Slordig Leiden ruim ten onder bij Donar PERNIX LOOPT VERDER UIT Opleving Trotters krijgt nu toch gestalte streefederby te sterk voor LZ '86 PORTTRIBUIME iltitel k Weer verlies LSRG LEIDSE COURANT MAANDAG 25 JANUARI 1982 PAGINA 17 EN - De heren van b pakten dit week- de titel in de eerste B door concurrent ria met 6-3 op zij te i Verder deden de I van Forescate van Spreken door in de afdeling twee [inningen binnen te startte tegen Groen iet een 6-2 zege. Bij het in der helften hadden irijver en Roeland Olt- de stand al op 2-0 be- ln de tweede helft werd Idse tempo nog iets op- joefd waardoor Leiden andere door twee doel- van Wouter Eijkenhout rWifen 6-2 zege liep. Vervol- >13; (noest de nummer twee verslagen worden om pioenschap binnen te Leiden speelde een Ëbede eerste helft waarin >nK) voorsprong genomen ^ia doelpunten allemaal ord in de counter. Na igentreffer vlak na rust Peter van de Meer de op naar 5-1. Met zes telers kwam Victoria nog tot 5-3, maar Wouter hout stelde de titel ze- lor 6-3 te scoren. iaeto tweede klasse behield theoretische op het kampioenschap (oploper Leonidas met rug te wijzen. In deze pannende wedstrijd be- Jelmer Siersema met feffers tot de uitblinkers, [volgde voor Forescate met Alecto, dat tot 3- op ging. maar daarna Voorschotense ploeg lar een 6-3 zege. Ro- "ruidenier verzilverde Leiderdorpse straf- Alecto stelde daarna lartouche zijn plaats in klasse veilig door de iirgers met 5-4 te ver- Mir yt "Michiel Kruidenier jf hier de winnende tref- pph! z'Jn naam- Roomburg iyde twee makkelijke Tiningen. Zoetermeer Tnet 6-3 en Cartouche ®®rhet 9-2 overwonnen. fstajiasser Noordwijk ver- kifelend met 5-1 van VCL tte |r met 3-3 gelijk te spe- ege|en Rijswijk tevens zijn ;ens*itie. Doelpunten van er bekkens hielden Noord- twe<& de been tegen Rijs- r acfsalis (4e klasse) incas- iek. twee nederlagen tegen i n?een van 3-5 en tegen detoop een van 5-8. Paul loycferkum verzilverde vier (VSIrners in deze duels. 3rde ith. fur9 opende met een 2- (n Jcspel tegen Klein Zwit- 'an f Na een 2-1 achter- m 3] bij rust sleepte Joke Zijl Drift er een Leids punt ^fegen Kieviten draaide te jfhter b'i Roomburg wat erdH 8-2 verlies kwam te tianSBonnie Montanus pas- faj de Wassenaarse keep- |eh0|eemaal. Leiden verloor in Kieviten, echter nipt -3 wat niet nodig ge- BI was. Via Gemma van ril en Martine Bal kwam op 2-0. Kieviten kwam ■|!imakkelijk langszij. De Hllliep nog op naar 3-3, h de laatste minuut ver- JP Leiden echter ook IQ[ gelijke spel. Tegen het l**lanstaande Ring Pass «inief Leiden daarna met 3* i. Nu werd zowel een 2- ide een 2*2 achterstand Jpgehaald. In de tweede verloor Forescate met in Hudito. Evelien Kim- m de meeste treffers iaar rekening. Hierna irescate een 8-2 neder- jen Noordwijk. Renate Bent en Alexandra van [asseerden ieder vier- Voorschotense inval- ir. Noordwijk had hier in kruit wel verschoten, Groen Geel werd het van het veld ge- dag' BASKETBAL LEIDEN Parker Leiden mag echt niet blij zijn met het jongste resultaat te gen Nationale Nederlan den Donar. De in Madrid zichtbaar opgeleefde ploeg kon het afgelopen dinsdag in Kiev niet waar maken en kreeg zaterdag opnieuw de kous op de kop van de Groningers. Voor Leiden was de 97-83 nederlaag niet direct een schande, ook al wordt er nu duidelijk gemikt op meer. In dat licht was de nederlaag van Amstelveen tegen de Haarlemse Stars dit weekeinde veel indruk wekkender. Leiden wil Amstelveen immers nog passeren om een gunstige uitgangspositie in de play offs te verwerven. Het tot kort tevoor niet van geluk ontdane Amstelveen lijkt inmiddels te achterhalen, waardoor Leiden een aar diger uitgangspositie in de eindstrijd om het lands kampioenschap zou be machtigen. Niet direct te gen de toch-nog-steeds favoriet Den Bosch, maar hoogstwaarschijnlijk te gen Donar In Groningen werd Leiden bin nen de kortste keren op een ongewoon rappe achterstand getracteerd: 10-0. Natuurlijk kon als excuus worden aange voerd dat Dave Downey (en kelblessure opgelopen tijdens training) buiten de lijnen moest blijven, maar het was voor Leiden eenvoudigweg een miserabele start. Gelukkig hervond men tijdig de goede lijn, zodat er halverwege de eerste rondgang (bij 25-19) nog allerminst van een bij voorbaat verloren duel kon worden gesproken. Bij rust zag het er echter al weer peni beler uit: 54-43. Na de pauze kon Leiden allereerst niet meer doen dan bijblijven. Tot dat vanaf de achtste minuut De traditioneel snelle acties Donar. een gat van 73-61 in één ruk werd versplinterd tot 73-71. Achteraf bleek dit Leiden's meest geduchte prestatie. Het knappe achterhalen bleef zon der gevolg. Donar mocht op nieuw afstand nemen en ten slotte duidelijk zegevieren met 97-83. Donar was stabieler, pakte duidelijk meer rebounds dan Leiden. Bovendien gaf de sterkste verdediging op Ne- van Hagens mochten Leiden niet baten in het duel met derlandse vloeren (van Leiden inderdaad) ditmaal niet thuis: uiteindelijk was er veel te vaak een Groninger te vinden voor simpele afronding van de aan val. Een klein pluspuntje voor Leiden viel er toch nog aan te tekenen. De nu al inzetbare Harry Kip zal binnenkort weer echt gebruikt gaan worden voor de uiterst bruikbare, zij het waarschijnlijk steeds kor te, aflossing van de lange mannen. Al met al is er nog geen zekerheid over de nabije toekomst van Leiden: er gloort hoop, maar het wordt langzamerhand tijd daden te stellen. Scores. Donar: Moore 26, Franken 19, Lawrence en Faber 14, Kruidhof en Van de Bergh 10. Leiden: Plaat 24, Puidokas 16, Bruinsma 15, Ha gens 14, Fopma 10, Kragtwijk 4. LEIDEN De korfbal ploegen gaan zich nu al opmaken voor de eind strijd van de zaalcompeti tie. Hetgeen voor de Da naïden volgens coach Ron Ek inhoudt dat „de com petitie volgende week echt pas begint". Geheel in die gedachtelijn lag de kansloze 128 nederlaag die de nog steeds onder aan de ranglijst verkeren de Leidenaren leden tegen koploper Die Haghe Plichtmatig leek ook het op treden van Fides Pacta al was in de slotfase van de wedstrijd tegen Stanfries weer een voor de punten vechtende Bos-bri- gade te bewonderen. Pernix gaat nog altijd lijnrecht rich ting kampioenschap. Terwijl TOP concurrent Albatros klopte (104) won de ploeg van coach Nico Steelink met 39 van Excelsior. Het her stel van De Algemene zette zich tegen ADO (83) verder voort. In de stellige verwachting dat er tegen koploper Die Haghe toch geen winstkansen zou den zijn speelde De Danaïden een welhaast ontspannen par tij korfbal. Het scoreverloop was er in de eerste helft ook naar. Na de 11 van Anne- marie van Dijk kwam de ploeg van coach Ron Ek pas weer aan scoren toe nadat de Ha genaars via een weer produk- tieve Herman Hulsman op 6 1 waren gekomen. Kort na rust (7—3) liep het verschil verder op tot 93, waarna de enige serieuze tegenstoot volgde van De Danaïden. Hans van der Leek schoot snel achtereen tweemaal raak en zorgde na de wissel bij 106 voor de aansluiting. Maar het smoorde al snel toen na een uit de korf rollend schot van de Leidse aanvoer der Die Haghe 117 liet note ren. Met Elly de Bruyn Prince voor Bea Schrama coach Ron Ek wilde duidelijk meer combinatiespel speelde De Danaïden de bijna vriend schappelijke ontmoeting uit; Die Haghe de 128 winst la tend. Eric Peters (2), Jeanet Smit en Hennie Devilee scoor den de overige goals. Plotsklaps flitste Fides Pacta weer: zette Henny Piket weer aan. En pakte de bij 69 al geslagen lijkende Leidse acht alsnog een punt van Stanfries. Maar voor de geslaagde ac ties van Henny Piket (2) en Dick Onderwater zat Fides Pacta werkelijk muurvast en had ook de wissel Ronald van de Velde voor de teleurstel lende Robin Sommeling daar in geen verandering gebracht. Nu was de ploeg van coach Gerard Bos ook al matig ge start met veertien doelpuntlo ze minuten en een eerste »ak- wisseling zeven minuten voor rust. Maar na de 11 was de vlam in de pan geslagen en werd er alsnog een accepta bele 4—4 ruststand bereikt. Treffers van de ijzersterk on der de korf opererende Patri cia Gottmer en Henny Piket hadden zelfs een 6—4 voor sprong tot gevolg. Daarna zakte Fides Pacta weg in het moeras van fantasieloos van afstand paffen, waartegenover Stanfries een veel intelligenter spelletje stelde. Tegen een tenslotte toch ontketend Fides konden de Friezen echter niet op al hadden zij met een be nutte strafworp bij 89 het duel kunnen afmaken. Nu werd het 99, waarbij Henny Piket, Robin Sommeling en Dick Onderwater voor de tref fers uit de eerste helft teken den. Op het felle voorverdedigen van Pernix had Excelsior to taal geen antwoord. De bal werd louter breed gespeeld, waardoor het speelveld nog maar kleiner werd. De ploeg van coach Nico Steelink kreeg John Huigsloot van Crescendo passt in het duel met DKC. zo ruime mogelijkheden zeil de aanval op te zoeken. In hoog tempo liep Pernix door Kees Brokaar, Kees Hortensi- us en Janneke Mulder wee naar 0—3 en kort voor rust via 04 naar 15. Een door Janko Breedveld fraai afge ronde doorbraak betekende kort na rust de beslissing. Erg gemakkelijk vergrootte Pernix de marge tot 18 en liet toen voldaan de teugels vieren. Ex celsior kon zo de score nog een redelijker aanzien geven: 39. Peter Kuipers (2), Carla Kuipers en Janko Breedveld tekenden voor de overige tref fers van de zo riant aan kop gaande Leidse eersteklasser. Ook de laatste strohalmen werden niet gepakt door het nog puntloze Ons Eiland. De eerste van het tweetal ont moetingen tegen Vrienden schaar ging met 56 verlo ren. De Leidse debutant had vijf minuten voor tijd nog een 54 voorsprong, maar het zelfvertrouwen was zo gering dat men niet op balbezit durf de te spelen. Het loon van de angst was een achtste neder laag. Rob Hasselbach (2), Ma deion Martens, Olga Soudan en Hulb Hasselbach scoorden voor Ons Eiland. De al na acht minuten geno men 40 voorsprong vormde de solide basis van de over winning van TOP op Albatros. Weliswaar zakte de ploeg van coach Ruud van der Horst na een kwartier wat weg, maar de Zwijndrechters vormden geen echte bedreiging. Daar voor was het aanvalsspel, ge baseerd op langdurig balbezit via de lange heren onder de korf, toch te simpel. Wilma Kuhn zorgde kort voor rust voor de verlossende 63, waarna in de tweede helft de strijd snel beslist werd. Via 93 werd een 10—4 eind stand bereikt dankzij treffers van Anne van der Zaag (5), Karin Baak, José van der Berg, Wilma Kuhn, Bert Staal en Hans Oudshoorn. Zuiderkwartier-coach Hen Zierikzee gokte duidelijk mis. Met nog een kwartier te gaan en een 68 voorsprong op tegenstander Sperwers hield hij zijn wissel nog achter de hand. De Rotterdammers, na de 64 ruststand volledig in eengestort en rijp voor een nederlaag, herstelden zich niettemin. Zuiderkwartier kon zich onvoldoende teweer stel len tegen deze eindsprint en verloor met 108. Dirk Jan de Kreek (4), Dirk Derksen (2), Toos van Dam en invalster Kitty van der Mark scoorden. Overtuigend heeft De Alge mene tegen koploper ADO de zegereeks zes punten uit de laatste vier duels voort gezet. Was de ruststand slechts 21, na zestig minu ten stond er een duidelijke 83 eindstand op het score bord. Wim van Vliet (4), Ruud van Vliet (2), Wilma Sinteur en Hen Rusman troffen de korf. Een 64 voorsprong bleek in de slotfase niet voldoende voor een angstig Crescendo. Ondanks dat DKC niet echt sterker was, er werd ook een strafworp gemist, werd de Leidse ploeg in de laatste drie minuten van beide punten be roofd: 67. De Crescendo treffers kwamen uit handen van Ria Baak (2), John Huigs loot (2), Tessy Burghouwt en Carolien Braggaar. Zonder veel moeite schoof Velocitas streekgenoot Fluks opzij. Het damesviertal van de Noordwijkers, in de eerste wedstrijd bijzonder gevaarlijk, kwam nauwelijks in het stuk voor. Terwijl Fluks-coach Wim van Huis toch duidelijke in- strukties had gegeven de aan vallen vooral over de dames duo's te laten gaan. Maar het was alleen Aad van Drongelen die voor rust tegen wist te scoren. De Leiderdorpers stonden toen al straatlengten (62) voor en bouwden die voorsprong in de tweede helft alleen nog maar verder uit. Het werd tenslotte 12—4 door treffers van Rien van Poel geest (3), Jeroen van Drlel (3), Marjolein Verbeek (2), Ybo Schutte (2), Beate Franso en Leon Brouwers voor Velocitas en Ada van der Meulen en in valler Koos Passchier voor Fluks. Binnen een minuut scoorde in valler Robert van der Kraan BASKETBAL LEIDEN De vrouwen van Leiden deden het aller minst slecht bij Voorburg, maar gingen met 88-54 dui delijk ten onder. De Trotters kwamen, toch nog onver wacht, sterk uit de hoek bij Arnhemia Eagles en zege vierden met 85-87. De vrouwenploeg van MSV had in Middelburg moeite het overwicht op Dynamo '70 tot het eind gestalte te geven en sloot wat benauwd win nend af: 56-60. In de rayonklassen had Leiderdorp niet de minste moeite met Binnenland (83-54) en rekenden de mannen van MSV nipt, zij het zonder al te veel moeite, af met Midland (77-76). Blitz won in Rotterdam van Vent-Axia Lakers met 78-89, terwijl Luba geen kans maakte tegen het Haagse Argus, dat met 89-57 zegevierde. Leiden, de ploeg onder de hoede van coach Rob de Vries, mag niet op al te grote verrassingen hopen. Nu er zonder Marijke Klos (ziek) in Voorburg moest worden aangetreden, was die hoop er al helemaal niet. Maar met aanvulling van twee junior speelsters haalde men er het mogelijke uit. Na een 54-36 ach terstand bij rust werd kansloos verloren. Met topscores van Roos van der Laan (21) en Hanneke Vreeburg (12) verliep de wedstrijd echter lang niet slecht. Veel beter is in deze omstan digheden niet mogelijk. Tegen de op de vierde plaats van de ranglijst vertoevende Arnhemia Eagles zou staartploeg Nuts- spaarbank Trotters het niet eenvoudig krijgen. Maar Trotters, nog zonder Tony Lamping, verder op volle sterkte, liet het er geenszins bij zitten. Tegen een aanhoudende man-to-man ver dediging (niet meer zo gebruikelijk, maar welkom voor de Trot ters) liet de hele ploeg zien dat er niet alleen op Chapman moet worden gepast. Ook de andere nieuwe man, Klazinga, raakt op toeren en Steven Bouwman speelde op alle fronten ijzersterk. Vrijwel steeds moest Arnhemia Eagles op een neuslengte af stand volgen, vijf seconden voor tijd was daar de beslissende Trotters-score: 85-87. Topscores Trotters: Chapman 30, Moe- rer 16, Klazinga 13, Bouwman en Van Weeren 12. De vrouwen van MSV met uitblinkster Anneke de Haas (17 punten) waren tegen Dynamo binnen de kortste tijd op vijftien punten voor sprong. De jeugdige ploeg had vervolgens de grootste moeite er het hoofd bij te houden en finishte na een 21-32 voorsprong bij rust op 56-60. De tweede plaats (recht gevend op promotie) is inmiddels moeilijk te verwezenlijken geworden, waarschijnlijk wordt het een jaartje wachten. Leiderdorp schotelde het Barendrechtse Binnenland een man- to-man verdediging voor, die Binnenland grote problemen gaf. Een van de beste periodes van Leiderdorp in dit seizoen lever de direct een enorm gat op: 8-26. Dat het vervolgens zo nu en dan wat instortte, mocht niet deren. Met als opvallendste man Hans Pley (27 punten, 18 rebounds) werd met 54-83 duidelijk afgerekend met de ploeg, die dit seizoen pas één overwinning achter zijn naam heeft (uit, tegen Leiderdorp...). MSV won be nauwd met 77-76 van Midland uit Utrecht. Anders dan de uit slag doet vermoeden, was het een duidelijke winst voor de Noordwijkers. Ook de gebruikelijke bankspelers werden ruim ingezet. Gijs Gordijn scoorde 14 punten tegen 75%. Met als uit blinker de nauwelijks te verdedigen Ton Kallenberg won een goed reboundend Blitz in Rotterdam van Vent-Axia Lakers. Na 44-49 bij rust werd het 78-89. Luba raakte tegen Argus al snel twintig punten achter en ging schotloos ten onder. Het speuren naar een heuse coach lijkt, zeker voor dit seizoen, uitzichtloos. Het 89-57 verlies tegen Argus liegt er niet om. tweemaal voor Fiks en bracht daarmee SEV definitief op de knieën. Na nog twee treffers van Herma Tobè werd de 8 10 eindstand bereikt van het tot de rust gelijkopgaande duel in de subtop van de der de klasse. De overige treffers waren van Agda Nonhebei (3), Eddy Nanlohy, Dirk Jan Elzen- ga en Aad Knetsch. Met een fraaie 98 overwin ning op koploper Zuidwesters herstelde Tempo zich van een nederlagenserie. De eerste helft was getuige ook de 52 ruststand volledig voor Tem po, maar invaller Tom de Vries moest er aan te pas ko men om de Alphenaren er bij 67 weer bovenop te helpen. De overige goals waren van Ernst van Hooidonk (2), Bert Jan van Weeren (2), Erica Har- dam (2), Bob Bergshoeff en Aad Haagsman. Ook KNS is weer teruggeko men in de titelstrijd via een 87 overwinning op ALO. De Hagenaars gingen wel voort durend aan de leiding (rust 24), maar de met drie inval lers spelende ploeg van coach Gé Eegdeman trok in de slot fase aan het langste eind. René Kooien (4), Yvonne van Dam, Sandra Ligtvoet, Peter Siebers en Fred van Dijke doelpuntten. Den Haag Voor het eerst sedert twee maanden werd er in Nederland weer gerugbyed. In een niet onaantrekkelijke en open wedstrijd verloor het Leidse Studenten Rugby Ge zelschap met 328 van HRC. Op een moeilijk bespeelbaar en glibberig veld wisten de Leidse voorwaartsen in de eerste speelhelft de Haagse aanvalsdrift uitstekend in te tomen. Na een try van Hage naar Michel van der Loos (4 0) wist LSRG zelfs nog op voorsprong te komen door goals van Shaffy Lodeisen en Michiel Hoogeveen (48). De Leidenaren namen daarna te veel risico's om deze stand verder uit te bouwen. Door slippende en foutief gepasste ballen van LSRG stelden de Haagse ploeg dan ook volop in de gelegenheid de wedstrijd om te buigen, en met een soort counter-rugby tot sco ren te komen. HRC won uiteindelijk met 32 lit weekeinde met over- |en hervat. De Leide- J^p'Versloegen Polar Bears - M, AZC klopte LZ '86 Tweedeklasser Kat- loor ruim van de Mer- BeiJO-4). In de derde klasse deVde zowel Vivax als n pn Vivax met 9-1 over grJJn, DKD over WVZ: 8-5. 0p|/LGB-dames bleven de '0 ^ïver Neptunus Arnhem: I de zege op LT96 AZC bruikelijke twee winst punten opleverde, is de Alp- hense formatie dit weekeinde in feite toch op achterstand gespeeld door mede-koploper HZC/De Robben. De marge van zeven doelpunten steekt nogal magertjes af bij het door de Hilversummers bereikte po sitieve saldo, waardoor de te genstander van de Alphenaars voor komend weekeinde eigen lijk een winstpunt meer heeft. De rol van Ton Buunk als aan voerder/coach leek dit week einde duidelijk z'n weerslag te hebben op de productiviteit van de Amsterdammer. Buunk slaagde er in het treffen met LZ ook maar zelden in zich van zijn vaste bewaker Aad van Mil te ontdoen en kwam slechts tot een doelpunt. Overigens werd de, ontmoeting tussen beide teams in de derde perio de van een definitieve beslis sing voorzien. De Leidenaars slaagden er in dat part niet in Alex Boegschoten ook maar eenmaal te passeren en een volstrekt kansloze 12-4 achter stand was het gevolg. Dat die zelfde Boegschoten zich in de laatste periode diverse malen liet verrassen door schoten van soms verre afstand, deed er vervolgens - waar het de wedstrijd betrof - nauwelijks meer toe. Dat die tegentreffers later zwaar kunnen gaan tellen, is weer een andere zaak. LZ kwam trouwens zonder Bram van Mil en Bram van der Leden in het water. Van Mil is wegens te geringe tralningsar- beid naar het tweede verban nen en Van der Leden speelt voorlopig een half jaar niet. Jan van den Brink (ex-DKD) is aan de selectie toegevoegd Doelpuntenmakers AZC: Van de Akker 5, Strooboer 2, Ver boom 2. Van Es 2, Mirea, De Hey, Noordegraaf, Buunk. LZ: Van de Brink 2, Elzinga 2, Sie- ra 2, Hek, Van Mil. Langer dan noodzakelijk mocht Polar Bears bijblijven in het treffen met De Zijl/LGB. De Leidenaars verzuimden in de eerste helft een goed ge bruik te maken van de gebo den kansen en liepen pas in de laatste twee partjes echt ver weg. Stan van Belkum eiste de Leidse hoofdrol op met zes doelpunten. Overige treffers van het zonder Ron Koster en Henk Harteveld spelende De Zijl: Martin Vreeburg 3, Alex van Belkum 2, Jan Jaap Kore- vaar en Rob Lagrand. Setstan den: 3-1; 4-1; 8-2; 13-4. Katwijk gaat in de tweede klasse een moeilijke periode tegemoet. Door het 10-4 ver lies tegen De Merwede is de Katwijkse ploeg naar de voor laatste plaats gezakt. Paul van de Putten, Hans Schaap, Arris Parlevliet en Albert van der Plas scoorden voor de Katwij- kers die al na het tweede part (7-1) tegen een kansloze score aanhikten. Vivax is door het zone-spelle tje van Woerden niet in ver warring gebracht. Goed spe lend werd de Woerdense ploeg simpel ingepakt: 9-1.Frits Wel ling 3. Jack Frauenfelder 2, Marcel Rompes 2, Jeroen Plasmeyer en Ruud Wormgoor. Het Leiderdorpse DKD had aan een goed gespeelde derde periode voldoende tegen WVZ. Van 4-3 liep DKD toen uit naar WATERPOLO 7-4. Dat beide ploegen daarna nog eenmaal scoorden was slechts van statistisch belang. Bob Wouters en Harry van Ho ven scoorden ieder 2x, At van de Plas. Erik van Ark, Ronald Dreef en Ron Rietbroek een maal. Het damesteam van De Zijl/LGB begon het jaar goed. Een rommelige wedstrijd tegen Neptunus Arnhem leverde uit eindelijk een 2-1 overwinning op. Silvia van der Kwaak en Marion Rijsbergen scoorden in het derde part.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 17