jslaan ?irdt ngepakt Jubilerend „Crescendo" op de plaat De Hollandsche Tuyn'" voordeel van de twijfel krijgt Hoblemen rond subsidie ,,'t Mallegat" Voortgang in realisering busbanenplan we atletiekbaan in Lisse bijna anderhalf miljoen Verkeersplan voor deel Herenstraat Onderscheidingen Rode Kruis uitgereikt Ouderenbond Voorhout viert eerste lustrum Ama teurexposi tie blijft in Rijnsburg Bridge in „De Oude Tol" S2 PAGi) LEIDSECOURANT WOENSDAG 13JANUARI1982 PAGINA7 én Haagpe gemeenteraad gesteld. De resterende 1,2 t ni 12 frond het voorstel mihoen gulden denken B en Hing gè) gulden beschik- W te dekken uit de toeristen- Mfeke jen voor vervan- belasting van 1982 tot en met r én etse huidige atletie- 1984. Het college wijst erop atie op het ge- dat dit een uiterste financiële kman, jportpark. Bij ge- inspanning van de gemeente sterdam6taten is de maxi- vergt. De voorbereidende nuari to{e Van 50.000 gul- werkzaamheden voor recon- grafiekj poncjs Sportac- structie van de atletiekvoor- zienineen ziin nu bij J.V. had te hoog bedrag uit, ruim 1,8 miljoen gulden. Na overleg is men erin geslaagd dat bedrag met ruim 350.000 gulden te verlagen, de bezuiniging wordt bereikt door een ande re materiaalkeuze voor de aanleg van kunststof atle tiekbaan. Bovendien gaat de gemeente ervan uit dat ook van de hoofdgebruiker, de atletiekvereniging De Spar taan, een bijdrage mag wor den gevraagd. De reconstruc tie betreft de aanleg van een zeslanige rondbaan met aan één zijde een zeslanige sprintbaan, twee hoog springsegmenten en negen aanloopstroken voor diverse werp- en springnummers. Dit alles moet worden voor zien van een kunststof to plaag. Verder houdt het plan de aanleg in van een steeple- bak, twee kogelstootringen, twee dicusringen en één ver plaatsbare beschermkooL Hierdoor wordt de accommo datie geschikt voor training en het houden van onderlin- gen, regionale of nationale wedstrijden. VOORHOUT Door de dienst gemeentewerken is een principeplan ontworpen voor verbetering van de situatie op de Herenstraat bij de Nagelbrug. In het plan is een voorsor teer strook gemaakt voor het linksaf slaand ver keer naar Schoonoord en een verlenging van de voorsor- teerslrook voor het verkeer dat linksaf richting Leiden wiL Behalve deze twee zaken is aan weerskanten van de Herenstraat tussen de Prof. Nolenslaan en het kruispunt Nagelbrug een suggestiestrook voor fietsers en bromfiet sers geprojecteerd. Bovendien is voor het voetgangersver keer van en naar de verzorgingsflat Park Overbosch en de andere woningen tussen de Prof. Nolenslaan en de Nagel brug een voetpad gedacht aan de zuid-oostkant Het plan voorziet tevens in een verruiming van de parkeergelegen heid aan de Prof. Nolenslaan. pn "1 LU J iFillVA w JKi) rollt i d. kassa 10 '6 u 55 =j^IJK De I^Biissie van open- _Jen onder voor- I VI van wethouder L BBm heeft gistera- eerste stap gezet Kapelleboslaan laars en fietsers ruimte en vei- bieden. De daar .'rastering is aan ng toe en door »en te verplaat- er een strook drie meter vrii rijkmogelijkheid I ingzame wegge- Met deze ver- van de afraste- een lengte van 650 meter is een van ongeveer imoeid. jmmissie had geen jen de verstrekking diet. Speciaal in het tijdens de zomer de situatie aan de liMtaan miserabel. De deel uit van de tussen de badplaats finciale weg bij de Automobilisten de richting Haar- l er een druk ge en over het alge- t daar zeer hard ge endien ligt er een ijn we8trac^- '4418angers, en dat zijn mer honderden, af bond n de nabij gelegen ontbreekt elke B- ZÖ 1°^° noodge- f) de rijbaan en bij Ulllllllllfe van auto's moeten [zoeken in de smal en. Twee jaar gele en ander reeds on- acht gebracht van iris van de Konin- l-Holland mr. Vro- deze een bezoek camping De Wit. het op die mooie, ig met eigen ogen igt er bij de provin- vrage om subsidie leg van een fiets- langs de gehele de Kapellebos- laarsdreef, maar nog geen beslissing 'p het meest precai- it thans de gemeen- slag. Voorlopig be- ,ch tot het verplaat- afrastering en het "Hn het hout in de grondstrook. zou zijn om deze I vana1 circa drie meter voorzien van een Irt Dit zou echter zo'n P^a'gaan kosten en dat ardwijkse bles op dit iet trekken. Ook te- a te duur uit. Arno zelf werkzaam bij sheer, kwam in de tiet een patent idee. in de strook een k ld. Dat staat veel be- landschap en het is y eval een veel goed- ossing". Volgens Bos kosten niet meer dan 12.000,- plus icteur Sijens van ge meentewerken zal deze sug gestie nader bekijken. Een andere Langeveldse zaak, die aan de raadscommissie voor openbare werken werd voorgelegd, betrof de verbre ding van Duinschoten. Een ge deelte van deze weg, die van bijzondere betekenis is voor het recreatiegebied Oostduin- semeer en het bungalowpark Solassi, is reeds breder ge maakt Voor een deel was dit werk uitgevoerd door Noor- lander en een ander deel had de provincie voor haar reke ning genomen. Voor het reste rende gedeelte draait de ge meente Noordwijk op, voorlo pig althans, want gezien de verkeersdruk op het Oostduin- semeer bestaat de kans, dat de provincie Duinschoten als Suartaire weg gaat aanwijzen, •it zou inhouden, dat de hoge re overheid 75 procent van de verbredingskosten voor haar rekening neemt en tevens een bijdrage in het onderhoud gaat verstrekken. In de commissie werd onder andere door Hogervorst (VVD) gewezen op de geringe berm- breedte, die na de reconstruc tie overblijft... Willems (CDA), verzocht om een duidelijke kantbelijning. De commissie ging akkoord met het ver strekken van een krediet van 50.000,- voor de uitvoering van het werk. De vice-voorzitter van de afdeling Rijnland van het Rode Kruis reikte gistera vond in Oegstgeest een groot aantal onderscheidin gen uit. Drs. W. K. de Roos (in het dagelijks leven bur gemeester van het bloe- mendorp Rijnsburg) was gisteravond daartoe naar het nieuwe Rode Kruis-on- derkomen aan de Ker- klaan nabij de Leidse Buurt, gekomen. In zijn toespraak prees hij het vrij willige werk van de leden van de Rode Kruis Kolonne Rijnland en verder het be langeloze optreden van de Welfaredames. De medaille voor 10 jaar trouwe dienst werd uitge reikt aan de heer I. Lens (Oegstgeest), hoofd van de magazijndienst bij de kolon ne. In de sector Welfare kregen de volgende dames een medaille en oorkonde uitgereikt voor tien jaar trouwe dienst: M. Frijns van Iterson (Rijnsburg), H. de Korte-Schijf (Voorhout), E. A. M. Philipse Bentink (Oegstgeest), A. W. Bak- kers-Bloemendaal (War mond), J. E. van Dongen- Haasbroek (Warmond), E. van Egmond-van Beelen (Rijnsburg). 20 jaar trouwe dienst: mevrouw J. Kralt- van Geen (Rijnsburg). De dames H. F. Geertsma-Kijl- stra (10 jaar) en A. C. C. de Jongh-von Reckow waren verhinderd. Na het feestelijke gebeuren bleef men nog geruime tijd bijeen om onder meer te ge nieten van een fraaie film over het Rijnsburgse bloe mencorso van 1981. De Rode Kruis Kolonne Rijn land telt thans 32 leden en verder een 27-tal welfare- helpsters. De Voorhoutse bond van ouderen vierde gisteren haar vlJf-Jarlg bestaan. De festivitei ten begonnen met een feestelijke eucharistieviering in de Bartholomeuskerk. Het be jaardenkoor onder leiding van mevrouw C. van Dorp oogstte spontaan applaus met zijn uitvoering van een aantal Latijnse misgezangen. De (eestmiddag speelde zich verder af in de zaal van het parochiehuls waar de leden desgewenst een dansje kon den maken. De ouderenbond ging vijf jaar geleden van start met zeventig leden. Thans heeft zij driehonderd leden. Bij de bond zijn ook het bejaardenkoor „De Herfst- klanken", de Agnesdansgroep en de handwerkclbu aangesloten. NOORDWIJK De Noordwijkse Harmoniekapel „Crescendo" bestaat volgende maand (februari) 85 jaar. Dit kroonjaar gaat men vieren met een reeks aktivitei- ten. Een er van is de opname van een klankrijke lang speelplaat, uitgebracht door de platenmaatschappij Mi- raspund uit Wijhe. Een uniek gebeuren in het veeljari ge bestaan van „Crescendo". Naar verluidt is het zelfs de eerste keer, dat een Noordwijkse muziekvereniging met een eigen grammofoonplaat uitkomt De plaat werd een dezer dagen opgenomen in het repetitiegebouw van de Koninklijke Militaire Kapel te Den Haag. Onder leiding van dirigent Jan Meij werden de muziekstukken enkele malen doorgespeeld, waarbij de klankregie op deskundige wijze werd verzorgd door Wijb Schoon, een collega van de dirigent. „Geen verkeerd toontje ontging hem en dit betekende voor de harmo nie „overdoen! vertelde een van de Crescendo-bestuurders. Op de plaat staan werken, waarmee „Crescendo" de laatste jaren op concerten en uitvoeringen veel succes boekte. Succesnum mers dus, zoals „The Beatles in Concert, een selectie uit de musi cal „Jesus Christ Superstar", „Romance", „Italian Festival", „Pavane in Blue", en enkele marsen. Ook de drumband met trompetters en lyra's dragen aan de samenstelling bij. Geen „zware" muziek, maar voor elk wat wils. De harmonie geeft 26 februari een jubileumuitvoering en dan zal de plaat officieel gepresenteerd worden. Zij is thans reeds in de vóórverkoop tegen de speciale prijs van 17.50. Men kan d*e plaat telefonisch bestellen op de telefoonnummers 01719-12910 of 01719-11580. Na 26 februari krijgen de bestellers de plaat thuis bezorgd. De voorinschrijving staat open tot 19 februari. Daarna wordt de plaat duurder. RIJNSBURG Tijdens een door ruim 250 leden be zochte vergadering van de oranjevereniging heeft voorzitter C. de Mooij bekend gemaaakt dat de amateu rexpositie, die vorig jaar voor het eerst werd gehouden, zal blijven. Voor deze expositie was vorig jaar rond Ko ninginnedag veel belangstelling. De expositie, die in samenwerking met de gemeente op touw werd gezet, dreigde ten onder te gaan aan een gebrek aan financiën. Dit jaar kan door veel zelfwerkzaamheid geld worden bespaard. De plannen voor Koninginnedag 1982 zijn min of meer rond. Op 30 april komt het Leids poppentheater naar Rijnsburg. Voor de kinderen van de lagere scholen is er die dag een puzzel-wandeltocht. Op 4 mei wordt er bij het oorlogsmonu ment een plechtigheid gehouden en op 5 mei vindt het oran jeconcert met medewerking vap het Katwijks vrouwenkoor en de brassband Duinstreek plaats. Op die dag wordt ook een fietstocht gehouden. Tevens maakte voorzitter De Mooij bekend dat het ledental van de oranjevereniging nog steeds stijgende is. De grootste oranjevereniging van Nederland wordt dus nog steeds groter. Zij telt ruim 2400 leden. Na de vergadering werd door de le den nog een gezellig spelletje bingo gespeeld. voor welke financiël risico's de gemeente in de toekomst kan komen te staan, bleek de com missie veel hoofdbrekens te kosten. De commissie vond dat dit beperkt moest blijven tot hooguit een bedrag van LEIDERDORP - De Stich ting Cultureel Centrum „De Hollandsche Tuyn", die zich ten doel heeft ge steld de panden Hoofd straat 24/Bruggestraat 1 een culturele bestemming 30.000 - om de aanloopverlie- Ton to Iri innon nolf Iron Wan. te geven, heeft kans ge zien de tegenslagen die het tot dusver heeft on dervonden, te boven te komen. Het stichtingsbe stuur kwam gisteravond tijdens een vergadering van de raadscommissie fi nanciën bij monde van penningmeester B. J. v.d. Voort vertellen, dat met veel pijn en moeite het fi nanciële plaatje rond was gekregen. zen te kunnen dekken. Wan neer het in de toekomst echt fout mocht gaan met de activi teiten van de stichting dan wordt, zo bleek uit de discus sie, de gemeente eigenaar van het gerestaureerde pand. Hele maal overtuigd van de finan ciële haalbaarheid bleek de commissie toch niet te zijn, maar men was bereid de stich ting het voordeel van de twij fel te geven. De commissie stond ook posi tief tegenover de plannen van de kunstenaar Rien van der Nat voor het opknappen in ei gen beheer van het pand Bruggestraat 1. Aanvankelijk wilde hij 60.000,- voor het pand betalen, maar dat wordt nu omgezet in een jaarlijkse erfpachtcanon. Wanneer de gemeenteraad zich op 25 januari a.s. positief over de plannen van de stich ting uitspreekt, wil men de restauratie direkt ter hand ne men om in september al met verschillende cursussen te kunnen beginnen. De ABN is bereid gebleken een geldlening van ƒ240.000,- te verstrekken om de restaura tie van het pand Hoofdstraat 24 ter hand te nemen. Voor waarde is evenwel dat de ge meente voor de rente en aflos sing garant staat. De commis sie bleek anderhalf uur nodig te hebben om tot een positief advies te komen. De vraag J K De jaarrekening de jaarrekening. Het steeds maar weer akkoord voor of tegen de jaarrekening echter van menine dat 1 IK De jaarrekening jongerencentrum 't beeft gistermiddag in commissie voor cUl- *PMrecreatie de welhaast iCIYie moeilijkheden op- De overschrijdingen nu weer in de reke- rkwamen, gesproken r het jaar 1980, waren CDA-raadsleden W. Illlllll Plas en J- Berkheij -~—r-£ om zich voorlopig HBÉming te onthouden, ^■leden J. Guijt en K. HBrklaarden zich tegen de jaarrekening. Het voorstel van b. w. is om het jongerencentrum over 1980 een subsidie te verlenen van bijna 120.000 gulden. Dit be drag is bijna 20.000 gulden ho ger uitgevallen dan destijds door de raad werd aangeno men. De grote financiële pro blemen die het Mallegat mo menteel heeft, maken het ech ter onmogelijk op het subsidie bedrag te beknibbelen en de raadsleden voelden zich gister middag dan ook min of meer voor:; het blok gezet Het steeds maar weer 'akkoord gaan met hoger uitvallende subsidiebedragen is vooral voor de CDA-leden aan de achterban nauwelijks meer te verkopen. De heer J. Berkheij: „Het CDA staat in principe niet onwelwillend tegenover het Mallegat, maar het wordt steeds moeilijker om uit te leg gen welk financieel beleid er voor of tegen de jaarrekening uitspreken, maar schortten hun oordeel op tot aan de raadsvergadering. De SGP-vertegenwoordigers Oskam en Guijt verklaarden zich gewoontegetrouw tegen de subsidiëring van het Malie- ten opzichte van het jongeren- zodat alleen Ria Hietkamp [evoerd. De en ^an Minnee (respectievelijk centrum wordt CDA-raadsleden Berkheij en Van der Plas wilden zich gis termiddag dan ook nog niet PvdA en D'66) zich direct sitief tegenover de jaarreke ning opstelden. Ook zij waren echter van mening dat het jon gerencentrum in de toekomst een beter beleid zal moeten voeren. Kritische geluiden van gelijke strekking kwamen ook uit de mond van de verant woordelijke wethouder J. Vink. „We doen er alles aan om een faillissement van het Mallegat te voorkomen maar ik begrijp dat het voor de raad moeilijk is om steeds maar weer genoegen te nemen met overschrijdingen van de be- OEGSTGEEST Alhoewel de tiiden financieel minder rooskleurig zijn, gaat Oegst geest door met het ontwikke len van plannen ten aanzien van de aanpassing van de tweede helft Geversstraat en Leidse Straatweg aan het zo genaamde busbanenplan. In Oegstgeest is het grootste ge deelte daarvan uitgevoerd. Tijdens de vergadering van de raadscommissie financiën bleek gisteravond dat men ge lijk opgaat mét Leiden om zo, wellicht gezamenlijk, de Rijns- burgerweg en het Oegstgeestse deel onder handen te nemen en gezamenlijk subsidie daar voor van de overheid te kun nen krijgen. Ten aanzien van het fietspad zal de Gever sstraat iets verbreed moeten worden waarvan de gemeente een strook grond van het ter rein van Endegeest wil aanko pen, derhalve dus van de ge meente Leiden. Het bedrag dat Oegstgeest nodig denkt te neb ben hiervoor is rond 40.000 guldejL D'66-er Wuisman had hier be zwaar tegen. „Hier gaat het om een transactie tussen ge meentelijke overheden en niet die van een gemeente en een particulier". Kortom, het be drag zou omlaag moeten. Ove rigens bleken de overige com- januari telde de gemeente 15.540 inwoners tegen 15.390 op 1 januari 1981. Een stijging van 150. „Dat geeft een iets gunstiger meerjarenperspec tief", aldus wethouder Kohl- beck doelende op financiële voordelen. Minder financieel voordelig is de rekening van het cultureel centrum „Het Drieluik" uitge vallen. De begroting werd be langrijk overschreden. De heer Kohlbeck distantieerde zich echter van een in de com missie van openbare werken gemaakte opmerking als zou het de schuld zijn van de par ticipanten als Muziekschool, SJJO en K. en O. Wel is aan hen gevraagd, vanwege de aard van de getroffen voorzie ningen in het gebouw, bij te willen dragen om de „overbe- steding" te drukken. Wethou- missieleden geen bezwaar te- der Kohlbeck ontkende niet gen de voorgenomen aankoop dat er fouten gemaakt waren te hebben. door het gebrek aan communi- Voor het eerst sinds een aantal catie tussen de dienst gemeen- jaren is de bevolking van tewerken, de beheerscommis- Oegstgeest toegenomen. Per 1 sie en het college van B. en W. SASSENHEIM De Sassenheimse afdeling van de Nederland se vereniging van huisvrouwen bestaat dit jaar 20 jaar. Ter gele genheid daarvan werd in „De Oude Tol" een bridge-toernooi ge houden. Van de zeventig leden namen er 68 deel. De eerste prijs ging naar de dames Boot en Kaptein. De tweede prijs was voor de dames. Kok en de Groof. De derde en de vierde prijs gingen naar respectievelijk de dames Van Nieuwkoop en Verdegaal en de dames Oost en Sep. De dames Schink en Wagner legden be slag op de vijfde prijs. De poedelprijs was voor de dames Geneste' en Visser en de slempprijs werd in de wacht gesleept door de dames Wouda en Van Reisen en de dames Van N'euwkoop en Verdegaal V 'A1

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7