Leiden niet in problemen Emy Peeters heeft een jaar ellende achter de rug Top-basketba in Voorschot: Zaalvoetbal* toernooi LE Reserves LUS kloppen Don£ Gevoelig verlies Approach Kerst wedstrijden De Zijl/LGI KNSB LIET LEIDS SCHAATSTALENT LS BAKSTEEN VALLEN Katerduel Lugdunum Meerburgcross Winkelcentrum Winkelhof helpt 'nhandje^^ Derby winst De Tegelhandel SPORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 24 DECEMBER 1981 DORDRECHT Geen mo ment is Parker Leiden in de geringste problemen geraakt bij het Dordtse Frisol Rowic. Op alle spelonderdelen werd positief gescoord. Een overdui delijke overwinning, nog net geen vermorzeling van de Si- deris-ploeg, werd het logische resultaat: 70-100. Het Dordtse team is allerminst een sterke, uitgebalanceerde formatie. Men moet het veel te veel hebben van persoonlijke be vliegingen. Op die manier was er voor het, overigens zeker niet in groten getale opgeko men publiek tenminste nog iets te genieten. Want over een heuse wedstrijd kon helemaal niet gesproken worden. Frisol heeft een ploeg met rui me beperkingen. De Amerika nen Chatman en Jones zijn niet de sterren, die deze ploeg omhoog kunnen tillen. En mannen als Van Solm, Heyde- man, Kanters en Bottse doen het heel behoorlijk zonder de tegenstander echt te doen peinzen over tegenmaatrege len. De enige, die op deze avond door een sterk afstand schot echt wat tegengas wist te geven, zij het slechts tot de pauze, was Marco de Waard. De Leidse ploeg had daar geen moeite mee, tegenstanders met slechts één speerpunt zijn geen probleem. De verdediging, de sterkste in het huidige eredivi sie-basketbal, was zeker voor een ploeg als Frisol veel te moeilijk te verschalken. Toen men in de beginfase vluchtte in het verre afstandswerk, bleek ook dat heel matig. In feite was de race op dat mo ment al gelopen. Leiden wilde zich er echter niet goedkoop van afmaken. Mitchell Plaat was weer eens sterk op dreef. En vooral Sid Bruinsma en Dave Downey (ook vaak in breaks) hadden zin in snel en veel scoren. Emill Hagens en de vooral voor de pauze ijzer- sterk acterende Bert Kragt- wijk speelden al niet minder. Steve Puidokas bleef dit keer op de achtergrond, maar pakte bergen rebounds en leverde enige opvallend sterke assists af. Bij rust was de stand 34-49. Na de pauze maakte Leiden veel intercepties en nog meer breaks. Dat de veel sterkere reboundkracht van Leiden te rugliep, deed er niet toe. Daar bij werd het mooie getal met drie cijfers door Leiden ook nog gehaald: 70-100. LEJO BUCK Scores (rebounds). Frisol: De Waard 14 (tegen 64%), Heydeman 4, Chatman 14. Jones 12. Bottse 10 (te gen 63%), Van Solm 10, Kanters 6. Teamsehotpercentage 46/49 47%. Re bounds: 27. Lelden: Hagens 12, Plaat 20 (2), Puidokas 8 (14), Downey 26 (tegen 73%) (6), Bruinsma 26 (tegen 72%) (6). Kragtwijk 8 (11). Team sehotpercentage: 57/69 63%. Re bounds: 39, def. 74% off. 39%. Trotters In IJmuiden is Nutsspaarbank Trotters nogmaals op de pro blemen van dit seizoen gewe zen. De nieuwe lange man Russell Chapman bleek niet in staat het vertrek van Luther Reid en het gemis van de ge blesseerde Tony Lamping te compenseren. Tegen Akrides werd het, door onnodig verza melen van persoonlijke fouten door Chapman, nog eens extra lastig. Een overdonderend sterke bliksemstart van Trot ters (2-10) werd snel beant woord. Dat Trotters met een sterk schietende Will Moerer (27 punten) in de periodes zon der Chapman, ondanks lengte- tekort, sterk terugkwam, mocht niet baten. Na 49-46 bij rust werd met 82-79 verloren. Overige topscores Trotters: Chapman 17, Van Weeren 16. VOORSCHOTEN Sporthal de Vliethorst in Voorschoten vormt op tweede kerstdag het décor voor het dertiende Blitz basketbaltoernooi. Vier ploe gen komen zaterdag in actie: Parker, de winnaar van vorig jaar, Donar, Toptours en de gelegenheidsformatie Nike All Stars. Het toernooi begint om 13.00 uur met de wedstrijd Do- nar - All Stars. Om 15.00 uur staat de partij Leiden - Top tours op het programma. De kleine finale wordt om 19.00 uur gespeeld, de grote finale om 21.00 uur. Interessant de tail. Mochten Donar en Leiden zich voor de eindstrijd van het eendaagse toernooi plaatsen, dan wordt het programma ge wijzigd. Leiden en Donar wil len namelijk niet tegen elkaar spelen. De samenstelling van de Leid se en Groningse formatie be hoeft geen nadere toelichting. Beide teams komen met hun sterkste spelers naar Voor I <3 schoten. Het uit het Belgische Aarschot afkomstige Toptours bestaat uit de volgende spelers: Francis van Winge (1.85 me ter), Ralph Garner (2.05), Tom Kropp (1.90), Corky Bell (1.92), Paul Cordie (2.02), Rony Ren ders (1.95), Dirk Vissers (1.75), Bart Janssens (1.94), Francois Huysmans (1.98), Jo van Bac- klé en Herwig Wittocky (1.81). Coach: John van Crombrug- gen. Charis Sideris coacht de gele genheidsformatie All Stars. In dat team speelt de in Leiden niet onbekende T<j die tegenwoordig v{ gische Jet Air BruJ komt. De overige Mike Schultz (2.0/ Jones (1.90), Irvini (2.06), Rudy Jacl David Jones (l.~ Harris (2.04). Tussen de midf wordt een tweetaljr strijden gehouden, p zen beschikbaar vol scorer, de toprebtfl topdunker en rneei* volle speler van het LEIDEN Emy Peeters is zeventien jaar en geldt als een schaatstalent. Vo rig jaar behoorde de Leid se nog tot de kernploeg van Henk Boer en Henk Louwmans, als rijdster van de groep van Jong Oranje. Op het ogenblik doet Emy Peeters serieuze pogingen om wéér op dat niveau te geraken. „Maar nooit een kernploeg meer", roept ze nu kei hard uit. "Het leven be staat voor mij nu niet al leen meer uit schaatsen. Dat is vroeger wel het ge val geweest, maar nu echt niet meer. Daar is gewoon te veel voor gebeurd". Geen wonder zo'n uitla ting, want de Leidse Emy Peeters kan terugkijken op een alles behalve ge lukkige periode. In 1978 werd Emy Peeters Neder lands kampioene bij de D- junioren. Een jaar later werd ze tweede bij de C- tjes. In 1980 kwam ze op de 500 meter ten val en was het kampioenschap meteen afgelopen voor haar. In de zomer van 1980 kreeg ze van de arts van de KNSB te horen dat ze topsport wel kon verge ten. Voor Emy Peeters, zo was de mededeling, was het schaatsen gewoon af gelopen. Ze kon nog wat aftrainen en daarna de schaatsen voor goed op bergen. Emy Peeters: „Ik was voor een sportkeuring geweest bij dok ter Hermans. De arts van de kernploeg, dokter Broere, had de mededeling gekregen dat ik met de wedstrijdsport moest stoppen, omdat ik een afwij king aan de rug zou hebben. Korte afstanden zou ik daar mee nog wel kunnen rijden, maar een 3000 meter kon ik wel vergeten. Van dokter Broere en de tweede trainer Henk Louwmans kreeg ik dit tijdens een training van de kernploeg te horen. Ik kon naar huis en was er helemaal kapot van. Daarna heb ik nooit meer wat meer van de heren van de schaatsbond ge hoord. Ze laten je gewoon aan je lot over. Van hoofdtrainer Henk Boer kreeg ik niet eens een telefoontje. Je bestaat ge woon niet meer voor de heren. Ze kunnen niets meer met je bereiken, dus je hebt afge daan". Weer foto's In maart 1981 werden er weer foto's van de rug van Emy Peeters gemaakt. Voor dokter Hermans was het een verras sing toen hij hoorde dat Emy Peeters niet meer aan topsport deed. Het medische rapport over de afwijking in de rug van het Leidse meisje van Hermans was kennelijk door de bondsarts van de KNSB verkeerd begrepen. Emy Pee ters mocht namelijk gewoon blijven schaatsen volgens Her mans, zo veel ze zelf maar wil de. De rugafwijking was er al vanaf de geboorte en was niets bijzonders. Emy Peeters: „Met mijn ou ders heb ik toen contact opge nomen met de KNSB en ook Henk Louwmans op de hoogte gebracht. Maar toen de kern ploeg werd samengesteld was ik er niet bij. Dat was de twee de klap. Even dacht ik: de boom in met dat schaatsen. Maar aan de andere kant doe ik het graag en daarom ben ik van de winter maar weer gaan trainen. Ik wil proberen zo veel mogelijk te bereiken in deze sport, maar ik zal er echt Emy Peeters: „Nooit meer In een kernploeg..." niet alles meer voor laten. In het weekeinde ga ik zo nu en dan lekker uit. Schaatsen is niet alleen meer alles". Niet op voorgrond Dit seizoen zal Emy Peeters bij het schaatsen zeker nog niet op de voorgrond treden. Ze heeft van de zomer niet ge traind en begon eigenlijk pas enige weken geleden weer se rieus maar met een behoorlij ke achterstand bij de wedstrij den om de ResideriMe Cup op De Uithof. Voor haar zat er niet meer in dan een plaats in de achterhoede. Maar inmid dels heeft Emy Peeters het af gelopen weekeind haar eigen record op de '1500 meter van 2.34.1 kunnen evenaren. „Door die prestatie ben ik weer be hoorlijk fanatiek geworden. De vechtlust is er weer en mijn conditie is behoorlijk op peil. Maar één ding weet ik echter zeker: als ik straks weer zou gaan presteren doe ik dat in elk geval buiten de kernploeg. Daar zal ik altijd voor blijven bedanken. Dat geintje heeft mij gewoon een jaar gekost en over de mense lijke behandeling praat ik dan maar niet. Maar gelukkig is de kernploeg niet alleen het mid del om in Nederland te kun nen presteren". En hoe gaat het nu met de rug van Emy Peeters. De klacht van vroeger is gebleven. „Als ik een ronde of tien achter el kaar flink door rijd dan heb ik pijn. Dat komt door die lang durige houding voorover. Maar er schijnen vele rijdsters te zijn in Nederland die daar last van hebben. Je mag er ge woon mee schaatsen volgens de dokter. Dus dat doe ik dan ook". ARTHUR VAN RIJSWIJK b i: LEIDEN LFC houdt zondag voor de derde maal zaalvoetbaltoernooi in de Groenoordhallen. In totJi achttien verenigingen met elk twee teams in actief* wordt op zes velden. Het toernooi begint om 10.00 uuf rond 16.00 met de finale afgesloten. De winnaars val* gaande edities, Lugdunum en UDO, zijn wederom vaijl De achttien deelnemende clubs zijn: Meerburg, Uit Zwart, VNA, DOCOS, Stompwijkse Boys, UDO, Le?t Teylingen, Unitas Leiden, VNL, VTL, Randstad LDWS, Leidse Boys, ZLC. De vereniging die met teams de meeste punten behaalt, is toernooiwinnaar en Sportstichting Wisselbokaal. De meest sportieve clul de André de Jong bokaal. De prijzen worden uitge 1 Gerrit Prevo. 11 1 Leidpn 1' De voetbalvereniging Leiden houdt dinsdag een zaalv( nooi voor F-junioren. Plaats van handeling is de ViP De eerste wedstrijd, Abbenes - UDO, begint om 8.45 i De volgende verenigingen doen aan het toernooi ma LFC, Abbenes, Roodenburg, UDO, Leiden fl; poule 5 Bernardus, Oranje Groen, Meerburg, Leiden; poule 3^ Lugdunum, Koudekerk, Ter Leede, Leiden f3; pour Randstad Sport, Oegstgeest, SJZ, Leiden f4. P, LEIDEN Hoe wisselend het spelverloop in een volleybal wedstrijd kan zijn, werd bewe zen in het duel tussen de re serveteams van LUSV en Do nar 2. De studenten werden in het eerste spelgedeelte volledig van het veld geserveerd. Vooral de sterke opslag van Michèl de Geus leverde vele punten op. Die set eindigde dan ook in 2-15. De tweede set veranderde LUSV de opstel ling. De betere pass kwam nu tegenover de betere Donar op slag te staan en de LUSV aan val kon beter uit de verf ko men. Herman Stam speelde voor het eerste sinds een en kelblessure weer volop mee en was aanvallend uitblinker. Do nar kwam nog met 6-11 voor in de derde set, maar liet LUSV nog voorbij komen: 15- 5, 15-11, 15-10. Twee ploegen voelden zich af gelopen weekeinde duidelijk door de arbitrage benadeeld. De dames van DAC 2 waren prima op dreef tegen Leython 3, maar zagen zich in de slotfa se van de twee eerste sets de punten ontnomen: 12-15, 15-17, 5-15. De heren van DAC 2 verging het beter, voelden zich verre deeld door de NOVO 2 wel en dat de 3-0 nederlaagje Noordwijkers ledeny 15-10. Leython 2 nam het z Renes op tegen Wlr Kouwenberg nam r over en deed dat goé bood overigens me stand dan de Leièj verwachtten: 6-15, 8{- 10-15. L LUSV 2 kon nauwr^ team op de been bre£| het duel tegen de <Ai Leython. Dat had z'rl in het eindresultaat half uur was dit duel ken: 15-4, 15-5, 15-1.® Gemini 3 speelde ef' openingsset tegen WB' 15. Daarna kregen schotenaren teveel ï- met de opslag van mondse reserves. W] de series punten met., ce. De vierde set gingj! draaien bij Geminiji de stand 10-13 werqj een punt uit handerfa 15-5, 15-4, 15-13. L LEIDEN In Leiderdorp kreeg Approach, lijstaanvoerder van de late dinsdagcompetitie, een gevoelige nederlaag toegediend. Nummer drie, Smikkelshop 2, wees de leider met 3-1 terug. Treffer, dat als tweede staat geplaatst, profiteerde optimaal door alle games van LOI 3 te winnen. Approach leidt nog steeds met Treffer op viereneenhalve punt. Smikkelshop verschilt nog twee punten meer. Wat vroeger op dezelfde avond won nummer één, Tettero 2, gemakkelijk van Pulletje met 3-1. De belangrijkste man bij het Spaarbankteam was Gert-Jan On- vlee. Met games van 226, 248 en een sterke start in de laatste leek de Spaarbankteamspeler recht op het Leidse serierecord af te stevenen. In de achtste beurt miste Onvlee echter, waardoor hij, nog twee splits later, op een overigens nog altijd respectabel 654-totaal bleef steken. In Zuid-West haalde de vijfmansteams van de tweede klasse een volledige wedstrijdavond in. Hans Menken voerde door Jade met 4-0 te verslaan het verschil met de nummers twee, BLF-team en Ladan, op tot 22,5 punt en nog een wedstrijd te goed. Gezien de huidige vorm van de thuisformatie mag een nieuw puntenrecord worden verwacht. Strike-kwintet stond ooit 32 punten voor. Tijdens de woensdagleague van de Noordwijkerhoutse bow- lingbond deden de dames van Duyndam Broekhof precies dat, wat ze al weken van plan waren: de kop overnemen van Tuk kers. Zelf speelden de dames gelijk tegen Datsun Boys, terwijl Tukkers van Ahay verloor. LEIDEN Op het Lugdu- num-terrein zal de eerste janu ari opnieuw het traditionele Katerduel worden afgewerkt. Na DIOK en LSVV, fungeert nu een team van de Leidse snortpers als tegenstander van het eerste elftal van Lugdu num. Het duel begint om streeks half twaalf 's-ochtends. De Sportpers zal, gewoontege trouw, worden gesteund door een aantal gastspelers. Theo van Seggelen, Dick van der Bijl en Ton Kamphues werden voor dit goede doel uitgeno digd. LEIDEN Voetbalvereniging Meerburg houdt zaterdag, twee de kerstdag, voor de tiende maal in successie de kerstcross. Deze prestatieloop gaat om 14.00 uur van start op het Meerburgterrein aan de Laan de Goede herder in Zoeterwoude. De deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden: vijf en tien kilometer. Voor kinderen tot veertien jaar bedragen de in schrijfkosten een rijksdaalder, lopers ouder dan die leeftijd moe ten ƒ3,50 betalen. Voor de deelnemers is voldoende douche- en kleedgelegenheid aanwezig. ADVERTENTIE maar ook met vele kado-tips Want met ruim 50 speciaalzaken onder één dak, biedt winkelcentrum Winkelhof 1001 kado-ideeën. Vanzelfsprekend dat de keuze ook wel e te groot kan zijn. Geef dan een Winkelhof kadobon, voor een geschenk op r Kadobonnen zijn verkrijgbaar bij de speciaalzaken die herkenbaar zijn n de kadobon-sticker, of bij de Leidse spaarbank in Winkelhof. en inwisselbaar bij alle zaken in uw winkelcentrum Winkelhof. Want ook voor een passend geschenk helpt winkelcentrum Winkelhof een handje. Op«nlngililden; maand, dinsdag l/m donderdag 09.00 tol 18.00 WTNimjjENTKUM wnvKFT.unr T.FTDKRIXIKP" 13.00 tot 18 00 uur. LEIDEN Zwemvereni ging De Zijl/LGB houdt zaterdag, tweede kerstdag, de traditionele kerstwed strijden. Deze wedstrijden worden beschouwd als re vanche voor de Neder landse kampioenschappen voor zwemmers onder de twaalf jaar. Evenals voor gaande jaren is het evene ment sterk bezet. In ver gelijking met eerdere edi ties is de Leidse inbreng dit keer erg groot. Er is zelfs sprake van een re cord. Die recorddeelname is een logisch gevolg van de goede prestaties die de zwemmers van de Zijl/LGB en LZ'86 in de onlangs afgeronde jeugd- competitie leverden. Het aantal inschrijvingen voor de kerstwedstrijden overtrof alle verwachtingen. Zo'n vier honderd zwemmers van zestig verschillende verenigingen dachten zich te kunnen kwali ficeren. Desondanks kon De Zijl/LGB slechts honderdvijf tig deelnemers toelaten. In de Leidse afvaardiging is een aantal zwemmers favoriet voor een ereplaats. Yvonne de Cler van LZ'86 en Ingrid van Veen en Jolanda Laterveer van De Zijl/LGB behoren ze ker tot de kanshebbers. Ver der komen Remco Filippo en David Ling (LZ'86) en Mireille Correljé, Edo den Boef, Bob van de Staak, Marco Kerkvliet en Leon Luyten (De Zijl/LGB), aan de start. Als tussen-nummer wordt de 200 meter vrije slag voor he ren verzwommen. Op dit on derdeel vormt de Sergio de Gregorio trofee de inzet. Dit LEIDEN De interregionale zaalvoetbalderby tussen Juf fermans en De Tegelhandel le verde de Leidenaars de negen de overwinning van het sei zoen op: 5-6. Koosjardin ging in eigen Groenoordhal ten on der tegen De Rozet: 1-4. Tot de pauze hielden de kam pioen van vorig jaar en het ge groeide De Tegelhandel elkaar nog goed in evenwicht: 3-3. Na de doelwisseling evenwel, liep De Tegelhandel uit naar een „winnende" 3-6 voorsprong. Met Theo Godyla als vliegen de doelverdediger kwam Juf fermans nog wel tot 5-6 terug, maar daar bleef het dan ook bij. Doelpuntenmakers De Te gelhandel Koos Bekooy (3), Bennie de Roo (2) en John Jansen. Juffermans: Frans van der Laan (2), Godyla, Jan van Slooten en Hennie Zoet. Koosjardin kende in De Rozet een slim counterende tegen stander. Hoewel de Leidenaars lange tijd het meest offensieve van het spel hadden, werd slechts een treffer gerealiseerd (Ton Kamphues). De Rozet had driemaal meer succes. handel 5-6; Koosjardin - Rozet 1-4. Stand: Ceverbo 14 13 0 1 26 79-42 Voetbal I 14 10 1 3 21 73-55 Tegelh. 13 9 1 3 19 39-29 De Rozet 14 9 0 5 18 52-39 R. Stud. 14 5 5 4 15 51-44 FC Torna 14 5 3 6 13 43-38 Neptunus 13 4 3 6 11 51-53 Snoekte 13 5 1 7 11 41-50 Juffermans 14 4 2 8 10 53-60 Glasbergen 14 3 2 9 8 46-70 Koosjardin 13 1 4 8 6 29-56 Rucanor 14 2 2 10 6 41-62 Topscorers Interregionaal: Piet Haasnoot (Glasbergen) 15; Frans van der Laan (Juffermans) 14; Wil Groenendijk (Glasbergen) 13; Jan van Slooten (Juffermans) en Tbeo Godyla (Juffermans) 12. ter nagedachtenis vj een vliegtuigongeluk) men Italiaanse topj De Gregorio. Ook dit) is, met Kees VervooiP rard Smit als favorii' sterk bezet. De kei den worden gehoj zwembad De Zijl en om 13.00 uur. ADVERTENTIE. Oók de weg na 'n perfekte ami voor uw diner receptie! WASSENAARSESLAG 26 2242 PJ WASSENAAR TELEFOON"017S1-12961 - T Caté-Restaurant s maandags

Leidse Courant | 1981 | | pagina 8