^eiderdorp gelast luiting gevaarlijke Opslagplaats Fasson Voorhout mag geluidsscherm plaatsen Eerste krediet voor ebouwing Zanderij Kritiek op plan voor Hoofdstraat Komplimenten voor zuinigheid in Oegstgeester zwembaden Aarzelingen over kosten speelterrein Leidseweg na^GIQ LEIDSE COURANT DINSDAG 9 FEBRUARI 1982 PAGINA 7 j [oordwijks meisje (17) vermist ORDWIJK De 17-jaar oude Jolanda van den Berg, zich ook unende van/de Toledo heeft op 8 juni van het afgelopen jaar tkj- ouderlijke woning in Noordwijk verlaten en is sindsdien ,oVloos. vertrok destijds met medeneming van wat kleding, een rood lite slaapzak en een tent. Gewoonlijk draagt ze een lange jrte) jurk. Aan haar kleding draagt ze mogelijk belletjes. Hoe een misdrijf niet uitgesloten wordt geacht, zijn daar tot op he geen aanwijzingen voor. politie in Noordwijk vraagt een ieder die iets over Jolanda kan tellen contact met haar op te nemen of met de plaatselijke poli- De ouders van het meisje maken zich enorm ongerust. Zij vra- i of Jolanda, indien ze dit bericht zelf leest, alsjeblieft contact opnemen met haar ouders, een kennis van haar ouders of met politie. Jolanda van den Berg. 18 mille van Lisse voor Polen LISSE Zevenhonderd zakken met kleding en 17.700 gulden aan geld en eenzelfde bedrag aan voedselpakketten heeft tot nu toe de actie 'Lisse helpt Polen' opgele verd. De actie duurt nog tot zater dag. Daarna worden alle goederen gepakten zorgen Kees van Gerven en Leo Mens voor het vervoer naar Polen. Dot wordt gratis ver zorgd door de firma Mens uit De Engel. Het geld, de kleding en het voedsel zijn bestemd voor de Pool se stad Ostrov. De actie in Lisse is op touw gezet door twee Lissese vrouwen. Haag voor veiligheid Terweeschool OEGSTGEEST De bewoners van de Juf- fermansstraat zijn van mening dat het aan planten van een haag tussen speelplaats en straat (aan de achterzijde van de Terwee school) de veiligheid van de spelende kinde ren ten goede zal komen. Als de haag immers genoeg gegroeid is, zal het plotseling de weg op rennen verleden tijd zijn. Het spelen van kleine kinderen op het schoolterrein wordt er aanmerkelijk veiliger door. Een moeilijk in het oog te houden inham van het schoolge bouw kan het best beplant worden zo vindt men. De kosten van de groene „operatie" worden geschat op ruim 5000 gulden. Nieuw begin voor 'Oud Valkenburg' VALKENBURG „We gaan weer schuchter beginnen". Dat zei gisteravond voorzitter Van 't Wout van de vereni ging 'Oud Valkenburg' tijdens een algemene ledenvergade ring. Vorig jaar werd een nieuw bestuur geformeerd om de vere niging nieuw leven in te blazen. Uit een inventarisatie on der oud-leden bleek nog voldoende belangsteling te zijn voor een historische vereniging. Gisteravond kwam men bijeen in de raadzaal. Men besprak onder meer een werk plan, opgesteld door secretaris H. Imthorn. Rijksmusea in Groningen en Amsterdam worden aangeschreven om een deel van de uit Valkenburg afkomstige archeologische vondsten af te staan voor de oudheidkamer in het gemeen tehuis. Een aantal projecten wordt onder handen genomen. Zoals 'Valkenburg als Romeinse vestiging', 'De paarden markt', 'Valkenburg tijdens de Tweede Wereldoorlog', de fa milies Torenvliet en Zonnevelt (met een geschiedenis die te ruggaat tot 1056) en de bestuurlijke geschiedenis van de ge meente. cenl freülDERDORP De op- jplaats van Fasson aan Zijldijk moet worden Jloten. Dit op bevel van n college van B en W enu i Leiderdorp, dat vindt er van een gevaarlijke atie sprake is. Fasson ft geen hinderwetver- ïning voor de bedrijfs- nte aan de Zijldijk op oude Verto-terrein, wordt gebruikt voor opslag van papier, ïststoffen, brandbare eistoffen, verpakkings- terialen en pigmenten, verzoek van Fasson. verlening van een derwetvergunning is angs door het gemeen tebestuur niet ontvanke lijk verklaard, omdat on voldoende gegevens wer den verstrekt over de op geslagen stoffen. De kwestie van de hinderwet procedure speelt sinds voorjaar 1981. Bij een inspectie door ge meentebedrijven bleek, dat de opslag van de produkten die Fasson gebruikt, zodanige vorm had aangenomen, dat se rieus voor ernstige ongeluk ken moest worden gevreesd. Volgens een woordvoerder van de gemeente gaat het om snel ontbrandbare en bran- donderhoudende stoffen. B en W hebben in juni 1981 aan Fasson geschreven, dat binnen een maand een hinderwetver gunning moest worden aange vraagd. De ingediende aan vraag bevatte onvoldoende ge gevens, hetgeen ook gold voor de tweemaal bij herhaling op gevraagde gegevens. Volgens de gemeentelijke woordvoer der konden zelfs deskundigen van de Regionale brandweer en Rijksbrandweerinspectie geen voldoende inzicht krijgen in de samenstelling en de ei genschappen van de opgesla gen produkten. Het geduld van het gemeentebestuur was daarmee op, ook al omdat men vond dat Fasson voor de be drijven in Leiden en Hazers- woude wel bevredigende maatregelen heeft kunnen treffen. Controle Intussen heeft Fasson na ont vangst van het bevel tot ont ruiming aan het gemeentebe stuur van Leiderdorp meege deeld thans wel de nodige ge gevens beschikbaar te willen stellen. Het college heeft zich echter op het standpunt ge steld, dat dit nog geen reden is het sluitingsbevel te herroe pen. Men vraagt zich zelfs af of ter plaatse een afdoende op lossing te vinden is. De ge meente controleert vrijwel da gelijks de gang van zaken in het bedrijf. Het bevel tot ontruiming, dat op 29 januari de deur is uitge gaan, houdt in dat de opslag plaats binnen een termijn van een maand moet zijn gesloten. In die tijd heeft Fasson de ge legenheid om bij de Raad van State beroep aan te tekenen. Alle stoffen waarvan de opslag onder de hinderwet valt, moe ten na dezelfde maand verwij derd zijn. Ü$DERDORP „Ik dat u de belangen de bewoners van de ^fdstraat laag inschat. Worn heeft u ze niet c&r deze vergadering uit- >nlij lodigd?", aldus het »ndj B-raadslid Th. Stui- >en< iberg tijdens de gistera- h ld gehouden vergade- rdin*> Van comm^ss^e r mtelijke ordening te- wethouder A. H. trburg (CDA). heer Meerburg kreeg ook enkele andere commissie oor n veel kritiek te verwer- op zijn plan voor invulling de lege plek die is ont- óü'djn na de afbraak van de muziekschool aan de Hoofdstraat 103. De bezwaren Meerburg was het niet eens gingen niet zozeer uit tegen de met de vrees van sommige voorgenomen bouw van 14 commissieleden dat Prangers eengezinswoningen, maar te- uit z°u groeien naar een gara- gen een overdekte stallings- gebedrijf die veel hinder voor ruimte voor het verhuurbe- de omwonenden zou veroorza- drijf van de firma Prangers, ken. Hij wees er op dat Pran gers al een gedeelte van het terrein voor het stallen van auto's gebruikt. Hij vond het juist een nette oplossing en stelde dat ongewenste activi teiten door de gemeente niet zullen worden getolereerd. Steun voor zijn opvatting kreeg Meerburg van zijn par tijgenoot J. Tieken, maar vond toch een meerderheid, waar onder het PvdA-raadslid A. Wesseling, tegen zijn plannen op zijn weg. Wethouder Meer burg deed geen keiharde toe zegging, ook niet na opmer kingen van een bewoner op de publieke tribune dat de verga dering versluierd was ge bracht, om de met de omwo nenden te gaan praten. De mo gelijkheid daartoe wilde hij wel in het college van B en W ter sprake brengen. Het zwembad Poelmeer. OEGSTGEEST Gister avond kwam de Oegst- geestse zwembadnota ter sprake tijdens de bijeen komst van de commissie van Openbare Werken. De CDA'er Kraan was er blij mee: „De nota geeft duidelijk aan dat er be hoorlijk met het verbruik van energie is omgespron gen en dat er door maat regelen de laatste jaren flink is bespaard. De be heerders van zowel het openluchtbad als het overdekte bad Poelmeer -verdienen daarvoor een kompliment". B. en W. gaan er in de nota van uit dat beide baden in Oegstgeest open blijven. De gemeente zit met een exploita tietekort van 4 ton op beide baden en met het bedrag dat er jaarlijks op afgelost moet worden komt men zelfs op een bedrag van 8 ton. Mevrouw Meenhorst (D'66) noemde de zwembadnota meer een „dis cussiestuk". Zij was wel de mening toegedaan dat de whirlpool bij het overdekte bad gehandhaafd diende te blijven. Waarmee zij terug kwam op een oorspronkelijk voorstel van D'66 om deze te sluiten. De heer Van Belle (PvdA): „In verdere bezuini gingen zie ik geen heil meer. Er zit geen ruimte meer in. Men moet ook initiatieven ontplooien om het zwemmen zo aantrekkelijk mogelijk te maken". Wethouder Thorn „Ik zie niet in hoe ik het ex ploitatietekort met nog één ton moet terugbrengen". De discussie richtte zich voorts op het wel dan niet verwar men van het openluchtbad tij dens de zomermaanden. Uit spraken werden er door de commissieleden niet gedaan. Men behield zich nog beraad met de fractie voor. Een idee dat wél veld won, was de overweging het abonnement meer de moeite waard te ma ken om dit zowel voor het openluchtbad als het overdek te bad te laten gelden. Zij het dan dat bij gebruikmaking van het overdekte bad een bedrag van 1 gulden bijbetaald dient te worden. ]1pWIJK Er zal bin- kort een begin wor- gemaakt met het ma- van een bestem- voor het huidi- idbouwgebied Zan- j/Westerbaan. Het is cho bedoeling dat in dit ge- waar momenteel nog in veerti8 tuinders hun daa od verdienen, in de ja- leüij negentig ruim dui- Ror d woningen worden Duwd. De commissie r stadsontwikkeling en ltsjJ nbare werken verleen- gek [istermiddag vlot haar goedkeuring aan het kre diet van 50.000,- dat in eerste instantie nodig is voor het opstellen van een werkprogramma. Het enige commissielid dat te gen het verlenen van dit kre diet stemde, was de heer M. A. de Vries (Vrije Lijst), die zich ook in het verleden tegen de bebouwing van de Zanderij- /Westerbaan heeft uitgespro ken. Een overgrote meerder heid van de raad heeft zich in middels wel voor deze bebou wing verklaard, zodat de kre dietaanvraag gistermiddag door de overige commissiele den werd gezien als een logi sche stap naar de uitvoering van dit raadsbesluit. Ook van de kant van de over heid zijn volgens de verant woordelijke wethouder J. Bergman geen bezwaren tegen de bebouwing van het land bouwgebied te verwachten, waarmee hij geruchten als zou het ministerie van defensie be zwaren kunnen aanvoeren naar het land der fabelen ver wees. Wel worden in de Zan derij/Westerbaan, dat in een spaarzaam gebruikte aanvlie groute voor het vliegveld Val kenburg ligt, eisen aan de hoogte van de bebouwing ge steld. Het agrarisch gebied Zanderij/Westerbaan, straks bouwlokatie. "SpRHOUT De plaat van een geluids- nh' rm langs de spoor- en de uitbreiding 110 naar 170 wonin- in het bestemmings- Spoorlaan II zijn tdih reden om het plan "j' goed te keuren. Dit len Gedeputeerde Ice en (GS) beslist naar ivil eiding van dertien be- «schriften tegen het i^fuste bestemmings- De bezwaren zijn af- het plan 'laan II is goedge- ith rd. ►re Jer Voorhouters en de Neder- !a Spoorwegen hadden be- gemaakt tegen het ge scherm dat de gemeente 'hout in het bestemmings plan heeft opgenomen. Argu menten tegen het scherm zijn dat andere mogelijkheden niet zijn onderzocht, dat het lawaai van het verkeer op de Spoor- laan terug gekaatst zal worden naar de woningen en dat het scherm 'horizonvervuilend' zal werken. Verder geven de NS voorkeur aan een geluidswal. Als dat desondanks niet moge lijk is, stellen de NS dat het scherm niet hoger mag wor den dan anderhalve meter. Dit in verband met het uitzicht van onderhoudspersoneel en treinreizigers. De gemeente heeft niet geko zen voor een gluidswal, omdat daarvoor geen ruimte genoeg is. Wat betreft de hoogte van het gluidsscherm stellen GS, dat de gemeente uitdrukkelijk heeft toegezegd dat de hoogte daarvan in nauw overleg met de NS en omwonenden zal worden vastgesteld. Zes andere personen hebben bezwaar gemaakt tegen het aantal woningen in Spoorlaan II. De gemeente heeft in het plan het aantal woningen van 110 naar 170 uitgebreid. De in dieners vinden dat de gemeen teraad zijn wijzigingsbevoegd heid heeft misbruikt. De nieuw aangekochte grond had volgens de indieners in het plan moeten worden ingepast en niet zodanig dat er in feite van een heel nieuw bestem mingsplan sprake is. De ge meente stelt daartegen dat het aantal woningtypen niet is uit gebreid, zodat het plan niet to taal veranderd is. GS geven toe dat de verhoging met 60 woningen 'een vrij forse' wijzi ging is in het totaal aantal, maar dat het geen nieuwe be stemming inhoudt van het ge bied. Het nieuwe gedeelte sluit aan bij het al geprojecteerde deel en heeft dezelfde bestem ming als in het plan is vastge legd, zodat ook deze bezwaren niet gegrond zijn. Prinses Margriet krijgt boek over tuinen ROTTERDAM Prinses Margriet neemt 9 maart in het bouwcentrum in Rotter dam het eerste exemplaar van het boek „Tuinen in Ne derland" in ontvangst. Het boek is uitgegeven door de Nederlandse tuinenstichting. De stichting, opgericht in 1980, heeft tot doel veelal particulie re tuinen in Nederland van wege hun vormgeving en/of beplanting, ligging of hun cul tuurhistorische karakter in stand te houden. Met het boek wil de stichting zich aan het in tuinen geïnteresseerde publiek voorstellen. De redactie ervan werd verzorgd door Kitty de Smit-Kremer en Arend-Jan van der Horst VOORSCHOTEN De commissie financiën meent dat een bedrag van ruim 400.000,- voor de aanleg van een speelterrein langs de Leidseweg-noord zeer aanzienlijk is. Mevrouw Breunesse (PvdA) wil liever geen uitstel, maar zet grote vraagtekens bij diverse begrotingsposten voor het speelterrein. Drs. Willemsen (VVD) vindt een opslag van 40% voor de beplantingsdienst een onver antwoorde uitgave. Drs. Valkenburg (CDA) meent, dat binnen zijn fractie grote bezwaren bestaan tegen het Élan, zowel inhoudelijk als financieel, e kritiek op het voorstel kwam gisteravond aan de orde. Wet houder Van Dalen (VVD) herinnerde de commissieleden aan het feit dat het oorspronkelijke plan nog duurder was. Er moet heel wat aan het weideterreintje gedaan worden, bovendien zijn de eisen nogal hoog. J. Visser (PvdA) kreeg van de wethouder de toezegging dat in de exploitatie-opzet van Noord-Hofland berekend zal worden hoe de financiële cijfers komen te liggen indien de beschikbare grond voor bouw in de vrije sektor veranderd wordt in sociale .woningbouw. Pessimisme ten aanzien van de vrije woningbouw is groter bij PvdA dan bij CDA en VVD, maar de gehele com missie meent, dat het zin heeft het exploitatieplan Noord-Hof land af te stemmen op de huidige woningbouw. De ambtelijke werkgroep verkeer blijft aandringen op een door verkeerslichten beveiligde oversteekplaats in de Kon. Juliana- laan ter hoogte van de Prinses Margrietlaan. De commissie he^ft regelmatig deze verkeerslichten als zijnde overbodig vooruitge schoven. Volgens een rapport gebeuren er echter ongelukken, omdat te snel rijdende automobilisten voetgangers naar het le ven staan. De commissie is bereid een nieuw plan in overweging te nemen. Maarten van Wamelen overleden DEN HAAG Na een kort stondige ziekte is de in auto- sportkringen bekende Maarten van Wamelen overleden. In de ♦autosport was hij op organisa torisch gebied in de jaren ze ventig zeer actief. Hij zat in de organisatie van de Tulpen- rally, zette mede het Racing- team Holland op en was korte tijd commissaris van de CE- NAV. Ook deed de overledene enige tijd de verslaggeving van autosportwedstrijden op de televisie voor NOS-sport. Maarten van Wamelen was werkzaam op het gebied van reclame en had als zodanig in 1974 de zogenaamde paspoor tactie rond het Nederlands voetbalelftal, dat deelnam aan het WK in West-Duitsland, opgezet. De actie werd overi gens niet zo'n succes.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7