Steun voetbal op de helling als gemeenten subsidie stopzetten Schaker Nunn behoudt leiding o: IS Zesdaagse Rotterdam voor Sercu en Pijnen Knuiman bereikt als veertiende einddoel Dakar Nederlaag dames Hellas SPORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 21 JANUARI 1982 PAGINA KNWU verliest kort geding UTRECHT De Koninklijke Nederlandse Wielrenunie (KNWU) moet het advies dat zij aan de wielerwereld gegeven heeft om de wielerorganisator C. Ruys te boycotten in trekken. In het volgende bondsblad moet eeri officiële rectificatie komen van de aanspo ring. Een dergelijke oproep is onrechtmatig, omdat Ruys - die voor zijn broodwinning van de wielerwereld afhankelijk is - er te veel schade door lijdt, heeft de president van de Utrechtse rechtbank, prof. Mr. V. J. A. Van Dijk, gisteren bepaald in het kort geding dat Ruys tegen de KNWU had aangespannen. De president oordeelde daarnaast, dat het een feit blijft dat Ruys nog steeds een ton schuld aan de KNWU heeft. De KNWU mag Ruys daarom wel voor het leven het recht ontzeg gen om lid of licentiehouder van de wielre nunie te worden. De 63-jarige veteraan uit de wielerwereld is geen van beide overigens ooit geviteest. Flyer derde MAR DEL PLATA Het Franse jacht Heidsieck III van Alain Gabbay heeft de leiding genomen in het voorlopig klassement van de rond-de- wereld zeilrace, dat wordt be paald aan de hand van de be rekende tijden. In werkelijke S'd gemeten kwam de Charles eidsieck als vierde in Mar del Plata aan achter de Flyer (Ned.), Caramco New-Zealand (NZe) en de Euromarche (Fra.). De Argentijnse haven stad is het derde tussenstation van de rond-de-wereld-race. In gecompenseerde tijd neemt de Charles Heidsieck officieus de eerste plaats in met 554 uur 3 minuten en 46 seconden. De Ceramco volgt met 558.27.35 op de tweede plaats en de Flyer is derde met 570.38.19. Schipper Conny van Rietschoten. Senekowitsch trainer Oostenrijk WENEN Het bestuur van de Oostenrijkse voetbalbond heeft Helmut Senekowitsch bereid gevonden als coach te fungeren van het nationale elftal tijdens de wereldkam pioenschappen voetbal in Spanje. Na het evenement zal Senekowitsch meehelpen aan de bouw van een nieuw natio naal team. Enkele dagen gele den had Ernst Happel te ken nen gegeven - in verband met moeilijkheden met de Duitse bond - af te zien van Spanje. Den Bosch uitgeteld DEN BOSCH Het Bossche draadje, dat al aan het begin van de finaleronde op springen stond, is gisteravond echt geknapt. De lands kampioen basketbal, zonder Cramer en Mil ler, verloor in de eigen zeer volle Vinken- kamp van Cantu met 7889 (4451). Drie nederlagen uit vier duels, twee keer uit in Belgrado en Tel Aviv en één verliespartij thuis, zijn te veel om mee te kunnen blijven tellen in de strijd van Europa's sterkste bas ketbalkampioenen. Een week geleden kon de blessurehandicap worden opgevangen door een spijkerharde mentaliteit en dank zij het misplaatste superioriteitsgevoel van Barcelo na. Tegen Cantu, veel professioneler dan de Spanjaarden, beter geschoold ook in Europa's beste basketbalcompetitie, was dat niet moge lijk. De punten kwamen op naam van: Den Bosch: Akerboom 26, Richardson 18, Dekker 14, Kropman 6, Esveldt 6, Kuipers 6 en Joustra 2. Cantu: Flowers 20, Innocentin 18, Riva 16, Kuvec 16, Bargna 11 en Marzorati 8. Borg kiest voor kwalificaties NEW YORK Björn Borg zal wijziging aanbrengen in zijn speel ma voor dit jaar. Dat betekent auti tisch dat de Zweedse tennisspeler via kwalificaties zal dienen te pla; voor de Grand Prix en de grote nooien als Wimbledon, Flushing dow en Roland Garros. Borg maakti rig jaar bekend dat hij minder wi den zou gaan spelen en de reglemi schrijven voor dat elke speler mini in tien grand prix-evenementen bi de grote drie moet uitkomen. De or| „«j satoren van Wimbledon hebben er moeite mee de vijfvoudige winnapï" de 'qualifications' te laten uitko Kc Waarna bij plaatsing het mogelijk vje z dat Borg in de eerste ronde op McE jgj stuit. g ink MINISTER VAN DER LOUW MAAKT STANDPUNT BEKEND DEN HAAG Minister Van der Louw (CRM) zal zijn financiële bijdrage aan de gezondmaking van het betaalde voetbal her overwegen als een aan merkelijk aantal gemeen ten het advies van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) volgt en de eigen subsidie aan de clubs stopzet. De hou ding van de minister zal gevolgd worden door de Stichting Nationale Sport- totalisator (SNS), de orga nisatie die nu met de rijksoverheid en de VNG geld geeft aan het betaal de voetbal om de eigen inkomsten en uitgaven weer met elkaar in even wicht te brengen. De minister heeft zijn stand punt bekend gemaakt in ant woorden op schriftelijke vra gen van het kamerlid Worrell (PvdA) over de steunverlening aan het voetbal in het alge meen en de financiële proble men bij FC Utrecht. Van der Louw geeft te kennen dat hij het Budget Bewakings Insti tuut (BBI) gevraagd heeft geen betalingen meer aan FC Utrecht te doen tot het beslag ten laste van FC Utrecht op een der wettelijke gronden is opgeheven. Inmiddels heeft het BBI over eenstemming bereikt over een advies aan Van der Louw om het hele transfersysteem in het betaalde voetbal op de helling te zetten, omdat het systeem de laatste zes jaar 8,2 miljoen gulden verlies aan de clubs in het betaalde voetbal heeft ge bracht. Het negatieve saldo van het transfersysteem komt vooral door het betalen van hand- en tekengelden aan spel lers en vergoedingen aan be middelaars bij het tot stand komen van transfers. Deze be dragen blijven buiten de boe ken van de clubs. In het voet bal houden nog zeven clubs een positieve balans over van het transfersysteem: Sparta, Go Ahead, FC Groningen, Haarlem, De Graafschap, FC Amsterdam, Telstar en Wage- ningen. Het advies van het BBI is bedoeld als onderdeel van een mogelijke nieuwe steunverlening aan het betaal de voetbal voor een periode van vier jaar. Dit na een over gangsjaar waarin de clubs in het voetbal moeten bewijzen echt te streven naar het gelijk trekken van uitgaven en in komsten. De verantwoordelijkheid voor de exploitatie van het betaald voetbal moet gelegd worden bij de profclubs. Dit is de me ning van de wethouders belast met sportzaken van de vier Limburgse gemeenten Maas tricht, Venlo, Kerkrade en Sit- tard, waar profvoetbalclubs bestaan. Zij pleegden gisteren overleg in het Maastrichtse tricht dit standpunt morgen kenbaar te maken op een ver gadering van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Ter bevordering van de actieve en passieve sportbe oefening zijn de Limburgse wethouders wel van oordeel dat de gemeenten in overwe gende mate zorg moeten dra gen voor de accommodaties, zij het dat daarvoor bepaalde re gels moeten gelden. Gewaakt dient te worden, zo vinden zij, dat op dit punt te grote ver schillen gaan ontstaan, al zul len en kunnen wel verschillen voorkomen gezien de autono mie van de gemeenten. Zwolle De gemeenteraad van Zwolle zal het verzoek van eredivisie club PEC Zwolle voor een jaarlijkse subsidie van 300.000 gulden niet inwilligen. Een meerderheid van de raad voelt er echter wel voor PEC Zwol- Minister Van der Louw van CRM. Ie enige financiële steun te verlenen. Dat bleek gistera vond in een commissieverga dering in Zwolle. De menin gen over de hoogte van de steun liepen uiteen van een ton (CDA) via anderhalve (PvdA) tot twee ton (VVD). Deze fracties beschikken over een ruime meerderheid in de Zwolse gemeenteraad. Helmond Burgemeester en wethouders van Helmond vinden dat de plaatselijke eerste divisieclub het zo goed doet, dat een (be scheiden) gemeentelijke subsi die ook de komende jaren op zijn plaats is. Dit onder de be perking, dat in 1983 en volgen de jaren de bijdrage niét hoger zal zijn dan voor het jaar 1982. Deze bedraagt 90.000.-. B en W van Helmond volgen op dit onderdeel niet het advies van de Vereniging van Nederland se Gemeenten, maar kunnen zich wel opstellen achter het saneringsplan van de KNVB. Loting EK Het Nederlands jeugdvoetbal team tot 21 jaar komt in de voorronde van het toernooi om het Europees kampioen schap uit tegen Spanje en IJs land. De UEFA heeft in Parijs bekendgemaakt dat Nederland met genoemde landen is inge deeld in groep zeven. Het eindtoernooi wordt gelijktijdig met het finaletoernooi om het EK voor senioren in Frankrijk gehouden. WK Italië De Italiaanse voetbalbond heeft zich bij monde van voor zitter dr. Franco Carraro kan didaat gesteld voor de organi satie van het eindtoernooi van de strijd om het wereldkam pioenschap voetbal in 1990. Italië, in 1934 gastland voor het tweede wereldtiteltoer- nooi, heeft zijn kandidaatstel ling bekendgemaakt aan dr. Artemio Franchi, de Italiaanse voorzitter van de Europese Voetbalunie (UEFA). De Ita lianen willen het eindtoernooi in 1990 in zeven steden hou den. In Rome, Milaan, Napels, Turijn, Florence, Genua en Bologna zullen dan zestien elf tallen elkaar het wereldkam pioenschap voetbal dienen te betwisten. ROTTERDAM Het Belgisch/Nederlandse koppel Patrick Ser cu /René Pijnen heeft de zesdaagse van Rotterdam gewonnen. Zij zegevierden op punten over het Westduitse koppel Thurau- Fritz. Op één ronde volgden Clarke/ Allan (Aus) en Frank- /Ejersted (Den). Voor Sercu was het de 82ste overwinning in een zesdaagse. Voor René Pijnen de 49ste. Pijnen is de succesvolste ze^dagenrenner van het seizoen. Rotterdam betekende zijn vier de zege. Eerder won hij in Mlinster, Maastricht en Bremen. De toekomstzesdaagse voor amateurs leverde een overwinning op: voor de Nederlander Ron Groen en de Belg Didi Foubert. Dit tweetal behield op de slotavond de dinsdagavond veroverde ron de voorsprong op stayers-wereldkampioen Matthe Pronk en Ste- fah Rooks. Gaby Minneboo, de 36-jarige stayer, die in de loop der jaren duizenden rondjes op het ovaal van Ahoy' aflegde, nam niet meer deel aan de laatste koppelkoers. „Ik zet hier geen stdp meër binnen", brieste Minneboo na de vijfde dag toen hij door de wedstrijdjury een strafronde kreeg opgelegd, wegens het hinderen van tegenstanders en gevaarlijk rijden. Het toeschouwersaantal bleef sinds 1976 rond de 50.000: 53.769 in 1976, 48.058 in '77, 45.589 in '78, 48.000 precies in '79, 51.800 in '80 en 50.645 in '81, 48.000 in '82. Eindstand amateurs: 1. Groen/Tou- bert (Ned/Bel) 98 pnt; op één ronde: 2. Pronk/Rooks (Ned) 63 pnt; op twee ronden: 3. Schroeder/Soerensen (Den) 92 pnt; 4. Van Vliet/Harren (Ned) 89; Hellemons/Vrolijk (Ned) 74; op drie ronden: 6. Hendrickx- /Dhaens (Bel) 66; op vier ronden: 7. Klein/Sawyer (Ned/GBr) 79; op zes ronden: 8. Slot/Van Asten (Ned) 66; op zeven ronden: 9. De Jong/Bie (Ned/Bel) 54; op acht ronden: 10. Ha vik/Moorman (Ned) 60; op veertien ronden: 11. Geserick/Ummels (Ned) Eindstand profs: 1. Sercu/Pijnen (Bel/Ned) 410 pnt; 2. Thurau/Fritz (WD1) 202; op 1 ronde: 3. Clark/Allan (Aüs) 192; 4. Frank/örsted (Den) 162; op 3 ronden: 5. Knetemann/Hempel (Ned/WDl) 318; op 4 ronden: 6. Freu- ler/Savary (Zwi) 277; op 11 ronden: 7. Raas/Schütz (Ned/WDl) 157; op 14 roriden: 8. Wijnands/Peffgen (Ned/WDl) 115; op ,16 ronden: 9. Wjggins/Van Vliet (Aus/Ned) 247; op 19 ronden: Debosscher/Hindelang (Bèl/WDl) 302; op 21 ronden: 11. Tourne/Degeest (Bel) 102; op 32 ron den: 12. Venix/Kos (Ned) 157. zs. Giro De wielerploeg van Peter Post zal niet deelnemen aan de Ronde van Italië. Het financiële geschil tussen Post en organisator Tor- riani kon gistermiddag in een telefonisch gesprek niet worden opgelost. Toen Torriani twee weken bedenktijd vroeg hakte Post de knoop door en besloot de Giro te laten schieten. Het pro gramma van de ploeg van Peter Post in de aanloop naar de Ron de van Frankrijk is nu grotendeels gelijk aan dat van voorgaan de jaren. Men zal bijvoorbeeld ook deelnemen aan de Dauphine libere en de Ronde van Zwitserland. Het koningskoppel René Pijnen (links) en Patrick Sercu laten zich door de laatste avondgroep van de in totaal 48.000 bezoekers aan Ahoy' toejuichen. Olympisch Stadion ter discussie AMSTERDAM Het Olym pisch Stadion lijkt zijn langste tijd te hebben gehad. Binnen kort zal in de gemeenteraad van Amsterdam worden ge sproken over de afbraak van het stadion en tevens over de bouw van een nieuw complex. Het nieuwe stadion - waarin Ajax en FC Amsterdam dan in de toekomst zullen spelen - zal een multifunctioneel karakter moeten krijgen. Wie de zaak gaat financieren, is vooralsnog onduidelijk, maar de gemeente zal zeker met een fors bedrag over de brug moeten. Bespreking NOS-KNVB HILVERSUM Op korte termijn zullen tussen de KNVB en de NOS bespre kingen beginnen over het contract inzake het uitzen den van voetbalwedstrij den. Volgens Carel Enkelaar, hoofd dienst televisiepro gramma NOS, zal daarbij eerst moeten worden vast gesteld waarover men exact gaat praten. Het is intussen geen geheim meer, dat de KNVB veel meer geld van de NOS gaat vragen. Sportwereld LISSABON De internatio nale atletiekfederatie (IAAF) heeft de organisatie van de strijd om het wereldkampioen schap veldloop toegewezen aan Portugal. Polen zegde af wegens de huidige binnen landse problemen. De veld- loopstrijd zal worden gehou den in de provincie Algarve. BADGASTEIN De Zwitser se Erika Hess heeft in Badgas- tein in Oostenrijk de slalom voor de wereldbeker gewon nen. De 19-jarge skister geldt steeds sterker als favoriete voor het wereldkampioen schap slalom bij de dames. BRUSSEL De dinsdag overleden wielrenner Mare de Meyer (Bel.) blijkt aan een hartaderbreuk te zijn bezwe ken. DEN HAAG Voor de ere klasse dames van de volleybal competitie is gisteravond één wedstrijd gespeeld: Orion VCH 2—3 (12—15, 15—12, 10—15, 15—9, 3—15). LONDEN West Bromwich Albion heeft zich gisteravond geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de F.A. Cup. De club won met 1—0 van Aston Villa. ■Hü Wereldstrijd ballonvaren FILZMOOS In het kleine Oostenrijkse bergdorpje Filzmoos gaan binnenkort de wereldkampioenschappen hete-luchtballon- varen van start. Een leuke, maar gevaarlijke hobby voor durfals die hun ballon over de Alpen moeten loodsen en dan een zo groot mogelijke afstand dienen af te leggen. Zij mogen echter niet de grens over. Op de foto een oefenvaart van de Fransman Olivier Roux-Devillas. Nieuw spel Duitse lotto DEVENTER De Westduitse lotto gaat een nieuw spel intro duceren. Op 28 april start de Westduitste lotto met een midwee klotto, die op woensdagavond zal worden getrokken. Het spelsysteem wordt een minilotto (zeven uit achtendertig) en de inzet bedraagt 50 pfennig, terwijl de hoofdprijs 1,5 miljoen mark zal bedragen. De normale lotto (zes uit negenenveertig) zal op zaterdag blij ven. Binnenkort zal de nieuwe midweeklotto worden geïntrodu ceerd onder de naam ,3illig Lotto". De directie verwacht een midweekse omzet van ongeveer 30 miljoen mark. WIJK AAN ZEE De koploperspositie van John Nunn in het 44e Hoogovens Schaaktoernooi is niet in gevaar geweest. De Brit remiseerde in de vijfde ronde met de Nieuwzeelander Chandler en zijn voorbeeld werd aan vier tafels gevolgd. Drie ervan kwa men min of meer vlot tot stand. De puntdeling tussen Kavalek en Timman na scherpe strijd, waarbij de Amsterdammer aan zijn derde nederlaag ontsnapte. Van de vredelievendheid maak te de Tsjech Hort gébruik zijn achterstand op Nunn te halveren. Door winst op Christiansen deelt hij de tweede plaats met John van der Wiel, een half puntje achter de lijstaanvoerder. Van der Wiel speelde remise tegen Hübner. Partijverloop: Wit: Hort (Tsj.); Zwart: Christiansen (Vst.). Uitslagen: Nunn (Gbr.)Chandler (Nwz.) V4—'A; Hort (Tsj.>—Christiansen (Vst.) 1—0; Nikolic (Jsl.>—Tal (Sov.) '/4—V4; Ka valek (Vst>—Timman (Ned.) 'A'A; Ree (Ned.>—Sunye (Bra.) 1—0; So- sonko (Ned.)—Balasjov (Sov.) AlA\ Hubner (WdL>-Van der Wiel (Ned.) Stand na vijf ronden: 1. Nunn 4 punten; 2. Van der Wiel, Hort 3 Vt, 4. Balasjov, Htlbner 3; 6. So- sonko, Nikolic, Kavalek 2A; 9. Tal, Christiansen, Ree 2; 12. Chandler, Timman, Sunye 1W. 1. d2-d4 Pg8-f6; 2. c2-c4 e7-e6; 3. Pbl- d7-d6; 8. 0-0 e6-e5; 9. Pf3-d2 0-0; 10. d4-d5 Pc6-e7; 1. Ddl-c2 h7-h6; 12. Tal-bl b7-b6; 13. h2-h3 Pf6-e8; 14. f2- f4 H-f5; 15. e3-e4 e5xf4; 16. e4xf5 Pe6xf5; 17. Tflxf4 g7-g6; 18. Pd2-e4 Pe8-g7; 19. Dc2-f2 g6-g5; 20. Tf4-f3 Lc8-a6; 21. Lcl-d2 Dd8-e8; 22. Tbl-fl Ta8-c8; 23. g2-g4 La6xc4; 24. Ld3xc4 De8xe4; 25. Lc4-d3 De4xd5; 26. c3<4 DAKAR Vuil, ver moeid, maar ook voldaan en een beetje trots. Dat waren de Nederlandse deelnemers die gisteren de onmetelijk zware rally Parijs-Dakar, die aan drie mensen het leven kostte maar ook volgend jaar zal worden georganiseerd, tot een goed einde brachten. Er was zelfs sprake van „Hollands glorie" want de door Jan de Rooy en Ge rard Straetmans bemande gigantische DAF-truck overleefde als enige uit de categorie 10 ton en meer alle moeilijkheden en werd voorlopig tot grote blijdschap van de even eens aanwezige president- directeur P.J.G. van Doorne tot winnaar uitge roepen. Echt feest vieren was er aan de boorden van de Atlantische Oceaan echter nog niet bij. Ze ker niet voor de drie overge bleven motorcoureurs van het Dutch Motor Cycle Team. Eenmaal in Dakar voelden Henk Knuiman (de beste Ne derlander op de 14e plaats), Joop Staman en Maus Wester- baan de afwezigheid van de verongelukte Bert Oosterhuis alsmede van hun uitgevallen kameraden Anne Kies en Ri- kus Lubbers. Het buitenlandse contingent vierde uitbundig de eindzege van de gebroeders Claude en Bernard Marreau (algeheel winnaars) en Cyril Neveu, die zich respectievelijk bij de auto- en motorcoureurs de sterksten hadden getoond. Dat beteken de voor Neveu tevens zijn der de overwinning in de nu vier edities tellende rally Parijs- Dakar. Ditmaal bezorgde hij Honda het begeerde succes. Een kanppe prestatie, want slechts 28 van de 132 gestarte motorcoureurs haalden Dakar. Ook voor de verrichtingen van de drie overgebleven Ne derlanders kon waardering worden opgebracht. Zelfs zag het er nog even naar uit, dat de laatste rit in een nationaal succes zou eindigen. Joop Sta man en Maus Westerbaan voerden lange tijd het veld aan, maar toen de Nijverdaller een golfbeweging van de oceaan - de laatste etappe ging over het witte strand van Tiougoune naar Dakar - ver keerd beoordeelde, spoot het water over de motor die met een stilviel. Westerbaan werd daarvan eveneens het slacht-' offer, zodat de eerste plaats nu voor de Fransman Mirel was weggelegd. Westerbaan, die onderweg ook nog zijn bril verspeelde, noch Staman treurde daarover. Voor Knui man verliepen de laatste kilo meters bijna dramatisch. Am per 10.000 meter vooruit, viel hij zo hard, dat hij uiteindelijk slechts dank zij de hulp van de zijspancombinatie Van Heug- ten-Kiggen zijn geheel ontzet te motorfiets weer aan de praat kon krijgen. Hij zette echter door, zodat hij samen met zijn echtgenote Nelly en een viertal fervente supporters uiteindelijk zijn veertiende plaats in het eindklassement kon vieren. De eer te worden geklasseerd was niet wegge legd voor de combinatie Van Heugten-Kiggen. De Amers- foorters oogsten echter wel veel waardering voor hun doorzettingsvermogen. Bij de auto's waren de gebroe ders Marreau met hun Renault 20 Turbo een klasse apart. De Nederlanders zaten in de ach terhoede. Dat was geen schan de, want er was sprake van een enorme slijtageslag. Slechts een honderdtal van de 283 gestarte wagens kwam in Dakar aan. De combinaties Vermeulen-Hoogers (Nijver- dal) en Siebbeles-Hemmes ble ven steeds binnen de tijd en waren er in Dakar dan ook nagenoeg zeker van in het of ficiële eindklassement te wor den opgenomen. PETER VAN PUTTEN Eindstand bij de motoren: 1. Cyril Neveu (FRa.) Honda 550 XR 69 uur 56 minuten; 2. Philippe Vassard (Fra.) Honda XB 72.30; 3. Gregoire Verghaeghe (Fra.) Barigo 500 74.08; 4. Guy Albaret (Fra.) Yamaha XT 500 74.21; 5. Michel Merel (Fra.) Yamaha XT 550 75.31. Eindklassement auto's: 1. Marreau- Marreau- (Fra.) Renault 20 turbo 27.44; 2. Briavoine-Deliaire (Fra.) Lada Niva 29.03; 3. Jaussaud-Briere (Fra.) Mercedes 280 GE 29.27; 4. Lar- tique-Destaillats (Fra.) Range Rover 29.36; 5. Ickx-Brasseur (Bel./Fra.) Mercedes 280 GE 31.18. (Van onze handbalmedewerker) SITTARD De damt Duijvestein Wintersport hebben gisteravond in de inhaalwedstrijd voo competitie tegen Sittard jer VO verloren met 13-12. Na een moeizame start v wedstrijd, waarin na 24 i ten spelen slechts de scor 4-2 op het bord stond, halverwege de strijd j Jen met 6-6. Gedurende de vas helft bleek al dat de vej|at, ging van Hellas niet optf functioneerde, maar dat in aanvallend opzicht Hellas zwak werd geope ncJ Sittardia schakelde aftori [el! tegelijk, met een persoo rdi verdedigster uit. Tot dri T nuten voor het einde sprake van een matig, wel spannend duel. Toen|dig de de stand 12-12. In degin minuut kon Sittardiai en het zwakke spel van de en sen afstraffen, waarna de rsp winst in Limburg kon bij kv* Jacqueline Drenth werdb u Sittardia topscoorster mem doelpunten. Voor DW j scoorden Diana Niemar de driet en Hannie de Kotedi den driemaal, Els Buys j-eci maal en Margreet van lee Jolanda van Nieuwpoorth 1 Vink en Jacqueline Kotan eenmaal. |rt i Recordomze op Nootdorp NOOTDORP Er wasf? ren in de bestuurskami de draversbaan in Ni een klein feestje. Bij de sator werd de recordomze vorig jaar januari van gulden met glans gebi De ruim duizend toeschi zorgden voor een tol van ruim 365.000 guld< gelukkige voorzitter AriLf der Sande (87): „Dit is g^sl te mooi om waar te zij zal moeilijk worden om cord op Nootdorp nog ken. Ik hoop het als v< nog mee te maken". Tien procent van de tol romzet wordt doorgaai prijzengeld verreden, hoge omzetten van de maanden blijft het prij: op Nootdorp ver achri NDR trekt het prijzengell op omdat goede banef Nootdorp en Hilversun ook maar moeten opbrl voor de minder goedepe Schaesberg en Groningejv bestuur van Hilversum P al enkele malen daarove. test laten horen bij del De bestuurders van Noj moeten ook maar eens I NDR aan de bel gaan tri Eerste prijzen van 1200 zijn wat aan de lage ka%i De uitslagen: EERSTE KOERS 2000 Cavaljos (G. W. van Eykel 1.28.0, 2. Unrik Oostwijck, f van Ursem. Winn. 2,40, pl. 3,90, kopp. 6,10, trio 294,10. 1 start: True Mendel en Tod1 T&EEDE KOERS 2380 m: l| (R. L. Pools) 1.27.9. 2. Ubertini caud Hazelaar. Winn. 2,20, 2,00, 2,10, kopp. 17,70, triol Niet gestart Timone. DERDE KOERS 2000 m: 1 (S. A. Hartman) 1.26.8, 2. Trois, 3. Trotting Star. Winn.l 2,50, 2,10, 3,10, kopp. 120,80. VIERDE KOERS 1680 Westlandia (J. de Leeuw jr.) (r Soliste Voorne, 3. Tempo. Wij pl. 1,40, 1,80. 1,80, kopp. ISL 130,50. VIJFDE KOERS 2380 Gold (J. T. Tambach) 1.26.6 schette Dear, 3. Tikoes. Wi( pl. 1,50, 2,40, 2,10, kopp. f 62,70. ZESDE KOERS 2000 m: 1. (R.J.G. Pouw) 1.25.3, 2. Bois, 3. Sandra M. Winn. 1,50, 2,00, 1,40, kopp. 7,90. tj Niet gestart Ons T. ZEVENDE KOERS 1680 m; L Brach (W. Van Buytens) Ijf Uno van de Lente, 3. Tjaif rinsky. Winn. 5,70, pl. 1,80, ll KOERS 1680 m: I kopp. 3,10, ACHTSTE t.ltf. pL 2,30, 3,00, 1,20, kopl trio 494,40. Niet gestart Penij, Phyrid Leron. L.n NEGENDE KOERS 2380 mi Bloemlust (A. H. SuykerbuyLp. 2. Robert Belwin, 3. Nerv» s 3,10, pl. 1,20, 1,30, 1,70, kof trio 54,50. TIENDE KOERS 2000 r Buitenzorg (A. J. C. H Dead Heat Solid Speed Fitst. Winn. 3,90, pl. 1,60, 1,81 1,50, (nr. 6), kopp. 4 1 9,00, trio 4 1 6 65,50, 4 6 1 23,60 start: Permano. ELFDE KOERS 2380 bloem (W. van Buytens) 1.31B nezuela, 3. Urigo. Winn. 2.1» 1,40, 1,80, kopp. 6,00, trio 7* gestart Ukkie M. en UnicuM TOTALISATOROMZET f 31

Leidse Courant | 1982 | | pagina 12