Leiden ing ieiiwe jaar umoerig in BURGERLIJKE /STflWU iÜIDEN/REGIO LEIDSECOURANT ZATERDAG 2JANUARI1982 PAGINA 3 lok rellen in Noordwijk, jeidschendam en Hazerswoude Een auto en kerstbomen gingen in de rumoerige Marnixstraat in vlammen op. Andere uitgang parkeerterrein Kapelstraat LISSE Binnenkort kan het parkeerterrein ten oosten van de Kapelstraat niet meer wor den verlaten via de Kanaal straat. Die uitgang wordt voor alle verkeer gesloten, behalve voor vrachtwagens, die goede ren afleveren of afgeleverd hebben bij aangrenzende be drijven. Het parkeerterrein heeft een toegang aan de Grachtweg en twee uitgangen, namelijk aan de Kapelstraat en aan de Ka naalstraat. Nu echter de twee de ontsluiting via de Gracht- weg klaar is, wordt dus de uit gang Kanaalstraat afgesloten. De uitzondering voor vracht wagens heeft een reden: de vrachtwagens kunnen bij een vol parkeerterrein niet naar de uitgang op de Grachtweg draaien en de passage naar de Kapelstraat was voor hen al verboden. Overleden na aanrijding LEIDEN LEIDSCHENDAM De 22-jarige J.M. Roossen- mallen uit Leiden is op oude jaarsdag in Leidschendam om het leven gekomen. De man reed om kwart voor vijf met zijn auto op de Veursestraat- weg richting Voorschoten, toen hij ter hoogte van de Par- nassosweg uit de bocht vloog. De politie vermoedt dat de man te hard reed. De auto kwam op het trottoir tegen een stenen tuinpaal terecht en sloeg daardoor over de kop. De bestuurder is nog wel naar het ziekenhuis Anthoniushove ge bracht, maar bleek bij aan komst al te zijn overleden. brandweer had geen moeite met de vlammenzee in de schuur aan de Dijkstraat. Een grimmig beeld van de Marnixstraat. Mevrouw Van der Blom overleden LEIDEN Op 80-jarige leef tijd is overleden mevrouw J.M. van der Blom-Vijlbrief. Zij was in 1977 benoemd tot ereburgeres. Mevrouw Van der Blom was na de oorlog lid van de Leidse gemeenteraad voor de CPN. Zij was tot 1972 raadslid. Ge durende de oorlogsjaren was zij actief in het verzet; na de oorlog zette zij zich in voor de opvang van oorlogsslachtof fers. In Leiden bekleedde zij tal van functies. Zij is onder meer jarenlang voorzitster van het Wijkcollectief Plan Noord geweest. Op straat rumoer en soms geweld, in de huiskamer veelal pais een vree. Ook oudejaarsnacht moest de Noordwijkse politie optreden. Bij een charge iets na één uur, •werden dertig tot veertig jon geren uit de Hoofdstraat 'ge veegd'. Ook zij hadden het voorzien op de parkeermeters. In de hele Hoofdstraat bleven slechts vijf meters overeind. Eén jongen werd bij de actie aangehouden, maar kon kort daarna weer naar huis gaan. In de rest van het dorp was het rustig met hier een daar een klein kersboombrandje dat onmiddellijk werd gedoofd. De Leidschendamse jaarwis seling leverde een gebruikelijk beeld op van stenengooiende, parkeermeters vernielende en brandstichtende jongeren op en in de omgeving van het Damplein. De politie heeft daar enkele charges uitge voerd, waarbij drie Leidschen- dammers (14, 21 en 19 jaar) werden aangehouden wegens vernieling of openlijke ge weldpleging. Bij de acties had den vooral de politie-auto's het zwaar te verduren. Van twee wagens werden de ruiten inge gooid, terwijl vier anderen erg gedeukt werden door stenen. Ook raakte een politieman ge wond aan het hoofd door een steen. Hij werd aan een hoofd wond behandeld in het zie kenhuis Anthoniushove. In Hazerswoude-dorp wer den op traditionele wijze vijf autowrakken, gevuld met au tobanden, in de brand gesto ken. Bovendien ging een oude, leegstaande boerderij aan de Dorpsstraat in vlammen op. De brandweer is van kwart voor drie tot ongeveer zes uur bezig geweest met het blussen. Omdat het pand op instorten stond, is het nieuwjaarsmorgen direct door de gemeente ge sloopt. Veel ruiten zijn gesneuveld in Hazerswoude-Rijndijk. Bij de R.K.school aan de Da Cos- tasingel werd voor 5.500 gul den schade aangericht als ge volg van het ingooien van het glas. Een telefooncel aan die singel werd ook totaal ver nield en een glasbak aan de Joseph Haydnlaan werd in het water gegooid. In Zoeter wou- de was het alleen onrustig rond de Dr. Boudijkstraat. Daar werden een vreugdevuur onstoken en een telefooncel en een reclamezuil vernield. Auto's In Katwijk was het oude jaarsnacht rustiger dan anders, maar de politie heeft geen idee wat daarvan de oorzaak is. Wel werd een dag tevoren voor 2.000 gulden aan vuur werk gestolen uit een winkel aan het Bosplein. De buit be stond uit negentig pakketten vuurwerk. Ook in Voorscho ten en Alphen aan den Rijn spreekt men van een rustiger jaarwisseling dan anders. Wel waren er de gebruikelijke brandjes en kleine vernielin gen, maar dat resulteerde niet in acties van de politie. Ook vanuit Leiderdorp en omgeving is er weinig te mel den. Alleen in Hoogmade werd een autowrak in brand gestoken. In Warmond ging ook een wrak in vlammen op. de politie moest daarbij in ac tie komen, omdat door ver schillende brandjes de Heer weg onbegaanbaar was. De brandweer moest vijf keer een brandje blussen. Een gewone personenauto moest het oude jaarsnacht ontgelden in Noordwijkerhout. De wagen, geparkeerd op het terrein bij de Josefkerk werd door de jeugd in brand gestoken. In Noordwijkerhout bleek nieuwjaarsmorgen overigens dat geprobeerd was het nood- lokaal van de Leeuwenhorst mavo in brand te steken. Dat is deels gelukt een zonne scherm en een ruit begaven het maar de brand is ver moedelijk door het vochtige weer vanzelf gedoofd. Ook in Lisse moest een school jhet ontgelden. Vijf ruiten van de Mavo aan de Oranjesingel werden ingegooid. Aanrijdingen 1 Hier en daar zijn rond de jaar wisseling ook wat aanrijdingen als gevolg van gladheid te melden. In Leidschendam reed rond half twee een auto tegen een fietser op de Kost- verlorenweg, waarna de fiet ser met een gecompliceerde beenbreuk in het ziekenhuis Anthoniushove moest worden opgenomen. Rond twaalf uur vloog nog een auto uit de bocht op de Stationsweg in Lisse, maar hierbij werd slechts lichte schade veroor zaakt. In Sassenheim vloog rond drie uur nog een auto uit de bocht op het Oosteinde. De bestuurder, een 22-jarige man uit Haarlem, kon na dokters behandeling zijn weg vervol gen. LEIDEN Geboren: Dirk Reinier z.v. D. P. Boot en M. Taat; Frans Arie Gijsbertus z.v. F. van der Zwart en D. D Haasnoot; Irene Maria Johanna d.v. G. J. M. Jonkheer en J. C. M. van Kampen; Franeisea Jacoba d.v. C. A. P. Kruijt en J. A. Korpelshoek; Jan z.v. A. van der Harst en W. de Graaf. Johannes Willem z.v W. E. P. M. van Graas en J. Muilwijk; Joehem Cornells z.v. C. van Vliet en P C. van Zanten; Neeltje Hendrikje d.v. D. J. J. Hollebeek en N. H. Oostindie: Rogier z.v. C. J. A. Franse en W. R. Hogewoning; Marnix Onno z.v. H. J. M. Gevers en P. Oliemans; Angela d.v. A. Koudijs en M. A. C. Aande- wiel; Erik z.v. E. H. Schram en H. Noest; Gerrit Jan z.v. F. Groothedde en H. Bremmer; Johanna Martine d.v. F. M. de Graaf en C. J. Plokker; Bobby Adrianus Hubertus z.v. A. H. C. Roozen en P. A. C. M. de Ruijter; Ewout z.v P. Kluck en J M Boel mans Kranenburg; Cornelis Adrianus z.v. A. C. de Vries en A. Heuvelman; Ellen Caroline d.v. N. Kolk en A. H. Grootendorsl; Cornelis Leendert z.v. C. van Beveren en D. J. van der Sluiis; Johannes Nicolaas Simon z.v. J. F. Libochant en A W. van der Klaauw; Teunis z.v. G. Hoek en E. Haasnoot; Tamar d.v. C. M. Achter berg en C. H. Becker; Hendrikus Jo- hannus Maria z.v. A. M. A. Beugels- dijk en A. M. Bell; Rachida d.v. M. Matoug en W. E. M. Wiersinga; Sezen d.v. M. Palta en S. Sarlioglu; Hendrik Johannes z.v. E. Leeflang en N. Ta- merius; Maria Adriana Johanna Cal- harina d.v M. M. van Veelen en M. C- J. Hogervorst; Jerney d.v. F. van de Wijngaard en C. Disseveld; Nancy d.v. C. van Langelaar en A. P. C. Al- ferink; Gineke Manon d.v. P. S. Anes en G. S. de Leeuw; Nicolaas Petrus Roberlus z.v. C. M. van Valderen en M. J. S. Brama; Geurt Franciscus Mattheus z.v. G. F. M. Schimmel en S. van der Blom; Cornelis z.v. C. Ra- vensbergen en M. de Mooij; Jelle René z.v. H. van Dacn en M. H. M. Lodder; Pieter Ewout Johannes z.v. P. W. van der Klaauw en E P. R. de Roode; Imre z.v. H. M. A. Vogelezang en I. M. Riethoven; Esther d.v. C. D. van Delft en A J. de Mooij. Overleden: P. H. Lohoff. geb. 27-5- 1909 vr.. geh. gew. met W. K. E. Huijgen de Raat; T. T. Liem, geb. 15- 1-1925 man; M. E. J. Heijnen. geb. 21- 4-1903 vr.. geh. gew. met jonkheer L. W. E van Heurn; G F Huner. geb. 14-1-1897 man; J. Eisenga. geb. 8-12- 1888 man; F. A. G. Teulings, geb. 18- 6-1932 man; A. J. Verhart. geb. 18-1- 1909 man; K. Ouwerkerk. geb. 4-3- 1919 man; A. Kreuk. geb. 10-12-1941 vr.. echtg. van C. Fokker; G. van Dijn. geb. 24-2-1912 man; Th. G. L. M. Noordman. geb. 3-1-1924 man; C. M. van der Krocht, geb. 19-3-1911 vr.. geh. gew. met J. Hartevelt; C. Kooreman. geb. 9-12-1898 vr.. geh. gew. met P. J. W. Pranger; A. A. M. Reimering. geb. 20-2-1915 vr.; F. A. Nunnink, geb. 18-10-1895 man; J. G. Besseling, geb. 4-7-1936 man; C. van Leeuwen, geb. 8-5-1922 vr. echtg. van W Bösker; I. Bregman. geb. 29-1- 1909 man; J. Q C. Mersie Bruijn, geb. 1-12-1897 vr.; W. Gressie, geb. 30-9- 1920 man; H. van Sijll, geb. 25-6-1928 vr.; H. J van Houten, geb. 27-8-1913 man. A. G. Haverkamp, geb. 13-8- 1904 vr.. echtg. van J. A. J. War mond; J. D. J. de Rooij, geb. 10-10- 1933 man. Gehuwd: H. J. van Oosten en Z. Al- moumni; H. van Dijk en T Brouwer, G. J. Bekooy en I. Ouwerkerk; M. J. van Zuuk en G. E. A. Belt; R. van In- gen en B. E. van Rossen; C. D. van 't Veer en M. van Kan; M. Tadroos en G. Huisman; J. J. Stoof en J. H. L. ten Wolde; J. W. Bijvank en A. Noort; R. J. de Goede cn J. J. Louws; Ph. Hijman en B. C. Verwoerd; J. Jeekel en A. J. van den Berg. IIDEN/REGIO De jast bij irwisseling ging in Lei- n met meer strubbelin- n gepaard dan' de laat- jaren het geval was. Bij verse rellen werden in laai vier jongens door de litie gearresteerd. In de och-gio werd daarentegen nieuwe jaar opmerke- rustig binnengehaald, uitzondering van lordwijk, Leidschendam Hazerswoude, waar over-U ongerijmde gebeurte- )sen voorvielen. politie en de brand er in Leiden hanteer de* n een taktiek, die in 14 53 iO met succes was inge- rc| pas ais de zaak it uit de hand dreigde lopen, werd ingegre- De brandweer rukte 301 klakkeloos na elke gilding uit. Een brand- cht reed met de politie 'sfiurende avond en ;ht onopvallend door stad en beoordeelde of rijpen noodzakelijk £)_Aüba s- Zodoende werden de °s indweerlieden, ook niet ,ge tr op keer geconfron- „euwS rc* met °P re^en belus- jongeren. Dat leidde er 'oorbeeld toe, dat vorig reserves (van de poli- niet ingezet hoefden worden. Dit jaar was Ir. Ben wel nodig. te ,r het eerst sinds jaren had hetj)0iitie de handen ook weer an bewoners en bezoekers de Marnixstraat. Klokke og hetajf begonnen de moeilijk- '"en. Het was uitermate ru- 'f rig in de straat, waar een vanuitjte kerstboombrand woedde. ging een auto, rijp voor p deze loop, in vlammen op. Twee nten in burger namen r Wimlshoogte. Het bezoek van nee depolitie ging echter niet on- imerkt aan de 'feestvier- voorbij. De auto van de ten ge-jgeragenten werd met ste- bekogeld. Gezien de ernst de situatie werd de brand er Aat r gealarmeerd en tevens de stijl d Evenals vorig jaar moest een klimrek aan de Agaatlaan het ontgelden. staan door leden van de hon denbrigade. Twee jongens van 16 jaar oud alsmede een 24-ja- rige Leidenaar werden gear resteerd. De knapen brachten de verdere nacht op het poli tiebureau door. Na het politie optreden werd het in de Mar nixstraat betrekkelijk rustig. Omstreeks 01.00 uur moest de politie op de Burggravenlaan ingrijpen. Ook daar was een hoeveelheid kerstbomen in brand gestoken. De politie werd onthaald op een grote hoeveelheid vuurpijlen. Een 16-jarige jongen werd meege nomen naar het bureau. Eer der bluste de brandweer een kerstboombrand in de Torna- tenstraat. De politie moest het woelige publiek met behulp van een hond op afstand hou den. De gemeentereiniging verwijderde een nog niet ver brande hoeveelheid sparren. Voorts heeft de politie onge veer zestien maal assistentie moeten verlenen. Het ging hierbij om kleine kerstboom brandjes, vuurwerk- en gelui- doverlast. Een groep jongeren heeft huis gehouden in het wijkbureau van de politie aan de Antillen- straat. De ruiten van het pand werden vernield en door vuurwerk werd binnen een ravage aangericht. Een schrijf machine werd gestolen. Even eens werden de ruiten ver nield van de scholen 'Het Kompas' aan het Broekplein en de Karei Doormanschool aan de Sumatrastraat. Tenslotte ging een schuurtje aan de Dijkstraat en een on derdeel van de speelweide aan de Agaatlaan (evenals vorig jaar) in vlammen op. De schuur vermoedelijk door vuurwerk, het klimrek door brandstichting. Om kwart over twaalf namelijk doofde de brandwer voor de eerste maal de vlammen. Twee uur later stond het houten speel werk wederom in lichterlaaie. Regio Op enkele uitschieters in Noordwijk, Leidschendam en Hazerswoude na, is de jaarwis seling in de regio bijzonder rustig verlopen. De politie korpsen in enkele gemeenten spreken zelfs van uitzonderlijk rustig, maar kunnen niet aan geven, waaraan dat te danken is. In Sassenheim, waar het tot twee jaar geleden op de ou dejaarsnacht altijd zeer rumoe rig was, dankt men het aan het surveilleren van de agen ten in burger, terwijl men het in Wassenaar toeschrijft aan de beperkte verkooptijden van vuurwerk. Toch is er zo hier en daar wel wat gebeurt. In Noordwijk begon het al een dag van tevo ren, toen de politie tussen tien uur 's morgens en Jien uur 's avonds met teams in burger ging controleren op het afste ken van vuurwerk. Bij onge veer tien personen werden 2.500 tot 3.000 stuks vuurwerk in beslag genomen. Verder werden woensdag drie jonge Noordwijkers aangehouden wegens het vernielen van par keermeters in de Maarten Kruytstraat. Bij een gerichte controle ontdekte de politie het drietal, dat in die straat twintig parkeermeters had vernield. Zij veroorzaakten daardoor een schadepost van 4.000 gulden.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 3