Bouw „Komvorm" maandag van start REGIOIJOURINAA REGIOIJOURINA LEIDEN/REGIO ZEVEN WINKELS IN CENTRUM ZOETERWOUDE Zoeterwoudse LTB neemt afscheid van secretaris Berg Bouw bejaardenwoningen in Wassenaar-centrum Renovatie van historisch pand centrum Wassenaar Zoeterwoudenaren kunnen nu ook ereburger worden Politiebeleid op oorzaken afstellen Jan Aikens lijsttrekker D'66 in Voorschoten LÖDSE COURANT DONDERDAG 28 JANUARI 1982 PAG1 Magneetkaarten Sociale Dienst WASSENAAR De Gemeentelijke So- ciale Dienst in Wassenaar wil overge-l gaan tot de aanschaf van een magneetre- keningkaartcomputer. Voor de machine wordt de gemeente om een krediet van circa 70.000 gulden gevraagd. De elektronische boekhoudmachine van de GSD is technisch verouderd, maar ook sterk versleten, zodat vervanging noodzakelijk wordt geacht. Reden voor de aanschaf van een mag- neetrekeningkaartcomputer is onder meer, dat de continuïteit van de werkzaamheden van de dienst gewaarborgd dient te blijven. De gege vens van de 'klanten' van de GSD worden met dit systeem gemakkelijker verwerkt. De machi ne zelf kost, exclusief BTW 37.715 gulden. Het zijn echter de noodzakelijke facultatieve pro gramma's die de prijs doen stijgen naar 70.000. Zoeterwoudse Tennis Club krijgt lichtinstallatie ZOETERWOUDE - Er staan voor draagkracht en vooral in water de Zoeterwoudse Tennis Club doorlatendheid. In verband met de (ZTC) belangrijke zaken op het start van het seizoen in maart zul- programma. Zo zal een lichtinstal- len de banen op korte termijn moe- latie worden aangebracht rond de ten worden hersteld. De kosten( vier banen op sportcomplex Haas- worden geraamd op 13.700 gulden.i broek. Voor het echter zover is, zal Bij het herstel verdient het volgens' de gemeenteraad zich moeten uit- de afdeling gemeentewerken spreken over een garantie voor een voorts aanbeveling in de sloot langs geldlening van 30.000 gulden. Ver- de Nieuweweg damwanden te der baren de verzakkingen van de plaatsen, die het waterpeil circa banen op het complex langs de twintig centimeter hoger zullen Nieuweweg zowel gemeente- als doen worden. Verder zullen in de tennisclubbestuur zorgen. banen om de meter gaten moeten worden geboord om meer hemel- Na constatering van de verzakkin- water in de ondergrond terecht te gen zijn landsonderingen gemaakt laten komen, waardoor het vocht- tot twee meter diepte. Hieruit is ge- gehalte van de grond wordt opge- bleken dat de verzakkingen en voerd. Als de gemeenteraad vana- scheuren in de tennisbanen worden vond met de votering van het krè- veroorzaakt door het feit dat de on- diet akkoord gaat zullen deze pro- dergrond onderling verschilt in blemen spoedig uit de wereld zjjn. Bezwaar tegen fietspad HAZERSWOUDE De raad krijgt vanavond de tweede herzie ning van het bestemmingsplan Voorweg ter vaststelling voorge legd. In feite gaat het hier om de aanleg van het laatste gedeelte van het fietspad over de Zuiddijk tot aan de Voorweg/Middelweg. Hier tegen is een bezwaarschrift inge diend. B en W adviseren de raad dit bezwaar ongegrond te verkla ren. Indiener van het bezwaarschrift is de heer M.J. Boere. Hij is bang, dat realisering van de plannen ernstige hinder zal opleveren voor bestem mingsverkeer van en naar zijn boerderij. Bovendien vreest hij ge luidshinder van bromfietsen en acht hij het onttrekken van grond aan zijn bedrijf ontoelaatbaar. Het college adviseert de raad deze be zwaren ongegrond te verklaren. Wel willen b en w het tracé van het fietspad langs de Zuidvaart naar de Middelweg leiden. Grond zal worden aangekocht van mevrouw J.M. van Rutten uit Was senaar. De huurrechten van deze grond moeten worden afgekocht van de Hazerswoudenaar A. van der Haven, die bovendien bereidt is grond af te staan. Realisatie van de tweede en de der de fase van de aanleg van het fiets pad kost bijna 570.000 gulden. Tachtig procent van dat bedrag komt voor rekening van het minis terie van Verkeer en Waterstaat. De kosten voor Hazerswoude be dragen dus zo'n 114.000 gulden. ZOETERWOUDE Het nieuwe winkelcentrum in de dorpskern van Zoeterwoude gaat nu echt van de grond komen. Diverse grondwerkzaamheden zijn inmiddels verricht en maandag 1 februari om drie uur zal met het slaan van de eerste paal het officiële startsein wor den gegeven. Speciaal daarvoor komt de heer J. Noor- land, lid van Gedeputeerde Staten, naar de Dorpsstraat om de heimachine te bedienen. Gerealiseerd zal wor den het ontwerp „Komvorm" van architectenbureau Ridder en Vermeer te Naaldwijk. De bouwwerkzaam heden worden verricht door het Zoeterwoudse bouw bedrijf Bosman b.v. De planning is dat in 120 werkbare dagen het totale karwei geklaard is. Er wordt naar ge streefd om het centrum in september te openen, min of meer tegelijk met de officiële ingebruikneming van de Burgemeester Detmersweg en de feestweek die daar aan verbonden is. De keuze van het ontwerp „Komvorm" vormde in juni vorig jaar het einde van een inspraakprocedure waaraan de Zoeterwoudse bevolking heeft deelgenomen. De plaats van het winkelcentrum tegeno ver de monumentale dorps kerk is namelijk erg kwets baar. Voorwaarde om op die plek een bescheiden winkel centrum te bouwen was der halve dat de nieuwbouw moet passen in de oude dorpskern en bovendien de aantrekke lijkheid zal verhogen. Doel van het winkelcentrum is onder meer om de centrum functie van de dorpskern te verstevigen en de plaatselijke middenstanders, die elders in het dorp geen uitbreidingsmo gelijkheid meer hebben, die mogelijkheid te geven in het nieuwe centrum. Verder is een van de doelstellingen het aan trekken van nieuwe branches. Tot heden wordt dat doel evenwel niet bereikt Op de bedrijfsoppervlakte van in to taliteit 890 m2 worden zeven winkelunits gebouwd. Daar-' van hebben inmiddels vijf een definitieve bestemming en ei genaar. Kantoorboekhandel annex sigarenmagazijn M. Berg, fotograaf J. van Bern me len, kapsalon A. Eversteijn, woninginrichtingsbedrijf C. Visser en het assurantiekan toor van de O.V.M. zullen in „Komvorm" onderdak vinden. In ieder geval wordt in het centrum ondergebracht een horecavestiging. Een nadere invulling daarvan ontbreekt De heren M. Berg (rechts) en C Visser (links) op het terrein waar binnenkort een win kelcentrum zal verrijzen. op dit moment. Ook is nog niet bekend welke branche de ze vende en laatste winkel zal kompleteren. Woordvoerders namens de winkeliers is de heer Martien Berg. „We zijn blij dat het eindelijk zo ver is. De allereerste plannen om een winkelcentrum te realiseren dateren van 1968 doch pas in 1981 kwam er echt schot in de zaak. En dat was nodig ook want de winkeliers die nu in het winkelcentrum komen, hebben in hun huidige behui zing geen uitbreidingsmoge lijkheden. Dat betekent dat zij zich onvoldoende kunnen ont plooien. We hebben haast met de bouw daarom is ook geko zen voor een gerenommeerd bedrijf dat snel werkt" aldus de heer Berg die de medewer king van het gemeentebestuur bepaald niet onder stoelen of banken steekt. In het bijzon der burgemeester Houdijk krijgt schouderklopjes. „Zon der de andere mensen tekort te doen hebben wij bewonde ring voor burgemeester Hou dijk. Da's een man met pit Niets was hem te veel, hij weet van aanpakken en zorgde wel dat de vaart er in bleef" vol gens Martien Berg. Bouwbe drijf Bosman denkt voor de bouwvakvakantie het werk gereed te hebben. Als alles mee zit kan dan in één adem de renovatie van de Dorps straat en aanleg van het dorps plein vóór het winkelcentrum plaatsvinden. De inspraakpro cedure rond de invulling van het dorpsplein (met een echte dorpspomp??) gaat vrijwel ze ker volgende maand van start. Het projekt aan de Dorpsstraat bestaat uit zeven winkelunits en drie bovenwoningen. Dankzij diverse subsidierege lingen kunnen de winkeliers rekenen op flink wat financië le steun. Zo geldt op de bouw kosten een WIR-premie van 18% terwijl de premie voor Kleinschaligheid nog eens 4,75% oplevert Op het inte rieur wordt dan nog eens een 12% WIR-premie ontvangen. De heer N.H. Berg heeft gister avond afscheid genomen van de Zoeterwoudse afdeling van de Land en Tuinbouw Bond' (LTB) nadat hij niet minder dan 27 jaar het secretariaat van deze bond heeft vervuld. Als dank voor zijn inzet ontving hij uit handen van LTB-voorzitter Huub van der Krogt een pols horloge. Burgemeester A. Hou dijk bood namens het gemeen tebestuur een tinnen wand bord met Inscriptie aan. De heer Berg, reeds in bezit van de gouden LTB-speld, heeft als secretaris samengewerkt met onder anderen de volgende voorzitters: Co Noordman, Arie de Jong, Koos Paardekooper, Piet de Jong, Hein van Nierop en de huidige praeses Huub van der Krogt. Burgemeester Houdijk roemde de verdien sten van de heer Berg voor de agrariërs en voor de gehele bevolking van Zoeterwoude. Immers het dorp moet het voor* een belangrijk deel van de agrarische stand hebben. De vacatures in het bestuur de heer C. Onderwater stelde zijn zetel beschikbaar wegens ver trek naar elders zijn vervuld door de heren A. de Wit en G. Straathof. De feestelijke avond werd afgesloten met een spel letje bingo, waarbij ook de da mes aanwezig waren. .WASSENAAR De gemeente Wassenaar gaat voor circa 650.000 gulden een stuk grond van ruim 800 vier kante meter aankopen aan de Molenweg. Hier komen ongeveer twaalf woningen, geschikt voor de huisves ting van bejaarden. Thans is aan de Molenweg nog een brandstoffenbedrijf gevestigd. Bij vaststelling in 1978 van het bestemmingsplan 'Centrum* is echter bepaald, dat dit bedrijf vanwege het brandgevaar niet meer thuishoort in het centrum van Wassenaar. De gemeente hecht er grote waarde aan om te kunnen be schikken over bouwplaatsen in het centrum. Een en ander staat in het ontwerp-voorstel van B en W. Wethouder Dingstee geeft de voorkeur aan woningen die geschikt zijn voor bejaarden, ongeveer 12 eenheden, in plaats van 6 een gezinswoningen. Sommige raadsleden hebben moeite met het hoge bedrag dat de ge meente moet betalen voor de grond. Het verkooppunt van de brandstoffelhandel verhuist naar de Hofcampweg, terwijl de opslag van gas en de stal-, ling van de tankauto's aan de Maaldrift komt. De verhuizing levert de gemeente 300.000 gulden op, omdat de gronden eigendom van de gemeente zijn. WASSENAAR De gemeente Wassenaar is van plan om het pand Plein 10 in het centrum te renoveren. Hiervoor zal een bedrag van 46.400 gulden uitgetrok ken moeten worden. De gemeenteraad heeft 15 oktober 1979 het rehabilitatieplan vastgesteld voor het centrum van het dorp. Het plan behelst de verbetering van een aantal woonhuismonumenten en beeldbe palende panden in de oude dorpskom. Uit een rapport, opgesteld door een architectenbureau, is gebleken dat een uitgebreide on derhoudsbeurt noodzakelijk is. Met deze renovatie wordt een vervolg gemaakt op de totale rehabilitatie van het centrum van Wassenaar rond het Dorpsplein. ZOETERWOUDE Het gemeentebestuur van Zoe terwoude gaat het 'ere burgerschap' van deze plaats instellen. De wens daartoe is geuit bij de al gemene beschouwingen. Nu een en ander nader is uitgewerkt, dient de ge meenteraad over te gaan tot vaststelling van twee verordeningen, namelijk die tot het instellen van een adviescommissie en die tot de toekenning van een gemeentelijke onder scheiding. Het voorstel vanuit de raad om te komen tot het erebur gerschap is door burgemeester en wethouders van harte on derstreept, vooral waar het gaat om personen die zich op een of andere wijze verdien stelijk hebben gemaakt voor de Zoeterwoudse gemeen schap, maar deze verdiensten om welke reden dan ook niet beloond zien met een ko ninklijke onderscheiding. Juist dón lijkt een erkenning van zo iemands verdiensten in de vorm van een gemeentelijke onderscheiding het erebur gerschap een goede zaak Voor wat betreft de uiterlijke vorm van deze onderscheiding gaan de gedachten van het col lege uit naar een draagspeld voor heren of een broche voor dames én een oorkonde. Zowel speld als broche zullen het ge- meentewapan in emaille ver tonen. Verlening van het ere burgerschap zal geschieden' door de raad, op voordracht van burgemeester en wethou ders, daartoe geadviseerd door een speciaal in het leven te roepen commissie, die zal gaan bestaan uit de burgemeester,' de twee wethouders en de fractievoorzitters uit de ge-, meenteraad. ONDERZOEK NAAR DE WIJKAGENT DEN HAAG De politiekorpsen in Nederland moe ten zich meer concentreren op de oorzaken dan op de gevolgen van misdrijven, misdaden en overtredingen. Op die manier kunnen zij een meer preventieve functie in de samenleving gaan vervullen. Dit is de conclusie van een in opdracht van het ministerie van binnenlandse zaken gedaan onderzoek naar de wijksurveillance in Nederland. Het uiteindelijke rapport, kreeg de titel: „Een Kwestie Van Aanpak, de wijkagent zet politie op kruispunt van twee wegen" mee. Het rapport, dat diep ingaat op onder meer de plaats van de wijkagent in het korps en in de burgerij en dat voorts alle daarmee samenhangende problemen behandelt, is te gen kostprijs verkrijgbaar bij de Staatsuitgeverij in Den Haag. Cursussen De leden van de G.A.V. (Groepering Alleen. Vrouwen) In De Zilk beginnen vanavond met ij weefcursus van acht tot tien uur. Verder start f vanaf 3 februari 's middags tussen twee en vier\x met glas graveren en schilderen. Een avond hu iét zorging wordt 11 februari om half acht 's avondsgi zorgd door mevrouw Verdegaal uit Noordwijkerk 10 en 11 maart worden er stoeltjes gemat en 7 j worden er paasstukjes gemaakt. Disco Jongerensociëteit De Fuik, een onderdeel van de Stictè Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest, organiseert moif avond een disco-avond met discotheek All In in g-ett" Taberna aan de Julianaiaan 1 in Oegstgeest. De 2 draait vanaf negen uur. De Fuik organiseert regeM disco's, en ook andere activiteiten zoals de klaverjasa\1 films en cabaret. Jongeren die iets willen doen op thei gebied kunnen contact opnemen met de sociëteit 154773. Oranjeconcert Ter gelegenheid van de verjaardag van koni Beatrix wordt zaterdagavond in de Nederlands vormde Kerk aan het Vierkant een Oranjeconcer geven. Het concert begint om half acht en zal geo\ worden door burgemeester mr. R. W.M. Gerrits. D ganist H.J.F. Kroon, het interkerkelijk jeugdkoor Messengers' en de Christelijke O ra tori um vereni, 'Looft den Heer', onder leiding van Gé van der S zullen aan bet concert meewerken. Vaderlandse l ren zullen door het publiek worden meegezongen, wel Koninginnedag op 30 april wordt gevierd, wi organiserend comité op deze manier uiting geven EP de gevoelens van dankbaarheid en genegenheid va er inwoners. Aan het eind van het concert wordt eeirfe 1 lecte gehouden ter bestrijding van de kosten. istei ng Ruilbeurs Jèt De recreatiecommissie organiseert zaterdag weer een elij beurs in 't Poelhuys in Lisse. De zaal is geopend van ner tot vier uur. De toegangsprijs bedraagt een gulden tic! volwassenen en een kwartje voor de kinderen. Alle v et meiaars van munten en postzegels zijn van harte wel. ord dat De Div 'n n De Nederlandstalige rockband The Div treedt jjng dagavond op in De Lindehoeve in Voorschoten, new wave-muziek van de formatie komt tot uitiitych explosieve drums, lyrische saxofoon en sologitaarp h en slaggitaar als stuwend duo gecombineerd met ferz en spraak, agressief en zwoel tegelijkertijd. Detect gaat om negen uur open. Entree f4 zonder, f2,50tizo\ kaart 18 j nak ner? /boi J Recital Het cello/piano duo Harro Ruysenaars-Antoine verzorgt zondagmiddag een K&O-concert in het Gi Kerkje van Oegstgeest. Het duo speelt achtereenvolgen n< Arpeggio-sonate van Schubert, de sonate opus 38<l z; Brahms, de solo-sonate voor cello van Escher en de Hs ee Rapsodie van Bartok. Kaarten zijn verkrijgbaar bij J^rich Oude Vest 45 in Leiden, in Het Drieluik aan de Givori sstraat 37 en de firma 's Van der Luit en De Groot in Geesi geest. Ook aan de zaal vanaf half twee. Het concert re om twee uur. Lnn wij Wellus-Nietus c' Poppentheater Wellus-Nietus brengt zatermidda voorstelling 'Het vrouwtje met de pukkel' in Mmb hof Leiderdorp. Het stuk gaat over een nieuw woonster van een straat, die vanwege een puk kV ~1 haar neus door de kinderen van de buurt wordt gi I terwijl ze heel aardig is. Het publiek kan mogeli\ I helpende hand bieden. Entree f3, kaarten aan der aanvang twee uur. Oud papier Oud papier wordt zaterdag opgehaald in De Zilk tei van alle jeugdverenigingen. Om half tien 's morgens, de ophaaldienst door de straten van de Zilk rijden. een wordt verzocht het oud papier in dozen, plastic af.. of gebundeld op straat klaar te zetten. Tweemaal bingo r Buurthuis „De Weipoort" houdt morgenavond IP Zaterdag worden bingoliefhebbers verwacht ijfaats clubhuis van SJZ op Haasbroek. Beide bingodP d men ten beginnen om acht uur. !ntes Ir aa „Splendid Mood" „Usselbeat" Sprankelende „IJsselbeat" is morgenavond te horet, jongerensoos „Our House" aan de Stationsweg in R" rendsveen. De muziek wordt ten gehore gebracht d Krimpense popgroep „Splendid Mood". Het optreó gint om half negen. De Amsterdamse Theatép „Slinks" komt aanstaande zaterdag naar de jongeref teil De groep brengt dan een jongerenproduktie mef ie effekten, muziek, zang en dans over seksualiteit 4 liefdheid, genaamd „Bekijk 't". Ook deze voorstellk gint om half negen. De toegangsprijs is zeven guide tig. Leden van de soos betalen vijf gulden. VOORSCHOTEN De leden van D'66-Voorscho ten hebben met algemene stemmen Jan Aikens ge kozen tot lijsttrekker voor de komende gemeente raadsverkiezingen. Aikens vormt reeds vanaf 1978 de D'66-eenmansfractie in de Voorschotense gemeente raad. Op de tweede plaats staat J. Schreurs, stedebouwkundige. Hii was indertijd verantwoor delijk voor de planologische opzet van Bijdorp, de nieuwste wijk van Voorschoten. Derde op de kandidatenlijst is me vrouw S. D. de Voogd-Sjam- soedin, lerares biologie en vierde is mevrouw T. N. Win kel-de Wit, huisvrouw en lid van de Schoolraad openbaar leze onderwijs. Nummer jOO a van der Beek, die viign v leden het tweede D'(Le zou zijn geworden,P, die partij 40 stemivl813!: had gekregen. °P di Waren de laatst geholt geb kiezingen gemeentaoorzil kiezingen geweest, ftanvr D'66 in Voorschoten jr wor zetels behaald. k geg badjes

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4