)pluchting hockeyers ver eenvoudige zege Vierde val Van der Duim Weer incidenten bij Australische tennistitelstrijd Goed einde voor koersbaan Nootdorp Ijshockeyers pas i in laatste periode op fors verlies ï- RT LEIDSE COURANT DONDERDAG 31 DECEMBER 1981 PAGINA 21 voetbal ip af BORN De voetbalselectie zoals oorspron- de bedoeling trainingsstage n West-Duits- de oefenperio de eindronde vereldtiteltoer- Spanje zou Po er meer spelen FL Bochum en d. De ploeg zou ari in Bleiwa- de buurt van „-n, trainen en Jr is voor de af- geen officiële gegeven. Flyer weer als tweede Auckland Het Nieuwzee- landse iacht Ceramco heeft in de derde etappe van de zeilrace om de wereld de leiding. De derde etappe gaat van Auckland naar Mar del Plata in Argentinië. Het Nieuwzeelandse schip bevond zich 600 mijl van Auckland, vlak onder de Chatham eilanden. De Flyer, met schipper Conny van Rietschoten, neemt voorlopig de tweede plaats in. De zeilers gaan richting Kaap Hoorn, volgens velen het moeilijkste gedeelte van de 6100 mijl lange race om de wereld. Vanuit het niets op eerste plaats OBERSTDORF De Finse junioren wereldkampioen Matti Nykaenen heeft in Oberstdorf de openingswedstrijd van het vierschansentoernooi gewonnen. Onder ideale weersomstandigheden verraste de zeventienjarige Fin alle routiniers, van wie vooral de Oostenrij kers teleurstelden. De twee azen van de Oostenrijkers, Neuper en Kogler, klasseerden zich niet bij de eerste tien. Even plotseling als de Fin verscheen de 21-jarige Westduitser Thomas Prosser op het erepodium. Hij greep achter de Oostduitser Manfred Deckert de derde plaats. Deckert behoefde slechts ander halve meter toe te geven op Nykaenen, die echter meer punten verdiende voor de technische uitvoering en stijl. Matti Nykaenen (midden) werd met zijn zeventien jaar een verrassende winnaar van de Spingwedstrijden in Oberstdorf. Arbeidsplicht bij Go Ahead Kampen KAMPEN De zaterdag-eerste klasser Go Ahead Kampen schrijft zijn leden vanaf komend seizoen een arbeidsplicht voor. Het be stuursvoorstel de leden te verplich ten gedurende acht uur werkzaam heden voor de vereniging te ver richten haalde in een buitengewone ledenvergadering een kleine meer derheid. De vergadering ging ook akkoord met de door het bestuur voorgestelde maatregelen tegen verzuimende „vrijwilligers". Voor één uur verzuimde arbeid zullen de leden een boete van vijftien gulden moeten betalen. Wordt niet aan die financiële verplichting voldaan, dan volgt royement van het lid door de Kamper voetbalvereniging. Peter Alkemade traint bij Helmond Sport EINDHOVEN De 20-jarige Peter Alkemade, dit seizoen door PSV overgenomen van VUC, traint voorlopig mee bij Helmond Sport. De koploper in de eerste divi sie is al geruime tijd op zoek naar een specifieke rechter spits. Alkemade, vorig jaar één van de topscorers in de hoofdklasse van de amateurs, speelde onregelmatig in het tweede elftal van PSV. Wan neer het terrein van Helmond Sport bespeelbaar is, doet Al kemade op 6 januari mee in een oefenwedstrijd van de Helmonders tegen het Belgi sche Diest. AY „Wat een tje, hè", zei oud-in- Dnal Piet Bromberg in Bombay na af- an de met 6-2 ge- wedstrijd tegen nd, terwijl hij Joost vriendschappe- .de schouders klop- |ushuis, vier dagen iet' vertrek naar In- eerste doelman ge- reerd, omdat Her ri de training een en middenhands- had opgelopen, ;h de loftuitingen :ht welgevallen, ïbuut in een toer- n de wereldbeker ;t alleen naar wens ;n, hij behoedde >eg op cruciale mo- i voor tegentreffers >te zelfs een straf- bestonden er nogal ijfels over de vorm van lis, die in Nederland g met een blessure had leid. De hele ploeg was '/is hypernerveus voor rs(eduel in dit toernooi, dia en Australië in de loest de wedstrijd tegen ld per se worden ge- om een kans op een n de halve finales te En. lushuis moest toegeven ijn zenuwen niet heie bedwang had gehad. in Nederland al zo wist dat Hermans was n", zei de geblokte r. „In de trainingen is langzamerhand ver- Maar voor deze wed- ad ik weer de kriebels kunnen dromen", bij de tien strafcor- ie de Engelsen kregen n, bleek Claushuis een e-weg. „Normaal wil eens naar een hoek i", zo zei hij. „Maar nu te horen gekregen dat benen dichter bij el- loest houden. Ik deed nlijk tegen mijn zin in. moet zeggen dat het holpen. De meeste cor- 'amen door het midden ier was de lijnverdedi-. ging fantastisch". Inderdaad stonden uitblinker Den Hartog en Doyer op de lijn. Dat de ir ritant fluitende Spaanse arbi ter Doe een strafbal tegen Den Hartog gaf, was geheel ten on rechte. Nederland had het geluk dat het bliksemsnel opende. Voor dat de Engelsen wisten wat hen overkwam, stonden zij al met 4-0 achter. Litjens benutte de eerste de beste strafcorner, de attente Bouwman scoorde twee keer achter elkaar (voor al zijn tweede doelpunt was fraai) en Leefers passeerde de als beste doelman ter wereld bekend staande Ian Taylor in de veertiende minuut voor de vierde keer op onnavolgbare wijze. De inleiding tot de vierde tref fer werd gemaakt door Lee fers, die passte op de meegeko men Tim Steens. De in Hong Kong wonende ex-Hagenaar liep door tot in de cirkel en aarzelde geen moment toen hij de bal van Steens terugkreeg. In een soepele beweging draai de hij zich en tilde de bal over de verblufte Taylor heen. „Ik speelde rechtsbuiten en dan word je geacht ook doelpunten te maken", zei Leefers een voudig na de wedstrijd. Hij vond dat Nederland had ge boft met deze tegenstander in de eerste wedstrijd. „Wij ken nen ,de speelwijze van Enge land erg goed. Wij weten bo vendien dat wij in principe be ter zijn en zij weten dat zij te gen ons geen kans hebben". Grote hitte Vooral ook wegens de grote hitte ruim dertig graden was de start van Nederland belangrijk. Er zou immers steeds meer gevergd worden van de energievoorraad. Na het eerste kwartier moest Ne derland een versnelling terug schakelen. Het gaf de Engel sen gelegenheid tot herstel en daaruit ontstond een strafbal. Westcott echter zag zijn inzet gestopt door Joost Claushuis. Aanvoerder Litjens had zijn doelman ingefluisterd dat hij het best gewoon in het midden van zijn doel kon blijven staan. „Wanneer je de bal kunt houden, is het mooi meegeno men", had Litjens toegevoegd. Claushuis behoefde zich nau welijks te bewegen om het zachte schot te ke^en. Tegen de actie van de beste Engelse aanvoerder, de in India gebo ren Bhaura, was hij echter kansloos, tien minuten voor rust. Een kleine tien minuten na de, hervatting, na het tweede doelpunt van Bhaura, gingen de gedachten even terug naar het toernooi in Perth, waar Engeland in 1979 een achter stand van 1-4 omzette in een voorsprong van 5-4. Van Heumen verklaarde dat als volgt: „De jongens keken tevoren erg tegen de wedstrijd op. Snel blijkt echter dat er niks aan de hand is. De spelers gaan dan denken dat er niets meer kan gebeuren, het tempo zakt en het lukt niet meer. Dan krijgen zij een geweldige klap. Het is niet de eerste keer dat het zo is misgelopen". Onvermoeibaar Na het tweede Engelse doel punt leek het even of de Ne- dërlandse ploeg volledig in zou storten. Dat het niet gebeurde is vooral te danken aan doel man Claushuis, die een antal keren uitstekend redde. Juist op tijd viel het vijfde Ne derlandse doelpunt. Na een lange rush bediende de onver moeibare Den Hartog de niet erg opvallende Van 't Hek, die zijn tweede schietpoging zag beloond: 5-2. Engeland gaf de strijd echter niet op, maar Claushuis hand haafde zijn vorm. Hij bewees het onder andere met reddin gen op pogingen van Precious en Graig. Nederland kon toen niet meer verliezen. Tien mi nuten voor het einde zette Van Heumen op rechts Van Grimbergen in. De nieuwe aanvallende impulsen lever den in de laatste seconden van de wedstrijd nog een doelpunt op van Van 't Hek, na goed werk van Van Grimbergen. De tevredenheid over de eer ste, sprekende, overwinning verdrong echter niet de nuch terheid binnen de Nederlandse ploeg. „De eerste overwinning is binnen", zei Ties Kruize. „Die kunnen zij ons niet meer afnemen. Maar pas op Nieuw jaarsdag weten wij meer, als wij tegen India hebben ge speeld". Scoreverloop: 5. Litjens (strafcorner) 1-0. 9. Bouwman 2-0. 10. Bouwman 3- 0. 14. Leefers 4-0, 25. Bhaura 4-1. 44. Opstelling: Nederland: Claushuis, Litjens. Diepeveen. Van Asbock. Steens. Den Hartog, Kruize, Doyer, Van 't Hek, Bouwman (v. Grimber gen), Leefers. Engeland: Taylor, Duthie, Barber (Craig), Hughes. Wilkinson. Khehar (Precious), Dodds. Westcott, Brooke- man. Bhaura, Leman. Overige uitslagen. Nieuw-Zeeland-Spanje 2-0 (0-0). West-Duitsland-Polen 5-3 (4-1). Paki- stan-Argentinië 6-1 (2-1). Standen. Pakistan 1 1 0 0 2 6-1: West-Duits- land 1 1 0 0 2 5-3; Nieuw-Zeeland 1 1 0 0 2 2-0; Spanje 1 0 0 1 0 0-2; Polen 1 0 0 1 0 3-5; Argentinië 10 0 10 1-6. Groep B: India 1 1 0 0 2 6-2: Nederland 110 0 2 6-2; Sovjet-Unie 0 0 0 0 0 0-0; Au stralië 0 0 0 0 0 0-0; Engeland 10 0 1 0 2-6; Maleisië 1 0 0 1 0 2-6. Doelman Claushuis (liggend) en Den Hartogh (voorgrond) speelden een belangrijke rol in de zege van het Nederlandse hockeyteam. sen delen SEL Tegen alle ver- ngen in heeft Vladimir jeugdwereldtitel moeten delen met Dybman. De uit de Sovjet-Unie ilde op de laatste dag !t toernooi in Brussel nt tegen de Belg Ver- rsen van tdorp MELBOURNE Het toernooi om de open Australische ten niskampioenschappen te Mel bourne heeft vrijwel dagelijks in het teken gestaan van conf licten tussen enerzijds spelers en anderzijds officials en scheidsrechters. Gisteren kwam het tot een climax toen een bejaarde lijnrechter van de baan liep. Tom Gray, de voormalige umpire bij Davis Cupwedstrijden, poetste na een uitval van Nieuwzeelan- der Chris Lewis zijn strooien hoed op en verliet de tennis baan. Gray, die 400 dollar uit eigen zak betaalde om naar Melbourne te komen, beschul digde Lewis ervan hem bela chelijk te hebben gemaakt na een dubieuze beslissing in de negende game van de derde set. Het was de eerste keer in ze ventig jaar dat een lijnrechter de baan verliet tijdens de Au stralische kampioenschappen. Ken Farra, de supervisor van het toernooi, zei dat het zelfs nog nooit was voorgekomen bij welk toernooi in de wereld ook dat een lijnrechter zijn post verliet na een menings verschil met een speler. Toen Gray van de baan liep, wuivend met zijn hoed, kreeg hij spontaan applaus van het publiek, dat het geruzie tussen spelers en het scheidsrechters- corps meer dan zat is. Na de uitschakeling van Vilas in de open Australische tennis titelstrijd is alle aandacht ge richt op Peter McNamara, de Australiër, die dit seizoen doorbrak en momenteel tot de beste vijftien spelers ter we reld behoort. Gedurende het toernooi heeft hij evenwel nog geen overtuigende indruk ach tergelaten. McNamara bereik te de laatste acht, maar tegen zijn teamgenoot Paul Kronk had hij daar vijf sets voor no dig: 1—6 6—2 6—2 4—6 6—3. Ook Steve Denton kon pas na vijf sets de felicitaties van zijn tegenstander John Alexander in ontvangst nemen. Daarvoor had Alexander vijf wedstrijd- punten weggewerkt. Uiteinde lijk zegevierde Denton met 119 in de tiebreak van de vijfde set: 6—7 4—6 7—6 7—5 7—6. Shlomo Glickstein, de Israëli sche sergeant, versloeg Rod Frawley in drie sets: 62 63 62. Mark Edmondson, in 1976 winnaar van het toernooi, had geen moeite met zijn land genoot Cliff Letcher: 6—2 60 6-3. Kriek (Zaf)—Lewis (NZ1) 7—5 7—5 36 26 64; McNamara (Aus) Kronk (Aus) 1—6 62 6—2 46 6 3; Warwick (Aus)—Dent (Aus) 63 63 60; Edmondson (Aus)Let cher (Aus) 62 60 6—3; Denton (Vst>—Alexander (Aus) 67 46 7 6 75 76; Glickstein (Isr)Rod Frawley (Aus) 6—2 6—3 6—2; Tim Mayolte (Vst)—Dupre (Vst) 76 7—5 6—4. NOOTDORP Er was een recordaantal bezoekers van zo'n 1500 gistermiddag tijdens de laatste drafmeeting van het jaar op Nootdorp. Even leek het er op dat ook het totalisa- tor-record van de baan aan stukken zou gaan. Dat stond sinds 28 januari 1981 op 348.725,—. Gisteren moest de vereniging van de 87-jarige voorzitter Arie van der San- den genoegen nemen met vijf duizend gulden minder. Nootdorp gaat zaterdag 2 janu ari met een uitstekend pro gramma als eerste van de Ne derlandse koersbanen in 1982 van start. Ook dan staan er e- venals gisteren elf draverijen op het programma en zijn ver rassingen op het kleine en moeilijk te berekenen baantje niet uitgesloten. De eerste start is om half drie. Onze tips voor deze meeting. KAATSHEUVELPRIJS: Us Abe. Ulrice Fortuna en Ulonka Jour. KATWIJKPRIJS: Uden. Uno Skoatter en Uno del Sol. KERKRADEPRIJS(l): Unity La ren. Tonny Quast en Telex. KINDERDIJKPRIJS: Uhland D. Tasja P en Uno van de Lente. KLOOSTERZANDEPRIJS: Tina Gold. Ulina van Echten en Tatum R. KOOTWIJKPRIJS: Theo Albo. Theoel en Sapella. KOEKANGEPRIJS: Topper Berke- m.Umienwil en Tubor Goldo. KORTENHOEFPRIJS: Tom West- landia. Parade Hanover en Sandra M KROMMMENIEPR1JS: Rinse, Poesjkln en Refin Buitenzorg. KIJKDUINPRIJS: Majoor Bloem- lust. Speed Westlandia en O Bento. KERKRADEPRIJS(2): Uniek Bui tenzorg Ukase en Un Deux Trois. Neeskens in basis oud-internationals HAARLEM Johan Nees- kens, op 18 november nog ac tief bij FrankrijkNederland, begint het nieuwe jaar als oud international. Net als Neder lands tweede doelman in Pa rijs, Piet Schrijvers, staat Neeskens in het basiselftal, waarmee coach Joop Stoffelen op Nieuwjaarsdag de traditio nele wedstrijd in Haarlem te gen KHFC speelt. De ploeg van de oud-interna tionals ziet er als volgt uit: Schrijvers; Van Duiv^nbode, Hulshoff, Van der Lugt, Flin- kevleugel; Neeskens, Muller; Swart, Bosselaar, Rensen- brink, Moulijn. Na de rust zal Jongbloed doel man Schrijvers vervangen, de andere wisselspelers zijn Wiersma en Schouten. Zege in laatste minuut Snoekie LEIDEN - De Haagse zaalvoetbalploeg Snoekie heeft gistera vond een nuttige overwinning behaald op het Leidse Koosjar- din. In de Groenoordhal versloegen de Hagenaars hun opponent met 4-3. De zege werd pas in de laatste minuut zeker gesteld door een doelpunt van Martin van der Knoop, die profiteerde van het uit het veld zenden van een tegenstander. Daarvoor had Snoekie met 3-1 achter gestaan, maar vervolgens opgehaald tot 3-3. De Haagse treffers kwamen op naam van Van der Knoop (2), Bert Snellenberg en Leen de Graaf. Snoekie werd gecoached door Bep Snellenberg, doordat Dick Snoek met vakantie was. Op 6 januari speelt Snoekie in sporthal Ockenburgh de halve finale van de strijd om de Haagse zaalvoetbalbeker tegen Quick. In de Voorburgse Vliegermolen werd gisteravond een zaalvoet- valtoernooi afgewerkt van Voorburgse clubs. Voorburg won na loting, die noodzakelijk was geworden omdat alle ploegen drie punten hadden verzameld en alle op een na (Wilhelmus) een doelsaldo van 9-9 hadden. Wilhelmus eindigde door een doelsco- re van 8-8 als vierde achter Voorburg, DEVJO en Tonegido. De uitslagen: Wilhelmus-DEVJO 3-2; Tonegido-Voorburg 3-3; DEV- JO-Voorburg 5-5; Tonegido-DEVJO 1-2; Wilhelmus-Tonegido 4- 5; Voorburg-Wilhelmus 1-1. Het Haagse sportpersteam en de Voorburgse oefenmeesters kwamen een 1-1 overeen. De wedstrijd tussen HVV en HBS, die aanvankelijk was vastge steld voor Nieuwjarsdag, is uitgesteld tot zondag, aanvang 14.00 INZELL Yep Kramer heeft zich gisteren in In zeil hersteld van de inzin king, waarmee hij tijdens de schaatsinterland Ne derlandNoorwegen, tien dagen geleden, te kampen had. Onder vrijwel ideale omstandigheden zegevier de de Fries tijdens wed strijden in Inzeil op zowel de 500 als de 1500 meter. De wijze waarop hij dat deed was indrukwekkend. Op beide afstanden stelde Kramer zijn persoonlijke records scherper: de 500 meter won hij in 38,86 se conden en de 1500 meter ging in 1 minuut 57,44 se conden. Kramer was ove rigens niet de enige all- rounder, die zijn persoon lijke records aanzienlijk verbeterde. De zeven Ne derlandse all-rounders, die aan de start versche nen (Rob Vunderink was ziek), waren samen goed voor negen persoonlijke toptijden. „Dit is een feestdag", liet Tjaart Kloosterboer, de condi tietrainer, zich ontvallen. „Na NederlandNoorwegen heb ik gezegd, dat Kramer in een gat was gevallen, waar hij niet hoorde. Voorlopig is het gelukt hem weer in het goede spoor te krijgen. Maar ik ben boven al blij met de resultaten in de breedte. De arbeid, die wij van de zomer hebben verricht, komt er nu uit". Een domper op de vervroegde oudejaarsvreugde was de val van Hilbert van der Duim op de 1500 meter. Na een goede 500 meter, afgelegd in 38.93 se conden, kwam de voormalige wereldkampioen voor de vier de keer in dit seizoen ten val. Naast Kramer verbeterden ook Egbert Post en Marcel Scheperkamp hun persoonlij ke records op beide afstanden. Schalij, Van der Pal en Si- brandy konden alleen op de 1500 meter hun toptijden scherper stellen. Nog meer te vredenheid bij Kloosterboer, die ook de conditietrainer is van de sprintploeg, toen de re sultaten van de sprinters be kend werden. De „mannen van Gauke Nijholt" reden de 1500 meter om macht in de be nen te krijgen. Drie van hen," Ron Ket, Miel Govaert en Sies Uilkema, presteerden het on der de 2.00,0-grens te blijven. Het komende weekeinde wacht de Nederlandse schaats ploeg, zowel de sprinters als de all-rounders, de eerste con frontatie met de schaatsers uit de Sovjet-Unie in dit seizoen. De sterkste Russische sprinters komen aan de start van het driebanentoernooi, dat zater dag en zondag in Inzeil plaats, heeft. Naast Jevgeni Koelikov, de wereldrecordhouder op de 500 meter met een tijd van 36,91 seconden, is de Sovjet- Unie onder meer vertegen woordigd met Alexander Me- dennikov, Sergej Khlebnikov en veteraan Vladimir Loba- nov. In totaal nemen 85 schaatsers uit veertien landen aan de wedstrijden deel. De zes Nederlandse sprinters doen allen mee, van de all-round- ploeg moeten twee rijders af vallen. Wie dat zijn is nog niet bekend. De resultaten van de gisteren in Inzeil gehouden wedstrijden zijn: 500 meter: 1. Yep Kramer 38,86 sec., 2. Hilbert van der Duim 38,93., 3. Mike Rich mond (Aus.) 39,05., 4. Paul Ederer 39,08., 5. Frits Schalij 39,45., 6. Egbert Post 39.48., 7. Harm van der Pal 39,53., 8. Marcel Scheperkamp 40,06., 9. Rolf Sibrandy 40,56. 1500 meter: 1. Kramer 1.57,44., 2. Schalij 1.58,80.. 3. Post 1.58.93., 4. Ron Ket 1.59.13 5. Miel Govaert 1.59,22., 6. Sies Uilkema 1.59.33., 7. Van der Pal 1.59,47., 8. Scheperkamp 2.00.36., 9. Sibrandy 2.00.43.. 10. Geert Kuiper 2.00.80., 11. Van der Duim 2.01,81 (met val)., 12. Lieuwe de Boer 2.02,04., 13. Jan Ykema 2.02,47. DAMES Yvonne van Gennip heeft tij dens het trainingskamp van de beide dameskernploegen in Innsbruck de meest opvallen de prestaties geleverd. De ze ventienjarige schaatsster uit Haarlem reed op de Olym pische ijsbaan van Innsbruck vooral sterk op de 50 meter. Van Gennip, vorig seizoen de derde juniore van de wereld, reeds naar de alleszins accep tabele tijd van 42,1 seconden. Slechts Alie Boorsma, rege rend nationaal kampioene, bleef met 42,4 in haar buurt Op de 1000 meter, die onder winderige omstandigheden af gewerkt moest worden, leek Yvonne van Gennip ook lange tijd kans te hebben op de beste verrichting. Haar tijd van 1.27,7 werd echter verbeterd door Boukje Keulen, die 1.27,4 op haar naam liet schrijven. Trainer/coach Henk Louw mans, die in Innsbruck ook de K' >ng-oranjeploeg onder zijn oede heeft, was ook tevreden over de verrichtingen van Jel- tje Jansma. De Friezin reed naar tijden van 44.4 en 1.28,6. De beste prestatie bij de junio ren kwam op naam van Ingrid Haringa. De Velsense pres teerde constant. Op de sprint schaatste zij naar een tijd van 43.5 seconden, terwijl de kilo meter in 1.28,5 ging. Haringa was met die verrichtingen be ter dan tegenvallende kern- ploegleden als Joke van Rijs- sel, Thea Limbach en Ina Steenbruggen. De tijden (resp. 500 en 1000 meter); Yvonne van Gennip 42.1, 1.27.7; Alie Boorsma 42.4. 1.28,2; Boukje Keulen 43.1, 1.27.4; Jeltje Jansma 44.4. 1.28.6, Thea Limbach 44 2, 1.28.1; Ina Steen bruggen 43.3. 1.29,4; Joke van Rijssel 44.4. 1.29,6; Ingrid Haringa 43.5, 1.28,5; Marja Adema 44.6. 1.30,6; Ma rieke Stam 44.4, 1.31,2; Petra Mool- huizen 44.3, 1.31,8. ROOSENDAAL Het Nederlands ijshockeyteam heeft in Roo sendaal een uitstekende wedstrijd gespeeld tegen de grootmees ters uit de Sovjet Unie. Weliswaar werd een forse nederlaag (9- 2) geleden, maar de tegenstand die de Nederlandse ploeg aan-de wereldkampioenen bood was hartverwarmend. Vooral in de eerste en de tweede periode speelde Nederland sterk. De echte Nederlandse aanvalslijn Ben Tijnagel, Harrie van Heumen en Ron Berteling blonk uit en stelde de beroemde Heerenveen-lijn Larry van Wieren, Leo Koopmans en Brian de Bruyn in de schaduw. Door gebrek aan ervaring slaagde de jeugdige lijn, met als ver dedigers Fred Homburg en Bill Wensink, er niet in tot scoren te komen. Enkele keren was het jonge drietal dicht bij een doel punt, Tijnagel trof de paal, maar de geroutineerde spelers uit de Sovjet Unie hielden de jonge Nederlanders in hun greep. Na twee perioden was de stand 3-0 in het voordeel van de wereldkampioenen. Kon in de eerste periode mogelijk nog ge sproken worden van show, die bij de Sovjets het strijdelement enigszins overvleugelde, in de tweede periode was daarvan geen sprake meer. Het was gewoon, door het ongekend felle verweer van de Nederlanders, een wedstrijd met twee teams. Enkele ke ren moest doelman Vladimir Misjkin reddend optreden. In de slotperiode waren de Sovjets echter niet meer te stoppen. Het tempo werd verhoogd en de Nederlandse verdediging met doelman Lensen als uitblinker, werd dolgedraaid. De treffers volgden elkaar snel op en in zes minuten was de stand veran derd van 0-3 in 0-7. Nederland bleef zich naar beste kunnen verzetten en Leo Koop- mans scoorde tegen uit een assist van aanvoerder Van Wieren. Het doelpunt prikkelde de Sovjets en snel werd de marge weer vergroot. Na 9-1 sprak de ploeg van Bubnik toch nog het laatste woord. Uit een fraaie aanval bracht Tjakko de Vos, na voorbe reidend werk van Tonnie Collard, de eindstand op 9-2.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 21