spret oubrugse rfhooljeugd ot Raad Alkemade verbindt strenge voorwaarden aan overdracht Kaagpont REGIOUOURINAAL REGIOUOURINAAL ■IO Jeu de boules club wil licht bij terrein Buurtcentrum moet uit pandje Verdihof Auto tegen vangrail ^en volks- oedien worden beterd tlANU LEIDSE COURANT DONDERDAG 14 JANUARI 1982 PAGINA 5 fenkielenbal in Zoeterwoude ;WOUDE Nadat in november het carnavals- /an de Zoeterwoudse carnavalsvereniging „De iten" is ingezet staat een vervolg daarvan op het ma voor zaterdag 16 januari. In Don Bosco is het r paar Prins Hein I en Prinses Marianne 'middelpunt van de belangstelling tijdens het boe- nbal dat om half negen begint. Met muzikale on- van ^uo Slingerland en de boerenblaas- Gespleten Klomp" belooft het in ieder geval n ouderwets gezellige ontmoeting te worden. Een ..in aan dat carnavaleske feestgedruis deelnemen. 1 .(orvérkoop zijn de kaarten 7.50 per stuk en ver en buit jjjj Hans Berk, Noordbuurtseweg 14, Abe fijhhoi^rk, Zuidbuurtseweg 55 en Joop de Jong, Zonne- 16. Aan de zaal is de entree één knaak duurder. 3delin$ek start tevens de verkoop van de loterij die de Isvereniging organiseert. In dit lustrumjaar zijn er "St schfaaie prijzen, zoals een reischeque ter waarde van erd gulden, draagbare t.v., radio-cassetterecorder, itslot en nog vele andere waardevolle prijzen. KOUDEKERK Jeu de boules vereniging Club de Pétanque Rhy- ne Boule wil haar speelveld in het Koudekerkse Hofstede park van verlichting voorzien. Daarbij denkt men aan een verplaatsba re installatie. Men heeft de gemeente gevraagd zo'n voorziening te mogen plaatsen. Het kardinale punt daarbij is de stroomvoorzie ning. Aftakking van het straatverlichtingsnet wordt door het Energiebedrijf Rijnland immers niet toegestaan. Het college ziet het aanbrengen van een aansluitingskast op het terrein als de eni ge haalbare oplossing. Daarbij stelt men, dat die voorziening de gemeente geen geld mag kosten. Voorts staat voor het college vast, dat de verlichting een tijdelijke voorziening is. Overigens zonder daarmee te willen zéggen, dat er in de toekomst een permanente lichtinstallatie zal komen. Indien de commissie Personeels-, Be stuurlijke- en Algemene Zaken het eens is met de visie van b en w, zal de vereniging zelf voor de uitvoering van haar plannen moeten zorgen. De commissie buigt zich maandag over het verzoek van de Club de Pétanque Rhyne Boule. ALPHEN AAN DEN RIJN Nadat eerder deze week het Buurtcentrum Ridderveld te horen had gekregen dat een tieneraccommodatie aan de Nieuwe Sloot in Ridderveld I door de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en stads ontwikkeling van de hand was gewezen, kreeg het buurt centrum gisteren een tweede tegenvaller te verwerken. Het schoolgebouwtje van de Verdihof, waar cursussen en knut selclubs gehóuden worden voor zowel ouderen als tieners (algemeen jeugdwerk/interkerkelijk jongerenwerk en be woners van het gezinsvervangend tehuis Lupinehof), mag niet langer meer voor deze activiteiten gebruikt worden. In de afgelopen maanden waren nogal wat klachten van omwonenden binnengekomen bij bet college ovër geluids overlast die veroorzaakt werd door bij het gebouwtje samen komende jongeren. B en W zullen bekijken of, en zo ja, welke activiteiten nog wel aan de Verdihof zullen mogen plaatsvinden. fhalf UT jf ieki,, n071-lN Langzaam jeker wordt het ijs 3rodU Leidse regio be- laarder. Hetgeen ht dat de ijsvereni- weer handen vol lebben aan het or- van wedstrij- aar ook scholen la- h niet onbetuigd. in Wou- waar alle leerlingen .^Esselyckerwoudeschool "L^pjatsen ombonden. In leverden de honder- rlingen hevige strijd. In de diverse leeftijdsgroepen waren bij de jongens Frits Hoogeveen, Nard van Kessel en Jan" Hoogeveen iedereen te vlug af. Bij de meisjes finish ten Ghislaine de Lange, Jea- nette Verberk en Birgitte Wei- mar als eersten. IJsclub Kagermeer hield giste ren op de Kaag priksledewed strijden voor kinderen van zes tot zestien jaar. In totaal zesen zestig deelnemers meldden zich aan de start. De uitslag: jongens 6-7: Patrick Heems kerk, 8-9: Sander Overbeek, 10-11: Guido van Rijn, 12-13: Frank Verkuil, 14-15: Leo van Twee deelnemertjes aan de wedstrijden in Woubrugge. Es; meisjes 6-7: Hilde van der Voorn, 8-9: Barbara van Leeu wen, 10-11: Patricia Heems kerk, 12-13: Marian van Leeu wen. Zaterdag worden er di strictskampioenschappen priksleeën voor dames, heren en junioren gehouden vanaf een uur op de Kaag achter groenteboer Biemond. Vana vond vindt op dezelfde plaats een koppelwedstrijd plaats Een auto van het corps diplo matique is gisteren tegen een vangrail geklapt op de rijks- ^weg 44 richting Amsterdam. De vier inzittenden uit Den Haag zijn voor onderzoek naar het Academisch Zieken huis Leiden gebracht. Een van de vier, een 27-jarige vrouw is daar ter observatie opgenomen. De drie ande ren, een 47-jarige vrouw, een 47-jarige man en een 32-jari- ge man, konden naar huis. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van het Ringvaartvia duct. De 32-jarige bestuurder van de auto schrok, omdat voor hem een auto plotseling remde. De man probeerde uit te wijken, slipte en vloog daardoor tegen de vangrail. De auto is flink beschadigd. voor heren en voor gemengde koppels vanaf zeven uur. IJsclub Rijpweterlftg houdt aanstaande zondag vanaf twee uur afvalschaatswedstrijden voor heren. Èen en ander ge schiedt op de Koppoel. Deel nemers kunnen zich tot half twee aanmelden. IJsclub „Nut en Vermaak" uit Stompwijk heeft zaterdag 16 januari een tijdrit voor alle leeftijden op het programma staan. De wedstrijden begin nen om twee uur. Zondag 17 januari zijn er wedstrijden voor veteranen (vanaf 30 jaar) eveneens om twee uur. Na af loop zijn er koppel-prikslee wedstrijden. Dinsdagavond staat een koppelwedstrijden op de Nieuwe Vaart vanaf acht uur op het programma. De in schrijving geschiedt bij het pa viljoen Nieuwe Vaart vanaf half acht. Zaterdag 23 januari vónaf twee uur is er weer een toertocht en zondag 24 januar vanaf dezelfde tijde een slee- duwwedstrijd. De ijsbaan op de Poel in War mond laat nog te wensen over. De baanis bij lange na nog niet sterk genoeg om wedstrij den en dergelijke op te verrij den. Midden in 'de baan be vindt zich een windwak, dat wel is dichtgevroren, maar waar het ijs toch nog maar en kele centimeters dik is. Op tal ijsbaan wordt volop geschaatst maar de Poel moet nog geslo ten blijven. Toch is het ijs rondom ook- nog niet helemaal veilig. Gisteren zakten drie schaatsers door een windwak in de Leede. Ren- en toervereniging De Bollenstreek gaat aanstaande zondag met haar leden op het ijs. Vanaf tien uur zullen de leden eikaars krachten op de gladde ijzers meten op de ijs baan van Lisserbroek De ijsclub in Sassenheim hield gistermiddag onder grote belangstelling de eerste wed strijden op de ijsbaan. Bij de meisjes van 7 tot 9 jaar meld den zich twintig deelnemers. Louise Verschoor eindigde in deze categorie als eerste. Bij de jongens van 7 tot 9 jaar ver schenen 29 schaatsers aan de start. In deze categorie kwam Max Snaterse als eerste over de eindstreep. Overige uitsla gen: rrieisjes 10-11: 18 deelne mers; 1. Angelique van Essen, jongens 10-11: 38 deelnemers; 1. Marcel Bliek. Als de baan in goede staat blijft, zijn er zater dag weer wedstrijden voor de jeugd van 12 tot 16 jaar, en af val wedstrijden voor 16 tot 80 jaar. De jeugdwedstrijden be ginnen 's morgens om half elf en de afvalwedstrijden 's mid dags om twee uur. Tinnegieterij Bij de afdeling Noordwijk aan Zee van de Nederland se Christen Vrouwenbond is er vanavond een presenta tie van de Oud-Hollandse Tinnegieterij uit Wassenaar. De bijeenkomst begint om acht uur in het Buurthuis aan de Hoofdstraat. FNV-Lisse De afdeling Lisse van de Industriebond FNV heeft de ko mende periode voor zijn leden tal van activiteiten georga niseerd. Dat begint morgen met een kaartavond voor kop pels in 't Trefpunt aan de Schoolstraat. De avond begint om acht uur. Kolping Het Nederlandse Kolpingwerk houdt op zaterdag een 'symposium in Zoeterwoude over de discussienota 'De mens, zijn wetk en zijn geloven'. Het symposium vindt plaats in De Eendenkooi aan de Oranjelaan in Zoeter woude Rijndijk en wordt om half elf 's morgens door de voorzitter van het Nederlandse Kolpingwerk geo pend. De heer H.F. Happel, fractievoorzitter van het CDA in de Haagse gemeenteraad zal een inleiding hou den, waarna discussie plaatsvindt. Drs. G. Zuid berg, pastor in Utrecht houdt s'middags een inleiding ge volgd door discussie. Daarna wordt het symposium af gesloten met een forum bespreking. In het forum zitten de beide inleiders, mevrouw dr. M. Klompé en de drie opstellers van de discussienota, John Brom, Hans Bij mans S.J. en Theo Schonagen. Showavond Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Leid- schendamse carnavalsvereniging De Damzwabbers wordt op zaterdagavond een showavond gehouden'in de DAVO- showroom aan de Veurse Achterweg in Leidschendam. Medewerking verlenen Ria Valk, de MCC-Big Band, het Zuidamerikaanse orkest Los Mariakis, de boerenkapel Kleintje Pils en de Cinderella-girls. Er zijn met name be sturen van verenigingen en scholen, ondernemingen en overheidsinstanties uitgenodigd. Een beperkt aantal kaar ten is verkrijgbaar op de adressen Damlaan 47, Sluiskant 17, Frisolaan 32g en 't Hert 192. De Clown De Vlaamse artiest Guido Lauwaert brengt zaterdaga vond zijn soloprogramma De Clown in Muzenhof Lei derdorp. 'Ik breng geen humorprogramma om op uw dijen te kletsen, daarvoor kijkt u maar naar uzelf. Meer een subtiel woordenspel. Scherp luisteren doet waarschijnlijk wat grinniken. Leidt het programma tot ademnood dan is mijn doel totaal bereikt', zegt Guido Lauwaert over zijn programma. Aanvang kwart over acht, entree/10. Kaarten zijn een week van tevoren dagelijks vanaf 12.00 uur verkrijgbaar bij Mu zenhof. Nichxs De Nederlandtalige formatie Nickxs treedt zaterdagavond op in De Lindehoeve aan de Koninklijke Marinelaan in Voorschoten. Deze rockgroep brengt een soort muziekthea ter, waar het publiek vaak bij wordt betrokken. Nickxs be staat uit Wouter Burger, gitaar, Rob Bloemhof, drums, Os car van der Wijngaart, orgel en Douwe Asma bas. Iedereen zingt daarbij ook nog. De zaal gaat om negen uur open. De entree bedraagt f2,50, kaarthouders betalen fl,50. Cabaret Liefhebbers van cabaret krijgen morgenavond in Don Bosco in Zoeterwoude een avondvullend programma aangeboden. Onder auspiciën van de KPJ worden sketchjes en liedjes gebracht. De uitvoering begint om half negen. De toegansprijs is twee gulden vijftig. Le den van de KPJ hebben gratis toegang. Katechese In de Christus Dienaarkerk in Zoeterwoude wordt vana vond de laatste bijeenkomst gehouden in een serie van vier over de oecumenische katechese. Een inleidende lezing worden gegeven door prof. H. Berkhof. De bijeenkomst be gint om acht uur. ialant IRWOUDE Na een ;ige discussie konden n van de Zoeterwoudse nhetfnvereniging „Oud jk" zich uiteindelijk met de statuten. Dat len. i1 van de belangrijkste van de algemene ver- Ig die door 36 stemge- fle leiden werd bijge- De vijf jaar oude vere- heeft voorts een be- fisseling ondergaan, (gend was de medede- i de paden op het volks- (ïplex zullen worden id. stuur van „Oud Raad- s weer op volle sterkte, aar zegde de heer Hol- toe voor één jaar het gmeesterschap op zich m nemen. In deze vaca- nu voorzien door de Lagerberg die reeds al- i bestuurslid was. is de heer S. Blijleven. |ter W. K. van Bohee- as herkiesbaar en blijft rzittershamer hanteren. (stuur wordt gecomple- loor P. Hovius (secreta- J. van der Drift. De trolecommissie wordt ld door mevrouw Coen- fikke en de heer W. (r Ploeg. Laatstgenoem- |ft, samen met de heer er Helm, tevens zitting j. tuincontrolecommissie. ij een goed financieel is 1.500,- beschikbaar erbetering van de paden volkstuincomplex. Hoe jet dit bedrag niet alle 'verhard kunnen wor- wel een flinke aanzet 3 gegeven. „Oud Raad- "elt momenteel 51 wer- leden terwijl 25 mensen wachtlijst staan. Nu de h zijn goedgekeurd be- dit dat de mensen op de ijst worden aangemerkt iet-werkende leden" en ^mrecht hebben. n ALKEMADE De pont die de oevers van Kaagei land en de Buitenkaag met elkaar verbindt, gaat vrijwel zeker per 1 april aanstaande over in han den van vader Leo en zo nen Martien en John Hoogenboom. De heer Hoogenboom senior ver wacht niet dat het be zwaarschrift dat de Kaag- se dorpsraad bij de Raad van State ingediend heeft,, alsnog enige invloed op de overdracht zal kunnen uitoefenen. Toch heeft,het. maar een haartje ge- scheeld of de hele zaak Zekerheid was niet doorgegaan. Voetgangster geschept HAZERSWOUDE-DORP Een 75-jarige inwoonster van Hazerswoude is gistermiddag zwaar gewond geraakt bij een ongeval op de kruising Dorps- straat-Gemeneweg. Zij werd, terwijl zij de Gemeneweg overstak via het zebrapad, ge schept door een vanaf de Dorpsstraat komende automo bilist, die haar niet tijdig be merkte. De vrouw is met hoofdletsel en een gebroken heup in het Academisch Zie kenhuis Leiden opgenomen. Tijdens de deze week gehou den gemeenteraadsvergade ring speelden burgemeester en wethouders hoog spel ten op zichte van de CDA-fractie in de raad; bij monde van raads lid Klerks had deze fractie een verzoek tot uitstel van behan deling gedaan. Het voorstel werd door het college onnodig opgevat als een motie van wantrouwen aan zijn adres. Wethouder Van Duykeren meende zelfs te moeten zeg gen: „Als Klerks denkt dat hij het beter kan, moet ie het zelf maar doen; ik ben niet bereid deze canossagang nogmaals te gaan". Toch was het verzoek van de CDA-fractie, gesteund door VGA, PvdA en PPR, niet zo vreemd als men bedenkt dat de gemeenteraadsleden pas op de hoogte werden gesteld van de overname van de Kaagpont toen de hele zakellijke trans actie al rond was. De raadscommissie openbare werken mocht vijf dagen voor de beslissende gemeenteraads vergadering haar visie geven en de raadscommissie finan ciën mocht haar zegje één dag van te voren doen. Uiteraard was het nagenoeg passeren van de raadsleden in een zo belangrijke kwestie als de overdracht van de Kaagpont één van de belangrijkste drijf veren om het B. W. niet makkelijk te maken. De gemeenteraadsleden (met uitzondering van die van de VVD) meenden drie maanden uitstel van behandeling nodig te hebben om zekerheid te verkrijgen over de onmoge lijkheid van goedkopere ge meentelijke pontexploitatie door middel van éénmansbe- diening. Voorts wilde men na dere gesprekken met de vak bonden ovei- de herplaatsing en ontslagen van de huidige veerlieden. Burgemeester drs. P. J. Bolten meende dat uitstel niet moge lijk was wegens de financiële consequenties ervan. Boven dien vond hij het „ongepast" om door uitstel „de illusie te wekken" dat gemeentelijke exploitatie best mogelijk zou kunnen blijven. Hij noemde het verzoek tot uitstel van be handeling „een diskwalificatie van het tot nu toe gevoerde beleid". Tweemansbediening van de pont zou, naar de me ning van de burgemeestèr, noodzakelijk zijn uit een oog punt van „interne controle". Wethouder Verhaar zei dat een automatische aanhaakin- richting voor een dergelijk grote pont als de onderhavige, grote onkosten met zich mee zou brengen. Zo'n aanhaakin- richting zou, volgens een ad vies van de scheepvaartinspec tie, enorme schade ondervin den van de ter plaatse aanwe zige krachten als trek, zuiging en wringing. „Wij kunnen de Kaagpont niet langer betalen" sprak wethouder Verhaar luid en duidelijk. „Alle pogingen om subsidies te verkrijgen bij het rijk en de provincie zijn op niets uitgelopen", besloot de wethouder. Hierna vatte de burgemeester het standpunt van het college samen door te stellen: „Wij hebben, evenals de contractanten, niet de be reidheid tot enig uitstel". Hierna probeerde raadslid J. Kret (VGA) op tactische wijze de houding van de raadsleden nader te verklaren. Hij zei: „Kennis van zaken hoeft niet van het college en de ambte naren alleen te komen; elk raadslid wil meewerken en meedenken. B. W. mogen van het Kaagse pontveer geen prestigezaak maken". En hij waarschuwde: „Hier is méér aan de hand dan alleen een verzoek tot uitstel van behan deling. De huidige gang van zaken geeft ieder raadslid een onbevredigend èevoel". Profeet W. Klerks benadrukte hierna zelfs nog dat geen enkel raads lid twijfelt aan de bekwaam heden van B. W. „Het fi nanciële gevolg van de over dracht is dusdanig groot dat de raad een verantwoorde uit spraak moet kunnen doen", vervolgde hij. Omdat echter B. W. zich keihard bleven op stellen en zodandig met vuur speelden, trok Klerks na be raad met fractiegenoten zijn ordevoorstel voorlopig in. Ver De heer Hoogenboom en zijn zoons bij hun camping op Kaageiland. volgens verdedigde burge meester Bolten het gevoerde beleid uitvoerig, waarbij hij, onder hoongelach van alle aanwezige Kagers, de schijn baar bestaande weerstand in De Kaag tegen de nieuwe ex ploitant als volgt verklaarde: „Een profeert wordt in eigen land slechts zelden geëerd". Volgens Bolten komt er met de overdracht van de Kaag pont een einde aan een, uit or ganisatorisch oen financieel oogpunt, onhoudbare toestand. „Er is alle reden om de toe komst met optimisme tege moet te zien, want de nieuwe exploitant heeft er als onder nemer op Kaageiland alle be lang bij een goede oeverver binding te garanderen", aldus de burgemeester. Na een schorsing van de ver gadering kwam Klerks weer aan het woord. Hij herhaalde twintig bezwaren tegen het contract; déze. bezwaren had hij al eerder in de raadscom missie financiën te berde ge bracht. En hij besloot met het opsommen van drie voorwaar den, waarop zijn fractie bereid zou zijn met het voorstel van B en W in te stemmen. Deze voorwaarden luidden: 1. In ge val van faillissement dient de huidige pont weer in bezit van de gemeente Alkemade te ko men. 2. Jachtwerf Van Lent dient een billijke regeling te krijgen voor het overzetten van haar personeel. 3. De ge meente Alkemade dient de morele plicht van overtocht te garanderen. Vervolgens kwam mevrouw Van Aken (VVD) aan het woord. Zij vond de onderhavi ge overeenkomst „het best haalbare compromis". Van Tol (PPR) was het volkomen on eens met de ontslagprocedures van het huidige pontpersoneel en belichtte uitvoerig de per- soneelsconsequenties. Hij wees op het gevaar van staking van de pontveerdiensten als pres siemiddel om meer subsidie te verkrijgen. Hoogenboom (PvdA) vond het argument voor tweemansbediening, na melijk de mogelijkheid van in terne controle, een „onzinde lijk" argument. „De kassa van het zwembad wordt toch ook niet gecontroleerd", stelde hij. Het afstoten van arbeidsplaat sen in de huidige tijd kwam herri vreemd voor. Pressiemiddel Wethouder Van Duykeren trachtte vervolgens in een lang betoog de aanwezigen er van te overtuigen dat het ge voerde beleid het enig juiste was. „Ook de heren Hoogen boom, de toekomstige exploi tanten, zouden zich wel erg in de vingers snijden als ze al die kwade bedoelingen hebben, die de raad ze hier vanavond toegedicht heeft", zei hij doe lend op het eventueel gebruik van de pont als pressiemiddel. Raadslid Klerks noemde het lange betoog van de wethou der „een uitputtingstactiek". „Van Duykeren praat veel, maar zegt niets toe. Hij be grijpt mijn verlangens wel, maar heeft geen zin eraan te voldoen", aldus de CDA'er. Na een schorsing voor intern beraad gaf het college bij mon de van de burgemeester en wethouder Van Duykeren, met duidelijke weerzin, toe aan de door Klerks gevraagde voorwaarden. Stemming wees uit dat alleen Van Tol (PPR) en Hoogenboom (PvdA) „te gen" waren. Kret (VGA) wen ste nog te verklaren dat hij „uitsluitend om financiële re denen" vóór gestemd had.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 5