w Overdracht pontveer op losse schroeven a Kerkelijke inkomsten gestegen REGI0(J0UR)NAA REGIOiJOURlNAAi kerk wereld REGIO Tijdelijke accommodatie voor tieners van de baan ERF IN HET GROEN... DOEN!" Ernstige bezwaren tegen verkoop pontveer De Kaag Jan Kooiman wint schaatsmarathon Prof. Velema: Vrijheid godsdienst in gevaar bij aannemen van wet op gelijke behandeling DPR vraagt bisschop duidelijkheid over stopzetting van subsidies f LEIDSE COURANT DINSDAG 12 JANUARI 1982 PAl ALPHEN AAN DEN RIJN De bouw van een tijdelijke ac commodatie in Ridderveld I voor tieners is gisteravond door de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en stadsontwikkeling resoluut van de hand gewezen. Het col lege had voorgesteld ter over brugging van de periode tot het beschikbaar komen van de definitieve accommodatie op de hoek van de Poolsterstraat- /Marsstraat een noodgebouw neer te zetten op de binnen kort vrijkomende plaats van de tennisbalion naast het ten- niscentrum „Nieuwe Sloot". Om een dergelijke voorziening was dringend verzocht door het Buurtcentrum Ridderveld. De voornaamste reden hier voor is dat de ruimten die het Buurtcentrum nu tot haar be schikking heeft niet geschikt zijn voor tienerwerk. Daar de grond waarop de tennisballon staat vrij ver van de bebouwde kom afligt en bovendien door de gemeente slechts tot en met augustus a.s. verhuurd is aan de Stichting Aphens Tennis park, meende wethouder L. Kleingeld, die de portefeuille sociaal-cultureel werk beheert, hier een ideale plaats voor de tieners te hebben gevonden. Het bestemmingsplan voor dit gebied is echter „sportterrein, Klasse A". Om hier dus een dergelijke accommodatie te kunnen realiseren, zou een ar tikel 19-procedure gestart moeten worden, hetgeen in houdt dat het bestemmings plan voor dit stukje grond door Gedeputeerde Staten ge wijzigd zou dienen te worden. Daar een dergelijke procedure, alsmede de behandeling van bezwaarschriften die volgens de roso-leden ongetwijfeld zul len komen, minstens één jaar in beslag zullen nemen, waren de raadscommissieleden tegen het starten van deze procedu re, te meer daar Kleingeld aangaf dat een permanent ge bouw aan de Marsstraat in on geveer anderhalf jaar te reali seren is. Het viel de raadscommissie, die het tienerprobleem onder kent en hoog opneemt, tegen dat het maar één tijdelijke op lossing voorgeschoteld kreeg. Met name de heer G. van As (VVD) verzocht het college zijn huiswerk over te maken. De heer Bert van Vliet, voor zitter van het Buurtcentrum Ridderveld, was zeer teleurge steld over deze beslissing; hij had gehoopt dat het college ge-, noeg overredingskracht zou hebben om tot een zo snel mo gelijke realisering van de semi-permanente accommoda tie te komen. AARLANDERVEEN/BOSKOOP De werkgroep 'Erf- beplanting' van het Landbouwschap heeft een actie op touw gezet die het aanleggen van erfbeplantingen moet bevorderen. De actie wordt gevoerd onder het motto „Erf in het groen ...Doen!". In het kader van deze campagne worden er twee instructiebijeenkomsten in de Rijn streek gegeven. Tijdens de bijeenkomsten zal een des kundige van Staatsbosbeheer de meest elementaire be ginselen van het beplantingsonderhoud demonstreren. 3 februari gebeurt dat bij J.C. Maas, Noordeinde 142 in Boskoop en 3 maart op het Provinciaal opslagterrein in Aarlanderveen. Dat terrein ligt langs de provinciale weg tussen Alphen aan den Rijn en Aarlanderveen. ALKEMADE De ex- ploitie-overdracht van het Kaagse pontveer komt meer en meer op losse schroeven te staan. De raadscommissie financiën bleek gisteravond ver deeld in haar advies aan de raad. De heren Klerks (CDA) en Van Tol (PA) waren duidelijke tegenstanders. Hoewel ook Nugteren (CDA) en Kret (VGA) enkele bezwaren za gen, oordeelden zij uiteindelijk positief over de verkoop van het pontveer. Verdeeldheid dus ook binnen het CDA over de overname van het veer door L.H. Hoogenboom en zijn zonen. Zij zouden per 1 april onder naam Ponto het veer gaan exploiteren. Een oordeel uit het VVD-kamp bleef uit, daar mevrouw Van Aken door ziekte geveld was. Klerks, die zei namens zich zelf te spreken en niet namens het CDA, was het felst in het afkeuren van de overdracht van het pontveer. Zijn bezwa ren hadden vrijwel allen be trekking op de voorwaarden waaronder een en ander zal geschieden. Hij vond de kapi- taalslasten van 150.000 gulden van een eventueel te bouwen brug een „raar" uitgangspunt voor de toe te kennen subsidie. Ook kon hij zich niet vereni gen met het beschikbaar stell- len van woonruimte aan de toekomstige exploitant. Boven dien miste hij in de overeen komst bepalingen over het vaststellen van de tarieven. Hij verweet het college met slechts één potentiële koper te hebben onderhandeld en de overige gegadigden in een veel te vroeg stadium te hebben af gewezen. Klerks vond het on juist, dat de gemeente Alkema de elke verantwoordelijkheid wil afstoten, waardoor bijvoor beeld de firma Van Lent, een van de grootste werkgevers van Kaageiland, volledig af hankelijk wordt van een pont baas. Maar Klerks had nog meer bezwaren. „Waarom is het contract al helemaal rond, nog voordat de commissie fi nanciën advies kan geven", zo wilde hij weten. En over het gemeentelijk personeelsbeleid: „Personeels overname van pontveerlieden door de heren Hoogenboom had best één van de voorwaarden mogen zijn". In de door het college en met koper Hoogenboom opgestelde overeenkomst is vastgesteld dat alle 12 personeelsleden van het pontveer per 1 april op straat komen te staan. De af vloeiingsregeling van het pontpersoneel kost de gemeen te Alkemade in de komende zes jaar in totaal 4 ton. Dit be drag werd door Klerks als 'een onoverkomelijk bezwaar' aan geduid. Ook zette Klerks vraagtekens bij de krediet waardigheid van de firma Ponto. De CDA'er vroeg nog maals de mogelijkheid van een pont met één-mans bediening te onderzoeken en vooral geen „emotionele beslissing" te ne men. Tot slot verzocht Klerks drie maanden uitstel om het contract en alles wat er mee samenhangt, nogeens grondig te bestuderen. „Als deze zaak te snel afgehandeld wordt, krijgen we berouw", voorspel de hij. Het progressieve raadslid H. van Tol onderschreef vrijwel alle door Klerks naar voren gebrachte bezwaren. Hij stelde ook vraagtekens bij de proce dure en was het niet eens met het gevoerde personeelsbeleid ten aanzien van het huidige pontpersoneel. In zijn visie was het niet noodzakelijk dit onrendabele gemeentelijk pontbedrijf af te stoten. „Dan moeten we datzelfde doen met het zwembad, de sportvelden en de reinigingsdienst", vond hij. Van Tol was verre van en thousiast over de overeen komst met Ponto en wilde we ten of de firma een bankga rantie heeft moeten storten. Wethouder Van Duijkeren gaf uitvoerig antwoord, waarbij hij uit de doeken deed hoe de hele zaak van vanaf '74, het jaar waarin de pont in gemeente lijk handen kwam, gelopen is. L.H. Hoogenboom was als toe komstig exploitant gekozen, zo verklaarde Van Duijkeren, omdat hij de mogelijkheid heeft familieleden in te zetten, kredietwaardig is, in de Kaag woont en zelf belang heeft bij een goede overtocht, omdat hij zelf zakelijke belangen op het eiland heeft. Ten aanzien van personeelsovername door de firma Ponto zei Van Duijke ren: „Het zou immoreel zijn pontpersoneel en Ponto hier toe te verplichten". Volgens de wethouder is één-mans bedie ning van het pont met behulp van een automatische aanhaak inrichting niet mogelijk, om dat deze inrichting door wrin gende krachten regelmatig ka pot zal gaan. Een dergelijk ad vies zou de scheepvaart in spectie in het verleden hebben gegeven. Ondanks de woorden van wethouder riep CDA'er Nugteren op tot het nemen van een verstandige en wel overwogen beslissing. „We moeten ons goed realiseren wat we aanhalen bij deze eeu wig durende kwestie". DE KAAG In de vanavond te houden gemeenteraadsver gadering zal de definitieve be slissing vallen over de exploi tatie-overdracht van het Kaagse pontveer aan een par ticuliere firma. Tijdens de gis teravond druk bezochte dorps raadsvergadering heeft de aanwezige achterban zich una niem geschaard achter de be slissingen van de Kaagse dorpsraad inzake de pont. De dorpsraad heeft gisteren na melijk officieel bezwaar aan getekend tegen de overdracht. Men vindt dat de Kaagse oe ververbinding in overheids handen moet blijven. Daarbij houdt men staande dat gemeentelijke exploitatie van de pont veel goedkoper kan bij eenmansbediening met behulp van een automatische aan- haakinrichting. In een brief van vijf kantjes aan de raads leden heeft de Kaagse dorps raad zich nogmaals tegen de exploitatie-overdracht ge keerd. Het voornaamste be zwaar dat aangevoerd wordt, betreft de uitsluiting van elke gemeentelijke verantwoorde lijkheid na 1 april 1982, als het veer in particuliere handen zal zijn. De dorpsraad acht het ge meentelijk beleid inzake de pont in strijd met de algemene beginselen van behoorlijk be stuur zolang de eindverant woordelijkheid niet in handen van het gemeentebestuur blijft. Men vindt dat de Kagers een zeer zwakke rechtspositie zullen krijgen ten opzichte van de particuliere exploitant, bij lang bij dat de oververbinding soepel verloopt" aldus Martien wie de bewoners van De Kaag Hoogeboom. Zoals bekend hebben de toekomstige pont exploitanten op Kaageiland een jachthaven, een botenver- huurbedrijf, een camping en een appartementenverhuurbe drijf (Eymershof). niet rechtstreeks hun rechten kunnen doen gelden. In de brief staat dat de door de gemeente Alkemade in de overeenkomst met de firma Ponto waarborgen heeft in gebouwd in de vorm vart boe tebepalingen, die van nul en generlei waarde zullen blijken te zijn in het „niet ondenk beeldige" geval van een faillis sement. De dorpsraad vindt voorts dat het college van B. en W. „on zorgvuldig" gehandeld heeft door in de laatste fase van de besluitvorming over de pont geen overleg te plegen met de dorpsraad. De dorpsraad on derbouwt zijn bezwaren met onder meer argumenten als: „het pontveer wordt door ons gezien als openbare weg". De exploitatie dient dan ook, naar de mening van een groot deel van de inwoners van De Kaag, in handen van de overheid te zijn. Desgevraagd verklaarde Mar tien Hoogenboom, een van de deelnemers in de firma Ponto, die de exploitatie van het Kaagse pontveer gaat overne men dat het allemaal „een hoop drukte om niets" is. „Wij hebben er toch veel te veel be- EN Vrouwengilde Zowel de volkstuinvereniging „Oud Raadwijk" ah Katholiek Vrouwengilde houden vanavond de jaari se algemene vergadering. De volkstuinders koï bijeen in het clubhuis van SJZ op sportpark /ij broek. Volkstuindersvoorzitter IV. K. van Bohecine aftredend doch herkiesbaar. Niet herkiesbaar is heer A. Hol kamp. De agenda vermeldt voorts de t keuringen alsmede een voorstel tot wijziging vat, statuten. De dames van het Vrouwengilde kot, bijeen in Don Bosco. Bestuurslid mevrouw Bon-\ lijk is aftredend maar stelt zich voor een nieuwe[ mijn beschikbaar. Na het huishoudelijke gede houdt de heer Logtering een lezing over het werk het Rode Kruis in nationaal en internationaal band. Beide vergaderingen beginnen om acht uur. Informatie-avond De huishoudelijke en consumentenvoorlichting HVP h vanavond in De Beurs aan de Haven in Lisse een infoi tie-avond over cursussen in de Bollenstreek. De onder\ pen: het kweken van en koken met kruiden, energiebe ring in de huishouding, veiligheid in en rond het huh biologische moestuin, uitkomen met inkomen, beter bi gen, stoelen matten en bekleden en 'Kies waar voor geld'. De kosten variëren van 20 tot 42 gulden per cut Een aantal cursussen begint al snel. 'Beter bewegen' be woensdag in het Nutsgebouw in Hillegom, donderdag gint 'De biologische moestuin' bij voorkeur bij de cursi thuis. 'Stoelen bekleden en matten' begint 20 januai Harlekino in Lisse. 'Uitkomen met inkomen' start 21 ji ari in het gereformeerd jeugdhuis in Sassenheim. II Conformista Op de maandelijkse filmavond in Muzenhof Lei dorp wordt donderdagavond 'II Conformista' van nardo Bertolucci vertoond met in de hoofdrollen J Louis Trintigant en Stetania Sandrelli. Hoofdfiguu de film is Marcello, die als gevolg van een nare ei ring in zijn jeugd zijn toevlucht zoekt tot het decai te fascisme, conformisme in zijn meest platte vo Pas later in zijn leven komt hij tot bezinning. vang negen uur, entree f4 voor 16 jaar en ouder. IJspret (1) IJsvereniging „Alkemade" houdt vrijdag schaatskampiM schappen op de lange baan voor dames en heren. DÏ schaatsen afstanden zijn vijfhonderd en vijftienhonck meter. De wedstrijden beginnen om zeven uur. De insc\ ving sluit om half zeven. IJspret (2) Op de Akkersloot in Rijpwetering worden moA korte baanwedstrijden verreden. Deelname is all mogelijk voor leden van R.O.A.C. De inschrijving s om half zeven. De start van de honderd rondes van Ter Aar. TER AAR Onder flinke belangstelling werd gistera vond op de Ter Aarse Ijsbaan de marathon verreden in het kader van het gewestelijk kampioenschap. Circa 50 schaatsers namen er aan deel. Winnaar werd Jan Kooiman uit Ammerstol. De verdere uitslag was als volgt: 2. Alex Jansen (Leiden), 3. Jan van Capelle (Delft), 4. Han Koens (Honselersdijk), 5. Kees Ver meulen (Benthuizen), 6. Jan Dirk Colijn (Rijsenhout), 7. Sjoerd Kooistra (Leidschen- dam). Met deze rit werd tevens een voorproefje genomen op de morgen eveneens op de Ter Aarse landijsbaan te verrijden nationale marathon. Om zeven uur komen dan de „kanon nen" in actie, zoals Dries van Wijhe, die in een favorietenrol zal vertrekken. Verder worden er morgen in Ter Aar vanaf zes uur wed strijden om het Gewestelijk kampioenschap voor dames op de marathon gereden. Ook in Nieuwkoop zijn er deze week de nodige staatsactivi teiten. In het kader van „700- jaar Nieuwkoop" zijn er mor gen tussen twee en vier uur ijsspelen op de Nieuwkoopse Landijsbaan. Er zijn plm. veer tig spelen en als extra attractie voor de kinderen uit 1 koop en Noorden gratis I en zopie". Donderdag wordt er Nieuwkoopse landijsbaal prestatietocht verreden! 10 tot 100 ronden, uit Nieuwkoop en kunnen daar tegen 1,1 schrijfgeld aan deelnj Aan de behaalde wordt een herinneringsvj verbonden. Voor wat Ij de toertochten kunnerj hebbers morgen weer voor tochten van 20, 40l™ km op de Langeraarse Pln* Inschrijven van tien totbr uur bij de landijsbaan Langeraar tegenover de® Ook in Nieuwkoop zal bi— kort weer de PI assen toe IfT reden kunnen worden. Ij. echter nog verschillend^ plekken in de plassen,-, de eerste ritten pas tegë^| weekeinde gereden I kunnen worden. Hoewel de kerkelijke belangstelling afneemt, groeien de inkomsten van de kerken, zij het dat deze inkomsten in 1980 minder zijn gestegen dan de kosten van levenson derhoud (6,5 procent). De inkomsten van de Neder landse hervormde kerk stegen tot 211 miljoen gulden (5,03 procent meer dan in 1979), die van de gereformeerde kerken tot 171 miljoen gulden (5,94 procent meer) en die van de rooms-katholieke kerk tot 101 miljoen gulden (5,2 procent meer). Dit deelde ds. W.H. den Ou den, voorzitter van de Inter kerkelijke Commissie Geld werving. gisteren te Utrecht mede tijdens de presentatie van de actie „Kerkbalans 82" („Voor elkaar"). Deze geld wervingsactie wordt gehou den ten gunste van de plaatse lijke gemeenten en parochies. Aan „Kerkbalans 82" doen mee: de rooms-katholieke kerk, de Nederlandse her vormde kerk, de gerefor meerde kerken in Nederland, de oud-katholieke kerk, de al gemene doopsgezinde socië teit, de evangelisch-Lutherse kerk en de remonstrantse broederschap. Het is voor de hervormden de eerste maal, voor de overige kerken de tiende keer kerkbalans. In de periode 1970-1980 zijn de inkomsten van de her vormde kerk met 151 procent toegenomen, die van de gere formeerde kerken met 147 procent. De kosten ven le vensonderhoud stegen in die periode met 93,4 procent. Deze tendens is dus in 1980 niet voortgezet. Ds. den Ouden noemde de ge middelde kerkelijke bjdrage van ongeveer 210 gulden per hervormde een betrekkelijk klein onderdeel van diens to tale budget. Gesteld mag wor den dat het gemiddelde ge meentelid nog niet aan het of fer voor „het hoogste goed" toe is. Het gaat, aldus Den Ou den, om prioriteiten in het uitgavenpakket: een extra va kantie of geld naar de kerk. De hervormde commissie geldwerving wil op korte ter mijn een gesprek met het mo- deramen over de financiële situatie van de hervormde ge meenten in de vier grote ste den, zo meldde J.A.G. van 'Zanten, voorzitter van de commissie. Hij putte hoop uit het initiatief te Utrecht, waar de hervormden en gerefor meerden op drie terreinen willen samenwerken: Pasto raat, gebruik van kerkgebou wen en begrotingen die op el kaar worden afgestemd. De stijgende verwarmingskos- ten zijn voor katholiek Breda aanleiding om (rk) diensten wellicht in een kleinere her vormde kerk te houden, aldus de perschef van het bisdom Breda. De voorzitter van het econo mencollege van de Neder landse bisdommen deelde ten slotte mede, dat er van de on enigheid tussen de bisschop pen geen invloed merkbaar is, noch op afdracht van de gelo vigen aan de parochie noch op de afdracht van de paro chies aan de bisdommen. Het voorontwerp van wet „gelijke behandeling" brengt de vrijheid van godsdienst, van vereni ging en van meningsui ting in gevaar. Een heer schappij die zo'n wet toe staat, draagt het karakter van een totalitair regiem. Met een beroep op de grondwettelijk gewaar borgde vrijheid van gods dienst en met een beroep op de plicht om God te dienen naar zijn woord, verzetten wij ons daarte gen. Prof. W. H. Velema, hoogle raar ethiek aan de Christelijk- Gereformeerde Theologische Hogeschool in Apeldoorn zei dit op een voorlichtingsdag in Amersfoort van de Evangeli sche Alliantie, over het voor ontwerp van wet „gelijke be handeling". Deze wet, die nog niet bij de Tweede Kamer is ingediend, wil verbieden on rechtvaardig onderscheid te maken tussen personen, om reden dat zij man, vrouw, ho mofiel, heterofiel, getrouwd, ongehuwd samenwonend of alleenstaand zijn. Vooral onder orthodoxe pro testanten bestaan grote be zwaren tegen deze wet, omdat zij echtscheiding, buitenechte lijke relaties, samenleven zon der huwelijk, alsmede de om gang met homofielen in strijd achten met de door God ge stelde normen. In deze krin gen is men vooral bevreesd na het aanvaarden van deze wet door de Tweede Kamer te worden beticht van discrimi natie, wanneer bij sollicitatie procedures voor bijvoorbeeld scholen, bejaardentehuizen of jeugdclubs op christelijke grondslag, homosexuelen of mensen die ongehuwd samen leven worden afgewezen. Wij wijzen de dwang af, dat wij homofielen en ongehuwd samenlevenden op alle posten moeten accepteren. Met name bij het onderwijs willen wij de vrijheid hebben om onze kin deren te laten vormen door mensen, die leven naar de door ons aanvaarde normen, aldus prof. Velema, die het onbegrijpelijk noemde, dat in ons land, met zijn traditie van tolerantie, de zedelijkheid niet meer als norm mag worden aangevoerd als het gaat om sexuele relaties zonder (of buiten) het huwelijk, of om homosexualiteit. Hij acht het onaanvaardbaar, dat een be paalde visie op gelijkheid als bindend en verplichtend bij wet aan de burgers kan wor den opgelegd. Het grieft, volgens prof. Vele ma, de orthodoxe protestantse groeperingen in ons land, dat het hen onmogelijk wordt ge maakt naar hun overtuiging te handelen. Zij moeten zich in het openbare leven richten naar nieuwe normen, die zij uit kracht van hun geloof en de daaruit voortvloeiende overtuiging menen te moeten verwerpen. Naar zijn mening zullen vele christenen weige ren te aanvaarden, dat gelijk waardigheid tot een zodanige gelijkheid leidt, dat het ver schil tussen man en vrouw als achterhaald en irelevant wordt beschouwd en dat een dergelijk gelijkheidsstreven bij wet als verplichtende norm voor de publieke han delingen van iedere Neder lander wordt voorgeschreven. De Diocesane Pastorale Raad van het bisdom Rotterdam is gisteravond vrij uitvoerig ingegaan op de berichten, dat de bisschop, mgr. Simonis, voornemens is de subsi diëring vanuit het bis dom te staken aan enke le landelijk werkzame instellingen en organisa ties. In de secties waren de nodige vragen gere zen en ook het dagelijks bestuur wenste duidelijk heid. Voor het dagelijks bestuur was de hoofd vraag: Hoe komt het sub sidiebeleid van het bis dom tot stand en kunnen er zomaar veranderingen in worden aangebracht, zonder dat de bisschop daarvoor bepaalde orga nen, zoals DPR, Priester raad en Dekensvergade ring raadpleegt? De voorzitter, mevrouw drs. E. van Leuken, vond de meerderheid van de vergade ring achter zich om het Dio cesaan Bestuurscollege naar aanleiding van de subsidiek westie nader te bevragen hoe het DBK de taak, plaats en functie van de DPR ziet. De bisschop verklaarde ter vergadering, dat de gelovigen zeker recht hebben op een verklaring, doch op dit mo ment wilde hij nog niet in het openbaar inhoudelijk op de zaak zijn bezwaren te gen studentenpastoraat, om roeppastoraat en Raad van Kerken ingaan. Hij zei in april, wanneer de begroting van het bisdom in de DPR wordt behandeld, wel op vra gen te zullen ingaan. Daar mee ging men akkoord. De voorzitter van de Rotter damse delegatie naar het Landelijk Pastoraal Overleg, dr. ir. J. de Goeij, deed in de vergadering verslag van het laatstgehouden LPO over de geloofsoverdracht tussen jon geren en ouderen. Wat hem betreft was het een teleur stellend LPO geweest, waar in het vele voorwerk van de Rotterdamse en andere dele gaties onvruchtbaar was ge bleven en dat tot aanbevelin gen heeft geleid, waarvan hij zich niet kan voorstellen, dat de bisschoppen en iets mee kunnen doen. Hij bepleitte nadrukkelijk, dat gezocht moet worden naar een andere opzet van een mogelijk nieuw LPO en voor een voortzetting van het LPO-gesprek over de geloof soverdracht op eigen dioce saan niveau. Er is teveel waardevols naar boven ge haald, aldus de heer De Goeij. Dat mogen we niet la ten liggen. In een volgende vergadering in maart zal de DPR op basis van het verslag door de heer De Goeij hier nader op ingaan en suggesties trachten te geven voor voort- zetting van het LPO voortzetting van het gespi in het bisdom over de gelo soverdracht. Jj De DPR maakte tensL ook een begin met de besp king van het rapport „Opp' baring van de ervaring" iF de projectgroep „Vrouw ill Kerk" van de Katholië Raad voor Kerk en Samen ving. In de secties bleek nt door tijdgebrek nog niet v~ doende te zijn toegekon^ aan een bestudering van I* rapport. De reacties op 1] rapport, onder meer uitspfe ken van vierhonderd ge terviewde vrouwen, war zeer uiteenlopend. De DPR bepaalde zich gis£ avond tot een korte uitw sling van gedachten en sloot in maart dieper opf zaak in te gaan. IntusJ] krijgen de secties meer doi' mentatie onder meer f recente studie van de P schop over de rol en de pla' van de vrouw en kan nf zich nader laten informe» door vrouwen die verself lende visies aanhangen.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4