gr LEIDSE COURANT DONDERDAG 31 DECEMBER 1981 PAGINA 23 I t*u.u tie van Gert Jan Onvlee el-incident in beeld. Scheidsrechter Aarden wijst naar het midden, UVS-ers ran der Heiden en Liza Vogel juichen. Nadat Lugdunum-grensrechter Van der Aarden op de aanwezigheid van een tweede speelbal op het veld heeft gewe- al Aarden echter alsnog besluiten de goal te annuleren. VTL eindelijk kemptoen van de Leiden. Terechte vreugde. entientachtig ,Jn. zoals het bij goede te- vakken betaamt, staat een niet al te lang stil bij ire ogenblikken. Blijven s de positieve (hcoste- in over. Die overwin- E^an 3-1 bijvoorbeeld, die )Ridse Sportpers boekte op iiners uit de regio. 'as het inderdaad uiterst ?ve slot van de Hut- t-rubriek die vorig jaar. lag 27 december 1980 in >idse Courant-kolommen worden teruggevonden. 'Afgelopen sportjaar ver bet de Leidse Sportpers fnlijk minder... 3 i&ntien- entachtig 0,15 nederlaag dus. De ichappen van opperoe- i eester Piet Kan te been in in de zesde uitgave bet traditionele treffen vel niet echt superieur, scoren ging de heren tkend af. Al kan geluk- ook nu in deze terug- worden gesteld dat de 11 fraaie goal opnieuw saam kwam van een tperser. Opnieuw op o van LC-spits Kees Serpen zelfs. Diens zo tagde halve volley U trainers^oelwaehter Mat Keereweer nog immer regelmatig van een goede nachtrust af... Negentien- eenentachtig (2) Behalve voor de Leidse Sport pers (er komen andere tijden was de jaargang '80-'81 ook voor UVS een uiterst trieste aangelegenheid. Na zich sei zoenen achtereen wél in de hoogste zondagafdeling te hebben gehandhaafd, viel nu het doek voor UVS als hoofd klasser Op 17 mei verloren de Leidenaars met 2-4 van DWV, een nederlaag die di recte degradatie tot gevolg had. Voor zover nu kan wor den bezien, lijkt de noodzake lijke stap terug UVS geen kwaad te hebben gedaan. In de eerste klasse presenteerden de blauwwitten zich tot nu toe als een succesvol en fris aan vallende formatieal ging de door het (tweede) bal-incident zo sensationele confrontatie met stadgenoot Lugdunum dan verloren... Negentien- eenentachtig (3) Ovmgtns: niet aHeen A om- mer en kwel van hef Leidse zondagvoetbalfront. Wat te denken bijvoorbeeld van UDO en SJC. Verenigingen die in de voorgaande seizoe nen al aan positieverbete ring hadden gedaan en vo rig jaar weer een stapje om hoog deden. UDO op 2 mei SJC op 10 mei. Ot VTL. Het clubje van trainmeester Mattie Kantebeen dat na ja ren pogen eindelijk uit de afdeling kwam. Een beslis singswedstrijd (tegen War- munda) werd dit keer eens wel gewonnen... En Rooden- burg natuurlijk. Een absur de &1 nederlaag tegen Lisse deerde de ploeg van Lau rens Mouter nauwelijks In de noodzakelijk geworden beslissende ontmoeting trok Roodenburg aan bet langste eind. Waarmee de derde Leidse eersteklasser een feit was geworden. Negentien- eenentachtig (4) In de zaterdagse eerste klasse verzorgden Noordwijk. Rijns- burgse Boys. Quick Boys en RCL een opmerkelijk compe- titieverloop. Achtereenvol gens speelden Rijnsburgse Boys, Quick Boys en Noord- wijk hun rollen als uiterst kansrijke teams mee. Het was uiteindelijk de regerende amateurkampioen van Neder land die - tot groot Katwijks en Rijnsburgs verdriet de twethou- >ick Tes- i r (in en oud- Istich- ►direc- Philip- maakten p de af- kisre- ie. on- ;s alles, vrolijke zoveelste afdelingstitel in de wacht sleepte. Om zich ver volgens nogal eenvoudig door het matige DOS Kampen te laten verslaan in de strijd om de nationale titel RCL bouw de het jaar anders op. Eerst dienden de Leiderdorpers het uiterste te geven om degrada tie te voorkomen, vervolgens begon RCL als herboren bij zonder succesvol aan het nieuwe seizoen. Ter Leede miste het kampioenschap weer eens, Woubrugge en VVSB veroverden de afde lingskampioenschappen. Negen tien- eenentachtig (5) De aanleg van een nieuwe sportaccommodatie was voor Lisser Boys-voorzitter De Wit reden te streven naar de oprichting een gro te Lisser voetbalvereniging. Het plan van De Wit slaag de. Zondagclub FC Lisse en zaterdagvereniging Lisser Boys besloten in maart van dit jaar tot fusie. Geen vuil tje aan de lucht dus, het nieuwe bestuur kon rustig beginnen aan de opbouw van de club. In diezelfde maand echter circuleerden er geruchten dat enkele on tevreden heren een nieuwe voetbalvereniging wilden oprichten. Lisser Boys'81 zou die vereniging moeten gaan heten. Die plannen zijn voorlopig in de ijskast gezet De ontevreden heren wachten af wat er van de nieuwe club wordt en be sluiten dan of Lisse een tweede voetbalvereniging nodig heeft Negentien- eenentachtig (6) De grootste strijd op sportge bied werd dit jaar niet op de velden of in de zalen gele verd, maar vond plaats achter de groene tafel. Inzet van die felle strijd was het voortbe staan van de Leidse Sport stichting. Sportwethouder Dick Tesselaar kondigde in het begin van dit jaar aan de Sportstichting nu toch echt te willen gaan opheffen. Een plan dat door de Leidse vere nigingen niet op prijs werd gesteld. Tijdens een hearing sprak de meerderheid van de Leidse sporters zich uit voor handhaving van de Sport stichting. Het plan van Tesse laar vond echter wel genade in de ogen van de Leidse poli tici. Daarmee was het doek gevallen voor Piet Biegstraat- en cs. Deze maand werd de Sportstichting tijdens een re ceptie uitgezwaaid. Voor Dick Tesselaar reden om een feest jurk aan te trekken. De die avond gedecoreerde Piet Biegstraaten was niet zo vro lijk gestemd, hij nam met een wat sombere toespraak af scheid. Negentien- eenentachtig (7) Parker miste ook dit jaar weer de boot De Leidse ploeg kwam opnieuw niet Jimmy Woudstra toonde vorig hoeft te vormen voor een leuk Downey, links, kwam. erg ver in de Europa Cup en moest in de Nederlandse competitie de eer wederom aan Den Bosch laten. Lei den eindigde weliswaar als eerste in die competitie, maar twee nederlagen in de finale van de play offs de den de Leidenaars de das om. De derde tegenslag voor Leiden was het ver trek van Jim Woudstra die tijdens zijn vakantie in de Verenigde Staten een goede baan vond en besloot niet meer terug te keren naar Nederland. Paul van Solm, Tony Parker, Chris Plaat Ron Kruidhof en Lace Strong kregen geen nieuw contract aangeboden. Peter Paulides, Emill Hagens, Dave Downey, Bert Kragt- wijk, Eric Jan Berendsen en Everett Fopma werden hun plaatsvervangers. Of het vernieuwde Leiden nu wel een succesvol seizoen kan afwerken, is nog maar zeer de vraag. De Europese droom is na de thuisneder laag tegen Kiev zo goed als voorbij en ook in de compe titie draait de formatie van Ton Boot niet al te soepel. Negentien- eenentachtig (8) Leids sportvrouwe 1980, San dra de Kruyff, deed ook dit jaar van zich spreken. Met teamgenoten Stephine van Gennip en Sophia Vaalburg werd de landstitel geprolon geerd. Scy 11 a behaalde die ti tel in een rechtstreeks duel Na een spannende eindsprint redde Noordwijk het opnieuw. De Nederlandse titel bleek vorig seizoen echter onbereikbaar. lereerste plak. Exact tien jaar na de oprichting werd Doorzetten Is Onze Kracht kampioen van Nederland. Een kampioenschap dat de Leidenaars in de nu draaiende competitie sterk bewijzen. Negentien- eenentachtig (10) De Leidse korfbal- en hand balwereldjes zijn nog immer geen nationale toppers rijk. Ons Eiland en Pernix behaal den dan weliswaar de titel, opzienbarende zaken vielen er nauwelijks te noteren. Of het moesten de korfbalplaten zijn die met grote regelmaat in de rubriek Hutspo(r)t ver schenen, dit onder het motto „Korfbal, een fotogenieke sport". Zoals eveneens de handballers en handbalsters kampioenenOlga/Saturnus en MMO) zich daarin regel matig in wat merkwaardige poses terugvinden. Negentien- eenentachtig (11) Rest nog te vermelden dat Juffermans de Engel en Van Rooyen Kaas uitste kende Leidse zaalvoetbalre sultaten boekten. Juffer mans ging voor de tweede keer in zijn bestaan ten on der in de eindstrijd waarin de Nederlandse titel op het spel stond. Van Rooyen werd winnaar van het na tionale bekertoernooi. Hetgeen overigens niet bete kent dat beide zaal teams almachtig zijn binnen de Leidse voetbalwereld. Bij het traditionele zaalvoetbal- toernooi op het veld van ASC was het UDO dat als eerste uit de bus kwam. Valt er voor de heren van Juffermans en (tegenwoor dig) De Tegelhandel dus toch nog wat te veroveren... jaar aan dat een gebroken neusbeentje geen belemmering be- partijtje basketbal. Woudstra vertrok overigens bij Leiden, Dave met streekgenoot Avanti. De winst was voornamelijk te danken aan Sandra de Kruyff, die ook in het treffen met de Hazerswoudse forma tie haar honderd procents sco re handhaafde. Het was die dag, zaterdag 28 maart, dub bel feest voor het jubilerende Scylla. Ook de heren werden kampioen. Patrick Swier, Sjoerd Meyer en Fred van der Zeeuw haalden tegen Quick (5-5) de titel in de promotie ereklasse binnen. Het vervolg van het sportjaar '81 was ech ter aanzienlijk minder voor de Leidse club. De Kruyff kreeg geen dispensatie om e- venals Bettine Vriesekoop in de herencompetitie uit te ko men en stopte voorlopig met het competitiewerk, terwijl het jonge, zoveel belovende eerste heren team om allerlei redenen volledig uit elkaar viel. Coach Theo Bakker zal er dus weer hard tegenaan moeten. Negentien- eenentachtig (9) Op waterpologebied veran derde niet veel. AZC werd weer eens eerste, De Zijl/LGB haalde de echte top weer eens niet Ondanks onderling gerommel slaag de de Alphense ploeg van coach Arie Domburg er ver volgens nog wel in de Euro pa Cup 1 finale te halen. Een vierde en laatste plaats was het iets tegenvallende resultaat voor de AZC- ploeg, die daarbij in de laat ste competitieronde voor de winterstop de eerste plaats moest prijsgeven aan HZC/De Robben. Waar de Leidse Kracht' sport Vereniging De Spar taan zich vertilde bij een hernieuwde poging om het landskampioenschap te pakken, bleef het wils krachtige DIOK wel over eind in de strijd 'om de a1- RCL begon als herboren aan het nieuwe seizoen. De van Lug dunum overgekomen Peter Siera zorgt hier dan ook voor een passend hoogstandje. weer kampioen van Nederland. Ton Buunk met de beker. Korfbal een fotogenieke sport. Zeven man en vrouw op zoek naar een uit de foto gerolde bal...

Leidse Courant | 1981 | | pagina 23