Fitstekend keeperswerk in ijshoekey-interland Nederlandse coureurs klaar voor Parijs-Dakar Stephan op zijspoor Frawley verrast City koploper )OFDROLLEN VOOR ED NIENHUIS EN GOTE WALITALO f Rummenigge weer beste voetballer „Gezondmaking profvoetbal is mislukt Onver wachte oefenzege hockeyteam .onder de, LeDSE COURANT DINSDAG 29 DECEMBER 1961 PAGINA 13 naar op de ebaan !N De Overijsselse senrijdster Ietje Timmer n Haren de strijd om het aal kampioenschap kor- voor dames-senioren nen. Ietje Timmer door- ip het natuurijs in Gro- i de hegemonie van de nnen op dit schaatson- 1. In de finale bleef Ietje ;r in de drie ritten overeind. Sophie Wes- ek, Gerda Kanning en Nieuwenhuis waren op meter minder snel dan ontense. Aan de korte- rijd in Haren namen ze- n rijdsters deel. Onderzoek van fraude Utrecht voortgezet DEN HAAG Het onderzoek in de fraude-affaire bij de voetbalclub FC Utrecht wordt in elk geval voortgezet. Mr. A. Herstel, de officier van justitie in Utrecht, verklaarde dat „er aanwijzin gen lijken te zijn, dat in drie vier wed strijden van FC Utrecht minder toe gangsbewijzen door het bestuur zijn ver antwoord dan er zijn verkocht". Mr. Herstel deed die uitspraak op basis van een globaal rapport van het eerste oriën terende recherche-onderzoek. Met het geld dat is verdwenen, zouden spelers en andere medewerkers van FC Utrecht zwart zijn betaald. Het bestuur, verant woordelijk voor de gang van zaken, is inmiddels afgetreden. Hoewel mr. Her stel mog geen definitieve uitspraak heeft gedaan omtrent de frauduleuze hande lingen bij de betaalde voetbalclub, is hij vast van plan op zeer korte duur een diepgaander onderzoek in te stellen. Monstert ocht op de schaats in Zevenhuizen ZEVENHUIZEN Voor de tweede keer organiseert de ijsclub Zevenhuizen zaterdag 2 januari als het ijs het toe laat, een schaats wedstrijd over 200 kilometer. De wed- strijdtocht wordt gehouden op de Rottemeren. In 1979 werd deze monster race voor de eerste keer verreden. Dries van Wijhe ging destijds als winnaar over de eindstreep. ROTTERDAM Peter Ste phan is door Feyenoord dit weekeinde definitief op een zijspoor gezet. De directeur is tot half januari op vakantie gestuurd en zal na de winter stop zeker niet meer achter zijn bureau terugkeren. Feyenoord hoopt de zaak zo snel en goed mogelijk voor beide partijen te kunnen rege len. Peter Stephan, die eerder dit seizoen al een aantal taken verloor, heeft inmiddels zijn advocaat ingeschakeld en wenst geen commentaar te ge ven. Geen uitstel volleyballers van Voorburg DEN HAAG De Neder- landse volleybalbond heeft Starlift Voorburg geen uit stel verleend voor de com petitiewedstrijd tegen WC. Het duel, dat is vast gesteld op zaterdag 2 janu ari, gaat gewoon door. Nico Ros, de manager van de vereniging, had een verzoek tot uitstel inge diend, omdat Voorburg- speler Loek Willemstein het afgelopen weekeinde geblesseerd raakte tijdens een wedstrijd van het Ne derlandse volleybalteam. Willemstein is voorlopig twee weken uitgeschakeld. Hartaanval Brian Clough LONDEN Brian Clough, de manager van Nottingham Forest, is gis teren na een hartaanval in het ziekenhuis van Derby opgenomen. Clough, die zijn ploeg twee keer (1979 en 1980) naar de Europese beker voor landskampioe nen leidde, had de afgelo pen week vooral hard ge werkt aan het sneeuwvrij maken van het stadion van Nottingham. Over Cloüghs conditie bestaat geen ongerustheid. De verwachting is, dat Clough binnen enkele dagen het ziekenhuis weer kan ver laten. MELBOURNE Rod Frawley zorgde gisteren in de tweede ronde van het toernooi om de, open Australische ten niskampioenschappen te Melbourne voor de grootste verrassing door de als derde geplaatste Roscoe Tanner in vijf sets te rug te wijzen. De setstanden waren 3-6 4-6 6-4 6-3 6-3. Uitslagen: eerste ronde: Vilas (Arg)-Nystroem (Zwe) 6-4 6-2 7-6; Pfister (VSt)-Bourne (VSt) 3-6 7-6 6-3 2-6 6-1; Kriek (ZAf)-Gitlin (VSt) 6-2 7-5 6- 1; Davis (VSt)-Smith (GBr) 6-2 7-6 6-7 4-6 6-1; Rennert (VSt)-Miller (Aus) 6-2 6-2 3-6 6-3. Tweede ronde: McNamara (Aus)-Lewis (GBr) 3-6 4-6 7-5 6-4 6-2; Frawley (Aus)-Tanner (VSt) 3-6 4- 6 6-4 6-3 6-3; Dent (Aus)-^aneutt (Aus) 7-6 6-4 7- 6; Warwick (Aus)-Gurfein (VSt) 7-5 6-2 7-5; Den ton (VSt)-Curren (ZAf) 6-7 3-6 6-3 6-2 6-2; Ed- mondson (Aus)-Ball (Aus) 5-7 6-1 7-5 6-4; Mayotte (VSt)-Van t Hof (VSt) 7-6 6-3 6-3; Glickstein (Isr)-Potier (Fra) 6-3 6-4 6-2; Dupre (VSt)-Simp- son (NZ1) 6-4 6-4 6-2. LONDEN Manchester City is door zijn tweede overwin ning in drie dagen aan kop van de Engelse eerste divisie gekomen. De stand in de eer ste divisie is sterk vertekend door het ongelijke aantal wed strijden. Swansea, dat met 3 1 bij Southampton verloor, werd op de ranglijst gepas seerd door Manchester City en Southampton, maar Ipswich Town staat er veruit het best Overige uitslagen: BrightonAston Villa 0—1, EvertonCoventry City Stand aan kop: Manchester City 20— 34. Southampton 1933, Swansea 20—33, Manchester United 1832, Ipswich 16—32, Tottenham Hotspur 17—29. HAAG Soms viel ithof stil van bewon- g voor het Zweedse Dit, hoewel het dse ijshockeyteam het dappere, maar lijk volslagen kans- Nederland toch niet tippen aan de gave nstraties, die de Sov- nie de afgelopen ja- p de Nederlandse ijs- ten beste gaf en het omende dagen nog oen. Niet voor niets en de Sovjets zondag oningen Zweden met ïrslagen. En de Zwe- yersloegen gisteren in i Haagse schaatscen- De Uithof op hun Nederland met 7-0 ^ssenstanden van 0-2, Idigend hield Nederland pndinaviërs tot halver- de tweede periode rede- jij. Zweden scoorde tot mmers alleen, als Neder- met vier veldspelers op js stond. De Zweden, die kwalitatief beter waren, konden toen nog niet echt im poneren. Alleen, wanneer hen een beetje ruimte werd ge gund, dan was er slechts een combinatie nodig ter hoogte van de blauwe lijn om de basis voor een doelpunt te leggen. Zo althans bezorgden Jan Carlsson en Hans Edlund Zweden een voorsprong van 2- 0 in de eerste periode. Een sco re, die voornamelijk door voortreffelijke reddingen van doelman Ed Nienhuis zeer be perkt is gehouden. De doel man van Amsterdam bewees gisteravond weer eens, dat hij langzamerhand als de beste doelman van Nederland mag worden beschouwd. Zijn voor ganger, Lenssen van Heeren veen, die onlangs nog zwak optrad tegen Italië, is hij royaal voorbijgestreefd. Doordat de Zweden zich voor namelijk konden bepalen tot aanvallen, onstonden er voor Nederland countermogelijkhe den. Tjakko de Vos kreeg er twee, maar was er kennelijk ZO beduusd van, dat tegen de gewoonte in zijn acties afsloot met gehaast schieten. Ander zijds kon men zich afvragen, of de aanvaller van Amster dam wel succesvol was ge weest, wanneer de zenuwen Ron Berteling (links) probeert te voorkomen dat de Zweed Roger Hagglund de puck achter zijn eigen doel kan vrij spelen. Doelman Göte Walito kijkt om een hoekje. hem niet parten hadden ge speeld. Doelman Göte Wëlitalo hield de nul voor Zweden vast alsof het kinderspel was. Hij ving de puck elke keer op een wijze, alsof „armen" van een inktvis had en schuivers weer de hij opmerkelijk laconiek af met zijn legguards. Wat de Ne derlandse aanvalslijnen ook deden, WSlitalo hield alles. Bondscoach Gustav Bubnik liet de Heerenveense lijn De Bruijn-Van Wieren-Koopmans intakt (de laatste twee werden na afloop nog gehuldigd, om dat zij meer dan honderd in terlands hebben gespeeld), Tony Collard opereerde beur telings met Berteling en Van Heumen en Toren en De Vos. Ook de jonge Nijmegenaar Tij nagel werd regelmatig het ijs opgestuurd. Beheersen Nadat Ulf Isaaksson de stand op 0-3 had gebracht bij een nu merieke meerderheid ging Zweden pas echt soeverein het wedstrijdbeeld beheersen. Via Patrick Sundström, de revela tie van de Zweedse competitie, Hans Edlund en Lars Nyberg werd de marge verdubbeld, toen Nederland met een com plete formatie op het ijs stond. Coach Anders Parmström achtte de derde periode een geschikte gelegenheid de ach ter de hand gehouden krach ten een kans te geven. Dit mondde uit in enigszins gesta biliseerde krachtsverhoudin gen. Een rustig wedstrijdbeeld ontstond er niet, omdat de Westduitse scheidsrechter Kompalla toen nog al wat spe lers naar de strafbank (Neder land kreeg 7 x 2 en Zweden 9 x 2 strafminuten) moest stu ren. Wanneer Nederland er voordeel van had, strandde het telkens op doelman Wali- talo, Zweden kwam niet ver der dan een treffer van Tommy Sjalin. HYS '80 voorkeur Op de met ruim 2000 toeschou wers nog lang niet uitverkoch te Uithof ontbraken bij Neder land Rik van Gog en René Laarman. Hoewel de duels te gen de Sovjets en Zweden voor Nederland gelden als voorbereiding op de WK- groep B, die in maart in Kla- genfurt worden gehouden, gaf het tweetal toch de voorkeur aan een trip Van HYS '80 naar Inzeil. Het zal niet verwonder lijk zijn, dat bondscoach Bub nik hen niet meer selecteert. Arnold Troch, ook een Oranje klant van HYS '80 die ont brak, zou met Jong Oranje meegaan naar een toernooi in Dundee. De Sovjet Unie versloeg gister avond voor 3500 toeschouwers Tilburg Trappers in een gave show met 12-1 (0-2, 0-3 en 1-7). De Oosteuropese treffers kwa men van Svorstov (3), Kroetov (2), Svetlov (2), Makarov (2), Kozjevnikov, Sjepeljev en Ba- binov. De Tilburger Johan van de Ven slaagde er in de be faamde doelman Tretjak te passeren. FRANS LEERMAKERS naatskalender 'tebaan rdorp: 19.00 uur, mannen di- kampioenschap Sassenheim. iember jijk: ('t Beierse), toertocht, 25, I 75 km. 10.00-15.00 uur. Tel. 1302 en 01820-19865. Istaart, Aalsmeer, Leimui- IVesteinder: toertocht, 20, 40 ea ,k. 12.00-16.00 uur. Tel. 02977- igebaan en rathon betering: (landijsbanen Alke- a 19.00 uur, marathonwedstrijd jjTel. 01713-3739. iBeijerland: (de Winterkoning). Tiur, afvalwedstrijd langebaan, al Tel 01866-2264/1349. PARIJS Karl-Heinz Rummenigge is door het Franse voetbalblad „France Football" voor de tweede, achter eenvolgende keer gekozen tot „Europees voetballer van het jaar". In de verkiezing, waaraan journalisten uit 25 landen hun medewerking verleenden, haalde Rummenigge dit keer 106 stemmen. De aanvoerder van het Westduitse nationale elftal had daarbij een rui me voorsprong op zijn landgenoten Paul Breitner en Bemd Schuster, die de andere posities in de „top-drie" bezetten. Breitner, onlangs door Westduitse journalis ten tot „Westduits voetballer van het jaar" gekozen (voor Rummenigge) kreeg 64 stemmen. Schuster, voor Barcelona spelend, haalde 39 stemmen. Michel Platinf was de beste niet-Westduitse voetballer in de ver kiezing. De aanvoerder van het Franse nationale elftal kwam met 36 stemmen op de vierde plaats. Karl-Heinz Rummenigge is de vierde voetballer, die twee keer tot Europa's beste werd verkozen. Eerder werden Alfredo di Stefano, Franz Beckenbauer en Kevin Keegan twee keer met die eer bedacht. Johan Cruijff is in de geschiedenis van de ver kiezing, die sinds 1956 wordt gehouden, nog steeds recordhou der. De Nederlandse voetbalster, die onlangs weer bij Ajax te rugkeerde, werd drie keer (1971, 1973 en 1974) tot de beste voet baller van Europa gekozen. Ruud Krol werd dit jaar gedeeld 16e met vijf punten samen met Hrubesch (Wdl.) en Petrovic (Joe.). Karl-Heinz Rummenigge is met Di Stefano, Beckenbauer en Keegan degene die tweemaal werd gekozen tot Europees voetballer van het jaar. BAD TOLZ - HYS '80 won een vriendschappelijke ijshoc- keywedstrijd van de Westduit se tweede ligaclub Bad Tölz met 4-1. Phil McKenzie (3) en Harry Bronkhorst scoorden. HAARLEM - De hockeyheren en -dames van HDM verspeel den hun kans op prolongatie van de titel van een zaaltoer- nooi in Haarlem door op de eerste dag te veel verliespun- ten te incasseren. DEN HAAG De werkgroep betaald voetbal van de vereni ging van Nederlandse gemeen ten (VNG) heeft de 32 ge meenten, waar betaald voetbal wordt gespeeld, geadviseerd zich met ingang van het sei zoen 1982/'83 terug te trekken uit het in 1978 gestarte proces tot gezondmaking van het be taald voetbal. Hieraan nemen naast de VNG ook het ministe rie van CRM en de stichting nationale sporttotalisator deel. In een nota, die de VNG giste ren aan de 32 gemeenten heeft gezonden, concludeert de werkgroep, dat het gezondma- kingsproces is mislukt. Het to tale tekort van de betaald- voetbalorganisaties is intussen opgelopen tot 46 miljoen gul den. De 32 gemeenten zullen zich op 22 januari in een bijeen komst in Utrecht op basis van de VNG-nota moeten uitspre ken over de toekomstkansen van het betaald voetbal. Te rugtrekking uit het door het budget-bewakingsinstituut (B.B.I.) begeleide gezondma- kingsproces zou kunnen bete kenen, dat de betrokken ge meenten hun subsidiebijdrage in de exploitatie van de BVO's versneld slechten. De gemeen ten moeten zich, aldus de VNG-nota, beperken tot be moeienis met de accommoda ties. Slechts op die manier kunnen zij uitdrukking geven aan de betekenis, die zij hech ten aan het betaald voetbal als passieve vrijetijdsbesteding. De slechte financiële situatie van de gemeenten is ook een belangrijke reden voor de VNG-werkgroep betaald voet bal de gemeenten te adviseren zich terug te trekken uit het gezondmakingsproces. De VNG-werkgroep meent, dat het voortbestaan van het betaald voetbal gewaarborgd kan werden door de invoering van shirtreclame en door de structurele uitkering, die de stichting nationale sporttotali sator (SNS) het betaald voetbal heeft toegezegd. Volleyballers in eindstrijd Apeldoorn Het Nederlandse herenvolleybalteam bereikte gisteravond verrassend de fi nale van het Dynamo-volley baltoernooi. Nederland won met 2-1 van Kecskemet uit Hongarije, al bevoordeelden de scheidsrechters het team van bondscoach Hachmang iets te opzichtig. Het publiek in Apel doorn reageerde daar met fluitconcerten op. Nederland ontmoet in de strijd om de eer ste plaats de ploeg van Zuid- Korea. De Aziaten bleven te gen Riccadonna ongeslagen: 2- 0. Bij de dames haalde DVC uit Dokkum de finale niet. De Friezinnen hadden geen ant woord op het gevarieerde en snelle spel van de nationale ploeg van West-Duitsland: 2-0. De Westduitse dames spelen door dat resultaat in de finale tegen het Zuidkoreaanse team. DVC speelt om de derde plaats tegen Tungsram uit Hongarije. MIAMI BEACH - Roberto Ar- guello (Arg) en Penny Barg (VS) veroverden de officieuze wereldtenistitel bij de jeugd. BOMBAY Het Neder- landse hockey-elftal, heeft een dag voor de o- pening van het toernooi om de wereldbeker, een oefenwedstrijd tegen West-Duitsland met 3-2 gewonnen. Bij rust was de stand 1-1. Het was eigenlijk niet de be doeling dat Nederland na het gelijke spel zonder doelpunten tegen Nieuw-Zeeland nog een keer zou oefenen tegen één van de ploegen uit de andere groep. Van Heumen had een gewone training op het pro gramma staan. West-Duitsland zou tegen een ploeg uit Bom bay een wedstrijd spelen. Toen Bombay echter geen elftal op de been kon brengen, verzocht de Westduitse coach Hugo Bu- ding Nederland als sparring- partner te willen optreden. Nederland nam door Van 't Hek een voorsprong, maar nog voor de rust maakte Blöcher gelijk. Dopp zette de Westduit sers in de tweede helft op winst, maar door doelpunten van Diepeveen en Litjens (strafcorner) werd de eind stand 3-2 voor Nederland. De basisopstelling was; Claus huis; Litjens; Diepeveen, Van Asbeck, Steen; Den Hartog, Kruize, Doyer; Van 't Hek, Bouwipan, Leefers. Na de pau ze bracht Van Heumen, Van der Have, Van Grimbergen en Voermans in het veld voor Van 't Hek, Den Hartog en Leefers. Europese ploegen hebben in Bombay, in de heersende warmte, een extra tegenstan der van formaat getroffen. De temperatuur, tussen de 30 en 33 graden, ligt ongeveer acht graden hoger dan normaal. „Je hebt er echt erg veel last van", verzuchtte Cees-Jan Diepeveen na de wedstrijd te gen West-Duitsland. De wedstrijd begon pas om vier uur in de middag plaatse lijke tijd, toen de warmte al heel wat minder drukkend was. In de tweede helft werd het spelen iets aangenamer, doordat er een windje uit zee kwam opzetten. Nederland heeft het geluk dat vier van zijn vijf groepswed strijden om vier uur beginnen, alleen het duel van 5 januari, tegen Australië, vangt al om half drie aan. Ve hebben in Spanje te ma- in met een sterke vorm van ïgionalisme en dat kunnen i nu in elk geval op het WK irmijden. In alle regio's ^rdt gespeeld. Alle aanvra- n van steden hebben we innen honoreren, niemand afgewezen. Gelukkig maar, )nt ik had niet graag gezien Jt mijn portret verbrand ftrd op een plein in een stad t geweigerd was als stand- lats van de Mundial". imundo Saporta, presi- t van het organisatieco- té WK-voetbal 1982, in De i Volkskrant) il'egenwoordig werkt er van I kernploegen praktisch nie- and meer. Iedereen rust uit fcsen de trainingen door en ürt over WW-uitkering. "en neemt een stripboek en ippert dat het nog geen half ie is om weer te gaan trai- Ard Schenk benutte die vroeger met studeren en lommerde zich dus puur lividueel om zijn toekomst, vond de afleiding in het fé in Puttershoek, waar het poten was met de familie de klanten geen trek had- in een half uur wachten, die manier word je één Maar tijdens de training laat ik dat niet toe. Dan gaan we gewoon door. In overleg met de spelers is dat zo geregeld en hebben ze dat geaccep teerd". (Voetbaltrainer Theo Lase- roms van West Riffa in het Algemeen Dagblad) ,,Ik ben er van overtuigd, dat ik nooit meer in een fijnere omgeving zal terechtkomen als bij Anderlecht. Maar ja, toen ik het voorbije seizoen bankzitter werd kon ik moei lijk blijven. Ivic verweet me dat ik niet genoeg meer voor mijn vak leefde. En inder daad, ik ging vorig seizoen wel eens meer uit dan vroe ger, ik bleef wel eens hangen in de bar van Nico de Bree. Goethals benaderde mij al vrij vroeg voor een transfer, maar Kees Verkerk van, en één met de mensen. Kijk eens naar Eric Heiden die zijn studie toch ook maar combineerde met het schaat sen, of naar zijn zus. Je kunt van jezelf ook wel eens te snel een kasplantje maken". (Oud-schaatser Kees Ver kerk in De Telegraaf) „Op de tribune lopen hier in Bahrein wel eens mensen weg. Zij kunnen in een spe ciale zaal met matjes bidden. Ik heb wel gehad dat ik een speler wilde wisselen en dat ik hem op de bank kwijt was. Was-ie in de kleedkamer aan het bidden. Op dat gebied heb ik me moeten aanpassen. werd dan ook zeventien mil joen frank op mijn hoofd ge plakt. En zonder die ruil met Renquin zat ik nu vermoede lijk nog bij Anderlecht". (Voetballer Johnny Dusba- ba van Standard Luik in Sport 80) „Bettine Vriesekoop zou in Ze wil dit gewoon. Je had haar moeten zien, toen ze die handbalmeisjes in het vlieg tuig zag roken... Sommigen vinden mij te fanatiek en Bet tine te fanatiek. Maar nie mand hóeft hier, iedereen mèg trainen. Maar als ze het niet met volle inzet doen, oké, even goeie vrienden, ik drink een borreltje met ze aan de bar, maar ik gooi ze wel van de A-trairiing af. Bettine Gerard Bakker traint met iedereen, met een jongetje van 10, met een man van 30 - terwijl vrijwel nie mand van haar niveau is. Maar dat maakt haar niet uit. Ze moeten wel fanatiek zijn, zoals zij, wérken, zwóegen. Wij achterlijk, omdat we zo veel trainen en onze jeugd vergooien? En die anderen dan, die met die dikke buiken in cafetaria's hangen, zijn die zo gezond?" (Tafeltennistrainer Gerard Bakker in Sport Internatio nal) „Wat willen de gasten nou toch? Behalve Gerards zijn het allemaal spelers die al lang over hun hoogtepunt heen zijn en nog leuke bedra gen meepakken, en dat in een tijd van totale nivellering. Ik zal je de netto-salarissen even vertellen, dan weet je waar ik over praat. Denk erom, het gaat om netto-bedragen. Kees Storm verdient 65.000 gulden, Jan Verheijen 75.000 gulden, Joop Wildbret, Peter Gerards en Theo de Jong verdienen ieder 100.000 gulden, terwijl Theo de Jong ook nog 10.000 gulden vlieggeld krijgt, dat is zo afgesproken. De grootste klager, Gerrie Mühren, ver dient 150.000 gulden. Nétto. Daarnaast hebben alle spelers vrij gasgebruik, vrij wonen, gratis medische verzorging. Echt slecht hebben ze het dus niet". (Voetbaltrainer George Knobel van Seiko in VI) AMSTERDAM De 22 Nederlandse deelnemers aan de monsterrally Pa rijs-Dakar vertrokken vanochtend uit Amster dam voor de proloogrit naar Parijs. Die rit telt niet mee voor het klasse ment van de rally. De of ficiële start is in de Franse hoofdstad op 1 januari. Op nieuwjaarsdag zullen meer dan driehonderd deelnemers in en op uiteenlopende voer tuigen worden „weggescho ten". Daaronder bevinden zich zeven motoren, een motor met zijspan, drie terreinwagens en twee vrachtwagens uit Neder land. De finish in Dakar wacht tienduizend kilometer verder. Wie er in slaagt de tocht te volbrengen wordt daar op 20 januari verwacht. De route is op het allerlaatste moment gedeeltelijk gewijzigd. Zo zou de toerkaravaan in Al gerije aanvankelijk in de buurt van de Libische grens komen. Daar is vanaf gezien in ver band met de politieke situatie. Dat wil overigens niet zeggen dat de rally er gemakkelijker door is geworden. Na de mod derbaden op een militair oe fenterrein halverwege Frank rijk, waar klassementsproeven moeten worden gereden, wachten de deelnemers nog de besneeuwde haarspeldbochten •van het Atlasgebergte, de ein deloze woestijn van de Sahara en de als extreem zwaar ge kwalificeerde moerassige etap pes in Mali. Bij dat alles komen dan ook nog eens de sterke tempera- tuursschommelingen waaraan de deelnemers bloot staan. Winterweer in Europa en het Atlasgebergte, in de Sahara 's nachts temperaturen tot tien graden onder nul en overdag oplopend tot over de dertig graden. Nog verder naar het zuiden kan net kwik zelfs stij gen tot veertig graden. Op 10 januari is de eerste ech te rustdag in Goa. Een noodza kelijke rustdag, want de vol gende morgen wordt gestart voor een bijzonder zware tweedaagse rit door Opper- Volta. Onmiddellijk daarna, 13 januari, is er weer een rustdag, opnieuw in Goa. De verwach ting is dat wie zover is geko men een redelijke kans maakt ook Dakar te bereiken. De twee vrachtauto's van DAF-trucks worden gereden en genavigeerd door Jan de Rooy, Gerard Straetmans, Theo Duisters en Henk Thijs- sen. De motoren worden bere den door Joop Steman, Maus Westerbaan, Bert Oosterhuis, Anne Kies, Riekus Lubbers, Henk Knuiman en Peter Hacksteen. Op de zijspan-mo tor zit wereldkampioen Ton van Heugten met in het bakje Frits Kiggen. Overigens is er in de voorgaande edities van de rally Parijs-Dakar nog nooit eerder een motor met zijspan geëindigd, hoewel deze voertuigen wel hebben meege daan. Dan rijden verder nog in de terreinwagens Jack Ver- nooy, René van de Est, Wim Vermeulen, Ben Hoogers, Ber ry Hutchinson, Steyr Pinzga- rus. Martin Siebbeles, Peter Hemmes en Willy Neutkens. De Middellandse Zee wordt op 3 januari per boot overgesto ken. Voor de rest moet de tienduizend kilometer lange weg op eigen kracht worden afgelegd. Hulp van buitenaf is zo goed als verboden en het staat nu al vast, aldus de Ne derlandse deelnemers, dat het reglement, evenals in voor gaande jaren streng zal wor den gehanteerd.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13