NiveauPetroesjeva voor ons haalbaar" „FC Den Haag moet degradatievoetbal gaan spelen Nederlandse schakers delen in Marbella haatsrel j )ren ortwereld DAMESCOACH HENK LOUWMANS: Hannie de Kok is zenuwen kwijt r>r> Spelbos voor vier duels non-actief Record komt nu binnen bereik Van der Lugt 2ÜDRT ftjiTD IIïKTC BLEM - LEIDSE COURANT VRIJDAG 12 FEBRUARI 1982 PAGINA 13 ITING CIRCUIT KT ONVERMIJDELIJK 'LEM De sluiting van het circuit van voort lijkt onvermijdelijk gezien de eisen die et geluidshinder stelt. Dit heeft de provincie (14,3W-Holland gisteren bekend gemaakt na be over de toekomst van het circuit tussen Rijk, ncie en gemeente. De exploitant van het cir cle CENAV, moet per 1 september van dit beschikken over een vergunning in het kader T aÏ wet geluidshinder. Het wordt als hoogst elachtig beschouwd of het circuit binnen de en kan blijven. De exploitant heeft onlangs 30 to rapport opgesteld waarin wordt gesproken geluiddempers. Maar het ministerie van dat overigens wel vóór een circuit in Neder- js, ziet daar weinig heil in. Provincie en ge- te onderzoeken nu reeds de mogelijkheden iAinet wegvallen van het circuit. Van der Louw: sport hoort onder kaderwet DEN HAAG De sector sport dient onder de kaderwet spe cifiek welzijn te vallen. Dit heeft minister van CRM, André van der Louw, gisteren in Noordwijkerhout betoogd. Hij deed het op de jaarlijkse werkconferentie van gemeente ambtenaren belast met lichamelijke opvoeding, sport en re creatie, verenigd in de landelijke contractraad (LC). De LC heeft nog geen standpunt ingenomen. Maar diverse leden lie ten wel blijken dat ze niet staan te trappelen om de gemeen telijke bemoeienissen met de sport met anderen te delen. Se cretaris D. Lindhout vond dat de rijksoverheid geen gronden heeft om zich als de grote regelkampioen op te werpen. Di recteur Van der Top van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) bepleitte meer vrijheid voor de gemeen ten. Die kan worden bereikt door decentralisatie in plaats van structuren en plannen. De kaderwet heeft volgens hem nog lang niet het punt bereikt van een politiek feit, ofschoon de Tweede Kamer de wet heeft aangenomen. Fred de Bruyne mikt op Tour ANTWERPEN De wielerformatie van ploe gleider Fred de Bruyne, waarin zes Nederlandse profs zijn opgenomen, mikt op de Tour de Fran ce en de voorjaarsklassiekers. Voor de voor jaarsklassiekers heeft De Bruyne Roger de Vlaeminck achter de hand en voor de Tour be schikt hij over Hennie Kuiper als kopman. Daarnaast rekent hij op Bert Oosterbosch. Voor de wintermaanden heeft hij zijn hoop gevestigd op de wereldkampioen veldrijden, Hennie Stamsnijder. Naast deze drie renners maken ook de Nederlanders Adrie van der Poel, Gerrie van Gerwen en Peter Zijerveld deel uit van de ploeg van De Bruyne. De Italiaanse wegwedstrijd Tir- reno-Adriatico heeft een zeer sterke bezetting. Alle gevestigde renners, behalve Kuiper en De Vlaeminck, komen aan de start: Moser, Baron- chelli, Saronni, Raas, Knetemann, Van de Veld, De Wolf, Maertens en Hinault. MARBELLA De vierde dag van het zone-schaaktoernooi in Marbella heeft de vijf Nederlanders allen remise opgeleverd. Van der Wiel deelde met Langeweg en Ligterink speelde gelijk tegen McNab. In groep B remiseerde Van der Sterren met Jones en deelde Donner het punt met Saenz. Stand: Groep A: 1. Short (Eng) 3,5 pnt; 2. Van der Wiel (Ned) 3; 3. Nunn (Eng) en Ligterink (Ned) 2 uit 3; 5. Fernandez (Spa) 2; 6. Langeweg (Ned) en Serret (Fra) 1,5; 9. Gomez, Gallego en Doyle 1. B: 1. Hebden (Eng) 3,5; 2. Mestel (Fra) en Stean (Eng) 2,5 uit 3; 4. Donner (Ned) en Saenz (Spa) 2 uit 3; 6. Rivas 1 2; 7. Meulders (Bel) en Van der Sterren (Ned) 1,5; 9. Jones (Wal) 1; 10. Klau- ner (Lux) 1,2 uit 3; 11. Blow (Gue) 0 uit 3. Jan Timman heeft in de derde ronde van het toernooi in Mar del Plata gewonnen van de Argentijn Najdorf en zijn afgebroken partij tegen de Deen Larsen verloren. Na drie ronden be zet de Nederlander de met Larsen en Andersson gedeelde zevende plaats met 1,5 punt. Leider is de Hongaar Portisch met 2,5 punt. Viss AR In de Noorse sploeg is gisteren grote ring ontstaan, nadat Arne Lier na de selec- 'gen-i Istrijden in Hamar, voor StarifK in Assen, slechts drie pok 1 heeft aangewezen. De „fjljrijden in Hamar golden erdaïatste selectie het WK, Noorwegen met vier an de start komt. Aange- R"Bo£ziin: f*°*f Larssen, i Z»ji< Oxholm en Henning 3-Rottid. Voor het vierde start- Leid komen Oyvind Tveter Bv om Nyland in aanmer- Amst Nyland had zich in Ha- geplaatst, maar omdat Amst^r wegens ziekte niet in BI. ^kon komen, stelde Lier slissing uit. In Inzeil zal d zich opnieuw waar „jarin maken. Zeker is wel mund Sjoebrend niet in Zwolljkomt in Assen. Door een de rugblessure kwam hij in duidelijk te kort in j! se kaartjes ren): |U Zwolle - AjaX ,LE Voor de komen- nfrontatie tussen PÉC K, D en Ajax, morgenavond, mse kaarten in omloop !ht. De leiding van PEC die in het bezit is ge- van enkele valse kaar- jeeft de politie ingelicht, he at hierbij om staanplaat- v( ior het vak C. Geadvi- -OVI wordt alleen kaarten te \)ij de voorverkoopa- i, of aan het stadion. Er irigens nog een beperkt kaarten te verkrijgen. ilarls s-Za c Dj HAAG De Hagenaar let "Luteyn heeft gisteren de p, partij van de herkamp halve finale van het petitie >oi om het Nederlands 1 F(ioenschap dammen van herenouwers gewonnen. l-Atlï lympi HAAG Peer Maas Ooimet wielrennen. De 31- amateur uit Huijbergen de voorkeur aan zijn We(.als leider van een ac- start atskantoor. Hagj iTSJI Het hockey en Jong Oranje speelde in met 2-2 gelijk in en Jong Pakistan. Hidde en Leenen scoorden. ARD Het Nederlands hok ntonteam heeft gistera- met 4-3 verloren van and. vi ilverdediger de Looy rt slecht MEN Rini van Bracht rist van der Smissen zijn i-Aal om het Nederlands iratuiioenschap driebanden lusXnen met twee zeges met J* delden van boven de 1. ad N Van Lo°y en de "die vorig jaar nog ver met een eerste en twee- /V/H« aats, staan na de eerste J( j ronden in Vlijmen hele- jpderaan. Het is het loon BHV un angstige spel. Epiigen: i-' ronde: Van der Smissen Iteburg 60-30/46; Verlouw—De JP-53/74; Van CromvoirtVan 60-54/72; Van Bracht—Bro- adati 1-37/39. Tweede ronde: Ver- ik FlVan de Looy 60-50/58; Bro- |les. fan Cromvoirt 60-56/59; Van A: 0 issen—De Jong 60-51/61; Van ooge -Weyenburg 60-58/62. (achtereenvolgens wedstrijd- 3 Ml'hoogste serie/alg. gemiddel- ihoel gters Cromvoirt J enburg de Looy 0,989 0,885 0,814 INZELL Het Neder landse damesschaatsen is uit het slop. Die positieve conclusie kan aan de vooravond van het wereldkampioenschap in Inzeil worden getrokken. In het Zuidduitse schaat- soord wordt de laatste hand gelegd aan het ge- zondmakingsproces. Tot het Olympische jaar 1984 hebben de Oranjerijdsters dan de tijd om de achter stand op de tweevoudige Russische wereldkampioe ne Natalia Petroesjeva en haar schaduw Karin Busch-Enke uit de DDR goed te maken. „En dat zal gebeuren ook", roept coach Henk Louwmans op het balkon van pension Berkhof in een zonovergoten Inzeil optimistisch uit. „Vol gend jaar richten we ons op de absolute top. Dan gaan we op schema's rijden, die nu slechts voor Petroesjeva zijn wegge legd. Het risico, dat je een paar keer flink het schip ingaat, is ondergeschikt. Of het nu een jaar duurt of twee jaar, Pe troesjeva gaat op een gegeven moment voor de bijl. Haar ni veau wordt voor ons ook haal baar". Zo ver is het echter nog lang niet. Maar wie Louwmans een beetje kent, weet dat de gym nastiekleraar uit Maarseveen zich niet te buiten gaat aan on bezonnen kreten. Zijn aanpak is bijna klinisch te noemen. „Het kan me niet schelen hoe je het noemt", zegt hij. „ik heb bepaalde doelen gesteld, en ik mag dan geen waarzegger zijn, tot nu toe zijn ze uitgekomen". Toen Louwmans aan het begin van dit seizoen de teugels overnam van Henk Boer, die naar de herenploeg overstapte, nam hij zich voor het dames- schaatsen terug te brengen bij de internationale top. In die opzet slaagde hij. Al is en blijft het gat met Petroesjeva en, in mindere mate, met Busch erg groot. „Maar je kunt niet in een jaar naar de eerste plaats doorstoten", weerlegt Louw mans. „Daar is meer tijd en opbouw voor nodig. Het gaat er niet om hoeveel ie vooruit gaat, maar hoe veel je meer vooruit gaat dan de rest. En als ik dan naar het buitenland kijk, durf ik die vergelijking best aan". De cijfers stellen de schaats* trainer in het gelijk. Was Ne derland vorig jaar op de plaat sen 13, 14 en 15 terug te vin den in het klassement van het WK, dit weekeinde zaL het Nederlandse trio Alie Boors- ma, Thea Limbach en Joke van Rijssel waarschijnlijk in zijn geheel daaronder blijven. Met Alie Boorsma als aanvoer ster. De Nederlandse kampioene kan zich in de strijd mengen om de kruimels, die Petroesje va en Busch laten vallen. In Heerenveen verspeelde ze drie weken geleden op het Euro pees kampioenschap een plaats bij de eerste vier door in haar rit op de 1500 meter op de kruising geen voorrang te ver lenen aan Natalia Petroesjeva. Een reden te meer om opti maal te presteren. „Die Rus sinnen zijn nog niet met me klaar", gromt ze op wraak be lust. De nummer vijf van het WK sprint in Alkmaar blijft echter nuchter onder de haar toege meten kansen. „Als Neder lands kampioene moet ik me elke keer waar maken. Dat maakt het moeilijk", zegt ze schouderophalend. De 22-jari- ge rijdster uit Drachten voelt zich echter goed. „Ik krijg meer rust dan vorig jaar", ver klaart ze. „Bovendien is de training en begeleiding een stuk vooruit gegaan". Dat laatste verklaart volgens haar trainer de opmars van de Nederlandse rijdsters. Louw mans, die een zo groot mogelij ke individuele aanpak voor staat, zocht het in een andere techniek. „Vorig jaar is het on der Boer al een stuk vooruit gegaan", legt hij diplomatiek uit. „Ik ben aan een hoger be wegingsritme en een diepere zit gaan werken. Maar dat kan alleen als je ook op een groter spiervermogen traint". Verandering Waar het Louwmans en zijn ploeg dit jaar nog aan heeft ontbroken zijn Nederlandse records. Daar lijkt het komen de weekeinde verandering in te komen. De ijspiste in Inzeil ligt er uitstekend bij. Boven dien zijn de weersomstandig heden ideaal. Een of meer re cords kunnen een voortreffe lijke afsluiting van het seizoen vormen. Het impliceert boven dien, dat met name Petroesje va en Busch verschrikkelijk hard zullen gaan. De Russin gaat in Inzeil op jacht naar haar derde belang- De aanpak van Henk Louwmans is bijna klinisch te noemen. rijke titel na het Europees kampioenschap en de wereld titel sprint. Die titeltoernooien zijn door de Oostduitsers min of meer naar de achtergrond verwezen. „We bepalen ons dit jaar volledig tot het wereld kampioenschap", sprak Rainer Mund, de trainer van de DDR, eerder dit seizoen. Het is ech ter de vraag of Petroesjeva zich daardoor zal laten impo neren. Daarvoor is het machts vertoon, dat ze tot dusverre ten toon spreidde, te groot. „Toch gedragen de Russen zich minder zeker dan voor heen", vertelt Henk Louw mans. „Ik ben benieuwd hoe ze het seizoen hebben inge deeld. Ik denk dat Petroesjeva in verhouding enigszins terug valt, al zal ze het nog wel red den". Achter het Russisch-Oostduit- se duo komt een handvol kan didaten voor het brons. Natalia Glebova, derde op het EK, Björg-Eva Jensen, Gabi Schönbrunn, Olga Plesjkova, terug in de Russische ploeg na een blessure, de Amerikaanse Sarah Docter en Alie Boorsma zullen zich om die voornaam ste troostprijs gaan bekomme ren. De DDR-equipe komt overigens maar met drie rijd sters aan de start, omdat Christa Rothenburger is terug getrokken. Er is voor haar geen reserve ingeschreven. Thea Limbach moet bij de eer ste tien in het klassement te recht kunnen komen, terwijl de belangrijkste taak voor Joke van Rijssel, die in Inzeil afscheid neemt van het top- schaatsen, bestaat uit een plaats bij de beste zestien na drie afstanden, opdat Neder land volgend jaar met vier rijdsters aan de start mag ver schijnen. KOEN NIJMIJER 51SS®! Hannie de Kok in actie. HELLAS KIEST VOOR EIGEN SPEL TEGEN VASAS BOEDAPEST y<.' -jrsm, DEN HAAG Handbal ster Hannie de Kok is weer voor 100 gemotiveerd. De aanvoerster van Hellas kwam onlangs zelfs terug op haar beslissing niet meer voor het Nederlands team uit te komen. Het Oranje shirt, dat gedurende acht zeer intensieve jaren steeds zwaarder op de schouders! van De Kok was gaan drukken, werd met enthou siasme weer uit de kast met souveniers gehaald. „Maar niet omdat er een nieuwe coach kwam", bena drukt zij. „Ik had er gewoon weer zin in. En qua leeftijd kan ik alles nog éénmaal meemaken. Toen ik indertijd bedankte voor Oranje dacht ik meer vrije tijd te krijgen, maar omdat ik toen toch weer andere dingen ging doen, had ik het nog net zo druk". Allereerst betreedt Hannie de Kok met Hellas het inter nationale toneel. In de Voor- burgse sporthal verschijnt aanstaande zaterdagavond het ijzersterke Vasas Boeda pest en het zal voor de Haag se damesploeg een onmogelij ke opgaaf zijn dit thuisduel te winnen, laat staan een voor sprong te nemen die voor de returnwedstrijd uitzicht biedt op plaatsing voor de halve fi nales. In de vorige ronde verraste Hellas voor het eerst in de Nederlandse handbalgeschie denis een ploeg van het on verslaanbaar geachte Oost blok, Dimitrov Sofia. Een herhaling zit er niet in. Han nie de Kok: „Vasas is een wereldploeg, zes keer zo goed als Hellas, dus ik had liever een Oostenrijkse of Scandi navische ploeg geloot. Maar gelukkig is Vasas een erg technische ploeg, zodat we heerlijk kunnen handballen". Zij denk daarbij bitter terug aan vorig jaar toen zoiets te gen de reuzinnen van Kiev onmogelijk was. Voor het Nederlandse publiek is het Hongaarse Vasas in elk geval een aantrekkelijke tegenstan der, ook al zullen velen zich herinneren hoe Hellas ooit eerder tegen Vasas speelde en met 33-4 en 27-11 op de betrekkelijkheid van natio nale roem werd gewezen. „Er bestaat nog steeds onze kerheid over wie bij Vasas meedoen. Bij ons ligt dat an ders. Er zijn geen blessures, geen onderlinge problemen en er heerst een ontzettend leuke sfeer". Voor haar eigen spelvorm gebruikt Hannie de Kok termen als gaat wel, goed en redelijk. De hele ploeg kende afgelopen week einde een goede generale, toen met 15-10 van de eredi visie-koploper Swift Roer mond werd gewonnen. Voor al verdedigend, met Anja Vink en doel vrouwe Els We- terings in een hoofdrol, liep het goed. Tegen een goed scorende ploeg als Vasas lijkt dat een belangrijk gegeven. „Toch gaan we tegen de Hongaarsen ons normale spel spelen", meent de veelvuldi ge Haagse topscoorster Do Kok. „Iedereen kent het spel van Vasas erg goed en daar om wordt er vanavond pas een eerste voorbespreking, met videobeelden, gehou den". Trainster Maja van Ka pel heeft de geruststelling dat ook de dit seizoen op Euro pees niveau debuterende da mes Margreet Enhus, Jacque line Kok en Jolande van Nieuwpoort in de vorige EC- ronde een uitstekende indruk maakten. De vrij late voorbespreking wijst op een ontspannen in stelling bij Hellas. Dat geldt ook voor Hannie de Kok. „Ik lig van deze wedstrijd niet wakker. Die zenuwen van vroeger heb ik niet meer", zegt ze lachend, erop wijzend dat de inzet er niet minder om zal zijn. „Ik heb gewoon in mijn sport en werk een goed evenwicht gevonden. Ik werk als afdelingssecretares se bij TNO in Delft. Omdat het daar goed gaat, handbal ik goed, en omgekeerd geldt hetzelfde". HERMAN JANSEN COR VAN DER HART CONSTATEERT VEEL GEBREKEN (Van onze verslaggever) DEN HAAG Cor van der Hart heeft zich inmid dels behoorlijk kunnen oriënteren bij FC Den Haag en dat is niet zonder gevolgen gebleven. Voor het belangrijke treffen van zondag bij Willem H heeft hij het erover dat „niemand overtuigd mag zijn van zijn plaats en dat als het moet de bezem er door gaat, maar dan ook keihard". Ook laat hij weten, dat de ploeg vanaf nu degradatie voetbal zal gaan spelen, „al is dat misschien niet zo leuk voor de mensen die ernaar ko men kijken". In de paar dagen die hij in het Zuiderpark heeft doorge bracht, heeft hij veel gebreken geconstateerd. „Ik wil nie mand krenken", zegt hij, „maar bepaalde oefeningen met en zonder bal vallen me tegen. En als ik zie wat de meesten met hun buikspieren kunnen, helemaal niets. En wat is er belangrijker voor een atleet? Een paar spelers zitten ontzettend vast in het bewe gen. Ook de mentaliteit is niet optimaal. Ik wil bijvoorbeeld bij Simon van Vliet die menta liteit terugbrengen die hij ze ven, acht jaar geleden had. Nu maakt hij op mij de indruk als of het hem maar matig inte resseert. Hoe komt dat? Er moet ergens iets scheef zitten. Want ik weet dat ze zullen huilen als ze degraderen. Ik wil die houding van: ervoor sterven, maar nooit degrade ren. Iedereen moet meewer ken, het is verschrikkelijk kort dag en elk punt is er één. Dan verbaast het me dat als ik een training een kwartier ver vroeg, ik daar dan op word aangevallen". De Engelse spits Nicky Mor gan zal zich voorlopig net als voor de winterstop op vrijdag bij de ploeg voegen, al wil Van der Hart hem er nog steeds op donderdag al bij hebben. Voor de wedstrijd tegen Willem II start FC Den Haag zeer waar schijnlijk met de ploeg die zondag in de tweede helft te- gen Feyenoord voor zoveel spektakel zorgde. Tevens om- dat Aitze Bouma wegens voor malige rugklachten niet op 1 herhaling hoeft. Dat betekent derhalve deze opstelling; Ha- venaar; Tempelaar, Mansveld, De Vroedt, Bouma; Van Delft, Schoenmaker, Van Vliet; Me lis, Morgan, Rontberg. Inmiddels heeft het eerste in formerende gesprek plaats ge had tussen FC Den Haag en ADO over een eventuele sa menwerking. Daarbij waren aanwezige Pieter den Duik (voorzitter FC Den Haag), Rob Hermanie (voorzitter ADO) en Chris Buijtendijk (voorzitter Raad van Advies FC Den Haag). Binnenkort zal er een tweede gesprek worden geor ganiseerd. Sportprijsvragen DEN HAAG De lotto van dit weekeinde heeft één winnaar opgele- verd^De verdeling van de prijzen is: le prijs: 1 winnaar, 666.666,67; 2e prijs: 4 winnaars, 37.500,00; 3e prijs: 129 winnaars. 2.224,90; 4e prijs: 6.796 winnaars, 42,20; 5e prijs: 111.060 winnaars./. 5,00. Toto: le prijs: geen rijs: geen winnaar, 2e prijs: 56 aars. 988,80; 3e prijs: 856 win- i122,90. Toto-gelijk: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: geen winnaar, 3e prijs: 50 winnaars, 171,30; 4e prijs: 1.638 winnaars, f. 7.20. Cijferspel: 6 goed: geen winnaar, 5 goed: 3 win naars. 10.000,00; 4 goed: 29 win naars. 1.000,00; 3 goed: 288 win naars,/. 100,00; 2 goed: 3.181,/. 10,00. ZEIST - Ronald Spelbos van AZ '67 is voor vier wedstrijden geschorst na zijn derde gele kaart van afgelopen weekeinde in het duel tegen NAC. Spelbos, die daardoor de top per van morgenavond tegen PSV mist, moet bovendien 400 gulden boete betalen. Van der Poppe van MVV werd even eens voor vier duels uitgeslo ten. De tuchtcommissie van de KNVB bestudeert verder nog een verslag van een rappor teur over een incident tussen Feyenoorder Wijnstekers en Jans van PEC Zwolle. Scheidsrechter Thomas gaf geen kaarten, maar het is mo gelijk dat er alsnog stappen worden genomen. Acht Argentijnse topvoetbal- Iers hangt uitsluiting van het WK in Spanje boven het hoofd. Hun club River Plate beraadt zich over maatregelen tegen onder meer Passarella en Kempes, omdat de spelers van de club het doorgaan van een wedstrijd om financiële redenen verhinderden. Uitslagen van vriendschappe- lijke interlands: Nieuw Zee- land-Hongarije 1-2; Santé Fe- (Ven)-Rusland 0-2; Modena(I- ta)-Polen 2-1; Trainer Sjef Vergoossen heeft zijn contract bij FC VVV ver- lengd met drie seizoenen. Belgie sluit zijn oefencampag- ne voor het WK af met een oefenduel tegen Ajax, dat op 2 juni in Brussel aantreedt. ZIERIKZEE „Een blikseminslag op 50 meter af stand" - de stem van solozeiler Pleun van der Lugt trilt nog na wanneer hij via zijn boordradio verslag doet van de wijze waarop hij het zeemansgraf Kaap Hoorn heeft gerond. „Ik werd op het nippertje gemist. Verder windkracht 9 tot 10, een deining waar ik bijna niet overheen kon komen, mist en hagel. Het is echt een beetje tobben geweest. Ik ben behoorlijk uitgeput en heb hard slaap nodig, want daar is het niet van geko men." Twee idealen heeft deze eerste Nederlander, die alleen rond de wereld probeert te zeilen, bij het passeren van de zuidelijkste punt van het Amerikaanse continent aan zijn neus voorbij zien gaan. Hij overbrugde de afstand vanaf Tasmanië niet in 46 da gen, hetgeen in zijn klasse een wereldrecord zou hebben opgele verd, maar (vanwege windstilte en tegenwind) in 49 dagen. Voorts heeft hij de beruchte Kaap niet duidelijk kunnen waar nemen, maar slechts heel ver weg en vaag, tussen nevelflarden en hagelgordijnen door. „Toch is het voor mij een geweldig emo tioneel moment geweest. Na deze beproeving kan er menselij kerwijs gesproken niets meer misgaan". Het succesvol ronden van Kaap Hoorn betekent inderdaad dat de 30-jarige ex-straaljagerpiloot erin zal slagen als eerste Neder lander het eenzaamste aller avonturen tot een goed einde te brengen. Twintigduizend mijl heeft hij achter de rug, nog tien duizend mijl te gaan naar Zierikzee vanwaar hij vorig jaar au gustus met zijn tweemaster „de Zeeuwse Stromen" vertrok. Om dat hij op dit traject over de Atlantische Oceaan kan rekenen op steeds betere weersomstandigheden, denkt hij de afstand af te leggen in 80 dagen. Hij hoopt dan ook tussen 24 april en 1 mei weer in zijn thuishaven te arriveren en daarmee in ieder geval het wereldrecord solo non-stop rond de wereld ruim gebroken te hebben. Nu staat het nog op naam van de Brit Robert Knox- Johnston die 40 jaar geleden 312 dagen nodig had. Voor Van der Lugt begint een record van 280 dagen in het verschiet te liggen. Burgemeester De Meester van Zierikzee heeft hem via de radio al een daverende ontvangst toegezegd.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13