ides Pacta aaktaf ministratieve fout bezorgt Gemini 3 de winst MHC nog iltijd ongeslagen in ai Tettero 2 nadert kampioenschap >ir<ernix wijst Ons Eiland eenvoudig terug ;9—12 VERLIES TEGEN HKV El II Degradatie dreigt voor BC Leiden Schaats wedstrijden in Ter Aar LEIDSE COURANT MAANDAG 11IANUARI1982 PAGINA 15 vas. Vei Het contrast na af- ïlektronjn de derby was nogal oor mijnd. Opgetogen Pernix- een sign die de overwinning it aanr en ook nog te horen is voor] dat TOP naaste con- Tjoba had weten te nging i en daarnaast hevig te- napten elde spelers van Ons de vooqHoe de kaarten liggen idere geaerste klasse A is na de nen varóverwinning van Pernix den wati op stadgenoot Ons Eiland wel duidelijk. Pernix gaat weer aan kop, kansrijk voor de titel, en Ons Eiland, nu al zes duels zonder puntenwinst, bungelt onderaan, de rode lantaarn troosteloos met zich meesle pend. Binnen de lijnen kwamen de krachtsverhoudingen evenwel betrekkelijk laat tot uiting. Per nix sloeg al wel snel. een gat van twee doelpunten, maar na deze treffers van Kees Brokaar bleef Ons Eiland keurig bij. Aanvallend buitte Ons Eiland de weinige mogelijkheden goed uit en het korte verdedi gen hinderde de Pernix-heren inderdaad bij hun schotpogin gen. Het risico van de door braak steeg zo echter wel en Pernix speelde daar ook doel bewust op. Voor coach Co de Haas alle reden om de Ons Ei land-acht in de rust tot voor zichtigheid te manen en met afgemeten spel het razende tempo omlaag te laten schroe ven. Tijd om deze taktische opdrachten uit te voeren was er na de hervatting nauwelijks. Al na vier minuten was het 8 4 door treffers van Janko Breedveld en Peter Kuipers en hoewel Jan van Kalkeren nog wel snel tegenscoorde raakte de spanning uit de wedstrijd. Een wissel in het aanvalsvak moest Ons Eiland over het dode punt heenhelpen, maar nauwelijks had Rob Hassel- bach het veld betreden of er kon na een treffer van Kees Hortensius al weer gewisseld worden. En hoe arbiter Baart- wijk ook met quasi geïrriteerde opmerkingen over vermeend hard spel van beide ploegen het derbysfeertje trachtte te rug te brengen, de wedstrijd bloedde al snel dood. Invaller Hasselbach scoorde in het res terende kwartier nog eenmaal, de eindstand op 126 bepa lend. Toen vond ook de scheidsrechter dat het eind ge komen was van deze schijnver toning. Voor Pernix scoorden Kees Brokaar, Kees Hortensi us. Janko Breedveld en Peter Kuipers elk drie maal, terwijl voor Ons Eiland Huib Hassel bach (2), Olga Soudan, Wim Nijenhuis, Jan van Kalkeren en Rob Hasselbach de korf door boorden. BRAM VAN GENT goed] ikt in de titelstrijd in de rrnrH dOSklasse B. In de top- mr/te v,en *°Pl°Per HKV werd rursre vé( du((Je||jk dat de p|0eg ti joh Gerard Bos nog niet ide compleet is. De cij- -12 spraken duidelijke )lop in de strijd om de S plaatsen blijft De Da- Het duel tegen ds, die i met de Leidenaren staat évan de rode lantaarn, >ms nog|p onbeslist: 7—7. In de en spoi klasse verraste TOP Dat fer Tjoba (127) en terlijke Zuiderkwartier een af- spoilersjing van Ready (167). n uitnöjeklassers Velocitas en leel. Dejden belangrijke neder- or kreeegen de naaste concür- toepasi eurs. achterstand bedraagt geen hjdrie punten, maar volo- nt te\at Fides Pacta wel op vat stu^ede plan. Met die we- •emschiip kan coach Gerard ven.'Dander werken, aan het een fjspel van het achttal, 'ie S is (der druk, nog niet in lelijk e) van systeem te veran- n duui Dit feilen werd door ueuze del heel duidelijk bloot- de lief( Een straffe mandek- ir zeggaecombineerd met voor- igen maakte vooral het wat tragere aanvalsvak. Sloos. Een via tussen- h 0—2, 1—3 en 1—5 jle 3—5 ruststand was |yolg, hoewel er eniae kanttekeningen te plaatsen zijn bij het wat onzekere optreden van scheidsrechter Deighton die te vroeg fluitend, de 24 van Robin Sommeling moest annuleren. Via een strafworp tien seconden voor rust kwam Fides Pacta evenwel toch in de wedstrijd. De veel gevarieerder aanvallende Haagse ploeg for ceerde kort na rust de beslis sing door snel weg te lopen naar een 38 voorsprong. Via Dick Onderwater (2) en Robin Sommeling, twee doorbraken, kwam Fides Pacta nog terug tot 68 en 79. Mgar na 7 11 mocht de zich al warmlo- pende Ronald van de Velde de trainingsspullen weer aantrek ken, ook coach Gerard Bos had zich bij het onvermijdelijke neergelegd. Eindstand werd 912, waarbij Dick Onderwa ter (2) en Nico Pikaar (2) de overige goals maakten. Kort na rust (33) leek De Da naïden het zo belangrijke duel tegen ZKC'31 in haar voordeel te beslissen. Pieter Koorneef en Bea van der Meel traden even uit de schaduw, waarin ze de gehele Wedstrijd verscholen waren gebleven, waarna Hen- nie Devilee, tweemaal scorend de stand naar 37 tilde. Met nog twintig mjnuten te gaan in het duel tussen de hekkeslui- ters een uitstekende uitgangs positie. Coach Ron Ek wilde meer zekerheid en wisselde Koorneef in voor Eric Peters om meer sprongkracht te heb ben onder de vijandelijke korf. Een misrekening bleek negen minuten later toen ZKC de achterstand tot 67 had te ruggebracht. Ook het op bal bezit spelen liep op een mis lukking uit. In de allerlaatste seconden maakte ZKC vanaf de stip de gelijkmakende 77 na een aantal afschuwelijke fouten. Voor rust scoorden Trudy Nap, Annemarie van Dijk en Cees Christiaanse. Het wapen dat TOP zo succes vol tegen koploper Tjoba han teerde heette simpelweg goed verdedigen. Onder druk van de straffe dekking konden de Zeeuwse schutters nog maar geforceerd aanleggen en werd ook het speelveld nodeloos verkleind. TOP's eerste verde diging hield totaal bijna vijftig minuten stand, waardoor de Sassenheimers ruim gelegen heid kregen een voorsprong op te bouwen. Halverwege was deze nog slechts 62, maar uitbreiding volgde tot 113, waarna Tjoba mocht terugko men tot 126. Hans Ouds hoorn (4), Karin Baak (2), Wim Kerkum (2)', Anneke Kerkum, Ilse Moolenaar, Anne van der Zaag en Bert Staal scoorden. In de eerste helft hield Zuider- Henny Piket van Fides Pacta in een luchtduel gewikKeld tijdens de topper tegen HKV. De Hagenaars zou den uiteindelijk aan het langste eind trekken. kwartier nog redelijk stand. Na de pauze overspeelde koplo per Ready de Leidse ploeg echter volkomen. Via een 63 ruststand werd het 167, waarbij Rens Henze (2), Dick Derksen (4) en Jeanet van Waerde tegenscoorden. Een snel opgelopen 50 ach terstand werd De Algemene fataal in het duel tegqn Actief. Veertig minuten zaalkorfbal la ter was het verschil nog altijd even groot: 105, ondanks treffers van Henny Waasdorp, Wilma Sinteur. Wim van Iter- son, Ruud van Vliet en Hen Rusman voor de Leidse ploeg. Een chaotisch aanvallend Crescendo draafde tegen Kwiek zichzelf voorbij. Een toch wel onnodige 34 neder laag (rust 22) was het mage re resultaat. Ria Baak, Wim Barendse en John Huigsloot benutten drie van de véle kan sen. Door blessures (Leon Brou wers en Marjolein Verbeek) was Velocitas al snel kansloos in de topper tegen koploper Oranje Nassau. Het treffen was voor rust (61) al beslist: 13 6. Jeroen van Driel (3), Ybo Schutte (2) en invaller Ron Goudsmit tekenden voor de Leiderdorpse treffers. Terug in de middenmoot is het Noordwijkse Fluks na de 65 overwinning op Merwede. Hard werkend boog de ploeg van coach Wim van Huis een 24 achterstand via een 34 rust stand om in een beslissende voorsprong. Aad van Dronge- len en Kees Imthorn deelden de zes doelpunten. Anders dan de 1110 eind stand doet vermoeden had Fiks geen moeite met Valto. De Oegstgeestenaren leidden bij rust al met 7—3, maar na men na 116 gas terug. Doel punten van Dirk Jan Elzenga (3), Nico van Weizen (3), Agda Nonhebei (2), Reinetta de Mooy (2) en Jacqueline An- holts. In de tweede helft kon KNS de 31 voorsprong toch niet vasthouden. Het leidende Zuid westers kwam na een kwartier op gelijke hoogte, waarna het topduel gelijk opging. In de bij zonder spannende slotfase greep Zuidwesters uiteindelijk de zege: 67. Peter Zitman (2), René Kooien (2), Heieen van der Nat en Peter Siebers scoorden. Niet bestand tegen de span ningen van de hoge positie ging Tempo tegen Ter Gouw volledig onderuit. Maar liefst drie strafworpen werden onbe nut gelaten en dat kostte de Alphenaren de punten: 57. Bob Bergshoeff (2), Bert Jan van Weeren (2) en Ernst van Hooidonk scoorden wel. I Voor een volleybal- lis het handig, wanneer enig inzicht in het jver een minimum aan fetratieve vaardigheid |<t. De man dient name- |r iedere set een papier- 1 daarop de rugnummers zes spelers, die1 in de Jbstelling verschijnen, in aren. Een foutje kan lelij- §olgen hebben; voor de van de betreffende Itenminste, want Gemini in de wedstrijd tegen lachend toe, hoe de Jsrechter voornoemde Istratieve dwaling bij de tegenpartij met het verlies van vijf punten bestrafte. Dat kwam Gemini best uit, want na verlies van de tweede set be droeg de achterstand in de fJerde set 7-4, waar de arbiter vervolgens 2-4 in het voordeel van de Voorschotense ploeg van maakte. Skania was aan geslagen en Gemini ging vlot door: 11-15, 15-6, 8-15, 11-15. LUSV gebruikte de kerstva kantie om het moeizaam ver kregen wedstrijdritme van zich af te schudden. Martinus Val kenberg 2, tweede op de rang lijst, serveerde scherp en de Leidse ploeg had daar alle moeite mee. De derde set nam de Amstelveense ploeg gas te rug, waar LUSV moeizaam van profiteerde: 15-5, 15-11, 9-15, 15-8. Gemini (dames) trainde en oe fende hard door gedurende het tweewekelijks oponthoud en plukte daar tegen Schip pers Berkel de vruchten van. De ploeg van Leo Boeren maakte binnen 45 minuten een einde aan dit eenzijdige tref fen: 7-15, 8-15, 13-15. Gemini 2 §peelde een romme lige doch spannende wedstrijd tegen Zevenhuizen en vond op een beslissend moment de scheidsrechter aan de zijde, toen de stand in de derde set 12-12 was: 13-15, 15-13, 12- 15, 13-15. DAC had nog enige hoop op een goed resultaat en de de gradatie af te wenden. Na het duel tegen Krimpen was deze hoop verdwenen, want tegen de voorlaatste op de ranglijst leed de Alphense hekkesluiter een 1-3 nederlaag: 12-15, 13- 15, 15-11, 9-15. Leython speelde wisselvallig tegen Van Santen/Haag. De eerste set verliep probleem loos (15-2). maar daarna volg de een verbazingwekkende te rugval. Na 12-15 en 5-15 trok de Leiderdorpse ploeg met Tine de Bloois in positieve hoofdrol de zaak toch nog recht: 15-5, 15-9. Promotieklasse Leython (heren) heeft een goe de kans om de kloof met de top te verkleinen laten liggen. De concurrentie verloor, Leyt hon verloor ook. De pass liet nogal te wensen over bij Leyt hon, de aanvalsvariatie bleef achterwege en Novo formeer de keer op keer een degelijk tweemans blok. De derde set kreeg Leython een impuls. toen Wim Hendrikse en Ruud Lutjeshuis in de ploeg kwa men. Langer dan een set duur de die niet: 8-15, 13-15, 15-8, 12-15. RVV speelde goed tegen Radi us 2, maar haalde toch geen punten. Wanneer in de derde set de 10-13 voorsprong niet uit handen was gegeven, was dat anders geweest: 15-5, 12- 15, 15-13, 15-12. Donar speelde zonder Kees de Bock tegen VVV. Toen spelver deler nummer twee, Rolf Groen, geblesseerd uit moest vallen, moest de Leidse ploeg verder in een 1-5 systeem rond Ron Groen. Dat kostte aan- valskracht en een punt tegen de zwakke Delftenaren: 10-15, 15-13, 5-15, 15-12, 6-15. De dames van LUSV leken op een nederlaag af te gaan, toen na een verloren eerste set te gen RVV Marja van Dommelen géblesseerd het veld moest ruimen. Invalster Liesbet Smits volbracht haar taak echter voortreffelijk, zodat LUSV met 3-2 won: 15-13, 9-15, 15-12, 10-15, 7-15. |N - De heren van i vielen dit volle zaal- lyweekelnde op door pverwinnigen, die het ongegeslagen aan I hielden. Belangrijk lerder de zege van de Iburg dames die ze jichijnlijk in de eerste zal houden. startte in de eerste tegen Hudito moeizaam ik bij de rust tegen een ihterstand aan. In de helft draaide het beter doelpunten van Edwin jr en Johan van Marwijk ichoof LMHC langs zijn opponent naar een 4-3 De tweede partij tegen srve verliep soepeler en tegentreffer in de eer- luut was het bij de pau- 1. In de tweede spelpe- louwde Leiden zijn voor uit naar een 7-2 winst, jswijkse goalie werd on- idere door Wouter Ey- Jt en Dirk Drijver enkele gepasseerd. klasser Roomburg sn moeilijke avond waar nederlagen geincas- seerd moesten worden. Eerst verloren de Leidenaren met 9- 4 vrij kansloos van koploper Leonidas. Ook tegen streekge noot Forescate liep het niet goed, de Voorschotenaren wonnen verdiend met 8-3. Hoewel Roomburg bij rust pas met 3-1 achter stond was de ploeg toch niet tegen de straf- corners van Peter Jan Rubinck opgewassen. Deze strafcorners opgeteld bij de velddoelpunten van de weer teruggekeerde Jelmer Siersema waren voor Forescate ook voldoende voor een 7-2 overwinning op Car touche. Alecto versloeg Zoe- termeer met 3-0 door drie veldtreffers geproduceerd in de tweede helft. Tegen koplo per Leonidas verloor Alecto ook, zei het met 7-3. Drie ver zilverde strafcorners van Rob bert Kruidenier verzorgden het Leiderdorpse tegenwicht. Hisa- lis (4e klasse) won met 5-2 van Reeuwijk, maar ging vervol gens met 9-2 kopje onder te gen Alphen. Topscorer bij Lis- se was Paul van Kerkum, die vier doeltreffende pushes van zijn stick zag vertrekken. Dames Eerste klasser Leiden liet na een 1-0 voorsprong bij rust de zege tegen Victoria liggen. Door paniekerig spel werd er nog met 4-0 verloren. Tegen Roomburg ging het beter en won LMHC regelmatig met 4-0. Na de enige treffer tegen Vic toria scoorde Mieke Gronheid nu weer een prachtig velddoel- punt. Roomburg haalde toch twee punten door Ring Pass met 6-2 te pakken. Bonnie Montanus en Joke van de Drift hadden met ieder twee doel punten een groot aandeel in deze belangrijke Roomburg zege, die ze voorlopig van de laatste plaats afhoudt. In de tweede klasse was er succes weggelegd voor de ploegen uit de regio. Noordwijk, dat in compleet was, verloor 5-2 van Groen Geel en vervolgens met 4-1 van Waddinxveen. Marian Tit produceerde nog twee Noordwijkse treffers. Foresca te, dat voor de helft met junio res aangevuld was verloor ook tweemaal. Eerst met 4-1 van Groen Geel en daarna met 15- 3 van Hudito. Desondanks was een van Forescate's beste speelsters invaller keepster Lu cia Happel. Kringrecord Ellen Hoogeboom LEIDEN Voor de zwemmers stond dit weekeinde de natio nale verenigingscompetitie op het programma. Middenmoter LZ'86 grossierde (in een thuis wedstrijd) eerste plaatsen met als absolute uitschieter het kringrecord dat Ellen Hooge boom op de 100 school dames vestigde. Ellen Hoogeboom, een zwem ster die al jaren redelijke tijden realiseerde op dit nummer maar ook iemand die al jaren slechts weinig progressie ver toonde dook nu zeer onver wacht onder de 1.20 (1.19.1). De andere Leidse vereniging de Zijl/LGB vecht tegen de dreigende degradatie. In een zeer sterke poule werden toch nog 4 eerste prijzen behaald. De befangrjkste uitslagen: Leiden: 200-school heren: 1 Bart Hameter (LZ'86) 2.39.0. 100-rug jongens onder 10: 1 Martin Bartels (LZ'86) 1.32.6. 200-vrij meisjes onder 16: 1 Rianne den Duik (Katwijk) 2.13.2. 200-wissel jongens o. 16: 1 Gijsbert v.d. Leeden (LZ'86) 2.25.5. 100-school meisjes o. 14. 1 Yvonne de Kier (LZ'86) 1.24.1. 100-vlinder jongens 6. 14: 1 Ronald Heemrood (Katwijk) 1.17.4. 400-vrij dames: 1 Janny Dijkstra (Katwijk) 4.57.4. 100-vrij meisjes o. 12: 1 Han- nie de Wit (LZ'86) 1.12.7. 100-rug jon gens o. 16: 1 Marco Mulder (LZ'86) 1.22.9. 400-wissel heren: 1 Gijsbert v.d. Leeden (LZ'86) 5.09.0. 100-wlssel jongens onder 10: 1 Bas Wiltemse (LZ'86) 1.29.4. Uitslagen Amsterdam, eveneens B-competitie: 200-school heren: 3 Hans Lalau (Zijl/LGB) 2.42.7. 100-vrij jongens onder 10: 1 Berend van Aken (Zijl/LGB) 1.19.1, 3 Laurens v. Kampen (Zijl/LGB) 1.29.2. 100-vlin der heren: 1 Edward Maasdijk (Zijl/LGB) 1.01.0 100-vrij meisjes on der 12: 1 Jolanda Laterveer (Zijl/LGB) 1.09.5, 2. Patricia Distelveld (Zijl/LGB) 1.13.6. 100-rug jongens o. 12: 3 Edo den Boef (Zijl/LGB) 1.26.6. 100-rug meisjes o. 10: 2 Linda Anker (Zijl/LGB) 1.39.1. Idem jongens: 2 Be rend v. Aken (Zijl/LGB) 1.40.8. 3 Mar- tijn Busscher (Zijl/LGB) 1.42.6. PROMOTIEMOGELIJKHEDEN HANS MENKEN EN LIONS LEIDEN Hoewel het Hans Menkenteam en Lions in de derde klasse van de Nationale League ook na de vijfde speeldag niet verder kwamen dan een vierde klassering, zit een promotie naar de tweede klasse er toch dik in. Door een uitbreiding van de diverse klassen van de Nationale League is er voor 32 ploegen uit de la gere regionen een extra promotiemogelijkheid. Op basis van de pinfall staat Hans Menken tweede en Lions dertiende van de 32 promotiekandidaten. Menken speelde in De Lier en kwam niet verder dan 4,5 punt, hetgeen een totaal van 22,5 opleverde. Goed voor een vier de plek. De pinfall was echter wederom de hoogste van de poule: 5310 (6 vijfmansgames). Lions veroverde in Amstelveen maar 3 punten en kwam op 23. Eveneens een vierde positie. In de vierde klasse kende Spaar bankteam 1 een schamele puntenoogst. In Haarlemmer- liede werden slechts 2 punten gepakt, waardoor de Tettero- ploeg zakte naar de vijfde plaats. Wanninkhof, dat weder om geen punt wist te winnen bezet nog steeds de plek van de lantaarndrager. In de vijfde klasse is Spaarbankteam 2 dicht bij het kampioenschap aangeland. Door 4 punten te veroveren in Rijswijk zijn tij dens de laatste speeldag nog slechts 2 punten nodig. YNCT- /Bruine Boon verloor de kop positie aan Westerpark (Zoe- termeer). Met 1 punt achter stand zal de laatste ontmoe ting bijzonder spannend wor den. Van der Born staat even eens bijna op de hoogste plaats, al is hier de titel wel zeer ver weg. Kegelmeppers uit Zoetermeer heeft 8 punten meer dan de Leidse équipe, terwijl maximaal 9 punten per speeldag te verdelen zijn. Tramps presteerde uitstekend. Door gisteren 8 punten te ver overen schoof de ploeg van Jan de Zwijger op naar de der de plaats op 5 punten achter de nummer èèn, Consulting Associates uit Gouda. Uitslagen: Derde Klasse: De Lier: Hans Menken 2-1.2-1,0,5-2.5 - 22,5 punt - 4e plaats. Amstelveen: Lions 3-0,0-3,0-3 - 23 punten - 4e plaats. Vierde Klasse: Haarlemmerlie- de: Spaarbankteam 1 1-2,0- 3,1-2 - 22 punten - 5e plaats. Wanninkhof 0-3,0-3,0-3 - 9.5 punt - 8e plaats. Vijfde Klasse: Rijswijk: Spaar bankteam 2 2-1.1-2,1-2 - 27 punten - 1e plaats. Zoetermeer: Van der Born 0- 3,3-0,3-0 - 24 punten - 2e plaats. Gouda: YNCT/Bruine Boon 2- 1,1-2,1-2 - 23 punten - 2e plaats. BC Sport 1-2,0-3,1-2 - 5 punten - 6e plaats, leiderdorp: Tramps 3-0,2-1,3- 0-20 punten - 3e plaats. LEIDEN BC Leiden is dit weekeinde nog duidelijker in de gevarenzone terecht geko men. De Leidse badmintonners verloren het treffen met het Leidschendamse SIO wat on gelukkig met 2-6. Alleen als BC Leiden er komend weekeinde in slaagt het onderaanstaande Aristo Scheveningen te klop pen, kent de Leidse club nog kansen op behoud. Tegen SIO kwam Leiden slechts aan twee gewonnen partijen toe. Het gemengd dubbel Dorien Koelemij en Jan Slingerland versloeg On- g/Hienstra met 15-11 en 15- 10. Het tweede winstpunt kwam op naam van het da- mesdubbel Koelemij en Nora de Koning. Ong en De Waal werden met 15-11, 7-15 en 15- 1 teruggewezen. VEGLO verloor haar duel nog duidelijker: Martinus uit Am stelveen bleek via de cijfers 1- 7 overtuigend veel te sterk. Wim de Rooy en Hans van Harteveld verzorgden de eer- reddende zege in het heren- dubbel. Brinkhuizen en Van de Neut werden met 13-18 en 6- 15 geklopt. LKV De Spartaan verliest ook laatste ontmoeting ALKMAAR Ook de laatste wedstrijd van het (korte) sei zoen heeft de powerliftploeg van LKV De Spartaan dit weekeinde geen overwinning gebracht. SSS Alkmaar was in eigen huis veel te sterk voor de nog jeugdige Leidse ploeg en bracht dat rnet een verschil van meer dan tweehonderd kilo ook in de score tot uit drukking. Hoewel de Leidenaars dus puntloos onderaan zijn geëin digd, wordt in Spartaan-krin gen wel degelijk over een nut tig jaat gesproken. Het jeugdi ge vijftal presteerde met de wedstrijd beter en ook de pro gressie van de enige vete raan" in het gezelschap, Sam Holswilder, was opmerkelijk. De resultaten: SSS Alkmaar 1832 kilogram, LKV De Spar taan 1591 kg. Jan de Graaf: 160 kg. kniebuigen, 100 kg. bankdrukken, 170 kg. deadlift. Richard Heemskerk: 150, 85, 175. Marcel Csorba: 115, 85, 155. Johan Hoekstra 160, 105, 225. Sam Holswilder: 240, 127, 265. TER AAR Op de landijsbaan in Ter Aar staan vanavond, morgen en overmorgen diverse wedstrijden op het program ma. Vanavond zal om 19.00 uur het kampioenschap van Zuid Holland over honderd rondes worden verreden, mor gen (16.00 uur) zijn er junioren en seniorenwedstrijden van Aar en Amstel en voor woens dagavond (start 19.00 uur) staat een nationale marathon wedstrijd over honderd rondes geprogrammeerd. SVLV klopt ZLC LEIDEN SVLV ging vriend schappelijk op bezoek bij ZLC. Na een 0-1 ruststand werd het uiteindelijk een 0-4 zege voor de Voorschotenaren. Rob Lamboo (2x), Wilco Westgeest en Martin van der Valk scoor den. Valent De Voorhoutse voetbalvereni ging Foreholte en trainer Va lent gaan aan het eind van dit seizoen uit elkaar. Valent was drie jaar werkzaam in Voor hout. HYS '80 komt te laat op dreef DEN HAAG HYS '80 blijft het goed doen. Na overwinnin gen op Tilburg Trappers en Vissers Nijmegen werd zater dagavond de moeilijke uitwed strijd tegen Eagles in Den Bosch met 7-6 gewonnen. Wel komt het succes voor de Ha genaars te laat omdat men al is uitgeschakeld voor de play offs. In de eerste periode ham HYS voor slechts 150 toeschouwers een voorsprong van 2-1. Bij, het begin van de derde en' laatste periode hadden de Ha genaars zelfs een voorsprong van 7-2. Tenslotte kreeg HYS het toch nog moeilijk. De tref fers van HYS '80 kwamen op naam van Arnold Troch (2), Phil McKenzie (2), Ted Meijer, Dave Morrison en Paul Tem merman. Gisteravond won Den Bosch met 5-3 van Eindhoven en Leeuwarden verloor met 9-5 van Tilburg Trappers. In Nijme gen won Vissers met 7-4 van Feenstra Flyers. Stand: Heerenveen 25-42, 2.Nijmegen 26-36, S.Amster dam 24-34, 4.Tilburg 26-33, 5. HYS 26-23, 6.Den Bosch 26- 21, 7.Leeuwarden 26-11, 8.Eindhoven 25-4.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15