Groningse mentaliteit ligt basketbalcoach Van Gent niet Snel einde aan aspiraties Ruben la Cruz 'MffQRT 'SV interesse /oor Lokhoff „Koffie" op lijst verboden middelen Van der Wiel start met zege in Marbella glasbergen aat fcege lippen Sportwereld BURGERLIJKE STAND SUCCESVOLLE MAN VAN DONAR AAN EIND SEIZOEN WEG .onder loep Tips voor Nootdorp Extra kans op f100.000, Elke week. LEIDSE COURANT DINSDAG 9 FEBRUARI1982 PAGINA J1 )V INDHOVEN PSV wil snel de 22- rige middenvelder Ton Lokhoff van AC aantrekken. PSV en Lokhoff zijn vooi rijwel akkoord. Alleen de looptijd van vas et contract, twee of drie jaar, ligt nog iet vast. SV en NAC hebben vandaag een ge- >rek over de transfer. De Bredase club t Ej niet ongenegen Lokhoff te laten rt jan, mits in de overeenkomst een mo- jlijke ruil met Erwin Koeman of Mi- jjel Valke opgenomen wordt. Mocht overgang naar PSV niet doorgaan, jn gaat Lokhoff onderhandelen met eyenoord, wat ook belangstelling n Bieeft voor de middenvelder. 'skat rj PASADENA De medische commissie van het Internatio nale Olympische Comité heeft het hormoonpreparaat tes tosteron op de dopinglijst geplaatst. Het IOC ging hiertoe over nu het mogelijk is het middel in urinemonsters op te sporen. Testosteron werd op grote schaal door sportlieden gebruikt tijdens de Olympische Spelen te Moskou. Geen en kele atleet werd positief gevonden in de hoofdstad van de Sovjet-Unie. De Westduitse dopingonderzoeker Manfred Dö- nike stelde echter vast dat tussen tien en twintig procent van de medaillewinnaars testosteron had gebruikt. Ook caffeïne werd op de dopinglijst geplaatst. Grote hoeveelhe den hebben een sterk stimulerende werking. De medische com missie kon geen besluit nemen over de „anti-groei-doping", zoals die veel voorkomt bij het turnen voor dames. Maertens naar de dokter BRUSSEL Freddy Maer tens ondergaat deze week een uitgebreid doktersonderzoek. De wereldkampioen bij de be roepsrenners op de weg had .tijdens de „Ruta del Sol" last .van diepe inzinkingen, terwijl er niet noemenswaardig hard werd gekoerst. Op elke helling moest de Belg het peloton la ten gaan. Op de derde dag van de Spaanse etappewedstrijd staakte Maertens de strijd. Te rug in België besloot hij zich uitgebreid door een specialist te laten onderzoeken om ach ter de oorzaak van zijn slechte conditie te komen. Maertens wordt deze week dertig jaar. MARBELLA De Nederlanders hebben op de eerste dag van het zone-schaaktoernooi in Marbella twee uit drie ge scoord. Kick Langeweg haalde zijn eerste winstpunt binnen in 27 zetten tegen de Ier Doyle. John van der Wiel had tien zetten meer nodig tegen de Spanjaard Gallego. Gert Ligte- rink, de derde Nederlander ingedeeld in de a-groep, was vrij in de eerste ronde. Jan Hein Donner behoefde ook niet achter het bord te ver schijnen. Zijn partij tegen Blow van Guernsey werd uitge steld. Paul van der Sterren verloor in 39 zetten van de En gelsman Stean. De meest opmerkelijke partij uit de eerste ronde was die tussen Nunn, met Balasjov winnaars van het Hoogovenstoernooi en Gomez uit Andorra. De partij werd na de eerste zitting afgebroken met aanwijsbaar voordeel voor de schaker uit Andorra. Vermiste Belgen weer boven water PUNTA ARENAS Het als vermist opgegeven Belgische jacht European University of Belgium, deelnemer aan de race om de wereld, heeft zon dag Kaap Hoorn bereikt. Er was al enkele dagen niets van de Belgen vernomen en de or ganisatoren hadden schepen rond Kaap Hoorn verzocht naar hen uit te kijken. Het blijkt dat de European Univer sity of Belgium rond 23 januari enige tijd geëscorteerd is door een Chileens marinevaartuig, dat hulp aanbood. Daardoor waren de Belgen, die grote achterstand hebben opgelopen, in staat de race voort te zetten. ,EIDEN Glasbergen is n het degradatieduel met Coosjardin niet verder ge- Jj omen dan een 3-3 gelijk- pel. Twee minuten voor jd hadden de Rijnsburgse alvoetballers nog een 3- voorsprong. In Rotter- am verloor Voetbal In- irnational met 8-9 van )e Rozet en speelden de otterdamse Studenten en noekie gelijk: 3-3. Neptu- us klopte het onderaan- taande Rucanor met 6-4. loosjardin speelde tegen glasbergen een behoudend lelletje. De Leidenaars lieten tegenstander komen om an met snelle uitvallen tot :oren te komen. Dat had al iel succes, want Peter Gijs- lan passeerde de Rijnsburgse palie Postma: 0-1. Piet Haas- oot bracht de partijen weer p gelijke hoogte, waarna Bart ndian der Weijden Koosjardin cial eer op voorsprong zette: 1-2. a de wisseling ging er meer u»t van de Rijnsburgse lc|anvallen. Eerst maakte Al lans Groenendijk gelijk, even ."iter kreeg Glasbergen voor' gene eerste maal een voorsprong inkzij een treffer van Wil roenendijk. Diezelfde spelers regen kort daarop goede kan- rej n het duel definitief in hun De >ordeel te beslissen, maar lie- z n goede scoringsmogelijkhe- ik ;n onbenut. Twee minuten >or tijd verraste Bart van der kal eijden doelman Postma en ieh szorgde daarmee zijn ploeg bden punt. ■DENVER - John Sadri (VS) is finnaar geworden van het innistoernooi in Denver. Hij ap ersloeg in de finale Andres lomez uit Ecuador met 4-6, 6- n, 6-4. Guillermo Vilas (Arg) -eron 'Buenos Aires' door Ale- iiindro Ganzabal met 6-2, 6-4 i verslaan. MSTERDAM - De basketbal- u lub Canadians (heren) is :h erhuisd naar Hoorn als ge- 'g van het afkeuren van de ollohal. lERENVEEN - Friesland een schaatssprintontmoe- st iing tegen de rest van Neder- ubliind met 211 tegen 125 punten p de kunstijsbaan van Hee- enveen. AN BLAS - Henk Mentink Kees van der Heul werden de halve marathon van San j las (Porto Rico) 29e en 34e IQ chter winnaar Balcha (Eth). .ONDEN - Sammy Mcllroy is t vergegaan van Manchester 'nited naar Stoke City. De ansfer kostte 1,75 miljoen ulden. URICH - Charles Corver fdeb't °P 3 maart de Europa j lupwedstrijd Universitatea ar!raiova - Bayern München.' -a 'UNIS - Algerije, deelnemer n an het WK voetbal in Spanje, jin'on een oefenduel tegen Tu- 6-ji esie met 1-0. ïietföOö' berieden: G. L. '11, man; N. van Leeuwen, geb. 28-3-1901, wn; J. H. G. van de Loo. geb. 9-3-1916, f an; P. Singeling. geb. 30-4-1914, man; C. J. sveld. geb 6-11-1689, man; P. Vis, geb. 1898. man; D. Slingerland, geb. 22-8- man, W J C. Versteege. geb. 4-10- man; A. Bogaards, geb. 4-11-1899, i; T. W. van Nassou, geb. 3-9-1908, vrl., htg. van L. P. Oudshoorn. J. Duindam, b. 19-10-1898, man; M. Verschoor, geb. 2- 1914, vrlechtg. van J. P. A. van Schaik; D Koppenaal. geb. 17-6-4914. vrl.. echte a( aii Th. van Eeuwijk; J. C. Gulij, g 1-1908, man; P. F. van Dorp, geb. 4-9-1964. ian; M. van der Plap. geb. 29-5-1915. man; IP J Caminada, geb. 24-1-1915, man, J C ardoom, geb. 16-3-1912, vrl., echtg. van M - 17-11-1897, .1 Kerkhof. geb 22-12-1915, man; S. Wielo- geb. 31-8-1914, man, fb. 4-5-1919, man; H. Vos, geb. 24-1-1904. 1 'an; J Boot, geb. 5-7-1916, vrl., echtg. van M Grimbergen; H. Rol, geb. 30-8-1905, an; J Ober, geb. 8-3-1903, man; J. den allander, geb. 11-6-1903, man; W van Gel- r, geb. 13-9-1907, vrl., echtg. van H. J. de i K aan; P. Blonk. geb. 15-3-1906, man; A G Wijk, geb. 6-11-1918, man; P. C. Morst van Spijk. geb. 18-8-1912, mai Landwehr, geb. 21-12-1895, vrl., geh. ,V0lG Gaykema; H. W. Sarink, geb. 18-6- man. P. van Rooijen. geb. 23-11-1889, i; H. de Geus. geb. 21-7-1894, man; J ijn, geb. 26-3-1910, vrl., echtg. Cowmen, J Ouwehand, geb. 30-1 ehtg. van H. van Beelen; L. t tb. 2-11-1926, man; P J. v; 11-1900, man; J S. van Leeuwen, geb. 6- B94, vrl., geh. gew. met J. P. Stuart; M. van der Post, geb. 26-2-1892, vrl., geh. met B. Smits; C. L. Cathel, geb. 18-10- ;1;™, vrt, echtg. van A C. van der Kemp; r 28-6-1929. n P. W. iel, geb. 16-2-1: □bi eb; 12-5-1888. vrl., geh. gew. met W. Ed. G. H. Bentveld, geb. 31-12-1917, olenaar, geb. 5-2-1920, man. awd: J L. I. M. V. Walenkamo ,.p Roorda, C. J. Rowley en G. B. VI;W. Gijsman en A. V. Pel Zijll, v Gljsmi ljd M. Pöii r. Petit, D. J. Mar GRONINGEN - Nooit tevoren stond er in Groningen een sterker basketbalteam dan nu. Nooit tevoren wa ren de uitzichten van dat team, Nationale Nederlanden Donar, op het behalen van de Nederlandse titel zo groot, en toch is er die paradox. De ploeg draait als een trein; toch verklaart de coach er aan het eind van het seizoen mee te stoppen. Maar, het lijkt slechts een para dox. Want zowel het succes van Donar als het vertrek van de coach zijn het directe gevolg van de lijnrechte, professionele redeneerwijze van diezelfde coach. Zijn naam: Maarten van Gent, 35 jaar en bezig aan zijn tweede seizoen Donar, nadat hij halverwege het vorige binnenkwam. met de Groningse mentaliteit. Wat ik hier bijvoorbeeld mis, dat is het nemen van risico. Ze houden niet van risico nemen. Ze houden ook niet van conf licten, ze hebben alles het liefst lief en aardig. Dat is menselijk gezien natuurlijk al lemaal wel leuk, maar wan neer je geen beslissing durft te nemen in de topsport kun je er beter mee stoppen. Aan beslis singen kleven nu eenmaal risi co's. Ze durfden bijvoorbeeld geen speler weg te sturen om dat het zo zielig is. Bovendien spelen ze liever „spectaculair", want „kampioen worden we toch niet". „Het team, dat Donar het vo rig seizoen had", begint Van Gent recht voor zijn raap, „was een team, dat ik hele maal niet wilde coachen. Bo vendien lieten ze me eerst een contract tekenen en daarna zeiden ze: „We hebben René Ridderhof gecontracteerd". Dat deden ze met opzet. Der gelijke grappen werden er toen uitgehaald. Er waren ech ter nogal wat tweejarige con tracten, zodat het niet erg ge makkelijk was. Het stelde over het algemeen toen niet zo veel voor, want ik won er met Fri- sol zelfs van. Met 50.000 gul den sponsorgeld"! Om de grote stap voorwaarts te begrijpen, die Donar maak te, is het zinvol Van Gent de sfeer van vorig seizoen te la ten beschrijven. „Er heerste een slechte sfeer", aldus Van Gent. „De Nederlanders zaten in de ene kleedkamer met als aanvoerder Zwiers en de Amerikanen in de andere, on der leiding van Mike Schulz. Tegen de toenmalige voorzit ter Frits Boss heb ik gezegd dat ie Schulz eruit moest gooien. Boss zei, dat dat niet kon omdat ze aan het publiek moesten denken. Ik heb toen gesteld: „Of hij eruit of ik eruit". Boss stelde daarop voor, dat wanneer Schulz mocht blijven ik het team voor het volgend seizoen mocht samen stellen. Toen ben ik dus eens niet consequent geweest en ben daarmee akkoord gagaan. En „inderdaad" Schulz is er nu ook niet meer....". Wat moeite „Ik heb ook nogal wat moeite Maarten van Gent steekt zijn kritiek niet onder stoelen of banken. Hij gaat onverdroten voort: „Ik werd en word met allerlei meningen geconfron teerd. Mensen die mij zeggen hoe ik het moet doen, hoe ik een bepaalde speler moet be handelen en welke speler ik moet aantrekken. Mensen, die een blauwe maandag verstand van basketbal hebben. Het ligt aan mijn bui of ik me er aan erger of niet. Normaal gespro ken trek ik me er niets meer van aan". Niet anders „Met het publiek ligt het hier al niet anders. De mensen ko men wel, maar ze zijn bang te verliezen. De wedstrijd tegen Den Bosch, schitterend ge speeld, hadden we kunnen winnen in plaats van verlie zen, wanneer het publiek maar fanatieker achter ons had gestaan. Elke ploeg wil graag in Groningen spelen, want ze weten dat als het even Maarten van Gent: „Het blijft hier toch amateuristische, dilettanterige vriendjespolitiek bij Donar". misgaat het Groningse publiek tegen de eigen ploeg gaat age- „Nu is niet alles negatief na tuurlijk. Het lijkt soms wel of ik van mening ben dat er hier een afschuwelijk bestuur zit, maar zo is het niet. Bovendien is dat hele gedoe rond mijn vertrek ineens aan de grote klok komen te hangen. Ik heb mijn vertrek al aangekondigd en na de wedstrijd tegen Par ker werd er ineens een ophef van gemaakt, niet te geloven. Hier heb ik een Rotterdamse krant, Het Vrije Volk, een heel stuk en die vent heb ik niet eens gesproken. "Ija, ik ben een Rotterdamer, maar verderEn nu wil iedereen ineens een interview, want ik geniet de sympathie van de In zijn zak „Kijk eens, ik ben niet ie mand, die zijn mond houdt en de centen in zijn zak steekt. Als ik wil, dan kan ik mezelf een jaar uitbuiten, want ik verdien hier goed. Maar zo ben ik niet. Alleen is het wel zo dat wanneer je een beetje wint je iets kunt zeggen. Het publiek neemt het dan van je aan. In een ander geval heeft het helemaal geen effect". Er is natuurlijk een grote vooruitgang geboekt bij Donar, daar kan niemand omheen en in de laatste plaats Maarten van Gent zelf. „Vorig jaar werden we vijfde, haalden we zelfs de play-offs niet. Daar zitten we nu al in. We hebben een team op de been gekregen, dat sneller is (Kruidhof, La wrence, Moore) en qua menta liteit beter (Faber). Dat zijn de criteria waarop ik heb geselec teerd. En er is een verschil van dag en nacht. Ik heb John Franken aanvoerder gemaakt. Dat wilde ik vorig jaar al, maar toen had hij niks te ver tellen. Wat we nog missen, is een echte center. We compen seren dat door full-court press te spelen en break, full-court, dat is erg spectaculair voor het publiek. Kleine dingen „Het succes hangt natuurlijk van kleine dingen af. Neem nou Amstelveen. Dat werd een ploeg genoemd die kampioen kon worden. Ze verloren vier wedstrijden achter elkaar en nu is het een „waardeloze ploeg" ineens. En dat alles al leen, omdat Owen Wells de geelzucht had. Er kan bij ons ook eentje door zijn enkel gaan en de hele play-offs kun je vergeten. Maar, Donar heeft momenteel een sterk team, ze ker. We hebben in Engeland tegen Maccabi Tel Aviv ge speeld, de beste ploeg van Eu ropa. We stonden tien punten voor, maar de scheidsrechters hebben die lui erdoor gefloten, zodat we uiteindelijk nog ver loren met dertien punten". „Mijn eerste doel is wel be reikt, de Evenementenhal is weer vol. Als ze me vragen voor een volgend seizoen dan stel ik weer een ander doel en dat is in dit geval de Europese top. En dat geld steken ze er in Groningen zeker niet in. Ik doe het nu al twaalf jaar en steeds heb ik een sterkere ploeg gehad. Ik wil alleen maar beter. Bij Donar is de or ganisatie de derde van Neder land, achter Leiden en Den Bosch. Dat is niet voldoende, dat moet een betere worden. Maar net als vorig jaar is het weer amateuristische, dilletan- terige vriendjespolitiek. Ik heb geen hoop dat het veel beter wordt. Die mensen zitten te vaak voor zichzelf in zo'n be stuur". HENK BOUWMAN „Ik ben bij Feyenoord ook veel geblesseerd geweest en heb toen dit ontdekt: je moet er zélf voor zorgen dat je het contact met je medespelers niet verliest. Maar een enke ling komt naar jou toe. Het is de zogenaamde profmentali teit, hè. Zo van ieder voor zich. Maar je moet, als je in de lappenmand zit, zelf de groep opzoeken. Op trai ningstijden langskomen enzo. Want als je een maand weg blijft en je stapt de kleedka mer binnen, hoor je onmid dellijk: „Wat is dat? Een nieuw lid?" (Voetballer Karei Bouwens in de Haagsche Courant) IrDe marathon is een gevaar lijk onderdeel. Er zijn genoeg mensen bezig die op een ge geven momnet hun grenzen niet meer onderkennen". En: „Voor de start vinden zij het prachtig dat er een vrouw meeloopt, maar heb niet het lef ze in de wedstrijd in te halen. Desnoods rennen ze zichzelf voorbij om maar in het spoor te blijven. Zelf moet ik daar wel verschrik kelijk om lachen, hoor. Zó mooi, die gasten met die rode koppen". (Marathonloopster Annie van Stiphout in het Alge meen Dagblad) „Het is m'n persoonlijke vi sie, dat je je in de profsport altijd consequent en desnoods hard moet opstellen. Zonder aanzien des persoons. Als de zogenaamde vedette in de fout gaat, dan krijgt hij de wind net zo van voren als alle anderen. Bovendien pak ik iemand altijd in het bijzijn van de hele groep aan. In eerste instantie zijn ze er ziek van, maar later krijg je er toch respect en waardering voor terug". En: „Het mo ment dat mensen je als een deel van de inboedel gaan zien, wil ik voorkomen. Dan is het namelijk al te laat. Toch geloof ik niet dat het nu al voor me opgaat. Ik werk dan wel zes jaar bij FC Utrecht, maar ieder seizoen was^weer anders. Qua spe lers, m>ar ook qua werksitu atie. Ik heb alleen al met drie verschillende stadions te ma ken gehad". (Trainer Han Berger in De Telegraaf) „Onlangs ben ik naar een VVON-bijeenkomst in Zeist geweest. Daar wil van ge dachten wisselen met bonds coach Kees Rijvers. Dat blijkt niet mogelijk, het wordt een monoloog. De bondscoach heeft het alleen nog over Braziliaans voetbal. Wij heb ben jarenlang de toon aange geven en nu moeten we plot seling Braziliaans gaan spe len. Thijs Libregts heeft de discussie op gang proberen te brengen, maar dat blijtkt on mogelijk met deze bonds coach. Wanneer Libregts doorgegaan was had de bondscoach de zaal verlaten. Het is niet te geloven dat Kees Rijvers een contract voor maar liefst vijf jaar heeft getekend wanneer je weet wat hij bij PSV heeft achtergelaten. Dat loopt een keer mis. Er is maar een ge- maken en breken, althans de amusementswaarde voor een groot deel bepalen. Gelet op de nationale en internationa le ontwikelingen (EK 1980!) past het deze heren eerder om hun mond te houden in plaats van uit te leggen hoe moeilijk voetbal wel is. Of gemaakt kan worden". (Sportredateur Matty Ver kamman van Trouw in Voetbal en Management) Karei Bouwens ...zogenaamde profmentali teit... (Voetbaltrainer Joop Brand van Telstar in Voet bal International) „In Joegoslavië opperde Hans Kraay onlangs tijdens een gezellige maaltijd met een aantal collega-journalis ten weer eens het voorstel om in Zeist een cursus te or ganiseren voor voetbalvers laggevers. Dit om een beter begrip en meer inzicht in de technische kant van de mate rie te ontwikkelen. Misschien is dat wel een aardig idee, hoewel ik vind dat voetbal nu ook weer geen hogere wiskunde is. Tevens vermoed ik dat het enthousiasme bij de sportjournalisten niet groot zal zijn voor zo'n cur sus. Wie zou er als docent moeten optreden? Moet een journalist iets leren van trai ners die hij verfoeit om hun negatieve spelopvattingen? Trainers kunnen wedstrijden „De wijze waarop de over heid momenteel het mes wil zetten in de subsidies aan de sport, getuigt ten eerste van weinig samenspel (er is geen enkel overleg, ook niet in dat fraaie Instituut NSO, dat als nationaal sport overleg ge passeerd is) en is ten tweede zo rigoreus en eenzijdig dat de vrees voor een averechts effect alleszins gerechtvaar digd is. Juist in een periode waarin de actieve sportbeoe fening waaronder met name de atletiek een opvallend sterke stijging laat zien, op alle fronten, in topsport, wedstrijdsport en vooral re creatiesport (het stokpaardje van de overheid) en een steeds zwaarder beroep wordt gedaan op de bureaus van de landelijke sportorga nisaties, wil de overheid op dét werk beknibbelen. Het zou triest zijn als aan de ont wikkeling (van de atletiek) landelijk door op de organi satie te beknibbelen en plaat selijk door de huur van de accommodaties tot ongeken de en voor verenigingen ook onbetaalbare hoogte op te schroeven, een halt wordt toegeroepen. De sportbeoefe ning zal dan bovendien voor de gezinnen waar de knip ook pp de portemonnaie ge houden wordt, een onbetaal bare zaak gaan worden. Met als gevolg weer lege gymnas- Han Berger ...desnoods hard opstellen... (Redactioneel commentaar in de „Atletiekwereld") „Vlak voor het huidige sei zoen werd het van FC Am sterdam door de eigen kern bezegeld. Er werd toen een korte plechtigheid in het sta dion gehouden, waarbij een marmeren plaquette door in terim-voorzitter Hogewoning werd onthuld. Er stond een tekst op, die sloeg op dollen en lachen. Humor gaat nooit verloren, of zoiets. Het was de zieligste poging van een voetbaclub om het faillisse ment te ontlopen, dit seizoen. Ze schreven zich meer dan een half jaar geleden dus of ficieel bij in het marmer van de graftombe die het Olym pisch Stadion is, hetgeen in zekere zin terecht was: in zo'n hoort ook een dode voet balclub. Om met Johnny Metgod te spreken: 'n dolletje denkt ik". (Oud-voetballer en colum nist Jan Mulder in De Volkskrant) Ruben la Cruz kon tegen Van de IJssel niet voldoende imponeren. DEN HAAG Voor Nederlands kampioen Ruben la Cruz kwam het einde van de Zuidhollandse bokskam pioenschappen sneller dan hij zelf ooit had kunnen verwachten. In de halve finales van de A-klasse ver loor de uit Curacao afkomstige halfzwaargewicht ver rassend van de Rotterdammer René van de IJssel. In een boeiende partij over drie ronden moest La Cruz, die vorig jaar de Nederlandse titel veroverde, een dui delijke én terechte nederlaag op punten incasseren. Al in de eerste ronde bewees Van de IJssel niet te zijn geïmpo- neercTdoor het artistieke uiterlijk van La Cruz, die met zijn lang gevlochten haar en donkere gelaatskleur als een tijger door de ring sloop. In de tweede omgang moest de 27-jarige bokser van de vereniging Hoogenband het initiatief voor het eerst echt uit handen geven. Tweemaal moest hij in die fase ook een linkse directe op het gelaat dulden. Toen zijn Rotterdamse tegenstrever ook in de derde ronde over voldoende conditie bleek te beschik ken, knakte er duidelijk iets bij La Cruz, die zijn zesde neder laag in zijn - overigens met ruim vijftig overwinningen best im posante carriëre - kreeg te verwerken. Niet alleen de partij tussen La Cruz en Van de IJssel was gister avond in het bomvolle Amicitia het aanzien waard. Ook bijvoor beeld de Rotterdammer Jan Lefeber en Hagenaar Ed Langeveld van Kristalijn leverden een boeiend werkstuk af. Zwaarwelter Ed Langeveld moest overigens wel met een nederlaag in deze finalepartij genoegen nemen, want alleen in de tweede ronde kon hij echt goed punten scoren. C-klasser Fortes van de Rotterdamse school Hoboken ging in de finale van het superzwaargëwicht wel 'verschrikkelijk' tekeer tegen de 94 kilo-wegende (en daarmee acht pond minder zware) Van Tol van Kristalijn, maar de jury kwam in deze prestatie- partij van hem niet onder de indruk. Hij verloor op punten ën werd niet kampioenswaardig geacht. Dat had hij voornamelijk te danken aan een openbare waarschuwing, die hij opliep nadat hij Van Tol bijna letterlijk en figuurlijk uit de ring wilde wer ken toen de scheidsrechter al een stopteken had gegeven. Weinig moeite Verdienstelijk was opnieuw het optreden van junior (B-klasse) Albert van de Dussen. De Haagse weltergewicht had in de finale tegen Rotterdammer Peter van Klaveren weinig moeite met de lange reikwijdte van zijn tegenstrever en won fraai op punten. Ook voor bantamgewicht Ronald te Pas was een Zuidhollandse titel weggelegd. Hij versloeg in een prestatiepartij de vederge wicht Frans Waardenburg op punten. Ook Waardenburg werd overigens door de jury kampioenswaardig geacht. Het was ook nog even lachen geblazen. Nieuweling Willem Waardeloo plaatste zich dank zij een overwinning op punten op Kasbergen voor de halve eindstrijd. De Rotterdammer was zo tevreden over zijn eigen optreden dat hij het publiek op een schitterende show na afloop tracteerde. Een aantal uiterst merk waardige vreugdesprongen, een rasechte shuffle en een soort ereronde door de zaal, brachten het publiek tot een staande ova tie en een luid gescandeer van zijn voornaam. DENNIS MULKENS Jun. C-kl. bantamgew, prestatie-finale: Te Pas (Te Pas) w.o.p. van vedergew. Waardenburg (Crooswijk); Jun. B-kl, lichtgew.» finale: Van de Dussen w.o.p. van Van Klaveren; Jun. C-kl, weltergew, halve finale: Van Santé (Hoogen band) wint door opgave van Angevaare (Te Pas); Jun. C-kl, weltergew, halve finale: Brouwer (Crooswijk) w.o.p. van Kaya (Dordrecht); N-kl, zwaarwelter, achtste finales: Lenos (GBV) wint, De Man (Ommoord) te zwaar bij weging; Vollebregt (Westland) wint door r.s.c. van Van Wijk (Hoboken); N-kl, half- zwaargew, kwartfinales: Waardeloo (Hoboken) w.o.p. van Kasbergen (Oor schot); Angevaare (Te Pas) w.o.p. van Koot (Nicolaas); Reys (Hoboken) w.o.p. van Ajbar (Hoogenband); Mestrini (Crooswijk) w.o.p. van Gelderland (Schild- kamp); C-kl, weltergew, halve finales: Heppener (Hoogenband) wint door r.s.c. van Zegeling (Te Pas); Sullivan (Hoogenband) wint door afkeuring van Hartog (Ommoord); C-kl, superzw, prestatie-finale: Van Tol (Kristalijn) w.o.p. van Fortes (Hoboken); A-kl, zwaarwelter, finale: Lefeber (Crooswijk) w.o.p. van Langeveld (Kristalijn); A-kl, halfzwaargew, halve finale: Van de IJssel (Crooswijk) w.o.p. van La Cruz (Hoogenband). NOOTDORP Elf draverijen staan er morgenmiddag op het programma van de baan in Nootdorp. De eerste start is om 14.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. SASSENHEIMPRIJS: Vicking Fri- sia, Vanyala D en Ulrica Fortuna. SCHAGERBRUGPRIJS: Ucalypta, Umzi du Bois en Uflorika. SCHINNENPRIJS: Ufesta, Teraling du Bois en Ukase. SIDDEBURENPRIJS(l): Ster Wit- testein, Redempta en Sir White. SLIKKERVEERPRIJS: Theoel, Theo Albo en Polar Maire. SOMERENPRIJS: Parade Hanover, Tachos Hanover en Rinse. STAPHORSTPRIJS: Ricky First, Orly Norton Otrian G. SIDDEBUREN(2): Ulaan Voorne, Samba du Bois en Trea Westfrisia. STEENWIJKPRIJS: Nico Bloem- lust, Opstalan en Samba Judson. SCHIPLUIDENPRIJS: Unie Pride, Simone Ametad en Soliste Voorne. SCHERPENZEELPRIJS: Tira Hol- landia, Ursula Laren en Uterin. ADVERTENTIE VOOR LOTTO-EN TOTO-SPELERS! Dus doe voor maar f 1,50 mee aan het Cijferspel en kruis het "ja"-vakje aan. 'SctWlENUJfOJl

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11