(Burge)meesterlijke autowasser Een burgemeester die de auto van een van z'n inwoners een grondige wasbeurt geeft. Dat gebeurde in augustus in Zoeterwoude. Burgemeester A. Houdijk had de gratis wasbeurt inge zet op een veiling, waarvan de baten waren bestemd voor het werk van Zoeterwoudse missio narissen in de Derde Wereld. Voor een bedrag van enkele tientjes sleepte de heer Van der Salm de wasbeurt in de wacht. En de burgemeester schafte zich een plastic jas en een kolos sale spons aan, om het karwei vlot te klaren. Paard" op Wassenaarse Duindigt tro juli 15.000 schouwers, deel van hen dit pony-vier tijdens het hendigheidv» cours slaan. Ongel ken gebeur^ er niet; de op de bok de pony's tiE tot stilstand L brengen. Rolstoelmarathon Peter Werner is een kerngezonde, maar invalide Noordwijker. Om een lans te breken voor de moeilijke positie van de gehandicapte in onze samenleving, presteerde hij het onmogelijke: hij reed in de zomer maanden met een rolstoel vanuit Barcelona naar huis. Het duurde een paar maanden en het kostte enkele nieuwe rolstoelen, maar Peter Werner arriveerde heel huids in de badplaats. Zijn initiatief heeft geleid tot de oprichting van een comité, dat volgend jaar een inter nationale race voor rolstoelgebruikers organiseert. Ambtenaren verhuizen De gemeente Oegstgeest betrok in september het uit gebouwde en grotendeels vernieuwde gemeentehuis aan het Wilhelminapark. De ambtenaren verhuisden een deel van de inventaris eigenhandig. Het herden kingsmonument in Roelof- arendsveen was het doelwit van vandalen. De twee figuren bij het raadhuis werden in sep tember ont hoofd. Een ge beurtenis die de gemeente op stelten deed staan. De van dalen werden enkele dagen later in de kraag gevat. Zij bekenden schuld en be toonden spijt. Op de foto: Ge meentebode P. van Noort met één van de brokstukken. Terug iri schoolbanken Terug naar de schoolbanken. We willen dat allemaal wel eens. In Hoog- made werd ter gele genheid van het 100-jarig bestaan van het katholiek onderwijs in deze gemeente een reü nie gehouden in de aula van de basis school Ter Does. Herinneringen wer den opgehaald, ver geten vriendschap pen hersteld. En alle ouderen namen weer eens plaats in de schoolbanken, die inmiddels ver ruild bleken voor ta feltjes en stoeltjes. Cowboy Goedhart Politici zijn tot alles bereid om maar in het nieuws te komen. Wethouder en loco-burgemeester Goedhart had een ludieke manier gevonden om in juli het Alphense huttendorp te openen, doste zich uit als cowboy en rookte met twee Indiaanse opperhoofden uit het huttendorp de despijp. Verplaatsing molen De Leidse regio telt vele molens. Doorgaans worden de molens met liefde gekoesterd als kleino den uit vervlogen dagen. Slopen komt maar zelden voor. Eerder wordt gedacht aan verplaatsing, wanneer een molen in de weg staat. Dat gebeurde in februari met de Veermolen die van de Veer- polder verhuisde naar de Hemmeerpolder aan de Warmondse Leede. Bar-dancing in de as Op tal van plaatsen brak brand uit. Ook in Noordwijkerhout. Begin december werd de bar-danc De Nagtegaal met de grond gelijk gemaakt: schade meer dan een miljoen. Het etablissement korte tijd daarvoor in het nieuws gekomen door een nachtelijke schietpartij en vragen in dei meenteraad over het late sluitingstijdstip.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 18