19 KIJK ïharles (rouwt riet Diana In juli waren alle ogen gericht op de huwelijks- 5/ec/itigheid in de .ondense St. 'aul's Cathedral, i/aar de Britse oonopvolger rins Charles (33) ouwde met de leuterleidster .adv Diana Ipencer (20) let enthousias me van de Brit- sn kende geen renzen toen rins Charles, ja- enlang 's we- elds meest be- eerde vrijgezel, het huwelijk Miljoenen mensen over de ehele wereld olgden op de te- ivisie de huwe- iksplechtigheid. 'erdwenen wa rn even de ge- achten aan de tssenrellen en e sombere eco- omische toe- tand in Enge- kosten och moeite wer- voor het test gespaard, et echtpaar ver lacht in juni zijn erste kind. ©oma/nt Reagan overleeft aanslag Ontzetting na aanslag op paus De Amerikaanse, president Ronald Reagan overleef de op 30 maart een moordaan slag in Washing ton. Hij werd door pistoolscho ten in de borst getroffen, maar doordat geen vi tale organen wa ren geraakt, her stelde de 70-jari- ge Reagan be trekkelijk snel. De dader was de 25-jarige John Hinckley, die blij kens een niet verzonden brief met zijn „histori sche daad" zijn liefde wilde be wijzen voor de actrice Jodie Foster. Hinckley had al eerder ra dicale plannen gekoesterd en was korte tijd lid van een nazisti sche organisatie. Grote ontzetting veroorzaakte de aanslag op paus Johannes Paulus II op 13 mei. De paus werd tijdens een audiëntie op het Sint Pieters plein neerge schoten door de 23-jarige Turkse terrorist Mehe- met Ali Agca. De artsen slaagden erin het leven van de paus te red den en dank zij zijn sterke gestel kon de paus be gin oktober weer volledig aan de slag. De dader kreeg in juli le venslang. Over tuigende bewij zen dat achter de aanslag van Agca een internatio naal complot zou staan konden niet worden ge vonden. De straat op voor vrede Samen aan het werk Wat vier jaar ge leden niet lukte, is nu wel ge beurd: Van Agt en Den Uyl naast elkaar achter de regeringstafel zij het niet als tweede kabinet- Den Uyl, zo had den de kiezers beslist, maar als tweede kabinet- Van Agt. Het vergde het weg slikken van nogal wat programma punten en belof ten en het eiste de medewerking van de zeer in aanzien gestegen Democraten van Terlouw, eer het zover was. En toen het eindelijk zover was, ging het bijna nog fout door onenig heid over de om vang van de eco nomische proble men. Daar kwam duidelijkheid over en een nieuwe kabinetsperiode kon beginnen in de sombere we tenschap dat er meer lasten dan baten te verdelen zouden zijn. De Europese vre desbeweging heeft dit jaar de wind in de zeilen gekregen. Het stagnerende vre desoverleg tus sen de grote mo gendheden, de angst voor stra lingswapens en het NAVO-besluit om de dreiging van de in aantal toenemende SS- 20 raketten te beantwoorden met plaatsing van kernwapens in de Europese NAVO-landen leidden ertoe dat de roep om vre de steeds luider ging klinken. In veel Europese hoofdsteden, Rome, Boeka rest, Brussel en Bonn, kwamen honderdduizen den bijeen. De laatste grote de monstratie was die op 21 novem ber in Amster dam, waar 400.000 mensen eisten dat van Europa geen slagveld zou wor den gemaakt.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 17