timisme er doorgaan Ifstedentocht emt snel af £111111 Mark Thatcher weer thuis oetballerlei Tsssts Staande ovatie voor Hys en Heerenveen !T leidse courant zaterdag 16 januari 1982 pagina 11 jld BBI I Utrecht 5 Het Budget (nstituut (BBI). kentf houdt °p het .xigsproces van 5 Seiil voetbal mag ppltoL,inanci?le 5,or' Utrecht doen tbödldcze eredivisie beslag ligt. Dit ZÖÜCÜster Van der geantwoord Idian het socialisti- |id Worrell. leclub Excelsior en) even uit de fi rm 'gen De club zal van 55.000 gul- ?JQ uit het nood- fe KNVB. Hoofdklasse amateurs niet afgelast DEN HAAG De KNVB heeft besloten niet over te.gaan tot een algehele afgelasting van het ama teurvoetbal. Wel werden voor van daag en morgen alle afdelingen en het gehele district West II van het programma geschrapt. In het zater dagvoetbal gaan de wedstrijden in de eerste en tweede klasse wel door. Ook in de hoofdklasse van het zondagvoetbal zal worden ge voetbald. In het betaalde voetbal gaat de be kerwedstrijd PEC Zwolle-Feye- noord niet door. Het duel is inmid dels vastgesteld voor 27 januari (19.30 u). De rugbybond heeft alle wedstrij den voor dit weekeinde afgelast. Iran „boycot" Spelen TEHERAN Iran neemt niet deel aan de Olympische Spelen van Los Angeles. Het officiële persbureau „Irna" gaf geen reden op voor het wegblijven van de Iraniërs. Algemeen wordt aangenomen dat de slechte relatie tussen de Verenigde Staten en Iran de oorzaak is van de „boycot" Het dagelijks bestuur van de FIFA-heeft besloten dat deel nemers aan het voetbaltoer nooi van de Olympische Spe len niet ouder zullen mogen zijn dan 22 jaar. Voor Los An geles (1984) is een geboorte grens van 1 augustus 198 voorgesteld. De Robben verrast Barcelona AMERSFOORT De eerste ronde van het Van Haselen waterpolo toer nooi heeft al een grote verrassing op geleverd. Drievoudige toernooiwin- naar Barcelona verloor met 11-8 van HZC De Robben, waardoor de kan sen op een toernooizege voor de Spaanse Europa-Cuphouder behoor lijk zijn geslonken. De organisator AZPC moest in eigen huis de zege aan het Hongaarse EGER SE laten. Nederlands kampioen AZC Alphen was de tweede Nederlandse vertegen woordiger die winst boekte. Het Duitse Spandau 0-4, dat een aantal in ternationals langs de kant hield, ver loor met 5-3. George Best moet aan ontwenningskuur SAN JOSE George Best is gisteren begonnen aan een alcohol-ontwen ningskuur. Zijn huidige werkgever, de San José Eartquakes. dat uitkomt in de North American soccer leaghue. heeft Best tot na der orde geschorst. Gedu rende zijn schorsing krijgt best geen salaris uitbe taald. Die zal pas onge daan worden gemaakt, „wanneer hij weer fysiek en mentaal fit is om bij ons te spelen", zo gaf de manager van het team John Carbray, te verstaan. Trainingsstage ijsdanspaar in Sovjet-Unie DEN HAAG Het Nederlandse ijsdanspaar Marianne van Bom- mel-Wayne Deweyert heeft een uitnodiging van de schaatsbond van de Sovjet-Unie ontvangen voor een trainingsstage van twin tig dagen. De stage zal worden gegeven door de bekende kunstrijtrainster Loedmilla Pakhomova. Van Bommel, die onlangs tijdens wed strijden in Moskou tot ..miss nou- velles de Moscou" werd uitgeroe pen. en Deweyert verblijven tus sen de Europese kampioenschap pen (in Lyon) en de wereldkam pioenschappen (in Kopenhagen) in Moskou. Recordafdaling Weirather KITZBUHEL De Oostenrijker Harti Weirather heeft gisteren in Kitzbühel de Hahnenkamafda- ling. meetellend voor de wereldbeker skiën, ge wonnen. Weirather finishte in de recordtijd van 1 minuut en 52.20 seconden, hetgeen neerkomt op een gemjddelde snelheid van 107.82 kilometer per uur. Nog nooit was iemand sneller geweest op deze beruchte piste, die een verval kent van 895 meter. Weirather zorgde tevens dat de zegereeks van de Canadese skiërs niet werd voortgezet. Ste ve Podborski moest ditmaal genoegen nemen met de tweede plaats in 1.57.89 en zijn landgenoot Ken Read eindigde als derde in 1.57.97. In het klasse ment om de wereldbeker (afdaling) heeft Pod borski de leiding met 69 punten. De 19-jarige Canadees Horst Bulau werd winnaar van het schansspringen in Saporro (70-meter). in een wedstrijd die meetelt voor de wereldbeker- Peter van der Swaluw. de enige Nederlandse deelnemer in Kitzbühel. had ruim elf seconden meer nodig en eindigde als 52e. VERWACHTE DOOI EN ZWAKKE PLEKKEN IN IJS d ebeu &DEN Afge- meje voor volgende centfcrwachte dooi, het doorgaan' hij (fstedentocht in- :ondrzeer dubieus is an: is de toestand ijs op de route Elfstedentocht nog lang niet ien rayonhoofden, het bestuur van de leniging informeer- ijskwaliteit, kwa- zeer verschillende I naar Leeuwar- ter in het traject ang niet op alle I de vereiste dikte I centimeters. „En 1 wij minimaal no- 1 voorzitter drs. J. lijn rechterhand in i Kroes, kon in te- tot eerder deze week al evenmin een optimis tische kijk op de zaak geven. Zo is het ijs van de Zwette bij Leeuwarden waar de start van de wedstrijd en de tourtocht plaats vindt nog niet dikker dan elf. twaalf centimeter. On der de brug bij de Boxumer- dam kwam men gistermorgen nog maar op acht. tegen ne gen-en-een-halve centimeter een dag eerder. Verderop op de Zwette varieerde de dikte tussen twaalf en vijftien centi meter. De kwaliteit van het ijs is afwisselend. Op de Sneekef- houtvaart signaleerden de des kundigen eenzelfe beeld. Volgens ir. Kroes zijn er in Sneek nog „erg veel proble men". Met name voor wat be treft de bruggen (drie tot vier centimeter) en in de grachten waar het ijs ongeveer acht centimeters haalt. De Geeuw naar IJlst ligt er voortreffelijk bij. De bruggen in deze derde Elfstedenstad vormen aanzien- ïatief op Veluwemeer pRT Indien het weer het nog toelaat, zal vogende sdag op liet Veluwemeer een alternatieve Elfsteden- (200 kilometer worden gehouden. De Veluwemeer- waarin de ijsverenigingen rond het Veluwemeer (tl. besloot de wedstrijd te verschuiven van maandag dag in verband met het Nederlands kampioenschap :er schaatsen voor heren en 60 kilometers voor da- ll|(inmiddels sterk afgenomen) mogelijkheid van een [dentocht later in de week. de marathontocht op het Veluwemeer. die in atst werd gehouden en toen een overwinning Dries van Wijhe uit Oosterwolde. kunnen zich en 20.00 uur opgeven via de volgende tele- 05252 - 527; 05258 - 640. Inlichtingen kunnen fewonncn bij de VVV-kantoren te Harderwijk. Nun- rg en Kampen en bij de voorzitter van de Veluwe de heer H. Nagelhout, telefoon 05258 - 257. Gestart |sdag rond de klok van 8 00 uur in Elburg bij het Ve- hrandbad. lijk minder slechte steeën. Op de Wymerts mat'men veertien centimeter. Op het Slotermeer troffen de rayonhoofden drie kistwerken aan: een bij Woud-, send, een bij het Slotergat en een bij de toegang naar de Luts (bij Balk). Die obstakels zijn middels houten bruggen wel te overwinnen. In de Workumertrekvaart naar Bolsward doen zich evenwel problemen voor nabij Parrega. Daar is het ijs zo slecht dat er niet geschaatst kan worden. Bij Bolsward is het ijs in de brug onder de Rijskweg onbe trouwbaar. maar daar is een tunneltje als alternatief voor handen. Met de Hichtumer- vaart is ook niet alles koek en ei. Op enkele plaatsen is de ijs vloer nog onvoldoende. Te Kinswerd zijn er eveneens nog zwakke plekken. In en nabij Harlingen is de invloed van de spuisluizen nog steeds duide lijk merkbaar. Tot ver in de omtrek van de Friese zeeha ven bestempelde de routespe cialist van de Elfstedenvereni- ging de ijsdikte als onvoldoen de. Onder de spoorbrug is zelfs helemaal geen ijs te bespeuren. Bij Bartlehiem is het eveneens oppassen geblazen. Op de drie sprong Sinkemervaart-Dokku- mer Ee-Oud Kerkstervaart is nog steeds een levensgroot wak aanwezig. De schaatsers kunnen er evenwel, zij het met enige moeite, passeren. Onder de bruggen te Dokkum is het ijs nog niet te vertrou wen. Hetzelfde moet gezegd worden van de situatie met be trekking tot de bruggen in de Oudkerkstervaart. Voor de- rest van hét traject naar de fi nish te Leeuwarden is de con ditie goed. Een blije Denis Thatcher (links), eindelijk herenigd met zijn zoon Mark. Hotels Leeuwarden al overvol LEEUWARDEN Mocht de Elfstedentocht volgende week door kun nen gaan. dan zullen de hotelhouders in Leeu warden in ieder geval handen vol werk hebben. De drukte die het reser veren met zich mee brengt, is gisteren al los gebarsten. Eurohotel en Oranjehotel zitten hele maal vol. terwijl de VVV Friesland bij het defini tief vaststellen van een datum voor de tocht een huisvestingsbureau gaat opzetten. Vijfentwintig journalisten uit Engeland zijn door het Oranjehotel doorgewezen, omdat men een groep van een derge lijke omvang helemaal geen kans meer kon ge ven. 25 journalisten van de NOS hebben een plaatsje gevonden in Ho tel E-10 in Zwarteweg- send. (van onze correspondent Roger Simons) LONDEN Rallychauffeur Mark Thatcher (28) brengt met zijn moeder, premier Margaret ^hatcher, en zijn vader. Denis, het weekeinde door op Chequers, het officiële buitenverblijf van de Britse regeringsleidster. Vader en zoon Thatcher keerden gister middag uit Algiers terug naar Londen aan boord van het per soonlijke straalvliegtuig van de Algerijnse president. Op Heathrow had Mark Thatcher, die gedurende zes dagen on vindbaar was in de Sahara, niets dan lof voor de Algerijnse au toriteiten. Zijn vader en hij dankten de luchtmacht en gendar merie van Algerije, die Mark en zijn gezellin Charlotte Verney en een mecanicien met veel kennis van zaken opgespoord en gered hebben. Premier Thatcher is dolgelukkig met de veilige terugkeer van haar enige zoon. Ze spreekt dp hoop uit. dat Mark de rallye Parijs-Dakar voortaan links zal laten liggen, tot die sterrit beter georganiseerd wordt. FC Den Haag oefent in elk geval DEN HAAG De oefenwed strijd van vandaag tussen RCL en FC Den Haag is afgelast. Indien het amateurvoetbal voor morgen is afgelast, spelen FC Den Haag 1 en 2 zondag om 14.00 uur oefenwedstrijden tegen de eerste twee formaties van Naaldwijk. Indien Naald wijk gewoon voor de competi tie moet spelen, oefenen FC Den Haag 1 en 2 om 14.30 uur tegen elkaar in het Zuider park. Dodental Parijs-Dakar al naar drie DAKAR (SENEGAL) Met nog ongeveer drieduizen kilo meter voor de wielen krijgt de rally Parijs-Dakar een steeds grimmiger karakter. Een van de zwaar gewonden - een Franse official - blijkt inmid dels ook te zijn overleden waardoor, het dodental op drie is gekomen. Zoals bekend zijn in een eerder stadium Bert Oosterhuis en de journaliste Ursula Zentsch verongelukt. Inmiddels zijn er al zeventien min of meer ernstig geworden geteld, zodat duidelijk sprake is van een gigantische slijtage slag. Dat blijkt eveneens uit andere cijfertjes. Van de 132 gestarte motorcoureurs zijn er officieel nog maar 32 in de race. Ook voor de vele auto- en vrachtwagenchauffeurs is de strijd te zwaar. Van de 390 optimisten in Parijs heeft de helft al de pijp aan Maarten gegeven. Schaatskalender xhtcn. 9 0O-IS.no uur Aartswoud Wcslfriwlandtncht. 23. -10 en TS km. 09.00-13.00 uur. lel. 02265-2980 en 02298-1697 (ook 17/1) Woorden: West Veen- se poldertocht. 20. 35 en 70 km. 10.00-14.00 uur. tel. 01724-8144. Start ook Woerden*? verlaat. Ter Aar: plassentoeht. 20. 40 en GO km. 10.00-14 00 uur. tel 01722-2247 (dade lijks). Haastrecht iwee-provinoon polder tocht. 20. 40 en 80 km. 10.00-15.00 uur. tel. 01822-383/301 Start ook Polsbroek en De Vlist. Harderwijk: Veluwomoortnoht. 25. 45 en 65 km. 10 00-14 00 uur. tel 03410-12920 Start ook Nunspcct. Elliurg en Kampen. Stolwijk (Het Beierse!: Lan*in|{htoch!. 25. 50 en 75 km. tel 01824-1302 en 0I820-I98GS Medemblik' Dorpcniixhi. 35 km. 101)0-14 00 uur. tel 02201-2044 on 02288-1298. Glossen- burg (Sankt Moriti): Giesscntocht. 10. 20 en 30 km. lO.On .4 00 uur. lel. 01846-2275 en 01845-2419. Esbock/Lndf Mierde toertocht. 14.30 uur. tel 04225-2167/2098. Vierdin gen: Westlnndlocht. 10 00-13.00 uur. tel. 010- 341770. 01899-1229. 01738-8120. Start ook Schipluiden took 17/1). Zuidlnrcn Zuidlaar- dermcertocht. 10 lot 80 km. 12 00 uur (ook 17/1). Kortcnhocf het Holtocht. 40 km. 10.00-15 00 uur. tel. 03562821 (ook 17 7 Edam: Zcevandtocht. 20 en 40 km. 1000- 14.00 uur. lel. 02992-1585. 02993-67058. Start ook Ooslhuizen. Warder. Middohc en Kwa- dijk (ook 17/1) Anke veen. NatuurpoWor- tocht. 25 km. 10 00-15 00 uur. lel 03S-GI705 (ook 17/1) Amstelveen hi*-en poldortochi. 10. 20. 30 en 40 km. II 00-15 00 uur. tel. 020- 413783. Startplaats Schinkcldijk (.K.k 17 li Bergambacht (voorwaarts), pohk-riochi. 25 km. 09 00-17 00 uur. tel 01825-1296 Gnxiw Prinshoftoc ht. 45 km. 10 30-13 30 uur Start ook Warga. Paterswolde. Meertnoht. 5 lol GO km. 12 00 uur Start ook Eolik-rw.ddo (ook 17/1) Abcoude. Angslel-. Gein- en Bot,hol tocht. 50 km. 09 00-13 00 uur. tel 02946- 4235. Startplaatsen ook Ouderkerk. Baam- brugge. Vinkevcen en De Waver «H.k 17/1). Krnmntcnicdijk' molen- en meren- tocht. 20. 40 en 60 km. 10.00-14 00 uur. tel 075-21483. look 17/1» Wilms hart van Hol- Inndtocht. 30 cn 60 km. 10 00-14 00 uur. tel 02979-2750. Start ook Koekenden. Spongen en Portenden (ook 17/1) Mijdrecht (Do t. 20 en 50 km 12 en 50 km. 10 00-14 00 uur. iel. 02294-1221 Start ook Schermerhorn. Urscm. Berkh.xji en Bobbcldijk (ook 17/1». WcM-Graftdijk cilandonpoldcrtocht. 35 km. 10 00-14 00 uur tel. 02997-1351 Start ook De Rijp Scbcr- merhorn. Groot-Schermer Driehuizen en Oost-Graftdijk (ook 17/1) Alblaxcerdam molentochten Alblasserwaard. 09 00-13.00 ie bij VVV s. r. 25. 45 cn 70 kn dok. Olieland Ou i Kinderdijk (N.cu< 1 ook lï/l Hoornaar poldertocht. 26 ilart ook in Noordclo.«. Tel.: 01838- llpendam: Watertand west-tocht J &"Tsras=s.H£=-. ïïsrrs rechter als ruimer J tussen Rot Weiss 1 Borussia Mönchen- voor de Westduitse venfker k°n afgelopen mnlmede doorgar|g vin" ""'hdat scheidsrechter ïschweiler zelf de tan de grasmat heeft Hij begon met fnsrechters aan dit toen hij 's morgens r het veld in Seen leuren. Eenmaal be- 6 de topscheidsrech- een. die hij maar zag, .helpen. „De clubs jtard geld nodig, dus ien er alles aan doen [edstrijd door te laten *nd Escheweiler. Het g door en trok 22.000 ^ers, het grootste Jat in het afgelopen de in West-Duitsland •alwedstrijd bezocht. ilbaltoernooi in succes ^^voetbaltoernooi, dat f'eek in West-Berlijn den en waar AZ '67 terfde eindigde achter t Frankfurt, is niet ?ortief. maar ook-fi- een succes gewor- 'eeteven dagen kwamen 000 toeschouwers. De B.Vtoren kwamen hier- aal uit de kosten, die 1.000 hadden bedra- >n Spelbos van AZ Jkozen in het Team (Toernooi. Schoen voor andenbergh Vandenbergh heeft veek de Gouden in ontvangst mogen De spits van Lierse eg deze onderschei ding. omdat hij was gekozen tot de beste Belgische voet baller van 1981. De ook voor het Belgische nationale team veel scorende spits kreeg 230 punten. Tweede werd Juan Lozano van Anderlecht met 191 punten en derde verdedi ger Eric Gerets van Standard Luik met 173 punten.'De Ne derlanders. die in het klasse ment voorkwamen, zijn Aad Koudijzer van AA Gent (14e met 26 punten). Simon Taha- mata van Standard Luik en Bob Hoogenboom van Loke ren (gedeeld 23e met 8 pun ten) en Arie Haan van Stan dard Luik (30e met 5 pun ten). Thys wil Lozano in Belgische ploeg Nu, zoals vorige week in deze rubriek al is gemeld, de Spaanse spits Juan Lozano van Anderlecht zijn aan vraag voor naturalisatie tot Belg gehonoreerd zal zien, wil bondscoach Guy Thys hem graag opnemen in de Belgische nationale ploeg die de komende zomer aan het WK deelneemt. Thys ver klaarde niet bang te zijn voor onrust onder spelers, met wie hij tot dusver aan de kwalifi catie voor Spanje heeft ge- werk. „De klassespelers zijn in dergelijke gevallen ver heugd en de minder-begaaf- den zwijgen. In de hoop, dat zij hun plaats dan toch niet zullen verliezen". Tuchtcommissie mild voor Meeuws De Belgische international Walter Meeuws. die in de wedstrijd tegen Nederland op 14 oktober vorig jaar in Rot terdam uit het veld werd ge stuurd, is door de tuchtcom missie van de FIFA voor één Walter Eschweiler: sneeuwruimer interlandduel geschorst. Deze commissie vond, dat de twee de overtreding van Meeuw tegenover Metgod niet in aanmerking kwam voor een rode kaart. Meeuws was zeer opgelucht: „Deze uitspraak is een geruststelling. In Spanje hoef ik nu maar één wed strijd-te missen". Bedelend naar Singapore Nieuw-Zeeland heeft werke lijk bedelend op straat het geld bij elkaar moeten krij gen om de reis te bekostigen naar Singapore, waar in een beslissingswedstrijd tegen China moest worden uitge maakt wie zich als laatste land zou plaatsen voor het eindtoernooi om het WK. Nu de Nieuwzeelanders .zich hebben gekwalificeerd voor Spanje, ziet het er naar uit, dat zij een fors bedrag gaan innen. Dat is zeker een deel van de recette in Singapore, bijeengebracht door 60.000 toeschouwers (voornamelijk Chinezen) en de inkomsten uit reclame en tv-rechten. „Niet minder, maar meer publiek in België" Volgens Albert Roosens, be stuurslid van de Belgische voetbalbond; hebben in het afgelopen jaar meer mensen de voetbalwedstrijden in Bel gië bezocht dan in 1980. Toen in enkele kranten een ach teruitgang in het aantal be zoekers werd gesuggereerd, kwam de official met zijn cij fers. Er kwamen volgens hem in het afgelopen jaar 5.528.390 toeschouwers tegen 5.375.260 in 1980. Trainen bij het hotel Willi Reisinger en Joachim Benfeld. die door Bayern München zijn uitgeleend aan KV Mechelen, waarvoor zij afgelopen zaterdag zo succes vol debuteerden, zijn erg fa natiek. Na hun eerste trai ningsdag bij de Mechelse KV vroegen zij voor het vertrek naar hun hotel in Brussel om een bal. Die namen zij mee om bij hun ho^el ook te kun nen trainen. West Ham koopt verdediger voor bijna 1,9 miljoen West Ham United heeft deze week bijna 1.9 miljoen gul den neergeteld om verdedi ger Neil Orr van het Schotse Morton aan te trekken. Ma nager John Lyall vond de komst van Orr noodzakelijk, omdat Billy Bonds de laatste tijd nog al eens geblesseerd is. Morton is door de transfer in één klap uit zijn financiële problemen. Commercieel ma nager Hal Stewart van Mor ton: „Door het winterse weer zijn er zeer lang geen inkom sten geweest. Wij hadden geen andere keus dan onze beste speler te verkopen". Er worden nog meer grote za ken op de Britse transfer markt verwacht. Stoke City, dat de jonge Adrian Heath voor ruim 3 miljoen gulden Erwln Vandenbergh: Gou den Schoen overdeed aan Everton en 'vervolgens Dave Watson voor „slechts" een kwart mil joen van Southampton con tracteerde, begeert nu Brian Flynn. De international van Wales moet zijn club Leeds ongeveer 1,4 miljoen opleve ren. Patro loot Waregem De Belgische vierdeklasser Patro komt in de kwartfina les van de strijd om de Belgi sche beker uit tegen Ware gem. De topper in de kwart finale is wel Beveren-Loke- ren. Verder lootte Tongeren FC Antwerp als opponent en Waterschei Lierse SV. Er wordt op 28 februari en 10 maart gespeeld. In de strijd om de Westduitse voetbalbeker is men ook ge vorderd tot de kwartfinales. De loting hiervoor had het volgende resultaat: Bocholt- /Göttingen-Hamburger SV/Karlsruher SC, Werder Bremen-Freiburger FC/Bayern München, FC Nürnberg-Borussia Mönchen- gladbach, Bochum/Waldhof- FSV Frankfurt/SSV Ulm. DEN HAAG Opnieuw werd gisteravond aange toond, dat de combinatie van een voorprogramma met artiesten (Anita Meijer) en een ijshockey wedstrijd, aan slaat. Liefst 2300 mensen trokken naar De Uithof. Zo veel zouden er voor een in feite van niet meer dan sta tistisch belang zijnde ontmoeting als Hys '80-Feenstra Flyers (4-5) zonder dat voorprogramma nooit naar het Haagse schaatscentrum zijn gekomen. Hys '80 gunde met volle inzet strijdend de landskampioen wei nig ruimte en verstoorde de Friese aanvalsopbouw al bij de mid denlijn. Toch toonden de bezoekers bij bepaalde acties een sur plus aan technische kwaliteiten. Min of meer was het daardoor ook niet zo vreemd, dat zij aan de leiding kwamen door een doelpunt van Brian de Bruijn. Het duel dreigde in een zeer vroegtijdig stadium af te zakken tot een saai plichtmatig gebeu ren toen Flyers via Sadler en Collard na bijna zeven minuten in de tweede periode op 0-3 kwamen. De Uithof viel stil. Hys ook. Arnold Troch. explosiever in zijn tempo dan ooit, knokte ervoor om Hys weer in de wedstrijd te brengen. In zijn eentje realiseer de hij wel de eerste Haagse treffer, die bij Hys en aanhang het geloof in een goed resultaat deed terugkeren. In de derde periode heeft Hys een paar keer oog in oog gestaan met de gelijkmaker. Via 1-4 (Van Soldt) kreeg Hys aansluiting door twee treffers van Dave Morrison. Hij kreeg opnieuw en klap te verwerken toen De Bruijn vier minuten voor het einde er 3-5 van maakte. Strijker herstelde 28 seconden voor het eind signaal de aansluiting. Hys offerde doelman Storimans voor een extra veldspeler, maar de Friese doelman Lenssen, die weer eens een tegenhouder van formaat bleek te zijn. hield Hys van succes af. De inzet van de ploegen in deze wedstijd om des kei zers baard had zo aanstekelijk gewerkt dat het publiek de spe lers beloonde met een staande ovatie. Straffen Hys: vijf keer 2. straffen Feenstra Flyers: zes keer 2. scheidsrechter: Van Berkel. Tussenstanden: 0-1. 1-2. en 3-2. Overige uitslagen: Amsterdam-Nijmegen 4-5. DLJ Leeuwarden-Kemphanen 6-7. Stand Flyers 26-44. Nijmegen 27-38. Amsterdam 25-35. Tilburg Trappers 26-33. Hys '80 27-23. APA Eagles 26-21. DLJ Leeuwarden 26-21. Kemphanen Startgeld Timman geheim ™L •sfnsr, WIJK AAN ZEE Het meest opvallende van de openings ronde van het 44e Hoogovens- schaaktoernooi is in feite ge weest dat Jan Timman zich niet direct aan de leiding heeft genesteld. De nummer twee van de we reldranglijst kwam met zwart tegen de jongste deelnemende grootmeester Larry Christian sen in zijn geliefde dame-In diër met een nieuwtje: d7-d5. De besnorde Amerikaan toon de zich een even vindingrijke als vingervlugge tegenstander en toen de tijd nood fase voorbij was. zat de Amsterdamse grootmeester met het katterig gevoel ergens de winst te heb ben gemist. Uitslagen eerste ronde: Tal (Sov)- Chandler (Nw) afg. Christiansen (VSt)-T.mman (Ned) 1/2-1/2. Nunn (GBr)-Sunye (Bra) 1—0. Hort (Tsj)- Balasjov (Sow) 1/1—1/2. Nikolic (Joe)-Van der Wiel (Ned) 1/2—1/2. Kavalek (VSt)-Hübner (WD1) 1/2— 1/2. Ree (Ned)-Sosonko (Ned) 1/2 McEnroe uitgeschakeld NEW YORK Op de derde dag van het masterstoernooi in de Madison Square Garden te New York heeft de Ameri kaan Elliot Teltscher voor een daverende verrassing gezorgd Teltscher versloeg zijn landge noot John McEnroe, in 1981 winnaar van Wimbledon en Flushing/Meadow De setstan den waren 61. 61.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11