Leiderdorpse rijkspolitie houdt in beslag genomen auto's soms maanden vast REGIOMOURINAAL :gio 3$ Zoetermeerse dreiging afgewend "J ennisoorlog' IN ANDERE GEMEENTEN DOORGAANS EEN ETMAAL eiderdorp Carnaval is een sociaal gebeuren in een slaapdorp Veiliger Terweeweg kost anderhalve ton Zoeterwoude moet een groen dorp blijven' LEIDSE COURANT VRIJDAG 12 FEBRUARI 1982 PAGINA 7 Ik® vincie wil grond Leidsebaan Staatbosbeheer overdoen 41 oztDSCHENDA M Het provinciaal bestuur wil de inder- voor de aanleg van de Leidsebaan aangekochte grond s de spoorlijn Den Haag-Leiden overdoen aan Staatsbos sen Dit heeft gedeputeerde drs. J. Borgman gisteren ge- I bij de presentatie van de inrichtingsplannen voor Vliet- 1 in Leidschendam. Het 160 hectare grote gebied in de venvoordse en Veenzijdse polder zou dan, met recreatief jegebruik, als een soort natuurreservaat kunnen worden icht. Bovendien zou verbetering van de natuurbouw ijk zijn. De provincie heeft het grootste deel van de in handen. Gedeputeerde Borgman gei dat onderhan- wordt met „de natuurpoot" van CRM en dat de over at zal geschieden aan Staatsbosbeheer. Man bekent serie inbraken OEGSTGEEST Een uit Katwijk afkomstige man heeft bij de Oegstgeester politie be kend 21 diefstallen uit scholen, bejaardenhuizen en sportzalen te hebben gepleegd. Om hoe veel geld het daarbij gaat, is nog niet bekend. De man werd woensdag aangehouden na een diefstal in een school in Oegst- geest. Door een duidelijk sig nalement bleek al snel dat het om een bekende van de re cherche ging. De Katwijker pleegde de diefstallen in Kat wijk, Oegstgeest, Rijnsburg, Alphen aan den Rijn en Lei den. ZOETERWOUDE Er lijkt geen meerderheid te vinden te zijn voor de plannen van de gemeente Zoetermeer om in de wijk Noordhove een woningbouwproject van 5500 te realise ren. Dat plan raakte direct de belangen van de gemeente Zoe- terwoude, aangezien Noordhove grenst aan het Groene Hart van Zoeterwoude. Die dreiging lijkt nu te zullen worden afge wend. Tevens bestaan er plannen om een recreatiegebied aan te leg gen tussen Zoetermeer -en Benthuizen, dat in de plaats zou moeten komen van het aanvankelijke geplande recreatiepro ject rond de Noord Aa en de Geerpolder. De gemeente Zoeter woude is tot nu toe niet bereid geweest de Geerpolder op te offeren voor intensieve recreatiedoeleinden en is niet van plan dat in de nabije toekomst te doen. Mogelijk wordt door Zoeter meer met het oog op die standvastige houding nu naar een al ternatief gezocht. Daarmee zc Groene Hart zijn afgewend. Pseudo-agent in Hillegom HILLEGOM Inwoners van Hillegom worden ge- j waarschuwd tegen tele- foontjes van een pseudo- politieman. De afgelopen twee dagen zijn vijf Hille- gommers gebeld door de man. Deze stelde zich daarbij voor als wacht meester van de rijkspolitie en meldde dat hun zoon naar het bureau moest ko men getuigen van een on geval, of andere dergelijke zaken. d: 000 s' iERDORP Vier itstof-tennisbanen de tennisleraar Adrie Leeuwen aanleggen het aan de meerder- van de commissie iur en sport ligt. De n zouden naast het van de Leiderdorpse ""Jtisclub De Munnik aan oogmadeseweg moe- komen. plan heeft het ongenoegen wekt van de tennisclub en ichting tennishal De Mun- Het college van B en W zich bij voorbaat al op het Ipunt gesteld geen be- ir tegen aanleg van de ba te hebben. Daarop leek tennisoorlog te onstaan via uitgebreide briefwisseling de tennisclub aan het col- Gisteravond werd dat jezet tijdens de commis- irgadering met een regel- te concurrentiestrijd tus- de leraar en de tennisvere- >g- ■zitter Bert Klaassen van Munnik uitte zijn angst ledenverlies, nu de eco- >che tijden slechter wor- De tennisclub heeft nu leden voor twaalf banen loest onlangs de wachtlijst iffen. Adrie van Leeuwen eerde daarentegen, dat hij de vrije verhuur van de tennisbanen al een wacht- van honderd mensen Als de raad op 8 maart verking verleent aan het van Van Leeuwen, kun de nieuwe banen in april 1 gebruik worden geno- LEIDERDORP Als ie mand de pech heeft op het grondgebied van de rijkspolitie Leiderdorp te worden betrapt op het rij den onder invloed, bestaat er een goede kans dat de auto maandenlang in be slag wordt genomen. Bij andere politiekorpsen is het gebruikelijk dat de, auto binnen 24 uur wordt teruggegegeven. De werk groep 'El Zerrout' uit Wie- ringermeer, die ook een afdeling in Leiderdorp heeft, heeft een klein on derzoek verricht naar de gang van zaken rond in beslag genomen auto's en is tot die conclusie geko men. El Zerrout (Arabisch voor 'sleutel') treedt op als belan genbehartiger voor probleem drinkers, die meestal geregi streerd staan bij de vereniging Alcoholicus Anonymus en pro beren van de drank af te ko men. De werkgroep heeft het idee dat mensen met een alco holprobleem extra worden gestraft door de huidige wet ten, te zwaar in vergelijking met andere wetsovertreders. „In het geval van de rijkspoli tie Leiderdorp komt daar nog eens een extra dicriminerende maatregel bij", aldus een woordvoerder van El Zerrout, die anoniem wenst te blijven. „De zaak is aan het rollen ge komen nadat iemand op het gebied van de Leiderdorpse politie betrokken raakte bij een kleine aanrijding in de winter, hij gleed door op de sneeuw bij het remmen voor een stoplicht en raakte een an dere auto. Toen bleek dat hij onder invloed reed, werd de auto in beslag genomen. Over het algemeen wordt dat ge daan om te bekijken of de auto na de aanrijding nog wel ge schikt is om aan het verkeer deel te nemen. Dat was bij deze auto het geval, want hij werd door één van de verbali santen weggereden en was verder in prima staat. Bij het doorsnee politiekorps wordt de auto na 24 uur teruggegeven aan de eigenaar, mits zijn rij bewijs niet is ingenomen. De auto kan anders aan bijvoor beeld een kennis of een echt genote worden meegegeven, als deze een rijbewijs kan to nen. Deze auto verhuisde ech ter naar de Dienst der Domei nen in Leidschendam en is nog altijd niet teruggegeven", aldus het werkgroeplid. Via de werkgroep en de vere niging Alcoholicus Anonymus werd en klein onderzoekje ge houden. Uit dat onderzoek, dat zo ongeveer de gehele rand stad bestreek bleek dat steeds weer in Leiderdorp auto's van mensen die onder invloed heb ben gereden lange tijd worden vastgehouden, variërend van drie tot zelfs negen maanden, terwijl in soortgelijke gevallen in andere gemeenten de auto na 24 uur werd teruggegeven. „Als je bij wijze van spreke in Leiderdorp begint te remmen en je in Leiden tot stilstand komt met je auto, maakt dat het verschil uit of je je auto wel of niet lange tijd kwijt bent. Het betekent een aan zienlijke schadepost om de auto zo lang kwijt te zijn. Hij vermindert in waarde, je kunt hem niet verkopen en ook wordt je afgesneden van de mogelijkheid om door echtge note of kennis in je eigen wa gen te worden rondgereden", aldus de woordvoerder van El Zerrout. „Begrijp ons goed, wij beseffen echt wel dat het on toelaatbaar is om met de hui dige verkeersdrukte dronken achter het stuur te zitten en accepteren dat dat zwaar wordt gestraft. Maar het moet niet zo zijn dat je daar in be paalde gemeenten extra zwaar voor wordt gestraft". De werkgroep heeft een advoca- tencollectief en reclasserings- ambtenaren ingschakeld om meer licht in deze zaak te krij gen. Volgens de rijkspolitie Leider dorp is het geen zaak van de politie om uit te maken hoe lang een in beslag genomen auto wordt vastgehouden. „Dat bepaalt de officier van justitie van de Haagse recht bank", aldus de heer Hogen- birk van de Leiderdorpse poli tie. „Ik kan alleen maar zeg gen dat bij rijden onder in vloed de auto zelden in beslag wordt genomen, tenzij het gaat om een recidive (dezelfde overtreding is al eerder ge pleegd). Wij kunnen er verder niets aan doen", aldus de heer Hogenbirk. 'rins Ludovicus en prinses Corinne. EIDERDORP „Carnaval is voor alles een sociaal ge- kj euren is. Vooral in dit slaapdorp, wat Leiderdorp toch een eetje is, is het nodig dat mensen met elkaar in contact ko len. Vooral voor nieuwe inwoners is dat belangrijk. De amavalsvereniging staat open voor de hele burgerij. Het een misverstand om te menen dat de avonden die „De ijnschuimers" organiseert alleen maar voor leden toegan- elijk zijn. Wij zijn beslist geen besloten club. Iedere Lei- rdorper is welkom", zegt Prins Ludovicus de Eerste van Leiderdorpse carnavalsvereniging De Rijnschuimers. fe carnavalsvereniging „De Rijnschuimers" is volgens rins Ludovicus carnavalspseudoniem voor Louis Joos- en niet meer weg te denken uit Leiderdorp. Dat is de aste overtuiging de vijfde Prins in rij sedert de oprichting an „De Rijnschuimers" in 1977. Gedurende de carnavals- iering wordt Ludovicus terzijde gestaan door Prinses Co- I nne de Haas. Prins Ludovicus is opgetogen over de kwa- iteiten van Prinses Corinne. „Bij mijn inhuldiging heb ik ezegd, dat zij de 'liefste Prinses van Nederland is, op ko- ingin Else (de bekende balletpedagoge en echtgenote van -.e Prins, red.) na. ■Prinses Corinne wil niet achterblijven in het maken van w>mplimenten en zegt met overtuiging dat Ludovicus de este Prins is die%„De Rijnschuimers" tot nu toe hebben ehad. Het deert Prinses Corinne niet dat zij niet in Lei- k erdorp woont maar in Hazerswoude-Dorp. „Carnaval is I aar ondenkbaar. Het dorp is niet te betrekken bij het car- I avalsgebeuren. Dat heb ik wel gemerkt toen wij gast wa- en bij „De Zwarte Kraaien" in Koudekerk en „De Blauw- ousen' in Hazerswoude-Riindijk", weet Prinses Corinne. Ê:ft een eigen balletschool in Voorhout, waarmee de iet de familie Joosten is verklaard. amma f—.inselijk paar staat de komende weken een druk pro- ramma te wachten, met bezoeken aan bevriende carna- »alsverenigingen. Zo zijn „De Rijnschuimers" op zaterdag 3 februari te gast bij de Leidse „Hutspotten". De carna- alsfeesten in 't Bullerijk zelf, zoals Leiderdorp tijdens de arnavalsdagen wordt genoemd, worden zoals gewoonlijk ehouden in de residentie „Het Zijlkwartier" aan de Van er Marckstraat. [oor de eerste lustrumviering heeft de carnavalsvereni- ing „De Rijnschuimers" het volgende programma samen-' esteld: Zaterdag om 14.30 uur kindercarnaval en om 20.30 isco-carnaval, dinsdag om half drie de bejaardenrevue lit met Out', woensdag een bezoek aan het St. Elisabeth- 12 ekenhuis, donderdag een bezoek aan Leythenrode, zater- ag 20 februari een kinderoptocht om 11.11 uur gevolgd 3. oor de sleuteloverhandiging door burgemeester Van der lave en 's avonds een gekostumeerd bal. Maandagavond is 'et Boerenkielenbal en disndag wordt het bejaardencen tra De Dillenburg bezocht. OEGSTGEEST De ver keersmaatregelen om de Terweeweg veiliger te maken, gaan volgens een voorzichtige schatting 150.000 gulden kosten. De verkeerscommissie was gisteravond vol lof over het plan en ook de direc tie Verkeersveiligheid heeft zich er al positief over uitgelaten. In het plan is een deel van de voorsteilen uit de zogenaamde 'Nota Verkeersplan Oegst geest' verwerkt. Het veilig ma ken van de Terweeweg houdt onder meer in dat deze straat ter hoogte van de Leidse Straatweg wordt voorzien van een zogenaamde kopconstruc- tie. Dat wil zeggen dat het trottoir wordt doorgetrokken en een verkeersdrempel gaat vormen, die het voor auto's minder aantrekkelijk maakt de Terweeweg op te rijden. Deze constructie kost 13.500 gulden. Op de kruising Ter- weeweg-De Kempenaerstraat wordt ook aan een drempel gedacht en aan een vluchtheu vel midden op het kruispunt. Dit kost 65.000 gulden. Een ingrijpender zaak is de af sluiting van de Emmalaan, die moet voorkomen dat gemoto riseerd verkeer vandaar naar de Terweeweg of de Waldeck Pyrmontlaan gaat. Voor fiet sers zullen extra voorzienin gen worden getroffen. De kos ten van dit deel van het plan worden geschat op 60.000 gul den. Een heel andere zaak is de» verkeersafwikkeling bij het Rijnzichtviaduct. Burgemees ter Scheenstra deelde de com missie mee, dat de situatie daar niet wordt veranderd. Er waren plannen om voor fiet sers, die van Buitenlust naar een ander deel van Oegstgeest willen, een tweerichtingsfiet- spad onder het viaduct aan te leggen. Volgens Rijkswater staat is dit niet haalbaar van wege de hoge kosten, die de hiervoor noodzakelijke wiizi- ging van het talud van het viaduct met zich meebrengt. Politiedagop Voorhoutse scholen Vijf jonge politiemensen waren gisteren de hele dag de gast van de leerlingen van de Voor houtse Andreasschool en de kleuters van 'de Gruthorst'. Onvermoeibaar vertelden de agenten, voor wie dit bezoek een onderdeel van hun oplei ding vormt, de kinderen onder meer hoe portofoons worden gebruikt, wat er allemaal in een politie-auto zit en hoe en waarom vingerafdrukken wor den genomen. Hevig geïnte resseerd werd de inhoud van een echte Mobiele Eenheid bus bekeken, hoewel de aller kleinsten wel erg onder de in druk waren. De politie vertoon de verder twee films over het werk van de verkeerspolitie op de weg en in de lucht. Ook werd uitgelegd wat er allemaal op en aan. een fiets hoort te zitten. De 'politiedag' werd af gesloten met een ouderavond op de kleuterschool waar een vertegenwoordiger van Veilig Verkeer Nederland voorlichting gaf. EERSTE PAAL KLAVERHAL ZOETERWOUDE „Als dank voor uw komst naar het groene Zoeterwoude, wil ik graag een klein boompje overhandigen. De grote bomen houden we zelf. U moet het zien als het groene, dat wij in Zoeterwoude graag in stand willen houden". Al dus burgemeester A. Hou- dijk gistermiddag tot de heer W.H.M. Aalbers, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland naar aanleiding van het slaan gistermiddag van de eer ste paal voor het sport- en recreatiecentrum De Kla verhal. Vermoedelijk zal de hal medio september in gebruik kunnen worden genomen. De beer E. Plooij, voorzitter Gedeputeerde Aalbers helt van de Stichting sport- en re de eerste paal voor De Kla- creatiecentrum De Klaverhal verhal. schetste op de aansluitende re- Gaju De als een trein swingende rockband „Gajus" treedt zaterdagavond op in het Veense jongerencentrum „Our House" met goede eigen composities. Aanvang 20.30 uur. Entree: f 7,50 (voor leden: f5,-). Zondagavond wordt in de Jongerensociëteit aan de Stationsstraat te Roelofarendsveen de tweede film in de Marx brothers cyclus gedraaid, genaamd: „Go West". De entree be draagtf 4,50 (voor leden f 3,-). Aanvang 20.30 uur. De groep Gajus. Broodje Boek Het Amsteltoneel brengt zaterdag de kindermusical 'Een broodje boek' bij SKAN in het Noordwijkse Lidotheater. De musical is gemaakt naar een boek van Mies Bouwhuys en de muziek is van Joop Stokkermans. De voorstelling begint om twee uur 's middags en de toegangskaartjes kos ten vijf gulden. SKAN-begunstigers betalen 3 gulden 50. Dixieland The Center Five Collection treedt zaterdag op in de SKAN-Boulevard Dixie Club. Dat gebeurt vanaf negen uur 's avonds in hotel Duin en Dal aan de Rembrand- tweg. The Center Five Collection brengt een originele, aan swingend Zuid-Amerika denkende sound. De toe gang kost 6 gulden 50 (SKAN-begunstigers 5 gulden 50). Bingo Kommunikatie Warmond houdt zaterdag een grote bingo avond in 't Meerpunt. Er zijn weer fraaie prijzen beschik baar. Om alvast wat in de carnavalsstemming te komen zal 'Flip Fluitketel' aanwezig zijn. Wie dat is, houdt men tot op heden angstvallig geheim. Het kiengebeuren begint om 20.00 uur. Blauwkousen (1) Zaterdag tussen 14.00 en 17.00 uur, organiseert carna valsvereniging De Blauwkousen in feestburcht Het Anker te Hazerswoude-Rijndijk een vastenavondfes tijn voor „de wat ouderen". Op dit seniorenfeest zal het orkest De Benini's de dansmuziek verzorgen. Voorts werken mee: de boerenblaaskapel De Leutneuzen, de mini- en muizerettenkorpsen van Capriole en de dans mariekes. Blauwkousen (2) Maandag zijn prins Floris en de raad van elf van De Blauwkousen te gast bij de bewoners van het bejaarden centrum Driehof te Hazerswoude-dorp. De prins en zijn gevolg zijn daar tussen 19.30 en 22.00 uur. Jeugdkamp Onder auspiciën van de Valkenburgse schaakvereni ging 'De Toren' wordt zaterdag in 't Trefpunt de finale gespeeld van een jeugdkamp. Deze is uitgeschreven door de Leidse Schaakbond. De finale begint om tien uur 's morgens. Open Deurdienst Een Open Deurdienst, uitgaande van de gezamenlijke pro testantse kerken, wordt zondag gehouden in de Gerefor meerde Kerk aan de Sassenheimse Julianalaan. Voorgan ger is ds. A. van Gent uit Vught, die als onderwerp heeft Als roeispanen tekort zijn'. Aanvang 19.00 uur. Kindercama val Het Gemeenschapscentrum de Poel in Lisse organi seert zondag een carnavalsmiddag voor de jongste jeugd. Alle ouders met kleine kinderen zijn om half twee van harte welkom in 't Poelhuys. Prins carnaval en zijn gevolg zullen zullen met discotheek Big Apple en D.J. Willem aanwezig zijn. Open Hofdienst In de Wassenaarse Messiaskerk aan de verlengde Hoflaan wordt zondag een Open Hofdienst gehouden. Muzikale me dewerking verlenen het Wassenaars blokfluit-ensemble van de Streekmuziekschool Leiden. Aanvang tien uur. Cursussen Gezond koken en pottenbakken zijn het onderwerp van twee cursussen die Qbus in Lisse voor jongeren en huisvrouwen tot 30 jaar geeft De cursus pottenbakken begint maandag in het Qbus-gebouw aan de Ruishorn- laan. De cursus duurt zes ochtenden of avonden en kost 22 gulden 50. 'Gezond koken' begint woensdag. Opgeven kan bij Obus, telefoon 02521-14118. Vrije school De Vrije School Alpen organiseert een aantal bijeenkom sten van verschillend karakter ter informatie en voorlich ting over de Vrije School, zowel met betrekking tot de peu ters, de kleuters en de lagere school. In augustus 1982 zal de lagere school bestaan uit een eerste en tweede klas. Zo is er morgen van 11.00 tot 13.00 uur een informele ken nismakingsmogelijkheid (informatie- en koffieochtend, waarbij ook kinderen welkom zijn). Maandag 15 februari om 20.00 uur, wordt er een rekenles gegeven voor volwas sen. Beide bijeenkomsten worden gehouden in de kleuter- school Van Eeghenstraat 27 te Alphen aan den Rijn. ceptie in het gemeentehuis de voorgeschiedenis. Hij noemde het een bewijs van goede sa menwerking dat het stichten van een dergelijke accommo datie mogelijk is en bood de gedeputeerde een melkblok aan met de woorden: „Politiék is een wankele zaak, maar op dit blok zit u stevig". De heer Aalbers prees de eendrachtig heid en het enthousiasme van de Zoeterwoudse burgerij. „In de Sportnota die de provincie in 1980 heeft uitgebracht staat Zoeterwoude vermeld als zo genaamde witte vlek. U bent één van de eerste gemeenten die daaraan daadwerkelijk ge werkt heeft Fijn dat in uw ge meente zo hard wordt ge werkt", aldus de gedeputeerde. Burgemeester Houdijk maakte van de gelegenheid gebruik zijn bezorgdheid uit te spreken over de gemeentelijk herinde ling. „Zowel Zoetermeer als Leiden willen een uitbreiding van hun gebied. Met eigen ogen kunt u zien hoe onze ge meente functioneert. Wij heb ben ons sterk gemaakt voor het behoud van het groen. Dat kost offers, want in ons agra risch dorp hebben we te ma ken met bedrijfsbelangen. Het is van belang dat de mensen de polder kunnen intrekken, maar die polder moet er dan nog wel zijn", aldus Houdijk.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7