ienrichtingverkeer Noord-Boulevard orstel voor n onstructie kervoorderlaan 1 a! Ans van der Geest neemt afscheid van scouting Zoeterwoude V erkeersmaatregelen nabij Northgohal Ongeval Oegstgeest eist dode it wijkers in nieuwbouwwijken blij met woonerven )en van Eijck en Norman Mc Donald beste schutters :htinstallatie op noord aa Opknapkosten Het Drieluik" rijzen de pan uit Kroonberoep tegen kantorenflat in Leidschendam 982 P4- LEIDSE COURANT DINSDAG 12 JANUARI 1982 PAGINA 7 j Voor reconstructie llonjM [kkervoorderlaan, de ïlandse ^de en de Wiihelmi- it binnei^ordt de gemeente- is rolt, iigen een krediet van agen, dailden gevraagd. Voor itie Koyoorderlaan gaat het r Luciaif0 8ulden- iets dat j I investeringsschema opgenomen. Bij wtgaat het om de aan- wi de brievf veertig leg van een rijweg van 4,5 me ter breed. Deze moet worden voorzien van asfaltverharding, een trottoir aan de noordzijde van minimaal 1 meter 80 breed en aan de zijdzijde van een parkeerstrook met een breedte van 1 meter 90. De re constructie wordt opgenomen in het investeringsprogramma 1982-1986. Verder is het colle ge van plan de voorbereiding voor de demping van de sloten tussen de Emmastraat-Wil- lemskade-Julianastraat gelijk tijdig uit te voeren met de re constructie van de Wilhelmi- nastraat en de Willemskade. Als te zijner tijd de sloten ge dempt moeten worden in juli besliste de raad hierover door 100.000 gulden beschik baar te stellen is de aanleg van een ontwateringsriool door de Willemskade nodig. Door gelijktijdig met de recon structie van beide straten al de aanleg van het riool uit te voe ren bespaart men geld. Boven dien geeft dit de bewoners maar één keer De gemeente is van plan nog dit voorjaar met de reconstructie te beginnen. ZOETERWOUDE Vijftien jaar lang is Ans van der Geest leidster geweest van Scouting Zoeterwoude. Die periode heeft zij zowel bij de welpen als bij de kabouters en de gid sen/sherpa's gezeten. Nu, bij het derde lustrum, heeft zij af scheid genomen tijdens een geanimeerde bijeenkomst met staf en bestuur van de scou ting. Vanwege de ijzige koude was verenigingsgebouw 't Avond-uur niet beschikbaar. Het gebouw dat - evenals de Weekender - binnenkort zal worden afgebroken, verkeert in slechte staat. Door de vorst was ook nog eens de waterlei ding en riolering bevroren zo dat het afscheidsfeest van leid ster Ans van der Geest er wei nig rooskleurig dreigde uit te zien. Mevrouw Bosman van de Noordbuurtseweg was even wel redster in de nood en stel de de ontmoetingsruimte in de vroegere werkplaats van het bouwbedrijf belangeloos be schikbaar. Zo kon het toch nog een „warme" en gezellige avond worden. Mede dankzij de fraaie „levensloop", ver luchtigd met getekende dia's van fragmenten uit het scou- tingsleven van Ans van der Geest, geestig gebracht door de staf, zat de stemming er al snel in. Voorzitster Ineke van Cromvoirt sprak een dank woord namens het bestuur; Gerard van Cromvoirt deed hetzelfde als groepsleider. Aal moezenier Seb. van Beurden had een aangename verrassing in de vorm van een zelf ge maakt wandbord met inscrip tie en de emblemen van Scou ting Zoeterwoude. NOORDWIJK In aan sluiting op de aanwijzing van de Duinwetering als voorrangsweg, vroegen B en W gisteravond de me ning van de commissie voor verkeerszaken over enkele daar gewenste ver keersmaatregelen. Een er van is het vaststellen van "I dun gjWIJK - Er komt zou hi'ssing voor de par- en opblematiek op de dn Wilhelmina PTTArd, in de volks- IE jewoonlijk Noord- rd genoemd. Na ""^^discussie heeft de pren icommissie zich Dnd unaniem uit- sn voor het vast- van éénrichting- n'"nde® £°Phde promenade ;ehoolve£nhanS met het ïeestal la van diagonaals- le&rkeren van auto's werkgejzeezijde. Als ook ïenteraad zijn fiat maatregelen |1 er een eind ko- anteii een kwestie, die voor eenjederen in de bad- t bij eenjecjs jaren achter- icier vaiZ'S hield' doch bedoeld jtot nog toe geen Idel. Doe antwoord werd kopers^ ide limii can justi|e de seizoenmaan- binnenliet parkeren op de fai| verboden en dit ar niets dagen met topdrukte et het gehaald tot verwarrende toestanden. Als de parkeernood op zulke dagen tot de lippen steeg werd uiteindelijk het parkeren toch toegestaan en zo kon het ge beuren, dat een automobilist 's morgens een bon kreeg op de plaats waar hij 's middags z'n wagen vrijelijk neer kon zetten. De befaamde „zakken- parade" op de parkeerverbods borden, waarmee de badplaats in de afgelopen zomer stof tot voorpagina-nieuws leverde, was daarvan een facet. In de vorige vergadering van de commissie kwam het VVD- raadslid Rubingh met het thans aanvaarde idee. Het kreeg toen al meteen bijval van de andere raadsleden in de commissie en bij die gele genheid werd afgesproken, dat ambtelijke deskundigen zich in deze zaak zouden verdiepen en dat de raadsleden de me ningen van hun fracties zou den peilen. Dit bleek inmid dels te zijn gebeurd en gistera vond lagen drie modellen op tafel, waarover de commissie leden hun visie konden geven. Dit gebeurde met zoveel elan, dat op bepaalde momenten ie dereen met iedereen discus sieerde. Uit elk model werden de goede elementen overgeno men, zodat er uiteindelijk een nieuw model ontstond, waar mede de gehele commissie het eens kon zijn. De (betaalde) parkeerregeling voor de Noord-Boulevard zal gelden van 1 april tot 1 oktober. Men rekent op een globale op brengst van circa 120.000,- per seizoen aan parkeergelden. Er moet echter ook een fors bedrag geïnvesteerd worden voor de aanschaf van een par keerautomaat en een verleg ging van het tracé van de bou levard. Al zou de helft van het bedrag aan parkeergeld bin nenkomen, dan is deze inves tering (van ca. 380.000,-) toch nog een rendabele zaak, re kende De Geus voor. Een uit breiding van het controleren de personeel staat voorhands niet op het programma. In het plan is rekening gehouden met 10 a 11 staanplaatsen voor tou ringcars in april en mei (het voorseizoen). Aanvankelijk was het de bedoeling dat het parkeerterrein aan het Palace- plein een inrit zou krijgen vanaf de boulevard. Hiertegen maakte onder anderen Leon Guyt, de vertegenwoordiger van Kritisch Noordwijk, be zwaar, omdat daarmee het voetpad werd onderbroken. Guyt achtte dit gevaarlijk voor de wandelaar naar het strand. Uiteindelijk besloot men toen, dat zowel de inrit als de uit gang van het parkeerterrein aan de zijde van de Grent ge creëerd zal worden. Ten be hoeve van het nabij gelegen winkelgebied zullen tegenover het warenhuis Jan van Kan een aantal parkeerplaatsen ko men, voorzien van een meter voor de kortparkeerders. De Noord-Boulevard blijft voor wielrijders (geen brommers) in beide richtingen toegankelijk. Volgens De Geus staat de meerderheid van de CDA- fractie achter de besproken maatregelen. Een paar fractie leden hebben zich tegen het parkeren op de boulevard uit gesproken. De VVd-fractie is unaniem voor, deelde Rubingh mede, met een voorbehoud ten aanzien van de wethouder, die wat problemen had met de fi nanciering. Arno Bos ver klaarde, dat de PvdA instemt met eenrichtingverkeer voor de boulevard met de aanteke ning, dat men enige voorkeur heeft voor parkeren aan de landzijde. De VVD en het CDA zien de auto's liever aan de zeezijde geparkeerd staan. Een van de zwaar beschadigde auto's. OEGSTGEEST De 78-ja- rige F. Th. Goddijn uit Oegstgeest is gistermiddag dodelijk verongelukt op de Haarlemmerstraatweg nabij het Groene Kerkje. De be jaarde man zat als passagier in de auto van zijn schoon zoon. Deze auto kwam frontaal in botsing met een tegenligger. Het ongeval ontstond door dat een 27-jarige automobi list uit Leiden in een flau we bocht in de weg de macht over het stuur kwij traakte. De auto begon te slingeren, kwam op de ver keerde weghelft en botste frontaal op de tegemoetko mende auto waarin de heer Goddijn zat. De twee be stuurders liepen schaafwon den op. De auto's werden zwaar beschadigd. éénrichtingsverkeer voor de beide straatjes voor en achter de Northgo-sport- hal. De commissie had hiertegen geen bezwaar, maar wel hikte men aan tegen de kosten (ca. 12.000,- a 15.000,-) voor een andere afbake ning van de parkeervak ken op het marktplein. Ook in het college bleken tegen deze uitgave beden kingen gerezen. Willems (CDA) droeg met een tussen oplossing het ei van Co lumbus aan. Er wordt op het plein toch maar incidenteel geparkeerd, zei hij. Stel nu ge woon het gewenste verkeers- beloop vast en laat de belijning van de parkeervakken zoals ze is. Iedereen was het daarmee Verder kwam de oversteek naar het gemeentelijk sport park ter sprake. Sommige commissieleden voelden wel voor de aanleg van een zebra pad. Burgemeester mr. Bonni- ke maakte hier bedenkingen tegen. In de verkeerspsycholo- gie wordt gesteld, dat een ze brapad, waar niet geregeld mensen oversteken, alleen maar gevaar oplevert, voerde hij aan. Automobilisten op de Duinwetering zullen met een zebrapad dat slechts af en toe gebruikt wordt, geen rekening houden. Rubingh bepleitte de aanleg van een zogenaamde verkeers- druppel. Het is weliswaar een kostbare voorziening, maar in samenhang met de reeds aan gelegde druppel bij de uitgang van de Grashoek, werkt zij wel snelheidsbeperkend, meende het VVD-raadslid. Uit de discussie bleek verder, dat uit de wijkvereniging Gras- hoek een suggestie was geko men om de oversteek naar Boerenburg met klaarovers te beveiligen. De ouders, die hieraan vrijwillig medewer ken, zullen door de politie worden opgeleid. Het idee van de Grashoekers vond in de verkeerscommissie veel bijval. ■K De bewoners fcingen in en rond de p woonerven zijn algemeen zeer tevre- .deze vorm van huis- Tot die conclusie komt adviseur Hofstra na zijn bureau verrichte onder 25% van alle dngen in de woonerf- I Als grote pluspunten I huisvesting in een [ziet men de verhoog- keersveiligheid, het woonklimaat en de lienvoorzieningen. Als één van de weinige negatieve kanten werd door de onder vraagden het gebrek aan speelmogelijkheden genoemd. In Katwijk zijn de laatste jaren relatief veel woonerven aan gelegd. Zowel in de nieuw bouw- als in de renovatiege- bieden heeft het gemeentebe stuur veelvuldig gekozen voor deze ingrijpende en kostbare manier van (her)inrichting. Om nu het beleid van de afge lopen jaren te evalueren is door het verkeersbureau Hof stra in samenwerking met o- penbare werken het rapport „De ervaringen met wooner ven in Katwijk" opgesteld. De resultaten van het onderzoek, waar de commissie voor Stads ontwikkeling gistermiddag mee in stemde, zullen worden gebruikt bij toekomstige be leidsbeslissingen. Uit het onderzoek blijkt on dermeer dat ongeveer 80% van de huishoudens het woonkli maat in een woonerf als pret tig ervaart. De betere situatie voor de voetganger, de grotere en veiliger speelmogelijkhe den, de lage snelheid van het autoverkeer en de goede groenvoorzieningen zijn de voornaamste redenen die hier voor worden aangevoerd. Kenmerkend is echter wel dat het oordeel van de onder vraagden in de renovatiege- bieden meer genuanceerd en minder uitgesproken gunstig is dan dat van de ondervraagden in de nieuwbouwwijken. In de renovatiegebieden is men over het algemeen min der tevreden met de parkeer situatie en de intensiteit en veiligheid van het autover keer. Ook worden hier de speelmogelijkheden voor de allerjongste en het al wat ou dere kind als niet optimaal er varen. Ongeveer de helft van de bewoners mist hier dan ook bepaalde voorzieningen zoals bijvoorbeeld een trapveldje of een basketDalterrein. Gezien de overwegend positie ve reacties van het overgrote deel van de bewoners zijn de onderzoekers van mening dat Katwijk op de ingeslagen weg moet doorgaan. Wel zal bij de realisering van nieuwe woon erven in de toekomst moeten worden gestreefd naar verbe tering van de parkeersituatie en de kinderspeelplaatsen. Ook zal er, met het oog op de hoge kosten die aan het reali seren van woonerven verbon den zijn, economischer moeten worden gebouwd. CDA-raads- lid W. van der Plas: „Geble ken is nu dat het een verbete ring is, maar de vraag is nu of we die verbetering met name in de renovatiegebieden kun nen blijven betalen". anouds werd gisteravond bij schietvereniging St.Hubertus weer Kopper dag gehouden. De schietvereniging heeft vorig jaar uitbundig het 60-jarlg an gevierd. Dit was echter geen reden om er gisteren maar niets meer aan en. Schutter Jeroen van Eijck, 'schutterskoning' van St. Hubertus, won de ermaandag met negen punten meer dan nummer twee. De beker voor het nschieten werd gewonnen door Norman Mc Donald. Hij behaalde 68 punten, ïd het beter dan Jeroen van Eijck, die in de ijzige kou buiten moest schieten, tkig voor hem bleef het ook deze Koppermaandag niet alleen bij schieten, zes uur was er in café Boerhaave een gezellige jachtschotel gevolgd door ^^tWOUDE Vanaf l is de Noord Aa in 'oude voorzien van een Uatie zodat ook in de geschaatst kan' De KPJ maakt daar [al direkt gebruik van |OHI| zeven uur voor de le- deze jongerenvereni- en schaatswed strijden te houden. Studio 17 zorgt voor een muzikale bij drage, terwijl een koek- en zo- pietent de inwendige mens op temperatuur moet houden. De jeugd van SJZ komt morgen middag op de Miening aan bod bij onderlinge wedstrijden, ook zaterdag komen de voetballer tjes in actie op de schaats. De „IJsclub Zoeterwoude" organi seert zondagmiddag een schaatsevenement op de Noord Aa, nadere gegevens daarom trent worden nog nader be kend gemaakt doch de gedach ten gaan uit naar een koppel wedstrijd en het „zetten" van een tijd op de 500 meter waar aan zowel jeugd als senioren kunnen deelnemen. OEGSTGEEST Het krediet dat de gemeente tot nu toe beschikbaar heeft gesteld ter realise ring van het zogenaamde „culturele centrum" het Drieluik aan de Oegst- geestse Geversstraat blijkt, nu de eindcijfers op tafel liggen, met een be drag van 87.000 gulden te zijn overschreden. De to tale kosten komen op ruim 5 1/2 ton. Dit bleek gisteravond tijdens de ver gadering van de raads commissie openbare wer ken. CDA'er Kraan had er geen goed woord voor over. Vooral niet omdat men anderhalf jaar na oplevering pas met de cij fers kwam. Wethouder.Thorn verklaarde dat men er als col lege en dienst gemeentewer ken achter was gekomen dat diverse posten niet gemeld waren aan de administratie en het college: „In november werden wij al geconfronteerd met overschrijding van het krediet. Het college is in de eerste plaats verantwoordelijk. Daarom moet het een „mea culpa" laten horen. Maar het feit ligt op tafel dat er werk is uitgevoerd in opdracht van mensen en dit moet dan ook betaald worden. Wij moeten met de billen bloot ermee naar de raad." De socialist Van Bel le: „De kosten zijn overschre den onder meer door het drammen van een participant zoals K. en O." En daar had mevrouw Van Vloten (VVD) moeite mee. Zij bestreed de opmerking van Van Belle en verklaarde verder de kredie toverschrijding erger te vin den dan dat zij gedacht had. „Vooral nadat er in het verle den al vijfmaal krediet ge vraagd was", zo stelde zij. De christen-democraat Kraan be titelde een aantal punten in het voorstel als „nonsens". Intussen blijkt dat Oegstgeest het complete bedrag dat men voor de renovatie van het pand Geversstraat had uitge trokken (plus de ton die men voor eventuele uitbreiding achter de hand hield) heeft op- geconsumeerd. Van Belle: „Laten wij elke illusie de kop indrukken dat er uitbreiding zal plaatsvinden." De voorzit ter van de commissie deelde dan ook mee dat de werk zaamheden die nog op het pro gramma staan, geschrapt zul len worden. Oegstgeest zal de rekeningen moeten betalen en derhalve moet de raad het krediet wel verlenen. Bomen De eike- en beukebomen aan de Endegeesterstraatweg, tus sen Assendelftstraat en Ende- geesterlaan, blijken hun beste tijd gehad te hebben. Een on derzoek heeft uitgewezen dat minstens drie beukebomen ge kapt moeten worden en ver der zal het totale bestand ieder jaar drastisch dienen te wor den uitgedund. Ook de eikebo men, die meer dan een eeuw oud zijn, hebben nogal wat te lijden gehad. Niet alleen van de grote droogte twee jaar ge leden maar ook van het dage lijks autoverkeer dat zorgt voor een ontoelaatbare druk op de boomwortels onder het wegdek. Gisteravond vroeg wethouder Thorn van openbare werken advies aan de commissieleden. De meningen waren verdeeld. Zowel de heren Van Belle (PvdA) als Sanders (PPR) vonden dat men slechts over diende te gaan tot het verwij deren van de meest aangetaste bomen. De heer Kraan (CDA) en Mevrouw van Vloten (VVD) achtten het juister de bomen ineens te doen verwij deren en nieuwe aanplant te plegen verder van de weg af, nabij de langs de weg gelegen sloot. Overigens vonden allen dat de bewoners in de omge ving gehoord dienden te wor den en dat men zich middels een schrijven tot de werk groep milieuzorg in Oegstgeest zal wenden. Wethouder Thorn: „Ik wil voorkomen dat er een boom volledig „instort" en daardoor omvalt zoals vorig jaar gebeurd is in het Bos van Wijckerslooth. Die boom viel toen op het schoolplein van de Duinzichtschool." LEIDSCHENDAM Nog voordat de gemeenteraad gisteravond akkoord ging met het verlenen van een bouwvergunning voor de omstreden kantorenflat op de hoek van Veursestraatweg en Koningin Julianaplein in Leidschendam, kondigden omwonen den tijdens het spreekrecht al aan dat bij een voor hen negatieve beslissing opnieuw een beroep op de Raad van State zal worden gedaan. Vier omwonenden, gesteund door een volle tribune, herhaalden weer eens de bezwaren tegen de hoogte en tegen de naar hun mening onvoldoende parkeervoorziening. Zij achtten de onder grondse parkeergarage voor 25 auto's die het bouwbedrijf Tette- roo op het laatste nippertje nog binnen de aangegeven rooilijn had gebracht onvoldoende. Gevreesd wordt dat toch nog auto's gebruik zullen maken van de voor bewoners bestemde parkeer ruimte. Over het grootste bezwaar, dat van de hoogte, (21,90 mr. plus een opbouw van enkele meters waarvoor burgemeester en wethouders vrijstelling van de bouwverordening willen verle nen) werd tot ongenoegen van enkele insprekers niets in het voorstel aan de raad gezegd. Bij de AROB-procedure van vorig jaar juni heeft de voorzitter van de rechtsprekende kamer die de vorige bouwvergunning schorste, zijn verwondering geuit over de vrijstelling die naar zijn mening niet behoefde te worden verleend. Bij het spreek recht werd ook herinnerd aan het magere advies van de wel standscommissie dat de voorzitter van de Raad van State had doen uitroepen „dat kan toch niet alles zijn". Alle fracties bleken het bij de discussie over het B. en W.-voor- stel „een ongelukkige zaak" te vinden, niemand „wilde de hoge bouw" en er was „alle begrip voor de omwonenden" maar de raad ging eensgezind mee met het verlenen van de bouwver gunning. Het enige argument was dat de bouwvergunning vol doet aan het bestemmingsplan. De wet verbiedt nee te zeggen, aldus CDA-fractievoorzitter C. H. de Ruijter, „de bouwaanvrage kwam binnen op de dag voordat het nieuwe bestemmingsplan werd vastgesteld". De dames en heren op de tribune konden zich vervolgens opma ken voor een nieuw bezoek aan de Raad van State. „Ik stem op geen enkele partij die vóór heeft gestemd", aldus een van de be zoeksters. Het college had overigens bij het voorstel meteen al volmacht gevraagd voor het voeren van verweer. ADVERTENTIE OINSDAG 12 JANUARI A.S. bestaan wij officieel precies als Indonesisch Restaurant DOEA KOENTJI BAROE 15 Jaar als Chinees-Indisch Restaurant DOEA KOENTJ 25 jaar OVERHEERLIJK ETEN Wij nodigen al onze OUDE en ZEER OUDE klanten maar ook NIEUWE klanten uit hierop te toosten, RECEPTIE van 18.00-19.00 uur m.m.v. THE HAWAIIAN MINSTRELS Daarna Is ons restaurant geopend met le- OOSTERSE DANSSHOWS Dagell|ks geopend.vanaf 17.00 uur Mogen we zeggen TOT DAN t.edere maandag smuldag.-onbeperkt ^eten voor slechts JANE EN ANDRE 21.50 p.p. Iedere vrijdag levende muziek of shows.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7