langs werklustig Stars Avanti nog puntloos d Fides Pacta na zege uit degradatiezorgen EERSTE THUISNEDERLAAG IN ZES JAAR VOOR ALPHENSE PLOEG Knappe overwinning heren MSV SPORTTRIBUNE LEIDSE COURANT MAANDAG 15 FEBRUARI 1982 PAGffl ALPHEN AAN DEN RIJN Zes seizoenen lang bleef AZC/Microlife onge slagen in het eigen bad. Tweeënvijftig wedstrijden achter elkaar waren de Alphenaars „baas in eigen water". Het record sneu velde zaterdag en het was uitgerekend het Leidse De Zijl/LGB dat de streek- derby met AZC aanvatte om het unieke record te kraken. Met 7-8 grepen de Leidenaars de even ver rassende als verdiende overwinning. Een overwin ning met consequenties. In de eerste plaats voor AZC; de Alphense ploeg kan het kampioenschap nu defini tief vergeten. Maar ook voor De Zijl/LGB: een op merkelijke tweede plaats In de eindrangschikking lonkt... De Zijl/LGB heeft in de gehele partij niet tegen een achter stand aan behoeven te kijken. De Leidse machine liep soepel, iets wat van de Alphense ma chinerie niet kon worden ge zegd. Maar liefst vijf man- meer-situaties werden door AZC niet uitgebuit. Coach Piet de Zwarte dan ook: „Als je zo vaak de man meer niet uitbuit, dan verdien je niet meer dan een nederlaag. Daarbij misten we een strafworp. En in een dergelijk topduel kan je je dat gewoon niet veroorloven." De Zwarte had AZC voor het treffen met De Zijl een pres sing/half veld als tactisch con cept meegegeven. Een spelty pe waarmee De Zijl maar wei nig problemen had. En ook toen De Zwarte in het laatste part overschakelde naar een full-press bleef de Leidse ploeg volledig in de wedstrijd. Rob Schouten, de trainer/coach van De Zijl: „Die full-press spe len we zelf te vaak om daar door in de problemen te ko men." Zelf had Schouten ove rigens gekozen voor een wis selend press en zone-systeem, een manier van spelen waar mee AZC het duidelijk wel moeilijk had. De streekderby kende de nodi ge emotionele momenten. Zo werd AZC-goalle Alex Boeg- schoten wegens commentaar op de leiding door scheids rechter Jansen naar de kant verwezen en werd ook collega doelman Theo Uittenhout om dezelfde reden uit het veld ge zonden. Uittenhout, onlangs tot begeleider van het Neder lands jeugdteam gekozen, ageerde bij de stand 5-7 In het voordeel van De Zijl/LGB fu rieus tegen de beslissing van Bakker een schot van Buunk tot doelpunt te promoveren. Volgens Uittenhout was de bal via de zijkant in het doel be land. Nadat het advies van de Alphense grensrechter Hars kamp arbiter Bakker in de me ning had gesteund dat het hier toch echt een treffer betrof, wierp Uittenhout de bal rich ting Harskamp, waarop uitslui ting volgde. Albert Spijker, vroeger ooit als reserve-doel man voor het nationale jeugd team geselecteerd geweest, nam de plek van Uittenhout over en deed dat meer dan uit stekend. Slechts eenmaal moest de 30-jarige Spijker ca pituleren toen Ruud de Hey een man-meer-sltuatie nu eens wel uitbuitte. Daarna was het Martin Vreeburg die toch nog voor de historisch winnende goal van De Zijl/LGB zorgde, met die treffer een groot Leids feest inluidend. Scoreverloop: 0-1 Albert Spij ker; 0-2 Jan Jaap Koorevaar; 1-2 Ed van Es; 2-2 Eric Noor- degraaf; 2-3 Ron Koster; 3-3 Ton Buunk; 3-4 Martin Vree burg; 3-5 Stan van Belkum (twee man minder); 4-5 Arco Verboom; 4-6 van Belkum; 5-6 Noordegraaf; 5-7 Vreeburg; 6- 7 Buunk; 7-7 Ruud de Hey; 7-8 Vreeburg. Degradatiekandidaat Nereus leverde LZ '86 geen problemen op. Slechts in de eerste perio de konden de Zaandammers nog volgen. Ruud Muusse en Aad van Mil hadden elk met vier goals een groot aandeel in de Leidse 12-5 zege. Remco Roman, Frans van de Brink en Frans Parlevliet verzorgden de overige treffers. Tweedeklasser Katwijk klopte SVH in Rotterdam met 4-6. Katwijk, dat Arris Parlevliet en Paul van de Putten tweemaal, en Marcel Jonker en Dick van Leeuwen zag scoren, beheer ste de partij volledig. In de derde klasse ontpopt DKD zich na de winterstop als een „kamploenendoder". Vori ge week nog hielp DKDie ner-up Vivax nog een (jlg door koploper RZV een spel af te dwingen, nu )l datzelfde Vivax een pun futseld: 7-7. Door dit rea-J staat Vivax nu weer twe< m ten achter op RZV. Wirfei datzelfde RZV is volduf voor Vivax om op grontfs een beter doelsaldo dv voor zichop te eisen. ScoJM loop: 0-1 Frits Welling B Ruud Wormgoor; 1-2 s Wouters; 1-3 Jeroen Pla t er; 2-3 Wouters; 2-4 V li goor; 3-4 Wouters; 3-5 d den Bosch; 3-6 Leo Ondf' ter; 4- en 5-6 Frank Dre* ei Harry van Hoven; 7-6 Drefe! 7 Wouters. Leiderdorp's Hans Pley gaat, vogelvrij midden in de verdediging van DAS, scoren. Anders dan uit dit moment is op te maken, hadden de Delftenaren evenwel veel kwaliteit en ervaring in de ploeg en klopten Leiderdorp. LEIDEN De vrouwenploeg van Leiden heeft, nu degrada tie uit de eredivisie basketbal niet meer te ontlopen valt, de finitief een aanvulling met jeugd ingezet. Met 47-68 werd van Eve Adam Stars verlo ren. Nutsspaarbank Trotters zette de in januari ingezette ze gereeks voort met een 95-78 zege op Uitsmijters uit Almelo. De vrouwen van MSV bleven knap overeind in Boxtel, van JRC werd met 49-54 gewon nen. In de eerste rayonklasse moest Leiderdorp de winst aan het sterke DAS laten (70-82) en boekte MSV een fraaie 80- 67 zege op OSG. In de tweede klasse was Blitz veel te sterk voor Alexandria (84-55), even als BVO voor ASV'68 (85-58). In Hilversum moest Luba daar entegen duidelijk buigen voor het hoog geklasseerde Dunc- kers (92-68). Zeker na het verlies op Eve Adam Stars, afgelopen zater dag, is er voor het vrouwen team van Leiden geen enkele reële mogelijkheid meer om degradatie te ontlopen. De 47- 68 nederlaag (ruststand 23-41) betekent dat er voor de rang lijst een achterstand van liefst 8 punten goedgemaakt zou moeten worden. En dat is dui delijk teveel. Met het oog op volgend seizoen werden reeds enige jonge, talentvolle speel sters in het team gehaald. Met Annet Zondervan, Annemarie Meyer en Dorien Rosdorff is het enthousiasme van de ploeg zeker toegenomen, de kracht niet, nog niet... Een verjonging van de ploeg is bij Trotters al bij de start van dit seizoen opgetreden. De ploeg heeft daar inmiddels fors profijt van, het is een team ge worden dat in de breedte sterk is geworden. Gerard van de Berg, Peter Beijersbergen, Wim van Niekerk, Steven Bouwman en Eric Paul van Weeren hebben een echte plaats in het team van Trotters verworven. Daarnaast is met name de komst van Russell Chapman een zege, volgens coach Michiel van der Meer is deze Amerikaan 'goud'. De kracht in de breedte was tegen Uitsmijters doorslaggevend. Pal voor rust werd het gat ge slagen: 44-31. In de tweede helft kwam Trotters niet meer in gevaar en sloot af op 95-78. Verheugend was de rentree, nog voorzichtig, van Tony Lamping, die lang geblesseerd geweest is. Topscores Trot ters: Chapman 29, Bouwman 15, Van Niekerk 14, Van Weer en 10. De vrouwen van MSV hadden een sterke start bij Boxtel: 2- 10 na vijf minuten. Bij rust had een lange scoreloze periode van MSV de ploegen weer vrij wel in evenwicht gebracht: 26- 28. Een nieuwe, kleine demar rage van MSV (naar 32-38) kon door Boxtel, ook niet met een press-verdediging, niet meer worden goedgemaakt. Aldus een 49-54 zege voor MSV. Leiderdorp is tegen het Delft- se DAS tot een behoorlijke prestatie gekomen. Voldoende bleek dat niet. Een 10-punts voorsprong was bij rust door geforceerd spel vervlogen: 35- 36. Het gemis van de gebles seerde Ton Paulides legde een zware druk op de overgeble ven guards. In de laatste tien minuten werd het iets te veel en kon DAS een 70-82 over winning veilig stellen. Het Noordwijkse MSV boekte, na een 47-33 ruststand, een 80-67 zege op het als vierde genoteerd staande OSG uit Utrecht. De basis voor de winst waren de openingsminu ten en het feit dat de lange mensen inside veel bewogen, goed aangespeeld werden en liefst 55 punten voor hun reke ning namen. Het Voorschotense Blitz speel de iets te gehaast tegen het wat trage Alexandria uit Rot terdam. Ondanks veel balver lies daardoor werd het, na een 36-25 ruststand, een afgete kende overwinning: 84-55. BVO had moeite om tegen ASV uit Vianen, dat twee ster ke spelers had, op volle toeren te raken. Na 40-31 bij rust en 65-55 halverwege de tweede helft, kreeg men met een trian- gle-and-two defensie plotseling 'de geest' en sloot af op 85-58., Luba was, ook nu trainer Chapman als coach beschik baar was, niet opgewassen te gen Dunckers. Met als topsco rers Codrington (22), Van Zandwijk (18) en De Ru (15)- werd Luba regelmatig naar een 92-68 nederlaag gespeeld. LEIDEN Parker Lelden heeft tegen het Haarlemse Eve Adam Stars niet de beste prestatie van dit sei zoen op de vloer gelegd. De wedstrijd was toch, ze ker voor het in behoorlijke mate opgekomen publiek, een boeiend tafereel. Vooral de tomeloze inzet van Stars maakte het voor Leiden een heuse klus om de winst in eigen huis te houden. Dat de ploeg van Stars in de tweede helft niet, naar adem snakkend, afknapte was verbazend. Leiden moest, vrijwel tot het einde, attent blijven. Pas in de laatste minuten kon definitief een behoor lijk gat worden geslagen, dat leidde tot een 86-74 overwinning. Doordat het Groningse Donar opnieuw, nu van Frisol, verloor, is het nog onverwacht span nend geworden hoe de tweede, derde en vierde play-off plaats verdeeld gaan worden. In welke vol gorde, Donar, Amstelveen en Leiden achter Den Bosch zullen eindigen is niet simpel meer te voor spellen. Dat Stars na ruim een minuut een 2-6 voorsprong bereikte, was wat verrassend. Binnen de kortste keren was Leiden, vooral via breaks richtirtg Dow ney, echter weer langszij (8-8) en mocht de wedstrijd echt be ginnen. Een fraaie tussen-ie- dereen-door-drive van Kirk- land werd met een dunk beslo ten en ook Stars-coach Ruud Harrewijn liet duidelijk van zijn aanwezigheid blijken. Zijn op gewonden kreten, vaak rich ting scheidsrechters, moest hij met een technische fout voor zijn ploeg bekopen. In alle op winding werd de strijd erg war rig. Stars mocht nog eenmaal op voorsprong komen (13-14), maar moest vervolgens alles geven om Leiden op beschei den afstand te blijven volgen. Bij rust was het 45-38. Vooral in de verdediging (van beide kanten meestal man-to-man) werkte Stars 'bikkelhard'. Het beslist ondermaats fluitende duo Ruessink/Van de Berg maakte er veelvuldig een potje van, overigens gelukkig niet ernstig in Leiden's nadeel. De ploeg van Ton Boot bleef, vooral door een keihard wer kende en veel raak ploffende Mitch Plaat, Stars steeds voor. Ook de weer eens nauwelijks te stuiten Steve Puidokas Jrj >r 3 droeg een flink steentje l {J Stars was, naast de oud kenden Kirkland en We Tom Lockhart sterk bezig" zijn elastische acties bief toch veel op de achten hij zou nog meer voor kunnen betekenen. Leidei uiteindelijk dik verdiend, zeker niet zo simpel als migen verwachtten, met LEJO Scotm (rebounds). Leiden: i al 2 (2). Plaat 30 (64%) (4). Puido m (60%) (5), Downey 13 (5), Bruin ch (5). Fopma 2 (1). KragtwIJk Teamschotpercentage: 62/50 Rebound: del. 32-20 63%, off. 41%. Stars: De Jager 8 (100%)L nuels 8, Liesdeck 4, Vriesema 4 land 16. Schön 2, Wessels 12. 2. Lockhart 18 (60%). LEIDEN Voordat het gevaar echt dreigend werd heeft Fides Pacta zich bevrijd van alle de gradatiezorgen. De wijze waar op de ploeg van Gerard Bos Nic. naar de laatste plaats ver wees was allerminst impone rend (87), maar er gaapt nu wel een gat van vijf punten tus sen de Leidenaren en de de gradatieplaatsen. Met nog drie wedstrijden te gaan moet dat voldoende zijn. Hetzelfde geldt echter allerminst voor De Da naïden. Hoewel de achterstand op ZKC '31 door een 99 ge lijkspel tegen OEC slonk tot twee punten pakte ook concur rent Rigtersbleek een punt. De duels tegen deze beide ploe gen zullen nu beslissen over het lot van de Leidse over- gangsklasser. De opening van Fides Pacta Nic was veelbelovend. De se- condenwijzer op het klokje van de arbiter was nog bezig met de tweede omwenteling toen de eigenaar ervan al voor de vierde maal de bal uit kon la ten nemen. Het kruit bleek hiermee al grotendeels ver schoten. Na tien minuten daal de het tempo al en deson danks werden er opvallend veel plaatsfouten gemaakt. Steeds duidelijker vormen aan nam ook het dames overwicht van de Groningers. Van de vier treffers van Nic. voor rust kwam slechts een strafworp uit de handen van een heer. Het ontbreken van Patricia Gott- mer (schorsing) was pijnlijk merkbaar, ook in de aanval sopbouw, waarin het heren- viertal te weinig werd aange speeld. Niettemin bouwde Fi des Pacta een 6—4 voor sprong op, halverwege het duel, welke later werd uit gebouwd tot 8—4. Toen was het echter al acht minuten voor tijd en alleen twee domme ver- dedigingsfouten brachten de Leidenaren nog in ernstige problemen. De schade bleef beperkt tot 87. Robin Som- meiing (2), Nico Pikaar (2), Janneke Verlind, Wilma Neute boom, Dick Onderwater en Henny Piket scoorden. Een „noodschot" in de aller laatste minuten kostte De Da naïden de zo broodnodige zege. Daarmee ging een streep door de rekening van coach Ron Ek, wiens reddingsplan ei genlijk wel een overwinning op OEC incalculeerde. Het kwam er echter niet van omdat De Danaïden in de slotfase van de wedstrijd plots het initiatief uit handen gaf. En daarmee ook de 69 voorsprong, die zo moeizaam opgebouwd was. OEC en vooral het Helmondse dameskwartet speelde taktisch zeer sterk en middels voorver- dedigen werd de aanvalsop bouw van De Danaïden sterk gestoord. De ploeg van Ron Ek had échter het juiste antwoord, dat via een 35 ruststand de wel riante 69 opleverde via goals van Cees Christaanse (3), Hans van der Leek (3), Bea Schrama en Erik Peeters (2). Tegen het fysieke geweld dat Blauw Wit '51 op de zaalvloer ten toon spreidde was Zuider kwartier niet opgewassen. De ploeg van coach Hen Zierikzee speelde niettemin een goede wedstrijd, maar moest lijdzaam toezien hoe de Dordténaren elke inlooppoging verijdelden. Het verschil schommelde tus sen een en twee punten en via een 76 ruststand kwam er een 1210 eindstand op de formulieren. Jeanet van de Waarde (3), Dirk Jan de Kreek (3), Dick Derksen (2), Els van Lunteren en Rens Henze scoorden. Tot 88 kon een vrijuitspelend Ons Eiland het subtopper Al batros nog knap lastig maken. Hierna raakte het achttal van coach Co de Haas echter ge leidelijk aan achterop. Via 8— 10 eindigde dit in de slotfase wat chaotische treffen met een 1013 eindstand. Voor Ons Eiland scoorden Rob Hassel- bach (4), Huib Hasselbach (2), Patrick Verra, Jan van Kalke ren, invaller Wim Nijenhuis en Cobie Deegenaars. Uiterst traag kwam Pernix op gang in het treffen met Snel. De Leidse ploeg had vooral problemen met het collectieve verdedigen, wist de paal niet bezet te houden en schoot bo vendien nog erg slecht. Tot ver na rust (43) hielden de ploe gen elkaar zo in evenwicht. Terwijl Pernix nog over kon schakelen naar een op de doorbraak gericht speltype, bleef Snel fantasieloos rond spelen. Doelpunten van Peter Kuipers (4), Kees Brokaar (2), Janko Breedveld en Janneke Mulder waren goed voor een 139 overwinning, terwijl Kees Hortensius (2), Agnes de Rooy en Carla en Peter Kuipers de overige treffers produceerden. De puntenvoorsprong op de ranglijst was een prettig steun tje in de rug voor TOP. Daar mee kwam nog de voortvaren de start van het achttal van coach Ruud van der Horst in het belangrijke duel tegen Vriendenschaar. Na twaalf mi nuten was het al 30 door Wim Kerkum (2) en Anne van der Zaag. De tegen degradatie vechtende tegenstander van de Sassenheimers wist echter het gat, opgelopen tot 51, vrijwel te dichten door snel achtereen driemaal te scoren. Na rust (6—4) toen TOP weer was uitgelopen naar 95, werd dit kunststukje herhaald, maar Wim Kerkum herstelde de zo belangrijke twee punten- marge (10—43). Een in de slot fase fel jagend Vriendenschaar maakte er nog 109 van. Hans Oudshoorn (3), Wilma Kuhn en Anneke en Wim Ker kum scoorden de overige goals. Met in een glanzende hoofdrol Wim van Vliet (6x) rolde De Al gemene DES op. Ondanks de 95 zege (rust 33) blijft de ploeg van coach Jan Sjardijn in de degradatienood, hoewel het aantal „kanshebbers" nu wel erg groot is geworden. Overige treffers: Ineke Swaak, Ton Beij en Ruud van Vliet. Een minuut lang concentreerde Wilfred Cornelisse zich om in de slotfase van Crescendo— iJsselvogels te nemen. Coach Piet l'Ami had hiermee een hiaat in de spelregels (er is geen maximum tijd voor het nemen van een strafworp) be nut en ook scheidsrechter Kra nenburg moest dat uiteindelijk erkennen. Na dit treuzelen scoorde Cornelisse echter wel waardoor zijn ploeg een kost bare 97 overwinning rijker werd. De overige treffers wa ren van Liesbeth Kok (2), John Fred van Dijke van KNS waagt een door Bert Weeren duidelijk verdedigde doelpoging. Tempo met 6—12. Huigsloot (2), Tessy Burg- houwt, Ria Baak (2) en Wilfred Cornelisse. Dertien maal stond Fluks op voorsprong, maar uiteindelijk won Oranje Nassau met 13 14. Het was een bijzonder at tractief duel onder uitstekende leiding van invaller overgangs klasse arbiter Lepelaar, waar bij eigenlijk alleen het publiek had moeten winnen. Corrie Schelvis (4), Kees Imthorn (3), Aad van Drongelen (3), Corrie van Hoek (2) en Ada van der Meulen scoorden voor de Noordwijkse acht. Twee periodes van twintig mi nuten waarin geen treffer te noteren viel kenmerkten het duel tussen Avanti en Veloci- tas. Via 21 bij rust kreeg de wedstrijd zo een magere 55 eindstand. Rien van Poelgeest (2), Carla van Evert, Marjolein Verbeek en Jeroen van Driel vonden de korf. Na via een 23 ruststand een 26 voorsprong op Olympia te hebben genomen dacht Fiks de wedstrijd verder wel rustig ballend te kunnen uitspelen. Angst (voor degradatie) gaf Olympia echter vleugels, waar door de Oegstgeester zege nog nipt uitviel: 89. Doelpun ten van Agda Nonhebei (2), Dirk Jan Elzenga (2), C J Anholts, Reinetta de 11 Herma Tobè, Ed Nanloh F1 Nico van Weizen. Niets leek er in de tweede nog te lukken. KNS, tocl»D start als de favoriet, was dc rust op een 45 achtersop gezet door een steeds styen spelend Tempo. Na de he,:*, ting stokte het ook even b Alphenaren, maar na de var Jaap Wielinga voor Bob W shoeff hervond de equipe elr coach Hans van Zonni| haar ritme. De Oegstgeesijje ren zakten echter steeds ,je der weg en ook invallers beth la Lau en Rudolf Lig 1 konden de val niet sti 6 Steeds weer konden de SC de paal terugzakkende Alpric se verdedigers de bal oi 0I scheppen. Toen ook Kooien nog eens een straf miste was de misère com;n- Regelmatig scorend liep T po weg naar en 612 WC stand. Voor KNS scocer Sandra Ligtvoet, Yvonne an Dam, Erica Velders, Petei aa man, Fred van Dijke en I Kooien; voor Tempo: Erns Hooidonk (2), Ad Haags (2), Jaap Wielinga (2), Bert J van Weeren (3), Erica Har I Marlon van Vliet en Mai I Dijk. LEIDEN Zonder Avanti's tafeltennis-azen Bettine Vriesekoop en Patrick Swier waren de Hazerswoudenaren met 2-6 kansloos tegen de Korenbeurs. De reserves waren ook verzwakt en rooi den het niet tegen Quick '32. Eveneens met 6-2 hadden zij het nakijken. Scylla lukt het nog steeds niet om met een grote marge de tegenstanders in te pakken. Tegen Seine Meubelen deelden de Leidenaren en lieten zo hun tweede punt liggen. Bij de dames kenden zowel Avanti als Scylla geen genade. Avanti stond Vice Versa geen tegenpunt toe, terwijl Scylla onder leiding van San dra de Kruiff herfstkampioen Torenstad in eigen huis met dezelf de cijfers klop gaf. Ronald Rijsdorp was als enige in staat nog iets positiefs te doen tegen Korenbeurs, naast het dubbel. De grote hoop van het Ne derlandse tafeltennis van een paar jaar geleden, bleek sterker dan Ron van der Aa. Robert de Groot en zijn broer Piet verloren alles. Op zich heeft dit verlies nog geen nadelige gevolgen voor Avanti, dat echter nog wel puntloos is en nu dus moet gaan op letten. Eén divisie lager zette Scylla zijn moeizame weg terug naar de eredivisie voort met een puntendellng. Sjoerd Meyer was drie maal ongenaakbaar, terwijl Frits Kantebeen, net terug van va aaH kantie, met één zege ook niet onverdienstelijk was. Wibo van Gennip had echter tot meer in staat moeten zijn dan alleen het vijfde punt te scoren. De noeste verdediger verspeelde eenmaal een 20-13 voorsprong en liet bovendien een matchpoint onbe nut. De verzwakte Avanti-reserves redden via John van Strien en Aljè Kamphuis de eer tegen Quick '32, de belangrijkste concur rent van Scylla in de race om promotie. In de tweede divisie haalde Sjaardema verpletterend uit tegen Salamanders. Een zieke Friso Reitsma liet als enige een veer, iets waar Herman van der Broek en Chiel Kuiper niet voor te vin den waren. De Oegstgeestenaren hebben hierdoor een goede kans op behoud. Eén divisie lager speelde Scylla 2 met Steeds Hoger/TSB 2. Rob van der Zeeuw maakte dan wel een foutje, Rob Regeer en Erik Noest scoorden beiden een hattrick en bepaalden daarmee de eindstand op 9-1. Ook het vierde van Scylla voegde twee pun ten aan haar totaal toe. Sjaak van Veen en routinier Theo Bakker deden met een ongeslagen status niet voor elkaar onder. Invaller Erik Lepelaar bleek eenmaal de slimste tegen Shot Soest, 7-3 derhalve. Scylla 3 was minder succesvol. De hoofdmacht van' Steeds Hoger/TSB was Hans de Roode (2x), Karei van Schie en Klaas Pieter Vlieg (ieder 1x) nipt de baas met 4-6. Ook het twee- da team van Sjaardema kwam niet aan de positieve zijde van de score. Douglas Janssen, Michel van der Oord en het dubbel wonnen ieder wel eenmaal, doch dit was te weinig aangezien in valler Bill van Alphen tegen LUTO op nul bleef. Docoa blijl te gaan handhaven m de derde divisie nu Kish Prashad (3i Fallaux (2x), speciaal voor deze gelegenheid van stal gehaa Sjaak den Elzen Nikon 2 met 6-4 terugwezen. Overige uitsl Sjaardema 3-Gispen 2 5-5, 't Zand-Treffera 1 5-5; Vriet- schaar 2-Docoa 2 6-4; Phoenix 3-Treffers 2 9-1; Avanti 3-V\,d 7; Docoa 3-De Burcht 3-7; Treffera 3-TTVN 6-4; Tempo Te#V< Sjaardema 4 7-3; Avanti 4-UTTC 4-6. DAMES Met spelend gemak leidde Scylla herfstkampioen Torenstafi", de tuin. Sandra de Kruiff, Marianne van der Vliet en Stephien y Gennip maakten korte metten met de meisjes uit Zutphen: Ook Avanti zette haar zegereeks voort met een 6-0 overwin ,.ai op Vice Versa. Na vier wedstrijden zijn alleen Avanti en S nog zonder puntenverlies en is derhalve hun treffen over w weken beslissend. Verwacht kan worden dat beide teams ii sterkste opstelling spelen, Scylla in ieder geval, dus met Sai de Kruiff. Overige uitslagen: Avanti 2-Amsterdam '78 5-5; Avanti 3- fers B 5-5; 't Hooge Huys-Scylla 2 5-5; Red Star '58-Doco« Avanti 4-'t Zand 10-0.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 16