Alkemade niet meer in zee met 'Bouwstroom' Bezwaren Leiderdorpse bestemmingsplannen zijn niet gegrond REGI0U0UR1NAAI REGIOMOURINAAL kerk wereld REGIO PLAATSELIJKE AANNEMER BOUWT GOEDKOPER Alkemades college ziet niets in emancipatiewerkzaamheden Bisschoppen op proef met HKI verder Nieuw kerkelijk wetboek mogelijk met Pinksteren Bisschoppen bespreken taak verdeling LEIDSE COURANT DONDERDAG 11 FEBRUARI 1982 PAGltj^ Rietje Lelarge CDA-lijsttrekker KOUDEKERK AAN DEN RIJN Mevr. Rietje Lelarge is gisteravond tijdens een druk bezochte ledenvergadering gekozen als lijst trekker voor het CDA tijdens de gemeente raadsverkiezingen in mei. In een nek-aan- nek-race versloeg zij Gerrit van Bostelen, die thans op de kieslijst een tweede plek in neemt. De andere kandidaten zijn J.C. v.d. Vlugt, H.H.D. Didden en mevr. G.R. Huson. Het CDA bezet momenteel vijf zetels in de Koudekerkse gemeenteraad. Tijdens de le denvergadering in Honswyc heeft de heer Th. Vreugdenhil zich niet meer herkiesbaar gesteld vanwege persoonlijke redenen. De heer Vreugdenhil heeft gedurende twaalf jaar voor het CDA een plaats in cfe gemeente raad ingenomen. Ook de heer J. Heemskerk komt na de verkiezingen niet meer terug. Inventaris scheepswerf De Dageraad onder hamer Hondertweeëndertig jaar lang bouwde scheepswerf De Da geraad. een van oorsprong Woubrugs bedrijf, boten. De laatste jaren van haar bestaan werd het voortbestaan van de werf echter steeds twijfelachtiger. Aanvankelijk hield het op Alphens grondgebied gevestigde bedrijf zich nog staande dankzij arbeidstijdverkorting en ter nauwernood uit het vuur gesleepte orders. Vorig jaar viel het doek dan toch. De werf ging door een schuld van twee miljoen gul den en een lege orderportefeuille failliet. Toen bleek dat er geen gegadigden voor het bedrijf gevonden konden wor den. kwamen de veertig werknemers op straat te staan. De curators zagen zich daardoor genoodzaakt de nog aanwezi ge voorraden en materialen aan de man te brengen. Dat gebeurde gistermorgen in het Alphense Avifauna. Het aloude spreekwoord werd weer eens bewaarheid, want de opkomst was enorm. Honderden belangstellenden waren naar het vogelpark gekomen om een bod uit te brengen op de werkbanken en machines. Beiaard houdt lezing NIEUWKOOP— Jaap van de Ende houdt morgen op uitnodiging van het Nieuwkoopse kunstge nootschap 't Regthuys een lezing over de beiaardkunst in Europa. Van de Ende, die op zevenjarige leeftijd begon aan een orgelstudie en zich daarna specialiseerde in de beiaardkunst, was onder meer beiaard in Amersfoort. Nadien specialiseerde hij zich in de tradi tionele Engelse 'Change-ringing'. Hoe dat klinkt wordt morgen avond vanaf 20.15 uur aan de hand van bandopnamen duidelijk. Bo vendien zal het Dordtse Wissellui- dergilde een demonstratie geven. Het onderkomen van 't Kunstge nootschap is te vinden aan het Regthuysplein in Nieuwkoop. Geen woningbouw aan Koudekerkse Kerklaan KOUDEKERK AAN DEN RIJN Er mogen be- slist geen woningen worden gebouwd aan de Ker klaan. Dat is het standpunt van de socialisten in Koudekerk. Dit standpunt werd gisteravond inge nomen tijdens een bespreking over de mogelijke bouwlokaties in de gemeente. Het standpunt om trent de Kerklaan is vooral ingegeven door mi lieu-vriendelijke overwegingen en de wens het landschappelijk karakter van de Lagewaard in stand te houden. De PvdA stelde ook vast, dat de eventuele verplaatsing van de sportaccommoda ties uiterst kritsich moet worden bezien, waarbij onnodige kosten moeten worden vermeden. De socialisten zullen hun stellingname uitdragen tij dens de gemeentelijke hoorzitting op 18 februari. De christen democraten uit deze gemeente zullen zich woensdag 24 februari buigen over de keuze van de nieuwe bouwlokatie. ALKEMADE Voor het deze zomer te starten bouw- projekt 'Gogh Noord II' in Oude Wetering gaat de ge meente niet meer in zee met „Bouwstroom". Reden daarvoor is, dat dit intergemeentelijke samenwerkings verband voor woningbouw, duurder bouwt, dan een plaatselijk aannemersbedrijf. Zoals bekend is het tegen woordig bijzonder moeilijk om woningbouwplannen finan cieel rond te krijgen. De ge meente Alkemade heeft echter een spaarpot, het fonds Winst op Grondverkopen. Tot voor kort bevatte deze spaarpot nog zo'n slordige anderhalf miljoen gulden. Een eerste exploitatie- opzet van woningbouw in de 'Gogh Noord II' (voormalige grond van Van der Salm tot aan het bedrijf van Gulde- mond) leverde een te ver wachten verlies van vier ton op. Een dergelijk verlies zat de betrokken ambtenaren van de Woningbouwvereniging en de gemeente Alkemade niet lek ker. Er werd een speciale com missie opgericht, die een goed koper plan moest uitwerken. Dat is nu gelukt. De commissie is met een plan gekomen, waarop slechts één ton hoeft te worden toegelegd. Voorts maakte een stedebouwkundige van de afdeling Openbare Werken maakte een nieuwe, dichtere, indeling. Hij liet de over het algemeen moeilijk te verkopen vrije sektorbouw vallen. De verdichting is niet ten koste van parkeerruimte, openbaar groen of trapveld ge gaan. Slechts de achtertuinen zijn wat kleiner uitgevallen. Bovendien is er een verbeter de wijkverdeling gemaakt. Zo komt er een keermogelijkheid voor vrachtwagens en kan er dichtbij de woningen gepar keerd worden. In plan de Gogh Noord II kunnen nu in totaal 206 wo ningen gebouwd worden. Die bouw zal in twee fases worden uitgevoerd. De eerste fase (het achterste stuk) start in augus tus 1982 en vervolgens zal het voorste deel volgend jaar wor den volgebouwd. De te bou wen 206 woningen zijn onder verdeeld in 110 premie A- en B-koopwoningen, 54 woning wetwoningen en 42 zogenaam de HAT-eenheden (huisves ting voor één en twee perso nen). Overigens is dit een voorlopige verdeling. Mochten de kosten voor bouw- en woonrijp maken meevallen, dan zal er meer in de huursek- Eén van de typen huizen die in het Gogh Noord II plan gebouwd gaan worden: drieka- mer-eensgezinswoningen. tor gebouwd gaan worden. Dat gaat dan ten koste van de pre mie A koopwoningen. Goedkoper Omdat bij vele raadsleden en ook bij het bestuur van de Wo ningbouwvereniging reeds lang de wens leeft om plaatse-' lijke aannemers eens een keer een kans te geven, kregen eni ge Alkemadese aannemers met eigen architecten de op dracht om met ontwerpen en prijsopgaven te komen. Hierbij zijn opvallend goede en goed kope plannen uit de bus geko men. Aan de opdracht om ont werpen te maken, die qua ui terlijk moesten passen bij de wijk die er tegenaan ligt, is ruimschoots voldaan. Na lang wikken en wegen door het ge meentebestuur van Alkemade en het bestuur van de Wo ningbouwvereniging is de keus gevallen op aannemers bedrijf Heembouw en architect J. van Rijn, beiden uit Roelo- farendsveen. Het is hen gelukt bouwplannen te maken, die aanmerkelijk goedkoper uit vallen dan die van het interge meentelijk woningbouw-sa- menwerkingsverband „Bouw stroom". Het nieuwbouwprojekt bevat vier typen woningen: vierka- mer- en driekamereengezins- woningen en HAT-eenheden met 2 kamers en met 1 kamer. De huren variëren van 455 tot 235 gulden. De woningen vol doen aan de hoogste eisen van geluid- en warmte-isolatie. Van de HAT-eenheden kan gezegd worden dat men ge leerd heeft van de laatstge- bouwde serie. Vooral de één- persoonswooneenheden zijn veel praktischer van indeling dan die aan de Watergang. K. van der Geest lijsttrekker Zoeterwouds CDA ZOETERWOUDE Hoewel de leden van de Zoeterwoudse afdeling van het CDA zich daarover eerst volgende maand zullen uitspreken, ligt het in de lijn der verwachting dat - evenals vier jaar geleden - de heer Koos van der Geest als lijsttrekker zal fungeren. Het bestuur van het CDA heeft een advieslijst opgesteld waarbij na uitvoerig beraad de heer Van der Geest als num mer één uit de bus kwam. De huidige wethouder van o- penbare werken en ruimtelij ke ordening - en tevens loco- burgemeester - A. R. van der Heijden staat als nummer twee op de advieslijst. Enigszins verrassend is de keus van me vrouw E. Plantinga-van Heer- de als nummer drie. Zij blijft daarmee de huidige fraktie- voorzitter. Rob Hogenelst, juist voor. Als vijfde is geplaatst de heer C. Roessen, evenals zijn hoger geplaatste partijgenoten, raadslid in de huidige periode. Momenteel bezet het CD.' acht van de dertien zetels. Me vrouw P. van der Poel-van Leeuwen en de heren N. Mi- nekus en A. Engelkes hebben onlangs besloten een punt te zetten achter hun politieke loopbaan. De verwachting is daar gerechtvaardigd dat en kele nieuwe CDA-gezichten in de raad verwelkomd mogen worden. Als eerste komt daar voor in aanmerking - als de le den zich tenminste scharen achter de advieslijst - de heer C. Remijnse, woonchtig aan de Fuut. Hij wordt gevolgd door G. Belt (Weipoortseweg), J. Laman (Jan Albert de Gra- venlaan), mej. M. van Bemme- len (Schenkelweg), Th. van Steyn (Watertje), J. Verstee- gen (Zuidbuurtseweg), H. Berk (Noordbuurtseweg), Th. van Leeuwen (Geerweg) en B. Be skers (Nassaulaan). ALKEMADE Ten behoeve van het algemeen sociaal cul tureel werk mag de gemeente Alkemade ruim drie ton clai men bij het rijk. De helft van dit bedrag is bestemd voor Streekmuziekschool „Rijnak koord" te Leiderdorp. De Katholieke Land- en Tuin bouw Vrouwen (KLTV) had voor emancipatiewerk om een subsidie van 405,- verzocht en het Vrouwentrefpunt om ruim 7.000,- (Vrouwentref- punt/VOS: 4.000,-, politieke scholing: 1.078,- en open avonden: 1.025,-). Beide in stellingen hadden hun subsi dieverzoek in overleg met ambtenaren van Afdeling Welzijn opgesteld. Het College van B en W echter deed de raadscommissie Financiën het voorstel om de KLTV hele maal niets te geven en het Vrouwentrefpunt slechts f 1.900,-. Wethouder Van Duijkeren verdedigde het voorstel door te stellen dat de komende ja ren een vrij ingrijpende rijks- overheidsbesnoeiing op Wel- zijnsgelden verwacht wordt. Vooruitlopend daarop meent het Alkemadese college van B en W niet al te veel gelden be schikbaar te moeten stellen voor emancipatiewerk. Overi gens wordt emancipatiewerk in zijn geheel vergoed door het rijk en hoeft een gemeente de subsidie slechts door te geven. De raadscommissie Financiën was ünaniem in het afwijzen van het onderlinge beperkte subsidievoorstel voor emanci patiewerkzaamheden. J. Kret (VGA) zag er geen enkel be zwaar in om de vrouwenorga nisaties de maximaal toegesta ne subsidies te geven „zolang LEIDERDORP De pro vinciale planologische commissie zal het college van Gedeputeerde Staten adviseren de bezwaren te gen de bestemmingsplan nen Centrum en Gaar- meesterstraat ongegrond te verklaren. In het geval van de Gaarmees- terstraat gaat het om de bouw van een flat voor één- en tweepersoonshuishoudens. Het Leiderdorpse college moet daarvoor de bestemming van het bewuste stuk grond wijzi gen. Een dertigtal omwonen den heeft bezwaren ingediend tegen de tyoortbestemming. Zij vinden dat de flat niet in de omgeving past, vrezen dat het gebouw een doorgangshuis zal worden voor jeugdige perso nen die na relatief korte tijd verhuizen. De toekomstige be woners (er zijn 63 woningen gepland) zullen veel auto's met zich meebrengen hetgeen par keerproblemen zal veroorza ken. De indieners van het be zwaarschrift vinden dat een dergelijke flat in een nieuw bouwwijk thuishoort. Het Leiderdorpse college is van mening dat aan al die be zwaren reeds tegemoet wordt gekomen. De toekomstige huurders kunnen zowel jonge ren als ouderen zijn. Er wor den 75 parkeerplaatsen aange legd voor de nieuwe bewoners. Er is veel vraag naar kleine woningen en het is redelijk deze te spreiden over geheel Leiderdorp en ze niet te con centreren in nieuwbouwwij ken, vindt de gemeente. De provinciale planologische com missie stelt dat het algemeen belang, de behoefte aan wo ningen voor kleine huishou dens zwaarder weegt dan de bezwaren van de omwonen den. Het woon- en leefklimaat hoeft door de komst van de flat niet te verslechteren, het zal wellicht alleen veranderen. De gemeente Leiderdorp heeft het volste recht de bestem ming van het terrein na 10 jaar te veranderen ten behoe ve van de woningbouw, aldus de planologische commissie. Centrum Bij het bestemmingplan Cen trum gaat het met name om het bezwaar van een Leider dorper die in de buurt van de Hoogmadeseweg woont tegen de firma Bloemendaal, die de kwekerij nabij zijn huis heeft omgezet in een tuincentrum en antiekhandel. De Leider dorper ergert zich aan de vuil nishoop, die vlak bij zijn wo ning is ontstaan als gevolg van het storten van restanten en onverkoopbare materialen door de firma. Het gemeente bestuur is de firma tegemoet gekomen door de agrarische bestemming te veranderen in de bestemming 'agrarisch tuin centrum'. De indiener van het bezwaarschrift wil dat de agrarische bestemming ge handhaafd blijft. Volgens de gemeente Leiderdorp komt er geen antiekhandel in het pand Hoogmadeseweg 43 en zal daarvoor ook geen toestem ming worden verleend. Wel vindt de gemeente de komst van een tuincentrum goed pas sen in de ontwikkeling van dit# gedeelte Van Leiderdorp. De opslag van materialen is ook, voor de gemeente niet aan vaardbaar en de eigenaar is daarover benaderd. De provin ciale planlogische commissie kan is het met het gemeente bestuur eens dat een tuincen trum beter past dan een agra rische bestemming. Omdat de gemeente zich al met het be langrijkste bezwaar de op slag bezighoudt stelt de commissie dat het bezwaar niet gegrond is. ze uit deze staatsruif mogen eten". Bovendien begreep hij niet waarom de mening van het Alkemadese college van B en W zo nodig moest afwijken van een landelijk politiek be sluit. „Je doet je inwoners te kort, als je geen gebruik maakt van een niet lichtvaardig tot stand gekomen emancipatie- wet", aldus Kret. Commissielid H. van Tol (PPR) had bij het ministerie van CRM inlichtin gen ingewonnen over een- eventuele afbouw van het emancipatiesubsidiebeleid. Men had hem verteld dat de subsidiëring zeker nog tot 1985 door zal gaan. „De Vrouwen- groeperingen in kwestie doen nuttig werk en hebben veel deelneemsters uit minder draagkrachtige bevolkings groepen", zei Van Tol. Hij kon zich niet verenigen met „het particulier inzicht van onze hoogste adviseur". Zijn kon- klusie was: „Dit is een duide lijk teken van onbehoorlijk be stuur". W. Klerks (CDA) toon de zich verbaasd over het ei gengereide handelen van B en W. „Natuurlijk moeten we wel zorgen dat we de gelden terug krijgen van het rijk", aldus deze CDA'er. Hij vond dat ook de Plattelandsvrouwen de mo gelijkheid moesten hebben mee te delen in deze subsidie mogelijkheid. Mevrouw P. van Aken-Rens (VVD) achtte het een goede zaak om geld te besteden aan „een prima systeem voor vrou wen om te leren elkaar te ak- tiviteren en te ontplooien". Wethouder Van Duijkeren zei tot slot: „Wij hebben niet al leen te maken met gemeente lijke belastingcentjes, maar ook met die van het rijk; we moeten dan ook voorzichtig zijn in het honoreren van ver zoeken om gelden uit de staatsruif". Hij bekertde dat het onderhavige voorstel een politieke beslissing inhield, welke hij aan de commissie Fi nanciën had willen voorleg gen. Jaarvergadering Zwemclub Lisse houdt morgenavond haar jaarlijmuëlk ledenvergadering. Dat gebeurt om 20.00 uur in de jkstuk veerne aan de Wagendwarsstraat. Op de agenda s(J wan onder meer bestuursverkiezingen en de uitreiking1 Voo de ZLC-Wilmer en Trim trofeëen. Postzegelruilbeurs (1) De afdeling Alphen van de Nederlandse Vereniging J Postzegelverzamelaars houdt zaterdag een ruilbeurs int bouw Nabij aan het Lauraplein in Alphen. Er zullen handelarenstands aanwezig zijn. De zaal is open van tot vijf uur. De entree bedraagt f1 voor vo7wassenen.l jeugd tot 14 jaar kan gratis naar binnen. Postzegelruilbeurs (2) De Vereniging van Postzegelverzamelaars Sassenhej heeft voor zaterdag eveneens een ruilbeurs voor posi gels georganiseerd, in Sassenheim kan men echter o[ munten ruilen. De beurs wordt gehouden in gebo 'Ontmoeting' aan de Narcissenlaan en men kan dj terecht van tien tot vijf uur. Postzegelruilbeurs (3) t Ruilvereniging ..Alkemade'' houdt vrijdag 12 februari J een ruilkontaktavond in dorpshuis ..De Alkeburcht'] Roelof arendsveen. Op deze avond worden tevens inlichm gen verstrekt omtrent de postzegel rondzenddienst. die1 Roelofarendsveen en omliggende plaatsen circuleert. Herryschoppers The Ordinary Herryschoppers treden zaterdag op jij 11 jazzcorner van Artemis in het gebouw de Beurs aan Lissese haven. Het optreden begint om tien uurL avonds. Artemis-leden betalen 3 gulden 50 en nietf den betalen 8 gulden 50. De Herryschoppers zijn Gul Massaro (trompet). Kees Passchier (trombone). A'cf Slootweg (baritonsax), Frits Landesbergen (van 1 Big Band Bollenstreek, spelend op vibrafoon). Hat Bonnet (banjo), Frans Bouwmeester (bas). Jaap vj der Vlist (drums) en John Sedelaar (klarinet, trom ft en zang). Miami Beach Girls De vrouwelijke popformatie Miami Beach Girls treedt (EI terdagavond op m De Lindehoeve in Voorschoten, [y, groep, die ongeveer een jaar bestaat maakt muziek j/jLK-J stijl van de Stranglers en de Jam. De zang wordt ond/TH steund door drums, gitaar, bas en orgel. De teksten gai over de kernbeweging en de vrouwenbeweging. De zaal1 vanaf negen open en de entree is gratis. Antiek Het komend weekend wordt in Zoeterwoude Rijnd weer een antiekbeurs gehouden in sportcentrum Eendenkooi (achter de RK Kerk). De beurs voorziet meubelen, klein antiek en curiosa. Op vrijdagavond de beurs van zeven tot negen uur geopend, op zaterd en zondag van elf tot zeven uur. Kaartavond De-HV Oase uit Oud Ade houdt morgen in café 't Lagela haar maandelijkse kaartavond. Er wordt gekruisjast en klaverjast. Vanaf acht uur is inschrijving mogelijk, terv om half negen word begonnen. der Integratiebal De Zoeterwoudse carnavalsvereniging „De HangkAti\\ ten" is op vele fronten aktief. Na het Prinsenbal en Afen". boerenkielen bal gaat de carnavalsleut nu echt losbtyhe sten. Zaterdagavond wordt in het kluphuis van vot balvereniging Meerburg het „Gekostumeerburgbal"g houden ofwel het „integratiebal" daarmede doelend de toenadering tussen bewoners van het dorp en Hoge Rijndijk. Op muzikale klanken van Trio Surpi se en boeren blaaskapel „De gespleten klomp" is aè b gezellige stemming al bij voorbaat verzekerd. De ai [e r vang van het carnavalsgebeuren is 20.30 uur. In i voorverkoop kosten de toegangskaarten f 7,50 en zj verkrijgbaar bij PeterVersluijs, Zuidbuurtseweg 6 Hans Berk, Noordbuurtseweg 14 en in het kluphü t- van Meerburg. De finale van het carnaval 1981 worjier, volgend weekeinde gehouden. Op het programmfo staan dan het slotbal, carnavalsoptocht, snotneuzenW en carnadisco. n i de De bisschoppenconferentie is bereid vpor een proefperiode van twee jaar verder te wer ken met het Hoger Kateche- tisch Instituut (HKI) te Nij megen. Tussen beiden waren de laatste tijd moeilijkheden gerezen over enkele projec ten en publikaties van het in stituut, met name over het „Werkboek voor Katechese". Over twee jaar zal de situatie opnieuw worden bekeken. Het bestuur van het HKI zal de produkten van zijn mede werkers ook inhoudelijk gaan toetsen en er inhoude lijk verantwoordelijkheid voor gaan drag«m. Tijdens deze beoordeling zal het be stuur zich verstaan met de bisschoppen. Bij de toetsing zal het bestuur zich houden aan een reeks criteria, die in goede samenspraak met de bisschoppenconferentie zijn Het belangrijkst hierbij zijn de normen, vervat in de in tentieverklaring van de Ne derlandse bisschoppen, die binnenkort zal verschijnen. Voorts de normen vervat in „Catechesi tradendae", het pauselijk document naar aan leiding van de bisschop pensynode (1977) over de ka techese en vooral de „Kate- chetische handleiding" van de Heilige Stoel. Bij zijn keuzen zal het be stuur van bet HKI zoeken naar een „dynamische, vruchtbare balans, die zowel aan de werkelijkheid waarin de gelovigen leven, als aan de joods-christelijke geloof straditie het volle pond geeft". Het bestuur van het HKI wordt tot nu toe ge vormd door de leden van de Nationale Raad voor Kate chese (NRK). Zowel het HKI als de bisschoppenconferentie vindt het gewenst deze band los te maken. Er moet een ander bestuur voor het HKI komen, hetgeen consequen ties heeft voor de samenstel ling en de taken van de NRK. Hierover komt over leg. Het bestuur van het HKI heeft besloten het instituut in leven te houden, zij het in af geslankte vorm. Het HKI heeft immers wegens finan ciële moeilijkheden ontslag moeten aanvragen voor zes van de twaalf katechetische medewerkers en een admini stratieve kracht. Binnen twee of drie maan den zal het nieuwe kerkelijk wetboek ter goedkeuring aan de paus worden voorgelegd. Het ligt dan aan hem of de nieuwe „Codex Juris Canoni- ci" op Pinksteren van dit jaar kan worden gepubliceerd. Kardinaal Pericle Felici, voorzitter van de commissie, die zich achttien jaar lang met de vernieuwing van het kerkelijk recht heeft bezigge houden, zei dit in een inter view met het Italiaanse ka tholieke weekblad „Famiglia Christiana". Hij vond Pink steren een „mooie datum", omdat het oude kerkelijk wetboek ook op Pinksteren was afgekondigd en wel vijf enzestig jaar geleden. Hij beschouwde het ..als gun stig, dat eerst de Codex en daarna de Lex verschijnt". Met de „Lex Fundamentalis" is de kerkelijke grondwet be doeld, die zowel voor de kerk van de latijnse ritus als voor de kerken van de oosterse ri tus moet gelden. Nader ingaand op vernieu wingen in het hervormde kerkelijk recht maakte Felici in het interview bekend, dat „de mogelijkheden van de bisschoppenconferenties be perkt" zouden moeten wor den, omdat de afzonderlijke bisschoppen al krachtens goddelijk recht wetgevende bevoegdheid bezitten. Wat betreft de kerkelijke processen over het nietigver- klaren van huwelijken, be vestigde Felici, dat de proce dures vergemakkelijkt zijn. Hij waarschuwde er evenwel gelijktijdig voor, *dat de nieuw geïntroduceerde in achtneming van psychologi sche factoren tot onrechtma tige breedheid van opvatting in de vonnissen zou kunnen leiden. In het geval van abor tus voorziet het nieuwe ker kelijk recht niet in een ver mindering van straf. „Men was bang", aldus kardinaal Felici, „dat de kerk bij een vermindering van de straf maat de indruk zou wekken, dat zij de tucht zou hebben veranderd. Daarom werd de excommunicatie bekrach tigd". De bisschoppenconfereni heeft deze week een een bespreking gewijd aan e nieuwe taakverdeling, die de aprilvergadering zal wo den voortgezet. Kardinaal Willebrands ve wachtte van de uitbreidii met vier leden tot elf e grotere spreiding van de kundigheid en een betere sluitvorming. Ook zullen bi schoppen zitting kunnen men in lichamen waarbij h| deelneming gewenst is, nat naai en internationaal. De ternationale taken zullen vi gens de kardinaal de komei de tijd zeker niet gerinj worden. Behalve de nieuwe hulpbi 11 schoppen was ook enige ter vergadering aanwezig, pauselijke pro-nuntius, m| Bruno Wüstenberg, die verzekering gaf, dat hij heel ten dienste stond vj alle bisschoppen „op de naar volledige vrede in Nederlandse kerkprovincie1 oiijd i d" de gde

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4