raay wil Wim Jansen erughalen naar de Kuip té Spelers FC Den boos op Haag voorzitter Libregts vertelt het oude verhaal |n der Louw praat in ril met Kamer over fvoetbal Marathonrijders wel naar Alkmaar Van Dalen verliest kort geding SUWE TRAINER FEYENOORD DEELS BETAALD OP RECETTEBASIS revoelig erlies bhn van er Wiel Handbaldames Hellas niet tweemaal thuis PSV OPNIEUW TEN ONDER TEGEN AZ '67 LEIDSE(COURAN71 DONDERDAG 28IANUARI1982. PAGINA 1 i HAAG Minister van der Louw (CRM) medio april met de Kamer overleggen over Ituatie in het betaalde voetbal. Hij heeft je Kamercommissie voor CRM laten we der Louw wil dit doen aan de hand van t ]d°°r het Bud§et Bewakings Instituut j) de instantie die namens de overheid de asse ïciën van de clubs in het voetbal contro- ?t ach) in het kader van het geven van over- jst aaigeld om het voetbal weer gezond te ma- laar lf gemaakte plannen voor de toekomst van ir is |etaalde voetbal. 'oor h[ ap bei FAILLISSEMENT SC AMERSFOORT VAN DE BAAN UTRECHT SC Amersfoort is nog niet failliet De Utrechtse rechtbank heeft gisteren de aanvraag van de eerste-divisievere- niging Wageningen en Marco Cabo afgewezen. Cabo claimt een bedrag van 25.000 gulden voor niet betaalde transferkosten. ach terstallig salaris en nog niet betaald vakantiegeld. Wageningen eist 20.000 gulden als vergoeding voor het uitlenen van Jaap van Pelt. In de Amersfoortse gemeenteraadscommissie Cultuur, Sport, Re creatie presenteerde Hans Vahstal gisteren zijn plan „commercie en sport op Birkhoven". Wethouder Albert van der Weij wilde voor een oordeel over het plan uit te spreken het advies van de Provinciale Planologische Dienst afwachten. Volgens het plan van Vahstal, woordvoerder en sponsor van SC Amersfoort, moet er een commercieel sportcentrum in de wijk Birkhoven komen. Ook andere sporten dan voetbal (zaalsporten) zouden daarin een plaats kunnen vinden. AMERSFOORT De geschorste marathon schaatsers mogen zaterdag aan de wedstrijd te Alkmaar meedoen. Dat heeft de KNSB gisteren besloten. De bond heeft echter bepaald dat de uit slag voor de betrokken rijders niet wordt opgeno men in het klassement voor de KNSB-cup indien de tuchtrechter eventueel in hoger beroep het door het dagelijks bestuur van de KNSB ingeno men standpunt volgt. De definitieve uitslag van de marathonwedstrijd zal pas na de onherroepelij ke uitspraak van de tuchtrechter gelden. De KNSB heeft achttien marathonrijders een schorsing van twee wedstrijden opgelegd naar aanleiding van hun deelneming aan de niet goed gekeurde wedstrijd van 16 januari te Zevenhui zen. De rijders hebben daartegen hoger beroep aangetekend. ALMELO De manager van de voetbalver eniging FC Twente, Ton van Dalen, heeft een kort geding dat hij had aangespannen te gen de KNVB verloren. Van Dalen had de Almelose rechtbankpresi dent mr. H. van den Biesen gevraagd een schorsing van acht wedstrijden voor de zaal voetbalcompetitie, die de afdeling Twente van de KNVB hem heeft opgelegd, ongedaan te maken omdat er bij de behandeling proce durefouten zijn gemaakt. De president erkent dat de tuchtcommissie bij de behandeling van de zaak zowel in eerste instantie als in twee de instantie fouten heeft gemaakt. Volgens Van den Biesen is het belang van Van Dalen bij het kort geding gering omdat er van de acht opgelegde wedstrijden nog maar één Opnieuw verlies Outsiders DEN HAAG De biljarters van Outsi ders 1 hebben opnieuw een competitie- nederlaag in de driebandencompetitie geleden. Het Amsterdamse Aramith won met liefst 7-1. Ruud Nieuwenburg moest in Frans de Vries na 64 beurten zijn meerdere er kennen. Steef Douw kon niet opboksen tegen Elshof: 50-34 in 77 beurten. Jan Lommers was goed voor het enige Haagse puntje dank zij de 50-50 in 61 beurten tegen De Wilde. Gerard Lak- wijk was ook niet in vorm. Hij verloor in 77 beurten met 45-37 van Rey. Outsiders heeft in deze competitie nog wel de leiding met 16 punten uit 12 wedstrijden. Hollandt Huys volgt met 13 uit 11. ninderi "°"s!jTERDAM Alsof er r zelf gebeurd was, zat •dnekty Kraay gisteren weer liet inoachter een tafel zich- igekrajte introduceren als- 166 h rr' ^an Feyenoord terwifeer- °fticieel vanaf 1 gelop&en voor twee jaar. breedtjimaal", voegde hij er termijjeiovend aan toe. Aan te ^fcfladder van de ene i^erke an^ere baan lijkt kan éindelijk een einde te ïsschi^n. liest, k wek«|eest bekritiseerde oefen- lan weter van de laatste maan- nu nog sportjournalist, 1de meteen met groot vs. Hij wil Wim Jansen Jialen naar de Kuip. Niet eerste plaats als speler, 1 als begeleider op het -j^^iische vlak, vooral voor X V^ligd. Daarnaast wil Kraay van Hanegem voor Feye- j behouden als speler. En hemzelf aangaat is hij eengekomen naast een ba- laris te worden betaald op van recette. Het percen tage blijft geheim. Even daar voor had Kraay nog met verve verteld, dat zijn streven is de Kuip de komende twee jaar weer vol te laten stromen met (gemiddeld) veertigduizend mensen. De naam van Wim Jansen zorgde uiteraard voor op schudding. Hij zou wel worden opgevoerd op de lijst van acht- ien spelers waarmee Feye- noord het nieuwe seizoen in moet (de club moet inkrim pen), maar niet als speler wor den aangetrokken. Dat bete kent, dat er bij de Rotterdamse club aan het einde van dit sei zoen ongeveer vijf spelers zul len moeten afvloeien. Waar schijnlijk nog één of twee meer, want Kraay praatte uit eraard over aankopen, zoals een zichzelf respecterende trainer betaamt. Namen wen ste hij niet te noemen, wel dat er in ieder geval één nieuwe man wordt gehaald en moge lijk nog een tweede, aanspre kende speler. „Verder zal er niet veel veranderen. Dat is fi nancieel niet haalbaar en Fey- enoord is bovendien niet ge baat bij al te veel mutaties en wel bij rust. Wat Wim Jansen betreft ligt de beslissing of hij al dan niet komt geheel bij hem. Wil hij, dan probeer ik hem er toe te bewegen om te stoppen met voetbal. De be doeling is, dat hij slechts inci denteel nog eens speelt. Voor Wim van Hanegem ligt het anders, die wil ik primair als speler behouden. In welke vorm hij zou moeten gaan functioneren, zullen we bin nenkort nog nader bespre ken". Gezondheid De gezondheid van Kraay is de hoofdmoot geweest van alle bedenkingen rond zijn verbin tenis met Feyenoord. Immers, bij Sparta ging hij om medi sche reden helemaal niet aan het werk en bij FC Den Haag hield hij het ook daardoor snel voor gezien. „Spanningen" heette het, maar daarnaast hebben meer factoren een rol gespeeld. Kraay zou snel heb ben ingezien, dat hij in Den Haag niet zou kunnen berei ken wat hij graag wilde. Met andere woorden: geen (sub- )topclub. Bovendien stond zijn aankoop beleid fiks ter discussie, omdat hij meende Guido Pen en Ait- ze Bouma naar het Zuiderpark te moeten halen, terwijl Jurrie Koolhof (inmiddels Vitesse) van hem in Veendam mocht blijven. Bovendien huurde hij Peter Jager voor een aanzien lijke vergoeding als tweede doelman van Aiax. Nu hij na een carrièrre als sportjourna- duizend toeschouwers op de proppen kwam en er de wel zeer opmerkelijke toevoeging bijplaatste dat als dat zou luk ken „mijn gezondheid me dan niets kan schelen". Waarna hij, als altijd met een slanke sigaar tussen de vin gers, door de catacomben we gliep, langs de kleedkamer van Feyenoords selectie. In de deuropening: Vaclav Jezek, de trainer die straks moet ver dwijnen. Kraay: „Ik vind dat list ineens weer opduikt als. Jezek met het beschikbare trainer (manager-coach zegt het contract), mag het bestuur van FC Den Haag en met name voorzitter Pieter den Duik (met wie Kraay op be vriende voet staat) zich nogal in de steek gelaten voelen. Waarschijnlijk denkt het be stuur van Sparta er net zo over. Gevraagd naar zijn „me dische gesteldheid" kon Kraay uiteraard moeilijk iets anders zeggen dan: „Ik heb proble men gehad met mijn gezond heid, maar die heb ik over wonnen. Ik ben beter dan ooit en dat zal de komende twee jaar blijken". Waarna hij over moedig met genoemde veertig materiaal absoluut goed heeft gepresteerd. Als je Feyenoord een verwijt wilt maken, zul je het de spelers moeten maken, die niet dat sprankelende voetbal hebben kunnen bren gen waar het Rotterdamse pu bliek op zit te wachten. Mijn uitgangspunt is, zoals van bijna elke nieuwe trainer, dat er aantrekkelijker moet worden gevoetbald". En dat zal dan moeten gebeuren met groten deels dezelfde spelers. Dat wordt - interessant. Kraay: „Wie daaraan niet mee wil werken, die moet maar ergens anders gaan kijken". DICK HOFLAND IK AAN ZEE Het Hoogovens schaak- ïiooi wacht een iende ontknoping. Met drie ronden te spelen er in theorie nog tien ididaten voor de eind- De strijd om de fdprijs van 7000 gul- spitst zich evenwel op een viertal spelers. SI dit kwartet leed John j der Wiel gisteren in ft aan Zee in de tiende de een gevoelige ne- laag. Mikhael Tal yé rspeelde de Leidenaar I de opening en dwong a op de 24e zet tot rgave. Door de neder- liep Van der Wiel half punt achterstand ip Balasjov en Nunn. grootmeesters remiseer gisteren. Balasjov tegen nan, Nunn tegen Sosonko. 'ierde kanshebber is Vlas- Hort. De Tsjech nestelde door remise tegen Ree Van der Wiel. Overigens Van der Wiel te kennen en niet meer met Jan irnan te praten, alvorens ijn excuses heeft aangebo- voor zijn onsportieve ge- van gisteren. Ie tiende ronde ging de lacht vooral uit naar het tussen Mikhael Tal en van der Wiel. Beide spe- hadden elkaar in het [afgaande toernooi in Keu- ok al ontmoet en die par- verde een vlotte remise !n Wijk aan Zee zocht Van "riel (22) al snel het avon- Tegen de „tovenaar uit zoals Tals bijnaam in ikkringen luidt, een ui- hachelijke onderneming, jr met zwart. De 23 jaar 're Estlander appricieerde der Wiels instelling en er eens goed voor zitten, •fferde na Van der Wiels le zet (lb4) een pion, die opzadelde met een inac- toren en loper op de da- leugel. Die achterstand in 'ikkeling is Van der Wiel iet verdere verloop opge ien. Tal manoeuvreerde de student rechten in ijl- in verloren positie. Be- ig, maar vooral gerouti- legde hij de zwakte op zwarte koningsvleugel Met 17. Pg5 probeerde ijn tegenstander te verlei- met een stukoffer, dat on- woepelijk mat tot gevolg j- Van der Wiel ging er niet Alle aandacht gaat bij het Hoogovens-schaaktoernooi nu uit naar de komende verrichtingen van Nunn (links), Hort (midden) en Van der Wiel. op in, maar langer dan zeven zetten kon hij niet stand hou den. Met zijn laatste, 24e zet blies Tal de vijandelijke stel ling definitief op. Door de ne derlaag staat het grootmeester- resultaat van Van der Wiel op de tocht. Daarvoor moet hij uit de laatste drie ronden ander halve punt halen. Op het oog geen al te riskante bezigheid, maar het programma ziet er lastig uit met tegenstanders als Christiansen, Nunn en Hort. Het tweede Nederlands-Russi sche duel, Timman-Balasjov, was heel wat vredelievender van opzet. Balasjov (32), in 1973 tweede achter Tal, speelt een geruisloos, maar tactisch geslepen toernooi. Tegen de „kleintjes" speelt hij voluit op. winst, tegen de erkende vedet ten kiest hij voor behoud en wikkelt hij zo snel mogelijk af naar remise. Dat was ook het geval in de ontmoeting tegen Timman. Na de Engelse vier paarden-opening hielden beide stellingen elkaar voortdurend in evenwicht. De Amsterdam mer kreeg geen enkele kans op een succesvolle aanval en de remise werd een feit door herhaling van zetten. Het partijverloop van de partij Van der Wiel—Tal: is: Wit: Tal Zwart: Van der Wiel 1. c2-c4 e7-e6; 2. Pbl-e3 Lf8-b4; 3. e2- e4 c7-c5; 4. Pc3-b5 Pb8-c6; 5. a2-a3 Lb4-a5; 6. b2-b4 c5xb4; 7. Lcl-b2 Ke8-f8; 8. e4-e5 Pg8-e7; 9. Pgl-f3 a7- a6; 10. Pb5-d6 Pe7-f5; 11. Lfl-e2 Pf5xd6; 12. e5xd6 b4xa3; 13. Talxa3 La5-b4; 14. Ta3-d3 Lb4-c5; 15. 0-0 a6- a5; 16. Ddl-al £7-f6; 17. Pf3-g5 e6-e5; 18. Kgl-hl Lc5-d4; 19. £2-f4 Dd8-b6; 20. Lb2-c3 Ld4xc3; 21. Da8xc3 Kf8- g8; 22. £4xe5 Pc6xe5; 23. Pg5-e4 H7- H5; 24. Pe4x£6t zwart geeft het op. Uitslagen: Grootmees te rgroep: Chandler (NzlF—Sunye (Bra) 1—0; Timman (Ned)Balasjov (Sow) 'A'A; Tal (Sow)Van der Wiel (Ned) 10; Christiansen (Vst)Hübner (Wdl) O—l; Nunn (Eng>—Sosonko (Ned) '/j'A; Hort (Tsj>—Ree (Ned) 'A'A; Nikolic (Jsl>—Kavalek (Vst) 'A'A. Afgebroken partij negende ronde: SosonkoChristiansen 10. Stand: 1/2 Balasjov, Nunn 6V4; 3/4 Van der Wiel, Hort 6; 5/8 Tal, Niko lic, Sosonko, Hübner 5'A; 9/10 Kava lek, Ree 5; 11/12 Christiansen, Tim man 3'A; 13/14 Sunye, Chandler 3. Meestergreep: Iskov (Den)—Lange- weg (Ned) 0—1; Scheeren (Ned)—Da- vies (Eng) afg.; Hjartarson (IJs>—Lig- terink (Ned) W—V4; Vogel (Ned)— Kindermann (Wdl) afg.; Van der Sterren (Ned>—Vlam (Ned) afg. Stand: 1 Van der Sterren 4 la; 2 Scheeren Z'A la; 3 Ligterink 3V4; 4/5 Kindermann, Davis 3 la; 6/8 Hjartarson, Langeweg, Iskov 2'A; 9 Vogel 2 la; 10 Vlam 'A la. DEN HAAG Het verzoek van Duijvestein Wintersport Hellas om beide duels met het vermaarde Vasas Boedapest voor de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup zaalhandbal voor landskam pioenen in Nederland te spe len, wordt door de Hongaarse tegenstander niet ingewilligd. De Haagse dames spelen daar door op 13 februari de thuis wedstrijd in de Voorburgse sporthal De VÜegermolen (aanvang 20.00 uur), waarna een week later in Boedapest de return volgt. De voor zon dag 14 februari in Maastricht vastgestelde competitiewed strijd tegen Trajectum ad Mo- sam wordt naar een nog nader te bepalen datum verplaatst. Sportlokaal DEN HAAG De Afdeling Den Haag 1 van de PvdA houdt morgenavond een poli tiek café met als onderwerp van discussie FC Den Haag. De inleiders rijn wethouder RVink van volkshuisvesting,* jeugd, sport en recreatie, de heer A.G. de Groot, lid van de Raad van Advies van FC Den Haag, en M. Pots, woordvoer der van de supportersvereni ging Hague City. De discussie avond heeft plaats in het pand aan de Rembrandtstraat 30" begint om negen uur DEN HAAG Dë spelersgroep van FC Den Haag is zeer boos op voorzitter Pieter den Duik naar aanlei ding van de berichten, dat de praeses een poging heeft ondernomen om Aad de Mos op korte termijn van Ajax los te weken en hem als trainer van FC Den Haag aan te stellen. Simon van Vliet, lid van de spelersraad van FC Den Haag, verklaarde de zaak met Den Duik te willen bespreken. Martin van Vianen, de huidige trainer, had al eerder aan gekondigd een verklaring te vragen aan de voorzit ter. Van Vianen heeft vandaag een gesprek met hem. Van Vliet: „Ik denk, dat wij namens de spelersgroep de zaak aan de orde zullen stellen bij de gebruikelijke maaltijd na de training van donderdag middag. Iedereen in onze groep heeft wel zijn eigen me ning, maar over één ding zijn wij het met z'n alles eens: za- 'ken, zoals nu kennelijk zijn gebeurd, mogen niet voorko men. Het gaat hier om iemand. Van Vianen, met wie wij moe ten samenwerken. Voor zo'n man moet toch de mogelijk heid aanwezig zijn redelijk te werken. Berichten zoals die de afgelopen dagen zijn versche nen, zijn nooit goed. Zeker niet, gezien onze positie op de ranglijst". Inmiddels is bekend ge worden, dat FC Den Haag het niet heeft gelaten bij een poging om Aad de Mos naar het Zuiderpark te halen. Er is ook ge dacht om naast of boven Van Vianen Cor van der Hart aan te trekken als een zogenaamde sterke man. Simon van Vliet: „Zaken, zoals nu kennelijk zijn gebeurd, mo gen niet voorkomen". Pier Tol, de de beide treffers van AZ '67 voor zijn rekening nam, passeert Huub Ste vens. ALKMAAR - Ook Thijs Libregts greep tenslotte naar het bekende verhaal. Jarenlang kon uit de mond van Kees Rijvers de tekst worden opgetekend dat PSV buiten het eigen, Te veel eer Brabantse land, kampt met een soort ruimtevrees. acteurs op de behoorlijk goed bespeelbare grasmat niet zo bijzonder opwindend. Hoewel Kessler na afloop gewaagde van twee winnaars: AZ '67 en Jan Publiek. Gisteravond, na de uitschake ling in de kwartfinales van het nationale bekertoernooi door AZ '67 (2-0) zong Rotterdam mer Libregts het oude Eindho- vense liedje. „We hebben in de eerste helft met te veel schroom gespeeld", sprak de oefenmeester, die met de der de nederlaag van zijn ploeg in dit seizoen was geconfron teerd. Eerder legde PSV het loodje thuis tegen AZ '67 en uit tegen Haarlem, nog in een prille competuiefase want het betrof de derde en vierde wed strijd. Nadien hield de Eindho- vense ploeg het blazoen onge schonden en veroverde eind vorig jaar het herfstkampioen- schap. In dat door de strenge winter al weer geruime tijd achterop liggende deel van de competi tie was AZ '67 na een wat minder florissante start gelei delijk opgeklommen naar de tweede plaats. En dat de Alk- maarsers nog kunnen uit groeien tot de belangrijkste ge gadigde voor de nation male ti tel naast PSV bewees de ploeg van trainer Georg Kessler gis teravond. Althans in ieder ge val in de eerste helft van het duel dat door slechts ruim 10.000 toeschouwers werd ga degeslagen. Waarmee Noord Holland opnieuw aantoonde ook bij winterse temperaturen niet zo bijster warm te lopen voor de landskampioen, die nota bene zeker zes weken niet in actie was geweest. De- degen die de centrale verwar ming hadden verkozen boven de Alkmaarder Hout hadden niet helemaal ongelijk, want een groot gedeelte van de ont moeting was het spel van de Daarmee deed Kessler de wedstrijd iets te veel eer aan. Want in de eerste helft was er sprake van voornamelijk een richtingsverkeer naar doel man Pim Doesburg van PSV, na de pauze hadden de Bra banders voor het grootste deel het heft in handen. Maar op dat moment had AZ '67 reeds een min of meer veilige marge geschapen. Die de Alkmaar- ders dankten aan de 'wederop standing' van Pier Tol. De technisch vaardige spits had in het seizoen tot dusver nog nauwelijks van zich doen spre ken met doeltreffende activi teiten, maar haalde gistera vond tweemaal effectief uit. Waarbij hij overigens niet mocht klagen over gebrek aan medewerking van Eindhoven- se zijde. Hetgeen vooral Adri van Kraay zich mocht aanre kenen. De ooit als libero ge flopte maar door Libregts toch regelmatig als rechtsachter in gezette Van Kraay was bij bei de treffers niet ter plekke. En dat kostte hem na de rust zijn plaats. „Van Kraay was het voorbeeld van de te grote lief heid die wij verdedigend eta leerden", deelde Thijs Libregts na afloop mee. „Je moet een tegenstander geen zes of zeven meter ruimte geven. Dat moet je riicksichtlos aanpakken. Vandaar dat ik na de pauze Huub Stevens op Tol heb ge zet". Andere factoren Die manoeuvre, waardoor Willy van de Kerkhof libero werd en Erwin Koeman diens plaats op het middenveld in nam als vervanger van Van Kraay, voorkwam dat AZ '67 méér treffers produceerde. Hoewel daarbij ook andere factoren een rol speelden. Zoals de wijze waarop de Alk- maarders zich na de temposlag van de eerste periode in de voortzetting opstelden en het herstel van PSV zelf. „Na de rust is er niet bewust gas terug genomen", sprak Georg Kess ler later. „Maar die eerste helft had kracht gekost en boven dien ging' er van die voor sprong van 2-0 een bepaalde behoudende werking uit". Die ontwikkeling kwam het kijkspel niet ten goede. PSV kon weliswaar vanaf de tiende minuut na de rust tot een klein kwartier voor het einde bogen op een veld meerder heid, maar mogelijkheden vloeiden er vrijwel niet uit voort. Ondanks de medewer king die doelman Eddie Treij- tel enige keren verleende door mist te tasten op hoge ballen. Voor het overige zat de Alk- maarser defensie solide in el kaar. Hugo Hovenkamp, die zijn 250e wedstrijd speelde en tweemaal dicht bij een jubi leumtreffer was, legde één van de betere Eindhovense spelers, René van de Kerkhof, aan banden, Richard van der Meer had aan de andere kant geen kind aan Hallvar Thoresen en Ruud Geels kon zich nauwe lijks aan de bewaking van Ro nald Spelbos onttrekken. Daarmee, gevoegd bij de kwa litatieve meerderheid die AZ '67 op het middenveld kende, werd het pleit tenslotte in het voordeel van de Noordhollan ders beslecht. Zonder dat Kes- slers formatie overigens in de buurt kwam van de vorm die in Eindhoven tegen PSV was bereikt. Maar dat deerde nie mand bij de Alkmaarders. FRANK WERFMAN scoreverloop: 30. Tol 1-0; 35. Tol 2-0. Scheidsrechter: Bosman; toeschou wers: 10.000. AZ '67: Treijtel; Van der Meer, Met god, Spelbos, Hovenkamp; Arntz, Pe ters, Jonker; Oberacher, Kist, Tol. PSV: Doesburg; Van Kraay (Koe man), Stevens, Brandts, Wildschut; W. van de Kerkhof, Poortvliet, Huh; R. v.d. Kerkhof, Geels, Thoresen. ADVERTENTIE Met uw krant naar Parijs Met uw krant naar Parijs. Bewonder de Franse hoofdstad in al haar glorie. Uw krant stelt u hiertoe de komende maan den in de gelegenheid. Elk weekeinde organiseren wij - mits er voldoende belangstelling is - een tocht per luxe touring car van Maaskant-Reizen naar de ichtstad. De eerste trip Is van vrijdag 26 t/m zondag 28 februari. Drie dagen Parijs voor 195 per persoon op basis van een itweepersoonskamer (toeslag eenpersoonskamer 30). In begrepen zijn, naast het vervoer met de Maaskant-touring cars van Den Haag/Rotterdam naar Parijs en terug, twee overnachtingen In het Sofra motel 'Relais aes Chartreux' (elke kame met douche en tollet), eenvoudige avondmaaltij den op vrijdag- en zaterdagavond, alsmede twee maal, za terdag en zondag, ontbijt. Bovendien wordt een avondvoorstelling van de show Elysöe 'Montmartre bijgewoond en worden er bezoeken gebracht aan het Palals de Versailles en het Louvre. Dit laatste onder deskundige leiding van Nederlands sprekende gidsen. Ten slotte is er op zaterdagavond een lichtjestoer door Parijs. Het vertrek is op vrijdag, om negen uur 's morgens van het parkeerterrein voor heb Centraal Station in Den Haag en om half tien van de Coolsingel In Rotterdam voor het ge bouw van het Rotterdams Nieuwsblad. Inlichtingen en boekingen (na 9 uur 's morgens en niet op zaterdag) uitsluitend bij Sijthoff Pers Reisorganisatie, tel. 070 - 190.696. Met een Groene Betaalcheque en de Groene Betaalpas. Gegarandeerd tot f 100,- per cheque. Zonder kosten verkrijgbaar bij alle banken en spaarbanken van Nederland

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11