Actieleden boos over verdraaiing van feiten k REGIOUOURINAA REGIOUOURINAA REGIO Mogelijk bibliotheek bij gemeentehuis Hazerswoude Wethouder Van Duijkeren keert politiek de rug toe Actief jaar voor parochie Sint Jan Vierde lokaal voor De Wegwijzer" Rectificatie Lido bioscoop LEIDSE COURANT VRIJDAG 22 JANUARI 1982 PAl Meevallers voor provincie LEIDEN/DEN HAAG De provincie hoeft twee miljoen gulden minder bij te dragen in het exploitatietekort van de Dordtse Kiltun- nel. Deze meevaller gaat de provincie gebrui ken. voor de aanleg van wegen. De bijdrage in het tekort van de Kiltunnel kan omlaag omdat het Wegschap Dordtse Kil een nieuwe afschrijvingsmethode gaat gebruiken. De pro vincie wil het bedrag investeren in de aanleg van tertiaire wegen. Het geld is gestort in het Fonds Bijzondere Voorzieningen ten behoeve van het wegverkeer. De provincie heeft ook nog een meevaller van drie top, omdat er bezuinigd is op onder meer het schoonmaakpersoneel in het Pro vinciehuis. Gedeputeerde J.H. Boone wil deze meevaller omzetten in 12,5 nieuwe arbeids plaatsen. Badmintonvereniging in Zoeterwoude-dorp ZOETERWOUDE Uit het feit dat Zoeterwoude al vijf tien officiële sportverenigin gen telt mag worden gecon cludeerd dat de bewoners in hun vrije tijd graag sportief bezig zijn. Met de komst van de Klaverhal in het plan Westeinde III zullen de mo gelijkheden om sport te be drijven - in wedstrijd- en rekreatief verband - zelfs nog toenemen. Hoewel de eerste paal van het nieuwe sport- en recreatiecentrum nog moet worden geslagen is nu reeds de sporthal vrijwel volgeboekt. Kandidaat-huur der is een nog op te richten badmintonvereniging in de dorpskern. Dat die vereniging er komt is evenwel al zeker. Het idee om de animo bij de bevolking voor deze tak van binnen sport eens te peilen is afkom stig van het drietal Willem van der Geest, Paul Stik- voort en Jaap van Prooijen. De mondelinge reacties die het drietal her en der had ontvangen bleken bepaald géén loze kreten. De folder die huis-aan-huis is verspreid maakte melding van de plan nen. Tevens werd verzocht - uiteraard nog geheel vrijblij vend - bij belangstelling voor de badmintonsport dit te melden. De initiatiefnemers hadden niet verwacht dat hun aktie zo'n succes zou worden, want niet minder dan 160 personen reageerden positief. Diverse personen zijn zelfs bereid hun steentje in de organisatie bij te dragen in de vorm van een bestuur staak of andere (onmisbare) schakel in het verenigingsle ven. Bij de Stichting Sporthal Zoeterwoude heeft men de donderdagavond gereser veerd. De drie „badminton- pioniers" zullen eerst diverse zaken op een rijtje zetten. Volgende maand zullen de kandidaat-leden nadere in formatie ontvangen over de stappen die moeten leiden tot oprichting van een officiële badmintonvereniging. Sportinstuif SJZ- jeugd ZOETERWOUDE Omdat de jongste jeugd van de Zoeterwoudse voetbalvereniging SJZ in de wintermaanden toch niet op het veld in ac tie komt, zoekt het jeugdbestuur naar alterna tieve bezigheden. Daarom gaan morgen de spe lertjes van de E- en F-elftallen naar sportcen trum De Vliegermolen in Voorburg om deel te nemen aan de sportinstuif die daar iedere za terdagochtend wordt gehouden. De jeugd heeft keuze uit vele spel- en sportvor- men, zoals handbal, korfbal, badminton, gym nastiek, basketbal, touwtrekken, tafeltennis enz. Na het sportieve gebeuren in de sporthal bestaat nog de mogelijkheid verfrissing te zoe ken in het overdekte zwembad. Om half negen vertrekt de jeugd vanaf sportpark Haasbroek terwijl men rond de klok van twaalf uur weer in Zoeterwoude terug is. IN ZAKE GESPREK OVER ASPHALT- FABRIEK ALPHEN AAN DEN RIJN Het actiecomité Van Hef tot Havenbrug heeft met verbazing ken nis genomen van het ver slag van een gesprek tus sen gemeente en het co mité. Er zou in dat ge sprek uitgebreid aandacht zijn geschonken aan het saneringsprogramma voor de Nederlandse Asphalt- fabriek zoals dat was voorgesteld door het inge nieursbureau Dwars, He- derik en Verhey. Door dit programma zou de uitstoot van de fabriek belangrijk verminderd worden. Volgens het actiecomité is dit onjuist. Op de eerste plaats was voor begin van het ge sprek in december door de wethouder D. van Leeuwen medegedeeld dat er niet over technische en milieutechni sche aspecten kon worden ge sproken omdat de wethouder noodzakelijke kennis daarvoor miste. Ook het bestuurlijk be leid in het verleden mocht niet besproken worden. Het bleek dat het gesprek er alleen was gekomen na aandrang van het provinciaal bestuur. Maar toen later bleek, middels een brief van de gemeente aan het actiecomité, dat er feiten verdraaid werden, werd het het bestuur van het comité te gortig, temeer daar gevreesd wordt dat ook het ministerie van Volksgezondheid en het provinciaal bestuur deze visie onder ogen heeft gekregen. Daarom heeft het comité nu een brief aan de raad gestuurd met de feiten zoals het comité ze ziet namelijk dat de uitstoot van giftige gassen door de voorgenomen voorstellen met minder dan 10% wordt ver minderd, dat slechts de stank- hinder zal verminderen als men besluit een hoge schoor steen te plaatsen en dat andere hinder- en gevaaraspecten te weinig aandacht krijgen. Het comité vindt dan ook dat alleen verplaatsing van het be drijf de situatie oplost. Het lijkt het actiecomité dat het gemeentelijk bestuurlijk beleid en de besluitvorming in deze zaak beneden noodzakelijk ni veau is en het verwacht dan ook dat de raad in de zaak rond de Asphaltfabriek het een en ander recht zal zetten. *60** HAZERSWOUDE De gemeenteraad moet don derdag beslissen over de uitbreiding van het raad huis en het realiseren van een openbare bibliotheek voorziening. De uiteinde lijke investering om dit project te realiseren be draagt 3,3 miljoen gulden. Tot nu toe voorzien de Vere nigde Provinciale Bibliotheek Centrales voor Zuid-Holland de gemeente van het regelma tige bezoek van een bibliotrai- ler en een bibliobus. De trailer doet het dorp eens per week aan, net als de Rijndijk. De wijk Groenendijk krijgt de bi bliobus een uur per week. De gemeenteraad wordt nu gead viseerd om aan de Rijndijk een bibliotheekvoorziening, 420 vierkante meter groot, te ver wezenlijken als onderdeel van de aanbouw van het gemeen tehuis. Hierbij zijn de ruimten voor tentoonstellingen, be stuursvergaderingen en derge lijke niet inbegrepen. De complete voorziening, die het B en W in 1983 willen heb ben gerealiseerd, zal door de gemeente gebouwd en instand gehouden moeten worden tot dat deze in het landelijk bi bliotheekplan wordt opgeno men. Na 1985 moet volgens B en W in Hazerswoude-dorp een bibliotheekvoorziening van minimaal 595 vierkante meter op een nog aan tw eij- zen plaats verrijzen. De bouw hiervan kan pas beginnen als het project in het landelijke bi bliotheekplan is opgenomen en de financiële positie van de gemeente de bouw toelaat. Deskundigen van de Provin ciale Bibliotheekcentrale en de Rijksinspectrice voor het Bi bliotheekwerk noemen de combinatie gemeentehuis-bi bliotheek een 'gunstige zaak'. Het plan dat de raad donder dag voorgelegd krijgt, voorziet in de uitbreiding van de ruim te voor de secretarie en voor het gemeentebestuur. De be nodigde ruimten zijn vastge steld op basis van de oppper- vlakte-eisen, die destijds door een werkgroep zijn opgesteld. Volgens B en W blijven de ri sico's, die met het zelfstandig realiseren van de bibliotheek samenhangen, binnen de per ken. Het college: „Hoewel het nut van deze voorzieningen niet in geld is uit te drukken, zal duidelijk zijn dat door de combinatie van deze voorzie ningen, het rendement van het geïnvesteerde geld enorm stijgt". Een goede huisvesting voor de secretarie en de dienst gemeentewerken, nu onderge bracht in een deel van een flatgebouw aan de Willem Kloosstraat, zijn noodzakelijk om de dienstverlening aan de gemeenschap op peil te hou-, den -en zelfs uit te breiden. Overigens bevatte in het eer ste plan de benedenverdieping goedkope reserveruimte voor de toekomst. Gezocht werd naar mogelijkheden om die etage een 'acceptabele bestem ming' te geven. Dat is nu ge lukt en daarmee bespaart de gemeente ook nog eens 200.000 Het gemeentehuis in Hazerswoude. gulden op het oorspronkelijke is nu 3,2 miljoen gulden. Daar- bouw van een bibliotheek plan. Men dacht 3,5 miljoen bij moet ook nog eens worden minstens een miljoen gulden gulden nodig te hebben en dat gesteld dat de afzonderlijke zou gaan kosten. De heer H.M.L. van Duijke- ren. ALKEMADE Bij de komende gemeenteraadsver kiezingen stelt wethouder H.M.L. van Duijkeren (V.V.D.) zich niet herkiesbaar. Met het oog op gezin en gezondheid kan hij het wethoudersambt niet langer verantwoord combineren met zijn hoofdfunctie als di- rectie-sekretaris van de Gemeentelijke Accountants dienst in Amsterdam. Van Duijkeren heeft al 12 jaar zitting in de Alkemadese gemeenteraad, eerst als raadslid voor de Vereniging Gemeentebelangen Alke made (V.G.A.), later voor de V.V.D. waarvan de laatste vier jaar als wethouder. Het wethouders werk doet de heer Van Duijkeren graag, met name de bestuurlijke kant ervan komt hem nog steeds als erg aantrekkelijk voor. Echter door de intensieve "wijze waarop hij zijn werk gewend is te doen, begint het wethouderschap hem steeds zwaarder te vallen. Werkdagen van twintig uur zijn bij hem de laatste jaren geen uitzondering geweest. „Dit houd ik niet langer vol: ik ben hondsmoe" aldus Van Duijkeren. Uit sympathie voor zijn politieke overtuiging heeft de heer Van Duijkeren er in toegestemd, dat zijn naam, zij het op een onver kiesbare plaats, toch op de V.V.D.-kieslijst voorkomt. Ónder geen beding ambieert hij het raadslidmaatschap. Hij acht het namelijk principieel onjuist om „een stapje terug te doen", waarbij hij vreest zijn opvolger te veel op de vingers te gaan kijken. Trouwens zelfs het raads- en commissiewerk zou hem op dit moment als een fysiek te zware belasting vallen. De heer Van Duijkeren zegt (in wielrennerstermen): „Ik heb voorlopig minstens 1 2 jaar nodig om te recupereren". Politieke plannen heeft hij dan ook (voorlopig) niet. Het Alkemadese V.V.D.-bestuur is thans volop bezig met de op stelling van een „groslijst". Begin februari wordt een kandi daatsstellingsvergadering gehouden. Op deze vergadering kun nen de leden zich uitspreken over de volgorde van de kandida ten. Inmiddels is bekend geworden dat alle huidige V.V.D.- raadsleden, de heren A. H. Verdel, Th. van der Meer en Me vrouw P. van Aken-Rens, zich herkiesbaar gesteld hebben. ZOETERWOUDE De katholieke gemeenschap van de Zoeterwoudse pa rochie Sint Jan heeft een bijzonder actief jaar achter de rug. Dankzij de inzet van honderden medewer- kers(sters) zijn met veel enthousiasme vele taken vervuld. Ondanks deze hulp is ook financiële steun onmisbaar. In het kader van de actie „Kerk balans" zijn deze week de parochianen benaderd met het verzoek hun fi nanciële steende bij te dragen. De parochianen hebben Vorig jaar zeker niet stil gezeten. Dankzij steun van vrijwilligers ziet de tuin van de Christus Dienaarkerk er weer prachtig uit terwijl in het kerkgebouw de verlichting aanmerkelijk verbeterd is. De liturgievierin gen waren altijd tot in de pun tjes verzorgd, dank zij de ko ren, dirigenten, organisten, combo, tekstgroepen enz. Op oecumenisch gebied zijn vor deringen gemaakt door de ka- techese, samenkomsten rond de Maaltijd van de Heer en de gebedsdiensten. De kennis bank, een inventarisatie van gegevens, werd een succes. Door de start van een pasto raal plan is meer aandacht ontstaan voor de noden en be hoeften die er (binnen maar ook buiten de parochie) be staan. De missiegebieden ont vingen traditiegetrouw naast de morele ook nog een flinke financiële steun. Vermeldens waard, aldus het parochiebe stuur, is ook het werk achter de schermen, dat is verzet door o.a. typistes, drukkers, vouwers, bezorgers, klussen- clubs, commissies en werk groepen. Naast de werkzaam heden die in eigen beheer konden worden uitgevoerd, moesten er enkelen worden uitbesteed. De dakbedekking van de Christus Dienaarkerk moest totaal worden ver nieuwd, de pastorie in de Zuidbuurt is van buiten ge schilderd, in de Sint Jans Kerk is een nieuwe geluidsin stallatie aangebracht. Wil de katholieke gemeenschap ook in 1982 aan de geestelijke be hoeften kunnen voldoen dan is de steun van de parochia nen, moreel en financieel, noodzakelijk. Zowel parochie bestuur als Werkgroep Kerk bijdrage vertrouwen er even wel op dat de parochianen hun verantwoordelijkheid kennen. NIEUWVEEN De aanvraag door het bestuur van de lagere school „de Wegwijzer" voor een vierde lokaal is door de gemeenteraad gisteren met al gemene stemmen aangeno men. Dit wil echter niet zeg gen dat dit lokaal er ook komt Op 3 juli 1981 is namelijk de wet beheersing huisvestings voorzieningen kleuter- en la ger onderwijs van kracht ge worden en dit houdt in dat wanneer er in een ander schoolgebouw lokalen leeg staan, deze toegewezen kun nen worden aan scholen die V) een tekort hebben aan lokali teiten. Het gemeentebestuur kon op formele gronden de aanvrage niet weigeren. B en W hebben het bestuur van „de Wegwijzer" wel ver zocht de aanvrage in te trek ken, omdat het zich laat aan zien dat er in de rk-school twee lokalen zullen leegko men. Deze zouden dan in ge volge de nieuwe wet moeten worden toegewezen aan „de Wegwijzer". Het bestuur heeft echter ge meend de aanvrage niet in te trekken. Nu de raad goedkeu ring heeft gegeven zal het toe stemming bij de minister moe ten vragen. Deze beslist uitein delijk of er gebruik moet wor den gemaakt van de lege loka len van de rk-school, dan wel of er een lokaal aan de be staande school zal kunnen worden gebouwd. „De Wegwijzer" hoopt op het laatste, omdat het nu eenmaal niet bevorderlijk is voor de eenheid van een school om met dépendances te werken. Gemeentebelangen trachtte in de vergadering nog de aan dacht te vestigen op de toe komstige basisschool, waar door kleuter- en lager onder wijs worden samengetrokken, en lokaliteitenverdeling weer opnieuw bekeken moet wor den. De voorzitter vond dit echter buiten het kader van deze vergadering vallen. - Toch lokaal voor Buurtcentrum ALPHEN AAN DEN RIJN Het Buurtcentrum Ridderveld heeft een lokaal toegewezen gekregen in een noodgebouw aan de Diamantstraat. Eerder deze week hadden B en W het bestuur van het Buurtcentrum medegedeeld dat met ingang van 1 febru ari de accommodatie, een schoolgebouwtje aan de Verdihof, waar cursussen en knutselclubs voor zowel ouderen als tieners gehouden worden, niet meer gebruikt mag worden. Tot deze beslissing was het college gekomen, nadat er in de afgelopen maanden nogal wat klachten van omwonen den waren binnengekomen over geluidsoverlast die ver oorzaakt werd door bij het ge bouwtje samenkomende jonge ren. Bovendien had de rijksin specteur voor onderwijs laten weten dat het lokaal niet lan ger aan de onderwijsbestem- ming mocht worden onttrok ken. In afwachting van de> bouw van een permanente accom modatie, waarvoor B en W het terrein op de hoek Marsstraat- Poolsterstraat hebben aange wezen en waarvoor Gedepu teerde Staten nog toestemming moet geven, heeft het college bovendien toegezegd een tijde lijke accommodatie voor jon gerenwerk neer te zullen zet ten op deze zelfde plaats. B en. W zullen voor dit noodge- bouwtje dan wel beperkingen voor het gebruik opleggen. In de „Uitkrant" van 20 januari j.l., stond dat de film „Killers van Parijs" van Alain Delon 's avonds alleen op maandag zou draaien; dit is niet het geval. De film draait elke avond om 7.00 en 9.00 uur. Qrang De formatie Qrang treedt morgenavond op in De dehoeve aan de Koninklijke Marinelaan in Voors ten. Qrang produceert swingende funkrock, afgt seld met luistermuziek. De groep speelt veel covet sies van onbekende groepen, maar ook de eigen dukties worden van steeds groter belang. De zaal om negen uur open. Entree f2,50, zonder kaart fl„ St. Cecilia Muziekvereniging St. Cecilia uit Voorhout geeft mor, avond haar jaarlijkse winteruitvoering. Dat gebeurt ii aula van de KTS in Voorhout en de uitvoering beginl acht uur. Na afloop van het concert is er gelegenheid gezellig te dansen op de muziek van een trio. Boerenkielenbal Prins Floris en zijn gade heersen morgenavond ii feestburcht van carnavalsvereniging De Blauwkou l In centrum Het Anker in Hazerswoude-rijndijk, w1 het boerenkielenbal gehouden op de tonen van de J kapel de Leutneuzen' en het dansorkest The AfeJkk( Mixers. Hoogtepunt van de avond: de uitreiking ist de onderscheiding 'Blauwkous van het jaar'. De 1 avond begint om negen uur. Wonen Ahimsa organiseert morgenavond in samenwerking q het Woonspreekuur Noordwijk de tweede thema-a\ 't over wonen. Uitgebreid zal worden ingegaan op het i at i van de huurder. Aan de orde komen de zomerhuispn matiek, kamerbewoning, woongroepen en verder de 1 w standswet en opgeroepen vragen. De thema-avond bt kc om acht uur in De Kuip in Noordwijk. De toegang is gi ,n, Zaterdag 30 januari wordt de film 'Een koninkrijk een woning' bij Ahimsa gedraaid. dgu Urban Heroes De Haagse formatie Urban Heroes treedt morgen o>m< Don Bosco aan de Zuid buur tseweg in Zoeterwoude groep is gespecialiseerd in ska, de zogenaamde syPe' nische rockmuziek. De formatie zal het allernieux n 1 nog niet uitgebrachte nummer 'Peking' laten hc Kaarten a flO zijn verkrijgbaar in Don Bosco, bij r' van der Geest aan het Watertje 11 in Zoeterwoude vens aan de avondkassa, maar dan kosten zefl2,50Prï stuk. Aanvang kwart over acht. 0IT (ite Rufus edi De popformatie Rufus T Firelly, al zes jaar in dezelfdt. j menstelling, treedt morgenavond op bij Midas in Al\ rn. aan den Rijn. Het concert begint om negen uur en de ,er gang kost zes gulden. De groep speelt de wat tradition popmuziek, net zoals Springsteen. Graham Parker en Straits, maar speelt voor driekwart eigen composities, jg Tumgala In het nieuwe sport- en sociaal-cultureel centrumiere de Maandagsewetering in Noordwijkerhout wordtin o dag een turngala gehouden. Van half éen tot half hel geven de gymnastiekverenigingen G.I.O.S. en Van\ m£ pen gymnastiek- en turndemonstraties. Van drieger vijf uur wordt een turmdemonstratie verzorgd do sectie top-sport van het Koninklijk Nederlands nastiek Verbond, 's Avonds begint om half negen grote zaal een luister- en dansmuziekavond, ven door de Big Band Bollenstreek. Bijbelweek 'Horen, zien, verstaanis het thema van de bijbelwei Voorhout. In deze week, van zondag tot en met 30 jan1 gaat men zich verdiepen in de Dode Zeerollen, die inV in Qumran zijn gevonden. Ds. A.J. den Tonkelaar uit f mond hoopt de betekenis van deze tekst, duizend jaar,, der dan de vorige tekst, voor het Oude Testament duii ker te maken aan de hand van een diaserie. Vrijdaga begint de bijbelbijeenkomst om kwart voor acht in 1' J- Agnes. Jaarvergadering De kruisvereniging Aarlandcrveen hield gistera haar jaarvergadering. Voorzitter C. Oerlemans de, mee dat de contributie wordt verhoogd naar vei' gulden per jaar. Binnenkort wordt gestart met be, dengymnastiek. Belangstellenden kunnen zich mt bij mevrouw Van Eyk aan het Van der Leeplein. Bestuur Op de jaarvergadering van ijsclub „Nooitgedacht" in landerveen zijn gisteren de bestuursleden F. van Dold L. Elsgeerst herkozen. De heer C. Veenswijk is als n bestuurslid gekozen. Jubileumconcert Dl De Veense blaaskapel „De Sprotbuiken" geeft zot middag ter gelegenheid van haar twaalfeneenhalt^\\c bestaan een jubileumconcert in Café Heemskerk de Lange Weg in Roelofarendsveen. Het concert b om drie uur. De toegang is gratis. Oecumene In verband met de toenemende oecumenische verbrïïU ring tussen de Zoeterwoudse katholieken en protesti wordt zondag om half twaalf een gezamenlijke diensl\e Schrift en Tafel gehouden in de Christus Dienaarkers, de Kerklaan. Een ieder is daarbij welkom. Bowlen he ke De leden van de Zoeterwoudse KPJ kunnen niet zitten. Na de succesvolle talentenjacht, de schaats viteiten en het cabaret gaan de jongeren vana al° naar Zoetermeer om eikaars krachten te meten c !e" bowlingbaan. Het gezamenlijk vertrek is om ac/»|nd( vanaf sportpark Haasbroek. Buurthuis Buurthuis „De Weipoort" in Zoeterwoude blijkt duiQ in een behoefte te voorzien. De bevolking van het l schap waartoe ook worden gerekend de Om mei weg, Uiterdijk, Noord Aa en Gelderswoude kan t op vele fronten ontmoeten. Het bestuur van het buuit organiseert allerlei activiteiten voor jong en oud. Mol ochtend om tien uur wordt de jeugd verwacht voor eej zellige bijeenkomst. Daarbij staan sportieve en creal bezigheden op het programma. Gebedsdienst De Raad van Kerken in Zoeterwoude besteedt ditï aandacht aan de gebedsweek voor de Eenheid. Alm ma voor de gebedsweek is gekozen „Mogen alief God hun thuis vinden". Het thema gaat zowel ovi zin en samenleving als over kerk en God. Vaziaj wordt in het kader van de gebedsweek een dien houden in de kapel van bejaardencentrum „Hul maus", aanvang half acht.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4