Leiden boekt benauwde zege op Bratislava Juffermans in langs Glasberg slotfasf en: 7-4? Jan Snik en Jan Cornet sterke je ugdkampioen en Fiks vecht voor laatste0 kans Verlies tegen De Robben fataal voor AZC Biljartstanden f Veen en Rijnstrek ALPHEN AAN DEN RIJN De waterpolohoofdklassers wacht dit weekeinde een zwaar programma. In twee da gen tijd moeten twee wedstrij den worden gespeeld. Vooral voor AZC/Microlife is een van deze twee confrontaties van groot belang. Zaterdag gaat de Alphense ploeg op bezoek bij HZC/De Robben. De Alphena- ren hebben minimaal een ge lijkspel nodig om in de race voor het kampioenschap te blijven. De dag daarop ont vangt AZC Polar Bears. Piet de Zwarte, de nieuwe coach van AZC, typeert het duel met De Robben als „Vre selijk belangrijk". De Zwarte is niet gelukkig met de plan ning van deze wedstrijd: „Voor mij komt het erg onge legen. We zitten in een gewen ningsproces. Ik zie de spelers maar één keer per week. Mlin plan is van dit team weer één geheel te maken. Deze ploeg barst van de kwaliteit. De spe lers moeten echter leren in zien, dat voor het leveren van prestaties op topniveau je wat voor elkaar over moet heb ben." Programma Morgen: 21.00 uur: Het Ravijn - LZ'86 21.15 uur: Nereus - De Zijl/LGB Zaterdag: 18.10 uur: HZC/De Robben - AZC 19.00 uur: LZ'86 - Nep- tunus Zondag: 16.45 uur: AZC - Polar Bears 19.00 uur: De Zijl/LGB - DZV De Zwarte tilt niet zo zwaar aan de grote nederlaag die AZC tijdens het Van Haselen- toernooi tegen De Robben leed: „Op een dergelijk toer nooi is het onmogelijk voort durend topprestaties te leve ren. Elke ploeg heeft daar fou ten gemaakt, ook De Robben dat de twee laatste wedstrijden verloor." De recente nederlaag tegen De Robben heeft ook zijn positieve kanten, meent De Zwarte: „We zullen daar door extra op onze hoede zijn." Door de onlangs aangegane verbintenis met AZC wacht De Zwarte een uiterst drukke periode. Momenteel heeft hij ook derdeklasser Laga onder zijn hoede: „Dat vraagt telkens een grote omschakeling. Ik ben op verschillende niveaus bezig. Dat gaat best, is gewoon een kwestie van je regelmatig opnieuw instellen." Voorlopig eist het resultaat van zaterdag de meeste aandacht op. Verlies brengt AZC op drie punten af stand van De Robben. Dit ge combineerd met een veel slechter Alphens doelsaldo in feite al een hopeloze achter stand. Coopertest De Bataven LEIDEN Atletiekvereniging De Bataven-Leiden houdt zater dag een Coopertest. Plaats van handeling is de kunststofbaan in de Leidse Hout. Deze presta tieloop gaat om 14.00 uur van start. De inschrijfpost, die is ge vestigd in de kantine van de at letiekbaan, is vanaf 13.30 uur geopend. Voor de jeugd tot en met zestien jaar bedraagt het in schrijfgeld twee gulden, volwas senen moeten een rijksdaalder betalen. De 'Kenneth Cooper test' is een conditie-test. Het is de bedoeling in twaalf minuten tijd een zo groot mogelijke af stand af te leggen. LISSE Glasbergen de Best heeft in het zaal- voetbaltreffen met Juf fermans de Engel lange tijd uitzicht gehad op de volle winst. Tot acht mi nuten voor het einde stonden de Rijnsburgers op voorsprong: 3-4. Daar na echter moest de ploeg van Nico Glasbergen zich toch gewonnen geven. Juffermans kende name lijk een bijzonder sterke eindsprint. In korte tijd werd de Rijnsburgse de fensie vier keer uitge-: speeld en was de 7-4 overwinning een feit. Juffermans - Glasbergen was een duel dat zich afspeelde in de onderste regionen van de interregionale klasse. De kampioen van vorig jaar, Juf fermans, had weliswaar het beste van het spel maar zag toch geen kans de voortreffe lijk keepende Henk Postma te passeren. Het was Glasbergen dat vlak voor rust fors uit haalde. Hennie Heemskerk (2) en Wil Groenendijk zetten hun ploeg op een 0-3 voor sprong. Theo Godyla, hij be nutte een strafschop, bracht de marge kort voor rust terug tot twee treffers. Nadat Hennie Zoet "in de tweede helft voor 2-3 had ge zorgd, leek Juffermans terug in de wedstrijd. Piet Haasnoot besliste echter anders: 2-4 na een kwartier spelen. Acht mi nuten voor tijd zakte Glasber gen toch in elkaar. Zoet zorg de voor de aansluiting en toen Piet Haasnoot, hij beging een zware overtreding tegen Zoet, voor twee minuten naar de kant werd gestuurd was het Jan van Slooten die van de man-meer-situatie profiteer de: 4-4. Juffermans ging goed door en bereikte via treffers Rekening courant ALPHEN AAN DEN RIJN De zaalvoetbalwedstrijd Hollandia Sportprijzen Noord wijk. die gisteravond in de Alphense Rijnstreek hal was geprogrammeerd, vond geen doorgang. Reden hiervoor was. dat Hollandia niet aan zijn financiële ver plichtingen had voldaan. Een en ander is een gevolg van een bestuursbesluit van de KNVB Afdeling Leiden. Verenigingen die acht we ken na het ontvangen van de rekening courant nog niet hebben betaald, wor den stilgezet. van René Griffioen, Van Slooten en Godyla alsnog de volle winst. Interregionaal: Uitslagen. Maandag: Neptunus Koosjardin 8-3; Voetbal International - FV Snoekie 3-4; De Rozet - FC Torna 3-4; Rotterdamse Studenten - Rucanor 2-2. Gisteren: Juffermans de Engel - Glasbergen de Best 7-4. Stand: Ceverbo 16 15 0 1 30 90-48 Tegelh. 16 12 1 3 25 55-35 Voetbal I 17 11 1 5 23 87-70 De Rozet 17 10 0 7 20 67-57 FC Torna 17 8 3 6 19 60-54 R. Stud. 17 6 6 5 18 58-50 Snoekie 17 8 1 8 17 53-57 Neptunus 17 5 4 7 14 72-75 Juffermans 17 5 3 9 13 71-78 Glasbergen 17 4 2 H 10 56- Juffermans-speler Frans van der Laan neemt het doel van Glasbergen onder vuur. Doelman Henk Postma zal opnieuw redding brengen. SPORT LEIDSE COURANT LEIDEN In Leiden Zuid-West prolongeerde bowler Jan Snik het afge lopen weekeinde zijn bondstitel bij de junioren (tot 18 jaar). Met een ge middelde van ruim 184 bleef hij Koen Beerlage gemakkelijk voor. Ilone Rijsbergen greep het kam pioenschap bij de meisjes. Aspirant Jan Cornet (cate gorie tot 16 jaar) was wel bijzonder op dreef. Hij plaatste een knap 181 ge middelde en bleef daar mee Bas Menken maar net en titelverdediger Frank Scheffer ruim voor. Ilona Snijders veroverde het 'aspirantengoud' bij de meisjes. Snik/Rijsbergen en Menken/Cornet legden tevens beslag op de dou- bleprijzen. Noordwijkerhout De leiders Volvo Travelers (maandag), Duyndam Broek hof (dinsdag) en DB-dames (woensdag) moesten deze week allemaal een verlies ac cepteren. Yellow Danger,- BAM en Pinpoint waren de overwinnaars, waarvan de laatste de nummer één-pósitie begint te belagen. Het verschil op woensdag is nog slechts 7 punten. Schotse Bar staat tij dens de vroege dinsdagleague het meest comfortabel met 132 tegen 100 winstpunten voor Van der Mey. Holiday Inn Omdat Budweisers in de strijd tegen directe concurrent Rab bits met slechts drie spelers op de baan verscheen, werden re glementair 4 punten aan Rab bits toegekend. Hierdoor liep de nieuwe lijstaanvoerder door naar 46,5 punt, terwijl Budwei sers zakte naar de derde plek. TZN wrong zich met 45 pun ten op de tweede plaats. Man fred Lefèbre wierp 255. Leiderdorp In de late maandagcompetitie is de spanning weer geheel te» rug. Tettero 10, dat uitkwam tegen zusterteam 11, won met 4-0 en staat nu tweede met nog slechts 4 punten achterstand op het elfde. Op dinsdagavond tijdens de vijfmansontmoetin gen werden enkele Leider- dorpse records verbroken. Pe tra Zuidmeer en Lex Békooy (beide Les Imbattables) zorg den voor de hoogste games van 218 en 265. Bij de trio's op die avond verloor Tregalli de aansluiting met de top. Het hoogstgeplaatste Approach versloeg de 'Italianen' met 3-1. Smikkelshop 2, dat Van der Zwan met 3-1 terugwees, blijft op 1,5 punt afstand goede tweede. Hans Menken Het grote treffen in de eerste klasse tussen de drieman schappen van Splits en Hans Menken werd beheerst door de leider. Door sterk te ein digen werd met 3-1 gewon nen en liep de thuisploeg weg naar een voorsprong van 6,5 punt op de nieuwe nummer twee, Tramps. Splits moet nu genoegen ne men met een derde positie. Het 'tweede' van Menken, dat in de derde klasse uit komt moest de leiding weer afstaan aan John van der Bom. Door zelf te verliezen van Pin-set (3-1) en de winst van van der Bom op Leeks- plitters (3-1) is het verschil nu 1,5 punt. In de vierde klasse verloren de drie hoog ste ploegen hun wedstrijden. Pinners, BLF en Rits blijven dus in dezelfde volgorde ge rangschikt. Bij de vijfmans wedstrijden gebeurde weinig opzienbarends. Steve Puidokas had te gen Bratislava een ma tige start, maar redde uiteindelijk de wed strijd voor Leiden. LEIDEN In de Europa cup basketbalwedstrijd tussen Pdrker Leiden en Inter Bratislava stond er in feite niets meer dan de eer op het spel. Zelfs dat gegeven was twijfelachtig, aangezien de winst toch wel zou toevallen aan Lei den. In Bratislava had die ploeg immers al duidelijk een fraaie 83-96 zege ge boekt op de Tsjechen. In eigen huis maakte de ploeg van Ton Boot er al lesbehalve een klein fees tje van. De spaarzame ij- zersterke perioden wezen nog wel in die richting, maar voorts was het ploe teren niet van de lucht. Ternauwernood werd uit eindelijk de winst, 86-83, niet uit handen gegeven. Was dat gebeurd, dan was het jongste trio nederla gen (Real, Kiev en Donar) op trieste wijze aangevuld. Toegegeven, dit Bratislava is snel en is geen dreumes op basketbalgebied. Bij vlagen liet het ook fraaie staaltjes zien. Maar een heuse ploeg, met een goed bruikbare verdeling van krachten op dit niveau, is het niet. Aangetoond werd dat Leiden de stij gende lijn, die rond de jaarwisseling zo overtui gend leek te worden op gepakt, weer snel moet te rugvinden. Het seizoen is immers nog maar kort. Een klein excuus voor het uitblijven van een Leidse topprestatie tegen Bratislava zou het ontbreken van Dave Downey (nog niet voldoende hersteld van een enkelbles sure) kunnen zijn. Maar met het uitdijen van het team (Fopma in de groep ingepast, Kip na zeer lange tijd weer inzetbaar) mocht dit geen on overkomelijk bezwaar zijn. En dat was het eigenlijk ook niet. Veel meer moeite bleek het te kosten de aanval goed draaiend te houden. En ook de verdediging raakte meer malen een sterke organisatie kwijt. Maar gelukkig waren er ook de sterke momenten, voor beide ploegen overi gens. Dat maakte dit duel toch nog tot een verteerbaar geheel. Leiden had een sterke start, echter van korte duur. Na een 5-2 voorsprong was het vooral door toedoen van. een met een slecht schot openen de Puidokas dat Bratislava kon aanhaken. De man-to- man verdediging van Leiden splijtend, kwamen de Tsje chen keer op keer met een man vrij, direct onder de ring. Aan de andere zijde had Sid Bruinsma het vizier op haarzuiver staan. Leiden demarreerde steeds beschei den en zocht zijn toevlucht al na korte tijd (voorgoed) in een zoneverdediging. In het midden van de eerste helft raakte de ploeg dan toch op toeren. Een tempoversnelling zou het Tsjechische verzet bre ken. Mitchell Plaat oogstte succes met zijn razendsnelle schot. Steve Puidokas was over zijn beroerde start heen en was regelmatig aanspeel baar op riante posities en Emill Hagens deed vrolijk mee. Maar bij 45-30 (vijf mi nuten voor de pauze) was het vuurtje al weer gedoofd. Veel te veel moeite kostte het plotseling weer het eind station in de aanval te vin den. Bratislava beschikte over zeer gedegen pass-com binaties en mocht terugko men. Aanvankelijk was het iets al te vaak dat men de DONDERDAG 28 JANUARI 1982 PAL ÏIli med itua Je I LEIDEN Gestart als huizenhoge favoriet korfbalkampioenschap van de derde klasse jjcig; Fiks niet verder dan de subtop. Niet het ach| in coach Cees Zuurmond voert de ranglijst aapgel Oranje Wit. Met een voorsprong van maar ljtgei punten, die eigenlijk al onoverbrugbaar is Oegstgeester concurrent. Fiks vecht dus voor h ste kansjes als de Dordtenaren zaterdag op bq men. „Het is niet allemaal het einde; een beetje jammer mijmert coach Cees Zuurmond. Over een seizoen wa; na het missen van de titel tijdens een beslissingsweds! jaar nu dan toch naar de tweede klasse had moeten pre Maar dat zit er na de twee nederlagen en twee gelijl nauwelijks meer in. Puntenverlies, dat deels toch wel der ongelukkig rriag worden betiteld. De nederlaag tegj Wit valt daar buiten „als wij bij 55 tweemaal ha scoord hadden wij met hetzelfde recht gewonnen" punten echter die Fiks opliep tegen Ventura Sport zijn terug te voeren op een schorsing. Aanvoerder Edl werd er uitgestuurd tegen Ventura Sport, waardoor Fill - misliep en de week erna met een noodzakelijkerwijs] m achttal niet verder kwam dan een gelijkspel. „Toch hi T niet van Ventura Sport behoeven te verliezen. We helj keer voorgestaan in de situatie met een man minder] Zuurmond. Er toch te gemakkelijk over gedacht aan j van het seizoen? Zuurmond weet het niet, het moet et-p, natie van factoren zijn. Overmoed maakt er volgens deel van uit, maar ook het feit dat, de Leidenaar zelf ning meer heeft kunnen geven wegens een hardnek! blessure. Niet dat hij vervanger Peter Ciggaar niet ina'acl acht. „Fiks heeft in Peter Ciggaar een volwaardige kraj Toch is Zuurmond beslist niet ontevreden, wanneer hi taties bekijkt van de Oegstgeester vereniging als geheé serveteam staat na een promotie in de subtop, terwij derde team het na het kampioenschap van afgelopen weer uitstekend do^t. „De groei is dit jaar in de breedtiim; Dat is wellicht veel belangrijker op de lange termijelc niettemin blijft het kampioenschap van het eerste tear»e£j rige wwens. Ook al zijn de kansen daarop niet zo bijPj meer. Dat moet ook de optimistische Zuurmond erkei hebt het niet meer in eigen hand, dus wat je nog kan <pin je ook zeker proberen. Waardoor Oranje Wit misschiepn, nuwachtig wordt. Als je van nummer twee verliest, k van nummer drie verliezen. Dan kan het in twee weköee: zijn met Oranje Wit. Maar Fiks moet zaterdag dan wejer Want anders kunnen we inslapen". nl balvaardige lange man Kro- pilak in stelling probeerde te brengen. Met de tijd kwamen echter ook twee andere speerpunten aan het licht: de ijzersterk rommelende Sed- lak en de met torenhoge boogschoten van overal prijs schietende Padrta. Bij rust was het Leids voordeel weer flink geslonken: 49-42. In de tweede helft zou Lei den voorgoed orde op zaken stellen. Maar na 56-42 haper de de Leidse aanval en niet het schot van Padrta: 56-48. Het bleef moeilijk voor de Leidse ploeg, die zich overi gens gelukkig mocht prijzen met de rentrèe van Harry Kip. Diens langdurige rug blessure is nu afdoende be dwongen. Hij speelde met veel karakter en inzet (hem toevertrouwd), nog niet ge weldig, maar hoopvol. Net toen iedereen verwachtte dat de wedstrijd als een nacht kaars uit zou gaan, kroop Bratislava naderbij. Dat Lei den een 66-52 voorsprong verwierf, bleek niet zonder meer voldoende. De scheids rechters waren Bratislava wel wat al te goed gezind, maar de Tsjechen profiteer-, den ook op eigen kracht van de heersende Leidse malaise. Zo'n vijf minuten voor tijd werd het 80-78! Juist Steve Puidokas werd nu de redder van Leiden. Ijskoud scoorde hij de nu bevrijdende pun ten. De Bratislava-press aan het slot kon dat niet meer ombuigen. Toch een be nauwde zege vpor Leiden derhalve: 86-83. LEJO BUCK Scores (rebound*). Lakten: Hagens 18 (2). Plaat 20 (2). Puidokas 22 (8),' Bruinsma 12 (4), Fopma 4 (4), Kragt- wijk 8 (9), Kip 2 (2). Teamschotper- centage: 67/43 55%. Rebounds: 31 van de 63. def. 65% off. 35%. Bratis lava: Padrta 24, Jancura 6, Boja- novsky 6, Pochaba 2, Sedlak 21 (83%). Kropllak 24. Teamschotper- centage: 53/59 56%. Monopole 12-64 Nw Wetering 13-57 Rijnegom 13-50 't Fort 12-49 't Scheepje 13-46 Driesprong 13-43 C4a 12-39 Monopole 13-39 RBV 13-36 NW Wetering 13-29 Driesprong DVH 12-54 Franschebrug 12-50 R.A.Veen 12-49 Jacobswoude 12-48 Rijnegom 12-45 Rijnstreek 12-44 C4b 12-41 De. Schelp 12-38 De Kroon 12-26 Westerhaven 12-25 R.A.Veen 't Scheepje 12-54 Monopole 12-53 Ons Genoegen 12-44 12-49 De Sport 12-46 Harago 12-44 't Fort 12-40 C5 12-38 DVH 12-36 De Kroon 12-30 RBV 12-30 R.A.Veen Westerh 81 13-82 Franschebrug 13-75 "t Scheepje 13-70 Driesprong 12-67 Westerhaven 12-59 Jacobswoude t' la

Leidse Courant | 1982 | | pagina 10